banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 07:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 750 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 17 Apr 2013, 12:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
ihtus je napisao:
Svetionik je napisao:
"Ne ubij" i potvrđuje: "Voli bližnjeg svoga kao samog sebe!".

Jedini Jehovini svedoci svojim delima dokazuju da se jedini drže i postupaju po ovom principu čak i po cenu svojih života što mnogi pojedinci širom sveta i dan-danas to i dokazuju! Jehovini svedoci radije idu u zatvor i trpe progonstvo širom sveta nego da prekrše ovu zapovest. Dakle odgovorili vi, dragi prijatelji ili ne, istina se ne može sakriti i onaj ko je ponizan, iskren i duhovno gladan taj odlično vidi šta se oko njega dešava i koja je jedina religija prava i ugađa Jehovi i njegovim zahtevima za pravo obožavanje.

;)

Mogu slobodno da kazem da si pogresno informisan, kad kazes da jedino JS idu u zatvor zbog toga.To nije istina!Ljubav je mnogo vise od "ne ubij", a ona je voli.Dakle to sto ne ubijate ljude je vase uvjerenje i kad bi cinili to imali bi problem sa savjescu, ne biste bili dobri jS, dakle ne znaci da volite bliznjeg.Znamo sta u kor.14 kaze o ljubavi, ona je vise od ne ubij.To ne dokazuje da volite nekoga.
Ponovo da kazem da si pogresno nedovoljno ili pogresno informisan o stradanju Bozijih ljudi sirom svijeta za vjeru, koji eto ipak nisu JS.


AMIN!!!

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 17 Apr 2013, 15:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2012, 05:15
Postovi: 107
Da bi osoba upoznala istinu iz Božje reči potrebno je da bude, kako je Isus u propovedi na gori prvo rekao:
1. Кад је видео народ, попео се на гору. И кад је сео, пришли су му његови ученици.  Он је проговорио и почео да их поучава:
 „Срећни су они који су свесни својих духовних потреба, јер је њихово небеско краљевство. (Matej 5:1-3) Šta znači biti svestan svojih duhovnih potreba? Znači tragati za odgovorima na pitanja kao što su: kako smo nastali, zašto smo ovde na zemlji, šta se dešava sa nama posle smrti, zašto starimo i umiremo, ko je Bog, ko je Isus Hrist i mnoga druga.

2. Zatim je Isus rekao: "Срећни су кротки, јер ће наследити земљу."(Matej 5:5) Dakle drugi uslov je da osoba bude ponizna-krotka!

3. I treći uslov je da osoba bude iskrena, "čistog srca" kako to Isus naglašava u Mateju 5:8 "Срећни су они који су чистог срца..."

Samo osobe koje ispunjavaju ova tri uslova mogu da saznaju istinu iz Biblije!

Evo načina kako osoba iskrena srca može da razume Bibliju:

Šta mi može pomoći da razumem Sveto pismo?
Odgovor iz Svetog pisma

Sveto pismo nam objašnjava šta je potrebno da bismo ga razumeli. Bez obzira na vaše okolnosti, Božja poruka iz Svetog pisma nije preteška da biste je mogli razumeti (Ponovljeni zakoni 30:11).
Šta treba da radite da biste razumeli Sveto pismo?

Imajte ispravan stav. Prihvatite Sveto pismo kao Božju Reč. Budite ponizni, jer se Bog suprotstavlja ponosnima (1. Solunjanima 2:13; Jakovljeva 4:6). Međutim, ne budite lakoverni, jer Bog želi da koristite svoj razum (Rimljanima 12:1, 2).

Molite se za mudrost. „"Na svoj razum nemoj se oslanjati"“, navodi se u Poslovicama 3:5. Umesto toga, ’"tražite od Boga"‘ mudrost da biste razumeli Sveto pismo (Jakovljeva 1:5).

Redovno čitajte i proučavajte Sveto pismo. Više će vam koristiti ako redovno proučavate Sveto pismo nego ako to samo ponekad činite (Isus Navin 1:8).

Proučavajte po temama. Tematsko proučavanje, pri čemu analizirate šta Sveto pismo kaže o određenoj temi, predstavlja efikasan način da saznate šta ono naučava. Počnite sa ’"osnovnim učenjima"‘, a zatim ’"napredujte prema zrelosti"‘ (Jevrejima 6:1, 2). Videćete da možete međusobno upoređivati stihove i da jedan deo Svetog pisma objašnjava drugi, čak i one delove koji su ’"teško razumljivi"‘ (2. Petrova 3:16).

Potražite pomoć od drugih. Sveto pismo nas podstiče da prihvatimo pomoć od onih koji ga bolje razumeju (Dela apostolska 8:30, 31). Jehovini svedoci besplatno proučavaju Bibliju s drugima. Poput prvih hrišćana, oni ukazuju na biblijske stihove i tako pomažu drugima da razumeju šta Biblija zaista naučava (Dela apostolska 17:2, 3).

Šta vam nije potrebno?

Visok stepen inteligencije ili obrazovanja. Dvanaestorica Isusovih apostola su razumeli Sveto pismo i poučavali druge, iako su neki smatrali da su oni „"neuki i obični"“ ljudi (Dela apostolska 4:13).

Novac. Besplatno možete saznati šta Biblija naučava. Isus je svojim učenicima rekao: „"Besplatno ste dobili, besplatno i dajte"“ (Matej 10:8).

:wink:

_________________
Ako želiš živjeti, ne smiješ umrijeti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 17 Apr 2013, 16:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Nisam ni očekivala odgovor nego citat, citat, citat.
Čitali smo svi ovo, ne moraš citirati, možeš i svojim riječima napisati.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 17 Apr 2013, 16:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2012, 05:15
Postovi: 107
Talija je napisao:
Nisam ni očekivala odgovor nego citat, citat, citat.
Čitali smo svi ovo, ne moraš citirati, možeš i svojim riječima napisati.


Ja ne bih bio Hristov sledbenik i Jehovin svedok kada bih ti govorio moje misli i moje mišljenje. Biblija ti je Božja reč i to je ono što je Isus propovedao pre 2000 godina i to je isto što i mi, Jehovini svedoci propovedamo i danas!

:wink:

_________________
Ako želiš živjeti, ne smiješ umrijeti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 17 Apr 2013, 19:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Montaza je napisao:
Da, svi je citaju ali niko osim JS ne zivi po onome sto tacno pise u njoj.


Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.

Znaci ma sve nam je isto, samo je u nerazumevanju rijec pa to je bar lako.
Ma to je kompletno druga situacija sad Montaza.

A ja, neuk pomislio da je nesto Charels Tazi receno u cetri oka, onako otkriveno mu ko Mojsiju iz prve ruke , pa tako covjek zna nesto sto mi ne znamo.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 18 Apr 2013, 05:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Montaza je napisao:
Bice vam zao jednog dana..



Ma Montaza ne se ljutit, ma nemam ja nista protiv JS.
Ne znam ja puno o tome brale, ali ovi sto objasnjavaju oni isto ne znaju, pa moras se pripemit covjece kad te pitaju nesto, odgovori ili ako ne znas reci javicu ti jednom.

Eto tog Svetionika ja bi njega cito i sluso, al on nekako cudno pise, ma razumijem ja jezik koji on koristi ali to nije jezik koji ulazi u dusu.
Imam nekad osjecaj kad citam to njegovo da on ustvari sebe oce ubjedit kao krene onako agresivno,iskljucivo i sveznajuci.

Eto nacas prijetit a onda opet zove sebi. Te malo vruce te sad malo ladi i tako u krug.
Prica o moralu ali nema emocija a to jedno bez drugog ne ide.
Pa uvodi samo neki strah.
Jos djed poceo sa onim azdajama (jednom cu ti ispricat o tim strahovima) pa ovakvi ko Svetionik nastavljaju.
Pa kud tog Charlesa Tazu izvuce a meni nekako odmah ovaj nosonja Charles za Kamilom sto je pada na pamet, pa mi se jos vise ogadi

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 18 Apr 2013, 07:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Montaza je napisao:
Bice vam zao jednog dana..


Apsolitno smo ovde saglasni!
Meni će biti žao što niste želeli čuti ni odgovoriti. A vama će biti žao što niste poslušali.
Svako dobro prijatelju.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 18 Apr 2013, 14:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
lavić je napisao:
Montaza je napisao:
Bice vam zao jednog dana..


Apsolitno smo ovde saglasni!
Meni će biti žao što niste želeli čuti ni odgovoriti. A vama će biti žao što niste poslušali.
Svako dobro prijatelju.



Da li cemo zalit ili ne vidjet ce se.

Kazu da je bog i napravio zemlju namjerno tako okruglu da ja i ti nevidimo sta je dole niz put, al eto neki znaju i tako su sigurni.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 18 Apr 2013, 20:47 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Filozofu s Vrbasa veliki pozdrav!!!
Brate, kliknuo sam u oblast humanitarne pomoći i vidim da si aktivan u akciji za pomoć mnogima,hvala dragom Bogu za tebe i svaku dušu koja se brine i koja daje.
Neznam zašto ali dok ovo pišem pada mi na pamet da toliki novac koji se daje za izgradnju raznih veleleonih dvorana kraljeva i domova za sastanke da se proda i okuplja u iznajemljenom prostoru i po kućama to bi mogli i Adv. da učine i bilo bi dovoljno novca za mnoge bolesne, to je sa materijalnog aspekta.
A umesto da se ovde prepiremo da na kolenima molimo Gospoda za iscelenje svih bolesnih svakodnevno ima nas koji činimo ali kad je više bolje je. Živeti po Bibliji znači i moliti i davati naspram mogućnosti svakom u svom okruženju kome je potrebno da se slavi ime Božje a ne da se huli zbog raznih naših loših osobina i loše nauke.

Bog vas blagoslovio. I da ne izostavim,ko može neka bar malo virne u oblast za pomoć i neka ostane ravnodušan ili da ne zaplače ako ima takvog onda mu ovde i nije mesto.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 18 Apr 2013, 20:52 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2012, 05:15
Postovi: 107
Evo šta kaže Biblija o trojstvu:

Da li je Bog Trojstvo?
Odgovor iz Svetog pisma


Mnoge hrišćanske denominacije naučavaju da je Bog Trojstvo. Međutim, zapazite šta kaže Encyclopædia Britannica: „"Ni reč Trojstvo, ni jasno definisana doktrina ne pojavljuju se u Novom zavetu... Ta doktrina se razvijala postepeno tokom nekoliko vekova i kao plod mnogih rasprava."“

Zapravo, Bog o kom Sveto pismo govori nikada nije opisan kao deo Trojstva. Zapazite sledeće biblijske stihove:

„"Jehova, naš Bog, jedan je Jehova"“ (Ponovljeni zakoni 6:4).

„"Jedino [si] ti, kome je ime Jehova, Svevišnji nad celom zemljom"“ (Psalam 83:18).

„"Da bi dobili večni život, treba da dobro upoznaju tebe, jedinog istinitog Boga, i onoga koga si poslao, Isusa Hrista"“ (Jovan 17:3).

„"Bog je samo jedan"“ (Galatima 3:20).

Zašto većina hrišćanskih denominacija tvrdi da je Bog Trojstvo?

:wink:

_________________
Ako želiš živjeti, ne smiješ umrijeti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 18 Apr 2013, 21:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Svetioniče!
Mani se ćorava posla,niko ne veruje u tri Boga već u tri službe JEDNOG Boga a to što je neko nakaradno definisao nešto to je njegov problem. I ateisti neće reći da postoje tri Boga čemu onda tvoje ponavljanje jednog istog....zašto ne odgovori kao čovek na ono što te pitah već uvek na svakom forumu bežiš...koja vam je to škola?
Ako želiš iz ljubavi pokazati da smo pogrešili onda nam odgovori kulturno da sami vidimo iz tvog odgovora kako smo pogrešili i to Pismom potkrepi ili bar smisleno napiši odgovor koji Pismo podržava a ovo tvoje od roba ostavi za nekog drugog ko misli da ima tri boga pa njemu to lepi a ovde daj odgovor a mi ćemo po odgovoru poznati da li je tako ili nije.
Pa i ako misliš da smo pogrešili ponovi u detalje zašto smo pogrešili i šta je ispravno u vezi onih nekoliko pitanja koje ti postavih i ti ih uvek preskočiš kao i na drugom mestu....čega se bojiš, reci.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 18 Apr 2013, 21:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Svetionik je napisao:
Evo šta kaže Biblija o trojstvu:

Da li je Bog Trojstvo?
Odgovor iz Svetog pisma


Mnoge hrišćanske denominacije naučavaju da je Bog Trojstvo. Međutim, zapazite šta kaže Encyclopædia Britannica: „"Ni reč Trojstvo, ni jasno definisana doktrina ne pojavljuju se u Novom zavetu... Ta doktrina se razvijala postepeno tokom nekoliko vekova i kao plod mnogih rasprava."“

Zapravo, Bog o kom Sveto pismo govori nikada nije opisan kao deo Trojstva. Zapazite sledeće biblijske stihove:

„"Jehova, naš Bog, jedan je Jehova"“ (Ponovljeni zakoni 6:4).

„"Jedino [si] ti, kome je ime Jehova, Svevišnji nad celom zemljom"“ (Psalam 83:18).

„"Da bi dobili večni život, treba da dobro upoznaju tebe, jedinog istinitog Boga, i onoga koga si poslao, Isusa Hrista"“ (Jovan 17:3).

„"Bog je samo jedan"“ (Galatima 3:20).

Zašto većina hrišćanskih denominacija tvrdi da je Bog Trojstvo?

:wink:

A zašto sjeckaš i tirintaš? :)

Galatima 3:20
Ali posrednik nije jednoga; a Bog je jedan.

Izbacio si ono što ti se ne uklapa, "al posrednik nije jednoga" :D
"Nije posrednik jednoga" šta ti misliš je li ovo treba izbrisati? :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 19 Apr 2013, 18:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2012, 05:15
Postovi: 107
lavić je napisao:
Svetioniče!
Mani se ćorava posla,niko ne veruje u tri Boga već u tri službe JEDNOG Boga a to što je neko nakaradno definisao nešto to je njegov problem. I ateisti neće reći da postoje tri Boga čemu onda tvoje ponavljanje jednog istog....zašto ne odgovori kao čovek na ono što te pitah već uvek na svakom forumu bežiš...koja vam je to škola?
Ako želiš iz ljubavi pokazati da smo pogrešili onda nam odgovori kulturno da sami vidimo iz tvog odgovora kako smo pogrešili i to Pismom potkrepi ili bar smisleno napiši odgovor koji Pismo podržava a ovo tvoje od roba ostavi za nekog drugog ko misli da ima tri boga pa njemu to lepi a ovde daj odgovor a mi ćemo po odgovoru poznati da li je tako ili nije.
Pa i ako misliš da smo pogrešili ponovi u detalje zašto smo pogrešili i šta je ispravno u vezi onih nekoliko pitanja koje ti postavih i ti ih uvek preskočiš kao i na drugom mestu....čega se bojiš, reci.
Pozdrav.


Isus je jednom prilikom odgovorio svojim učenicima sledeće: Ученици су му пришли и упитали га: „Зашто им говориш у поређењима?“ 11 А он им је одговорио: „Вама је дато да разумете свете тајне небеског краљевства, али њима није дато. 12 Јер ко има, даће му се још и имаће изобиље, а ко нема, узеће му се и оно што има. 13 Зато им говорим у поређењима, јер гледају, а не виде, и слушају, а не чују и не разумеју. 14 И на њима се испуњава Исаијино пророчанство, које каже: ’Ушима ћете слушати, али нећете разумети, и очима ћете гледати, али нећете видети. 15 Јер је срце овог народа непријемчиво, и ушима чују, а не одазивају се, и затварају своје очи, да очима не виде и ушима не чују и срцем не разумеју и да се не обрате па да их излечим.(Matej 13:10-15)

Многи људи у свету данас траже, али шта траже? Врло мало њих заиста тражи правог Бога, Јехову. Многи се радије приклањају богу који одговара њиховим личним жељама и предрасудама. Амерички стручњак за анкете Џорџ Галуп млађи је навео: ”Заиста не налазите велику разлику између особа које су повезане са црквом и оних које то нису у погледу варања, избегавања пореза и ситне крађе, највише зато што постоји тако много социјалне религије.“ Он додаје да ”многи једноставно направе религију која им је удобна и која их голица... Неки је зову религија по наруџби“.

Dakle Laviću nema nikakvog smisla da ti navodim bilo kakve primere i nebrojene odgovore jer ne prihvataš odgovore koje ti sve vreme navodim iz Božje reči, dok ti, na drugoj strani, daješ odgovore bez i jednog biblijskog stavka. Misliš li da je tako i Isus svedočio o Božjem Kraljevstvu, bez citiranja Božje reči? Ti ne tražiš odgovore, ti tražiš način da dokažeš da Jehovini svedoci ne propovedaju biblijsku istinu. Ja nemam vremena za takvu vrstu ubeđivanja.

;)

_________________
Ako želiš živjeti, ne smiješ umrijeti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 19 Apr 2013, 18:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2012, 05:15
Postovi: 107
Talija je napisao:
Svetionik je napisao:
Evo šta kaže Biblija o trojstvu:

Da li je Bog Trojstvo?
Odgovor iz Svetog pisma


Mnoge hrišćanske denominacije naučavaju da je Bog Trojstvo. Međutim, zapazite šta kaže Encyclopædia Britannica: „"Ni reč Trojstvo, ni jasno definisana doktrina ne pojavljuju se u Novom zavetu... Ta doktrina se razvijala postepeno tokom nekoliko vekova i kao plod mnogih rasprava."“

Zapravo, Bog o kom Sveto pismo govori nikada nije opisan kao deo Trojstva. Zapazite sledeće biblijske stihove:

„"Jehova, naš Bog, jedan je Jehova"“ (Ponovljeni zakoni 6:4).

„"Jedino [si] ti, kome je ime Jehova, Svevišnji nad celom zemljom"“ (Psalam 83:18).

„"Da bi dobili večni život, treba da dobro upoznaju tebe, jedinog istinitog Boga, i onoga koga si poslao, Isusa Hrista"“ (Jovan 17:3).

„"Bog je samo jedan"“ (Galatima 3:20).

Zašto većina hrišćanskih denominacija tvrdi da je Bog Trojstvo?

:wink:

A zašto sjeckaš i tirintaš? :)

Galatima 3:20
Ali posrednik nije jednoga; a Bog je jedan.

Izbacio si ono što ti se ne uklapa, "al posrednik nije jednoga" :D
"Nije posrednik jednoga" šta ti misliš je li ovo treba izbrisati? :D


Evo potpunog citata Galtaima 3:19,20 "Чему онда Закон? Био је додат да би преступи постали очигледни, док не дође потомство коме је дато обећање. И био је пренесен преко анђела руком посредника. Али посредника нема кад постоји само једна страна, а Бог је само један.

Šta se ovde ne uklapa? Šta se ovde tebi ne dopada i koji deo ovde govori o onome što smatraš da se meni uklapa? Jasno je Pavle naglasio da postoji samo jedan, jedini Bog!

Hajde mi ti Talija, molim te, objasni temelj tvoje religije, sveto trojstvo, obzirom da sam ja pogrešno objasnio! Objasni mi na temelju Biblije i na način da ja razumem!

;)

_________________
Ako želiš živjeti, ne smiješ umrijeti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 19 Apr 2013, 18:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Evo kao odgovor da ti prekopiram tvoj citat:

’Ушима ћете слушати, али нећете разумети, и очима ћете гледати, али нећете видети. 15 Јер је срце овог народа непријемчиво, и ушима чују, а не одазивају се, и затварају своје очи, да очима не виде и ушима не чују и срцем не разумеју и да се не обрате па да их излечим.(Matej 13:10-15)

Šta god da ti kažem ti ćeš preinačiti moje riječi u tri Boga, iako govorim da je jedan. Lijepo ti je Lavić napisao pa si opet prešao preko njegovih riječi kao da nije napisao ništa. Šta god sam te pitala ili ti pokazala citatom ni na šta mi nisi dao odgovor.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 19 Apr 2013, 19:14 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2012, 05:15
Postovi: 107
Talija je napisao:
Evo kao odgovor da ti prekopiram tvoj citat:

’Ушима ћете слушати, али нећете разумети, и очима ћете гледати, али нећете видети. 15 Јер је срце овог народа непријемчиво, и ушима чују, а не одазивају се, и затварају своје очи, да очима не виде и ушима не чују и срцем не разумеју и да се не обрате па да их излечим.(Matej 13:10-15)

Šta god da ti kažem ti ćeš preinačiti moje riječi u tri Boga, iako govorim da je jedan. Lijepo ti je Lavić napisao pa si opet prešao preko njegovih riječi kao da nije napisao ništa. Šta god sam te pitala ili ti pokazala citatom ni na šta mi nisi dao odgovor.



Nisi mi ni u jednom momentu dokazala doktrinu trojstva na temelju Biblije!

1. Navedi u Bibliji gde Isus kaže za sebe da je jednak po moći i u svim svojstvima svom Ocu, Svemogućem Bogu Jehovi!
2. Navedi samo jedan stavak gde se spominje "sveto trojstvo" u Bibliji.
3. Nevedi samo jedan stavak u Bibliji gde sveti duh kaže za sebe da je Bog, jednak po svim svojstvima, jedinom i istinitom Svemogućem Bogu Jehovi!

Tražim samo 3 stavka iz Biblije od svih vas zajedno koji tvrdite da je trojstvo biblijska doktrina!

P.S. Što se tiče tvog odgovora nisam iznenađen, ni na jedno pitanje ne znaš odgovor. Razumem zašto ne znaš. Nemaš stavke iz Biblije ili ne poznaješ Bibliju. Na ovo zadnje pitanje gde sam ti citirao Galatima 3:19,20 nemaš odgovor jer izostavljeni citat nema nikakve veze sa Pavlovom izjavom da postoji samo jedan Bog!

Kako hoćeš, uostalom i ti i svi ostali, Biblija je jasna i ne može se prepravljati i tumačiti kako kome odgovora-ako koza laže rog ne laže! Pravi hrišćani su se oduvek prepoznavali, prepoznaju se i biće prepoznati po svojim delima!

;)

_________________
Ako želiš živjeti, ne smiješ umrijeti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 19 Apr 2013, 19:29 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ni ti meni ne dokaza suštinu tvoje vjere, u šta vjeruješ, u ljude, anđele, polubogove, male bogove, u šta?
Nađi ti takođe kad je Isus rekao da nije Bog? :) Kad je kategorično izjavio da nije Bog? :)

Čuj nema veze izostavljen citat? Otkad se to citati sjeckaju i vade iz konteksta? Zašto postoje kad su nebitni?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 19 Apr 2013, 20:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
Svetionik je napisao:
! Pravi hrišćani su se oduvek prepoznavali, prepoznaju se i biće prepoznati po svojim delima!

;)

Tako je.Steta samo sto ste se sile Bozije odrekli, inace bi bili pravi. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 19 Apr 2013, 20:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
Aj reci ko je onda Hristos, mislim sta je bio prije nego sto se rodio na zemlji?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 19 Apr 2013, 21:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
,, Ti ne tražiš odgovore, ti tražiš način da dokažeš da Jehovini svedoci ne propovedaju biblijsku istinu. Ja nemam vremena za takvu vrstu ubeđivanja. ,,

Svetioniče,zar ne rekoh na početku čim si se javio da ne bežiš kao i na drugim mestima i da ne govoriš:
,,Ja nemam vremena za takvu vrstu ubeđivanja,, uvek ista odstupnica....koji je tvoj smisao da uletiš i pastiraš misao roba sa idejom o nečemu i kad drugi žele da ispitaju valjanost toga ti nemaš vremena ali ne samo ti već svi iz tvog tabora, koja vam je to škola?

Naravno da želim pokazati da to učenje NIJE BIBLIJSKO i eto ti dobre prilike da odgovorima pokažeš da jeste dobro i eto nas svi odosmo tamo jer je tamo istina a dotle trebaš CARE malo se potruditi i pomoći nama neukima da vidimo robovu istinu kao ispravnu i to je sve.
Zašto izmišljate i imate izmišljenog protivnika kojeg želite pobediti kao izraz trojstvo Talija nije ni jednom tebi rekla da ima tri Boga i niko ovde i ko onda to forsira i kojom svrhom...?
Uozbilji se i uredno daj odgovore na nekoliko pitanja a biće ih još i sam ćeš videti ko na čemu stoji, izvoli:

Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 750 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs