banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 21:48

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 750 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 34, 35, 36, 37, 38  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 20 Apr 2013, 06:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Svetionik je napisao:
Montaza je napisao:
Svetionik,pusti ih kraju nudjen ko cascen. ne odbacuju oni tebe nego boga znas i sam.


Pozdrav Montaža, šta ima?

Tačno tako, nego ima i drugih koji čitaju tako da pisanje nije ni slučajno uzalud a oni koji ne žele istinu, ne može ih niko naterati. Ima jedna poslovica i ide ovako: konja možeš dovesti do reke, ali ga ne možeš naterati da pije!

:wink:

Eh kad vidim ovako nesto neda mi se cutat.

Svetionik ti od drveta sumu ne vidis, dohvatio si se tumacenje detalja iz sveti knjiga i spisa, ko kad neko prica je li Rade Tomov stavio zarez ovdje ili je trebo stavit negdje pri kraju recenice i tako tumaci njegov stil,tehniku i takt a ne vidi o cemu gorski vjenac zbori.

Tako i ti o Bibliji, otvori mozak malo gledaj sire, sta si se uhvatio za trojstvo.
A to kako i kada ce vam ljudi prici?
Kad pokazete i date primjere gdje se to vodje JS celni ljudi vase organizacije na svoj primjeran i javan nacin bore u Americi i na zapadadu protiv vladajuci oligarhija, vodja, politicara,tajkuna, vlada koje satiru humanost, pravdu, nadu i u ovom nasem covjecanstvu ponistavaju sve sto je sveto i bozije i sto ima ljudske vrijednosti.
Tad ce vam prici.

Isusov zivot i stradanje su bili prvo temeljana moralna poruka pa onda drugo, poruka na kojoj se trebamo uciti. Poruka da se promjenimo da zivimo u skladu prvo sa sobom pa sa drugima, ciste savjesti i otvorene duse. Isus je porucio da je cilj naseg zivota je da se pomazemo a ne samo razmnozavamo. Ne da se natjecemo i otimamo vec da saradjujemo. Covjek teba da bude covjek covjeku a ne ko vukovi.
Stanite na stranu opljackanog i pritisnutog covjeka (a to je vecina) kojeg satiru.
Isus i Bog vas ne trebaju, treba vas obicni covjek..
Daj te malo o tome.
Tad ce vam prici.

Zatvori bi trebali da su vas puni, kad lopovi vladaju i deraci uzimaju svuda kad je situacija takva a jeste postenom covjeku je mjesto u zatvoru. I Isus je tamo bio.Koliko vas je tamo bilo ili jeste sada zbog nas?

Ne govori biblija o kamenju, rakovima,zvijezdama vec o ljudima. Zasto JS ne okrenu svu energiju i kritiku a kazu da ju imaju u zastitu covjeka protiv otimaca koji se bogate bez srama na racun sirotinje i jos joj se smiju u lice javno i otvoreno.Daj malo raspalite po njima lako je na mene i slicne.
Tad ce vam prici.

I M.Luter je vodio ljude na ulicama zbog nepravde a ne zbog pogresnog tumacenog pasusa ili trojstva. A za vas te nepravde prema covjeku nema. Predsavljate se pravi zastitnici hriscanstva, Isusa,Boga.
Ne trebate stiti ni Isusa ni Bog oni su dalek mocniji od vas, zastite i pomozite covjeku.
Izvlaci te se, JS se ne bave politikom. Da samo zaboravljate da se politka bavi vasim stadom i to tako da cupa, kida i potire sve moralno u njemu jos od malih nogu, to ne vidite.
Ucinite nesto uvezi tog.
Tad ce vam prici.

Sve lose vidite u samom covjeku i njegovoj dusi. Covjek ima dusu da, ali zar ne znate da taj covjek treba i jesti i da ima porodicu koja od njega zavisi i koja je izgubljena isto kao i on. Sto i vi ne pozovete ljude na ulicu, pa zajedno sa masom krenete a ne ovako sami da odate od vrata do vrata.
Ako moze skola, ako moze sindikat, ako moze partija, ako mogu politicari zasto se vi plasite istaci nepravdu prema covjeku vec ostaviste tog “roba na cijedilu”

Da kaze te nije to vase polje.Vi se ne bavite politikom.
Zivot je politika, Isus nije nastradao zbog cutanja, poniznosti ili podilazenja vec zato sto se suprostavio bogatim zidovskim svestenicima, sto je dizo glas protiv zelenasa njima je prevrto klupe u hramu i nije se pokorio nepravdi.
Slijedi te vi njega, dajte primjer kao sto je on.
Tad ce vam prici.

A ne pricu je li trojstvo ili nije trojstvo,i oko toga trebamo sad nasiroko jel a ljudi nemaju sta jest umire so od gladi u 21 vijeku.

Vi kao da zivite u svojim snovima a ne u nasoj stvarnosti.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 20 Apr 2013, 10:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Montaza je napisao:
Svetionik,pusti ih kraju nudjen ko cascen. ne odbacuju oni tebe nego boga znas i sam.

Izvini Svetioniče nisam znao da si ti Božji glas koji samo ćuti. Moj Bog govori i deluje a tvoj rob te vuče za sobom.
Sve što sam pisao ovde nije zbog moje potrebe već da bi se pokazao karakter koji je ponosan i slavoljubiv držeći sebe u visini iznad onih odvratnih pagana vaša visosti.
Ponudio sam ti kao čoveku da pokažweš svoju ispravnu veru i kao uvek bežanija sa odstupnicom NEMAM VREMENA i to nije kao povlačenje već visina koja nema vremena za one male ljude.

Zar misliš da sam pored našeg poznanstva na drugim forumima očekivao da ćeš ovde biti iskreniji ili promeniti taktiku....nisam naravno jer vas dobro poznajem. Taj nastup nije ljubavlju ispunjen već gordošću koja se želi nametnuti po svaku cenu i ko se ne podloži robu taj je otpao za vas ali za Boga nije.
Čoporativni nastup oslikava čopor i one koji se tako oglašavaju i deluju.Kad vam se postave pitanja koja rob nezna onda ide instrukcija kako nije svima dato i ne morate odgovoriti onim bednicima jer oni nikad neće dostići taj nivo tronedeljnog kursa. Montaža, koliko je časova Petar učio pre nego je krstio učenike....ova tri časa učenja su daleko opsežnija i sadržajnija od svega što jedan nazovi svedok za ceo život može saznati (i ovo ja veoma skroman opis) da ne kažem koliko ste tek u krivu.

Lako je reći PUSTI IH ONI TO NE ZNAJU pa zar se više ne povodit izrazom koji je apostolima dat kao nalog IDITE I NAUČITE SVE NARODE nema više NAUČITE već ostavite ih u ne znanju.Mi vapimo za tom istinom tražeći DAJTE NAM ISTINU pokažite nam ono što mi nismo shvatili...gde vam je ljubav za učenjem naroda?
Ono što vi radite nije učenje već tiranisanje sa visine zdravog razuma. Eto Brale vam ponudi jednu dobru opciju koja bi se mogla i šire primeniti ali toga neće biti.

Bar 20 god. pratim vaša učenja ozbiljnije i promene i meni ne treba ništa u vezi vas objašnjavati jer vas skoro svakodnevno imam u okruženju i razgovoru i kako ovde tako i na forumima isto činite baci beoj citata i beži odnosno pokušaj one koji neznaju Pismo zadiviti matematikom bacajući brojeve citata pa nekad i pogrešnih jer ko će to videti i ako pogrešite ali kod nekog to ne prolazi pa se obrukaju i naravno onda me izbegavaju. Koliko parova sam zvao i jednom bili i više nikad a sve je bilo učtivo i ljubazno dok nisam imao poneko pitanje da mi odgovorite i UVEK su hitno morali da idu iskrslo im tad odjednom obećavajući da će drugi put doći i odgovoriti i nikad više ali je zlo što ih ja sretam i ponovo pitam na ulici (baš sam zloća) i oni idu dalje....koja vam je to škola?

Zašto se javljate uopšte na forumima kad nemožete svedočiti za svoju veru niti odgovoriti na pitanja, pitate li se nekad zašto neznamo...imamo li mi zaista istinu....kad budete u stanju dati odgovore na najprostija pitanja o veri onda se javite i ostavite tu lažnu finoću i laskavost providno je to,otvorite srca za Onog koga omalovažavate i imajte ljubavi za ljude pa se onda čujemo.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 20 Apr 2013, 15:28 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
pa pusti robove ljudske...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 20 Apr 2013, 16:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
Brale001 je napisao:
Svetionik je napisao:
Montaza je napisao:
Svetionik,pusti ih kraju nudjen ko cascen. ne odbacuju oni tebe nego boga znas i sam.


Pozdrav Montaža, šta ima?

Tačno tako, nego ima i drugih koji čitaju tako da pisanje nije ni slučajno uzalud a oni koji ne žele istinu, ne može ih niko naterati. Ima jedna poslovica i ide ovako: konja možeš dovesti do reke, ali ga ne možeš naterati da pije!

:wink:

Eh kad vidim ovako nesto neda mi se cutat.

Svetionik ti od drveta sumu ne vidis, dohvatio si se tumacenje detalja iz sveti knjiga i spisa, ko kad neko prica je li Rade Tomov stavio zarez ovdje ili je trebo stavit negdje pri kraju recenice i tako tumaci njegov stil,tehniku i takt a ne vidi o cemu gorski vjenac zbori.

Tako i ti o Bibliji, otvori mozak malo gledaj sire, sta si se uhvatio za trojstvo.
A to kako i kada ce vam ljudi prici?
Kad pokazete i date primjere gdje se to vodje JS celni ljudi vase organizacije na svoj primjeran i javan nacin bore u Americi i na zapadadu protiv vladajuci oligarhija, vodja, politicara,tajkuna, vlada koje satiru humanost, pravdu, nadu i u ovom nasem covjecanstvu ponistavaju sve sto je sveto i bozije i sto ima ljudske vrijednosti.
Tad ce vam prici.

Isusov zivot i stradanje su bili prvo temeljana moralna poruka pa onda drugo, poruka na kojoj se trebamo uciti. Poruka da se promjenimo da zivimo u skladu prvo sa sobom pa sa drugima, ciste savjesti i otvorene duse. Isus je porucio da je cilj naseg zivota je da se pomazemo a ne samo razmnozavamo. Ne da se natjecemo i otimamo vec da saradjujemo. Covjek teba da bude covjek covjeku a ne ko vukovi.
Stanite na stranu opljackanog i pritisnutog covjeka (a to je vecina) kojeg satiru.
Isus i Bog vas ne trebaju, treba vas obicni covjek..
Daj te malo o tome.
Tad ce vam prici.

Zatvori bi trebali da su vas puni, kad lopovi vladaju i deraci uzimaju svuda kad je situacija takva a jeste postenom covjeku je mjesto u zatvoru. I Isus je tamo bio.Koliko vas je tamo bilo ili jeste sada zbog nas?

Ne govori biblija o kamenju, rakovima,zvijezdama vec o ljudima. Zasto JS ne okrenu svu energiju i kritiku a kazu da ju imaju u zastitu covjeka protiv otimaca koji se bogate bez srama na racun sirotinje i jos joj se smiju u lice javno i otvoreno.Daj malo raspalite po njima lako je na mene i slicne.
Tad ce vam prici.

I M.Luter je vodio ljude na ulicama zbog nepravde a ne zbog pogresnog tumacenog pasusa ili trojstva. A za vas te nepravde prema covjeku nema. Predsavljate se pravi zastitnici hriscanstva, Isusa,Boga.
Ne trebate stiti ni Isusa ni Bog oni su dalek mocniji od vas, zastite i pomozite covjeku.
Izvlaci te se, JS se ne bave politikom. Da samo zaboravljate da se politka bavi vasim stadom i to tako da cupa, kida i potire sve moralno u njemu jos od malih nogu, to ne vidite.
Ucinite nesto uvezi tog.
Tad ce vam prici.

Sve lose vidite u samom covjeku i njegovoj dusi. Covjek ima dusu da, ali zar ne znate da taj covjek treba i jesti i da ima porodicu koja od njega zavisi i koja je izgubljena isto kao i on. Sto i vi ne pozovete ljude na ulicu, pa zajedno sa masom krenete a ne ovako sami da odate od vrata do vrata.
Ako moze skola, ako moze sindikat, ako moze partija, ako mogu politicari zasto se vi plasite istaci nepravdu prema covjeku vec ostaviste tog “roba na cijedilu”

Da kaze te nije to vase polje.Vi se ne bavite politikom.
Zivot je politika, Isus nije nastradao zbog cutanja, poniznosti ili podilazenja vec zato sto se suprostavio bogatim zidovskim svestenicima, sto je dizo glas protiv zelenasa njima je prevrto klupe u hramu i nije se pokorio nepravdi.
Slijedi te vi njega, dajte primjer kao sto je on.
Tad ce vam prici.

A ne pricu je li trojstvo ili nije trojstvo,i oko toga trebamo sad nasiroko jel a ljudi nemaju sta jest umire so od gladi u 21 vijeku.

Vi kao da zivite u svojim snovima a ne u nasoj stvarnosti.


Odličan post. Potrebna su djela, a ne šuplja priča.

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 20 Apr 2013, 17:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2012, 05:15
Postovi: 107
lavić je napisao:
Montaza je napisao:
Svetionik,pusti ih kraju nudjen ko cascen. ne odbacuju oni tebe nego boga znas i sam.

Izvini Svetioniče nisam znao da si ti Božji glas koji samo ćuti. Moj Bog govori i deluje a tvoj rob te vuče za sobom.
Sve što sam pisao ovde nije zbog moje potrebe već da bi se pokazao karakter koji je ponosan i slavoljubiv držeći sebe u visini iznad onih odvratnih pagana vaša visosti.
Ponudio sam ti kao čoveku da pokažweš svoju ispravnu veru i kao uvek bežanija sa odstupnicom NEMAM VREMENA i to nije kao povlačenje već visina koja nema vremena za one male ljude.

Zar misliš da sam pored našeg poznanstva na drugim forumima očekivao da ćeš ovde biti iskreniji ili promeniti taktiku....nisam naravno jer vas dobro poznajem. Taj nastup nije ljubavlju ispunjen već gordošću koja se želi nametnuti po svaku cenu i ko se ne podloži robu taj je otpao za vas ali za Boga nije.
Čoporativni nastup oslikava čopor i one koji se tako oglašavaju i deluju.Kad vam se postave pitanja koja rob nezna onda ide instrukcija kako nije svima dato i ne morate odgovoriti onim bednicima jer oni nikad neće dostići taj nivo tronedeljnog kursa. Montaža, koliko je časova Petar učio pre nego je krstio učenike....ova tri časa učenja su daleko opsežnija i sadržajnija od svega što jedan nazovi svedok za ceo život može saznati (i ovo ja veoma skroman opis) da ne kažem koliko ste tek u krivu.

Lako je reći PUSTI IH ONI TO NE ZNAJU pa zar se više ne povodit izrazom koji je apostolima dat kao nalog IDITE I NAUČITE SVE NARODE nema više NAUČITE već ostavite ih u ne znanju.Mi vapimo za tom istinom tražeći DAJTE NAM ISTINU pokažite nam ono što mi nismo shvatili...gde vam je ljubav za učenjem naroda?
Ono što vi radite nije učenje već tiranisanje sa visine zdravog razuma. Eto Brale vam ponudi jednu dobru opciju koja bi se mogla i šire primeniti ali toga neće biti.

Bar 20 god. pratim vaša učenja ozbiljnije i promene i meni ne treba ništa u vezi vas objašnjavati jer vas skoro svakodnevno imam u okruženju i razgovoru i kako ovde tako i na forumima isto činite baci beoj citata i beži odnosno pokušaj one koji neznaju Pismo zadiviti matematikom bacajući brojeve citata pa nekad i pogrešnih jer ko će to videti i ako pogrešite ali kod nekog to ne prolazi pa se obrukaju i naravno onda me izbegavaju. Koliko parova sam zvao i jednom bili i više nikad a sve je bilo učtivo i ljubazno dok nisam imao poneko pitanje da mi odgovorite i UVEK su hitno morali da idu iskrslo im tad odjednom obećavajući da će drugi put doći i odgovoriti i nikad više ali je zlo što ih ja sretam i ponovo pitam na ulici (baš sam zloća) i oni idu dalje....koja vam je to škola?

Zašto se javljate uopšte na forumima kad nemožete svedočiti za svoju veru niti odgovoriti na pitanja, pitate li se nekad zašto neznamo...imamo li mi zaista istinu....kad budete u stanju dati odgovore na najprostija pitanja o veri onda se javite i ostavite tu lažnu finoću i laskavost providno je to,otvorite srca za Onog koga omalovažavate i imajte ljubavi za ljude pa se onda čujemo.


lavić druže, što si se uspalio toliko? Što se uzbuđuješ ako Jehovini svedoci ne mogu da te prevare kako bi razumeo istinu? Teraj ti svoje i ne daj im da te prevare kako bi razumeo Bibliju!

Nego imam ja nekoliko pitanja za tebe: da li si se ti zaista priupitao zašto svi svedoci s kojima si dolazio i dolaziš u kontakt ne žele da razgovaraju s tobom nakon nekoliko razmenjenih stavaka iz Biblije, zato što ne znaju da ti odgovore ili zato što ti ne želiš da čuješ odgovore? Da li zaista misliš da ti imaš istinu a da svi mi Jehovini svedoci koji smo s tobom razgovarali ne znamo o čemu govorimo? Da li zaista misliš da 8.000.000 svedoka širom sveta, različitih nacionalnosti, rasa, obrazovanja, tradicije, ne znaju biblijsku istinu već su prevareni od strane, kako ti kažeš "roba" i bez razuma praktikuju ono što propovedaju?

Razmisli malo prijatelju!

_________________
Ako želiš živjeti, ne smiješ umrijeti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 20 Apr 2013, 19:11 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
Svetionik je napisao:
Da li zaista misliš da 8.000.000 svedoka širom sveta, različitih nacionalnosti, rasa, obrazovanja, tradicije, ne znaju biblijsku istinu već su prevareni od strane, kako ti kažeš "roba" i bez razuma praktikuju ono što propovedaju!


DA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 20 Apr 2013, 19:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
,,Nego imam ja nekoliko pitanja za tebe: da li si se ti zaista priupitao zašto svi svedoci s kojima si dolazio i dolaziš u kontakt ne žele da razgovaraju s tobom nakon nekoliko razmenjenih stavaka iz Biblije, zato što ne znaju da ti odgovore ili zato što ti ne želiš da čuješ odgovore?,,

U pravu si više puta sam se zapitao zašto vas niko ne nauči da ne PREĆUTITE odgovore?
Za to znanje je potreban DAR Duha Svetoga koji se zove dar učitelja i mudrosti a pošto Duha odbacujete onda vam je od ,energije, uskraćeno napajanje i ostajete ovisni o robu koji nije gadljiv na novčanice koje dobro trampi za ljdsku mudrost.

Toliko si vremena i rečenica ispisao a tražio sam ti samo nekoliko redaka odgovora i to je sve...dobra prilika da nešto naučimo nam propade. Kad si napisao da imaš neka pitanja za mene obradovao sam se pomislih da nešto želiš čuti a ono ništa,da se zapitam zašto neznaju da mi odgovore?
Želim vam u svakom slučaju Božjeg Duha Svetog kao prvo i onda mir Božji i blagoslov da hodite po Božjoj reči bez izvrtanja i da oslovljavate ljude BRAĆOM i da im prilazite sa ISTINOM u sebi i ljubavlju prema ljudima oni će to prepoznati ne brini samo vam treba generalna izmena i vera jednom data svetima.
Svako dobro i žao mi je što ne želiš odgovoriti a ta samo tri pitanja stoje odavno na ovoj temi da ih ne ponavljam uvek ali ako ti je teško listati evo ponoviću a ti nemoj meni već odgovori onima koji žele čuti izvoli:

1. Koje IME je dato za krštenje i nema drugog za spasenje a koje odbacujemo?
2. Ko je Duh Sveti?
3. Od kad su darovi Duha prestali da postoje i citat?

Zar nisu toliko jednostavna i prosta...nemam lakših pitanja ti to znaš, ja neću slušati reci ostalima, sretno. Daj me iznenadi pa odgovori za promenu.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 21 Apr 2013, 17:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2009, 20:16
Postovi: 1834
Lokacija: Naselje Gavranova
old fashion men je napisao:
Neznalica neznalicu uvijek nađe :roll:

Ako ciljaš na poznavanje biblije, tu jesam neznalica. Znam osnovnu formu, a za ostalo me zabole. Čitam mnogo i razgovaram mnogo sa vjernicima i nevjernicima da bi došao do nekih logičnih zaključaka. Ne treba mi biblija da mi objašnjava niti pojašnjava, a najmanje da je tumačim na ovaj ili onaj način. Držati se jedne knjige je u najmanju ruku suludo, a da čak i ne nudi konkretne odgovore, nego samo "istine" i "tumačenja".

_________________
Spaljeni su bijeli dvori
divljih bura postojbina
negda okna, sad otvori
šire grozu
a oblaci iz visina
gledaju u razvalinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 25 Apr 2013, 18:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
Ko je bio Hristos,prije nego je dosao na zemlju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 27 Apr 2013, 11:04 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
ihtus je napisao:
Ko je bio Hristos,prije nego je dosao na zemlju?

Isus je stvoren na početku Božjega Jahvina stvaranja.
Prvo je stvoreno Nebo i sva Nebeska Vojska,
a u NV spadaju sva Duhovna Bića.

PSALAM 33,6
Jahvinom su riječju nebesa sazdana i dahom usta njegovih sva vojska njihova.

Znači - Isus je stvoren kao Duhovno Biće na Nebu na početku stvaranja Božjega Jahvina,
a to i sam Isus kaže:

Otkrivenje 3,14
I anđelu Crkve u Laodiceji napiši: "Ovo govori Amen, Svjedok vjerni i istiniti,
Početak Božjeg stvorenja:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2013, 11:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Feb 2010, 13:02
Postovi: 183
I kad ste culi neki incident u vezi js? a ovih kao kacavenda ima na tone samo jos nisu provaljeni. Ozbiljno vam kazem pomirite se s bogom inace cete zavrsiti kao ljudi iz nojevih dana. Pa zar mislite je 8 miliona js ludo blentavo i zavedeno i da ih neko munta. Odbacite predrasude pre nego bude prekasno. Prijateljski savjet. Svijet i ovaj sistem stvari je na koljenima . Veliki jehovin dan samo sto nije... Pustite crkve i krive religije kraju to nisu prave religije i samo to dokazuju iz dana......

Послато са GT-I9001 користећи Тапаток 2


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2013, 12:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2010, 08:22
Postovi: 24782
Montaza je napisao:
I kad ste culi neki incident u vezi js? a ovih kao kacavenda ima na tone samo jos nisu provaljeni. Ozbiljno vam kazem pomirite se s bogom inace cete zavrsiti kao ljudi iz nojevih dana. Pa zar mislite je 8 miliona js ludo blentavo i zavedeno i da ih neko munta. Odbacite predrasude pre nego bude prekasno. Prijateljski savjet. Svijet i ovaj sistem stvari je na koljenima . Veliki jehovin dan samo sto nije... Pustite crkve i krive religije kraju to nisu prave religije i samo to dokazuju iz dana......

Послато са GT-I9001 користећи Тапаток 2


Pa zar mislis da su milijarde katolika, pravoslavaca, muslimana lude blentave da ih neko munta?




Kad ce? Da pospremim malo oko kuce.
Preslo se sa odredjenih datuma, na neodredjene... Vala, veliki je blam uporno zazivati Sudnji dan i svaki put neuspjesno.

_________________
Знају ли вам дједови да сте израсли у љубитеље нациста?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 28 Apr 2013, 13:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Mar 2009, 21:45
Postovi: 692
Pravoslavna crkva, od koje se kasnije odvojila i nastala rimska katolička, nemojte zaboraviti da su prvih dvadesetak rimskih papa bili pravoslavni sveštenici, u svojim počecima imala je ogroman raskol po pitanju svetog trojstva. Naime Arijanci su dugo držali ključne pozicije unutar crkve sve do Nicejskog sabora kada je arijansko učenje odbačeno i proglašeno gnostičkim.

_________________
Once you're grown up, you can never come back!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 18 Mar 2017, 23:39 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
KRIVO kod JS:

-------------------------------------------------
Zli će biti zauvijek uništeni
------------------------------------
Ljudska duša prestaje postojati prilikom smrti
------------------------------------------------------------
Pakao je opći grob čovječanstva
-------------------------------------------
Samo malo stado od 144 000 osoba ide na nebo i vlada s Kristom
---------------------------------------------------------------------------------------
Tih 144 000 osoba ponovno su rođene kao duhovni Božji sinovi
-------------------------------------------------------------------------------------
Unošenjem krvi u tijelo intravenozno krše se Božji zakoni
--------------------------------------------------------------------------------------------
Držanje sabata vrijedilo je samo za Izraelce i prestalo je s Mojsijevim zakonom
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Isus je duhovno biće
----------------------------
Isus je Mihael
------------------------------
Isus je Logos
------------------------------
Isus je mali bog
------------------------------
Isus je SU stvoritelj
------------------------------
NE konzumacija Gospodnje Večere
--------------------------------------------
Isus je već došao 1.914. god.
--------------------------------------------
Sljedeći Isusov dolazak će biti u nevidljivom obliku
-------------------------------------------------------------------
Uskrsnuće je već počelo
-----------------------------------
......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 18 Mar 2017, 23:46 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Jul 2009, 10:16
Postovi: 12660
Lokacija: Treći kamen od Sunca
piramido4, mozda bi trebalo da pricas sa clanom koji se odaziva na ime Sakal, ili Turcin, on ce ti razjasniti neke stvari po pitanju Jehovinih Svjedoka, postenja, postanja, i drugog Hristovog Dolaska


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 18 Mar 2017, 23:49 
giometar je napisao:
piramido4, mozda bi trebalo da pricas sa clanom koji se odaziva na ime Sakal, ili Turcin, on ce ti razjasniti neke stvari po pitanju Jehovinih Svjedoka, postenja, postanja, i drugog Hristovog Dolaska

x2


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 19 Mar 2017, 12:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31179
Lokacija: Je Suis Ahmed
sto sam vise citao o JS, dolazio sam do spoznaja da oni nisu otkrili toplu vodu, samo su prihvatali odbacena ucenja sa vaseljenskih sabora, ali slazem se da to ne moze biti zatvoreno pitanje, jer necu da stavljam svoja vjerovanja u ruke ljudi koji su se nesto dogovorili 850. godine

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 19 Mar 2017, 12:42 
To te navukao neko od onih ispred konzuma u Doboju?

Imam jednog druga, smara nevidjeno o tome...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 19 Mar 2017, 13:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 26 Okt 2014, 07:58
Postovi: 4681
Lokacija: Kostajnica
Ej al fora su oni, ja znam jednog u hr. Ono ranije kad ja dodjem kod tih svojjh jarana tamo on brzo ode, pitam ja njih jel to ja njemu smetam sto sam srbin, ma kazu ne, pickaras svaku drugu a on je svjedok pa ne smije slusati takav razgovor :)
Sad kad ga nadjem tamo ne pickaram i ne ide, nikad jos nije pomenuo nista u vezi toga. Kazu mi ovi da ima datum u godini kad oni prodju od vrata do vrata, kazes im da te to ne zanima i oni odose, ono bez ikakvog pritiska i onda vise ne smaraju do sljedece godine. Mora im se priznati da su kulturni :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 09 Jul 2017, 11:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
KRIVO kod JS:

-------------------------------------------------
Zli će biti zauvijek uništeni
------------------------------------
Ljudska duša prestaje postojati prilikom smrti
------------------------------------------------------------
Pakao je opći grob čovječanstva
-------------------------------------------
Samo malo stado od 144 000 osoba ide na nebo i vlada s Kristom
---------------------------------------------------------------------------------------
Tih 144 000 osoba ponovno su rođene kao duhovni Božji sinovi
-------------------------------------------------------------------------------------
Unošenjem krvi u tijelo intravenozno krše se Božji zakoni
--------------------------------------------------------------------------------------------
Držanje sabata vrijedilo je samo za Izraelce i prestalo je s Mojsijevim zakonom
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Isus je duhovno biće
----------------------------
Isus je Mihael
------------------------------
Isus je Logos
------------------------------
Isus je mali bog
------------------------------
Isus je SU stvoritelj
------------------------------
NE konzumacija Gospodnje Večere
--------------------------------------------
Isus je već došao 1.914. god.
--------------------------------------------
Sljedeći Isusov dolazak će biti u nevidljivom obliku
-------------------------------------------------------------------
Uskrsnuće je već počelo
-----------------------------------
.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 750 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 34, 35, 36, 37, 38  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs