banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 13:53

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 750 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 16 Apr 2013, 20:30 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
mrzim bliznjeg svojega...

jel moze u vezi Mt ostao si duzan, da li se krstavate u ime Svetog Duha? :wink:

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 16 Apr 2013, 20:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
lavić je napisao:
,,Laviću prijatelju, gde su biblijski stihovi koji potvrđuju ovoliko pisanje?,,

Ti pitaj šta ti od onog što napisah nije tačno i možemo ići redom ali ćeš morati takođe na moja pitanja dati odgovor.
Pozdrav.


SVETI o NIČE vidim tu si to je dobro, sad pitaj šta ti iz mog pisanja nije po Pismu a onda na svaki mo odgovor pitam tebe i dužan si od pre odgovor na pitanje o Duhu Svetom, nisi valjda zaboravio?
Znam da obično na nekim forumima neki tzv JS imaju običaj pobeći dok prođe bar desetak postova i onda se kao jave i čim neko pitanje ponovo desetak postova ih nema i tako UVEK, ovde JS nisu takvi to svi znamo zar ne....videćeš da će reći kako ovde niste takvi zato daj koji redak o Duhu Svetom da malo nauče ljudi nešto kad već svetliš da im bude od koristi.

Dve stranice nazad te pitah:

,,Nisam čuo odgovor zašto se samo hula na Duha svetog ne može oprostiti a na OCA može?,,

Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Poslednji put menjao lavić dana 16 Apr 2013, 20:57, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 16 Apr 2013, 20:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Svetionik je napisao:
Dakle ovo pitanje je za tebe kao pravoslavca, mnogo teško tako da nisi u stanju da odgovoriš, zar ne? Drugim rečima ne znaš da li pravoslavci postupaju u skladu sa ovom zapovešću koju je izrekao naš učitelj i vođa, Isus Hrist!

Zašto bi bilo teško ali ne vidim smisao. Da si mene pitao da li ja volim bližnjeg to bi mi bilo logično, a ne da me pitaš za kompletan islamski svijet ili pravoslavni svijet.
Na prethodnoj stranici sam ti upravo napisala da ne pravim razliku niti mi smetaju ljudi koji drugačije vjeruju, nikad ali nikad ih ne bih ubjeđivala da je njihova vjera pogrešna, jer koje su šanse udarati u vjeru vjerujućem? :) Ako posumnja taj nije nikad ni vjerovao, zar ne? :)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 16 Apr 2013, 21:13 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2012, 05:15
Postovi: 107
lavić je napisao:
lavić je napisao:
,,Laviću prijatelju, gde su biblijski stihovi koji potvrđuju ovoliko pisanje?,,

Ti pitaj šta ti od onog što napisah nije tačno i možemo ići redom ali ćeš morati takođe na moja pitanja dati odgovor.
Pozdrav.


SVETI o NIČE vidim tu si to je dobro, sad pitaj šta ti iz mog pisanja nije po Pismu a onda na svaki mo odgovor pitam tebe i dužan si od pre odgovor na pitanje o Duhu Svetom, nisi valjda zaboravio?
Znam da obično na nekim forumima neki tzv JS imaju običaj pobeći dok prođe bar desetak postova i onda se kao jave i čim neko pitanje ponovo desetak postova ih nema i tako UVEK, ovde JS nisu takvi to svi znamo zar ne....videćeš da će reći kako ovde niste takvi zato daj koji redak o Duhu Svetom da malo nauče ljudi nešto kad već svetliš da im bude od koristi.

Dve stranice nazad te pitah:

,,Nisam čuo odgovor zašto se samo hula na Duha svetog ne može oprostiti a na OCA može?,,

Pozdrav.


Laviću nisi odgovorio na pitanje koji je od tri boga glavni a takođe i za tebe kao i za sve ostale koji se nazivaju hrišćanima važi isto pitanje: da li se ponašaš u skladu sa Isusovom zapovešću: "Voli bližnjeg svoga kao samog sebe!"? Kad odgovoriš na ta 2 pitanja onda možemo da nastavimo razgovor!

:wink:

_________________
Ako želiš živjeti, ne smiješ umrijeti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 16 Apr 2013, 21:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pitala sam i ja tebe da objasniš prirodu Isusa Hrista, pa evo još uvijek nisi.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 16 Apr 2013, 21:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26529
Lokacija: Banja Luka
Bog je jedan, i niko nije glavni od njegova tri lica. :) Nadam se da sam bar malo pridonjeo ovako znacajnoj raspravi na forumu :cat:

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 16 Apr 2013, 21:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2012, 05:15
Postovi: 107
Ovako se obično završava ovaj razgovor između Jehovinih svedoka i onih koji ne žele da odgovore na pitanje da li osoba i religija kojoj osoba pripada, poštuju zapovest Isusa Hrista: "Voli bližnjeg svoga kao samog sebe!". Jasno je da ne žele nikako da odgovore jer ih dela optužuju bez obzira kakav je odgovor. Drugim rečima ni jedna religija izuzev Jehovinih svedoka ne ispunjava ovu zapovest, zašto?

Odgovor je jednostavan: sve su religije i pripadnici religija umešane u politička zbivanja, razne političke sukobe, vođenje politike država u kojima se nalaze i u skladu s tim, umešane su i u ratne i vojne sukobe, podržavaju vojne akcije svojih država i vlada, podstiču versku i nacionalnu mržnju, vode ratove u Božje ime i mnogo drugih stvari koje Jehova i njegov Sin, Isus Hrist jasno i vidljivo mrze i takvi postupci im se gade! Božja reč ne može biti jasnija kad kaže: "Ne ubij" i potvrđuje: "Voli bližnjeg svoga kao samog sebe!".

Jedini Jehovini svedoci svojim delima dokazuju da se jedini drže i postupaju po ovom principu čak i po cenu svojih života što mnogi pojedinci širom sveta i dan-danas to i dokazuju! Jehovini svedoci radije idu u zatvor i trpe progonstvo širom sveta nego da prekrše ovu zapovest. Dakle odgovorili vi, dragi prijatelji ili ne, istina se ne može sakriti i onaj ko je ponizan, iskren i duhovno gladan taj odlično vidi šta se oko njega dešava i koja je jedina religija prava i ugađa Jehovi i njegovim zahtevima za pravo obožavanje.

;)

_________________
Ako želiš živjeti, ne smiješ umrijeti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 16 Apr 2013, 22:35 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
Svetionik je napisao:
"Ne ubij" i potvrđuje: "Voli bližnjeg svoga kao samog sebe!".

Jedini Jehovini svedoci svojim delima dokazuju da se jedini drže i postupaju po ovom principu čak i po cenu svojih života što mnogi pojedinci širom sveta i dan-danas to i dokazuju! Jehovini svedoci radije idu u zatvor i trpe progonstvo širom sveta nego da prekrše ovu zapovest. Dakle odgovorili vi, dragi prijatelji ili ne, istina se ne može sakriti i onaj ko je ponizan, iskren i duhovno gladan taj odlično vidi šta se oko njega dešava i koja je jedina religija prava i ugađa Jehovi i njegovim zahtevima za pravo obožavanje.

;)

Mogu slobodno da kazem da si pogresno informisan, kad kazes da jedino JS idu u zatvor zbog toga.To nije istina!Ljubav je mnogo vise od "ne ubij", a ona je voli.Dakle to sto ne ubijate ljude je vase uvjerenje i kad bi cinili to imali bi problem sa savjescu, ne biste bili dobri jS, dakle ne znaci da volite bliznjeg.Znamo sta u kor.14 kaze o ljubavi, ona je vise od ne ubij.To ne dokazuje da volite nekoga.
Ponovo da kazem da si pogresno nedovoljno ili pogresno informisan o stradanju Bozijih ljudi sirom svijeta za vjeru, koji eto ipak nisu JS.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 16 Apr 2013, 22:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
Svetionik je napisao:
spavac je napisao:
u skladu..


Da ili ne? Da li voliš bližnjeg svoga kao samog sebe?

volis li ti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 17 Apr 2013, 01:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Svetionik je napisao:
Ovako se obično završava ovaj razgovor između Jehovinih svedoka i onih koji ne žele da odgovore na pitanje da li osoba i religija kojoj osoba pripada, poštuju zapovest Isusa Hrista: "Voli bližnjeg svoga kao samog sebe!". Jasno je da ne žele nikako da odgovore jer ih dela optužuju bez obzira kakav je odgovor. Drugim rečima ni jedna religija izuzev Jehovinih svedoka ne ispunjava ovu zapovest, zašto?

Odgovor je jednostavan: sve su religije i pripadnici religija umešane u politička zbivanja, razne političke sukobe, vođenje politike država u kojima se nalaze i u skladu s tim, umešane su i u ratne i vojne sukobe, podržavaju vojne akcije svojih država i vlada, podstiču versku i nacionalnu mržnju, vode ratove u Božje ime i mnogo drugih stvari koje Jehova i njegov Sin, Isus Hrist jasno i vidljivo mrze i takvi postupci im se gade! Božja reč ne može biti jasnija kad kaže: "Ne ubij" i potvrđuje: "Voli bližnjeg svoga kao samog sebe!".

Jedini Jehovini svedoci svojim delima dokazuju da se jedini drže i postupaju po ovom principu čak i po cenu svojih života što mnogi pojedinci širom sveta i dan-danas to i dokazuju! Jehovini svedoci radije idu u zatvor i trpe progonstvo širom sveta nego da prekrše ovu zapovest. Dakle odgovorili vi, dragi prijatelji ili ne, istina se ne može sakriti i onaj ko je ponizan, iskren i duhovno gladan taj odlično vidi šta se oko njega dešava i koja je jedina religija prava i ugađa Jehovi i njegovim zahtevima za pravo obožavanje.

;)


Ma ne zavrsava se uvijek ovako zbog drugih.
Eee, Svetionice covjece dobri.
Skoro ne cuh toliko samohvale.
Pa ti se sam hvalis. Mi ovo, mi ono, mi naj naj, to se tako ne radi.
Drugi treba da te hvale a ne ti sam. Ako si dobar drugi treba da ti prilaze sami a ne za rukav da ih vuces.
Citajuci ovo gore ja se pitam pa sta sam cekao do sad, pa gdje si ti bio covjece.

Postujem sve religije i vjerovanja al ti vise stete pravis JS nego korisiti ovakvim tekstovima.
Nekako ja licno mislim za JS, da se previse to namece i nekako previse agresivno.
Kazu po nekim zemljama odaju od kuce do kuce, po ulicama, po parkinzima,po stanicama nude knjige traze clanove.
Ako je to tako dobro ko sto ti kazes, doce ljudi sami u masama oce, doce.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 17 Apr 2013, 02:30 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Feb 2010, 13:02
Postovi: 183
brale, nasmijao si me slatko.
ihtus,mislio sam da imas veze sa klubom ihtus pored tihih....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 17 Apr 2013, 02:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Feb 2010, 13:02
Postovi: 183
Brale001 je napisao:
Svetionik je napisao:
Ovako se obično završava ovaj razgovor između Jehovinih svedoka i onih koji ne žele da odgovore na pitanje da li osoba i religija kojoj osoba pripada, poštuju zapovest Isusa Hrista: "Voli bližnjeg svoga kao samog sebe!". Jasno je da ne žele nikako da odgovore jer ih dela optužuju bez obzira kakav je odgovor. Drugim rečima ni jedna religija izuzev Jehovinih svedoka ne ispunjava ovu zapovest, zašto?

Odgovor je jednostavan: sve su religije i pripadnici religija umešane u politička zbivanja, razne političke sukobe, vođenje politike država u kojima se nalaze i u skladu s tim, umešane su i u ratne i vojne sukobe, podržavaju vojne akcije svojih država i vlada, podstiču versku i nacionalnu mržnju, vode ratove u Božje ime i mnogo drugih stvari koje Jehova i njegov Sin, Isus Hrist jasno i vidljivo mrze i takvi postupci im se gade! Božja reč ne može biti jasnija kad kaže: "Ne ubij" i potvrđuje: "Voli bližnjeg svoga kao samog sebe!".

Jedini Jehovini svedoci svojim delima dokazuju da se jedini drže i postupaju po ovom principu čak i po cenu svojih života što mnogi pojedinci širom sveta i dan-danas to i dokazuju! Jehovini svedoci radije idu u zatvor i trpe progonstvo širom sveta nego da prekrše ovu zapovest. Dakle odgovorili vi, dragi prijatelji ili ne, istina se ne može sakriti i onaj ko je ponizan, iskren i duhovno gladan taj odlično vidi šta se oko njega dešava i koja je jedina religija prava i ugađa Jehovi i njegovim zahtevima za pravo obožavanje.

;)


Ma ne zavrsava se uvijek ovako zbog drugih.
Eee, Svetionice covjece dobri.
Skoro ne cuh toliko samohvale.
Pa ti se sam hvalis. Mi ovo, mi ono, mi naj naj, to se tako ne radi.
Drugi treba da te hvale a ne ti sam. Ako si dobar drugi treba da ti prilaze sami a ne za rukav da ih vuces.
Citajuci ovo gore ja se pitam pa sta sam cekao do sad, pa gdje si ti bio covjece.

Postujem sve religije i vjerovanja al ti vise stete pravis JS nego korisiti ovakvim tekstovima.
Nekako ja licno mislim za JS, da se previse to namece i nekako previse agresivno.
Kazu po nekim zemljama odaju od kuce do kuce, po ulicama, po parkinzima,po stanicama nude knjige traze clanove.
Ako je to tako dobro ko sto ti kazes, doce ljudi sami u masama oce, doce.


nece doci vjeruj. Puno je pozvanih a malo odabranih.Vjeruj bice vam zao sto niste htjeli.I onda kad shvatite da je kraj e onda cete htjeti i vucete za rukav al onda to nece biti moguce, Ljudi danas su kao u nojino doba. Niko ga nije htio slusati.Zivili su zenili se udavali, a onda je dosao kraj. I brale oni ne traze nikakve clanove da ih PRIDOBIJU vec zele ljudima prenijet istinu i pomirit ih s Bogom i Jedini mi radimo tu svetu sluzbu propovijedanja dobre vijesti bas kao sto je zapisano u Pismu :

I ova dobra vijest o kraljevstvu propovijedat će se po svemu svijetu za svjedočanstvo svim narodima, i tada će doći kraj. Matej 24.14

I vjeruj, to hodanje od kuce do kuce mislis da je lako ? Nije, jer je to neprirodna pojava ali bog je to zapovjedio u svojoj rijeci sv. pismu da bi se sto vise ljudi spaslo. Jel stvarno mislis da je lako po kisi snijegu, ledu ici i propovijedati od vrata do vrata i nailaziti na svakakve vrste ljudi. Nije vjeruj. Mislis da je lako ti dodjes s biblijom a lik izadje sa AK 47, nije vjeruj dozivio sam i to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 17 Apr 2013, 02:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Feb 2010, 13:02
Postovi: 183
Djela ap 5.42 fino kazu

svaki su dan u hramu i od kuće do kuće bez prestanka poučavali i objavljivali dobru vijest o Kristu, Isusu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 17 Apr 2013, 02:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Feb 2010, 13:02
Postovi: 183
Zašto propovijedamo od kuće do kuće?

Isus je svojim sljedbenicima zapovjedio: “Načinite učenike od ljudi iz svih naroda” (Matej 28:19, 20). Svoje prve učenike poslao je da idu k ljudima i prenesu im dobru vijest o Božjem Kraljevstvu (Matej 10:7, 11-13). Nakon što je Isus umro, njegovi su učenici nastavili propovijedati “javno i idući od kuće do kuće” (Djela apostolska 5:42; 20:20). Mi postupamo po uzoru na hrišćane iz 1. vijeka i zato propovijedamo od kuće do kuće.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 17 Apr 2013, 02:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Feb 2010, 13:02
Postovi: 183
Jeste li vi američka sekta?

Naše glavno sjedište nalazi se u Sjedinjenim Američkim Državama, ali mi nismo američka sekta. Pročitajte razloge zašto to kažemo.

Neki ljudi sektom zovu zajednicu koja se odvojila od veće religije. Jehovini svjedoci nisu se odvojili od neke druge religije. Zapravo, mi smatramo da smo obnovili kršćanstvo kakvo je postojalo u 1. stoljeću.
Jehovini svjedoci propovijedaju biblijsku poruku u preko 230 zemalja. Iako poštuju vlast zemlje u kojoj žive, svi Jehovini svjedoci bezuvjetno su odani Jehovi Bogu i Isusu Kristu, a ne ljudskim vlastima, bile one vlasti SAD-a ili neke druge države (Ivan 15:19; 17:15, 16).
Sva naša učenja temelje se na Bibliji, a ne na zamislima ikojeg američkog vjerskog vođe (1. Solunjanima 2:13).
Mi smo sljedbenici Isusa Krista, a ne nekog čovjeka (Matej 23:8-10).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 17 Apr 2013, 02:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Feb 2010, 13:02
Postovi: 183
Tko je osnivač vaše religije?

Organizacija Jehovinih svjedoka kakvu danas poznajemo osnovana je krajem 19. stoljeća. U to je vrijeme nekoliko ljudi, koji su živjeli u blizini grada Pittsburgha, u američkoj državi Pennsylvaniji, počelo temeljito istraživati Bibliju. Oni su učenja crkava uspoređivali s onim što govori Biblija. Svoje su zaključke objavljivali u knjigama i novinama. S vremenom su počeli izdavati časopis koji je danas poznat pod imenom Stražarska kula – glasnik Jehovinog Kraljevstva.

Jedan od tih ljudi koji su iskrena srca istraživali Bibliju zvao se Charles Taze Russell. Iako je on u to doba predvodio istraživanje Biblije i bio prvi urednik Stražarske kule, on nije osnovao novu religiju. Istraživači Biblije, kojima je Russell pripadao, bili su organizirani po uzoru na kršćansku skupštinu iz 1. stoljeća. Oni su nastojali sve ljude upoznati s učenjima Isusa Krista. Budući da je Isus glava kršćanske skupštine i utemeljitelj kršćanstva, mi smatramo da je on osnivač naše religije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 17 Apr 2013, 05:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4033
Montaza je napisao:
Jedan od tih ljudi koji su iskrena srca istraživali Bibliju zvao se Charles Taze Russell. Iako je on u to doba predvodio istraživanje Biblije i bio prvi urednik Stražarske kule, on nije osnovao novu religiju. Istraživači Biblije, kojima je Russell pripadao, bili su organizirani po uzoru na kršćansku skupštinu iz 1. stoljeća. Oni su nastojali sve ljude upoznati s učenjima Isusa Krista. Budući da je Isus glava kršćanske skupštine i utemeljitelj kršćanstva, mi smatramo da je on osnivač naše religije


To je ono sto meni nije jasno.
Vjerujem da je taj Charles Taze Russell bio dobronamjeran covjek sa zeljom da pomogne ljudima.
Ali ima puno dobrih ljudi koji se nisu nametali tako drugima.

To kako ti kazes, kako je Charles Taze Russell predvodio u to doba istrazivanje Biblije.
Jel to znaci da Charles i saradnici tad otkrivaju nesto novo, nesto drugacije nego sto je do tada Biblija otkrivala vjerenicima i kako je Biblija bila do tada tumacena.

Do Charlesa Taze je znaci Biblija bila tumacena pogresno.
Znaci ja citam, ti citas, mi citamo i svi drugacije razumijemo pa sta je to onda Biblija po JS, po Charlesu ,zagonetka ili velika tajna.
Znaci Bog je jednu tako opceljudsku poruku i namjenu za cijelo covjecanstvo i za cijeli ljudski rod stvorio i preko Biblije prenijeo na sve ljude ali eto uradio je to tako da to bude jako nerazumljiva da samo pojedinci odabrani mogu to ustvari razumjet u potpunosti i pravilno.
I eto jedan od njih je naprimjer i Charles Taze Russell.
To meni nema logike, mozda tebi ima.

Zato je Charles Taze Russell tu.
Nista nemam protiv tog covjeka al imam protiv zloupotrebe tog istog a i nas svih ostalih.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 17 Apr 2013, 10:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Feb 2010, 13:02
Postovi: 183
Da, svi je citaju ali niko osim JS ne zivi po onome sto tacno pise u njoj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 17 Apr 2013, 11:43 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Talija je napisao:
Ne znam zašto mene pita za Muslimane.


Ako ćeš verovati nezna ni on ali mu je to lakše nego da ti odgovori. Oni znaju da mi znamo i zato ne žele ponavljati da im je Isus jedno malo stvorenje ..sinčić a Duh Sveti neka sila-energija koliko to tek struje proizvodi može da svetli kao...kao Svetionik.
Sveti o niče mora da si vođa ekipe šetača jer se ne želiš blamirati i ovde pa zato nikome ne daješ odgovore već samo pitaš neke beznačajne stvari.
Reci narodu da li to što nosiš ljudima stiglo od Duha Svetog ili od roba?
Zašto ne krstite kao apostoli u IME Jehošue i koje je ime za spasenje Jehošua ili JHVH da znamo i iscepamo pogrešne stranice iz naših Biblija?
Izvoli:

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 17 Apr 2013, 11:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Montaza je napisao:
Da, svi je citaju ali niko osim JS ne zivi po onome sto tacno pise u njoj.


Tako je, vi sebi Bibliju ispisali i po njoj živi a ostali imaju one STARE nevaljale u kojima ima i pokajanja i posta i krštenja u IME i Duha Svetoga i DUHOVNIH DAROVA i Jehošue kao Spasitelja.
Razumem da nemožete svaku Božju reč nositi ali svoju možete i lako je ići po njoj bez životno važnih stvari.
Kod vas mi se sviđa nekoliko elemenata:
Oblačenje,revnost,izučavanje.
A loše je nauka totalno pogrešna u domenu spasenja i vere.Ne sviđa mi se što cugate alkohole malo...
što su neki kao burad okrugli od krkanluka dok siromašni kosturi porolaze pored vas.Ne sviđa mi se što ste brzi da ODUSTANETE čim počnu stizati pitanja koja rob nije predvideo. Nevalja vam ponos koji imate i druge smatrate nižim i otpalim i naravno neznate IME Božje kako se izgovara i nosite drugo jevanđelje od apostolskog.

Ovo je bilo objektivno i sažeto pa uz neke korekcije a to je bacanje svih priručnika od roba i čitanje SAMO Biblije i verovanja u Bibliju bi pomoglo da imate TRI SLUŽBE JEDNOG BOGA i nebi računali desetine datuma i uporno grešili i varali narod a tim zastrašivanjem punili kasicu.
Nije dugo al je korisno pa razmislite.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 750 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs