banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 00:52

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 105 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Jan 2012, 17:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Posto je ova tema dosta aktuelna, mislim da zavredjuje posebnu temu.

Zapocecu sa danasnjim clankom: Burqa ban comes to the netherlands

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Jan 2012, 23:19 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Hristov morao bi uprijeti prstom i pokazati hriscansku zemlju...

Gledajuci zakonodavstvo recimo Srbije i Nizozemske po meni je Srbija vise hriscanska nego ova i druge skandinavse zemlje...ne zbog toga sto Srbija nije zabranila nosenje burki (oko kojih se inace vodi rasprava i unutar samog Islama) nego zbog toga sto je bliza krscanskim vrijednostima nego Skandinavija u kojoj je npr istospolni brak zagarantiran, usvajanje djece takvih brakova isto tako...

Kad se gleda zakonodavstvo koje u svim krscanskim zemljama donose ljudi a ne S. ili N.Z. postoje razlike u krscanskim zemljama ... kao sto i sam znas zapadno evropske i skandinavse zemlje su svakim danom manje krscanske a vise materijalisticko ateisticke...

S toga ovaj ban burki Francuske, Svicarske, Nizozemske itd...je ban ateisticko materijalistickih vlada...

Nista exluzivno.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2012, 12:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Oficir s ruzom je napisao:
Hristov morao bi uprijeti prstom i pokazati hriscansku zemlju...


Iz naslova se vidi da je Holandija u pitanju. Ili te nisam razumio?

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2012, 14:24 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Da li je po tebi Holandija krscanska zemlja...gledajuci vladu holandije striktno?

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2012, 14:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Sve je to dio EAC™.
Plan funkcioniše savršeno, i vodi ka krajnjem cilju da se potpuno eliminiše duhovnost i uvede materijalno kao osnovni standard. A ima li većeg simbola duhovnosti od nošenja stoljnjaka na glavi... Ima veze s duhovima.
Slika

Holandija nije hrišćanska zemlja, nego zemlja svih njenih građana, kome se ne sviđa, na kamilu i kući... Toliko.

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2012, 16:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Shvatam sada o cemu pricas.
Mislim da nije kriv ateizam ili pausalni antiteizam za zabranu burki, nego stav prema islamu, formiran svim desavanjima u tim zemljama zadnjih recimo desetak godina. Holandija je bilo uzor integracije do prije desetak godina, onda se poslije 11.9. dosta toga promijenilo, ne samo u Holandiji. I u crkvenom kleru ces naci podijeljena misljenja po pitanju stava koji treba da se zastupa u dijalogu sa manjinskim muslimanskim zajednicama, nije to samo slucaj kod jedne strane. Stoga mislim da konfesija ne igra bitnu ulogu na stav pojedinca prema islamu, barem ne u mjeri da odlucujuce djeluje na formiranje stava.
Ja nisam ateista pa opet ne odobravam neke stvari koje su prisutne u islamu, sto ne znaci da mrzim islam ili sl.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2012, 16:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 19:20
Postovi: 202
Nisam bas vijernik ali cini mi se (mozda i grijesim) da je islam nekako ljudevniji i humaniji prema svojim vijernicima... Recimo, islamska zajednica ima web stranice posvecene vijernicima u kojima im hodze ili ko vec, ne znam, odgovaraju na pitanja o zivotnim problemima i savjetuju ih kao iskusni psiholozi. Npr. zena ne zeli da se odluci za jos jedno dijete iz raznoraznih razloga a odgovor je tipa, alah ce ti oprostiti bla bla, zivot je tezak, bla, bla, i niko te nece osuditi za bilo koju tvoju odluku. Nisam srela tu susretljivost u hriscanskoj religiji, vec pristup, ako ne platis npr. za bacanje vodice, naredne godine necu ti ni doci u kucu. To je razocaravajuce.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2012, 18:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Meni je dovoljno da procitam da u skoro svakoj islamskoj zemlji se svadjaju, tuku medjusobno, raznose bombama, pa da shvatim da ima nekog nesavrsenstva u toj religiji. Ne kazem da je samo do religije da je to samo tako u jednoj islamskoj zemlji, nego u skoro svim islamskim zemljama.
O religiji najbolje govori ponasanje ljudi koji u nju "vjeruju". Kad sam vidio da je njima vrednija jedna slicica Muhameda od ljudskih zivota, onda je jasno. Dalje, vijesti iz Afrike(Nigerija, Somalija, Libija, Egipat, Sudan itd.), Azije (Pakistan, Indonezija, Sirija, Jemen, Iran, Irak, Afganistan itd.) dovoljno govore o toj religiji. Ne kazem da je hriscanstvo nesto bolje, ali vecina hriscanskih zemalja pokazuje neku toleranciju, dok skoro ni jednu islamsku zemlju osim Turske i eventualno Kuvajta ne znam da je tolerantna.
To sto napominjes da hodza savjetuje besplatno, to imas i u mnogim hriscanskim crkvama. Mozda ne u RS, ali u katolickoj crkvi i na njihovim sajtovima i novinama to je cesta pojava. Ali sta ces ti od savjeta kad je vecina tih religioznjaka i popova gora od onih koje savjetuju. Po mom misljenju primarnu ulogu kako ce ljudi shvatati neku religiju ima ponasanje onih koji se izjasnjavaju kao vjernici te religije, a ja u ponasanju iz islamskih zemalja vecine tih "vjernika" ne primjecujem nesto dobro. To se najbolje vidi po stanju u njihovim zemljama gdje iskljucivo vlada religija, a ljudi jedva cekaju da pobjegnu odatle. To je pokazatelj kako je. A o svakodnevnim vjestima i medjusobnim trvenjima u tim zemljama zbog religije, slicno kao kod nas zbog nacije da ne govorimo.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2012, 19:12 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
nesavrsenstvo imas u bilo kojoj religiji, al sto gledati to i non stop pricati o bombasima..naravno da ljudi oce pobjeci iz tih drzavica koje si nabrojao nakon arapskog proljeca kojeg su pokrenuli ameri sa jednim ciljem...vec sam pricao da sam upoznao covjeka iz Iraka koji je pobjegao u UK al nakon sto su ameri dosli u njegovu kucu..pre mu nije padalo na pamet da izlazi iz svoje zemlje..UAE je islamska zemlja pa malo ko zeli pobjeci iz nje..dajem primjer kad bi se dole sutra zaratilo naravno da bi ljudi zeljeli pobjeci iz zemlje u kojoj je ekonomija mrtva..

sto se tice burki i zabrana vise je u pitanju security, nego neka mrznja prema islamu..iz UK su neki kauboji izlazili pod burkama nakon sto su napravili belaj..Meni burke nisu smetale u Dubaiu jer su sasvim normalne..e sad treba gledati i kontekst..dole nema bombasa a i da ima na aerodromu ti se okice skeniraju, pa ti napravio dole neko sranje i pokusao izacu pod burkom izdat ce te skenirane okice(mada mi nije jasno kako je grupa Pink Panter i Mosad uspjeli pobjeci)..ok postoji IRIS u UK al to je tvoja zelja da se registrujes, dok u UAE jednostavno ne mozes uci dok ne odradis skeniranje okica..

@raven
postoji i kod hriscana sajtovi sa savjetima, kancelarije al uglavnom na zapadu..kod nas to nije hit, mozda KC pokusava da shvati u kom su vijeku i na drugi nacin da pridju vjernicima..mozda ima nesto i u SPC al sve nove stvari traze zeleno svijetlo od vrha..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2012, 19:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Hristov je napisao:
Mislim da nije kriv ateizam ili pausalni antiteizam za zabranu burki, nego stav prema islamu, formiran svim desavanjima u tim zemljama zadnjih recimo desetak godina.


Stav je odbrambeni naravno...jer su zapadne velesile hranile sebi neprijatelj..tipa bin Laden, Husein Gadafi isl..e kad su ga dovoljno uhranile i kad ga je trebalo ninati su ga se odrekle...a Islam i dan danas proglasavaju "sotonistickom religijom" kroz vecinu medija...jer su ovi "monstrumi" bili muslimani.
Taj stav nece donijeti nikom nista dobro...u istoriji je bilo i mnogo vecih ratova izmedju krscanstva i Islama cisto religija protiv religije ... ali religije kako su ga i pocele tako su ga i smirile...narod je nastavio da zivi, oplakuje, trguje, zeni se, putuje ...itd.itd...pitam se hoce li i sad biti tako..uvjek sam misljenja da nigdje nikad nije religija problem, makar i ako dodje do sukoba problem je materijalizam, nacionalizam, fasizam i extremizam...gdje bi Bosna sad bila da nije nacionalizma...mozda mala Svicarska, mozda.

jellyfish je napisao:
O religiji najbolje govori ponasanje ljudi koji u nju "vjeruju".


Jelly ovako ako mjeris "dobrotu religija" jasno mi je sto si se onda u potpunosti osamio i mislis da si na pravom putu...nikad se u najbolje auto ne trpaju najgori pojedinci ili gurpe "vozaci" a nakon udesa da se krivi auto a nikako ti soferi...
Ti jelly uvjek krivis auto, a nikako sofere...
Ti gledas u Islam unazad vjek...Islam a niti ijedna religija se ne gleda cak ni kroz istoriju nego kroz Knjigu.

jellyfish je napisao:
Kad sam vidio da je njima vrednija jedna slicica Muhameda od ljudskih zivota, onda je jasno.


Ti imas problem s shvatanjem pojma svetosti...iako Islam i oficijelan ulema je zabranjivala ubojsta za pomenuti dogadjaj i dogadjaje...

jellyfish je napisao:
Dalje, vijesti iz Afrike(Nigerija, Somalija, Libija, Egipat, Sudan itd.), Azije (Pakistan, Indonezija, Sirija, Jemen, Iran, Irak, Afganistan itd.) dovoljno govore o toj religiji.


Tamo i krscana bijase jel de jelly, tamo i tirana bijase...a ti se okomio samo na Islam....jadan.

jellyfish je napisao:
Ne kazem da je hriscanstvo nesto bolje, ali vecina hriscanskih zemalja pokazuje neku toleranciju, dok skoro ni jednu islamsku zemlju osim Turske i eventualno Kuvajta ne znam da je tolerantna.


Nije istina...odaberi zemlju i ides samnom kakav hoces ti i tvoja familija a ja s svojom ne mogu u svaku krscansku zemlju ...mogu ali pod uslovima nazovi "krscana".

jellyfish je napisao:
Po mom misljenju primarnu ulogu kako ce ljudi shvatati neku religiju ima ponasanje onih koji se izjasnjavaju kao vjernici te religije, a ja u ponasanju iz islamskih zemalja vecine tih "vjernika" ne primjecujem nesto dobro. To se najbolje vidi po stanju u njihovim zemljama gdje iskljucivo vlada religija, a ljudi jedva cekaju da pobjegnu odatle.


Kuwajt
UAE
Arabija
Malezija
Indonezija
pa ajd i ratom porusena Cecenija tamo mi je komsija na radu...:D
Libija do prije sukoba procitaj koliko je bosanskih i srpskih firmi zaposlavalo gastarbajtere u Libiji
'80 -tih godina Irak
'80 Iran
...

Jelly,Jelly....nista nije onako kako ti TV plasira...nista...a ovamo se povodis za nekim neutralnim misljenjem....nigdje ne cvjetaju ruze...pa ni ovdje na zapadu, a svaka drzava je imala uspona i padova...a da kazes da ljudi bjeze...to nije bas tako...ljudi bjeze i iz Srbije kao pravoslavne zemlje, pa Grcke-mole Boga da vide zapad..ali to je sad...ko zna sta ce se sutra zbiti...

spavac je napisao:
sto se tice burki i zabrana vise je u pitanju security, nego neka mrznja prema islamu


E ovo je jako dobro...malo me podsjeti ...e sad da li ti ili Hristov mozete negdje naci nacrt tog zakona i prevesti...jer stvarno mozda se tamo uopste ne spominju burke a samo je dignuta medijska hajka...
Trreba prvo procitati zakone koji su izglasani u tim drzavama pa vidjeti o cemu se radi....
Dakle Hristove mozes li ti naci neki od tih zakona..bolje poznajes Njemacki a spavac Engleski...???

Da vidimo o cemu se tu prvo radi...jer jos nisam procitao taj zakon od rijeci do rijeci...sve su neka naglabanja i alaudiranja na burke i sl.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2012, 20:21 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
http://en.wikipedia.org/wiki/British_debate_over_veils

http://en.wikipedia.org/wiki/Burqa#France

The burka is an alien, cultural monstrosity.... and it CAN be banned in Britain
By Dr Taj Hargey

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2012, 20:51 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Pozdrav braći!
Ovako:
Nikad ne treba gledati neku versku grupaciju kao Islam kroz prizmu raznih mahinacija i prljavih poslova koje neko preko nekoga obavlja da bi pokazao tu veru kao zlo, to je totalno pogrešno.
Pogledajte hrišćanstvo danas i kroz istoriju...neznam odakle da počnem i sa čim da završim...pa zar baš ta Amerika kao neka hrišćenska teritorija ne koristi neke ljude iz ove i one vere da zavadi i vlada?

Sve teroriste osnivaju baš oni što se kriju iza hrišćanstva i koriste neke ljude iz Islamskog verovanja za svoje ciljeve jer isti ti vernici nisu mudri da vide manipulaciju već veruju vuku u jagnjećoj odeći.

Kako unutar jedne verske grupacije postoje problemi tako i unutar druge jer uvek ima u svim društvima raznih likova koji nisu zaista vernici već se kriju da ih ne prepoznaju a zajedno vladaju rajom.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2012, 21:33 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
spavac je napisao:
http://en.wikipedia.org/wiki/British_debate_over_veils

http://en.wikipedia.org/wiki/Burqa#France

The burka is an alien, cultural monstrosity.... and it CAN be banned in Britain
By Dr Taj Hargey


Daj prevedi osnovno...majka mu stara... :D

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Jan 2012, 21:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Oficir s ruzom je napisao:
...


Shvatam sta si htio da kazes oficir. Mozda je izgledalo malo generalizovano, iako ja nemam obicaj da generalizujem jer kao sto si primijetio iz mojih pisanja ja podjednako kritikujem propuste svih religija.
Ali ovo sto sam pisao je kako vecina ljudi gleda na islam, dakle kroz desavanja na srednjem istoku uglavnom. Sad ko je kriv za to ne znam, ali eto ljudi vecinom gledaju na religiju kroz ponasanje onih koji se izjasnjavaju kao pripadnici te religije.
Slozices se da je djelimicno kriv i zapad kao sto spavac kaze, ali znamo da i zemlje u kojima nije bio zapad i prije dolaska zapada je bio stalno u nekoj tuci i plamenu. Sjecam se kad sam tek naucio da pisem i citam i otkad znam za sebe negdje osamdesetih godina, da je na vijestima stalno bilo vijesti o sukobu Irana i Iraka, Palestine i Izraela itd. Dakle to nije novijeg datuma vec otkad znam za sebe tamo se vode sukobi. I to nebi bilo cudno da tamo vecinom ne vladaju religijski zakoni. Slazem se da je pohlepa za naftnim bogatstvom jedan od uzroka, ali cinjenica je da su tamo takodje cesti medjureligijski sukobi u okviru iste religije razlicitih smjerova, recimo sunita i siita. Slicno je u svim religijama, ali hocu ti reci da ljudi gledaju na neku religiju uglavnom kroz to, odnosno ponasanje religioznih.
Naravno da ne opravdavam hriscanstvo, sjetimo se srednjeg vijeka i spaljivanja na lomaci od strane "hriscana". Ako znamo da je prema islamskom kalendaru sad negdje 15 vijek, ako se sjetimo hriscanstva prema hriscanskom kalendaru u 15 vijeku vidimo da je i hriscanstvo bilo okrutno.
Dakle, poenta posta nije bila osudjivanje i dokazivanje da je neka religija bolja ili gora, vec prikaz kako na to gleda vecina ljudi, dakle kroz djela. Oni ne ulaze u pozadinu. Na primjer, ne ulaze zasto je sveta ta slika Muhameda toliko, vec gledaju reakciju onih kojima je ta slika sveta iz svog ugla. Tako da u sustini, u pravu si, kao mozda i mnogi koji ispoljavaju religiju na taj nacin, ali to jednostavno ljudi drugih religija ili cak iste religije, a drugog misljenja drugacije i vide. To je bio samo dakle primjer kako vecina ljudi iz ugla sa strane vidi to.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2012, 00:01 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Jelly vidis i ja kritiziram ponasanje sljedbenika Islama...ali iz tvojih postova vidim da ti kritiziras Islam... na osnovu sljedbenika...

To je ok...to je pravo govora...tvoje i moje pravo...ali ako kritiziras Islam na osnovu ponasanja sljedbenika ja imam pravo da reagiram i da kazem da su ti kriteriji na osnovu kojih kritiziras Islam lose odabrani.

Geladjuci krscane i kod vas ima crnih ovaca kako i sam kazes, ali generalno krscanstvo je religija mira, meni se krscanstvo ne svidja ne zbog njegovih sljedbenika nego sto uocavam kontradikcije u dogmi...
S toga su najbolje one rasprave koje se vode oko Knjiga ...a ne oko sljedbenika...
Sljedbenici manifestiraju odredjena tumacenja ili glasove knjige prema njihovj trenutnoj situaciji...npr. nema potreba da ja primjenjujem ajete u kojima se spominje ratovanje s nevjernicima kad je Bosna mirna zemlja, dok oni u Plaestini i Iraku i Iranu ce slusati drugacije poruke Knjige i primjenjivace ajete samoodbrane i rata prije nego li ajete recimo mira...jer su u drugoj situaciji i problemu...tamo ce se ti ajeti forsirati vise , kao sto su u ratu ovdje bili vise forsirani....

Ali to je vrijeme i podneblje rata...a mi smo u miru, a rata i mira uvjek postoji u svakom trenutku na ovoj kugli.

Dakle kroz sljedbenike ne sudi Islam...sjecam se izjave Cat Stevens ili Yusufa Islama ( vjerovatno znas ko je Cat Stevens ) koji je rekao jednu recenicu koju prije njega niti ijedan drugi musliman ili konvertiti nije rekao :"Dobro je da sam prije upoznao Islam nego muslimane, ko zna da li bih ga prihvatio."
Ja krscanstvo upoznajem preko Biblije a ne preko krscana.
Niti ti nemoj upoznavati Islam preko muslimana ili Oficira, upoznaj ga preko Kur'ana..dakle ne govorim ti konvertiraj nego upoznaj...to su dvije razlicite rijeci.

P.S.

Evo sve vise gledam diskusije oko ovih zabrana burki i nikako se nemogu oteti dojmu da su u centu paznje proglasavanja ovog zakona u svim drzavam bile rasprave s muslimanima...mislim da je ovaj zakon u glavnom u osnovu uperen protiv muslimanki i muslimana, a sve ostalo je sporedno...
Ali tek sam poceo malo vise citati o tome .....vidjecemo...:D

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2012, 00:56 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
nije dobro kopiran ovaj moj treci link, pa da ponovim..

Dr Taj Hargey is Imam of the Oxford Islamic Congregation and Chairman of the Muslim Educational Centre of Oxford.
http://www.dailymail.co.uk/debate/article-1375770/France-burka-ban-Burka-alien-cultural-monstrosity-CAN-banned-Britain.html

covjek je imam, i kaze da je burka proizvod bolesnih religioznih fanatika i da mu je drago sto Francuska donosi zakon o zabrani..u sustini burka je proizvod muskog sovinizma unutar islama, i nema potvrdu u Kuranu vec je u pitanju mizoginija od strane islamskih svestenika..sto se tice Francuske tip kaze da su problem vehabije iz S.Arabije kao i drugih ekstremnih sekti koji namecu to pravilo zenama po Francuskoj..svi edukovani muslimani bi trebali pruziti otpor vehabijskom ucenju iz S.Arabije kojima je jedini cilj da diskriminise zenu, ponizi je i izoluje..ujedno ne-kuranskom ucenju pokrivanja lica stvaraju zbrku u socijalnom drustvu, nejednakost, otudjenost..

ma zovi ruzu nek ti sve prevede..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2012, 01:29 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Prevo sam....

i prevodim jos uvjek a evo sad ce 2 u jutro...:D ...ruza spava zimski....:)

Ovaj covjek kojeg si citirao ne govori ispravno, ovo sto on predstavlja nije Islamski stav po pitanju burki i pokrivala, ...po odgovoru vidim da je paranoican i da bi tamo neke "duhove " okrivio i za ovu nedavnu solarnu oluju....svako malo se nadje tako neki blecak koji zamuti sliku islama a gledam pun ih je internet...Covjek je iskljuciv po ovom pitanju unutar samog Islama, a to vodi extremu, jer svako pitanje po kome se Ulema razisla se ostavlja sljedbeniku da odabere jace misljenje, ali da ne negira suprotno, ovo sto on pise je extrem i trazenje spasa u krscanskim drzavama da kobajagi "zastite" islam od samih muslimana...


Medjutim ti si samo prenio link...to nema veze s tobom...:D

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2012, 01:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Одлична тема да поставим питање на које ми још нико није дао одговор.

Елем, ако кренемо кроз свјетска срања која се тренутно одвијају, у скоро свим случајевима једна или обе стране су муслимани (и при том не мислим на арапско прољеће). Редом:

Муслимани кувају са Кинезима у Кини.
... кувају са Филипинцима на Филипинима.
... кували су са Источним Тимором док се ови нису отцјепили.
... кувају у Индонезији са самима собом.
... кувају у Индији са Индијцима.
... кувају у Пакистану са самима собом.
... кувају у Авганистану И СА самима собом.
... кувају са Русима у Русији.
... кувају са већином у још пар бивших совјетских република.
... кувају у Нигерији са Нигеријцима.
... кували су са јужносуданцима док се ови нису отцјепили.
... кувају у Алжиру са самима собом.
... кувају у Египту са самима собом.
Ово обоје горе И ПРИЈЕ "прољећа".
... кувају по Скандинавији мада мало пошто су у жестокој мањини.
... кувају овде са свима, у Србији И СА самима собом.

Вјероватно има још, али је 15 до два и одох на спавање. :)

Елем, има ли ико паметан да ми објасни ЗАШТО?!?!?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2012, 01:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
Dzihad ? Muslimani su veci vjernici nego su to hriscani, vise su privrzeni religiji i shvataju je ozbiljnije, pa im je lako proturiti ideju o svetom ratu za Alaha, krstasi novog doba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2012, 01:58 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Oficir s ruzom je napisao:
Prevo sam....

i prevodim jos uvjek a evo sad ce 2 u jutro...:D ...ruza spava zimski....:)

Ovaj covjek kojeg si citirao ne govori ispravno, ovo sto on predstavlja nije Islamski stav po pitanju burki i pokrivala, ...po odgovoru vidim da je paranoican i da bi tamo neke "duhove " okrivio i za ovu nedavnu solarnu oluju....svako malo se nadje tako neki blecak koji zamuti sliku islama a gledam pun ih je internet...Covjek je iskljuciv po ovom pitanju unutar samog Islama, a to vodi extremu, jer svako pitanje po kome se Ulema razisla se ostavlja sljedbeniku da odabere jace misljenje, ali da ne negira suprotno, ovo sto on pise je extrem i trazenje spasa u krscanskim drzavama da kobajagi "zastite" islam od samih muslimana...


Medjutim ti si samo prenio link...to nema veze s tobom...:D


ima veze, i ja sam protiv burki..vidim joj fine crne okice a lice sipak.. :D

cuj zavisi kako mislis da je tip zamutio...cova kaze da nema u Kuranu, da su izmislili muski sizofrenicari kako bi sprijecili zapadnu modu koja navodno ulazi medju zenama islamske nacije..njegov cilj je da se stvori jedna normalna zivotna zajednica aj da kazem u UK izmedju hriscana i muslimana..a ti famozni ekstremi iz S.Arabije potpaljuju vatru sa nekim vizantijsko-persijkim obicajem..ono najvaznije je izolovanje islamskih zena..i da je burka vise kulturni obicaj nego religozni..

e bas bi volio da ruza se probudi i kaze svoje misljenje..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 105 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs