banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 10:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 213 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Isus i Muhamed
PostPoslato: 23 Feb 2010, 12:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Svakom ozbiljnom izučavaocu istine zapašće za oko dve velike verske grupacije i dva rekao bih različita verovanja i pored toga što imaju niz dodirnih tačaka.
Mi moželo naći desetine istih poruka u obema knjigama(Biblija i Kuran) i ako čovek stane na jednu stranu videće je kao sasvim ispravnu a ako onda drugom nogom stane na drugu stranu takođe će i ona postati ispravna a razlog za to je u koncepciji svake kao jedne celine.

Moja želja je da kao što reče Ilija prorok ne hramamo na obe noge već da stanemo sa obe na jednu stranu.Tadašnji znak istinite službe je bio silazak ognja sa neba a sadašnji proveravanje nauke odnosno napisane reči.Svaka i najmudrije smišljena priča se razotkriva sa mnoštvom pitanja tako uz veliko strpljenje i istrajnost i Božiju pomoć istina će se sama otkriti bez da iko kaže ovo ili ono.

Ova tema će trajati toliko dugo dok se ne nađu sva potrebna pitanja i dok svako bez poteškoća mogne sam da kaže:Sad je kaop dan jasno šta je istina.''

Nema prepiranja, nema negiranja nema ružnih reči niti omalovažavanja već prristup sa neutrelne tačke (koliko je to moguće čoveku).
Svako će moći kazati da ili ne na neko od pitanja pa neka ih kopira i odgovore pročita i tako će svaki put dobijati parče mozaika dok se ne pokaže slika u celosti koju će kreirati pitanja sa odgovorima.
Molim i hrišćane i Muslimane da daju odgovor ali ne priče već samo odgovor.

Biće više setova pitanja a vi sami kao što rekoh donećete po dobijenim odgovorima sliku ko na čemu i koliko stoji.
Ovo nije put za razjedinjavanje već za sjedinjavanje na istini i odbacivanje sumljivih načela.

1. Da li je Bog vodio Jevrejski narod?
2. Da li je Bog spaljivao žrtve za greh?
3. Da li je krv na dovratcima sačuvala Jevreje u Egiptu od pomora?
4. Da li je Bog davao manu Jevrejima u pustinji?
5. Da li je Bog dao 10 zapovesti Mojsiju?
6. Da li je Mojsija vodio Bog?
7. Da li je Aron vršio službu Bogu?

Odgovori sa DA i NE uz kratko obrazloženje pa stiže sledeći set pitanja.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 23 Feb 2010, 18:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
1. Da li je Bog vodio Jevrejski narod?

Ne samo jevreje..
”Mi smo svakom narodu poslanika poslali: ”Allahu se klanjajte, a kumira se klonite!”…” (En-Nahl: 36)

2. Da li je Bog spaljivao žrtve za greh?
ne znam za ovo...

3. Da li je krv na dovratcima sačuvala Jevreje u Egiptu od pomora?
za ovaj detalj nisam siguran

4. Da li je Bog davao manu Jevrejima u pustinji?
Jeste... I Mi smo vam od oblaka hladovinu nacinili i manu i prepelice vam slali: "Jedite lijepa jela kojima vas opskrbljujem!’ A oni Nama nisu naudili, sami sebi su nepravdu nanijeli; (2, 57)

5. Da li je Bog dao 10 zapovesti Mojsiju?
naravno

6. Da li je Mojsija vodio Bog?
naravno

7. Da li je Aron vršio službu Bogu?

naravno ... (Ta Ha 25- 32)

25. "Gospodaru moj," - reče Musa - "učini prostranim prsa moja*
26. i olakšaj zadatak moj;
27. odriješi uzao sa jezika moga
28. da bi razumjeli govor moj
29. i podaj mi za pomoćnika iz porodice moje
30. Haruna, brata mog;
31. osnaži me njime
32. i učini drugom u zadatku mome,

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 23 Feb 2010, 22:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
lavić je napisao:
2. Da li je Bog spaljivao žrtve za greh?


Mislis da li je Gospodar s.w.t. direktno palio zrtve??? Koliko je meni poznati NE.
Koliko znam ajeti iz Kur'ana ne govore nista o Bozjem spaljivanju zrtava, ali cini mi se da Biblija govori nesto o tome...zrtve paljenice, ali to su one zrtve koje su ljudi nakon klanja palili pred ili na oltaru....a da je Bog direktno palio zrtve mislim da nije....ipak mozda sam pogresno razumio pitanje.

P.S.

Vrlo lijepi ajeti ponekad zaboravim na njih ...krasni za poceti svaku raspravu

114_AhmeD je napisao:
25. "Gospodaru moj," - reče Musa - "učini prostranim prsa moja*
26. i olakšaj zadatak moj;
27. odriješi uzao sa jezika moga
28. da bi razumjeli govor moj

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 24 Feb 2010, 10:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Kad navodim spaljivanje žrtve od strane Boga mislim na oganj koji je spalio Ilijinu žrtvu.Takođe mislim na oganj koji je spalio Solomonovu žrtvu.I naravno ko je svo vreme spaljivao prinete žrtve?
Dakle da li su to ljudi činili ili Bog nemože biti jednostavnije pitanje.

Želja mi je da mnogi Muslimani i Hrišćani daju svoje mišljenje u što kraćem obliku jer kao što rekoh istina će se sama pokazati na kraju. Ko ima veru on će je izneti i braniti a strašljivi nisu sigurni ni u šta pa će ćutati ili ne razmnošću pokušati pokriti svoje neznanje upadicama.
Hvala bratu oficiru na iskrenosti, tako se brani vera.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 24 Feb 2010, 11:22 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2010, 13:21
Postovi: 371
Nemam vremena ići sistematski analizirati i davati svoje viđenje na svako postavljeno pitanje iako je tema za pozdraviti.
Ali želim istaknuti slijedeće:
Kao muslimanu mi je stroga obaveza voljeti sve božije poslanike i vjerovjesnike.
Isusa volim više od mnogih kršćana.Kur'an mu pridaje posebnu pažnju.Kako njemu tako i njegovoj majci.Teško mi pada kad čujem nekog dalmatinca ili hercegovca kad opsuje „krv Isusovu“.
Mislim da je dijalog i ono što se danas zove ekumenizam između kršćana i muslimana moguć jer i sam poslanik Muhammed s.a.w.s za kršćane kaže da su najbliži muslimanima.
Za mene kao muslimana je BOG JEDAN,NIJE RODIO,NIJE ROĐEN I NIKO MU RAVAN NIJE (Sura Ihlas) a Isusa poštujem kao i Muhammeda dajući mu status poslanika.
Suštinska razlika između mog vjerovanja i vjerovanja jednog kršćanina je jedino u gledanju na status Isusa dok na milion drugih stvari gledamo identično.
Čemu onda netrpeljivost ako je toliko sličnosti?

Mir i spas neka je na vas :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 24 Feb 2010, 18:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
lavić je napisao:
Kad navodim spaljivanje žrtve od strane Boga mislim na oganj koji je spalio Ilijinu žrtvu.Takođe mislim na oganj koji je spalio Solomonovu žrtvu.I naravno ko je svo vreme spaljivao prinete žrtve?
Dakle da li su to ljudi činili ili Bog nemože biti jednostavnije pitanje


Sto se tice Poslanika a.s. o kojem govoris i Sulejmana a.s. - nisam siguran da moze da se odgovori na to pitanje, buduci da o tim zrtvama mislim da nema pouzdanih hadisa a pogotov da ne ma Kur'anskog teksta, sve sto znamo o tim slucajevima spaljivanje zrtava je uglavnom putem israilijata odnosno vasih knjiga Biblije, Tore, itd...s toga niti mogu to za sigurno negirati niti potvrditi...to je ono sti zelim reci...sad ne znam za druge mozda je brat Ahmed nasao neki pouzdani tekst ili neko predavanje po tom pitanju ili neki od drugih muslimana na forumu, pa ukoliko jesu volio bih da to podjele s nama....dakle lavic mene sto se tice doista ne mogu sa sigurnoscu kazati nesto o tom.

Moja percepcija kurbana ili zrtva nije spaljivanje nego klanje, nakon cega muslimani ne spaljuju meso nego se okoriste s njim uglavnom u ishrani a kozu uglavnom u pravljenju nekih materijala koji opet pomazu ljudima....

Mislim da do spaljivanja nije dolazilo od strane Uzvisenog Gospodara niti da su muslimani prakticirali spaljivanja....ali to je samo moje misljenje, (Gospodar najbolje zna) zaista o spaljivanju kurbana ili zrtava nisam naisao na neki tekst ili neko predavanje...s toga mozda u svijetlu daljnjeg razgovora ukoliko niko ne ponudi odgovor konkretno s DA ili NE bi dobro bilo da se baziras na 9 odgovora koje je odgovorio vec Ahmed...

Naravno ukoliko ovo pitanje na kojem smo zapeli nije osovina za dalji tok razgovora.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 24 Feb 2010, 19:25 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Dec 2009, 11:50
Postovi: 1031
amidža je napisao:
a Isusa poštujem kao i Muhammeda dajući mu status poslanika.

ustvari isusa ne poštuješ, jer ti sebi uzimaš za pravo da daješ isusu status, a oduizimaš mu njegov stvarni status koji mu je dao i o kom svjedoči sam bog i božija riječ biblija.

prema tome pustite šuplju.
isus je ono što za njega svjedoče pisma i kroz ta pisma i sam bog, a to što je muhamed imao potrebu da parafrazira i mudruje tumačeći po nekoj svojoj logici bibliju i što je isusa izjednačio sa bilo kojim drugim čovjekom to je njegov problem i tu se nema ama baš ništa diskutovat, bar ne za hrišćane koji su čvrsto ukorijenjeni u vjeri.

_________________
where's the party?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 24 Feb 2010, 20:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
MarY

Najljubaznije te molim da daš svoje mišljenje na gornja pitanja ako to smatraš potrebnim i da se uzdržimo od komentarisanja tuđih odgovora jer ponavljam odgovor će stići sam ma kako ti god to zvučalo.
Hvala.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 24 Feb 2010, 20:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
mary juana je napisao:
amidža je napisao:
a Isusa poštujem kao i Muhammeda dajući mu status poslanika.

ustvari isusa ne poštuješ, jer ti sebi uzimaš za pravo da daješ isusu status, a oduizimaš mu njegov stvarni status koji mu je dao i o kom svjedoči sam bog i božija riječ biblija.prema tome pustite šuplju.

isus je ono što za njega svjedoče pisma i kroz ta pisma i sam bog, a to što je muhamed imao potrebu da parafrazira i mudruje tumačeći po nekoj svojoj logici bibliju i što je isusa izjednačio sa bilo kojim drugim čovjekom to je njegov problem i tu se nema ama baš ništa diskutovat, bar ne za hrišćane koji su čvrsto ukorijenjeni u vjeri.



I ja mogu za tebe reći da pričaš šupljo, sustegni se od djetinjastih komentarisanja.
Prije svega ko ti daje pravo da svojetaš Isusa / Isaa alejhisselatu ve selaam ?

Ja isto volim tog Allahovog poslanika i samo ne prihvatam takvu "verziju" koju daje iskrivljeni Indžil , da je on božiji sin i da je razapet. Isto kao što i ti ne prihvataš činjenicu da nije razapet i da nije ništa do Allahov plemeniti rob i poslanik.

Ne prihvataš ti božiju riječ, ne ja



@oficir

kurban je simbolično žrtvovanje imetka, praksa Ibrahima a.s / Abrahama... Nije to neko pagansko klanje i ubijanje..

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Poslednji put menjao 114_AhmeD dana 25 Feb 2010, 10:45, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 24 Feb 2010, 20:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Mary ono sto ti znas zaprzanti to ni teretni ne moze potegnuti...kao sto rekoh fanatizam radja fanatizam.
mary juana je napisao:
a to što je muhamed imao potrebu da parafrazira i mudruje tumačeći po nekoj svojoj logici bibliju i što je isusa izjednačio sa bilo kojim drugim čovjekom to je njegov problem



Muhammed s.a.w.s uopste nije imao Bibliju u svoje vrijeme prevedenu na arapski jezik s toga ne lazi...jer kao sto sam rekao i prije nadjes li mi Bibliju na arapskom u vremenu u kojem je on s.a.w.s zivio odbacujem Islam i prihvatam krscanstvo...jel u redu s toga Merry neko od nas dvojice je lazov.

Pozovi sve svoje Jehove svjedoke i uhvati se kao i prije svih starogrckih, aramejskih, staroegipatskih zapisa ...bujrum brate...

Nemoj samo ko Hristov uhvatiti se za kloster sv. Katarine jos na to sve prevesti pogresno nekoliko rijeci s njemackog da bi dokazao nedokazivo...

P.S. Da li jos uvjek dezinficiras krljvu ptica gubavce ???

Bujrum

Do tada ne spamuj lavicevu temu , kad je krenula ovako lijepo....

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 24 Feb 2010, 20:29 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Ahmede

Jevreji nisu pagani.Ja precizno navodim sluge Božije a ne paganske običaje.
Avram-Ibrahim je na gori trebao da prinese svog sina a zašto se uopšte žrtva prinosila?
Molim te nemoj komentarisati tuđe odgovore već kao pravi vernik daj odgovor na pitanja jer kad nas neko pita za naše verovanje po raznim tačkama treba da nam je radost što mu možemo reći a ne ćutati.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 24 Feb 2010, 20:30 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
114_AhmeD je napisao:
@oficir

kurban je simbolično žrtvovanje imetka, praksa Ibrahima a.s / Abrahama... Nije to neko pagansko klanje i ubijanje..


Naravno da je tako, zrtvovanje imetka, kurban se kolje a ne ubija, i ne sjecam se da sam rekao da je kurban pagansko ubijanje niti pagansko klanje.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 25 Feb 2010, 10:47 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
lavić je napisao:
Ahmede

Jevreji nisu pagani.Ja precizno navodim sluge Božije a ne paganske običaje.
Avram-Ibrahim je na gori trebao da prinese svog sina a zašto se uopšte žrtva prinosila?
Molim te nemoj komentarisati tuđe odgovore već kao pravi vernik daj odgovor na pitanja jer kad nas neko pita za naše verovanje po raznim tačkama treba da nam je radost što mu možemo reći a ne ćutati.
Pozdrav.



Pa nisam rekao da su jevreji pagani, samo neki koji ne znaju taj propis misle da je to paganstvo kao iz onog filma apocalypto kad oni svećenici masakriraju ljude na piramidama :D

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 25 Feb 2010, 19:19 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Tvrdim da se na većinu pitanja može odgovoriti sa DA-NE.

8. Da li je Aron prinosio žrtve za greh Bogu?
9. Da li je šator i sva zbivanja u njemu činjeno po Božjem nalogu?
10. Da li je zemlja progutala one što su gunđali na Mojsija?
11. Da li su pomrli u pustinji oni što su gunđali na Boga?
12. Da li su Egipćani bili idolopoklonici?
13. Da li je Jevrejski Bog doveo svoj narod u obećanu zemlju?
14. Da li je Josafatova vojska pevala a Bog pobio njihove neprijatelje?
15. Mojsije govori o 2 jarca za očišćenje(da li se sad jarci prinose?)
16. Isaija u 53-oj glavi govori o jagnjetu koje uzima GREHE SVETA?
17.Kad će stići to jagnje i gde će ga i ko prineti?
18.Da li je Isus Božji poslanik?
19. Da li poslanik uvek govori istinu?
20. Da li je Danilo od Boga prorok?
21. Da li je Otkrivenje po Jovanu od Boga?
22.Da li prorok Božji uvek govori istinu?
23. Koja je razlika između poslanika i proroka?

Nastavićemo uz Božiju pomoć radi nas i budućih generacija a naravno i prošlih.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 25 Feb 2010, 19:53 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Samo osvrt na par zadnjih

18.Da li je Isus Božji poslanik?
DA
19. Da li poslanik uvek govori istinu?
DA
20. Da li je Danilo od Boga prorok?
Ne znam kako se kod nas taj vjerovjesnik kaže, vjerovatno je spomenut isto...

21. Da li je Otkrivenje po Jovanu od Boga?
ne

22.Da li prorok Božji uvek govori istinu?
DA
23. Koja je razlika između poslanika i proroka?

Poslanici su dobijali objavu od Allaha i nove zakone, knjige a vjerovjesnici / proroci nisu dobijali nove zakone već samo ljude vraćali na zadanu objavu

npr

Musaa a.s je poslanik
a onda je do drugog poslanika Isaa a.s bilo par vjerovjesnika.. El Jesea npr

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 26 Feb 2010, 15:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
24. Ko je jagnje koje će se roditi u kući hleba?
25. Da li je Isaija Božji prorok?
26. Ko je Mesija i od čega nas spašava?
27. Zašto Pismo uči da se greh samo krvlju čisti?
28. Zašto je Aron u hramu prinosio krv?
29. Zašto se obrezivalo i zašto se prinosilo jagnje?
30. Šta ima loše u 10 zapovesti?
31. Da li je krv prinete žrtve čistila greh?
32. Šta znači reč jevanđelje i zašto se od Isusa propoveda?
33. Koje su obećanje čekali apostoli?
34. Kako je Marija začela?
35. Ko je Isusov Otac?
35.Da li je Bog Duh?
36. Zašto je Isus govorio da je u početku knjigre pisano o njemu?
37. Šta je to o Isusu pisalo u početku?
38. Da li je Isusovo učenje naslonjeno na stare proroke?
39. Da li je Isusovo učenje naslonjeno na Muhameda?
40. Koje knjige iz Biblije Muslimani drže istinitim?
41. Koje je proroke Muhamed potvrdio?
42. Kojim znakom je Bog potvrdio Muhameda?
43. Da li je Jovan Krstitelj od Boga prorok?
44. Ko je istiniti prorok Božiji?
45.Da li je novi zavet priznat priznat od Muhameda?
46. Da li je Muhamed poznavao pismo?
47. Da li su apostoli Isusovi učenici?
48. Da li su apostoli učili protivrečno ?
49. Kako su apostoli završili svoje živote?
5o. Kako su apostoli odjednom naučili jezike svih okolnih naroda?

Na pola puta smo pa posle osveženja od limunovog soka nastavljamo da vidimo šta neznamo.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 28 Feb 2010, 21:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Na pola puta stigosmo i ... gde li se denuše toliki vernici...?
Gornja pitanja se postavljaju deci i sa lakoćom na njih svaki vernik može odgovoriti u koliko nema neki problem...

Mislim da je najbolji odgovor dao Amidža.
,,Ja sve znam i ne pogrešiv sam a ko ne misli kao ja šta da mu radim.''
Istreseš brate iz rukava pa kud puklo.

Najiskreniji je Oficir zato ga veoma poštujem.

Neznam čega se vernici plaše...? Zašto na svako pitanje ne kažu odgovor ...valjda znaju šta jeste a šta nije.
Ovde mislim na Muslimane ili na Muhamedove sledbenike.
Ako Kuran nešto negira ti reci a ako potvrđuje opet reci čega te je strah? ponavljam, iz svih tih odgovora sami će te naći zaključak i nemojte ga se plašiti.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 28 Feb 2010, 22:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
lavić je napisao:
Neznam čega se vernici plaše...? Zašto na svako pitanje ne kažu odgovor ...valjda znaju šta jeste a šta nije.
Ovde mislim na Muslimane ili na Muhamedove sledbenike.
Ako Kuran nešto negira ti reci a ako potvrđuje opet reci čega te je strah? ponavljam, iz svih tih odgovora sami će te naći zaključak i nemojte ga se plašiti.
Pozdrav.


Lavicu ja sam ovih dana jako zauzet, u stvari od petka a vjerovatno ce tako biti sve do srijede ili cetvrtka, trenutno imamo malu guzvu na poslu.... a sto se tice samih tvojih pitanja nisam se puno javljao iz razloga sto nisam htio da upadam u rijec bratu Ahmedu...s toga ja vjerujem da ce se on javiti vjerovatno prije nego ja...

Medjutim ukoliko se ne javi, u srijedu ili cetvrtak mozemo ako Bog da nastaviti...

Tema je jako dobra, neiscrpna, a i bas me zanima gdje cemo stici, s toga svakako se cujemo ako Bog da...

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 28 Feb 2010, 22:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Mir i blagoslov od jednog Boga tebi i tvom domu i puno uspeha na poslu.
Drago mi je za tebe brate. Čujemo se.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Isus i Muhamed
PostPoslato: 28 Feb 2010, 23:56 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13217
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
na sva tvoja pitanja se pricalo u zadnjih 7-8 godina, kroz odredjene teme..

a pogotovo u zadnjih par mjeseci na tvoja pitanja od 37-42 se pricalo i pricalo...a na neke vec znas odgovore sto se tice Oficira, Ahmeda...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 213 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs