banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 05:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 291 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 14 Avg 2012, 14:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Hajde cak i da pretpostavimo da je C14 nepouzdana metoda (mada svi znamo da nije jer malo koji naucnik ce zanemariti 99,9 posto radi 0,01 posto, ali hajde da zanemarimo).
Sta je sa ostalim hiljadama dokaza u prilog evolucije i velike starosti zemlje? Evo na primjer, kad uporedimo kolicinu nafte i uglja i plina na zemlji, da bi se dobila tolika kolicina organske materije trebalo je mnogo generacija zivotinja i biljaka koje su zivjele milione godina, jer jednostavno fizicki nebi moglo toliko zivih bica stati na zemlju u 6000 godina koliko ima nafte, plina i uglja?
A to je samo jedan dokaz. Evo jos jedan. Da bi more postalo slano kao danas voda sa mora se morala isparavati milionima godina i so ostajati. Razlicit salinitet recimo Kaspijskog jezera i Mrtvog mora koji su izolovani od svjetskog mora pedesetih godina dok jos nije narusena prirodna ravnoteza je tacno u skladu sa njihovom starosti koja je mnogo mnogo veca od 6000 godina.
Fizicki dokaz. Radioaktivnih elemenata kao i olova koje je ostalo od njih ima tacno u omjeru njihovog vremena poluzivota koliko je procjenjena starost zemlje od 4,6 milijardi godina. Kao i temperature u sredistu zemlje su tacno u skladu sa raspadom radioaktivnih elemenata spontano raspadnutih tokom vise eona.
Bioloske i astronomske dokaze da i ne nabrajamo, nebi mogli stati na server ovoga foruma :)

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 14:48 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Alo ba Jelly, i tebi po 156 put, kada govorim o 6000 godina govorim o ljudskoj istorij, postojanju čovjeka na zemlj, a sama zemlja može biti stara koliko hoće, što se mene tiče i 100 milijardi godina...
jebote ko da sa debilima pričam pa sto puta moram ponoviti jedno te isto: Bog je prvi ljudski par stvorio prije nešto više od 6000 hiljada godina, ne govorim o zemlji, biljkama, ribama, kukcima, dinosaurusima... govorim o ljudskoj istorij. :roll:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 14:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Kako sad to kad svi kreacionisti kazu da su zemlja i svemir stari 6000 godina?
Dalje, u bibliji je sve stvoreno za 6 dana, dakle i covjek i biljke i zivotinje i zemlja i zvijezde sto upucuje da moraju biti iste starosti.
Ako vjerujes u biblijsko bukvalno tumacenje onda je sve stvoreno u istoj sedmici i zemlja i svemir i covjek. I ako kazes da je covjek star 6000 onda je i svemir jer je sve stvoreno iste sedmice :)

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 15:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Jelly stvarno me ne zanima šta kažu ti o kojima ti govoriš, niti znam sa kim si pričao, niti šta si čitao, uostalom i ne interesuje me. Ovde diskutuješ sa mnom i obrati pažnju na ono što ja pišem i na argumente koje ja iznosim, a ja sam poprilično jasan. To za dane, pa čak i u Biblij piše da su ti dani simbolični i da je jedan dan Bogu 1000 godina, ali to nije tema, zanemari Bibliju, govorimo čisto o egzaktnim stvarima iz nauke.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 15:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Jebiga, ti svaku nelogicnost sebi objasnis na drugi nacin. To tako ne ide u nauci. Moras se drzati jednog pravca, a ne kad nesto ne mozes objasniti onda primjenjivati drugacije tumacenje. Ne ide to tako.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 15:57 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
@Jelly
Pusti, izgleda da je u Bibliji bilo simbolično da je čovjek stvoren prije 6000 godina. Svakakao je jedan dan Bogu 1000 godina, ko će znati kakvog je bio tad raspoloženja...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 16:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
jellyfish je napisao:
Jebiga, ti svaku nelogicnost sebi objasnis na drugi nacin. To tako ne ide u nauci. Moras se drzati jednog pravca, a ne kad nesto ne mozes objasniti onda primjenjivati drugacije tumacenje. Ne ide to tako.

Koju nelogičnost?
Ja se i držim jednog pravca, a vi lutate, pa mi tu uvaljujeto da sam rekao ovo ili ono, te vjeruješ u kreacinizam, ali evolutivni, pa do toga da se evolucija ne bavi postankom života, pa naravno da se ne bavi kada su uvidjeli da ništa slučajno i samop od sebe ne može nastati, a naročito život...
Šta to ne mogu objasniti?

Znači navedi mi dio mog posta gdje griješim ili da ono što pišem nije u skladu sa egzaktnim naučnim činjenicama? Moji postovi se ne svode kao vaši, na vjerovanja i pretpostavke, već na čiste, egzaktne naučne pokazatelje.

Kažeš " tako to ne ide u nauci"
Naravno ne ide u nauci to o čemu vi pišete, znači pretpostavke i vjerovanja, u nauci ide upravo onako kako vam ja pišem, a o tome sam već pisao pa ću citirati, nači naučna metodologija: "Promotri što se događa; na temelju tih opažanja oblikuj teoriju koja može biti istinita; ispitaj teoriju daljnjim promatranjem i eksperimentima; zatim motri hoće li se pretpostavke ove teorije ostvariti", e za razliku od vas ja o ovome pišem.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 16:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
old fashion men je napisao:
Znači navedi mi dio mog posta gdje griješim ili da ono što pišem nije u skladu sa egzaktnim naučnim činjenicama?


Grijesis ovdje i ovo nije u skladu sa naucnim cinjenicama:

Citiraj:
Eto ja tvrdim da se ljudska vrsta pojavila (stvorena) prije nešto više od 6000 godina, međutim ne možeš ni ti niti bilo ko drugi pronaći niti jedan dokaz o bitisanju ljudi izvan tog povjesnog okvira. Kao i za evoluciju, tako i za ovo ti dajem izazov, pronađi makar jedan jedini dokaz o bitisanju čovjeka izvan povjesnog okvira koji navodim


Postoje stotine ljudskih fosila starijih od 6000 godina, kao i stotine hiljada komada alata i drugih stvari izradjenih ljudskom rukom starijih od tog doba i to ti je dokaz.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 16:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
To ti kaeš da postoji, dokumentuj, mora biti negdje zavedeno da je nešto staro toliko i toliko i kojom metodom su došli do tog zaključka.
Kako objašnjavaš da se pisani tragovi o ljudskom bitisanju pojavljuju u samo određenom razdoblju, ako je čovječanstvo staro milione godina, logično bi bilo da se arheološki i pisani tragovi pojavljuju i izvan 5-6 hiljada godina?Da je jasno i dokazano to o čemu ti govoriš, zašto bi fizičari, nobelovci i ostali naučnici (evolucionisti) dali one izjave i objavili otkrića koja sam citirao?

Ono što je sigurno i što je činjenica, to je ono što stoji u djelu The Last Two Million Years, a to je „Samo u posljednjih 5 000 godina čovjek je ostavio pisane zapise.”

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 17:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
old fashion men je napisao:
Kako objašnjavaš da se pisani tragovi o ljudskom bitisanju pojavljuju u samo određenom razdoblju, ako je čovječanstvo staro milione godina, logično bi bilo da se arheološki i pisani tragovi pojavljuju i izvan 5-6 hiljada godina?Ono što je sigurno i što je činjenica, to je ono što stoji u djelu The Last Two Million Years, a to je „Samo u posljednjih 5 000 godina čovjek je ostavio pisane zapise.”


Jednostavno, zato sto nisu znali pisati. Nije bilo jos pronadjeno pismo.

http://en.wikipedia.org/wiki/History_of ... of_writing

Isto kao sto sad majmuni ili leopardi iako danas postoje oni ne znaju pisati a za 10 ili 100 miliona godina ce mozda znati. Tako i ljudi, postojali su prije 10 miliona godina ali nisu znali pisati.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 19:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
Citiraj:
logično bi bilo da se arheološki i pisani tragovi pojavljuju i izvan 5-6 hiljada godina?

Jel ti znas sta je arheoloski trag ? Imas na stotine, hiljade arheoloskih tragova koji su stariji od 6000 godina, i datirani su ne samo na osnovu c14 vec i po predmetima koji su nadjeni, svrstavani su u odredjeno istorijsko doba, npr. imas ostatke sabljozube macke u nekoliko pecina u evropi pomijesane zajedno sa ljudskim ostacima, te se na kostima i jednih i drugih nalaze tragovi medjusobne borbe. A onda po vremenu kad je sabljozuba macka zivjela datiraju se ljudski ostaci. E, ja sam ti sad naveo samo jedan primjer kako se odredjeni ARHEOLOSKI dokazi razvrstavaju. I zato nemoj vise molim te da pominjes kako dokaza nema.

Evo protivpitanje, daj ti meni arheoloski dokaz da je covjek stvoren od praha zemaljskog u toku jednog dana, a zatim i zena od rebra njegovoga. Znaci dokaz, da vidimo ko se to oslanja na nauku...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 20:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Svaki arheološki dokaz ima svoje ime i prezime, broj pod kojim je dokumentovan, metode kojima je obrađivan, rezultati do kojih se došlo. Nači nemoj mi govoriti o hiljadama, već mi predstavi bar jedan, onako kako se to inače radi. Npr. na način kao što sam ja vama predstavio experimen sa vinskom mušicom i mnoge druge dokumentovane dokaze i naučne činjenice.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 21:07 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
old fashion men je napisao:
Cifra od 7000 godina odnosi se na postojanje i život ljudi, aloo po 155 put ovo ponavljam, o kakvim dinosaurusima pričaš, ko pominje dinosauruse

Ne,
ovo si izjavio:
old fashion men je napisao:
a na kraju je prije 6000 - 7000 godina, na zemlji stvoren život i sami ljudi kojima je pojam božanskog vremena i prostora nedokučiv.


Znaci stvoren zivot i sami ljudi. Zivot je siri pojam od ljudskog zivota i podrazumijeva sve sto je na planeti zivo... OSIM ako dinosaurusi nisu bili hodajuci mrtvaci pa ne smatras da spadaju pod kategoriju "zivota" na planeti????!?!?!?!?

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 21:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
old fashion men je napisao:
Znači navedi mi dio mog posta gdje griješim ili da ono što pišem nije u skladu sa egzaktnim naučnim činjenicama? Moji postovi se ne svode kao vaši, na vjerovanja i pretpostavke, već na čiste, egzaktne naučne pokazatelje.


Ovlaš čitam temu, bez želje da se raspravljam, ali me tvoja vatrenost i temeljnost u navođenju literature ponukala da zagrebem koji link ispod. Površnom posmatraču bi se moglo i učiniti da tvoja priča ima glavu i rep, ali je samo sloj ispod, gomila pogrešnih (svjesno) tumačenja, tvrdnji izvađenih iz konteksta, i "naučnih veličina" sumnjivog kredibiliteta. Ja sam samo dva puta proguglao, i oba puta se ispostavilo da su tvoji "dokazi" i "naučne činjenice" upitne valjanosti.

Prvo sam izguglao Roberta Gentryja (http://en.wikipedia.org/wiki/Robert_V._Gentry), i iz običnog wikipedija linka je jasno da naučna zajednica nije smatrala pretjerano vjerodostojnim njegova istraživanja. Ne treba ni spominjati da je bio kreacionista i adventista (ne da je to nešto loše, samo napominjem).

Zatim sam potražio odakle je citat W. F. Libbyja
Citiraj:
U vezi s time, zapazimo što je atomski fizičar, nobelovac, W. F. Libby, jedan od pionira određivanja starosti radiokarbonskom metodom, izjavio u časopisu Science: „Istraživanje u razvoju tehnike određivanja starosti sastojalo se od dvije faze — određivanja starosti primjeraka iz povijesnog doba i pretpovijesnog doba. Arnold (jedan suradnik) i ja doživjeli smo prvi šok kad smo utvrdili da povijest seže samo 5 000 godina unatrag... Mogu se pročitati izjave u smislu da je to i to društvo ili arheološko nalazište staro 20 000 godina. No, mi smo nenadano naučili da se za te brojke u vezi drevne prošlosti može reći da nisu dovoljno pouzdane.”

i našao - radi se o njegovom govoru na prijemu Nobelove nagrade. Zanimljivo je kako si lijepo ovaj dio uzeo da se čini kako potvrđuje tvoje teze. Međutim, u nastavku čovjek jasno govori o tome kako istraživanja sežu mnogo dalje u prošlost. Kome se čita, neka pogleda na linku http://ki1.nobel.ki.se/nobel_prizes/che ... ecture.pdf

Eto, čisto da potražiš nove "dokaze", ovi su malo ustajali.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 21:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
tipicno ponasanje kreacionista... uzmu stvari iz konteksta pa pricaju bajke...
najjaci mi je lik sto je svojevremeno stalno pustan na Vikom-tv... ima na njegovoj stranici "FAQ", gdje ga pitaju o dinosaurusima, i on kaze da su to jako zanimljiva bica, pogotovo zgodna za upotrebiti za djecije bajke..
i gdje ti sad takvog "naucnika" da shvatis ozbiljno? ljudi se u posljednje vrijeme bukvalno spoticu o kosti iz fosilnih nalazista, a on ne vjeruje da su dinosaurisi ikad postojali...

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 21:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Popokatepetl je napisao:
Međutim, u nastavku čovjek jasno govori o tome kako istraživanja sežu mnogo dalje u prošlost.


Da, istraživanja sežu mnogo dalje u prošlost, ali koji su rezultati tih istraživanja, ne oni koje možda očekuju da će se pojaviti ili vjeruju, već stvarni rezultati koje imaju, te do kojih su (na svoju žalost) zaključaka došli? :wink:

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 21:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
OFM, napisao si zivot: odgovori za dionsauruse

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 21:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Vidi, oni koji su sa mnom raspravljali znaju da kada govorim o tih nekih 6 tisuća godina, govorim o postojanju čovjeka, a to što si citirao, moguće da je neka greška u brzini, prilikom kucanja ili lapsus. Pošto zastupam biblijsko gledište ne mogu drugačije ni tvrditi, jer u Biblij piše da su stvorene prvo biljke, pa morska-vodena bića, leteća stvorenja, pa kopnena... i tek na kraju čovjek. Prije koliko su stvorene životinje, ne može se znati, jer nema hronologije kroz koju bi to mogli upratiti. Međutim, kada je čovjek u pitanju, odnosno Adam i Eva, e tu imamo precizan rodoslov koji nas vodi do Adama i možemo sa sigurnošću izračunati kada je Bog stvorio prvi ljudski par, točnije to se desilo 4026. godine pr. n. e., odnosno prije 6038. godina, nači govorim o stvaranju prvog ljudskog para.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 22:19 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
old fashion men je napisao:
Vidi, oni koji su sa mnom raspravljali znaju da kada govorim o tih nekih 6 tisuća godina, govorim o postojanju čovjeka, a to što si citirao, moguće da je neka greška u brzini, prilikom kucanja ili lapsus. Pošto zastupam biblijsko gledište ne mogu drugačije ni tvrditi, jer u Biblij piše da su stvorene prvo biljke, pa morska-vodena bića, leteća stvorenja, pa kopnena... i tek na kraju čovjek. Prije koliko su stvorene životinje, ne može se znati, jer nema hronologije kroz koju bi to mogli upratiti. Međutim, kada je čovjek u pitanju, odnosno Adam i Eva, e tu imamo precizan rodoslov koji nas vodi do Adama i možemo sa sigurnošću izračunati kada je Bog stvorio prvi ljudski par, točnije to se desilo 4026. godine pr. n. e., odnosno prije 6038. godina, nači govorim o stvaranju prvog ljudskog para.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ancient_Eg ... tic_period

znaci egipcani ne spadaju u boziju kreaciju, jer su do 5500 vec krenuli da stvaraju naselje (stariji od 7500 godina ukupno)
http://en.wikipedia.org/wiki/Ancient_Eg ... tic_period

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 14 Avg 2012, 22:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
a gdje je tu jos "postadamovski period" rasta populacije... ?

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 291 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs