banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 14:16

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 291 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Avg 2012, 10:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Око чега? Да су Ванземаљци имали итекакву улогу у еволуцији људске врсте? Ако мислиш на то онда - да слажемо се. Иначе, свао ова озбиљна расправа око тога да је Свијет настао прије цирка 6 хиљада година ми је апсолутно сулуда. Да јесте, а онда је мрмот замотао чоколаду у фолију... Мислим стварноооооо... :D

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 10:52 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39411
Lokacija: Месечева икра
Slažemo se oko svega što si naveo u ovom postu :D

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 11:25 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
sva sreca sto nije napravljena samo jedna piramida, nego dovoljan broj da Noa nije mogao ni da je imao ku*ceve umjesto prstiju da izvrsi toliko oplodnje...
OSIM, ako u to vrijeme incestuozni porodjaji nisu proizvodili super-retarde :diabloanifire: (oduvijek sam htio da postavim ovaj "smajli") koji su bili 100x snazniji od prosjecnih danasnjih ljudi i apsolutno obozavali da se igraju sa kamenim blokovima po vascijeli dan
:roll:

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Poslednji put menjao RSboljaPolovinaBiH dana 15 Avg 2012, 11:29, izmenjena 2 puta

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 11:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
OFM, da ti nisi mozda Jehovin Svjedok?
Posto vidim da odavde kopiras:
http://www.forum.hr/showthread.php?p=25528392

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 12:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
_зока je napisao:
Zato što "za tebe" radi armija ljudi koja samo sakuplja argumente kontra evolucije

Sami evolucionisti su ti koji skupljaju dokaze kontra evolucije, ostali ne moraju ama baš ništa raditi, a to je ono o čemu nam i Biblija govori, pustiti dokaze da govore sami za sebe.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 12:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
Citiraj:
do te godine se došlo biblijskom hronologijom koju neko ukoliko želi može dovesti u sumnju, ali dokaze, arheološke, geološke o potopu ne može.

I, cekam na taj dokaz, nemoj okolo ici, pa znas ima, nemoj dovoditi u sumnju, vamo, tamo, daj mi reci koji je to arheoloski dokaz koji nedvojbeno potvrdjuje potop 2300 godine p.n.e.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 12:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Па тако пише у Библији?!? :) Ако пише? А то што је Нови Завјет у ствари "ридерс дајџест" што би рекли лАмери, то ником ништа... :)

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 13:53 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
old fashion men je napisao:
Panzer je napisao:
Nemoj više preklinjem te. Ti ili zaista ne znaš ili lažeš i praviš se da ne znaš. Najstariji pronađen ljudski ostatak je star 400,000 godina.

:lol: :lol: :lol: 400 000 godina :confused2:
e sada ti meni još samo reci o kom se dokazu i metodi radi?
Da nije slučajno riječ o Ramapithecusa?
Spoiler:
Međutim, više nije tako. Noviji i mnogo potpuniji fosilni ostaci otkrivaju da Ramapithecus posve liči sadašnjoj obitelji majmuna. Zato se u časopisu New Scientist iznosi: „Ramapithecus ne može biti prvi član u liniji porijekla čovjeka.” Ta nova informacija potakla je na slijedeće pitanje postavljeno u časopisu Natural History: „Kako se Ramapithecus... rekonstruiran samo iz zubi i čeljusti — bez poznavanja zdjelice, kostiju udova ili lubanje — ušuljao u povorku koja vodi do čovjeka?” Očito se moralo uključiti mnogo željenih nastojanja da fosilni dokaz kaže ono što ne može reći


Ili možda Australopithecus
Spoiler:
Tako je bilo u slučaju Australopithecusa. Dodatna istraživanja su razotkrila da se njegova lubanja od ljudske „razlikuje u mnogo više stvari negoli je to samo malen kapacitet mozga”. Anatom Zuckerman je napisao: „Kad se usporedi s ljudskom i majmunskom lubanjom, lubanja australopitecine je izgledom upadljivo slična majmunskoj — ne ljudskoj. Suprotna tvrdnja bila bi jednaka pokušaju da se izjednači crno s bijelim.” Osim toga je rekao: „Naši nalazi ostavljaju malo sumnje da... Australopithecus ne liči na Homo sapiensa nego na današnje majmune i čovjekolike majmune.” Donald Johanson je također rekao: „Australopitecine nisu ljudi.” Richard Leakey je slično tome primijetio kako je „nevjerojatno da su naši direktni preci evolucioni potomci australopitecina”.
32 Kad bi se danas pronašlo žive australopitecine, stavilo bi ih se u zoološki vrt s ostalim majmunima. Nitko ih ne bi smatrao nekim „ljudima — majmunima”. Jednako je i u slučaju ostalih fosilnih „rođaka” koji liče na njih, kao što je manja vrsta australopitecine nazvana „Lucy”. O njoj Robert Jastrow kaže: „U apsolutnoj veličini to nije velik mozak; iznosi jednu trećinu ljudskoga.” Očito da je i to jednostavno „majmun”. U stvari, u časopisu New Scientist piše da „Lucy” ima lubanju „veoma sličnu čimpanzinoj”.


Ili je riječ o Piltdownskom čovjeku?
Spoiler:
U želji da pronađu dokaze za „čovjekolikog majmuna”, neki su se znanstvenici nasamarili pravom prevarom, kao što je to naprimjer bilo u slučaju Piltdownskog čovjeka iz 1912. godine. Kroz nekih 40 godina prihvaćalo ga se autentičnim od strane mnogih evolucionista. Naposljetku, 1953. godine, otkrila se prevara kad se uz pomoć suvremene tehnike ustanovilo da su ljudske i majmunske kosti sastavljene zajedno, te umjetno učinjene starima. U drugom slučaju, jedan prikaz majmunolike „prelazne karike” pojavio se u tisku. No, kasnije se priznalo da se „dokaz” sastojao samo od jednog zuba koji je pripadao izumrloj formi svinja


Nači u čemu nalazimo naučnu potvrdu o ljudima od prije 400 000 godina, naučnoj činjenici ili nečijoj ničim potvrđenoj pretpostavci?


Ostaci su pronađeni u Izraelu prije 6 godina i 4 godine je trajalo ispitivanje starosti ostataka. Starost je utvrđena metodom datiranja slojeva u kojim su ostaci pronađeni. Ti možeš tvrditi, kao i ti dibidusi tu gore koje si naveo, da to nisu bili ljudi nego čovjekoliki majmuni ili ne znam ti ja šta ali ako to tvrdiš onda prihvataš i teoriju evolucije. Odluči se šta hoćeš. Da li želiš da prihvatiš teoriju evolucije preko tih čovjekolikih majmuna ili prihvataš postojanje čovjeka prije 400,000 godina?

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 13:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
Ma da, to je ona zavrzlama. Kako znas da postoji Bog ? Pa pise u Bibliji...; A ko je napisao Bibliju ? pa Bog...!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 13:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
_зока je napisao:
Pa zar nije moglo to čovječanstvo potopljeno da napravi piramide?


Nije. Jer da su piramide napravljene prije potopa onda bi pri potopu usla voda u njih i to bi se vidjelo jer mumije usljed prodora vode nebi bile ocuvane, niti bi stvari bile na istom mjestu. A bilo bi i mulja u njima i svega da su napravljene prije potopa. Tako da nisu napravljene prije potopa. A potop ako je bio, bio je puno prije piramida.
Cak i ako gledamo biblijski, jer Mojskije je zivio poslije Noja, a u vrijeme Mojsija su se gradile piramide.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 14:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jul 2009, 11:23
Postovi: 7205
Lokacija: Under a total blackened sky
Ma meni je fascinantno kako OFM sebi namješta isječke iz članaka da bi izgledalo kao da je u pravu, a sam sebi protivriječi sa tim. Sad prihvata recimo New Scientist i naučne činjenice, a maloprije ih je odbijao i govorio kako je to samo skup priča u koje se slijepo vjeruje jer to kao većina nalaže... :roll:

_________________
To be a Sith is to taste freedom and to know victory...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 14:16 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Imam jednu molbicu :)

Spoiler:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=15XScmnrKVw[/youtube]

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 15:32 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Talija je napisao:
Imam jednu molbicu :)

Spoiler:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=15XScmnrKVw[/youtube]

da ne bacamo mrtvace u bunar? :)

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 15:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Panzer je napisao:
Ma meni je fascinantno kako OFM sebi namješta isječke iz članaka da bi izgledalo kao da je u pravu, a sam sebi protivriječi sa tim. Sad prihvata recimo New Scientist i naučne činjenice, a maloprije ih je odbijao i govorio kako je to samo skup priča u koje se slijepo vjeruje jer to kao većina nalaže... :roll:

Eh bilo bi dobro da je to "on", nego covjek samo kopira kako mu direktiva Jehovinih Svjedoka nalaze... Vjerovatno ne razumije ni pola toga sto paste-uje ovde...

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Avg 2012, 23:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Maj 2010, 09:15
Postovi: 12122
Mislim da je vrijeme da se ova rasprava prebaci na viewtopic.php?f=28&t=27111&start=560 a da se ova tema vrati na početak...

_________________
Ciao seljazzi...

Ja nisam uštva iz tvoga društva!

Ovde svaka nova vlast ima nove bogataše, batinaše i robijaše.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2012, 02:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
kvalitetno utrosenih sat vremena...citajuci vase postove.

old fashion men je napisao:
_зока je napisao:
Zato što "za tebe" radi armija ljudi koja samo sakuplja argumente kontra evolucije

Sami evolucionisti su ti koji skupljaju dokaze kontra evolucije, ostali ne moraju ama baš ništa raditi, a to je ono o čemu nam i Biblija govori, pustiti dokaze da govore sami za sebe.

A zasto OFM u jednom postu pise znanstvenici i tisuce,a u drugom naucnici i hiljade...mislim na one postove koji valjda nisu copy-paste?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2012, 08:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
alkibijad je napisao:
A zasto OFM u jednom postu pise znanstvenici i tisuce,a u drugom naucnici i hiljade...mislim na one postove koji valjda nisu copy-paste?

Čuj kako? Od serbiš Sarajeva do Sarajeva je puškomet razdaljine. :) Hoću reći blizO.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2012, 09:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
Spacedwarf je napisao:
Ma da, to je ona zavrzlama. Kako znas da postoji Bog ? Pa pise u Bibliji...; A ko je napisao Bibliju ? pa Bog...!


:D :D :D extra fora, VR'!
A sad salu na stranu, Bog se ne uci, vec osjeca, isto kao i ljubav.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2012, 11:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
Oldboy je napisao:
Spacedwarf je napisao:
Ma da, to je ona zavrzlama. Kako znas da postoji Bog ? Pa pise u Bibliji...; A ko je napisao Bibliju ? pa Bog...!


:D :D :D extra fora, VR'!
A sad salu na stranu, Bog se ne uci, vec osjeca, isto kao i ljubav.

I sizofrenicari vide stvari koje (ne postoje) drugi ne vide...

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Avg 2012, 12:24 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
Tako je :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 291 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs