banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 22:01

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 08 Okt 2011, 15:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31235
Lokacija: Je Suis Ahmed
Citiraj:
Ekipa italijanskog arheologa na čelu sa Frančeskom d'Andrijom pronašla je u Pamukaleu, antičkom gradu Hijerapolisu u zapadnoj Turskoj grob Svetog Filipa, jednog od 12 Hristovih apostola.

"Već godinama tragamo za grobom Svetog Filipa ... Konačno smo ga pronašli u ruševima jedne crkve koju smo prije mjesec dana iskopali", objašnjava arhelog D' Andrija, koji već više godina radi na ovom lokalitetu u Turskoj.

On je precizirao da grob još nije otvoren.

"Jednog dana, biće sigurno otvoren. Ovo otkriće je ima ogroman značaj za arheologiju i čitav hrišćanski svijet", izjavio je arheolog.

Filip je rođen u Galileji, današnjem Izraelu, i bio je jedan od Hristovih učenika. Pošto je širio hrišćanstvo na prostoru Male Azije, Rimljani su ga razapeli u Hijerapolisu.

Danas je Pamukale atraktivna turistička destinacija poznata po termalnim vodama, sedimentnim stijenama i bijelim kaskadnim terasastim pejzažom, po čemu je grad i nazvan "dvorac od pamuka".


(Agencije)


Citiraj:
Sveti Filip jedan je od Isusovih dvanaest apostola.
U Novom zavjetu, Filip se spominje više puta, najviše u Evanđelju po Ivanu. Isus je našao Filipa u Galileji i rekao mu: "Pođi za mnom (Iv 1,43) [1]", što je i učinio. Filip je bio iz grada Betsaide, odakle su bili i apostoli Petar i Andrija. Bio je prijatelj Ivana apostola i evanđeliste s kojim je skupa pripadao učeničkom krugu Ivana Krstitelja. [2] Filip je Nathanielu poručio, da je Isus obećani Mesija: "Našli smo onoga o kome je pisao Mojsije u Zakonu i Proroci: Isusa, sina Josipova, iz Nazareta" (Iv 1,45). Kasnije se spominje, kako su neki Grci tražili Isusa i Filip ih je odveo. Za vrijeme Posljednje večere, zamolio je Isusa: ""Gospodine, pokaži nam Oca i dosta nam je! (Iv 14,8)", nakon čega je Isus objasnio jedinstvo Boga Oca i Boga Sina. Spominje se kao peti u popisu apostola: "ovo su imena dvanaestorice: Šimun, zvani Petar, i njegov brat Andrija; Jakov Zebedejev (stariji) i brat mu Ivan; Filip i Bartolomej; Toma i Matej, carinik; Jakov (mlađi) Alfejev i Juda Tadej; Šimun Kanaanac (Kananej) i Juda Iskariotski (Iškanotski), koji ga izdade" (Mt 10,2-4).
O Filipu se može naći u nekim kršćanskim spisima. Prema tradiciji naučavao je Evanđelje sa svojom sestrom Miriamne i s apostol Bartolomejem u Grčkoj, Frigiji i Siriji. Bio je oženjen i imao je tri kćeri. Posljednje godine života proveo je u Hierapolisu. Prokonzulova žena je prešla na kršćanstvo i ozdravila nakon susreta s Filipom. Zbog toga su mučeni apostoli Filip i Bartolomej te Filipova sestra Miriamne. Apostoli su razapeti na križ s nogama prema gore. Filip je propovijedao s križa i narod je oslobodio Bartolomeja, a Filipa je inzistirao da njega ostave i tako je umro na križu. Filipove kćeri su nastavile naučavati.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Sveti_Filip

Bogu hvala.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Okt 2011, 20:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Pozdrav brate.
Više bih se radovao da je Filip vaskrsao nego grobu njegovom.
Ovako, u starom zavetu Bog ukorava Jevrejski narod što je PORED HRAMA sahranjivao verske vođe i careve i to je SKVRNJENJE svetog mesta to se vidi i u opisu nazirejskog zaveta.
Dakle, u hramu ili crkvi apostoli SIGURNO nisu sahranjeni jer je to Jevrejima poznato i po tome ta osoba može biti neki paganski velikodostojnik ali Judejin ne.
Postoji ceo niz tačaka zašto to nije Jevrejin ali eto samo da kažem da će arheolozi naći sve ali ne Jevrejina u crkvi sahranjenog.

Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2011, 10:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Kakav izrael i jerusalem, turska je sveta zemlja :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2011, 11:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36444
I onda ide turistima zanimljiv opis okoline...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2011, 13:23 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
lavić je napisao:
Ovako, u starom zavetu Bog ukorava Jevrejski narod što je PORED HRAMA sahranjivao verske vođe i careve i to je SKVRNJENJE svetog mesta to se vidi i u opisu nazirejskog zaveta.


Ova pojava je stvarno uzela maha u svim religijama...i niti ijedna nije imuna na tu bolest koju su ljudi uveli, umjesto da se prostor oko dzamija, crkva sinagoga odrzava čistim, a za ukop svih ljudi postoje određena mjesta, ovako ako je čovjek imalo bio za zivota dobar ukopva se haman pa u sred bogomolje, to uradi prva generacija, druga generacija ga proglasi svecem a treca ga izjednaci s samim Bogom i eto pakla za sve sljedece generacije....

Sorry na off

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Okt 2011, 13:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 07 Jul 2009, 13:22
Postovi: 5026
Lokacija: Banja Luka
Naci bogohuljenje, tipa uzas.

_________________
Eins, zwei, eins, zwei build an empire, very Prussian!
Exhaust gasses go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2011, 12:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Počelo je. Sad će uslijediti pronalasci jevanđelja, Isusovog rebra, Marijine pete i tako dalje...

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Okt 2011, 13:45 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39482
Lokacija: Месечева икра
Не може Исусово ребро...Ни било који дио истог...Кажу да је ускрснуо...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2011, 14:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Hajde da se kladimo?

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs