banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 27 Apr 2024, 20:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 19 Maj 2011, 20:46 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
spavac je napisao:
sta traje vjecno u Mateju..jel mucenje?

Nemam pojma?
Valjda život VEČNI i ,,trenutna,, smrt?
Prevodioci Biblije koristili su Stronga kao pokazatelj i univerzalno značenje daje.
Bolje analize korena reči nema u svetu bar za sad.Ako ima obavesi.
Svrha gehene nije da trenutno postoji i nestane ili možda jeste...da ne citiram sad mnoga mesta koja govore o trajanju iste.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 19 Maj 2011, 20:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
shakal je napisao:
Zelim vam svima da odete u pakao pa da imate uvid iz prve ruke.

A ja tebi ne želim da odeš tamo već da živiš večno u sreći i zdravlju slaveći Boga za ljubav veliku.
Nisi ti još osetio bol pa u ponosu i svojoj sili trčiš i zato se čuvaj da se ne spotakneš jer ko će te podići ako Boga nemaš?
Bolje biti ne razuman pa otići u život nego ,premudar, u ljudskoj reči a stradati u muci.
Razmisli jer je korisno.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 20 Maj 2011, 09:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
lavić je napisao:
Lavić
Dobri prevodioci i lingvisti koji do danas nisu prevaziđeni. Strong je dobar za istraživanje i još ga niko nije demantovao za toliko vremena od kad je izašao priručnik.
[b]Kako odakle telo ...čitaš li ti sestro da će biti vaskrsenje
? Čitaj Jezekilja i opis doline kostiju i Otkrivenje i Pavlove poslanice jer govore kao i Danilo o tim stvarima a i ostalo Pismo.
Ako ne veruješ u vaskrsenja tela onda je to druga stvar...izvini.
[/b]

Pozdrav.

Nikad čula za njih niti su mi potrebni njihovi prevodi.
Čitam i nepoznato mi je vaskrsenje u materijalnom tijelu (čije su se čestice razvejale na sve strane) nego u duhovnom tijelu (a duhovno tijelo sačivanja podobije Božije)
Da ne kucam, evo ti kopirano:
Citiraj:
Telo "sarks" (literlano znaci meso) govori o stanju Isusa pre smrti. Kada je Isus Hristos razapet, on je bio u telu, imao je meso, kao i mi sto imamo. Medjutim, kada je vaskrsao, imao je duhovno telo. Dakle, pre smrti Hristos je opisan u sferi ljudskog zivota, gde je imao telo (meso), a nakon vaskrsenja je opisan u vaskrsloj sferi zivota.

Ovakav pristup o dve sfere Hristovog zivota, pre i posle vaskrsenja govori i Rimljanima 1:3-14 kao i na drugim mestima.

Na primer, apostol Pavle govori o ovome "telo i duh" kada govori o nasem vaskrsenju u 1. Korincanima 15. glavi

1Co 15:42 Tako i vaskrsenije mrtvijeh: sije se za raspadljivost, a ustaje za neraspadljivost;
1Co 15:43 Sije se u sramoti, a ustaje u slavi; sije se u slabosti, a ustaje u sili;
1Co 15:44 Sije se tijelo tjelesno, a ustaje tijelo duhovno. Ima tijelo tjelesno, i ima tijelo duhovno.

Zapazimo ovde kakvo telo cemo imati kada vaskrsnemo - DUHOVNO TELO (od iste reci kao u 1. Petrovoj, "pneumatikos" i dolazi od "pneuma" )

Dakle, i mi cemo umreti u telu, ali cemo vaskrsnuti u neraspadljivom, ili DUHOVNOM telu. Ali zapazimo. To je jos uvek TELO, a ne nesto bestelesno. Medjutim to ovde nije telo "sarks" (meso) koje se koristi u 1. Petrovoj 3:18, nego "soma" telo, i to "telo duhovno".

Zakljucak je dakle za 18. stih 1. Petrove, da se "telo" ("sakrs", "meso") u kome je Hristos umro odnosi na njegovo telo pre raspeca, a "duh" "pneuma" se odnosi na njegovo "duhovno telo" - "soma pneumatikon", koje je Hristos imao nakon vaskrsenja, i koje cemo i mi imati nakon vaskrsenja.

Lijepo objašnjeno.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 20 Maj 2011, 10:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Samo Daničić-Karadžić prijevod Biblije.

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 20 Maj 2011, 13:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Opet mi nije jasno ovo za doživotne zatvorenike. Prvo ga utamniče po ljudskom, pa onda kad umre, po božjem zakonu. Ispašta dvaput za jedan grijeh, nije to pravedno.

Kuda idu mrtvorođena djeca?

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 20 Maj 2011, 13:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
U sljedeći život.

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 20 Maj 2011, 13:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ljudski je griješiti, svako griješi, zatvorska kazna se izdržava bez obzira što se možda čovjek i pokaje zbog djela, a spoznajom težine učinjenog djela kao i kajanjem zbog istog u duhovnom smislu se briše taj grijeh.
Bebe nemaju grijeh, prema tome za njih ne važi nikakva kazna.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 20 Maj 2011, 13:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Kako bebe nemaju grijeh? Cega se onda oslobadjaju prilikom krstenja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 20 Maj 2011, 13:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Odakle im grijeh? Nisu zgriješile ni mišlju ni djelom ni riječju. Forma krštenja je ista i za bebe i za odrasle.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 20 Maj 2011, 13:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Koliko se ja sjecam na vjeronauci se ucilo da djeca zacecem dobijaju grijeh praroditelja i da se tek krstenjem oslobadjaju istog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 20 Maj 2011, 13:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
Na stranu sad pokajanje, to me ne interesuje. Zar nije samo okajanje grijeha to što je neko čitav život utamničen? Zar ne bi trebalo da mu se grijeh "izbriše" samo zato što je čitav život proveo u tamnici? Ispaštao je zbog tog grijeha, ko ima pravo da mu kaže da sad mora nekome da se i zvanično pokaje?

Znam da bebe nemaju grijeha, pa ne mogu u pakao, ali isto tako ne mogu ni u raj, nisu krštene, šta li, ne mogu da se pokore pred Tvorcem, nisu primile Hrista i sl. Je li to znači da njihove duše lutaju po nekakvom limbu ili slično?

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 20 Maj 2011, 14:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Čekaj malo, ko kaže da bebe nemaju grijeh?

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 20 Maj 2011, 14:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Crkva je protiv abortusa, jer je čovjek ono što odma' nastaje nakon začeća. Dakle, ono u stomaku je čovjek, a svi ljudi, prema crkvenom vjerovanju nose onaj pra-grijeh Adama i Eve...Samim tim, mrtvoođenče ide u pakao jer, iako nije griješila za stomačnog života nosi pra-zlo u sebi. Dakle, mrtvorođenče ide u pakao...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 20 Maj 2011, 15:07 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
po nauci KC mozda, al po Bibliji tesko..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 20 Maj 2011, 15:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Popokatepetl je napisao:

Znam da bebe nemaju grijeha, pa ne mogu u pakao, ali isto tako ne mogu ni u raj, nisu krštene, šta li, ne mogu da se pokore pred Tvorcem, nisu primile Hrista i sl. Je li to znači da njihove duše lutaju po nekakvom limbu ili slično?



Gdje u Svetom Pismu pise da ce samo krsteni biti spaseni?

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 20 Maj 2011, 15:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Nije rekao da kršteni po defaultu idu u raj, već, mislim, da je mislio za krštenje kao oprost prvog grijeha...
A mkontam moraš svakako bit' kršten da bi otišao u raj...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 20 Maj 2011, 15:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Dec 2005, 09:37
Postovi: 7992
Znaci po tebi krstenje sluzi samo i iskljucivo za oprost prvoga grijeha? I samim cinom krstenja ti si na direktnom putu za raj?


Sto bi ovo bilo cool da je stvarno tako :D

_________________
Ali, izvinite, što se vi brinete kakvi ste u očima drugih ljudi i šta se o vama misli i zna? Kao da je to važno? Važno je koliko čovjek ima od života i šta u životu načini od sebe, od svoje sredine i svoga potomstva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 20 Maj 2011, 15:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Ne.
Ali koliko znam, svi se rađamo grešni, i krštenje je očišćenje prvog grijeha...To ne znači da ja automatski zagarantovan put u raj ako čoek uslovno rečeno divlja ostatak života. To sam i u prvom postu na ovoj strani napisao...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 20 Maj 2011, 16:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Džontra je napisao:
Ne.
Ali koliko znam, svi se rađamo grešni, i krštenje je očišćenje prvog grijeha...To ne znači da ja automatski zagarantovan put u raj ako čoek uslovno rečeno divlja ostatak života. To sam i u prvom postu na ovoj strani napisao...


tako je vladika. :D

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 20 Maj 2011, 17:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Talija je napisao:
lavić je napisao:
Lavić
Dobri prevodioci i lingvisti koji do danas nisu prevaziđeni. Strong je dobar za istraživanje i još ga niko nije demantovao za toliko vremena od kad je izašao priručnik.
[b]Kako odakle telo ...čitaš li ti sestro da će biti vaskrsenje
? Čitaj Jezekilja i opis doline kostiju i Otkrivenje i Pavlove poslanice jer govore kao i Danilo o tim stvarima a i ostalo Pismo.
Ako ne veruješ u vaskrsenja tela onda je to druga stvar...izvini.
[/b]

Pozdrav.

Nikad čula za njih niti su mi potrebni njihovi prevodi.
Čitam i nepoznato mi je vaskrsenje u materijalnom tijelu (čije su se čestice razvejale na sve strane) nego u duhovnom tijelu (a duhovno tijelo sačivanja podobije Božije)

Lavić
Ako ti je NEPOZNATO vaskrsenje materije onda bi možda pomogao navedeni Jezekilj.
I molim te pojasni mi šta to vaskrsava iz zemlje kad postoji vaskrsenje a nema ništa od tela?



Da ne kucam, evo ti kopirano:
Citiraj:
Telo "sarks" (literlano znaci meso) govori o stanju Isusa pre smrti. Kada je Isus Hristos razapet, on je bio u telu, imao je meso, kao i mi sto imamo. Medjutim, kada je vaskrsao, imao je duhovno telo. Dakle, pre smrti Hristos je opisan u sferi ljudskog zivota, gde je imao telo (meso), a nakon vaskrsenja je opisan u vaskrsloj sferi zivota.

Ovakav pristup o dve sfere Hristovog zivota, pre i posle vaskrsenja govori i Rimljanima 1:3-14 kao i na drugim mestima.

Na primer, apostol Pavle govori o ovome "telo i duh" kada govori o nasem vaskrsenju u 1. Korincanima 15. glavi

1Co 15:42 Tako i vaskrsenije mrtvijeh: sije se za raspadljivost, a ustaje za neraspadljivost;

Lavić
Šta se SIJE za RASPADLJIVOST ako je telo zemljano onda isto i ustaje ali se preobražava jer čovek nema više tela pa jedno ostaje a drugo ide gore. Sele mnogi grobovi se otvoriše...zašto?Kad tela nema i raspala se?

1Co 15:43 Sije se u sramoti, a ustaje u slavi; sije se u slabosti, a ustaje u sili;

Lavić
Sije se u sramoti telo zemljano jer je grešno a biće ,,drugo telo podignuto a ne ono?,,ili će ipak ono smrtno biti podignuto koje i umrije i raspade se da se u slavi pokaže i pita gde ti je smrti žalac i gde ti je GROBE pobeda jer ustade mrtvo telo.


1Co 15:44 Sije se tijelo tjelesno, a ustaje tijelo duhovno. Ima tijelo tjelesno, i ima tijelo duhovno.
Lavić
Tako je, ima telo telesno -zemljano a ima telo nebesko zato će zemljano koje ustaje u trenu oka biti preobraženo u nebesko.
Ne ustaje duh sestro već telo.Bog ne stvara ponovo istu osobu već je samo pozove da ustane iz sna kao i Lazar i Isus.


Zapazimo ovde kakvo telo cemo imati kada vaskrsnemo - DUHOVNO TELO (od iste reci kao u 1. Petrovoj, "pneumatikos" i dolazi od "pneuma" )

Lavić
Pa naravno duhovno koje je pretvoreno od telesnog u novu formu koja može u nebo. Ali to ne znači da zemljano telo ostaje dole jer onda nema vaskrsenja.Isus nije vaskrsao duha već zemaljska tela koja ostaju na zemlji a ona što sa njim ustaše behu telesna a onda se preobraziše za nebo i gore su kao snop prvine.


Dakle, i mi cemo umreti u telu, ali cemo vaskrsnuti u neraspadljivom, ili DUHOVNOM telu. Ali zapazimo. To je jos uvek TELO, a ne nesto bestelesno. Medjutim to ovde nije telo "sarks" (meso) koje se koristi u 1. Petrovoj 3:18, nego "soma" telo, i to "telo duhovno".

Zakljucak je dakle za 18. stih 1. Petrove, da se "telo" ("sakrs", "meso") u kome je Hristos umro odnosi na njegovo telo pre raspeca, a "duh" "pneuma" se odnosi na njegovo "duhovno telo" - "soma pneumatikon", koje je Hristos imao nakon vaskrsenja, i koje cemo i mi imati nakon vaskrsenja.

Lijepo objašnjeno.


Lavić
Pa o tome ti i govorim.
Isusovo zemaljsko telo NIJE ostalo u grobu kao ni bilo koje drugo iako se raspalo ali kad se podigne preobraziće se u nebesko kao i Isusovo. Ne ostaje u zemlji telo jer ti i u Otk. 20 (čitaj malo bar) piše da sve dade svoje MRTVACE i ni jedno ne osta bez obzira koliko je dole bilo. Inače ni od suda ništa nebi bilo jer kome da sudi kad se sve raspalo?

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs