banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 05:06

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 21 Maj 2011, 10:09 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
lavić je napisao:
Što se tiče male dece:
Postoji mnogo razloga zašto se desilo ovo ili ono.
Piše da će se pohoditi gresi do 3-4 kolena ali posle bog reče da više neće nasleđivati očev GREH deca a da li se PROKLETSTVO mže naslditi?
Jevreji su vikali da krv Isusova padne na njih i NJIHOVU DECU i da li se to desilo?
Da li ih prati prokletstvo...naravno.Treba razdvojiti greh od prokletstva jer se greh završava smrću grešnika a prokletstvo prati genetski dok se ne rodi rod dostojan pokajanja.

U Isusu je i greh i prokletstvo odneto a ko nema Isusa to stoji na njemu.

Piše da muž kršten može imati ne krštenu ženu i obrnuto i da će im DECA biti SVETA jer se posvetiše krštenom osobom.
Dakle ako ni jedno od roditelja nije verno onda nije ni dete jer se rodilo sa grehom i nema posvećenje preko roditelja.

Može dete da se rodi i da umre radi roditelja.Bog uzima dete sebi da bi se roditelji pitali za razlog i tako našli Boga i obratili se i bili zajedno sa detetom jednog dana.

Može dete da nastrada a da bude verno (prihvati Isusa) i ode u spasenje a roditelji da ostanu u pobuni.

Može dete da bude hendikepirano ili bolesno dugo i da umre a da bude spašeno jer je u srcu bio čisto i kao pravednik je ležalo na postelji.Iako van Hrista nema spasenja svako stvorenje ima ili nema ljubav i po tome se Hristovi poznajua ne samopodeklaraciji.

Ima mnogo primera a ovo su samo neki.


E, ovo mi nije nikako logično, ako van Hrista nema spasenja, onda bebe nemaju baš nikakve šanse, gorjeće u paklu sigurno. Jer, kako beba koja je rođena mrtva može prihvatiti Isusa? Valjda za to treba neka svijest, svjesna duša, svjesni duh. A kad se beba rodi mrtva, nisam siguran da njen duh/duša uopšte ima šanse da se razvije. Muče me ta pitanja, žao mi bebe da gore u paklu, za ostale me nije toliko briga, njima po zaslugama.

Ovo oko prokletstva mi je malo glupo, nekako nije hrišćanski, već miriše na prehrišćanske tragove. Prvo nakače jadnom čovjeku praroditeljski grijeh, pa još kad se na to doda prokletstvo, to je belaj jedan neviđeni. Svako bi trebalo da ispašta za sebe.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 21 Maj 2011, 10:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
lavić je napisao:
Pa ustaje materija koja je stvorena i to je vaskrsene ALI ne ostaje ta materija ista grešna već menja strukturu da bi mogla u nebo.
Ako uzmeš u čašu i sipaš vode i staviš u hladnjak ista voda će ostati samo će promeniti strukturu.
Suština je da to telo u kojem si sad neće ostati raspadnuta materija već ponovo sjedinjena u istom obliku od istih čestica samo pravednici tad menjaju strukturu (Bog to čini) i uznose se na nebo a ne pokajani će ustati isti kakvi su i legli u zemaljskom telu njima se ne menja struktura.

To novo preobraženo zemaljsko telo kao Isusovo nema potrebu za ženidbom. Isus po vaskrsenju pokaza ruke i iste su bile samo druga vrsta materije koj prolazi kroz vrata a oblik isti.

Pozdrav.

Ovo boldovano mi nikako nije jasno. :oops: Gdje ovo piše o podjeli oblika i materije?
Pitanje: Šta je sa ljudima koji su rođeni kao invalidi (rodio se bez udova), a pravednik je?
Ili bebe, starci? Znači prilikom vaskrsenja u materijalna tijela oni će uvijek biti preporođeni ali ipak samo kao starci i bebe?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 21 Maj 2011, 10:42 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Popokatepetl je napisao:
lavić je napisao:
Što se tiče male dece:
Postoji mnogo razloga zašto se desilo ovo ili ono.
Piše da će se pohoditi gresi do 3-4 kolena ali posle bog reče da više neće nasleđivati očev GREH deca a da li se PROKLETSTVO mže naslditi?
Jevreji su vikali da krv Isusova padne na njih i NJIHOVU DECU i da li se to desilo?
Da li ih prati prokletstvo...naravno.Treba razdvojiti greh od prokletstva jer se greh završava smrću grešnika a prokletstvo prati genetski dok se ne rodi rod dostojan pokajanja.

U Isusu je i greh i prokletstvo odneto a ko nema Isusa to stoji na njemu.

Piše da muž kršten može imati ne krštenu ženu i obrnuto i da će im DECA biti SVETA jer se posvetiše krštenom osobom.
Dakle ako ni jedno od roditelja nije verno onda nije ni dete jer se rodilo sa grehom i nema posvećenje preko roditelja.

Može dete da se rodi i da umre radi roditelja.Bog uzima dete sebi da bi se roditelji pitali za razlog i tako našli Boga i obratili se i bili zajedno sa detetom jednog dana.

Može dete da nastrada a da bude verno (prihvati Isusa) i ode u spasenje a roditelji da ostanu u pobuni.

Može dete da bude hendikepirano ili bolesno dugo i da umre a da bude spašeno jer je u srcu bio čisto i kao pravednik je ležalo na postelji.Iako van Hrista nema spasenja svako stvorenje ima ili nema ljubav i po tome se Hristovi poznajua ne samopodeklaraciji.

Ima mnogo primera a ovo su samo neki.


E, ovo mi nije nikako logično, ako van Hrista nema spasenja, onda bebe nemaju baš nikakve šanse, gorjeće u paklu sigurno. Jer, kako beba koja je rođena mrtva može prihvatiti Isusa? Valjda za to treba neka svijest, svjesna duša, svjesni duh. A kad se beba rodi mrtva, nisam siguran da njen duh/duša uopšte ima šanse da se razvije. Muče me ta pitanja, žao mi bebe da gore u paklu, za ostale me nije toliko briga, njima po zaslugama.

Ovo oko prokletstva mi je malo glupo, nekako nije hrišćanski, već miriše na prehrišćanske tragove. Prvo nakače jadnom čovjeku praroditeljski grijeh, pa još kad se na to doda prokletstvo, to je belaj jedan neviđeni. Svako bi trebalo da ispašta za sebe.


Ljudska logika.
Beba NIJE spoznala ni kako se zove a ne Hrista ALI u SRCU još prilikom rođenja ima spoznaju dobra i zla kao NASLEĐE jer je i smrt nasleđe.
Ako čitaš Pismo videćeš da je Mojsije rođen u ropstvu a zbog čega u ropstvu...zbog kršenja zapovesti...KOJIH?
Kako su mogli kršiti kad još nije Mojsije doneo dekalog?

Kako Noje prinese žrtvu kad još nema hrama niti se tražila žrtva?

Kako Kain kaže da je greh njegov VELIK i da mu se NE MOŽE OPROSTITI otkud mu to kad nema zapovesti ,,ne ubi,, da bi znao veličinu greha?

NASLEĐE, kao i smrt tako i spoznaja dobra i zla (promakla ti je tema u kojoj sam o tome pisao).

Što se tiče MRTVE bebe seti se da piše da nas Bog POZNAJE PRE začeća u utrobi majčinoj. Bog unapred zna sve i koliko će kome biti dana i ko će se roditi kad i kako.

Sad šta je kome ,glupo, u to ne ulazim ali piše da prokletstvo ide sa kolena na koleno kao i smrt.
I tema prokletstvo ti e promakla.
Svako i ispašta z sebe za svoje grehe ali je prokletstvo veliko zlo koje treba prekinuti u Isusu kajanjem kao Danilo što se kajao u molitvi za sebe i svoj narod-pretke.
Ni oproštenje greha ne ide poautomatizmu već kroz pokajanje tako i prokletstvo ne spada samo po sebi.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 21 Maj 2011, 10:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Talija je napisao:
lavić je napisao:
Pa ustaje materija koja je stvorena i to je vaskrsene ALI ne ostaje ta materija ista grešna već menja strukturu da bi mogla u nebo.
Ako uzmeš u čašu i sipaš vode i staviš u hladnjak ista voda će ostati samo će promeniti strukturu.
Suština je da to telo u kojem si sad neće ostati raspadnuta materija već ponovo sjedinjena u istom obliku od istih čestica samo pravednici tad menjaju strukturu (Bog to čini) i uznose se na nebo a ne pokajani će ustati isti kakvi su i legli u zemaljskom telu njima se ne menja struktura.

To novo preobraženo zemaljsko telo kao Isusovo nema potrebu za ženidbom. Isus po vaskrsenju pokaza ruke i iste su bile samo druga vrsta materije koj prolazi kroz vrata a oblik isti.

Pozdrav.

Ovo boldovano mi nikako nije jasno. :oops: Gdje ovo piše o podjeli oblika i materije?
Pitanje: Šta je sa ljudima koji su rođeni kao invalidi (rodio se bez udova), a pravednik je?
Ili bebe, starci? Znači prilikom vaskrsenja u materijalna tijela oni će uvijek biti preporođeni ali ipak samo kao starci i bebe?

Piše tamo gde ti navedoh već 3 puta.
Piše da je bolje ući u carstvo bez jednog uda nego sa svim udima otići u propast.
To je samo dobar primer ali Bog će čoveku tad dati zdravlje i neće biti slepaca niti hromih u carstvu.
Ali opet kažem da će SVA materija u kojoj smo sad ustati, svaki molekul i atom. A onda preobraženje i iscelene tela jer piše da će biti drvo za iscelenje čitaj u Jezekilju i Otk.
Sasvim je svejedno da li je zdrav starac ili zdravo dete kad večno živi u ljubavi i slavi bez bolesti , žalosti i smrti.
I za Boga piše da je starac u beloj kosi i što onda nije mlad...?
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Poslednji put menjao lavić dana 21 Maj 2011, 10:53, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 21 Maj 2011, 10:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
A recite vi meni, je l' moze Bog stvoriti toliko tezak kamen da ga ni on ne moze podici?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 21 Maj 2011, 10:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
shakal je napisao:
A recite vi meni, je l' moze Bog stvoriti toliko tezak kamen da ga ni on ne moze podici?

MOŽE i opet MOŽE ali On nije slabo razuman čovek već Bog.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 21 Maj 2011, 10:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
lavić je napisao:
shakal je napisao:
A recite vi meni, je l' moze Bog stvoriti toliko tezak kamen da ga ni on ne moze podici?

MOŽE i opet MOŽE ali On nije slabo razuman čovek već Bog.


Nemoj mi ovih fazona prodavati, nego mi objasni. Je l' može ili ne može?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 21 Maj 2011, 10:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Nemere to bez kabla.
Obrati se Dotičnom lično.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 21 Maj 2011, 11:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
E volim kad vas zadrte pametnjakovice uhvatim na ovako neki fazon. Odmah vam smo pametovanje pada u vodu i po defaultu zabijate glavu u pijesak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 21 Maj 2011, 13:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
shakal je napisao:
A recite vi meni, je l' moze Bog stvoriti toliko tezak kamen da ga ni on ne moze podici?


Ateistički paradox.... :D Moze li genijalni matematičar (recimo neko još moćniji od Ajnštajna , on mi prvi pada na pamet) sabrati dva prosta broja a da mu rezultat ostane nepoznat??? 1+1= (koliko) :D , jer ako može onda nije matematičar uopste jer je rezultat nepoznat kamoli genijalan, a ako ne moze kakav je to matematičar koji ne moze sabrati dva prosta broja???

Eto pametnjakoviću...odgovori ti na pitanje koje je u ovom fizičkom svijetu postavljeno, ne dotičem se uopšte metafizike, beskonačnog, niti pojma Svemoći, pojma Bitjka,...itd.itd. (sad će se javiti kiša ateista)

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 21 Maj 2011, 13:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Jel može sabrati dva broja, a da mu rezultat ne bude poznat. Ne može. i zbog čega onda nije matematičar?
Paradoks je kad Platon kaže "Svi Atinjani lažu". Paradoks je nešto što ima logičke predispozicije. Ovo što ti pitaš nema, već se samo glupo konstruisano pitanje...Tebe je stvarno pogodilo lavićevo imenovanje za BR. 1 smarača?

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 21 Maj 2011, 14:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
lavić je napisao:
Beba NIJE spoznala ni kako se zove a ne Hrista ALI u SRCU još prilikom rođenja ima spoznaju dobra i zla kao NASLEĐE jer je i smrt nasleđe.

Aha. Dakle ljudi se radjaju dobri ili zli, to nije nesto sto se nauci tokom zivota?
Dakle ako se ljudi radjaju zli, onda ne postoji njihova slobodna volja pa to onda znaci da je Bog direktno kriv za zla koja cine ljudi.
Ok, hvala, samo provjeravam.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 21 Maj 2011, 15:05 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Džontra je napisao:
Jel može sabrati dva broja, a da mu rezultat ne bude poznat. Ne može. i zbog čega onda nije matematičar?
Paradoks je kad Platon kaže "Svi Atinjani lažu". Paradoks je nešto što ima logičke predispozicije. Ovo što ti pitaš nema, već se samo glupo konstruisano pitanje...Tebe je stvarno pogodilo lavićevo imenovanje za BR. 1 smarača?


paradoxalno-oximoronska ironija... :D vladike forumskog džontre.... :D

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 21 Maj 2011, 15:21 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Elvis Presley je napisao:
lavić je napisao:
Beba NIJE spoznala ni kako se zove a ne Hrista ALI u SRCU još prilikom rođenja ima spoznaju dobra i zla kao NASLEĐE jer je i smrt nasleđe.

Aha. Dakle ljudi se radjaju dobri ili zli, to nije nesto sto se nauci tokom zivota?
Dakle ako se ljudi radjaju zli, onda ne postoji njihova slobodna volja pa to onda znaci da je Bog direktno kriv za zla koja cine ljudi.
Ok, hvala, samo provjeravam.


Imali ovde Bosanaca? :D
Evo polako da pokušam objasniti bar da pokušam.
Ljudi -deca se NE RAĐAJU ZLA već se RAĐAJU SA SPOZNAJOM koju NISU učinili ni dobro ni zlo ali mogu alo im se dopusti i Bog zna šta bi učinili jer su svi dani pred Njim kad ih još ni jednog nije bilo.

Bog NIJE kriv nizašta jer On daje život i spasava.Ako ti misliš da je smrt nekog deteta gubitak Bog tako ne vidi.
Recimo da je mali Adolf Hitler kao beba bio uzet da li bi bio u milosti a da li je sad?

Postoji slobodna volja i nemožeš kroz slobodnu volju reći neznam da je zlo ubiti. To zna i dete koje nikad nije ni čulo za Bibliju a otkud zna...otud što je u srcu genetski preneta ta SPOZNAJA kao i nasleđe smrti zbog greha.A spoznaja ne znači i učinjeni greh već znači da Bog poznaje i vidi sve unapred.
Ako dečak trči za leptirom i ti ga zgrabiš i povučeš sebi a auto projuri 1000 na čas dečak ni drugari nebi mogli razumeti zašto mu nije bilo dozvoljeno da trči za leptirom ne videći da je ovo bio bolji izbor.

Hoće li sad valjati :D Bosno moja.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 21 Maj 2011, 15:49 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13210
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
shakal je napisao:
A recite vi meni, je l' moze Bog stvoriti toliko tezak kamen da ga ni on ne moze podici?


slobodna volja je taj tezak kamen..inace bi bili roboti..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 21 Maj 2011, 16:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
lavić je napisao:
Bog NIJE kriv nizašta jer On daje život i spasava.Ako ti misliš da je smrt nekog deteta gubitak Bog tako ne vidi.
Recimo da je mali Adolf Hitler kao beba bio uzet da li bi bio u milosti a da li je sad?

Hahahahahaha!!! O majko pa ovo je prejako.

Pa majka mu stara, ako bog vidi unaprijed:
lavić je napisao:
Bog zna šta bi učinili jer su svi dani pred Njim kad ih još ni jednog nije bilo.

zasto onda nije uzeo malog Hitlera kao bebu? Dakle Bog vidi unaprijed, znao je u sta ce mali Hitler da izraste a opet ga u tome nije sprijecio, a mogao je.
Koliki zlikovac mora da je taj Bog onda???

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 21 Maj 2011, 22:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8344
Lokacija: BL
I mene zbunjuje taj paradoks, da Bog sve zna, ali ipak dopušta da se stvari događaju po nekom njegovom osjećaju kako bi trebalo da se dešavaju. Zato neku bebu ubije, a malog Adolfa ostavi u životu. To me opet vraća na pomisao da je bog u stvari jedan veliki Džoker, šaljivdžija sa sve praporcima. Jer nas u prethodno spomenutom slučaju, očigledno, da prostite, zajebava.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 21 Maj 2011, 23:00 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
spavac je napisao:
shakal je napisao:
A recite vi meni, je l' moze Bog stvoriti toliko tezak kamen da ga ni on ne moze podici?


slobodna volja je taj tezak kamen..inace bi bili roboti..


Pitam konkretno za kamen, stijenu. Nemoj mi nista okolo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 22 Maj 2011, 10:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Ajd ne budali...prosječna osoba (pogotovo prosječni ateist) takvih paradoxalnih pitanja moze dnevno smisliti 1 000, nisi nista novo rekao...na koje nismo već odgovor...

U u činjenja te tvoje radnje Bogu stoji Njegova Svemoć...jer je neodvojiv dio Bitka. (sad kontaj) :D

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 22 Maj 2011, 19:45 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
lavić je napisao:
Što se tiče male dece:
Postoji mnogo razloga zašto se desilo ovo ili ono.
Piše da će se pohoditi gresi do 3-4 kolena ali posle bog reče da više neće nasleđivati očev GREH deca a da li se PROKLETSTVO mže naslditi?
Jevreji su vikali da krv Isusova padne na njih i NJIHOVU DECU i da li se to desilo?
Da li ih prati prokletstvo...naravno.Treba razdvojiti greh od prokletstva jer se greh završava smrću grešnika a prokletstvo prati genetski dok se ne rodi rod dostojan pokajanja.

U Isusu je i greh i prokletstvo odneto a ko nema Isusa to stoji na njemu.

Piše da muž kršten može imati ne krštenu ženu i obrnuto i da će im DECA biti SVETA jer se posvetiše krštenom osobom.
Dakle ako ni jedno od roditelja nije verno onda nije ni dete jer se rodilo sa grehom i nema posvećenje preko roditelja.

Može dete da se rodi i da umre radi roditelja.Bog uzima dete sebi da bi se roditelji pitali za razlog i tako našli Boga i obratili se i bili zajedno sa detetom jednog dana.

Može dete da nastrada a da bude verno (prihvati Isusa) i ode u spasenje a roditelji da ostanu u pobuni.

Može dete da bude hendikepirano ili bolesno dugo i da umre a da bude spašeno jer je u srcu bio čisto i kao pravednik je ležalo na postelji.Iako van Hrista nema spasenja svako stvorenje ima ili nema ljubav i po tome se Hristovi poznajua ne samopodeklaraciji.

Ima mnogo primera a ovo su samo neki.


Da li to što si naveo ima veze sa pričom o Davidu, njegovoj preljubi i krivici za smrt?

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs