banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 22 Maj 2011, 20:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Halpert je napisao:
lavić je napisao:
Što se tiče male dece:
Postoji mnogo razloga zašto se desilo ovo ili ono.
Piše da će se pohoditi gresi do 3-4 kolena ali posle bog reče da više neće nasleđivati očev GREH deca a da li se PROKLETSTVO mže naslditi?
Jevreji su vikali da krv Isusova padne na njih i NJIHOVU DECU i da li se to desilo?
Da li ih prati prokletstvo...naravno.Treba razdvojiti greh od prokletstva jer se greh završava smrću grešnika a prokletstvo prati genetski dok se ne rodi rod dostojan pokajanja.

U Isusu je i greh i prokletstvo odneto a ko nema Isusa to stoji na njemu.

Piše da muž kršten može imati ne krštenu ženu i obrnuto i da će im DECA biti SVETA jer se posvetiše krštenom osobom.
Dakle ako ni jedno od roditelja nije verno onda nije ni dete jer se rodilo sa grehom i nema posvećenje preko roditelja.

Može dete da se rodi i da umre radi roditelja.Bog uzima dete sebi da bi se roditelji pitali za razlog i tako našli Boga i obratili se i bili zajedno sa detetom jednog dana.

Može dete da nastrada a da bude verno (prihvati Isusa) i ode u spasenje a roditelji da ostanu u pobuni.

Može dete da bude hendikepirano ili bolesno dugo i da umre a da bude spašeno jer je u srcu bio čisto i kao pravednik je ležalo na postelji.Iako van Hrista nema spasenja svako stvorenje ima ili nema ljubav i po tome se Hristovi poznajua ne samopodeklaraciji.

Ima mnogo primera a ovo su samo neki.


Da li to što si naveo ima veze sa pričom o Davidu, njegovoj preljubi i krivici za smrt?


Nisam precizirao već naveo neke od primera a Pismo ih je puno pa se može videti kako Bog sve deluje i ima mnogo što ne možemo videti a ipak se dešava jer nije život u našoj vlasti. Ne možemo sebi dati život ali svojom odlukom možemo biti učesnici presude.
Pozdrav Halpertu.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 22 Maj 2011, 20:10 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Elvis Presley je napisao:
lavić je napisao:
Bog NIJE kriv nizašta jer On daje život i spasava.Ako ti misliš da je smrt nekog deteta gubitak Bog tako ne vidi.
Recimo da je mali Adolf Hitler kao beba bio uzet da li bi bio u milosti a da li je sad?

Hahahahahaha!!! O majko pa ovo je prejako.

Pa majka mu stara, ako bog vidi unaprijed:
lavić je napisao:
Bog zna šta bi učinili jer su svi dani pred Njim kad ih još ni jednog nije bilo.

zasto onda nije uzeo malog Hitlera kao bebu? Dakle Bog vidi unaprijed, znao je u sta ce mali Hitler da izraste a opet ga u tome nije sprijecio, a mogao je.
Koliki zlikovac mora da je taj Bog onda???


Da li ti znaš Božiji plan?
Šta ako je Hitler bio u službi ispunjenja ,,krv na nas i našu decu,, nad onima što to vikaše?
Ne može ni vrabac sa grane pasti bez Božijeg znanja niti se neko roditi ako mu Bog ne da život.
pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 22 Maj 2011, 20:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Popokatepetl je napisao:
I mene zbunjuje taj paradoks, da Bog sve zna, ali ipak dopušta da se stvari događaju po nekom njegovom osjećaju kako bi trebalo da se dešavaju. Zato neku bebu ubije, a malog Adolfa ostavi u životu. To me opet vraća na pomisao da je bog u stvari jedan veliki Džoker, šaljivdžija sa sve praporcima. Jer nas u prethodno spomenutom slučaju, očigledno, da prostite, zajebava.

Nije dobra ljudska pomisao a ni rečnik nam nije uvek dobar i opet vidimo da Bog sve trpi da dođu u pokajanje.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 23 Maj 2011, 07:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
lavić je napisao:
Piše tamo gde ti navedoh već 3 puta.
Piše da je bolje ući u carstvo bez jednog uda nego sa svim udima otići u propast.
To je samo dobar primer ali Bog će čoveku tad dati zdravlje i neće biti slepaca niti hromih u carstvu.
Ali opet kažem da će SVA materija u kojoj smo sad ustati, svaki molekul i atom. A onda preobraženje i iscelene tela jer piše da će biti drvo za iscelenje čitaj u Jezekilju i Otk.
Sasvim je svejedno da li je zdrav starac ili zdravo dete kad večno živi u ljubavi i slavi bez bolesti , žalosti i smrti.
I za Boga piše da je starac u beloj kosi i što onda nije mlad...?
Pozdrav.

Ovo mi naginje poimanju JH o obnovljenoj materiji na Zemlji. Uvijek su mi sladunjavo i nerealno izgledale ovakve slike:

Slika

Navodno, sve se preobražava u nepoderivu materiju, a ovo meni ne liči na Nebeski Jerusalim, ni po opisu ni po izgledu.

I ne znam gdje to piše da je Bog starac i da uopšte ima ljudski izgled?! Ljudska duša ima podobije Božije (izgled), a ne fizički (to smo elaborirali do sad).

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 23 Maj 2011, 10:39 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Talija
,,I ne znam gdje to piše da je Bog starac ,,
Pokušaj kod Danila 7. 22

,,i da uopšte ima ljudski izgled?!

Kod Danila i u početku Otkrivenja i na mnogim drugim mestima.

,,Navodno, sve se preobražava u nepoderivu materiju,,,

Otk. 21
Ali ovo nema veze sa temom.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 23 Maj 2011, 12:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Zavisi kako čitaš šta, neke stvari se ne mogu bukvalno predočavati.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 23 Maj 2011, 12:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2010, 15:17
Postovi: 3033
pravo mi je zao ljudi koji toliko vremena gube na religiju... nije mi zao vjernika koji su eto deklarativno takvi i mozda 0.0001% zivota potrose na "vjeru", ali ovih zilota mi pravo zao...
u glavnom:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=p9h1MX2thnc[/youtube]

_________________
The Sun does not have no prisoners!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 24 Maj 2011, 20:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Talija je napisao:
Zavisi kako čitaš šta, neke stvari se ne mogu bukvalno predočavati.


U pravu si,to mi je poznato:,ako piše belo čitaj crno,
Ili: ,,sve je to simbolika i nije nam dato da razumemo,,

Neznam zašto proroci napisaše nešto što nam ne treba da razumemo ili nam treba uvrnuti razum da bi razumeli...?
Reci kako treba razumeti pakao?
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 25 Maj 2011, 06:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
lavić je napisao:
Reci kako treba razumeti pakao?
Pozdrav.

Stanje duše.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 25 Maj 2011, 06:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
lavić je napisao:
Elvis Presley je napisao:
lavić je napisao:
Bog NIJE kriv nizašta jer On daje život i spasava.Ako ti misliš da je smrt nekog deteta gubitak Bog tako ne vidi.
Recimo da je mali Adolf Hitler kao beba bio uzet da li bi bio u milosti a da li je sad?

Hahahahahaha!!! O majko pa ovo je prejako.

Pa majka mu stara, ako bog vidi unaprijed:
lavić je napisao:
Bog zna šta bi učinili jer su svi dani pred Njim kad ih još ni jednog nije bilo.

zasto onda nije uzeo malog Hitlera kao bebu? Dakle Bog vidi unaprijed, znao je u sta ce mali Hitler da izraste a opet ga u tome nije sprijecio, a mogao je.
Koliki zlikovac mora da je taj Bog onda???


Da li ti znaš Božiji plan?
Šta ako je Hitler bio u službi ispunjenja ,,krv na nas i našu decu,, nad onima što to vikaše?
Ne može ni vrabac sa grane pasti bez Božijeg znanja niti se neko roditi ako mu Bog ne da život.
pozdrav.


Cekaj, jel ti to ozbiljno?? Nekolicina glasnih i izuzetno uticajnih clanova jevrejske elite pokusava da od Rimskih vlasti iznudi smrtnu presudu za jednoga drugog Jevreja, ciji jevrejski ucenici nakon njegove smrti i vaskrsenja sire 'dobru vijest' medju ostalim Jevrejima (a posle i ostalima).. i to po nekoj tvojoj logici objasnjava holokaust?! :roll:

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 25 Maj 2011, 16:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Talija je napisao:
lavić je napisao:
Reci kako treba razumeti pakao?
Pozdrav.

Stanje duše.


A gehena (ognjeno jezero)?

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 25 Maj 2011, 16:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Avinoam 1

Otkud ti informacija da neki Jevreji traže smrt onih što šire radosnu vest?
Nije moja logika već pretpostavka na tvoje pitanje kao primer mogućeg ali ne i tačnog.
Razmisli, narod traži da Isusova krv padne na njih i njihove potomke i Bog im ispunjava želju dopustajući satani da obavi taj posao preko svog zemaljskog oruđa.
U Bibliji ima takvih primera kako je kažnjavao Izrailja sa više careva i onda te careve koji su odradili posao sklonio jer su bili tu da učine ono što je potrebno.

Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 26 Maj 2011, 06:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
lavić je napisao:
A gehena (ognjeno jezero)?

Ne znam ti ja za te Gehene, a ognjeno jezero je metafora.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 26 Maj 2011, 09:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
lavić je napisao:
Avinoam 1

Otkud ti informacija da neki Jevreji traže smrt onih što šire radosnu vest?
Nije moja logika već pretpostavka na tvoje pitanje kao primer mogućeg ali ne i tačnog.
Razmisli, narod traži da Isusova krv padne na njih i njihove potomke i Bog im ispunjava želju dopustajući satani da obavi taj posao preko svog zemaljskog oruđa.
U Bibliji ima takvih primera kako je kažnjavao Izrailja sa više careva i onda te careve koji su odradili posao sklonio jer su bili tu da učine ono što je potrebno.

Pozdrav.


Kao prvo nije 'narod' to trazio. To su trazili pojedinci, clanovi Sanhedrina, pojedini Fariseji, odredjena elita i nahuskane grupe Jevreja. Takodjer nisu trazili da Isusova krv 'padne' na njihove potomke neko na njihovu djecu, znaci jednostavno na sledecu generaciju, i to iskljucivo na one koji su zivjeli u Jerusalimu (pogledaj Luka 23:28 gdje Isus prorice razorenje Jerusalima koje ce zadesiti Jerusalimljane i njihovu djecu).

Ne postoji neka kolektivna, jevrejska krivica za 'ubistvo' Mesije. Stihovi poput Mateja 27:25 samo mogu da sluze anti-semitskim argumentima da je Jevreje kroz istoriju snaslo ono sto su zasluzili i sta su sami zeljeli.

Uostalom, Isusa nisu ubili Jevreji nego Pilat i njegovi rimski vojnici.

I na kraju krajeva, Isus se dobrovoljno zrtvovao. Prema tome 'krivi' za njegovu smrt su svi oni zbog kojih je Isus dao svoj zivot, ukljucujuci i tebe i mene (ako polazimo od toga da smo Hriscani).

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 26 Maj 2011, 09:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Feb 2009, 20:04
Postovi: 429
Lokacija: Mostar
Slušao sam jednu propovjed jednoga svećenika iz Mostara. Kaže, prije spavanja čitao je Bibliju, o paklu. Zatim kada je sklopio knjigu razmišljao je o paklu, o tome što je to, kakvo je tamo, ...
I govori: Valjda pod tim dojmom razmišljanja zaspe i usne. Sve nekakva praznina, ali neka tjeskobna. Ničega pa ni ljubavi, osjećaja, ničega. (tako nekako je opisao)

Onda kasnije kada je se probudio i analizirao san koji je kaže za njega bio strašan, prepao se, došao je do zaključka da je pakao mjesto gdje je odsutna Božija ljubav. Da je to za čovjeka najveća kazna, živjeti bez Božije ljubavi i milosti.

_________________
George Bush: Većina našega uvoza dolazi iz vana.

Da li je bolje ispasti glup ili iz auta??

Ako umrete izgubili ste važan dio svoga života.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 26 Maj 2011, 13:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Talija je napisao:
lavić je napisao:
A gehena (ognjeno jezero)?

Ne znam ti ja za te Gehene, a ognjeno jezero je metafora.


Znači stanje duše kroz metaforu...sejo traži da ti učitelji vrate novac pod hitno.
Stvarno otkud Isusu hrabrost da kaže ljudima kako čitaju tako da razumeju....
Sve je simbolika,metafora, komparacija iluzija,hipotetička nadgradnja, virtuelna ,realnost,,....
Šta bi rekao Aristotel na sve to....

Sele pa onda NEMA suda jer metafora nije ono što jeste.
Koliko sam sretan kad vidim da imam ispred sebe knjigu koju niko ne razume niti će jer nedostaje element za to. :(

Drago mi je što si pošteno priznala svoju veru.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 26 Maj 2011, 13:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Avinoam1 je napisao:
lavić je napisao:
Avinoam 1

Otkud ti informacija da neki Jevreji traže smrt onih što šire radosnu vest?
Nije moja logika već pretpostavka na tvoje pitanje kao primer mogućeg ali ne i tačnog.
Razmisli, narod traži da Isusova krv padne na njih i njihove potomke i Bog im ispunjava želju dopustajući satani da obavi taj posao preko svog zemaljskog oruđa.
U Bibliji ima takvih primera kako je kažnjavao Izrailja sa više careva i onda te careve koji su odradili posao sklonio jer su bili tu da učine ono što je potrebno.

Pozdrav.


Kao prvo nije 'narod' to trazio. To su trazili pojedinci, clanovi Sanhedrina, pojedini Fariseji, odredjena elita i nahuskane grupe Jevreja. Takodjer nisu trazili da Isusova krv 'padne' na njihove potomke neko na njihovu djecu, znaci jednostavno na sledecu generaciju, i to iskljucivo na one koji su zivjeli u Jerusalimu (pogledaj Luka 23:28 gdje Isus prorice razorenje Jerusalima koje ce zadesiti Jerusalimljane i njihovu djecu).

Ne postoji neka kolektivna, jevrejska krivica za 'ubistvo' Mesije. Stihovi poput Mateja 27:25 samo mogu da sluze anti-semitskim argumentima da je Jevreje kroz istoriju snaslo ono sto su zasluzili i sta su sami zeljeli.

Uostalom, Isusa nisu ubili Jevreji nego Pilat i njegovi rimski vojnici.

I na kraju krajeva, Isus se dobrovoljno zrtvovao. Prema tome 'krivi' za njegovu smrt su svi oni zbog kojih je Isus dao svoj zivot, ukljucujuci i tebe i mene (ako polazimo od toga da smo Hriscani).



,,Takodjer nisu trazili da Isusova krv 'padne' na njihove potomke neko na njihovu djecu, znaci jednostavno na sledecu generaciju, i to iskljucivo na one koji su zivjeli u Jerusalimu (pogledaj Luka 23:28 gdje Isus prorice razorenje Jerusalima koje ce zadesiti Jerusalimljane i njihovu djecu).,,


Deca su potomci.
Isus se poziva na Danilov zapis i potvrđuje ga i ništa novo ne proriče.
U Jerusalem su dolazili na praznik iz svih krajeva tako da nije samo stradanje određeno za Jerusalimsko življe već
za sve koji se tamo zateknu a bilo ih je i iz drugih zemalja ukupno oko 3 miliona kad je počeo rat i razorenje.
Dakle nije samo za decu Jerusalema.

,,Ne postoji neka kolektivna, jevrejska krivica za 'ubistvo' Mesije. Stihovi poput Mateja 27:25 samo mogu da sluze anti-semitskim argumentima da je Jevreje kroz istoriju snaslo ono sto su zasluzili i sta su sami zeljeli.,,


Ne govorim o antisemitizmu a ne pogotovo ja.
Nije reč o kolektivnoj krivici za ubistvo Mesije već ima druga stvar od Mojsija koja navlači prokletstvo kad god se NACIJA odvrati od prave službe Bogu.

,,Uostalom, Isusa nisu ubili Jevreji nego Pilat i njegovi rimski vojnici. ,,

Rimljani su bili izvršioci Jevrejske odluke.

,,I na kraju krajeva, Isus se dobrovoljno zrtvovao. Prema tome 'krivi' za njegovu smrt su svi oni zbog kojih je Isus dao svoj zivot, ukljucujuci i tebe i mene (ako polazimo od toga da smo Hriscani),,

Pa ovom izjavom ne može ni pasti krv ni na one Jevreje ni na njihovu decu jer se Isus dobrovoljno žrtvovao i oni nemaju krivicu. Pa nebih delio to mišljenje, Bog je dao svog Sina zbog uklanjanja večne smrti i opravdanja onih koji imaju tu pomirnicu i to ne znači da mi nemamo krivicu, ali direktni izvršioci i sudije kao i tužitelji imaju i tu krivicu.
Juda Iskariotski je amnestiran sa tvoje strane jer se Isus sam žrtvovao kao i rimljani i sveštenstvo...ti znaš.

Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 27 Maj 2011, 15:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0MA3VwfXNx8[/youtube]

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 27 Maj 2011, 18:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Možemo li malo ozbiljnije razgovarati o ovoj temi sa aspekta Biblijskog opisa?
Sledeće što bih uradio jeste da postavim neke citate iz Pisma o paklu da vidimo koliko je to ozbiljna tema.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 03 Apr 2012, 06:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
PAKAO u Bibliji:



JOB 28,22
Propast paklena i Smrt izjavljuju: `Za slavu njenu mi smo samo čuli.`

NZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZNZ

MATEJ 5,22
A ja vam kažem: Svaki koji se srdi na brata svoga, bit će podvrgnut sudu. A tko bratu rekne `Glupane!`, bit će podvrgnut Vijeću. A tko reče: `Luđače!`, bit će podvrgnut ognju paklenomu.
MATEJ 5,29
Ako te desno oko sablažnjava, iskopaj ga i baci od sebe. Ta bolje je da ti propadne jedan od udova, nego da ti cijelo tijelo bude bačeno u pakao.
MATEJ 5,30
Ako te desnica tvoja sablažnjava, odsijeci je i baci od sebe. Ta bolje je da ti propadne jedan od udova, nego da ti cijelo tijelo ode u pakao.
MATEJ 16,18
A ja tebi kažem: Ti si Petar-Stijena i na toj stijeni sagradit ću Crkvu svoju i vrata paklena neće je nadvladati.
MATEJ 18,9
I ako te oko sablažnjava, izvadi ga i baci od sebe. Bolje ti je jednooku u život ući, nego s oba oka biti bačen u pakao ognjeni.
MATEJ 23,15
"Jao vama, pismoznanci i farizeji! Licemjeri! Obilazite morem i kopnom da pridobijete jednog sljedbenika. A kad ga pridobijete, promećete ga u sina paklenoga dvaput goreg od sebe.
MATEJ 23,33
"Zmije! Leglo gujinje! Kako ćete uteći osudi paklenoj?
MARKO 9,43
"Pa ako te ruka sablažnjava, odsijeci je. Bolje ti je sakatu ući u život, nego s obje ruke otići u pakao, u oganj neugasivi.
MARKO 9,45
I ako te noga sablažnjava, odsijeci je. Bolje ti je hromu ući u život, nego s obje noge bit bačen u pakao.
MARKO 9,47
I ako te oko sablažnjava, iskopaj ga. Bolje ti je jednooku ući u kraljevstvo Božje, nego s oba oka biti bačen u pakao,
LUKA 12,5
Pokazat ću vam koga vam se bojati: onoga se bojte koji pošto ubije, ima moć baciti u pakao. Da, velim vam, njega se bojte!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs