banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Pakao
PostPoslato: 16 Maj 2011, 09:37 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Od kad postoji i da li postoji pakao i šta to mesto predstavlja?
Gde mrtvi odlaze(telo) gde duša a gde duh i po čemu im je isto ili različito mesto?
Šta su vrata ada- hadesa?
Gde se i šta muči ako se muči?
Pitanja su naravno upućena svim vernicima pa ako ima interesovanja i dobre volje za dijalog o ovoj temi izvolite.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 16 Maj 2011, 09:38 
Citiraj:
Gde mrtvi odlaze(telo)

Izuzetno tesko pitanje...


Vrh
  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 16 Maj 2011, 09:44 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Nov 2003, 17:28
Postovi: 475
Lokacija: BanjaLuka
lavić je napisao:
Od kad postoji i da li postoji pakao i šta to mesto predstavlja?
Gde mrtvi odlaze(telo) gde duša a gde duh i po čemu im je isto ili različito mesto?
Šta su vrata ada- hadesa?
Gde se i šta muči ako se muči?
Pitanja su naravno upućena svim vernicima pa ako ima interesovanja i dobre volje za dijalog o ovoj temi izvolite.
Pozdrav.



Hehehe, na novi plac, 2 metra pod zemlju....

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i toljagom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 16 Maj 2011, 13:54 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
lavić je napisao:
Gde mrtvi odlaze(telo) gde duša a gde duh i po čemu im je isto ili različito mesto?


Zar se to djeli u paklu? Poznato mi je da će duša okrivljivati tjelo, a tjelo dušu,međutim oboje će biti sjedinjeni u patnji jer da nije duše tjelo nebi bilo navedeno na loše djelo, a da nije tjela to djelo nebi moglo biti učinjeno.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 17 Maj 2011, 21:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 20 Feb 2010, 22:03
Postovi: 3781
Lokacija: Awesometown, Togetherland, Betterworld... Sci-Fi RS :)
Kao prvo, moram konstatovati da sam iskreni vjernik postao nakon što sam se, jedne noći, osvrnuo na prošlost, moj nezajažljivi način života kao i na moju porodicu i pretke - eto, ovdje mogu spomenuti ono ''50 godina bezbožništva'' o čemu pričamo mi vjernici, djedovi komunisti (jedan umro od alkohola a drugi poginuo :( ), majka i otac rastavljeni, nisam imao normalno odrastanje, jedino dijete, razmažen, prgav, hulnih usta itd. Jednostavno ti dođe da se zamisliš i upitaš se, ima li ovaj život smisla?

Kao vjernik svakako vjerujem da je ad predviđen za sve koji su život okončali bez pomirbe sa Bogom, u mržnji, neprijateljstvu, proždrljivosti, preljubi, razvratu, izdajstvu i uopšte nepokajanosti za teške grijehe.
Ipak, treba biti iskren i reći da je Bogu žao svake duše koja bude osuđena na VJEČNO mučenje.

Ono što je Dante opisivao u svojoj ''Božanstvenoj Komediji'' spada u fantaziju i, obzirom da je nastala pod očiglednim uticajem katoličkog odgoja (limbo u kojem se do Sudnjeg Dana drže nekršteni a ''nevini'' ljudi iako je u Bibliji naglašeno da su SVI krivi, spominjanje tzv. ''čistilišta'' koje ne postoji itd.), ni po koju cijenu ne bi se smjela uzeti zaozbiljno jer bi to bila jeres pred Bogom.

U priči o bogatašu i Lazaru, iz bogataševih riječi uviđamo da mu je u paklu sva nada splasnula i da moli za ono čega je tokom života imao u izobilju.

Jednostavno, to je nešto strašno i trebali bi znati da je to određena kazna svima od praroditelja do danas. I najčasniji ljudi koji su tokom života bili hvaljeni završili su u paklu ukoliko se nikada nisu iskreno ponizili pred Tvorcem.

Jedna je prilika, mogućnosti i preostalo vrijeme treba cijeniti i iskoristiti ih. Isus ili vječna propast.

_________________
''Srbin Srbinu Srbin est!'' - nepoznati
''MALOGRAĐANIN je oruđe sveopšteg razaranja'' - Konstantin Leontijev
Prezir dolazi kada sve shvatiš!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 18 Maj 2011, 08:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 13 Jul 2010, 23:15
Postovi: 1414
lavić je napisao:
Od kad postoji i da li postoji pakao i šta to mesto predstavlja?
Gde mrtvi odlaze(telo) gde duša a gde duh i po čemu im je isto ili različito mesto?
Šta su vrata ada- hadesa?
Gde se i šta muči ako se muči?
Pitanja su naravno upućena svim vernicima pa ako ima interesovanja i dobre volje za dijalog o ovoj temi izvolite.
Pozdrav.


Pa dobro evo npr ja sam umro i tijelo se naravno raspada na elemente od kojih je i sastavljeno, pošto sam za života koristio kreditne kartice (volim marku a i ona voli mene 8)) osuđen sam na vječni oganj. Kako više nema tijela da registruje na koji način prokleta duša osjeća bol, šta misliš lavić?

_________________
He's not a man, he's a holy half-dead who has seen the underverse.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 18 Maj 2011, 08:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Nešto razmišljam, i kontam pakao je puno gora stvar nego što se predstavlja. Dakle, ako duša ode u pakao, ona ne može fizički da pati jer duša nije tjelesna. Dakle, ako odeš u pakao možeš samo psihički da patiš. E sad kako je najveća patnja u kajanju, znači mučiće te govoreći ti šta si trebao da radiš. Dakle mučiće te vjerom. Samim tim, mučiće te postovima vjerskih fanatika s ovog foruma. Time dolazim do jednog od dva jedina moguća zaključka: Lavić ili radi za nečastivog ili je sami Sotona. Njegov fanatizam prelazi svaki drugi na forumu, što znači da je imao vječnost da usavrši ovakav vid mučenja.

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 18 Maj 2011, 09:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Džontra je napisao:
Nešto razmišljam, i kontam pakao je puno gora stvar nego što se predstavlja. Dakle, ako duša ode u pakao, ona ne može fizički da pati jer duša nije tjelesna. Dakle, ako odeš u pakao možeš samo psihički da patiš. E sad kako je najveća patnja u kajanju, znači mučiće te govoreći ti šta si trebao da radiš. Dakle mučiće te vjerom. Samim tim, mučiće te postovima vjerskih fanatika s ovog foruma. Time dolazim do jednog od dva jedina moguća zaključka: Lavić ili radi za nečastivog ili je sami Sotona. Njegov fanatizam prelazi svaki drugi na forumu, što znači da je imao vječnost da usavrši ovakav vid mučenja.


Veliki pozdrav Džontra.
Te epitete su mi samo u jednoj crkvi redovno pripisivali a Bog zna On je sudija i On će reći kome služim.
Razuman čovek će brzo prepoznati a ljudski um teško....
Ako su Biblijske teme koje postavljam za tebe mučenje to je i Biblija tebi muka ....pa bilo bi dobro upitati se zašto te reči u tebe ne mogu stati i zašto i ko te muči?
Seti se da je uloga Duha Svetog da OSVEDOČAVA o sudu i grehu i to muči ljudsku savest i ,tera, na pokajanje a ako se Duhu opireš onda ti je muka.

Bog te blagoslovio.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 18 Maj 2011, 09:06 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Ja samo kažem ono što svi ostali misle...plus, dokazi upućuju na to...

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 18 Maj 2011, 10:02 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Halpert je napisao:
Kao prvo, moram konstatovati da sam iskreni vjernik postao nakon što sam se, jedne noći, osvrnuo na prošlost, moj nezajažljivi način života kao i na moju porodicu i pretke - eto, ovdje mogu spomenuti ono ''50 godina bezbožništva'' o čemu pričamo mi vjernici, djedovi komunisti (jedan umro od alkohola a drugi poginuo :( ), majka i otac rastavljeni, nisam imao normalno odrastanje, jedino dijete, razmažen, prgav, hulnih usta itd. Jednostavno ti dođe da se zamisliš i upitaš se, ima li ovaj život smisla?

Kao vjernik svakako vjerujem da je ad predviđen za sve koji su život okončali bez pomirbe sa Bogom, u mržnji, neprijateljstvu, proždrljivosti, preljubi, razvratu, izdajstvu i uopšte nepokajanosti za teške grijehe.
Ipak, treba biti iskren i reći da je Bogu žao svake duše koja bude osuđena na VJEČNO mučenje.

Ono što je Dante opisivao u svojoj ''Božanstvenoj Komediji'' spada u fantaziju i, obzirom da je nastala pod očiglednim uticajem katoličkog odgoja (limbo u kojem se do Sudnjeg Dana drže nekršteni a ''nevini'' ljudi iako je u Bibliji naglašeno da su SVI krivi, spominjanje tzv. ''čistilišta'' koje ne postoji itd.), ni po koju cijenu ne bi se smjela uzeti zaozbiljno jer bi to bila jeres pred Bogom.

U priči o bogatašu i Lazaru, iz bogataševih riječi uviđamo da mu je u paklu sva nada splasnula i da moli za ono čega je tokom života imao u izobilju.

Jednostavno, to je nešto strašno i trebali bi znati da je to određena kazna svima od praroditelja do danas. I najčasniji ljudi koji su tokom života bili hvaljeni završili su u paklu ukoliko se nikada nisu iskreno ponizili pred Tvorcem.

Jedna je prilika, mogućnosti i preostalo vrijeme treba cijeniti i iskoristiti ih. Isus ili vječna propast.


U koga je otvoreno srce otvoren je i razum.
Drago mi je da se iz teksta vidi da veruješ u pakao i da veruješ u mučenje i da veruješ u pokajanje a samim tim i život kroz veru u isusa Hrista provodeći život u ljubavi i dobrim delima.
Molio bih ako je moguće da se redom na sva pitanja pokuša odgovoriti pa da posle zajedno sumiramo po Pismu.
Bog te blagoslovio.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 18 Maj 2011, 10:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Džontra je napisao:
Ja samo kažem ono što svi ostali misle...plus, dokazi upućuju na to...

Advokati su i danas dobro plaćeni :)
Mislim da će svako reći svoje mišljenje u koliko smatra da je to potrebno.
Ako je neko fanatik to ne znači da moraš čitati šta on piše, zaobiđi ga i eto opet mir.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 18 Maj 2011, 10:11 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
nuvolari je napisao:
lavić je napisao:
Od kad postoji i da li postoji pakao i šta to mesto predstavlja?
Gde mrtvi odlaze(telo) gde duša a gde duh i po čemu im je isto ili različito mesto?
Šta su vrata ada- hadesa?
Gde se i šta muči ako se muči?
Pitanja su naravno upućena svim vernicima pa ako ima interesovanja i dobre volje za dijalog o ovoj temi izvolite.
Pozdrav.


Pa dobro evo npr ja sam umro i tijelo se naravno raspada na elemente od kojih je i sastavljeno, pošto sam za života koristio kreditne kartice (volim marku a i ona voli mene 8)) osuđen sam na vječni oganj. Kako više nema tijela da registruje na koji način prokleta duša osjeća bol, šta misliš lavić?


Prijatelju, nemoj brinuti ako Bog da redom ćemo i o tome u detalje ali dok se malo razradi tema.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 18 Maj 2011, 10:20 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Džontra je napisao:
Lavić ili radi za nečastivog ili je sami Sotona. Njegov fanatizam prelazi svaki drugi na forumu, što znači da je imao vječnost da usavrši ovakav vid mučenja.

](*,) :roll: ....

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 18 Maj 2011, 10:24 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Šta je, osjećaš se zapostavljenim? Smatraš da ipak ti više smaraš svojim pričama?

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 18 Maj 2011, 12:42 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Halpert je napisao:
I najčasniji ljudi koji su tokom života bili hvaljeni završili su u paklu ukoliko se nikada nisu iskreno ponizili pred Tvorcem.


Iz ovog se može zaključiti jedino da je Tvorac ništa drugo do egocentrični manijak, sa mentalitetom apsolutiste (mada za sebe voli reći da je "dobri" apsolutista), kojem u suštini i nije toliko bitno da ljudi čine dobra djela, koliko da mu se pokoravaju. Nešto tu meni ne štima, ako je Boga zaista dobar i ljubav, on bi razumio, on vidi šta je u srcu svakog čovjeka, i sl.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 18 Maj 2011, 14:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Džontra je napisao:
Šta je, osjećaš se zapostavljenim? Smatraš da ipak ti više smaraš svojim pričama?

pwnanje godine

Mene zanima ko muči narod u paklu, trenutno? Šejtan?
Po nekoj mojoj izvrnutoj logici onda on da prostite obavlja prljavi posao za Boga. Ako ništa Šejtan bi nas trebao da gotivi, a ne da nas muči jer ionako su dobrice ljute na njega i bježe od njega kao on od krsta, šta mu treba da navlači mržnju nas kvarnjača.

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 18 Maj 2011, 14:57 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Jan 2009, 10:14
Postovi: 4338
Lokacija: Bojica Han
lavić je napisao:
U koga je otvoreno srce otvoren je i razum.
Drago mi je da se iz teksta vidi da veruješ u pakao i da veruješ u mučenje i da veruješ u pokajanje a samim tim i život kroz veru u isusa Hrista provodeći život u ljubavi i dobrim delima.
Molio bih ako je moguće da se redom na sva pitanja pokuša odgovoriti pa da posle zajedno sumiramo po Pismu.
Bog te blagoslovio.


pa i ja sam onda vjernik i ja vjerujem u mucenje doduse advokat mi je zabranio al jebaj ga mozda naleti neki gimp na forum nikad se ne zna

_________________
ideologijom i religijom se bavi sirotinja moj maho


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 18 Maj 2011, 15:04 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
chils je napisao:
lavić je napisao:
U koga je otvoreno srce otvoren je i razum.
Drago mi je da se iz teksta vidi da veruješ u pakao i da veruješ u mučenje i da veruješ u pokajanje a samim tim i život kroz veru u isusa Hrista provodeći život u ljubavi i dobrim delima.
Molio bih ako je moguće da se redom na sva pitanja pokuša odgovoriti pa da posle zajedno sumiramo po Pismu.
Bog te blagoslovio.


pa i ja sam onda vjernik i ja vjerujem u mucenje doduse advokat mi je zabranio al jebaj ga mozda naleti neki gimp na forum nikad se ne zna

:lol: :lol: :lol:
Plačem!

+1

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 18 Maj 2011, 15:28 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Džontra je napisao:
Šta je, osjećaš se zapostavljenim? Smatraš da ipak ti više smaraš svojim pričama?
](*,) :roll: ....

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pakao
PostPoslato: 18 Maj 2011, 15:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Avg 2007, 21:47
Postovi: 3218
Znaš li šta je stvarno pakao... to nisu jezera vrelog ulja ni lanci leda, to je kad si udaljen od Božijeg pogleda, kad ti je oduzeta Njegova riječ

_________________
meet me on the other side
where as a rose I will wake
though blind I'll follow every step you take...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 137 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs