banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 16:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 263 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autoru Poruka
PostPoslato: 22 Mar 2012, 20:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Mnogima smeta trojstvo kao izraz i to mi je razumljivo ali im smeta i postojanje Oca i Sina i Duha svetog e tu je već problem. Oni žele Oca a Sina i Duha ne jer misle da Duh nije Bog već energija a piše da je Bog Duh i da Bog obećava Sina i dolazi Sin.
Isaija govori ko je Sin, koja imena i službe ima.
Piše ko je Duh i ko se u telu pokaza i čiji Duh je u nama.
Ko ima Duha svetog on potvrđuje reč a reč Duha. Imamo svedočanstvo u sebi i u reči ali nije vera sviju niti može stati u sve zato nemojmo se čuditi što mnogi uče o 3 Boga a ne o JEDNOM Bogu koji je DUH i koji IMA TELO i koji OŽIVLJAVA tvar.

Nije telo govorilo svoje niti je došlo od čoveka niti ostalo u zemlji jer odakle stže tamo se i vrati i ono postoji. Duh po kojem zače Marija takođe postoji i izađe kad telo zapita zašto si me ostavio.
Stvoritelj svega ima Duhove koji čine volju Oca Duhova po svem svetu i On postoji.
Ako za Oca piše da je Duh a zove se Bogom kako Njegov Duh koji dolazi u vernika nije Bog....već tad treba biti energija a gore je Bog...da li je tu ljudska ideja dovoljno svesna svoje greške?

Duh dolazi po nalogu Oca Duhova i daruje nam ŽIVOT i osvedočava i UČI...koliko ono učitelja imamo šta piše? Da li toga u telu videsmo i kad ode to telo tek tad je mogao isti Duh doći i nastaviti službu u nama koju je vodio sa apostolima u telu? Sa nama je u SVE DANE a telo je gore a Duh HRISTOV u nama jer nas On u telu otkupi i SPASI a ko je SPASITELJ, zar ne piše da je to Bog?

Duh razume, Duh odlučuje, ima svoju volju i odluku,daje darove svih duhovnih sila,poučava, osvedočava,daje život....energija to nema već Božji Duh, pa kad je Duh Bog onda se nemože isti Duh u jednom primeru posmatrati Bogom a u drugom energijom jer energija vam ne daje život niti vam daje premudrost niti vas poučava niti odlučuje.....
Bog je Duh ali ima i telo kad poželi i kao golub se može pokazati i kao oganj i kao svetlost i kao grmljavina i oluja i tihi glas...može kako god želi jer je svemoguć i BOG JE a ljudi bi ga u okvir pa dolazi do ismevanja i hule na ono što ne poznaju ko nerazumne životinje.

Čuvajte se braćo od novih učenja i učitelja.
Bog vas blagoslovio.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Mar 2012, 10:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Talija pročitaj pažljivo bez predrasuda, ali pažljivo, uvodni post ove teme i malo razmisli o pročitanom, vidi pažljivo i šta uvodničar piše u nastavku teme pa sama uporedi u Biblij, šta je šta, a pogotovo obrati pažnju na zaključak u uvodnom postu.
mary juana je napisao:
Pošto se rasprava o ovome vodi na više paralelnih diskusija,
hajde da je stavimo na jedno mjesto. 8)
Dakle za početak iznesimo definiciju trojstva:
Centralna nauka religija tzv. hrišćanstva. Prema Atanazijskom vjerovanju postoje tri božanske osobe (Otac, Sin i sveti duh) a za svaku se kaže da je vječna, za svaku se kaže da je svemoguća, nijedna veća ili manja od druge, za svaku se kaže da je bog, ali zajedno su samo jedan Bog.
Druge izjave te dogme naglašavaju da te tri "Osobe" nisu odvojene ni različite ličnosti nego su tri načina u kojima postoji božanska bit. Stoga neki trinitarijanci naglašavaju svoje vjerovanje da je Isus Hrist Bog, odnosno da su Isus i sveti duh Bog. Ovo nije biblijska nauka

Koje je porijeklo nauke o trojstvu?

The New Encyclopedia Britannica kaže: "Niti riječ trojstvo niti izričita nauka kao takva ne pojavljuje se u Novom zavjetu, niti su Isus i njegovi sljedbenici namjeravali proturiječiti Shemi u Starom zavjetu: 'Čuj Izraele: Gospodin je Bog naš jedini Gospodin' (5.Mojsijeva 6:4)... Nauka se razvijala postepeno tokom nekoliko vijekova i uz mnogo polemike... Krajem 4. vijeka nauka o trojstvu poprima uglavnom oblik koji je sačuvan i do danas.

New Catholic Encyclopedia priznaje: "Formulacija 'Jedan Bog u tri Osobe' nije bila čvrsto utemeljena, sigurno ne potpuno prihvaćena u hrišćanski život i hrišćansko vjerovanje prije kraja 4. vijeka. Ali, upravo je ta formulacija koja je prva svojatala naziv Trinitarijanska dogma. Takvo shvatanje ili predodžba bila je posve strana apostolskim ocima".

Prema Nouveau Dictionnaire Universel, "platonsko trojstvo, ništa više od preuređenja starijih trijada koje potječu od ranijih naroda, izgleda da je racionalno filozofsko trojstvo značajki koje su rodile tri hipostaze ili božanske osobe koje su naučavale hrišćanske crkve... Koncepcija božanskog trojstva tog grčkog filozofa [Platona, 4. vijek pr. n. e.]... može se naći u svim drevnim [paganskim] religijama.

John L. McKenzie, S.J., u svom djelu Dictionary of the Bible (Riječnik Biblije) kaže: "Trijada osoba unutar jedinstva prirode određena je izrazima 'osoba' i 'priroda' što su grčki filozofski izrazi; zapravo se ti izrazi ne pojavljuju u Bibliji. Trinitarijanske definicije su proizašle kao rezultat dugih polemika prilikom kojih su ti i drugi izrazi kao 'esencija' i 'substancija', bili pogrešno primjenjivani na Boga od strane nekih teologa".

Dakle, kome koristi ovakvo nebiblijsko učenje i ko stoji iza ove laži možemo znati ako odgovorimo na pitanje: U kakav položaj vjerovanje u trojstvo stavlja one koji ga se drže?
Ono ih stavlja u vrlo opasan položaj. Dokazi su neoborivi da se dogma o trojstvu ne nalazi u Bibliji niti je u skladu s onim što Biblija uči. Ono prikazuje pravog Boga u vrlo pogrešnom svjetlu.
Pa ipak Isus Hrist je rekao: "Dolazi čas - i već je tu - kad će se pravi klanjaoci klanjati Ocu u duhu i istini, jer Otac takve klanjaoce želi. Bog je Duh, i koji mu se klanjaju, moraju mu se klanjati u duhu i istini" (Jovan 4:23, 24). Time je Isus objasnio da oni čije obožavanje nije 'u istini' nisu u skladu sa istinom postavljenom u Božijoj riječi, i nisu "pravi klanjaoci". Židovskim religioznim vođama 1. vijeka Isus je rekao: "Ukidoste zapovijest Božiju zbog svoje predaje. Licemjeri! Lijepo je o vama prorokovao Isajia rekavši: 'Ovaj me narod poštuje usnama, a srce mu je daleko od mene. Uzalud misli da me poštuje dok naučava kao moju nauku zapovijesti ljudske'". (Matej 15:6-9). To se jednakom snagom primjenjuje na one u današnjem tzv. hrišćanstvu koji zastupaju ljudske tradicije radije nego biblijske istine.

Obzirom na trojstvo, Atanazijsko vjerovanje kaže da su njegovi članovi "nepojmljivi". Učitelji te nauke često kažu da je ona "tajna". Očigledno trinitarijanski Bog nije onaj kojeg je Isus imao u mislima kad je rekao: "Mi znamo čemu se klanjamo".

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 09 Dec 2018, 09:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
GDJE U Božjoj Riječi - BIBLIJI
PIŠE – koji stih;

1.
Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je Isus rekao – Ja sam Bog! - ?

2.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Bog?
Gdje je SD rekao – Ja sam Bog! - ?

3.
Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je Isus rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?

4.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On sve stvorio?
Gdje je SD rekao – Ja sam stvorio…….! Ja sam Stvoritelj! - ?

5.
Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da se ljudi
trebaju Njemu klanjati kao Bogu?

6.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da se ljudi
trebaju Njemu klanjati kao Bogu?

7.
Da je Božji Sin Isus Krist za sebe rekao da je On Alfa i Omega?
Gdje je Isus rekao – Ja sam A&0! - ?

8.
Da je Sveti Duh za sebe rekao da je On Alfa i Omega?
Gdje je SD rekao – Ja sam A&0! - ?

9.
Trojstvo, 3 Božanske Osobe, Trojedini Bog, Bogočovjek, Bog u tijelu?

10.
Da za spasenje treba vjerovati da je Isus Bog?

11.
Da za spasenje treba vjerovati da je SD Bog?

12.
Da za spasenje treba vjerovati u TTT?

----------------------------------------------------------------------------

Da li imaš jasne nedvosmislene stihove za gornje.
Jer to gornje je temelj tvoje vjere.
Ako ti je to temelj – onda imaš u Bibliji masu takovih stihova.

ALI – ako nema takovih stihova – onda tvoj nauk nije Biblijski.
Onda ti imaš dogmatski nauk – NE-Biblijski.

A pošto NIJE Božji Očev Jahvin,
onda je od Oca Laži.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 263 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs