banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 02:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 76 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 14 Jul 2009, 18:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 01 Jul 2009, 20:41
Postovi: 199
114_AhmeD je napisao:
crveno i crno je napisao:
Lucifer (Denica) je bio omiljeni arhanđel Gospodov. Svjetlonoša zato što je donio ljudima sumnju, a sumnja je prvi korak na putu ka spoznaji, saznanju. Trebalo bi da je ovako nekako.



Epic Fail :)

nije tačno. Anđeli su bića od svijetlosti koji Boga slušaju besprijekorno, dakle, nemaju strasti kao ljudi. Nemoguće je da anđeo ne posluša Boga jer nemaju tu osobinu.

Njegovo pravo ime je IBLIS, ovo ime dolazi od riječi EBLESE i na jezik nama razumljiv značilo bi približno " ONAJ KOJI JE IZGUBIO NADU U MILOST BOŽIJU"


Iblis je bio džinn ( biće od vatre ) i bio je jako bogobojazan, toliko da ga je Allah uvrstio sa melecima da bude, nakon što je stvorio Adema, Allah je zatražio od svih da mu se poklone. Svi su to uradili osim Iblisa, on se uzoholi i rekao je " JA SAM BOLJI OD NJEGA, NJEGA SI STVORIO OD ZEMLJE A MENE OD VATRE".... kasnije ga Allah prokleo i još je on dodao " ZATO ŠTO SI TI ALLAHU ODREDIO DA SE JA NJEMU NE POKLONIM......" itd hajd da ne pišem sve


Šta ba nije tačno?! Nije tačno zato što ti navodiš Kuran i Allaha, a ja Bibliju i Boga?! Sve se to svodi na isto. Pogledaj šta je gospodin Kurtović napisao o istome, on je bio mnogo iscrpniji i vidjećeš da se i ovo moje temelji na tome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 15 Jul 2009, 07:41 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
crveno i crno je napisao:
114_AhmeD je napisao:
crveno i crno je napisao:
Lucifer (Denica) je bio omiljeni arhanđel Gospodov. Svjetlonoša zato što je donio ljudima sumnju, a sumnja je prvi korak na putu ka spoznaji, saznanju. Trebalo bi da je ovako nekako.



Epic Fail :)

nije tačno. Anđeli su bića od svijetlosti koji Boga slušaju besprijekorno, dakle, nemaju strasti kao ljudi. Nemoguće je da anđeo ne posluša Boga jer nemaju tu osobinu.

Njegovo pravo ime je IBLIS, ovo ime dolazi od riječi EBLESE i na jezik nama razumljiv značilo bi približno " ONAJ KOJI JE IZGUBIO NADU U MILOST BOŽIJU"


Iblis je bio džinn ( biće od vatre ) i bio je jako bogobojazan, toliko da ga je Allah uvrstio sa melecima da bude, nakon što je stvorio Adema, Allah je zatražio od svih da mu se poklone. Svi su to uradili osim Iblisa, on se uzoholi i rekao je " JA SAM BOLJI OD NJEGA, NJEGA SI STVORIO OD ZEMLJE A MENE OD VATRE".... kasnije ga Allah prokleo i još je on dodao " ZATO ŠTO SI TI ALLAHU ODREDIO DA SE JA NJEMU NE POKLONIM......" itd hajd da ne pišem sve


Šta ba nije tačno?! Nije tačno zato što ti navodiš Kuran i Allaha, a ja Bibliju i Boga?! Sve se to svodi na isto. Pogledaj šta je gospodin Kurtović napisao o istome, on je bio mnogo iscrpniji i vidjećeš da se i ovo moje temelji na tome.



očito je da mislimo na istu osobu, samo ja poričem da je on anđeo bio i potvrđujem da je džinn

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 01 Avg 2009, 12:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2009, 15:28
Postovi: 298
Lokacija: došla biciklom
"Već u samom početku stvaranjaTvorac je svakome od Anđela, uz svojstva i dužnosti odredio i mesto u poretku anđeoskom. Blizinu do koje su se smeli primaći nepristupnoj svetlosti Njegovoj.

Najbliže Sebi postavio je Danicu, koga je načinio sličnim jutarnjoj svetlosti. A ovaj se odrekao te milosti. Precenio je svoju moć i dostojanstvo. Ponet svojom velikom slavom, zaboravio je ko ga je njome odlikovao i pomislio je da je darovani i Darodavac mogu biti jednaki."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 01 Avg 2009, 12:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2009, 15:28
Postovi: 298
Lokacija: došla biciklom
"Poželeo je da on bude Bog. I pobunio se protiv Onoga koji to jeste. Menjajući svojstvo promenio je i ime. Postao je Satana, Protivnik Božiji. Aždaja. Zmijurina stara.
Gordost je zaista prvi greh! I početak svakog greha. Među ljudima kao i među anđelima.
Jer nije Satana sam pao u tamu bogootpadništva. Mnoge je povukao za sobom...Izneverili su Gospoda i suštinu koju im je odredio. Otpali su od Njega i Njegove večne istine. TAKO SU ODABRALI.

Slobodni od Gospoda da učine po svojoj volji, baš kao i mi, koji smo Mu ostali verni.
Tada je nastao rat na Nebu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 01 Avg 2009, 13:07 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2009, 15:28
Postovi: 298
Lokacija: došla biciklom
" I sabrana vojska Anđeoska, odlučna pred svakim nagovorom Lukavoga, ujedinjena u vernosti Stvoritelju, udarila je silno na Satanu i na anđele njegove. "Ja videh Satanu gde pade s Neba kao munja!", ispričao je ljudima Sin Božiji.

Poredeći sunovrat Začetnika zla sa munjom, svedočio je o svetlosti njegovog pređašnjeg stanja i o brzini pada.

Bogootpadničke sile zbačene su sa Nebeskih visina u bezdan zemaljski, i iz svetlosti u tamu.
"Svet,svet,svet je Gospod Savaot, puno je nebo i zemlja slave njegove!":"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 01 Avg 2009, 13:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Zašto ovo ne objediniš u jedan post, a ne u tri?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 01 Avg 2009, 13:18 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2009, 15:28
Postovi: 298
Lokacija: došla biciklom
"Ponizite se, dakle, pod silnu Božiju ruku, da vas uzvisi kada za to dođe vreme. Prebacite na Njega svoju brigu, jer se On brine za vas. Budite trezveni, bdijte

Vaš protivnik, đavo, ide okolo kao lav koji riče, tražeći koga će da proždere.
Njemu se usprotivite. , čvrsti u Veri, znajući da ta ista stradanja snalaze braću po svetu.

A Bog svake blagodati, koji vas je i Hristu pozvao u svoju večnu slavu, on će vas posle vašeg kratkog stradanja usavršiti, učvrstiti, osnažiti, utemeljiti.
Njemu slava i sila u sve vekove. Amin." Novi Zavet - Prva Petrova-


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 01 Avg 2009, 13:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2009, 15:28
Postovi: 298
Lokacija: došla biciklom
A šta to znači? Kome pripadate, čiji ste ? Jeste li svesni toga ili ne? Možete li vladati sobom? Možete li realno znati kakvi ste?
Teško je živeti po zakonima Božijim, teško je biti takva veličina.
Lako je biti bahat, lako je najutiti se, zameriti drugima, lako je ismevati, prezirati- to je Satanino.
A Božije je biti razuman, pomagati, poštovati druge, voleti i neprijatelje, biti vedar, nasmejan, smiren, spor na gnev i ljutnju.


To ja Satana, uzima vam ne telo nego dušu. Bodri vas da budete zli, izdajice, gordi, tvrdoglavi, licemeri podmukli, razvratni, bučni, svadljivi. To je lako.

Teško je biti veličina i vladati svojim strastima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 01 Avg 2009, 13:31 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2009, 15:28
Postovi: 298
Lokacija: došla biciklom
Talija je rekao: Zašto ovo ne objediniš u jedan post, a ne u tri?

Ko još čita duge postove. A ja priču smatram važnom i važan mi je svaki detalj priče . Ona trži put do srca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 01 Avg 2009, 13:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
Aurrora je napisao:
A šta to znači? Kome pripadate, čiji ste ? Jeste li svesni toga ili ne? Možete li vladati sobom? Možete li realno znati kakvi ste?
Teško je živeti po zakonima Božijim, teško je biti takva veličina.
Lako je biti bahat, lako je najutiti se, zameriti drugima, lako je ismevati, prezirati- to je Satanino.
A Božije je biti razuman, pomagati, poštovati druge, voleti i neprijatelje, biti vedar, nasmejan, smiren, spor na gnev i ljutnju.


To ja Satana, uzima vam ne telo nego dušu. Bodri vas da budete zli, izdajice, gordi, tvrdoglavi, licemeri podmukli, razvratni, bučni, svadljivi. To je lako.

Teško je biti veličina i vladati svojim strastima.


Naravno da nije teško. Teško je zato što se čovjek od malena uči lošim stvarima, pa kada jednog dana spozna da je sve to ispraznost onda prolazi jedan period novorođenja i porođajne muka nakon čega sliede ove vrline što navodiš. Problem je u odgoju. Ako su roditelji moralni i služe Bogu te svoju djecu odgajaju po Božjim principima onda će tom čovjeku biti teško činiti sotonske vrline. Danas je porodica prilično rasturena, a djecu odgajaju neznabožci i sotonisti što naravno roditelji objeručke prihvaćaju, jer djeca im više služe kao teret, nego kao najjdragocijenija Božja stvorenja. Znači kriva konstalacija je da su Božje zaopovijedi teške. Božje zapovijedi su lagane kao što kaže Isus...."Uistinu, jaram je moj sladak i breme moje lako."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 01 Avg 2009, 13:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Lucifer kroz umjetnost.

Lucifer (svetlonoša prije pada). Na slici prikaz njegovog pada na zamlju.

Slika

Umjetnički prikazan kao najaljepši anđeo koji se uzoholio.

Slika

I odvojivši se od Boga postao tama, ne-ljubav, ne-život.

Slika

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 01 Avg 2009, 16:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Talija je napisao:
Lucifer kroz umjetnost.

Lucifer (svetlonoša prije pada). Na slici prikaz njegovog pada na zamlju.

Slika

Umjetnički prikazan kao najaljepši anđeo koji se uzoholio.

Slika

I odvojivši se od Boga postao tama, ne-ljubav, ne-život.

Slika



ovo nije normalno nikako.. ( TALIJA NEMAM NISTA PROTIV TEBE, ZNAM DA SI SAMO TEMU OBOGATILA NECIJIM RADOVIMA KOJI SU NA ISTU CRTALI.. )

Hajde i Iblisa crtati, ali nikako mi ne ide u glavu kako se ljudi ne boje boga *?

Kako neko moze crtati boga kao nekakvog starca ( kome je vjerovatno dosadno pa napravio svijet )?

Zar stvoritelj da lici stvorenju !?

Bog nicemu nije slican i stvarno mogu "popušiti" u životu ovi koji ga crtaju kao da su ga vidili, i to ismijavaju se na neki nacin. Uzas

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 01 Avg 2009, 17:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
114_AhmeD je napisao:
Talija je napisao:
Lucifer kroz umjetnost.
...Na slici prikaz njegovog pada na zamlju.
Umjetnički prikazan kao najaljepši anđeo koji se uzoholio.


ovo nije normalno nikako.. ( TALIJA NEMAM NISTA PROTIV TEBE, ZNAM DA SI SAMO TEMU OBOGATILA NECIJIM RADOVIMA KOJI SU NA ISTU CRTALI.. )

Hajde i Iblisa crtati, ali nikako mi ne ide u glavu kako se ljudi ne boje boga *?

Kako neko moze crtati boga kao nekakvog starca ( kome je vjerovatno dosadno pa napravio svijet )?

Zar stvoritelj da lici stvorenju !?

Bog nicemu nije slican i stvarno mogu "popušiti" u životu ovi koji ga crtaju kao da su ga vidili, i to ismijavaju se na neki nacin. Uzas

Ahmede... čitaj malo ono što napišem... :D
Umjetnički prikaz, umjetnik nije isto što i vjernik, umjetnik ima maštu kojom nadomjesti ono što ne zna.

Ovo boldovano... umjetnik je pod utiskom rečenice da Bog stvori čovjeka prema svome podobiju.
Po tvome bi onda mnoga vrijedna umjetnička djela trebalo uništiti?
Ti bi kao i Đirolamo Savonarola uništio sva neprocjenjiva umjetnička djela jedne epohe?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 01 Avg 2009, 20:22 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Talija je napisao:
114_AhmeD je napisao:
Talija je napisao:
Lucifer kroz umjetnost.
...Na slici prikaz njegovog pada na zamlju.
Umjetnički prikazan kao najaljepši anđeo koji se uzoholio.


ovo nije normalno nikako.. ( TALIJA NEMAM NISTA PROTIV TEBE, ZNAM DA SI SAMO TEMU OBOGATILA NECIJIM RADOVIMA KOJI SU NA ISTU CRTALI.. )

Hajde i Iblisa crtati, ali nikako mi ne ide u glavu kako se ljudi ne boje boga *?

Kako neko moze crtati boga kao nekakvog starca ( kome je vjerovatno dosadno pa napravio svijet )?

Zar stvoritelj da lici stvorenju !?

Bog nicemu nije slican i stvarno mogu "popušiti" u životu ovi koji ga crtaju kao da su ga vidili, i to ismijavaju se na neki nacin. Uzas

Ahmede... čitaj malo ono što napišem... :D
Umjetnički prikaz, umjetnik nije isto što i vjernik, umjetnik ima maštu kojom nadomjesti ono što ne zna.

Ovo boldovano... umjetnik je pod utiskom rečenice da Bog stvori čovjeka prema svome podobiju.
Po tvome bi onda mnoga vrijedna umjetnička djela trebalo uništiti?
Ti bi kao i Đirolamo Savonarola uništio sva neprocjenjiva umjetnička djela jedne epohe?



Ako su bogohulna naravno da bi, to nisu "umjetnicka" djela neko šprdanje sa svetinjama. Opet ne znam kako vi kršćani gledate na to, ipak crkve su pune crteža pa ste vjerovatno blaži po tom pitanju.

Isto Vatikan, okolo sve neke anđelice i anđeli u obliku djece sa strelom, nigdje vezze :confused2:

Nije to umjetnost prijateljice.

Rekao je Allah:
Oni meleke koji su robovi Milostivoga zenama nazivaju. Zar su oni prisustovali stvaranju njihovu? – Njihova tvrdjenja bice zapisana i oni ce odgovarati! (43, 19)

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 01 Avg 2009, 20:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Bog je stvorio i umjetnost, da se u njoj uživa, slikarstvo i muzika su Božiji darovi.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 01 Avg 2009, 22:01 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2009, 15:28
Postovi: 298
Lokacija: došla biciklom

:notworthy: :notworthy:
Svaka ti cast... Opisa zasto ja nosim ovaj nadimak bolje nego sto bi ja bio u stanju da uradim...


Ne znaš ti jadan u šta si se uvalio!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 01 Avg 2009, 22:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2009, 15:28
Postovi: 298
Lokacija: došla biciklom
Rekao je Allah:
Oni meleke koji su robovi Milostivoga zenama nazivaju. Zar su oni prisustovali stvaranju njihovu? – Njihova tvrdjenja bice zapisana i oni ce odgovarati! (43, 19)


Ajoj, Kuran se ne prevodi, ko tebi reče šta kaže Alah a nije na arapskom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 01 Avg 2009, 22:24 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Jul 2009, 15:28
Postovi: 298
Lokacija: došla biciklom
Naravno da nije teško. Teško je zato što se čovjek od malena uči lošim stvarima, pa kada jednog dana spozna da je sve to ispraznost onda prolazi jedan period novorođenja i porođajne muka nakon čega sliede ove vrline što navodiš. Problem je u odgoju. Ako su roditelji moralni i služe Bogu te svoju djecu odgajaju po Božjim principima onda će tom čovjeku biti teško činiti sotonske vrline. Danas je porodica prilično rasturena, a djecu odgajaju neznabožci i sotonisti što naravno roditelji objeručke prihvaćaju, jer djeca im više služe kao teret, nego kao najjdragocijenija Božja stvorenja. Znači kriva konstalacija je da su Božje zaopovijedi teške. Božje zapovijedi su lagane kao što kaže Isus...."Uistinu, jaram je moj sladak i breme moje lako."

A šta je sa djecom bez roditelja, a šta je sa vremenima prošlim. Zla je uvijek bilo, strasti su uvijek razdirale, iskušenja su uvijek bila prisutna. Koliko je star Stari zavjet, a koliko Novi Zavjet između Boga i ljudi. O čemu se tu govori i piše? Možda kako je lako biti pravednik i iskušenjima odoleti? Sa kakvim ljudima je Hristos provodio vrijeme: sa grešnima ili pravednima?
Zašto je Petkana 40 godina bila u pustinji?
Kako je živjela prepodobna mati Angelina?
Šta je sa hormonima koji razdiru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 01 Avg 2009, 22:42 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Talija je napisao:
Bog je stvorio i umjetnost, da se u njoj uživa, slikarstvo i muzika su Božiji darovi.



stvorio je i šejtana :). Stvorio je i alkohol i svinju i opiume razne.

Muzika, i slikanje stvorenja sa dusom mozes sa ovim gore svrstati... :wink:


Lucifer ima prijestolje na vodi.

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lucifer
PostPoslato: 01 Avg 2009, 22:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
114_AhmeD je napisao:
Talija je napisao:
Bog je stvorio i umjetnost, da se u njoj uživa, slikarstvo i muzika su Božiji darovi.


stvorio je i šejtana :). Stvorio je i alkohol i svinju i opiume razne.

Muzika, i slikanje stvorenja sa dusom mozes sa ovim gore svrstati... :wink:

Lucifer ima prijestolje na vodi.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:wink:

Ne, Satana vlada zemljom.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 76 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs