banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 23:46

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 124 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Tantra
PostPoslato: 07 Sep 2003, 22:27 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 06 Sep 2003, 22:37
Postovi: 5
Lokacija: underground
http://www.tantra.rs.ba

pa.... dosta toga o duhovnosti kroz prizmu istoka.

_________________
Ignorance is bliss


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Sep 2003, 22:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Maj 2003, 16:07
Postovi: 2030
Lokacija: Banjaluka
sladak je ovaj sajt, i ima finih sadrzaja o yogi i meditaciji, cime se i bavim u zadnje vrijeme!
meditaciju sam ranije poksuala sama da izvedem, no nije mi nikad uspijevalo, no uspjela sa da osjetim te trenutke na treningu yoge,uz orjentalnu muziku sa Tibeta i evo sada poslije toga se fantasticno osjecam, tako spokojno, i opusteno ... :wink:

divan je osjecaj osjecati trenutak sadasnjosti, trenutak u kom zivis, osjetiti rad svog organizma....

jos neka iskustva veznaa za meditaciju i yogu??

i kako se oslobodite negativnog naboja prije medititranja???.... jer ako se ne rijesis toga prethodno onda to nije meditacija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Sep 2003, 22:55 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 06 Sep 2003, 22:37
Postovi: 5
Lokacija: underground
ko bi rekao za tebe 'cigancice' :angel:

sto se tice iskustava vezanih za yogu, meditaciju...
pa ti si vec veoma lijepo rekla svoj osjecaj u svemu tome
i ja ti tu mogu biti vise prepreka nego neko ko ti moze nesto pomoci

inace nemoj se rjesavati negativnog naboja prije meditacije
vec u toku meditacije cemu ona i sluzi. uglavnom trebas
obratiti paznju na disanje, tj. samo prati disanje, ono ce samo
odraditi posao za tebe.

_________________
Ignorance is bliss


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Okt 2003, 15:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 07 Jun 2003, 16:30
Postovi: 249
taj sajt ima i forum, a na tom forumu vjerovatno neko ko ce ti znati odgovoriti sta te zanima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Nov 2003, 19:12 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
Recimo, trening yoge i slusanje orijentalne muzike su dobra podloga za pocetak meditacije. Vjerovatno si u poccetku probavala neku od standardnih tehnika meditacije, ali verovatno si se pokusavala rijesiti misli, sto dovodi do frustracije koja nikako nije dobra podloga za meditaciju.
Ljudi ne znaju sta je uopste meditacije tako da im prvo padne na pamet da se rijesavaju misli, sto dolazi mnogo kasnije na red. Bitnije je da si radila smao neku od tehnika opustanja. Pocetak je opustanje, i mozda rad sa nekom od laksih mantri ili jednostavno pracenje disanja. Recimo Buddha je doziveo probudjenje ili ti prosvjetljenje sa tehnikom pracenja disanja. :D

Malo l;judi u stvari zna kako se izvodi prava meditacija. Meditacija je, najjednostavnije objasnjeno: Registrujem ali ne reagujem.
Ako ovo kuzis onda ti nije tesko da odradis svoju pravu meditaciju, ako ne reci da ti malo objasnim.

I onako usput, malo kasnim sa ovom temom ali to je zato sto sam tek danas dobio informaciju od svog ucenika da je ova tema ovdje zaceta. Pa mozda se vidimo ili cujemo......

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2003, 12:38 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Nov 2003, 19:08
Postovi: 16
Nisam imala vremena da napisem nesto u vezi ove teme pa sad koristim priliku.
Da li neko u ovom nasem gradu radi tantru?.
Mislim, konkretno, na seksualnu tantru( cesto zvanu "lijeva"), jer je sama tantra jako siroka, impregnirana u zivot do srzi kao i svaka druga zivotna filozofija. Znam da je prije par godina bilo nekoliko tantrista ( i muskih i zenskih) u BL, da su stidljivo i obazrivo radili, jer nasa sredina je jos uvijek zatucana po pitanju seksa. A mozda se nesto kod nas u medjuvremenu promijenilo?

_________________
Ima me koliko me nema?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2003, 14:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
Da radi, ali se malo o tome prica. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2003, 17:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Nov 2003, 19:08
Postovi: 16
Jivane, sto si se tako umusio? Da li znas da se stvarno radi tantra ili samo nesto sto su djelici ( kao npr. igranje sa pujom bez jasne svjesnosti o krajnjem cilju) izvadjeni iz konteksta? Ima li sanse da se raspitas o detaljima. ( hocu reci koliko je to ozbiljan rad na sebi, ali po tvom misljenju)

_________________
Ima me koliko me nema?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Nov 2003, 23:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
Pa po misljenju ljudi koji su tamo, veoma ozbiljan.
I nema potrebe da se raspitujem o detaljima, vec ih znam.
Sto se tice, kako ti kazes igre sa pujom, puja nije igra. U toj grupi nije cilj seksualna izopacenost pod okriljem naziva tantra. Da bi dosla do puje moras malo duze biti u toj grupi. Ne znam kakvu si ti puju prosla, ili da li si imala maithunu, pa stoga ti ne mogu tacno preko ovog foruma odgovoriti. Sorry. :(

sto se tice "ozbilja rad na sebi" ako imas osjecaj da ja ozbiljno radim na sebi, onda jeste, ako nemas onda nije.

Kisss :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Dec 2003, 00:55 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
Mozda bih trebao malo bolje objasniti neke rijeci koje sam rekao prije.

Tantricki rad je rad u svakodnevnim okolnostima i pod svakodnevnim pritiskom. Rad obuhvata sve aspekte zivota.
Izmedju ostalog, postoje dve podijele tantre: Vama (ljeva) tantra i Dakshina (desna) tantra. Dakshina tantra je moglo bi se reci celibatski opredjeljena tantricka nauka. U njoj su ucenici u brahmacharyi sto i nije tacan prevod celibat, vec biti sa Brahmom ili hod sa Brahmom. Rade se klasicne metode yoge, pranyama, bhaktija i slicno.
Vama tantra, je cesto smatrana seksualnom tantrom, zbog svog nacina rada, ali seksualni rad u vama tantri je nekih 10 posto iste. Ostalo je rad na sebi, zajedno sa nacinima na koji radi dakshina tantra.
Puja (cita se: pudja - obozavanje, odavanje pocasti, i sl.) je seksualna praksa koja se radi na principu oralnog seksa. Stoga ima Shiva lingam puja i shakti yoni pudja. (lingam - muski polni organ, yoni - zenski polni organ).
Partneri se posmatraju kao da su inkranacije bozanstva: Shive i Shakti. I s tim stavom ulaze u puju. Kao i kasnije u maithunu.
Zasto se radi seksualni prilaz? Iz jednog razloga, sto je covjek najnesvesniji u seksualnom cinu. Iako mnogima izgleda privlacno, kada je pocnu raditi, vecini vise nije privlacna. Rad je na kontinuitetu svjesnosti. Niti u jednom trenutku ne smije biti potiskivanja emocija i svega sto prolazi kroz svjesni dio uma. Takodjer celo vrijeme se inzistira na svjesnosti, a ponekad ili cesto, zene rade koncetraciju na Anahatu, dok muskarci se koncentrisu na Agja chakru.
No, to je samo dio svega toga. Prije te vrste rada, dolazi rad na otvaranju, protocnosti, razvoju svjesnosti i posmatranja pomocu drugih metoda, igara otvaranja, svjesnog preuzimanja uloga, posmatranja svojih reakcija upoznavanja sa mehanicnoscu, rad na prevazilazenju mehanicnosti i sl.
No, na zapadu je sve to postalo provikano, i tantricki rad postao je opravdanje za bolesti. Poligamiju, promiskuitet....
Najbolje je imati jedno vrijeme stalnog pratnera koji isto radi na sebi i s kojim se moze raditi na tantrickim praksama. Zasto? Tek kada izmedju partnera postoji povezanost, emotivnost, osjecaj sigurnosti, iskrenost, otvorenost, tada je moguce da se dozivi vise iskustvo ili budjenje. No, ovo ne mora uvijek da bude tako.


Citiraj:
kao npr. igranje sa pujom bez jasne svjesnosti o krajnjem cilju)


Sta je za tebe svjesnost o krajnjem cilju?
Jeli to ciscenje uma, probudjenje, budjenje, bolje funkcionisanje, unutrasnji mir, bolje upoznavanje sebe .... ?

Cilj ove grupe je rad na sebi, demehanizacija, uvidjanje licnih mogucnosti, upoznavanje sebe. I ljudi koji su u njoj su opredjeljeni ka tome. I stoga su spremni da rade i tantricki rad, a i yogicki i druge pristupe ako je to potrebno.

Drugo sto me zanima. Jesi li ti upoznala nekog od te grupe iz Banja Luke o kojoj pricas da si cula za njih pre nekoliko godina? I ako nije problem gdje si ih upoznala? Mozda ih i ja znam.
Upucen sam u djelovanje raznih grupa u banja luci, pa mozda i za njih znam.

Toliko za sada. :D

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Dec 2003, 18:45 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Nov 2003, 19:08
Postovi: 16
Jivane Mukto,
sorry,nisam mogla brzo odgovoriti na post, jer sam bila van BL (radila sam trodnevnu maitunu sa privremenim partnerom)
Samo pocetnici u tantri rade puju. Otprilike: 6-8 mjeseci-Kegel, 6-8 mjeseci visestruki orgazam +malo puja, zatim maituna,maituna SVAKODNEVNO 10-12 mjeseci (zenski bazni program). Muski bazni program:10-12 mjeseci Kegel+visestruki orgazam bez ejakulacije, zatim malo puja pa maituna, maituna SVAKODNEVNO 12-15 mjeseci.

Zasto se radi seksualni prilaz? Iz jednog razloga, sto je covjek najnesvesniji u seksualnom cinu
Radi se zbog visoke vibratorne energije sa kojom se stanjuje membrana svjecno-nesvjesno i stvara preduslov za Direktno iskustvo.

zene rade koncetraciju na Anahatu, dok muskarci se koncentrisu na Agja chakru.
Uglavnom oboje rade sa Agnom

igara otvaranja, svjesnog preuzimanja uloga, posmatranja svojih reakcija upoznavanja sa mehanicnoscu, rad na prevazilazenju mehanicnosti i sl.
Kakva je ovo tantra? Igre otvaranja, mehanicnost. ..Pa to su psihijatrijske metode (Maslov ili jos nesto iz transpersonalne psihologije)
Sta je za tebe svjesnost o krajnjem cilju?
Zasto raditi tantru? Pa moras u svakom momentu biti svjestan zasto to radis i sta je tvoj krajnji cilj. Nadam se da je i tebi dosaadilo igrati igrice ovog Univerzuma. Ova planeta je pretijesna i dosaaaaaaaaaaaaaaaaaadna.
U BL je bila grupa tantrika prije rata koji su bili uvezani sa istim diljem SFRJ. Cula sam da je prije par godina dolazio neki "ucitelj" iz BG, pravila se neka "grupa" i to je valjda bilo "tresla se gora rodio se mis". Valjda je taj "ucitelj" bi Makajin ucenik... Uglavnom to sto sam cula je nepovezano i informacije nisu iz prve ruke.

_________________
Ima me koliko me nema?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Dec 2003, 01:18 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
Jesi li ti to radila kod Davora iz Zagreba ili kod Makaje?
Posto opis mi slici njegovom radu.

Nacin koji sam ja proaso ima nekih dodirnih tacaka, sa tim tvojim opisom. Ali kod nas pre nego sto dodjes do puje, mora proci malo vise vremena u radu na sebi.
To za vibru u maithuni se slazem, ali jeli to jedini nacin? Znam da nije. Koliko je onda otvoren covjek koji udje u maithunu, sa vec ociscenim umom?
A da ne pricam o shaktipat-u koji se moze dati u tom tenutku maithune.

Citiraj:
Kakva je ovo tantra? Igre otvaranja, mehanicnost. ..Pa to su psihijatrijske metode (Maslov ili jos nesto iz transpersonalne psihologije)


Bazna :)
To sto Maslov prica o tome ne znaci da je zacetnik toga.
I ako si probala otvaranje ili rad na mehanicnosti, onda znas koliko je to tesko. A da ne pricam o ukiranju mehanicnosti ili deautomatizaciji.

Problem sa tantrom je sto do sada postoji 108 nacina tantre. Ali nisam imao prilike probati tantricki pristup, koji se vrti na zapadnu.
Uci u tantricki odnos i prebaciti seksualnu energiju kroz sushumnu a bez baznog ciscenja blokada na putu kundalini je ludilo.
Sto bi znacilo, u slucaju da se to desi i da neki cudan nacin kundalini prodje u sahraru, desava se da ako nije sistem dovoljno ociscen, dolazi do pojacavanja dijelova koji su ostali. recimo, ako si imala sebicnost i nisi je demehanizovala dolazi do toga da ti se ona pojaca do neslucenih granica. Mozda je svijesnost bila razvijenija, ali kada upadnes u situaciju u kojoj je sebicnost na svom trenu, onda ti sva svjesnost ne pomaze, jer je daleko teze ocistiti taj mehanizam u probudjenoj kundalini, nego prije.
Problem je sto vecina ljudi funkcionise na prve tri chakre, a ostale su do zla boga blokirane. I pitanje je gdje bi kundalini otisla. Najblaze bi bilo da skrene sa putanje, i da dodje do nesvjestice, sto mi se jednom desilo, jer je to jedini nacin da se izbjegne ludilo ili smrt.

Sto se tice Makaje. O njemu bas ne mogu puno jer ga nisam upoznao, licno, vec samo preko maila i poznavanja s njegovim ucenicima. O tomesam cuop puno verzija, od toga kako je probudjen u 21 godini, i sl.

A taj tip iz Beograda, jeste dolazio pre neke tri godine, i osnovao grupu ljudi koja i dalje radi, ali vama tantra nije bila presudna, vec probudjenje a sta bi do njega dovelo, nije bilo bitno. Koliko znam i sada ima njegovih ucenika u BL. A da li je bio Makajin ucenik, jeste, a kasnije je bio Satyanandin ucenik. I kod njega je doziveo probudjenje, sto mi je on rekao. A za ostalo ces morati njega pitati. :)

Nesto me zanima, jesi li prosla ikakav pripremni rad prije maithune, ili je to bilo odmah?
Ko te ucio vama tantri?

Posto pristup koji zastupas nije nacin na koji radim ali me interesuje. Poznat mi je i volio bih ga probati.

Pozdrav :D

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2003, 17:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Nov 2003, 19:08
Postovi: 16
I ako si probala otvaranje ili rad na mehanicnosti, onda znas koliko je to tesko. A da ne pricam o ukiranju mehanicnosti ili deautomatizaciji.
Prije nekoliko godina sam bila u drustvu u kome je bio i jedan stariji covjek (mislim da se zvao ili Tava ili lonac - uglavnom neko posudje..) koji je koristio tvoju terminologiju (mehanicnost.. deautomatizacija….) no on je puno citao Gurdjijeva i Uspenskog. (nakon toga sam procitala “Cetvrti put” i nije losa, no citanje te knjige ti nece dati konkretne vjezbe ( to rade u Gurdjijevim centrima sirom svijeta i taj gnosticki sistem mi se svidja- narocito zbog velikog naglaska na spiritualnom radu kroz ples, igru, kretnju.. )
Problem sa tantrom je sto do sada postoji 108 nacina tantre. Ali nisam imao prilike probati…
Kada se pocne “vitlati” brojevima meni odmah zakrci nesto u stomaku ( mada mi je budizam drag –one price o trilionima godina udaha Brame itd… ohajo… ne znamo sta smo juce rucali , a pricamo o 164045500000000 godina otkad je bozanstvo udahnulo vazduh (ili ko zna sta je to udahnulo)…!!!!!!) tako i prica o 108 nacina tantre.. ohajo. I onda Jivan napise “do sada”- pa dragi Jivane, do kada je to “ do sada”- do juce, prekljuce ili do prije tri mjeseca ( mozda je neko “izmislio” u medjuvremenu 109 nacin tantre, a da ti to ne znas./ nemoj ovo sto pisem shvatiti kao grub napad na neke tvoje rezone, ali nisam mogla odoljeti, a da kao “kvazi-jezicki cistunac”, malo ne opletem po tvom postu/
I onda odmah sljedeci red:
Uci u tantricki odnos i prebaciti seksualnu energiju kroz sushumnu a bez baznog ciscenja blokada na putu kundalini je ludilo.
“Ko to kaze, ko to laze….” Mislim da je prica o otvaranju Kundalini i ludilu koje hvata one nepripremljene prica za malu djecu. Ovaj svijet bio imao mnogo vise ludjaka nego sto ti mislis. Pa svaki kosmicki orgazam dobro uradjene maitune “sukne” Kundalini, a ja ne znam nikoga da je poludio od zestokog orgazma ( sa casnim izuzecima nekolicine sretnica koje su dozivljavale “malu smrt’ zbog dizanja Kundalini tokom orgazma, ali one su se ipak vracale, nakon nekoliko minuta, u normalu) Sa druge strane , duboko vjerujem da je napravljen solidan proboj u kolektivno nesvjesno ( taj proboj je evidentan u posljednjih par decenija i rade ga svi oni koji dozive kratkotrajno prosvjetljenje-kensho-) tako da se polako otvara prolaz pored zlih Arhona (malo starognosticke terminologije) Hocu reci :“Jedan probije led, ostali piju vodu” . Kolektivna vibracija covjecanstva nikad nije bila na visem nivou. Mnostvo tehnika , pogotovo dijadnih, dovodi vrlo brzo ljude do kensha- nekad su bile potrebne godine za postizanje rezultata koji se ostvari u dan-dva dijadnog rada. I da ne bude nejasnoce : kad god se desi kratkotrajno prosvjetljenje Kundalini je sibnula,(vrlo cesto bez spektakularnih emotivnih i inih praznjenja) ljudi ulaze u Direktna iskustva i nakon nekog vremena iskustvo blijedi i tako u krug ( tantricka praksa , kao jedan od bezbroj puteva ka Direktnom iskustvu, pomaze da se to kratkotrajno iskustvo transformise u trajno prosvjetljenje- STO UOPSTE NIJE TAKO LAKO i ne zavisi bas previse o nasoj volji ( to Znam da Znas)
O Makaji znam dovoljno. O Davoru takodje znam dovoljno. Ne bih pisala na forumu o tome,jer bi zahtijevalo previse detalja. Samo kratko: “I jedan I drugi znaju sta rade I zasto to rade”

A taj tip iz Beograda, jeste dolazio pre neke tri godine, i osnovao grupu ljudi koja i dalje radi, ali vama tantra nije bila presudna, vec probudjenje a sta bi do njega dovelo, nije bilo bitno. Koliko znam i sada ima njegovih ucenika u BL. A da li je bio Makajin ucenik, jeste, a kasnije je bio Satyanandin ucenik. I kod njega je doziveo probudjenje, sto mi je on rekao. A za ostalo ces morati njega pitati.
Prema ovome gore ( a i prema ranijim postovima koje sam pazljivo iscitala ti si bio ucenik tog ucitelja iz Beograda?, a izgleda i jos neki ljudi sa ovog foruma pa je terminologija koju koristis njegova? Gdje si SADA ti?)
Nesto me zanima, jesi li prosla ikakav pripremni rad prije maithune, ili je to bilo odmah?
Ko te ucio vama tantri?

Vec sam ti napisala u proslom postu. Ne mozes uci u maitunu bez pripreme ( Kegel,svjesnost tijela i procesa, malo puje…) Maituna bez pripreme je skoro uvijek ego trip “ucitelja” ( ovaj izraz “ego trip” si ti koristo)
Posto pristup koji zastupas nije nacin na koji radim ali me interesuje. Poznat mi je i volio bih ga probati.
Ako si bio ucenik ucitelja iz BG vjerovatno i nemas nekog znanja o mom pristupu i nacinu ali, ko zna.. U zivotu.. Trebam jos raditi na svom znanju i sa iskusnim partnerom ( sorry,imam osjecaj da ti to nisi jos uvijek), a ne zelim da pravim neke svoje “ego tripove” kako sam ja “tantrcka uciteljica” koja moze voditi nekoga.( spiritualni ego-najgori ego) Za godinu do godinu i po mislim da cu biti zrela za samostalan rad, a ako budes u BL ko zna….

_________________
Ima me koliko me nema?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Dec 2003, 18:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
Citiraj:
“Ko to kaze, ko to laze….” Mislim da je prica o otvaranju Kundalini i ludilu koje hvata


lupas debelo... ali to je moj rezon - da postoje stvari koje mogu covjeka
natjerati debelo u ludilo...

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec 2003, 04:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
"koji je koristio tvoju terminologiju"

Koristiti neciju terminologiju ne znaci da ste na istom putu. Mislim da znam koji je tip u ppitanju. No, on nije bitan. Gurdjijev i Uspenski, koriste tu terminologiju ali ja ne sljedim njihov nacin rada. Nacin na koji ja to koristim je nacin koji sam dobio u zivom radu na sebi. I u sto sam se uvjerio. Tako da me ne zanima ni Gurdjijev ni Uspenski ili slicni njima. Lincno sam upoznao ucenike tih Majstora, ali nisu me se nesto dojmili. Licili su na ukocene dvonosce svjesni mirisa okeana. Ali niti imaju petlje uletjeti niti izletjeti.

Prica o 108 nacina nije trebala da sluzi za to, na sto si ti navela, a mislim da se dobro snalazis sa brojkama. Prica je sljedeca; da tantricki pristup sebi nije jedino kroz seksualni rad, vec i koroz rad u svakodnevnim (ne)prilikama. To sto si ti naletjela pravo na vama tantru, nema veze sa stavljanjem cijelokupne tantre medju noge, vec i pristup sebi kroz mali zilion drugih nacina rada. Koji zadiru od nacina razmisljanja, rada sa emocijama, centrima, pa do rada sa kundalini kroz pranayamu, mantru ili tome slicno. A prolaze kroz debele slojeve nesvjesnog.

"Mislim da je prica o otvaranju Kundalini i ludilu koje hvata one nepripremljene prica za malu djecu."

Jeli to mirise Slavinski iz tebe?

Mozda, ko zna. Mozda gresim, ali koliko poznam tantricki pristup a upoznao sam samo 10 % tantre, nisu u pravu. Maithuna i puja najvise privlace one koji su najlabilniji. Sto je u 90 % slucajeva tacno. Ne tvrdim da si i ti tu. Najbolje je preventivnu proglasiti za zlo, pa onda opelsti po mentalnom diznilendu kudalinija, i slicnoj terminologiji.

"Pa svaki kosmicki orgazam dobro uradjene maitune "sukne" Kundalini, a ja ne znam nikoga da je poludio od zestokog orgazma ( sa casnim izuzecima nekolicine sretnica koje su dozivljavale "malu smrt" zbog dizanja Kundalini tokom orgazma, ali one su se ipak vracale, nakon nekoliko minuta, u normalu"

Ni ja ne znam nekog ko je poludio preko kosmickog orgazma. Ali znam one koji su poludjeli od suocavanja sa nesvjesnim.
K.orgazam koji sam imao jednom, trajao je oko dve minute. Po prici tantrika treba ga produbiti najmanje 5 min. No, to nisam siguran. A radio sam sa mantrom u toku maithune.

"Sa druge strane , duboko vjerujem da je napravljen solidan proboj u kolektivno nesvjesno ( taj proboj je evidentan u posljednjih par decenija i rade ga svi oni koji dozive kratkotrajno prosvjetljenje-kensho-)"

Sada tvoja prica, opet, lici na Slavinskog. Ok. To sto si najvjerovatnije imala Direktno iskustvo je veoma dobro. Drago mi je da s nekim na forumu mogu pricati o tome.

"Kolektivna vibracija covjecanstva nikad nije bila na visem nivou. Mnostvo tehnika , pogotovo dijadnih, dovodi vrlo brzo ljude do kensha- nekad su bile potrebne godine za postizanje rezultata koji se ostvari u dan-dva dijadnog rada. I da ne bude nejasnoce : kad god se desi kratkotrajno prosvjetljenje Kundalini je sibnula,"

S tim se slazem. Sve se ubrzava zahvaljujuci pojedincima koji su stanjili led. Ili kako kazes probili.
Po meni, vise i nije tesko imati iskustvo Direktne istine, vec ga odrzati. Maithuna je jedan od nacina. No, nije jedini. Isto to iskustvo o kome ti pricas kroz maithunu, ja dozivljavam kroz svesnost sebe. No, mislim da imas krivi dojam o dizanju kundalini.
Kako ti kazes kundalini sibne kad god se desi kenso. Moguce, ali to je kundalini na astralno-pranickom nivou koja ljudi koji rade sa pranayamom, dozivljavaju nekoliko puta dnevno. Takodjer i kavalitetna emocija, koja je vise osjecanje, ljubavi dize kundalini na astralno pranicnom nivou, kao i predaja Zivotu, kao i uvidi, ili budjenja ..... A da li je to kundalini o kojoj se toliko razglaba? :) Mislim, da nije.
Djelomicno dizanje kundalini koje sam imao sa uciteljem, rezultiralo je nesvjesticom od nekoliko minuta i par sati nabuloze njenog vracanja.

Sto se tice Makaje i Davora. :)
To sto rade je njihov pristup, koji su prodali ljudima oko sebe. Mozda je dobar u to ne ulazim. Ali znam dosta ucenika koji su ih napustili.
Problem sto svi odjednom rade tantru, kao i to sto su svi dozivljeli probudjenje u 21 godini, mislim da je Osho bio prvi koji je to doziveo, a onda si koji su zeljeli postati "gurui", nije ni neka velika stvar. No, problem je u tome sto, konkretno za Makaju, to "dizanje kundalini" kod njega, je rezultirao poremecenom percepcijom, u nekim zemaljskim dimenzijama, sto i nije problem, posto covjek uveliko nije na zemlji, vec kola ko zna kojom ravnicom paralelnog unverzuma, covjek probudjene kundalini, znaci da je ovladao svim aspektima sebe, nije nacionalista. NIti od sebe ima potrebe praviti pokretni cirkus cuda.

"Prema ovome gore ( a i prema ranijim postovima koje sam pazljivo iscitala ti si bio ucenik tog ucitelja iz Beograda?, a izgleda i jos neki ljudi sa ovog foruma pa je terminologija koju koristis njegova? Gdje si SADA ti?) "

PISEM post Tebi.

Da bio sam njegov ucenik 6 godina.

"Ako si bio ucenik ucitelja iz BG vjerovatno i nemas nekog znanja o mom pristupu i nacinu"

Imam nesto teoretskog znanja, ali ne i prakticnog. Sto se tice tvog pristupa.
A stose tice pristupa, "tipa iz BG" imam dovoljno prakticnog znanja.

A sto se tice trazenja informacije, i mislio sam da ces pomisliti na sebe, ali mene je zanimalo : Mozes li reci gdje da se obratim za direktnije informacije. No, imam osjecaj da izbjegavas odgovor. :)

Ah da, jeli to tantricka otvorenost? ;)

Frozen:
"lupas debelo... ali to je moj rezon - da postoje stvari koje mogu covjeka
natjerati debelo u ludilo..."

Isto tako postoje stvari koje ga mogu istjerati iz ludila. Covjek je lud, zar treba nesto da ga tamo utjera, ali problem je to sto ne uce ljude u koledjima i skolama.
Ono sto nacitana tvrdi, je veoma zanimljivo, ali nedovoljno smisleno, niti dovoljno utemeljeno na drugim metodama. To sto vecina tzv. tantrickih majstora, zapadnog kova, forsira ljevu tantru kao veoma mocan pristup, (a i jeste), ne znaci da su uspjeli da sagledaju sve njene zamke. Prica tipa, to je lako, sve sto trebate je dozivjeti multiorgazam, a niko od njih ne moze da ostane svjestan tokom cina vodjenja ljubavi, je pricica za precice do ludila. Sto je kundalini uvijek i bila. Igra sa Kundalini Shakti je veoma zabavna dok ne krene praznjenje nesvjesnog sto je zapravo drugo ime za kundalini shakti. Energija nesvesnog, a za nju je itekako vezano i kolektivno nesvesno. Bilo bi super da je samo licno nesvesno. Ljudi su uvijek bili ocarani misticnim ludorijama, iako na kraju, kada Vidis, znas da to misticno je samo nacin da se zakloni istina, i um odvuce na drugu stranu.

No, znam da je mithuna veoma dobra kao pomoc pri radu na sebi. To sto "tip iz BG" je to skrivao mogu samo prikopcati njegovoj "tajnovitosti" sa kojom je drzao sebe na tronu. Sto se kasnije pokazalo kao tacno. No, najveci problem je to sto je "tip iz BG" imao veoma veliku smislenost u klasicnom prilazu, kao i u baznom radu na sebi. Bez koje bi kundalini shakti bila zrno u cahuri koja se nalazi u pistolju okrenutom ka tvojoj sljepoocnici. A ti si taj koji povlaci oroz parolom "Mislim da je sva prica o kundalini samo prica za djecu."
OK. Jeste prica za djecu.
Ali ko je onda odrastao?!

Sto se tice moje molbe, nacitana, OK je ako ne zelis da kazes gdje bi mogao naci taj pristup. :) , ali bih volio saznati barem nesto od tih informacija.

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec 2003, 13:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
JivanMukta je napisao:
Covjek je lud, zar treba nesto da ga tamo utjera

Slika


Poslednji put menjao Vader dana 06 Dec 2003, 18:22, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Dec 2003, 14:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Nov 2003, 02:19
Postovi: 142
Lokacija: Banja Luka
Lud da!
Nacitana sto si takva, covjek te lijepo upitao?
Procitaj Jivanov potpis!
Izgleda da i u tantri kao u mnogim crkvama vlada neka netrpeljivost izmedju nekih frakcija ili grupa ili kako god se vec to u tantri zove??? :roll:

_________________
Ako vjerujete u Boga grijeąite.
Ako ne vjerujete u Boga grijeąite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Dec 2003, 01:08 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Nov 2003, 19:04
Postovi: 363
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Lud da!
Nacitana sto si takva, covjek te lijepo upitao?


Ma to nije vise problem.
Super je to sto sam akon ovih razgovora sa nacitanom ipak uvidio neke svoje propuste, kao i propuste svog rada sa Sahom.
Sto se tice toga da mi kaze gdje se mogu obratiti, nije neki problem, kada je ucenik spreman ucitelj se pojavljuje. :D
To se pokazalo milione puta. Ako ucitelja nema, onda ga ucenik moze stvoriti, naravno ako je on pravi ucenik.
Treba biti zahvalan laznim uciteljima, jer ti pokazu da si i ti lazan....

Citiraj:
Izgleda da i u tantri kao u mnogim crkvama vlada neka netrpeljivost izmedju nekih frakcija ili grupa ili kako god se vec to u tantri zove???


Ma to je normalno, svako svakog zeli ubjediti da je njegov nacin najbolji. To sto nacitana pokusava sa vama tantrom, a ja sa kompletnom tantrom, je mozda trenutak nerazumijevanja, i ogranicavajuce kompleksnosti rijeci, misli ....

No, mislim da je izmedju nas razlicitos majstora. A ucenik uvijek pokupi odlike majstora s kojim radi, kao i njegove greske.

Zbog tog shvatanja sam napustio starog ucitelja. Primjetio sam neke greske i razlike u rijecim i djelima.

No, nacitana mi je samo pomogla da to napokon prihvatim, posto vec dvije godine sam s tim na ratnoj nozi, i ne prihvatam iako sam toga svijestan.

Stoga: Hvala Nacitana.

:D ko st obi rekao jedan nas prijatelj: Sada da jos spasem Univerzum i idem kuci......

Hvala svima na kristalizaciji.....

Cujemo se :wink:

_________________
Tamo gde sam Ja, ne postoji "moja" ili "tvoja" strana. I u Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Dec 2003, 13:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 24 Nov 2003, 19:08
Postovi: 16
lupas debelo... ali to je moj rezon - da postoje stvari koje mogu covjeka
natjerati debelo u ludilo...

Evo ga konacno, pragmaticni Frozzzzzen. (slatko sam se smijala onom tvom postu o pragmaticnosti posto sam sigurna da ga se ti ne uopste drzis- peres sudje, pomazes majci??? Papir trpi sve, pardon, monitor trpi sve..)
Mozda lupam debelo, ali to je tvoj rezon bez argumenata,naravno… Sigurno da postoje stvari koje mogu covjeka natjerati debelo u ludilo, ali ja sam pisala o dizanju Kundalini i tvoja recenica ima tezinu jedino pod uslovom (tvojim) da tvrdis da svako ko je poludio – poludio je iskljucivo zbog toga sto mu se podigla Kundalini???
Tako da me ne zanima ni Gurdjijev ni Uspenski ili slicni njima. Lincno sam upoznao ucenike tih
Majstora, ali nisu me se nesto dojmili. Licili su na ukocene dvonosce svjesni mirisa okeana. Ali
niti imaju petlje uletjeti niti izletjeti

Voljela bih upoznati nekog od tih ucenika.Gdje si ih upoznao? U BL ih nema. . O kakvoj ti to petlji pricas? Pa barem je Gurdjijev sistem poznat po tome da trazi zestoko predavanje i petlju od svojih ucenika..
To sto si ti naletjela pravo na vama tantru, nema veze sa stavljanjem
cijelokupne tantre medju noge, vec i pristup sebi kroz mali zilion drugih nacina rada. Koji zadiru od nacina razmisljanja
,..
Jivane, tantra nije smjestena medju noge- bilo bi to previse jednostavno. Ali ima nesto drugo. Mene, kao zenu, je najvise privukao rad sa seksualnoscu. Imaj na umu i sljedece: seksualni vid tantre je najbrzi i najklizaviji put ka Istini. Mnogi se boje ici tim putem posto on u sebi sadrzi rusenje mnogih kodeksa uobicajenog ponasanja i odnosa prema seksualnosti zapadne hriscansko-judaisticke tradicije. ( uz svo postovanje te tradicije). Sa druge strane, malo je onih koji ZNAJU oprerativne tehnike. ( maitunu – sa svim detaljima) Zbog toga sam pisala ranije o “igranju” sa pujom. Jer tu se radi zamisljanje, uzivljavanje, “monofazni rad”. Jedan partner eventualno, moze ulaziti u izmijenjeno stanje svijesti, onaj drugi to nema. ( vrhunske tantricke majstore, koji su ovladali stvaranjem vlastite realnosti izuzimam, naravno, a oni bi se ionako samo slatko smijali mojoj ozbiljnosti u pisanju ovih postova….)
Kako ti kazes kundalini sibne kad god se desi kenso. Moguce, ali to je kundalini na astralno-pranickom nivou koja ljudi koji rade sa pranayamom, dozivljavaju nekoliko puta dnevno. Takodjer i kavalitetna emocija, koja je vise osjecanje, ljubavi dize kundalini na astralno pranicnom nivou, kao i predaja Zivotu, kao i uvidi, ili budjenja ..... A da li je to kundalini o kojoj se toliko razglaba? Mislim, da nije.
Oj, Jivane Mukto!!! Kao da pisem stranim jezikom… Hajdemo ovako: Ako je kensho kratkotrajno prosvjetljenje onda Kundalini koja se tada digne nije drugacija od Kundalini koja se digne u trajnom prosvjetljenju. Ili ti govoris o nekih vise vrsta Kundalini??? Osjecaj svejedinstva ( prosvjetljenje) nazalost kroz kensho kratko traje pa i Kundalini ode nazad. Kanal se ponovo zatvori ( ali je postao mnogo porozniji jer ga je i to kratko Direktno iskustvo solidno “prodzaralo”- zbog toga oni koji su jednom dozivjeli Iskustvo imaju bljeskove istog i kasnije u normalnom zivotu, na neocekivanim mjestima i situacijama)
Problem sto svi odjednom rade tantru, kao i to sto su svi dozivljeli probudjenje u 21 godini, mislim da je Osho bio prvi koji je to doziveo, a onda si koji su zeljeli postati "gurui", nije ni neka
Mislim da je jako dobro da "svi rade tantru "( u bilo kojem obliku-verziji….) I ne vidim da je to problem. Nadam se , Jivane , da ne mislis da si samo ti bogomdani da ju radis. O probudjenjima u 21 godini ne bih pisala- uzmi ili ostavi… Makaja ( bio je ucitelj tvog uciteljai sve sto si naucio naucio si od Makaje, zar ne?) vrti svoj film i ne bih da je nesto osudjujem ili kritikujem. Ko sam ja da to radim? Nisam ja neka svjetska mudrica koja ce suditi nekome. Drzim odgovornost za svoje postupke , a drugi ce to isto drzati za sebe. A ako ne budu, u pakao, zna se!!!( salim se sa ovom zadnjom recenicom) Sankcije karmickog tipa ce sigurno uslijediti, sto bi svako iole probudjeno bice trebalo imati na umu.
A sto se tice trazenja informacije, i mislio sam da ces pomisliti na sebe, ali mene je zanimalo : Mozes li reci gdje da se obratim za direktnije informacije. No, imam osjecaj da izbjegavas odgovor.
Ah da, jeli to tantricka otvorenost?

Mislila sam da ces izmedju redova procitati. Posto sam u nesto naprednijoj, ali jos uvjek ucenickoj fazi, to je i moje sirenje najkonkretnijih informacija ograniceno. Moj ucitelj ne zeli jos uvijek da se javno daju detaljne informacije o njegovom radu. Ima nas dovoljno koji “radimo” , ali za koji mjesec mislim da ce situacija biti drugacija i da ce rad biti javnog tipa.( cak kao savjetovaliste, no to ce ucitelj odluciti)
A za Kundalini i njeno budjenje bez spektakularnih popratnih manifestacija mozes procitati na : http://www.danijel.org ( izmedju redova naravno )
Odgovor na tvoj predzadnji post malo kasni. Nemam racunar kod kuce, a ovih par dana sam u spremanju za odlazak iz BL (na nekoliko mjeseci) pa posto tamo gje idem racunar mi pogotovo nece biti na dohvat ruke ( a vjerovatno mi nece ni trebati) napisala bih nekoliko recenica licne prirode. U radu na sebi mi se stalno provlacila jedna jasna misao vodilja. A to je misao o tome da nema slucajnosti u ovoj Manifestaciji. Sve je uvezano, sve pulsira I uci jedno od drugoga. “Vezivna Nit” je “LJUBAV”. I ma koliko to nekome izgledalo profano to je najdublja Istina. Puteva za dostizanje Istine ima bezbroj ( neki su brzi neki sporiji) I onaj ko to spozna spoznace odjednom i toleranciju kao neophodnost ( da je On htio jednoumlje imali bismo jednu religiju, jednu rasu,jedan jezik i u krajnjoj liniji Hitler bi pobijedio) zivljenja na ovoj planeti. Moje pisanje na ovom forumu nije bilo tipa napadanja, musicavog zanovijetanja, prosipanja pameti… Zeljela sam pokusati izazvati reakciju kod onih ljudi koji nesto rade na sebi- reakciju tipa “daj da razmislim sta to ona pise”- ne hoteci vrijedjati. Zeljela sam (izmedju redova, a ovim postom i direktno) pruziti ljubavi SEBI kroz razlicite nick-ove ( znam da ce me nekolicina razumjeti). I dok sam to radila imala sam intuitivne bljeskove koje cu sada napisati bez obzira na njihovu tacnost ili netacnost: Jivan Mukta- definitivno najsenzibilniji (na momente cak brzopleto senzibilan) i najotvoreniji; Frozen- nick mu govori dovoljno; zamrznut i bez emocija ( a bez emocija nema rada na sebi); Vader – fini intelekt prepun informacija, ali nedovoljno vlastitog iskustva, Rio – dovoljno kvaliteta a jos nedefinisan smjer djelovanja; Maran ata- fanaticno opasan: “ko nije sa mnom treba ga zatrti”, Aharon- sigurnost iz prikrajka, Sleepy – na pocetku .
Bez obzira ako ovo sto sam napisala ( a morala sam ) nekoga ljutne, molim ga da mi oprosti na iskrenosti. Sve Vas volim I zelim Vam da Vas traganje za Istinom ispuni ljubavlju, donese mnogo radosti, i svjesnijeg zivljenja Zivota.

PS
Ovo gore sam napisala juce , a za zadnji post Jivana Mukte mogu samo reci : sve si osjetio i u pravu si . Drago mi je zbog TEBE-SEBE. Pozdrav.

_________________
Ima me koliko me nema?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Dec 2003, 15:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2003, 09:14
Postovi: 2011
Lokacija: underground & under
imam ja problema kojima na zalost ne mogu
da upravljam.

_________________
life style, stile without life


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 124 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs