banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 05:05

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 506 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 20 Feb 2009, 20:49 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Zahvalan sam ti brate i na ovih nekoliko redaka jer i tu imamo materijala za razgovor.


,,ovo je preopširna tema i svakim pitanjem i odgovorom se otvori 20 novih stvari.''

Nemora biti tako ako je odgovor čvrst u pogledu istine.

,,Samo, Isaa a.s - Isus kod nas je jedan od najbližih bogu i jako ga postujemo i volimo.''

Zar se sme ikom drugom sem Boga odavati slava?
Naravno da ne,samo treba da utvrdimo ko je ON.

,,Evo cak ni u onakvoj bibliji ( kojih imate 70+x verzija, ne znate koja je bozija rijec) ''

Božije reči su pisali proroci sem onih 10 zapovesti.

,,Isus NIKAD nije rekao JA SAM BOG, molite se meni... nigdje. ''

Ko govori da je ON alfa i omega i da nema drugog?


,,Cak je odbijao da ga zovu dobri nego reče " zasto me zovete dobri ?- samo jedan je dobar misleci na Boga".

Tačno tako, jer piše da je BOG ljubav a iz kog razloga Isus dođe (nije li iz ljubavi).
Piše još da je BOG DUH a Duh kostiju nema i ide gde hoće i sveprisutan je pa progovori iz tela koje znači Gospod s nama-Isus.
Ko je ona savršena žrtva što nas čisti?
Ko je taj što nas Otkupljuje i čime?

,,.. Moj otac je veci od mene, moj otac je veci od svega.''

Tačno tako jer se tu nalazi premudrost.Ko je stena duhovna koja je Izrailja vodila kroz pustinju zar nepiše da je to BOG?
Šta govori sama stena o sebi i nećemo Pavlla već hajdemo Petra da čujemo kad Pavla ne priznajete.
Petar takođe tvrdi da je stena Isus šta reći onda za Petra? Šta reći za proroke koji rekoše ko izbavlja narod i vodi i čuva?

,,Nama muslimanima nije dokaz biblija da je poslanik savs Muhammed od Allaha poslan nego Kur'an koji je po svemu nadnaravan,,

Ovde brate moraš malo zastati da ponovimo tvoje reči:
,,Nama muslimanima nije dokaz biblija da je poslanik savs Muhammed od Allaha poslan nego Kur'an koji je po svemu nadnaravan,,
Dale jasno se kaže da se veruje u napisani tekst a ne onome ko ga je pisao. Zapamtimo to i sad primenimo na Bibliju a to bi značilo:
Neverujemo prorocima već u napisane reči pa je stoga Biblija pogotovo istinita jer su reči Božije.Zašto se onda pominje Muhamed i Mojsije kad njima neverujemo?


''( ni jedne kontradiktornosti, proricanje buducnosti, zapamćen na pamet cak od djece male itd itd,, savrsen u svakom pogledu i pun cuda) ali i u bibliji iako nije izvorna ima nagovjestaj da ce doci poslanik koji nece biti jevrej ( iz kuce ishmaela)''

Zar u Bibliji nema čuda? Koja su čuda zapisana u Kuranu a da ih u Bibliji nema?
u Bibliji postoji nagoveštaj da će Po Isaku a ne Ismailu doći onaj što treba jer piše oteraj sluškinju (majku Ismailovu) jer se ponela prema Sari ženi Avramovoj ali dete ostaje i dalje Avramov potomak što je jasno i umnožiće ga ali neće kroz sluškinju već ženu doći najavljeni.

Taj najavljeni se trebao roditi u Vitlejemu od devojke a da li je tamo rođen Muhamed i da li od device a ne udate žene?
Kako to da je Bog desetinama vekova govorio preko proroka koje priznajete a sad više neće proroci pisati već sama knjiga se napisa a ako to učini Muhamed onda je on prorok jer Bog reče da će preko proroka voditi narod i poučavati a na kraju (u novom zavetu) šalje Duha Svetoga da pouči sve narode istini a Duh kostiju nema zar ne?
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2009, 21:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Talija je napisao:
Ja ne znam za tolike verzije Biblije :confused1:
Zašto misliš da Biblija nije izvorna?

(ne bih se uplitala u vašu zanimljivu prepisku ali me ovo interesuje)


biblija jest bila bozija rijec i mi muslimani proznamo da je to jedno od pisama koje je Allah poslao ljudima. Poslao je 4 nebeske knjige ( Tawrat-tora, Zebur, Indžil- evanđelje i Kur'an)
Biblija je vremenom izmjenjena od strane ruku prokletih koje su prepisivale onako kako je njihovim dusama godilo Pa su u 10 zapovjedi izbrisali molitvu a vola i magarca spomenuli.

Ima 70 i nesto verzija biblije. A pogledaj malo po netu, imas masu stranica koje prikazuju vise od 100 kontradikcija i greski u bibliji, da li bog govori kontradiktorno ?

Evo ti jedna:

God sent his prophet to threaten David with how many years of famine?

(a) Seven (2 Samuel 24:13)

(b) Three (I Chronicles 21:12)


A ima ih jos 100 najmanje.-.

Da dodam laviću.. Imas u izaiji pricu da ce doci iz Kedara, zato su mnogi židovi otišli u Kedar čekati tog poslanika ali kad su vidjeli da nije židov nego arap, nisu ga htijeli primiti...

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Poslednji put menjao 114_AhmeD dana 20 Feb 2009, 21:14, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2009, 21:14 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Brate da li možeš zalepiti navedene stihove da izvršimo upoređivanje zbog tebe to tražim?
Ako može na našem govornom jeziku.
Oprosti mi ali nevidim kontradiktornosti pa mi pomozi da ih uočim eto nek nebude radi tebe već radi mene.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Poslednji put menjao lavić dana 20 Feb 2009, 21:22, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2009, 21:17 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
lavić je napisao:
Brate da li možeš zalepiti navedene stihove da izvršimo upoređivanje zbog tebe to tražim?
Ako može na našem govornom jeziku.



nemam ih ovdje a i nisam eksprert za bibliju. Uglavnom ja ne lazem, evo sad cu ti potraziti na netu

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2009, 21:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Evo ga,, vizije izaije 21:7.. pa na dalje.. De nadji tekst na nasem

Izaija 21,7 Vidi li momčad na konju, dva reda konjanika, povorku magaraca, povorku deva, neka sluša oštro i napeto!"

Pogledaj John 12:14, skontat ces da je Isus pomenuti jahač, ali ko je pomenuti poslanik na kamili, ko je jahao kamilu ?

Izaija 21,8 I povika on: "Na straži, Svemogući, stojim jednako danju, na straži svojoj stojim po svu noć!
Izaija 21,9 I eto, dolazi povorka momčadi na konju, dva reda konjanika." On povika i reče: "Pade, pade Babilon, razbiše se o zemlju svi idolski likovi njegovi!"

Izaija 21,10 Narode moj satrveni i smlaćeni, što sam čuo od Gospoda nad vojskama, od Boga Izraelova, to sam vam javio.



Znas li da su muslimani srusili babilonske idole ( perzijske), odnosno vojska poslanika Muhammeda a.s koji je bio poznat po jahanju deve ?

Izaija 21,13 Presuda nad Arabijom. U šumi ostanite navečer, putnici od Dedana!

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Poslednji put menjao 114_AhmeD dana 20 Feb 2009, 21:33, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2009, 21:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Na žalost ja nemogu reći da u životu nisam slagao ali mogu životom tvrditi da Bog govori istinu. Čekam pastiranje i hvala ti unapred.
Ma imam brate Bibliju uzase a nešto hvala Bogu i u glavi od tih reči ali još uvek ne rekosmo šta je u gornja dva stiha protivno?
Evo i drugo navedene stihove čitam i opet ne vidim na šta misliš pa ako si voljan reći šta je neisravno da i ja shvatim.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Poslednji put menjao lavić dana 20 Feb 2009, 21:29, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2009, 21:25 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Ti vjerujes svemu sto procitas na netu?
Na netu se moze naci svasta. Ko zeli da ponizi Kuran ili bilo koju drugu Svetu knjigu, moze isto naci nesto na netu. Prema tome, to nije nikakav dokaz. Svako moze napisati nesto kako mu pase i odgovara. I uvijek procitamo ono sto zelimo da procitamo pa to uzmemo kao dokaz. Kriticara je uvijek bilo i bice. Ali to nam ne treba biti prepreka da razmisljamo svojom glavom i da pronadjemo vjeru svojim srcem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2009, 21:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Ne gledam na brata kao kritizera već kao čoveka koji želi nama pokazati našu zabludu ako je postoji a on je uveren da postoji zato željno očekujem svaki adut koji treba srušiti istinu da vidim snagu aduta ali ne radi mene već radi brata da i sam primeti kako je da nekažem glava mekša od stene.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2009, 21:40 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
evo i taj deutoronom 18:18 da rijesimo:

Podignut cu proroka medju tvojom bracom poput tebe. <- bog se obraca mojsiju

Kao ti, krscani kazu da se odnosi na isusa? kako? KAO STO SI TI

Da li su isus i mojsije slicni ?

Mojsije imao oca - isus ne ; muhammed jest
mojsije prihvacen - isus ne; muhammed jest
mojsije umro - isus nije; muhammed jest
mojsije se zenio - isus nije; muhammed jest
mojsije imao djecu - isus nije; muhammed jest
mojsije se ne vraca - isus se vraca; muhammed se ne vraca

medju bracom izraela - arapi su braca izraelcima istog praoca abrahama imaju. Nije Bog rekao MEDJU VAMA

Ni jednu slicnost nemaju

Ako pogledamo dalje u deutoronomu Bog govori da ce STAVITI RIJECI U NJEGOVA USTA DA IM PRENESE SVE STO IM ZAPOVJEDIM

Svako poglavlje Kur'ana pocinje sa ( U IME ALLAHA MILOSTIVOG SAMILOSNOG). Muhammed as. je samo prenosio ono sto mu je objavljeno, sto potpuno odgovara opisu. Govorio u Bozije ime

Nastavit cu kasnije bozijom voljom,, imam jos puno primjera.

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2009, 22:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Na kraju Novog Zavjeta lijepo piše upozorenje za one koji bi dodali ili oduzeli i jednu jedinu riječ....
Nije teško naći, na kraju je.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2009, 06:04 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
sunce mu zarko pa dokle vishe. :lol:

na pocetku se pricalo o tome, i sad dodje novi klinac i opet ajmo jovo nanovo.

uzmi jevrejski ahmede.....pa malo citaj Mojsija.

drugo, izem ti logiku tu tvoju bosansku. :D "podignuti proroka poput tebe"---pa si nasao fina poredjenja. dobro nisi napisao jel Isus ima chunu kao Mojsije, okice plave, pjegice, dlake na ledjima, jedan testis veci, ben na dupetu i sta ti ja znam...i onda stavio pa Muhamed je sve to imao kao Mojsije.

Talija, pazi sta pricas u vezi svog posta. :wink:

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2009, 14:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
spavac je napisao:
Talija, pazi sta pricas u vezi svog posta. :wink:

Šta nije tačno u mom postu? :roll:

Moram ti sve nacrtati :lol:

"Ja svjedočim svakome koji sluša riječi proroštva knjige ove: ako ko dometne ovome, Bog će na njega nametnuti muke napisane u knjizi ovoj, i ako ko oduzme od riječi knjige proroštva ovoga, Bog će oduzeti njegov dio od Drveta života, i od Grada svetoga, što je napisano u knjizi ovoj."

(Otkrovenje 22:19)

Otkrovenje se nalazi na kraju Novog Zavjeta, a ovo je zadnji stih Otkrovenja, prema tome - nalazi se na kraju. :wink:

Zaključak- svako Sveto Pismo mora biti istovjetno napisano.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2009, 15:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Brate Ahmede hvala na tekstu koji si zalepio a evo ga stavljam na probu da ispitamo šta se tamo kaže.

,,Evo ga,, vizije izaije 21:7.. pa na dalje.. De nadji tekst na nasem
Izaija 21,7 Vidi li momčad na konju, dva reda konjanika, povorku magaraca, povorku deva, neka sluša oštro i napeto!"


Pogledaj John 12:14, skontat ces da je Isus pomenuti jahač, ali ko je pomenuti poslanik na kamili, ko je jahao kamilu ?''

Isaija u 21glavi govori o prošlom vremenu kad su kamilama i konjima sa lukovima i kopljima išli u boj a da sruše Vavilon i nije dobro poistovećivati onaj Vavilon sa Vavilonom iz Otkrivenja jer ga neće sad kopljima i lukovima osvajati niti konjima i kamilama ići u boj.
Nigde se u tom opisu ne pominju jahači na konju niti na kamili kao Mesije niti kao izraženi značaj ličnosti.pojedinca već zašto se dešava taj pokret odnosno koja je njegova svrha.


,,Izaija 21,8 I povika on: "Na straži, Svemogući, stojim jednako danju, na straži svojoj stojim po svu noć!
Izaija 21,9 I eto, dolazi povorka momčadi na konju, dva reda konjanika." On povika i reče: "Pade, pade Babilon, razbiše se o zemlju svi idolski likovi njegovi!"

Zar se sve ovde rečeno nije i zbilo u prošlosti?

,,Izaija 21,10 Narode moj satrveni i smlaćeni, što sam čuo od Gospoda nad vojskama, od Boga Izraelova, to sam vam javio.''

Tako piše , tako i bi.


,,[b]Znas li da su muslimani srusili babilonske idole ( perzijske), odnosno vojska poslanika Muhammeda a.s koji je bio poznat po jahanju deve ?''

Ovde si potvrdio da je to sve istorija i tu se slažemo.

,,Izaija 21,13 Presuda nad Arabijom. U šumi ostanite navečer, putnici od Dedana!
''

Piše nad kim je presuda a ne blagoslov.

Sad mi nije jasno brate kako ti je promakla jedna važna poruka u pomenutoj glavi a 17-om stihu ,,...jer Gospod Bog Izrailjev reče.''
Nije li čovek zvani Jakov nosilac imena Izrailj?
Naravno da jeste ali onda moramo znati da on nije sin Ismailov već Isakov to jest unuk Sarin a ne Agarin time se potvrđuje da je po Isaku seme svetih kroz koje i Mesija dođe.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2009, 16:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Hvala i za ovaj primer

,,evo i taj deutoronom 18:18 da rijesimo:
Podignut cu proroka medju tvojom bracom poput tebe. <- bog se obraca mojsiju
Kao ti, krscani kazu da se odnosi na isusa? kako? KAO STO SI TI''



Kad želimo da razumemo neku poruku iz priče moramo čitati celu priču a ne vaditi iz konteksta određenu misao od jednog stiha jer taj stih van priče nema isto značenje.
Ako me sećanje služi Mojsije je iz Levijevog plemenaa ono je deo Božijeg naroda kojeg danas nazivamo Jevreji a potomke Ismailove uglavnom Arapi.
Kad Bog govori da će između njegove braće podići nekog to znači od Jevreja.
Kad kaže nekog kao ti tad nemisli na fizički izgled već na njegovu ulogu vođe i učitelja, dakle uloga je ista samo su izvođači druge ličnosti sa istim ciljem i svrhom.

Možda je Mojsije imao dužu bradu ili niži rastom možda čak i deblji pa se i ženio i ubio čoveka a da li i drugi mora tako izgledati?
Ako poistovećujemo tu dvojicu onda će i onaj ,,drugi'' razdvojiti more i zlima udarati zemlju a da li je?
Dakle nije u pitanju poistovećivanje u privatnom životu ni izgledu već po ulozi vođe i učitelja i još je važno šta se kaže za tog najavljenog a to je gde će se roditi i od koga i zašto stiže.

Najvažnije je upamtiti zašto stiže najavljeni a to je da očisti narod od greha i prinese savršenu žrtvu o kojoj govore proroci. Pa ko je taj savršen i ko je sebe prineo?
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2009, 21:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Lavić Prvo:

Bog izraela je i tvoj Bog, zasto mislis da je tu problem *? Isto kao da ja kažem Bog svemira- zar to nužno nz znači da je to i bog od lavića. Bog Izraela je bog sviju nas..

Dalje, drugi post. naveo sam puno različititosti mojsija i isusa ima ih još što DEFINITIVNO potvrđuje da isus ni počemu nije sličan mojsiju. Evo spomenuo si da je Mojsije ubio čovjeka a Isus nikad nije ubio čovjeka, i masa još različitosti medju njima
Kad se spominje MEDJU NJIHOVOM BRAĆOM NE MEĐU NJIMA SAMIMA
ismael - arapi
Abraham|
israel - jehudi

Po praocu abrahamu arapi i zidovi su braca zar ne ? Hajde ,rekao si da ne vadim iz konteksta iako nisam, evo nastacvit cu deutoronom na jedan vrlo vazan dio:

21 Možda ćeš reći u svome srcu: 'Kako ćemo raspoznati riječ koju Jahve nije izrekao?'
22 Kad prorok govori u ime Jahve pa to ne bude i riječ se ne ispuni, onda je to riječ koje Jahve nije kazao. U drskosti je taj prorok govorio. Nemoj od njega strahovati

U Kur'anu nisu našli niti jednu stvar koja se kosi sa naukom ili prorocanstvo koje se nije desilo. Sve je bez greske receno u najvecem govoru. Pa, ako Kur'an nije govor Boga, zasto ne razmislite?, zar ne bi nasli mnoge greske i protivrjecnosti ?

Ovo covjek prije 15 stoljeca nije mogao pisati
http://miraclesofthequran.com/index2.php

Dalje prijatelju, nisam ja ekspert za bibliju i necu da se pravim to, ima prici koje ja znam i koje cu sa vama podijeliti. Kazem vam, dokaze poslanstva muhammeda as ne dokazujemo mi biblijom nego Kur'anom i njegovim zivotom a posto ste vi narod "knjige" probat cu vam pokazati da je nagovjestaj i vama dosao i da su se ljudi obavezali odazvati proroku koji im dodje.

Evo dalje dajem vam jedan lijep primjer u Izaija 29:11-18 gdje se spominje čovjek kojem će biti rečeno uči, on će odgovoriti ne mogu

Poslanik Muhammed savs je bio nepismen, nije znao citati i pisati, kad je otisao u pećinu na brdu Hira pored Mekke dosao mu je Gabrijel i prve rijeci koje su mu objavljene su bile:
Iqre bismi rabikellezi halek - uci i Ime Gospodara svog koji stvara
on je u strahu odgovorio, ali.... ja ne znam da ucim
zatim mu je gabrijel rekao:

stvara čovjeka od ugruška!
Čitaj, plemenit je Gospodar tvoj,
koji poučava peru,
koji čovjeka poučava onome što ne zna.
Uistinu, čovjek se uzobijesti
čim se neovisnim osjeti,
a Gospodaru tvome će se, doista, svi vratiti!


nastavljam slijedeci put. . .

Evo da dodam jos, malo vas ima priliku cuti Kur'an na izvornom jeziku ili ga citati pa evo pozivam vas da malo poslusate suru Ar-Rahmaan - Milostivi

http://www.youtube.com/watch?v=3IioQqtjuVk

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2009, 22:39 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Talija je napisao:
spavac je napisao:
Talija, pazi sta pricas u vezi svog posta. :wink:

Šta nije tačno u mom postu? :roll:

Moram ti sve nacrtati :lol:

"Ja svjedočim svakome koji sluša riječi proroštva knjige ove: ako ko dometne ovome, Bog će na njega nametnuti muke napisane u knjizi ovoj, i ako ko oduzme od riječi knjige proroštva ovoga, Bog će oduzeti njegov dio od Drveta života, i od Grada svetoga, što je napisano u knjizi ovoj."

(Otkrovenje 22:19)

Otkrovenje se nalazi na kraju Novog Zavjeta, a ovo je zadnji stih Otkrovenja, prema tome - nalazi se na kraju. :wink:

Zaključak- svako Sveto Pismo mora biti istovjetno napisano.


Je li to ono otkrovenje gdje pise da zemlja ima 4 ugla? Nisam znao da je takva, ja mislio da je kao lopta :D

7.1 Potom vidjeh četiri anđela gdje stoje na četiri ugla zemlje i drže četiri vjetra zemlje, da ne puše vjetar na zemlju, ni na more, niti na ikakvo drvo

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2009, 23:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
pozdrav prijatelju AhmeDu!

114_AhmeD je napisao:
naveo sam puno različititosti mojsija i isusa ima ih još što DEFINITIVNO potvrđuje da isus ni počemu nije sličan mojsiju. Evo spomenuo si da je Mojsije ubio čovjeka a Isus nikad nije ubio čovjeka, i masa još različitosti medju njima


Mojsija i Isusa se nikako ne može mjeriti po ovim stvarima o kojima ti pričaš, jer s time ništa ne dobijamo! Mojsija je Bog podigao između židova da izvede narod iz ropstva, sklopi s njima savez i uvede ih u obećanu zemlju! ako povučemo paralelu sa Isusom dobiti ćemo one karakteristike i sličnosti koje su bitne za usporedbu njih dvojice, a to je njihovo poslanje, svrha i cilj! paralelno Mojsiju Isus bi poslan od Boga, bezgriješno začet, da oslobodi ljude ropstva grijeha, uspostavi novi nerukotvoreni savez i pokaže ljudima kojim putom trebaju ići da bi uši u obećanu zemlju (Kraljevstvo Nebesko). znamo da Mojsije nije ušao u obećanu zemlju zbog svojih ljudskih slabosti i prijestupa, pa stoga njegov uspostavljeni savez samo biješe prividna slika onog nerukotvorenog novog i istinitog saveza kojega usposatvi svojom krvlju Isus krist!

114_AhmeD je napisao:
Kad se spominje MEDJU NJIHOVOM BRAĆOM NE MEĐU NJIMA SAMIMA
ismael - arapi
Abraham|
israel - jehudi

Po praocu abrahamu arapi i zidovi su braca zar ne ? Hajde ,rekao si da ne vadim iz konteksta iako nisam, evo nastacvit cu deutoronom na jedan vrlo vazan dio:


Izrael (Jakov) i njegovi 12 sinova: Ruben, Šimun, Levi, Juda, Jisakar, Zebulun, Benjamin, Dan, Naftali, Gad, Ašer, Josip....Mojsije bijaše iz plemena Levijevog, a Isus iz plemena Judinog....nadam se da je sad jasniji onaj stih...."Proroka poput mene od vaše braće podignut će vam Gospodin, Bog vaš. Njega slušajte u svemu što vam god reče." i da netreba tu previše filozofirat!

114_AhmeD je napisao:
21 Možda ćeš reći u svome srcu: 'Kako ćemo raspoznati riječ koju Jahve nije izrekao?'
22 Kad prorok govori u ime Jahve pa to ne bude i riječ se ne ispuni, onda je to riječ koje Jahve nije kazao. U drskosti je taj prorok govorio. Nemoj od njega strahovati

U Kur'anu nisu našli niti jednu stvar koja se kosi sa naukom ili prorocanstvo koje se nije desilo. Sve je bez greske receno u najvecem govoru. Pa, ako Kur'an nije govor Boga, zasto ne razmislite?, zar ne bi nasli mnoge greske i protivrjecnosti ?


Reci mi koje se Biblijsko proročanstvo nije ispunilo i kakvih to ima grešaka i proturiječnosti da bi ja tu knjigu odbacio i smatrao nevjerodostojnom?!

114_AhmeD je napisao:
Evo dalje dajem vam jedan lijep primjer u Izaija 29:11-18 gdje se spominje čovjek kojem će biti rečeno uči, on će odgovoriti ne mogu

Poslanik Muhammed savs je bio nepismen, nije znao citati i pisati, kad je otisao u pećinu na brdu Hira pored Mekke dosao mu je Gabrijel i prve rijeci koje su mu objavljene su bile:
Iqre bismi rabikellezi halek - uci i Ime Gospodara svog koji stvara
on je u strahu odgovorio, ali.... ja ne znam da ucim
zatim mu je gabrijel rekao:

stvara čovjeka od ugruška!
Čitaj, plemenit je Gospodar tvoj,
koji poučava peru,
koji čovjeka poučava onome što ne zna.
Uistinu, čovjek se uzobijesti
čim se neovisnim osjeti,
a Gospodaru tvome će se, doista, svi vratiti!



11 Zato će vam svako viđenje biti kao riječi u zapečaćenoj knjizi: dade li se kome tko zna čitati govoreći: "De, čitaj to!" - on će odgovoriti: "Ne mogu jer je zapečaćena." 12 A dade li se kome tko ne zna čitati govoreći: "Čitaj to!" - on će odvratiti: "Ne znam čitati."

ovdje lijepo vidimo da će zapečaćenu knjigu moći otvoriti samo onaj tko je dostojan to učiniti, a sada pogledajmo tko je uistinu to dostojan učiniti! Evo što piše u Otkrivenju:

1I vidjeh: na desnici Onoga koji sjedi na prijestolju - knjiga, iznutra i izvana ispisana, zapečaćena sa sedam pečata! 2 I vidjeh snažna anđela gdje iza glasa proglašuje: "Tko je dostojan otvoriti knjigu i otpečatiti pečate njezine?" 3 I nitko - ni na nebu, ni na zemlji, ni pod zemljom - nije mogao otvoriti knjige i pogledati u nju. 4 Briznem u plač jer se nitko ne nađe dostojan otvoriti knjigu i pogledati u nju. 5 A jedan od starješina reče: "Ne plači! E vo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih. 6 I vidjeh: posred prijestolja i četiriju bića i posred starješina stoji, kao zaklan, Jaganjac sa sedam rogova i sedam očiju, to jest sedam duhova Božjih, po svoj zemlji poslanih. 7 On pristupi te iz desnice Onoga koji sjedi na prijestolju uzme knjigu. 8 A kad on uze knjigu, četiri bića i dvadeset i četiri starješine padoše ničice pred Jaganjca. U svakoga bijahu citre i zlatne posudice pune kada, to jest molitava svetačkih. 9 Pjevaju oni pjesmu novu: "Dostojan si uzeti knjigu i otvoriti pečate njezine jer si bio zaklan i otkupio, krvlju svojom, za Boga ljude iz svakoga plemena i jezika, puka i naroda; 10 učinio si ih Bogu našemu kraljevstvom i svećenicima i kraljevat će na zemlji." 11 I vidjeh, i začuh glas anđela mnogih uokolo prijestolja, i bića i starješina. Bijaše ih na mirijade mirijada i tisuće tisuća. 12 Klicahu iza glasa: "Dostojan je zaklani Jaganjac primiti moć, i bogatstvo, i mudrost, i snagu, i čast, i slavu, i blagoslov!" 13 I začujem: sve stvorenje, i na nebu, i na zemlji, i pod zemljom, i u moru - sve na njima i u njima govori: "Onomu koji sjedi na prijestolju i Jaganjcu blagoslov i čast, i slava i vlast u vijeke vjekova!" 14 Četiri bića ponavljahu: "Amen!" A starješine padnu ničice i poklone se.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2009, 01:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
114_AhmeD je napisao:
Je li to ono otkrovenje gdje pise da zemlja ima 4 ugla? Nisam znao da je takva, ja mislio da je kao lopta :D

Jesi čuo za istok, zapad, sjever, jug? :wink:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2009, 12:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Reci mi koje se Biblijsko proročanstvo nije ispunilo i kakvih to ima grešaka i proturiječnosti da bi ja tu knjigu odbacio i smatrao nevjerodostojnom?!
- treba napomenuti da biblija jest bila bozija rijec i to niko ne osporava

CREATION OF UNIVERSE

Book of Genesis Ch 1 V 9-19

1. Universe was created in six days, 24 hours a day.
2. Light was created on 1st day (V 3-5)
3. Earth and vegetables were created on 3rd day (V 11-13)
4. Sun was created on 4th day (V 14-19)
5. God created two lights (LAMPS)….referring sun and moon….means moon also omits light. (V16)
6. “Rainbow is God’s promise…..” (9:17)

COMMENTS : Scientifically how could it be possible: light was created before its source (sun)…day was of 24 hours before the creation of sun and earth….both sun and moon omits light to brighten the earth……earth was created before sun then what was its orbit….etc

Book of Hebrew : says “Earth will perish”
Book of Psalms 78:69, says “The earth will abide forever”
Book of Job: says “All fruits and vegetables are edible”……whereas, even a child knows that there are several fruits and vegetables that are extremely poisonous…

FALSIFICATION TEST

Gospel of Mark 16:17-18….”Every Christian has to drink deadly poison, those who survive are true Christians”

COMMENTS : How many of you have undergone this test…if not it means either you don’t believe your holy book or you are not true Christian and you r sure that u wont survive……

DISINFECTION

Book of Leviticus C12 V49-53 : “To disinfect house against leprosy, take the blood of a bird, a wood and another live bird, then dip them in water, sprinkle the water seven times around your house”

COMMENTS : No Comments……

ADULTERY TEST

Book of Numbers C5 V11-13 : Initially it gives the method to prepare a bitter water from holy water then it says “Let the women drink bitter water, if they have committed adultery their stomach will swell and thighs will rot and the curse will be on them”
COMMENTS : How funny it would be to see whole west with swollen stomachs and rotten thighs, as I don’t think that there is a single person who has not committed adultery…as you say it is not a sin/crime….

Book of Numbers C12 V1-5 : Says that women remains unclean for 40 days (7 days and continued to 33 more days) if given birth to a male child…and she remains unclean for 80 days if given to a female child……

COMMENTS : Do anyone have any scientific reason that why the period of unclean is double in case of female baby…..

ADDITION ERRORS

Book of Ezra C2, V2-65 and Book of Nehemiah C7 V7-66 provide the names and list of people released from Babylon….there are 18 different errors and contradictions in first 60 verses only of both books…

Ezra 2:64 says “total count in first 60 verses is 42, 360” whereas if you count yourself the figure comes out to be 29,818……similarly Nehemiah 7:66 also gives “total count 42,360” whereas in this book the total count is 31,089…..

KONTRADIKCIJE
http://www.islamway.com/english/images/ ... ctions.htm

ako neko pocne se vaditi na jezik !? tj. da se to sve moze objasniti na hebrejskom zaista odgovori su takvi smijesni, zasto ?
evo primjera:

Koliko je Zattu djece imao ?
a) 945 ezra 2:8
b) 845 nehemiah 7:13

ili koliko je solmon imao štala za konje ?
1 kraljevi 4:26 = 40 000
2 hronike 9:25 = 4 000

Brojevi su brojevi i nikakvim tumačenjem ne možete osporiti ovu kontradiktornost. Ja ne govorim da Bog pise kontradiktorno nego, ocigledno je sveta knjiga izmjenjena.

Ono na 4 ugla mi je presmijesan komentar da su to strane svijeta. Kako ce andjeli sjediti na strani svijeta ? :D Jasno se spominju 4 UGLA. Da ponovim_

7:1 I potom videh četiri anđela gde stoje na četiri ugla zemlje, i drže četiri vetra zemaljska, da ne duše vetar na zemlju, ni na more, ni na ikakvo drvo.

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Feb 2009, 12:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Pjesma nad pjesmama/ pjesma Solmona 5:16

טז חִכּוֹ, מַמְתַקִּים, וְכֻלּוֹ, מַחֲמַדִּים; זֶה דוֹדִי וְזֶה רֵעִי, בְּנוֹת יְרוּשָׁלִָם

hiko mamitakim we kolo MUHAMADIM zehde iey we zehre iey bayna Jerusalem

His mouth is most sweet: yea, he is altogether lovely. This is my beloved, and this is my friend, O daughters of Jerusalem.

MUHAMMADIM na hebrejskom znaci ono sto i kod nas sve-voljeni/ časni/hvaljeni ili na engleskom kao sto vidite altogether lovely

IM u hebrejskom je nastavak koji daje superlativ odredjenoj recenici i stavlja je u najjaci ispazani kontekst.

Muhammad(im) - (sve)voljeni i isto znacenje ima i u arapskom jeziku ime Muhammed/Ahmed

Eto cak i ime mu se spominje u staron zavjetu na izvodnom jeziku.

Film koji su snimili krscani " the passion of christ" :)

Evo vam ga, na armejsom isus rece " pomagac muhammed ce doci, koji donosi istinu od Allaha"

http://www.youtube.com/watch?v=8XEm2WnZR6g

Molim vas još da pogledate drevne molitve židova i prvih kršćana pa ćete uvidjeti da su se molili kao i mi muslimani danas. Evo našao sam vam link jedan gdje kršćani praktikuju takav način molitve:

http://www.youtube.com/watch?v=GotZChz_suU

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 506 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs