banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 22:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 506 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Kršćanstvo vs islam
PostPoslato: 07 Apr 2003, 16:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Apr 2003, 16:31
Postovi: 77
Lokacija: Bgd
Citiraj:
TEMELJ KRSCANSTVA.....Isus,sin Boziji,za vrime svog zemaljskog zivota je, oprastao grijesnicima,hranio gladne,napijao zedne,tjesio nesretne,lijecio bolesne...zrtvuje sebe na krizu,kao znak svoje beskompromisne ljubavi prema covjeku,uskrsnuje od mrtvih,dajuci nadu svima nama,da poslije smrti nastaje novi zivot za svakoga koji je zivio kao Isus,ljubio i prastao svim ljudima..

TEMELJ ISLAMA.....Muhamed,plejboj i ubica,silom i nasiljem osvajao arapske zemlje,ubijao,silovao,terorizirao,kad mu je sve doP.......o,trazi novu avanturu,posto vrlo prefrgan, prepisuje stari zavjet Biblije i zidovski/jevrejski Talmund,uz nekoliko stilistickih promjena,cijeli taj "buckuris" naziva kuran,i s'time stvara najvecu i najneljudskiju i najmilitantniju SEKTU,tzv.ISLAM.


Poslednji put menjao Hriąćanin dana 12 Apr 2003, 10:12, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Apr 2003, 16:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Apr 2003, 16:31
Postovi: 77
Lokacija: Bgd
Citiraj:
U Saudi Arabiji, ako ljude uhvate da u svojoj vlastitoj kuci citaju bibliju, ili se okupe na molitvu, policija ih hapsi, muci, a na kraju im odrezu glavu. Isto je i u Iranu, i u vecini zemalja gdje teokratija tj islam, vlada. Covjece, u Nigeriji, pobiste 150 ljudi, samo zato sto je novinar rekao da su zene tako lijepe da im ni Muhamed ne bi nasao manu (parafraziram, ne citiram). Pa da se onda zataska sve, to, rekose vjerski nemiri izmedju muslimana i hriscana.

I da ti jos jednom objasnim, samo cisto sumnjam da mozes da shvatis, to je visi intelektulni napor za tebe, nije to prosto mrmljanje kurana, kog inace ne razumijes, sem par dobro naucenih fraza, i to u mnogim slucajevima pogresno naucenih.

Tvoj samozvani "poslanik", je samo vama muslimanima poslanik. Drugima nije, niti ce ikada biti. Samo se pokvarene i ne dovoljno informisane osobe mogu diviti umno poremecenoj osobi, osobi, koja je bila padavicar, nadji hadis Sahih, po Bukhariju, gjde lijepo pise da kad je muhamed imao vizije da je bacao pjenu na usta i Citiram: "vristao kao mlada deva".

Covjeku koji je bio lazov, i to toliki veliki lazov, da mu je zena Aisha rekla, kad je napunila malo vise godina i prokuzila ko je i sta je muhamed, (parafraziram): O, muhamede zista si ti sretan, tvoj Alah ti daje sta god da pozelis.

Ubica, ubio clanove vlastite familije koji su odbili da vjeruju u njegovo poslanstvo, naredio ubistvo pjesnikinje Asme bin Marvan, koja se rugala njegovim maloumnositma, kojima se i danas vecina pametnog svjeta ruga, maloumnostima tipa: Isperi nos kad ustanes tri puta, a narocito dobro promuljaj da izbacis sejtana koji zivi u prljavim gornjim djelovima nosa, ili pij kamilji urin je je pun ljekovitih sastojaka, ili prisluskivao Solomon kako dva mrava razgovaraju, ili nije taj duh koji mu je donosio rijeci od alaha, htio da udje u kucu gdje ima ogdledalo i pas, pa otada svi muslimani mrze pse, i takvih idiotluka koliko hoces.

Lopov, pljackas, najnizeg kalibra, nemoralan covjek, pokvarenjak i bogohulnik neiskazani.
Poslanik, prljavog i pokvrenog satanskog duha, koga vi po muhamedovom primjeru zovete Gabrijel, ali taj se duh nikada nije muhamedu pretstavio niti rekao da je Gabrijel.

I kazem ti ne boje se vas ljudi, da vas se boje ne bi pokusavali da vam se suprostave i sprijece zagadjivanje jednog lijepog i tolerantnog zivota vasim otrovima i pokvarenjakluklucima.

Preziru vas, i taj svoj prezir jasno izrazavaju. I mojne pricati, zivota ti, muslimanska zajednica je jedna od najomrazenijih i najprezrenijih zajednica ovdje u AU.

Niko nece da zivi blizu vas, eto sad idete na sud da prisilite stanovnike jedne opstine da vam daju dozvolu za izgradnju islamskog centra, nece ljudi ni da cuju za vas. Ej, dokle ste stigli, sudom morate da prisilite ljude da vas trpe, a oni nece. To nije bilo ni za crkvu, ni za sinagogu, ni za budisticki hram, ni za masonski hram i ko zna kakve vjerske kuce. Samo za vas, na sud da silite ljude da vas trpe, a oni vas nece. Gdje god se cuje da su muslimani vecina niko nece tu da zivi.

Lakemba je jedna opstina sa muslimanskom vecinom i na veoma je losem glasu, tamo niko niti voli da ide, ako bas ne mora. I oh da, nemoj molim te lagati za libanske muslimane da su jedna od najbogatijih zajednica.

Jedna od najbogatijih zajednica i najpostovanijih jesu libanski hriscni, koji su ovdje pobjegli od svojih sunarodnika libanskih muslimana. Sa njima niko nije imao problema.

Libanski muslimani su jedna od najprljavijih, najnepisminijih (najneobrazovanijih), najvise preziranih, sa navecim postotkom silovatelja, i lopova, zajednica.

Eto pa shvati ako mozes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Apr 2003, 21:03 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Kada nekog citiraš, navedi koga citiraš - stvar opšte kulture...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2003, 09:13 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Apr 2003, 15:53
Postovi: 332
Lokacija: Banja Luka
Stvarno, i mene interesuje koga citira, tim prije sto u drugom dijelu, prvog citata, drugi red pise:``...kad mu je sve dopi...., trazi novu avanturu...``.
Koliko znam psovanje i vrijedjanje je na forumu zabranjeno, sto je naglaseno i posljednjom temom:Pravila na forumu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2003, 10:15 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Apr 2003, 16:31
Postovi: 77
Lokacija: Bgd
Eto, editovao sam, je li sad u redu?

Hoces generalije autora? Pa internet ti je ovo, ni ti nisi da svoje prezime, maticni broj, i sta ti ja znam?

Jel znas ti koliko ima zivota na netu?

NEGO KOMENTARISI tekst, a pusto to ko, pa ko? MOZDA JE SALMAN RUZDI, OTKUD JA ZNAM?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Apr 2003, 10:41 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Apr 2003, 15:53
Postovi: 332
Lokacija: Banja Luka
Pa sto se ljutis?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Apr 2003, 10:40 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Sada mi je očigledno odakle potiču onakve stvari na temi "Kuran i muslimani" koje je izrekao onakkojisepredstavljakao Maran Ata.
Tekstovi koje iznosiš ne zavređuju nikakav komentar osim ovog:
da si se rodio kao Arapin u okrilju onoga što se naziva islamom (a tvrdim da i zvanični islam ima veze sa izvornom vjerom isto koliko i zvanična hrišćanstva) izvan svake je sumnje da bi i te kako našao materijala da iskriviš i oblatiš Isusa Hrista i hrišćanske duhovnjake (kao što to zadrti i zaslijepljeni pripadnici drugih "vjerskih učenja i čine). Takođe je vrlo vjerovatno da bi bio član Al Kaide npr. Duh je isti samo je podneblje različito.

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Apr 2003, 13:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
О... ево нама и нашег "апостола" вајног, да нас малко "подучи"... А зашто си ти "реинкарнација" баш Павлова ? Како знаш да ниси "реинкарнација" Јудина, оног што је издао Христа и обесио се после ? Хајде, реци нам како знаш... само... немој нам рећи како ти је то гуру тако рекао, а ти се поклонио и рекао "да масса". 8)

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Apr 2003, 15:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Okt 2002, 20:30
Postovi: 151
Lokacija: Banja Luka
Budizam je najbolja religija.Citava filozofija se sastoji u tome da je sve relativno.Sve ce proci .Nista ne traje vjecno i nema vjerskih ratova(jedne od najvecih gluposti u hriscanstvu i pogotovo islamu).Sympathy for the devil :evil:

_________________
Sto mu gromova,jelenskih mi rogova,svih mi dabrova s Ontaria,karamba i karambita,tako mi chukundede vraca i bubnjeva Darkvuda dal' je bilo bolje za vrijeme druga Tita?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Apr 2003, 13:37 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Само нам још реци где и када је Православна Црква организовала, и повела верски рат...

Пази, немој случајно да генрализујеш ствари и почнеш причу о Крсташким ратовима, организованим од Хришћана. Ти ратови су организовани од Римокатоличке цркве, и немају никакве везе са Православљем.


Деде... 8)

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Apr 2003, 16:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Apr 2003, 16:31
Postovi: 77
Lokacija: Bgd
Citiraj:
da si se rodio kao Arapin


da se muhamed rodio kao cura ne bi bilo islama.
da je baba zensko bila bi deda.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2008, 15:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Okt 2008, 22:55
Postovi: 22
Bissmillah...pocecu ajetom gdje Allah dz.s kaze:
"Nego,istinom suzbijamo laz,istina je ugusi i lazi nestane;a tesko vama zbog onoga sto o Njemu iznosite"(el enbija 27)

Nase muslimansko vjerovanje je da je Isus-Isa a.s bio jedan od 25 u Kuranu spomenutih Poslanika,data mu je knjiga Indzil(biblija) koja je dozivila iskrivljnja sto dokazuje 50.000 velikih gresaka i kontradiktornosti koje su nadjene u njoj...zar da u takvu objavu vjerujemo,la illahe ilellah...stav krscana je da je on tjelotvoreni bog,subhanAllah,tesko se njima zbog tih rijeci...

Da li je Isus bio zaista Bog?Ako smo imalo pametni i ako imalo imamo mozga a svi vjerovatno smatramo da imamo,ova tvrdnja da je Isus bio bog moze se shvatiti netacnom samim kontrapitanjemA LI JE ISUS TVRDIO DA JE BOG...Isus nikada za svoga zivota,dok je hodao ovom zemljom nije rekao JA SAM BOG ili OBOZAVAJTE ME...ni u jednoj od 66 biblijskih knjiga ili 73 kod rimokatolika se ne nalazi izjava isusa da je on bio Bog....pa se pitam ko smo mi da nazivamo bogom nekog ko to za sebe nije htio nikad ni reci,nego je cak rekao: "moj Otac je veci od mene"(ivan 14:28)....iz ove recenice svaki pametan covjek koji razmislja moze shvatiti da je rekao da ima neko veci od njega...pa ako je isus bog pa zar ima neko veci od boga....zapitajte se

I na kraju pitanje za sve krscane....neka mi neko od vas kaze 2 odgovora:
1.JESAM LI UPRAVU KAD KAZEM DA JE ISUS SIN COVJECIJI(tako se u bibliji cesto nazivao isus)
2.Koliko bog ima sinova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2008, 16:33 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
nisi u pravu jer nemas pojma u vezi grckog. :D

za drugo opet nisi u pravu jer tvoj stav prema trojstvu je negativan. sto znaci imas svoje misljenje i sad oces da se prepires.

jesam li ja u pravu kad kazem da u Bibliji nema ni rijeci o Muhamedu. :wink: :evil3:

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2008, 18:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Okt 2008, 22:55
Postovi: 22
spavac je napisao:
nisi u pravu jer nemas pojma u vezi grckog. :D

za drugo opet nisi u pravu jer tvoj stav prema trojstvu je negativan. sto znaci imas svoje misljenje i sad oces da se prepires.

jesam li ja u pravu kad kazem da u Bibliji nema ni rijeci o Muhamedu. :wink: :evil3:

nisi,jer u bibliji se nalaze citati koji govore da ce doci novi poslanik


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2008, 19:37 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
u mojoj Bibliji ne pise to, ako me kontas. :wink: :evil3: pored toga ako pricamo o onom starom grckom jeziku- ni tamo neces pronaci. :wink: :evil3:

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2008, 21:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Okt 2008, 22:55
Postovi: 22
spavac je napisao:
u mojoj Bibliji ne pise to, ako me kontas. :wink: :evil3: pored toga ako pricamo o onom starom grckom jeziku- ni tamo neces pronaci. :wink: :evil3:

jesil bas siguran...nepise sig MUHAMED CE BITI POSLANIK vec citati koji su dali naznake za to....


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2008, 22:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Okt 2008, 22:55
Postovi: 22
spavac je napisao:
u mojoj Bibliji ne pise to, ako me kontas. :wink: :evil3: pored toga ako pricamo o onom starom grckom jeziku- ni tamo neces pronaci. :wink: :evil3:

mislim da cu ovim dokazati istinu,koja se nece moci pobiti....sada cu dokazati da je Muhammed a.s poslanik od Boga i da on nije izmisljena licnost...evo sta tvoja biblija kaze:

"Podignut cu im proroka izmedju njihove brace,kao sto si ti(isus),Stavicu Svoje rijeci u njegova usta,da im kaze sve sto im zapovijedim(ponovljeni zakon 18:18)

"Knjiga koja se daje covjeku koji nezna da cita"(knjiga izaija 29:12)
poznato je da Muhammed nije znao citati a isus jeste...

hoces li jos dokaza ili ti je jasno sve


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2008, 22:53 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13207
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

5 Moj 18, 18 se odnosi na Isusa za tvoju informaciju. takodje ne pise u mojoj Bibliji tako kako si ti interpetirao taj stih. al zato pise * koja te vodi do Jovana 1:45. :wink: :evil3: procitaj citavu glavu kad citas, a ne jedan stih koji se tebi dopada.

:D :D :D :D :D :D
a tek Isaija 29:12, joj de tita ti procitaj citavu glavu i citavu knjigu Isaijinu. nema u tom stihi ni rijeci o Muhamedu. :evil3:

kako ti je mocan argument "poznato da muhamed nije znao citati" :lol:

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2008, 00:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Okt 2008, 22:55
Postovi: 22
spavac je napisao:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

5 Moj 18, 18 se odnosi na Isusa za tvoju informaciju. takodje ne pise u mojoj Bibliji tako kako si ti interpetirao taj stih. al zato pise * koja te vodi do Jovana 1:45. :wink: :evil3: procitaj citavu glavu kad citas, a ne jedan stih koji se tebi dopada.

:D :D :D :D :D :D
a tek Isaija 29:12, joj de tita ti procitaj citavu glavu i citavu knjigu Isaijinu. nema u tom stihi ni rijeci o Muhamedu. :evil3:

kako ti je mocan argument "poznato da muhamed nije znao citati" :lol:
aj pa ja zaboravio da vi imate stotine razlicitih biblija,stotine verzija pa eto tako sad nastaje pomutnja i tako da je sva vasa vjera takva jer nemate jedne zajednike knjige kojom ce te vladati vec razlicite verzije


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Okt 2008, 01:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
Muslim je napisao:
spavac je napisao:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

5 Moj 18, 18 se odnosi na Isusa za tvoju informaciju. takodje ne pise u mojoj Bibliji tako kako si ti interpetirao taj stih. al zato pise * koja te vodi do Jovana 1:45. :wink: :evil3: procitaj citavu glavu kad citas, a ne jedan stih koji se tebi dopada.

:D :D :D :D :D :D
a tek Isaija 29:12, joj de tita ti procitaj citavu glavu i citavu knjigu Isaijinu. nema u tom stihi ni rijeci o Muhamedu. :evil3:

kako ti je mocan argument "poznato da muhamed nije znao citati" :lol:
aj pa ja zaboravio da vi imate stotine razlicitih biblija,stotine verzija pa eto tako sad nastaje pomutnja i tako da je sva vasa vjera takva jer nemate jedne zajednike knjige kojom ce te vladati vec razlicite verzije


Pa ovo sad malo smijesno ispada, kazes da ima stotine vrsta Biblija a i inace je poznato da muslimani tvrde da je Biblija nepravilno prevedena i puna gresaka- ali TI i pored svega toga tu istu Bibliju, svu nepravilnu i punu gresaka, citiras da bi "dokazao" da se Isaija 29:12 odnosi na Muhameda?! Cudna logika.

A o samom tekstu Isaije i njegovom kontekst da i ne pricam..

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 506 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs