banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 20 Apr 2024, 05:24

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 09 Jul 2009, 19:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Apr 2008, 19:59
Postovi: 370
Lokacija: Pod Jasenom
Citiraj:
Domaci i Turci. Znam jer sam se druzio sa nekim Turkinjama i sasvim su OK.

Zavisi.. Cuo sam da je Instanbul dobar, tj, uredan, fino uredjen, zene bez kostima i marama.. ali vazi pravilo "sto juznije, to tuznije".
Sela su im u najmanju ruku kao kod nas u kameno doba, al´ da ne bude da pricam na prazno- jer nisam "uzivo" vidjeo, onda cu pricati o ljudima koji su doli iz tih krajeva, pa zive u inostranstvu.. :o

Za mene su primitivci, oni najveci.. Znaju samo za nasilje, ponasaju se u najmanju ruku kao da sve njima pripada, zene maskirane,.. itd, itd.. Uopste se ne trude da se uklope u sredinu u koju su dosli.. Prosto receno, divljaci.
Ubijaju svoje sestre, kceri, majke - pravdajuci se da su time htjeli da sacuvaju "CAST" porodice..!
P.S. Cast izuzetcima (upoznah i takve)

Citiraj:
osim ako pod civilizovani misliš na Euro-atlantsku civilizaciju

Naravno!

_________________
...neda mi se objasnjavat´,
al´ ti se s´ time ne bi slago, garant!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Avg 2009, 18:52 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Jun 2009, 15:43
Postovi: 94
114_AhmeD je napisao:
Soki je napisao:
Koji islamski pokret zivi po kuranu?



Ne možeš tako grupirati ljude pa da kažeš ovi su, ovi ne.. sve ovisi o individue kojeg stavljaš na vagu Kur'ana i tradicije posljednjeg bozijeg poslanika, Muhammeda savs pa vidiš na čemu je.


Ehl sunnet vel dzemaat / sljedbenici prakse poslanika savs i ashaba su najispravniji


Zar se nisu Muslimani vec nakon Muhamedove smrti podijelili na Sunite i Siite.Oni i dan danas ratuju jedni protiv drugih.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2009, 13:01 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2009, 17:44
Postovi: 493
Lokacija: Banja Luka - Jerusalem - pa opet Banja Luka i tako u krug...
Soki je napisao:
Zar se nisu Muslimani vec nakon Muhamedove smrti podijelili na Sunite i Siite.


A i u okviru tih frakcija ima pregršt grupa i grupica...

_________________
Са твоје стране, Зока, постоjи стална дискриминација на националној основи према мене.
(Rujka iz daleke Moskve)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Avg 2009, 18:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Jun 2009, 15:43
Postovi: 94
Tacno Aaron.

(Ivan 14:6) 6 Isus mu je odgovorio: “Ja sam put i istina i život. Nitko ne dolazi Ocu osim preko mene.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2009, 11:15 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Soki je napisao:
Tacno Aaron.

(Ivan 14:6) 6 Isus mu je odgovorio: “Ja sam put i istina i život. Nitko ne dolazi Ocu osim preko mene.


ma jasta, sta cemo ljudima prije Isusa ? - kako ne razmisljas antiislamista


Svaki poslanik je to rekao narodu jer je u njihovo vrijeme to jedini nacin do Boga bio,..


I Noa je rekao " ja sam put"
i Abraham Allahov prijatelj .....

I Muhammed salallahu alejhi ve sellem Allahov miljenik je rekao....
Neki su ispravljali vjeru kao što je Isaa a.s pokvarenim židovima poslan nakon mojsija a ..

Neki su od njih pagane vodili u monoteizam... Samo, pouku primaju razumom obdareni...

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2009, 11:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2009, 17:44
Postovi: 493
Lokacija: Banja Luka - Jerusalem - pa opet Banja Luka i tako u krug...
114_AhmeD je napisao:
Samo, pouku primaju razumom obdareni...


Islam je veoma podijeljen na sekte i sektice, ma koliko njegovi promotori pokušavaju da ga predstave jedinstvenim. I sad, čija pouka je prava? Šiiti tamburaju jedno, suniti pjevaju drugo, indonezijske muhamedije vrte neku svoju ploču... Dogovorite se!

_________________
Са твоје стране, Зока, постоjи стална дискриминација на националној основи према мене.
(Rujka iz daleke Moskve)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2009, 14:35 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
Ih, a sta cemo sa zionistima i ortodoxnim jevrejima? Eno pobise se u sred Jerusalima zbog parkinga koji bi trebao da se izgradi u kvartu gdje zive ortodoxni jevreji i koji bi trebao da radi subotom sto je zabranjeno (sabat). Zionisti bi da zaradjuju subotom pa tako drze sve radnje i restorane otvorenim (money money money :)) dok se to suprostavlja zakonu. Daj dogovorite se vise :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2009, 14:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2009, 17:44
Postovi: 493
Lokacija: Banja Luka - Jerusalem - pa opet Banja Luka i tako u krug...
Dust je napisao:
Ih, a sta cemo sa zionistima i ortodoxnim jevrejima? Eno pobise se u sred Jerusalima zbog parkinga koji bi trebao da se izgradi u kvartu gdje zive ortodoxni jevreji i koji bi trebao da radi subotom sto je zabranjeno (sabat). Zionisti bi da zaradjuju subotom pa tako drze sve radnje i restorane otvorenim (money money money :)) dok se to suprostavlja zakonu.


Pa bolje da zarađuju pare nego da se kao tvoji drugari raznose bombama po autobusima.

_________________
Са твоје стране, Зока, постоjи стална дискриминација на националној основи према мене.
(Rujka iz daleke Moskve)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Sep 2009, 14:38 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
Pa raznose se i tvoji drugari.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2009, 17:06 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2009, 12:35
Postovi: 12370
Lokacija: Banja Luka, Republika Srpska
Отишли сте у оф...

Од "исламских држава" мени се свиђају рецимо, Малдиви. Мала, изолована, острвска државица која се налази у Индијском океану на неких 750 километара југозападно од Шри Ланке... http://en.wikipedia.org/wiki/Maldives

_________________
Пао је у блато и осјетио цијев. Видио је фацу брадату и дрску.
Видио је смрт и чуо је ријечи, добродошли у Републику Српску!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2009, 17:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
114_AhmeD je napisao:
ko je stvorio bombaše ubice ?

Neminovno je da ljudi nece bez razloga takve stvari praviti, svaka akcija ce izazvati reakciju.
Židovi su došli u palestinu nakon drugog svijetskog rata. Od tad su posjedovali 5% palestine da bi danas došli na 96% izraela i 4% palestine.

600 naselja palestinskih je uništeno i zatran im je trag. Ne može proći mjesec dana da se novi pokolj ne desi. NErijetko se djeca ubijaju i usraćuje se ikakva pomoc i dolazak hrane i lijekova u okupirana naselja. 60 godina se tlači taj narod na najgori način. Čak su im u vodu ubačeni medikamenti za sterilnost, na svaki krvnički način im se želi broj smanjiti..

I sad neko prigovara što su ljudi pukli i žele dizati u zrak... !? Neka prestanu ubijati i nece biti ubijani jevreji.

Palestina je u srcu svakog muslimana na svijetu i pitanje je vremena kad ce doci pravi vladari i rijesiti tu stvar kako treba.

Zar ti podrzavas te bombase ubice?? Zar trebamo tako "Kako ti meni - tako ja tebi?" A Zar ne bi trebali (svi mi) "Ko tebe kamenom ti njega kruhom?!
S razlogom ili bez razloga... nije lijepo i prije svega nije Bozije tako se ponasati i na takav nacin "rasciscavati stvari".
Kazes "..da dodju pravi vladari pa da rijese stvari kako treba"... Pravi vladari nece nikad doci na vlast dok je narod divlji i dok im krv vrvi za osvetom i tudjom krvi. To vazi za sve narode koji ratom i ubijanjem zele da rasciste stvari. Vjernik ne treba da drzi noz i pusku u ruci ...a toga svaki iskreni vjernik treba da bude svjestan. I da ti ljudi koje ti spominjes ( i jedni i drugi), imaju imalo vjere u sebi, ama imalo, ne bi se desavale takve stvari. A vjerujem da i ti znas onu narodnu poslovicu "Gdje nije celjad bijesna nije ni kuca tijesna". Mislim da na ovom svijetu ima dovoljno mjesta za sve nas, za sve narode, za sve nacije,..samo da smo malo vise tolerantniji i da imamo vise ljubavi i vjere prema braci i sestrama .
Cesto cujem na vijestima kako se zivotnije izmedju sebe pomazu, kuja prisvoji mace, majmunica prisvoji tigrica pa ga hrani, kuja prisvoji prase, macka se igra sa misom... a ljudi se izmedju sebe nemogu , a najinteligentija bica ... ma jasta da smo najinteligentniji...dzaba nam sva nasa inteligencija kada nam ono najvaznije otkazuje a to je saosjecanje, postovanje i ljubav prema bliznjem.




Sve Sam vam ovo kazao da vas upozorim. Izgoniće vas iz sinagoga, da, doći će vreme kada će svaki koji vas ubije misliti da to čini Bogu u čast. A tako će činiti jer ne poznaše ni Oca ni Mene. (Pogl. 74, 1)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2009, 03:36 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
Mogla si neku i Aronu uputiti :roll:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2009, 07:51 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Dust je napisao:
Mogla si neku i Aronu uputiti :roll:

Koji dio ti nije jasan?! Rekla sam "svi mi"..." "..da smo"..."svi narodi"... odnosila sam se na sviju nas.
A citat se odnosi na sve koji "ubijaju u ime Boga", a u stvari, ne ubijaju u ime Boga nego u ime djavola.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2009, 09:15 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Avg 2006, 19:54
Postovi: 491
Ono što cionistički režim čini u Izraelu/Palestini nad palestincima je genocid.
Tu nema nikakve sumnje!
Jevrejima-Cionistima je „sreća“ što imaju svoje ljude u ključnim strukturama SAD-a pa im se to „amortizuje“.

Što se tiče same teme:
mislim da su pozitivni primeri razvijenih islamskih zemalja MALEZIJA i SINGAPUR.
Slažem se da je i Turska poprilično razvijena zemlja ali ona nije islamska država već sekularna iako je muslimanska populacija.
Čitao sam da je Malezija podeljena u regione i da je u većini regiona na snazi šerijat.Uspeli su da postanu „zemlja tigar“ tj.ostvare nagli privredni razvoj ali i društveni.
U zemlji živi dosta nacionalnih manjina ali uživaju sva prava i svi su patriotski raspolozeni.
Visoka civilizacijska svest jednog društva se meri upravo prema odnosu većine tog društva prema manjinama!
Inače predivna zemlja i kad je priroda u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2009, 10:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Avg 2009, 17:44
Postovi: 493
Lokacija: Banja Luka - Jerusalem - pa opet Banja Luka i tako u krug...
Baš su neraskidive veze izneđu bosanskog muslimana iz Tešnja i palestinskog beduina. Ajd Ahmede ne budali.

_________________
Са твоје стране, Зока, постоjи стална дискриминација на националној основи према мене.
(Rujka iz daleke Moskve)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2009, 11:46 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Aaron je napisao:
Baš su neraskidive veze izneđu bosanskog muslimana iz Tešnja i palestinskog beduina. Ajd Ahmede ne budali.


Vjernici su braća, mene je veća briga za svakog palestinca nego za mog prvog komšiju koji nije musliman. Takav je Islam, ja Palestinu smatram svojom zemljom , tamo je Al Aqsa :wink: ...

I ok, palestinci su beduini, jevreji su najbolji na svijetu. Poznata mi je ta narav Harune... :D

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2009, 11:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Feb 2009, 21:46
Postovi: 1289
Leona je napisao:
114_AhmeD je napisao:
ko je stvorio bombaše ubice ?

Neminovno je da ljudi nece bez razloga takve stvari praviti, svaka akcija ce izazvati reakciju.
Židovi su došli u palestinu nakon drugog svijetskog rata. Od tad su posjedovali 5% palestine da bi danas došli na 96% izraela i 4% palestine.

600 naselja palestinskih je uništeno i zatran im je trag. Ne može proći mjesec dana da se novi pokolj ne desi. NErijetko se djeca ubijaju i usraćuje se ikakva pomoc i dolazak hrane i lijekova u okupirana naselja. 60 godina se tlači taj narod na najgori način. Čak su im u vodu ubačeni medikamenti za sterilnost, na svaki krvnički način im se želi broj smanjiti..

I sad neko prigovara što su ljudi pukli i žele dizati u zrak... !? Neka prestanu ubijati i nece biti ubijani jevreji.

Palestina je u srcu svakog muslimana na svijetu i pitanje je vremena kad ce doci pravi vladari i rijesiti tu stvar kako treba.

Zar ti podrzavas te bombase ubice?? Zar trebamo tako "Kako ti meni - tako ja tebi?" A Zar ne bi trebali (svi mi) "Ko tebe kamenom ti njega kruhom?!
S razlogom ili bez razloga... nije lijepo i prije svega nije Bozije tako se ponasati i na takav nacin "rasciscavati stvari".
Kazes "..da dodju pravi vladari pa da rijese stvari kako treba"... Pravi vladari nece nikad doci na vlast dok je narod divlji i dok im krv vrvi za osvetom i tudjom krvi. To vazi za sve narode koji ratom i ubijanjem zele da rasciste stvari. Vjernik ne treba da drzi noz i pusku u ruci ...a toga svaki iskreni vjernik treba da bude svjestan. I da ti ljudi koje ti spominjes ( i jedni i drugi), imaju imalo vjere u sebi, ama imalo, ne bi se desavale takve stvari. A vjerujem da i ti znas onu narodnu poslovicu "Gdje nije celjad bijesna nije ni kuca tijesna". Mislim da na ovom svijetu ima dovoljno mjesta za sve nas, za sve narode, za sve nacije,..samo da smo malo vise tolerantniji i da imamo vise ljubavi i vjere prema braci i sestrama .
Cesto cujem na vijestima kako se zivotnije izmedju sebe pomazu, kuja prisvoji mace, majmunica prisvoji tigrica pa ga hrani, kuja prisvoji prase, macka se igra sa misom... a ljudi se izmedju sebe nemogu , a najinteligentija bica ... ma jasta da smo najinteligentniji...dzaba nam sva nasa inteligencija kada nam ono najvaznije otkazuje a to je saosjecanje, postovanje i ljubav prema bliznjem.




Sve Sam vam ovo kazao da vas upozorim. Izgoniće vas iz sinagoga, da, doći će vreme kada će svaki koji vas ubije misliti da to čini Bogu u čast. A tako će činiti jer ne poznaše ni Oca ni Mene. (Pogl. 74, 1)



teba da ubija polako 60 godina mogla bi pričati. Lako je pričati iz vruće sobe, ugodne fotelje.

ZAŠTO NI JEDAN ČOVJEK NA SVIJETU NIJE REKAO DA NACISTE I HITLERA TREBA KRUHOM PO GLAVI UDARATI !? - zato što smisla nema, ode u propast sve, nema tu pravde. Pokvarenjaka udari kruhom , njemu to još veći podsticaj bude da zlo radi . Zašto policiju danas imaš ? - zato što zdrav razum nalaže da treba...

E CIONISTIČKI ŽIDOVSKI REŽIM U IZRAELU JE GORI NEGO NACIZAM ..........

_________________
THERE IS NO GOD BUT ALLAH, AND MUHAMMED IS HIS PROPHET


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2009, 12:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Avg 2006, 19:54
Postovi: 491
Ahmede,

zar u Ramazanu ne bi trebao biti smireniji? :)
Koliko je još dana ostalo?
Reci mi,kakvo je tvoje mišljenje o Rumiju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2009, 13:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Okt 2002, 16:13
Postovi: 2214
Lokacija: Lopare/Banjaluka
MILO je napisao:
Što se tiče same teme:
mislim da su pozitivni primeri razvijenih islamskih zemalja MALEZIJA i SINGAPUR.


Ma, sve zemlje za primjer:


Daredevil zabranjen u Maleziji

Muslimanima u Maleziji zabranjeno je da idu na koncert američkog hip hop benda Black Eyed Peas

U Maleziji zabranjena joga

U Maleziji zabranjen heavy metal


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Sep 2009, 13:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Ima pozitivnih primjera, nedavno je odrzan u Arabiji izbor za miss, ocjenjivali su iskljucivo moralne osobine djevojaka. Tu bi i mi mogli uciti od njih.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs