banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 17:17

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Isusovo setkanje
PostPoslato: 05 Apr 2003, 15:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Dec 2002, 16:22
Postovi: 171
smijesno to cuti od maran ate, ali ajde.

2 Moj 25:8,9. uzmi pa citaj..

Jevrejima 8 glava, 9,

Otkrivenje 11;19. mada mi je poznato da ga ne priznajete, ali zato priznajete njegovo jevandjelje i 3 poslanice, cudo jedno.

za pocetak nekoliko tekstova sto se tice svetinje. kao sto vidis to se nalazi u Bibliji, pa vjerujem da je imas.

evo ti jos malo Otkrivenje 15;5-8...malo cu ti dati jedan putokaz sta znaci kad se crkva napuni dima, 2 Moj 40;34 1 Carevima 8;10-11 , 2 Dnevnikova 5:13-14.
da li ti je poznat izraz "okia" grcki... proteskena, ta hagia..

objasni mi Danila 7 glavu. svrhu svetinje u S.Z. njenu sluzbu, jednogodisnje ciscenje. i da li je to imalo sliku u N.Z. (pazi dok budes objasnjavao tu sluzbu da ne napravis gresku, pa da ne priznas kako pravoslavni svestenici i dan danas se oblace po starozavjetnim propisima, i vrse sluzbu starog zavjeta, naravno bez jagnjadi, ali su to malo modernizovali).


ubjedjen sam da ces ovo shaviti kao provokacija, medjutim ja zelim da razgovaramo i da uporedimo razlicita shvatanja nekih dogadjaju u Bibljiji, bez imalo cinizma, pa te kao hriscanina zamoljavam da pazis sta pises. jer sto budes pisao govori o tvom karakteru.

_________________
ljubi ljubi , al glavu ne gubi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Apr 2003, 15:57 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Pazi prijatelju... nipodistavanje Hristove zrtve na krstu je bezboznistvo, i tu ces se verovatno sloziti samnom. Tvrditi kako Njegova smrt na krstu nije dovoljna za nase iskupljenje je takodje bezboznistvo.

Sto je najgore, subotari upravo to tvrde. Tvrdnja kako nas Hrist jos nije iskupio, nego "svrsava neku sluzbu" (jeres istraznog suda), je upravo to negiranje i nipodastavanje Njegove zrtve. Otkud te jeresi ? Bilo je potrebno na neki nacin objasniti ljudima zasto Hristos nije dosao kada su to Miler & Co. racunali i izmislili su sve te jeresi kako bi pokrili bruku i sramotu. A za pobijanje svih tih jeresi dovoljno je navesti samo ovo:


Jev. 7,27 Kojemu nije potrebno svaki dan, kao sveštenicima (starozavetnim), najprije za svoje grijehe žrtve prinositi, a potom za narodne, jer on ovo učini jednom, kad sebe prinese.

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Apr 2003, 02:24 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Реч је о оригиналним јересима суботарске секте које су измишљене како би се оправдао Христов не-долазак тамо неке 1844. године када су "адвентисти" (суботари), израчунали да ће Он доћи. Имаш детаље о историјском току догађаја на теми "Ко су суботари (адвентисти)..."

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Apr 2003, 13:39 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 16 Dec 2002, 16:22
Postovi: 171
tacno je to sto pise u jevrejima 7:27, ali sta cemo sa ostalim tekstovima. ni ja nisam rekao da je Hristova zrtva na krstu bila nekorisna. uzmi malo S.Z, pa vidi sta se radilo nakon prinosenja, zrtve. o tome govori i poslanica Jevrejima, sta sad Gospod radi.

_________________
ljubi ljubi , al glavu ne gubi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Apr 2003, 13:51 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Пријатељу... па то су типична питања која себи поставља несавршени људски ум. Запто се не запиташ: Шта је Господ радио од васкрснућа све до 1844. године ? Имаш ли одговор за то ? Да нећеш случајно тврдити како је проводио некакву "истрагу" ? Како ћеш то објаснити у светлу чињенице да Бог све зна и свугде је присутан сво време ? Да ли Њему уопште треба некаква истрага, а ко све зна ?

Да скратим, размишљати о божанским стварима на људски, телесни, несавршени начин је опасно, јер води у јереси попут поменутих суботарских. Разумевање теологије без онтологије је немогуће, као и обрнуто. Опет ћу да те упутим на мој недавни текст о односима између Бога и људи. Индикативно је да неразумевање Троједног Бога и погрешна представа о Христосу као "одвојеном" од Бога, или са посебним и слабији моћима, или непто треће неминовно води у јереси. У суботарском учењу се назире неколико познатих јереси у вези Троједног Бога, укључујући и Аријанизам. Да не спомињем ону смејурију о Арханђелу Михајлу. Литерално тумачење Библије је цели Протестантизам одвела далееееко од Бога. Освестите се.

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs