banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 13:32

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 189 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Sep 2012, 21:21 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Jan 2009, 00:45
Postovi: 3814
Ne mozes reci da u Aziji i Africi nisu problem radikalna tumacenja islama, bar danas u ovom dobu se moze lako provjeriti i vidjeti da je to tako...I upravo zbog toga (bar dobrim dijelom) je islam na losem glasu, kako kod nas tako i u svijetu.
Istih takvih fanatika imas i ovdje kod nas u BiH, i oni su problem sa kojim se treba suociti i koji treba rijesavati.

_________________
...Ko pogodi cilj, promasio je sve ostalo...
Imal dje nedje Nedje?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2012, 21:59 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
1946 je napisao:

Ma Islam i jeste religija mira, tolerancije, ljubavi. Ali ljudi ne žele to da vide, gledaju ono što njima odgovara,

Možda vas kuran i naučava da gradite mir i toleranciju (premda mi je sumnjivo ono "oko za oko, zub za zub") ali danas islam propagira sve osim mira i tolerancije, čovječe vi se danas pozivate na nekakav sveti rat i ubijanje svakoga ko nemisli kao vi pa čak ste toliki licemjeri da ubijate i muslimane koji su imalo tolerantni, pogledaj šta se desi skoro u Afganistanu...pobiše neku djecu jer su slušali muziku, zamotavate žene i oduzimate im osnovna ljudska prava poput obrazovanja i glasanja, ubijate širom svijeta u ime Alaha, zar to ON od vas traži, priznajem muslimani iz BiH su malo obrazovaniji od tih zatucanih arapa ali se takođe da primjetiti da njihovo učenje sve više uzima maha i u BiH pogledaj samo Anesa Subašića, Melvida Jašarevića i masu drugih koji se poistovjećuju sa tim religioznim fanaticima. Zajebi ti jarane taj svoj islam i tu šuplju priču prosipaj negdje drugdje.
P.S. I od sad da ti svaki post počinje sa "Pomoz Bog junaci" ili nećemo tvoje postove uopšte uzeti u razmatranje. :lol:

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Poslednji put menjao Wrangler dana 03 Sep 2012, 22:03, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2012, 22:02 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Sep 2012, 18:40
Postovi: 56
Hajde uzmi Kur`an i nađi gdje se naređuje da se razneseš i pobiješ stotine ljudi. To nisu muslimani, to nema veze sa Islamom, svi znamo šta je Džihad, to je borba na Allahovom putu, ali kada te neko napadne da uzmeš pušku u ruke i braniš Islam, a ne da ubijaš koga stigneš.

U Kur`anu piše:
“Ko ubije nekog koji nije ubio nikog, ili onoga koji na Zemlji nered ne čini, kao da je sve ljude poubijao: ako neko bude uzrok da se nečiji život sačuva, kao da je svim ljudima život spasio...“[89]

Sura koja govori o nevjernicima kaže:
Al-Kafirun (Nevjernici)
U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!
1. Reci: "O vi nevjernici,
2. ja se neću klanjati o­nima kojima se vi klanjate,
3. a ni vi se nećete klanjati o­nome kome se ja klanjam;
4. ja se nisam klanjao o­nima kojima ste se vi klanjali,
5. a i vi se niste klanjali o­nome kome se ja klanjam,
6. vama - vaša vjera, a meni - moja!”
(Kur'an Časni)

Jel ti igdje ovdje vidiš, da se naređuje da ubiješ onoga koji nevjeruje, ili da ga tjeraš da vjeruje, da je Bog htio svi bi bili muslimani, ili kršćani, ali je upravo ostavio ovako, da se vidi ko je kakav.

Znam da aludiraš na vehabije, ali i to su normalni muslimani, koji slijede jedan drugi mezheb, oni misle da je to ispravno, i u tom mezhebu oni se vode Kur`anom, tako da ti ni jedan pravi musliman, vehabija, neće reći da je terorizam opravdan.

Postoji kazna taliona, oko za oko, zub za zub u šerijatu, ali to je zadnja opcija, prije toga osoba koja je ubila nekog nedužnog čovjeka, može da plati odštetu, ako porodica ubijenog pristaje, mogu da mu oproste, ako ništa od toga ne bude, ona će ga ubiti. A šta drugo i zaslužuje onaj mahnitov koji pobije 20 ljudi (terorista), nego smrtnu kaznu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2012, 22:16 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10259
питање за бордо 1946.....
спомињеш како су хришћани-срби се понашали у рату....
ок,ал само ме интересује да ли је то било једнострано,тј. по теби да ли смо МИ,како већ генерализујеш једини склони томе,па смо ВАС тако чисте и плахо мирпљубљиве сатирали и разбијали ко сиротињу рају???
није све црно бијело,причом типа ци сте ово,ви сте оо се само врти у круг,не видим куда то реално води......

а када смо већ код религија,моје мишљење је да јеислам "модификована" или прилагођена верзија монотеистичких религија које су настале раније-прије свега хришћаства,а након тога и јудаизма....
не кажем сад да је то лоше или слично,али чињеница је да је много преклапања и сличности.е сад,ако то неко не може да прихвати,то није мој проблем....

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2012, 22:27 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 02 Sep 2012, 18:40
Postovi: 56
@ vlakanje
Upravo si rekao osnovu Islama, mi smatramo da je Bog poslao poslanika Musa a.s. (Mojsije) da širi vjeru, nije uspio pa je nastao judaizam, Bog je poslao Isa a.s.(Isusa) da širi vjeru, nije uspieo pa je nastalo kršćanstvo, onda je poslao Muhammeda koji je uspio, zbog toga su sve religije slične i propovjedaju slične stvari. No to je nebitno ima o tome dosta da se priča.
O ratu ne bih, samo ću te pustiti da malo razmisliš gdje se to rat vodio, u Sarajevu ili u Banja Luci?

@Wrangler
Hajde malo izuči svoju religiju, i pravo svoje religije, reći ću ti da se u kršćanstvu grijeh mogao oprati novcem, a ne šta više. A plaćanje duševne boli, samo pokazuje koliko je šerijat bio napredan, to je ono što mi tek danas imamo, i koliko se cijenio ljudski život, i nastojalo se da se sve učini kako se čovjek ne bi ubio.
Šerijat je nastao prije 1400 godina, a već je propisivao da se žena može udati samostalno, da su muška i ženska djeca jednaka, da se poštuju pripadnici drugih religija, da se brineš o komšiji, ne smiješ zaspati, ako ti je komšija gladan, to je sve za kršćane bio pojam u to doba.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2012, 22:36 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Maj 2010, 12:19
Postovi: 10259
бордо младићу,у томе и јесте проблем,као што сам рекао.овом причом се иде у недоглед,чуј,трећа срећа и опа,настаде исправна религија,ислам....ал небитно,ја прихватам да постоје и други са којима се не слажем.свако има своје,крај приче...
рат се водио и у бањалуци,али на други начин мада ни то није битно јер је моје питање било другачије.
није ми тешко да поједноставим и поновим,питање злочина,да ли је "твоја" страна чиста и безгрешна по том питању.....

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Sep 2012, 23:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
1946 je napisao:
Nervira me to, Breivik nije musliman, onaj što u Americi pobi ljude u kinu nije musliman, a i to je terorizam. Pun mi je klinac toga. I nisu Arapi i Afrikanci omrzli Islam u svijetu, nego oni koji na tome potenciraju.


Pa naravno da postoji budala svugdje, samo sto takvih kao Brejvik ima eto par mozda, a kod Arapa imas skoro svaki dan se u Iraku ili negdje raznese ili raznese druge jedan takav kao Brejvik. I to cak ubijaju i muslimane, samo zato sto pripadaju drugoj dzamiji, ili kako da se izrazim. Tako da moras shvatiti zasto ljudi imaju negativan utisak o islamu, jer ima malo puno vise Brejvika :)
Naravno, ja shvatam da pravi vjernici ni u islamu nece raditi te stvari, jer kao sto vidimo ubijaju oni i muslimane, znaci da nije do islama. Ali jednostavno ljudima je islam postao odbojan jer ima malo vise tih Brejvika tamo sto to rade.
Ti okrivljujes zapad. Tacno je da jedan dio krivice nosi i zapad, ali recimo u Afganistanu ili Iraku, eto sad i u Siriji su se tukli i prije dolaska zapada, i tuku se u svim tim drzavama.
Ja znam da to nije stav pravog muslimana, to sto radi ta vecina tamo, ali problem je sto takvi nanose nepopravljivu stetu islamu isto kao i Brejvik sto nanosi hriscanstvu, ali ovih tamo ima vise pa vise i stete nanesu.
Vjerovatno su Arapi slicno razmisljali u srednjem vijeku o hriscanima kad su se hriscani tukli, a oni tamo bili razvijeni i pametni.
Znaci, ljudi gledaju vjeru kroz ljude i kad ljudi se lose ponasaju kao u Arabiji i Africi, ili u Evropi u srednjem vijekku oni onda stvaraju negativnost o toj vjeri. Zato kazem, dobro je cuti ponekad i drugu, ljepsu stranu islama :)

Citiraj:
Jel zato što smo građani drugog reda? Ova djeca su kriva samo zato što su rođena kao muslimani? A isti stav imate i vi ovdje, jer samo pogledajte kako ste me na nož dočekali


Pa nemoj da se osjecas kao gradjanin drugog reda jer nisi. Po zakonu imas potpuno ista prava kao i ostali. Sad sto neki drugacije razmisljaju to nije zvanican stav. Ja te nisam na noz docekao, cak sam ti pozelio i dobrodoslicu jer prenosis drugaciji
islam kakav ne zna vecina ljudi. Neki su te mozda docekali na noz jer imaju lose utiske o islamu koje sam pomenuo gore. Naravno, pokusaj da im objasnis da islam nije takav kako ga shvataju, i mozda ce se promijeniti :)

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2012, 13:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Moras da siris toleranciju i razumijevanje medju ljudima. Niko te ne tjera da postanes musliman, ali malo tolerancije prema drugacijem nece skoditi. Ne mozemo sad rat pominjati 10000 godina. Onda nikad nebi napredovali kad bi gledali sta je ko kome ucinio. Po tom principu niko nebi trebao u Hrvatsku otici na more ili kupiti Dukat mlijeko ako se sjetimo 1941, 1942, 1943, 1944, 1991, 1995.
Ili niko nebi otisao u Njemacku raditi ili kupiti njemacki auto ako bi tako gledali. Neke stvari se moraju oprostiti, iako se ne moraju zaboraviti. Ja prvi ne volim Africke i Arapske muslimane jer su bezobrazni i fanatici, bar vecina. Stavise, mislim da sam jedan od najzescih protivnika Arapskih i Africkih muslimana jer se ponasaju kao zvijeri, isto kao sto bih bio protivnik hriscana srednjeg vijeka. Ali kad dodje covjek tolerantan koji postuje religije i odgovara na pitanja o svojoj religiji zasto mu ne dati priliku. I ja bi tebi mogao reci zaobidji ovu temu ako ti se ne svidja kao sto ti meni kazes da odaberem neki forum iz Federacije za "propagiranje islama". Ja ne propagiram islam vec samo zelim saznati odredjene stvari i diskutovati o istim. Ne mozemo se sad stalno vracati u proslost.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Sep 2012, 15:13 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
jellyfish je napisao:
Moras da siris toleranciju i razumijevanje medju ljudima. Niko te ne tjera da postanes musliman, ali malo tolerancije prema drugacijem nece skoditi. Ne mozemo sad rat pominjati 10000 godina. Onda nikad nebi napredovali kad bi gledali sta je ko kome ucinio. Po tom principu niko nebi trebao u Hrvatsku otici na more ili kupiti Dukat mlijeko ako se sjetimo 1941, 1942, 1943, 1944, 1991, 1995.
Ili niko nebi otisao u Njemacku raditi ili kupiti njemacki auto ako bi tako gledali. Neke stvari se moraju oprostiti, iako se ne moraju zaboraviti. Ja prvi ne volim Africke i Arapske muslimane jer su bezobrazni i fanatici, bar vecina. Stavise, mislim da sam jedan od najzescih protivnika Arapskih i Africkih muslimana jer se ponasaju kao zvijeri, isto kao sto bih bio protivnik hriscana srednjeg vijeka. Ali kad dodje covjek tolerantan koji postuje religije i odgovara na pitanja o svojoj religiji zasto mu ne dati priliku. I ja bi tebi mogao reci zaobidji ovu temu ako ti se ne svidja kao sto ti meni kazes da odaberem neki forum iz Federacije za "propagiranje islama". Ja ne propagiram islam vec samo zelim saznati odredjene stvari i diskutovati o istim. Ne mozemo se sad stalno vracati u proslost.

Jelifish nije uopšte rat i ratna zbivanja u pitanju već jednostavno odbojnost prema islamu, evo danas sjedim sa drugom iz Bugojna koji je hrvat i bio je u HVO i nijednog momenta mi nepada napamet da je on drugačiji od mene dok nekidan sjedim sa muslimanom (sin od poznatog Banjalučkog ćevabdžije) i neizlazi mi iz glave da je on musliman, čovjek ima drugačiju facu pa čak i drugačiji govor (premda smo odrasli u istom gradu i išli u iste škole) jednostavno su mi strani i odvratni, pričaju o higijeni o pranju guzice (pobogu ovo je 21 vjek) a smrde na kilometar, prošle god kupim od nekog muslimana iz Fojnice auto i muku sam mučio dok nisam istjerao smrad iz njega, jednostavno nemogu ih smisliti. Još kad vidim šta rade po svijetu u ime tog islama gade mi se i nemoj misliti da su ovi "naši" puno napredniji od Arapa jer su religiozni fanatici i jedni i drugi, njima hodža što kaže to je amin dok mi popa zabijemo u qurac ako se neslažemo sa njim.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 189 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs