banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 00:09

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 189 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Jan 2008, 20:22 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
1. U kojem činu vaše vere vidite uzrok spasenja?
2. Po čemu znate da će neko zadobiti spasenje?
3. Kad će stići carstvo Božije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2008, 20:49 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 03 Jun 2004, 13:47
Postovi: 918
Lokacija: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
Samo Allah dz.s. zna ko ce biti spasen a ko ne, to je nama smrtnicima onemoguceno. Mozes da se nadas i kajes.
2. Nije dato ljudima da znaju datum.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Jan 2008, 22:36 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Svakako da neznamo datum, ali bi trebale da postoje neki znaci kao pokazatelji tog nadolazećeg vremena i koji su to?
Da li čovek ima predstavu o tome u Islamskoj zajednici kroz čega se spasava?

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2008, 09:40 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Avg 2006, 19:54
Postovi: 491
Eeeee,ovo je bilo dobro pitanje,i mene je zanimalo.
S obzirom da sam clan foruma na http://www.sarajevo-x.com,pitao sam jednog prijatelja Muslimana.

Odgovorio je ovako:

SURA 103
EL-’ASR - VRIJEME
(Mekka, 3 ajeta)

U ime Allaha, Milostivog, Milosrdnog!

1. Tako mi vremena,
2. Uistinu,ljudi su na gubitku
3. Izuzev onih koji vjeruju i čine dobra djela, i preporučuju jedni drugima Istinu i preporučuju jedni drugima strpljenje.


On tvrdi da je ovo jedna od kracih SURA u Kuranu ali koja upravo govori ko su spasheni.
Kao sto vidimo u ovoj SURI se Bog direktno kune vremenom sto je takodjer indikativno i tera na razmisljanje.Zasto bash vremenom?
Zatim navodi koja je to kategorija spashena.
Dalje kolega obrazlaze da je dio rechenice......onih koji vjeruju......se odnosi na iskrene vernike koji istinski veruju u BOZIJU JEDNOCU i ne pripisuju Bogu nikog i nista ravnim.Kao sto znate ISLAM ne priznaje TROJSTVO pa se s razlogom kaze da je to krajnje monoteisticka vera a mozda i jedina.
Glavni temelj ISLAMA je :BOG JE JEDAN!
Sledeca SURA govori o toj jednoci:

SURA 112
EL-IHLAS - ISKRENOST
(Mekka, 4 ajeta)

[b]U ime Allaha, Milostivog, Milosrdnog!

1. Reci: On, Allah, je Jedan!
2. Allah je Apsolutni!
3. Ne radja i nije rodjen!,
4. I ravan Mu nije niko!

Nadam se lavicu da imash Kuran i da cesh ovo lepo da proverish...sto sam ja svakako uchinio i moram priznati da me zaintrigiralo :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2008, 10:53 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Pozdravljam brata Mila.
Veruj da ni jedno pitanje koje postavim nije naivno mada to nekima tako izgleda jer se početnim pitanjima treba stići do glavnog pitanja pa to treba činiti ,,izokola’’ jer vam na konkretno pitanje skoro niko nebi odgovorio,
Ko ima u potpunosti ispravno verovanje ima I odgovor jer nam Bog nije uskratio znanje o svemu što nam je potrebno pa stoga želim da I hrišćani uvide kako su izvrnuli reč istinitu I udaljili se od izvora a islamska zajednica nema u Kuranu odgovor na mnoga pitanja.
Jednom rečju hrišćani treba da vrše službu kao islamska zajednica a islamska zajednica da upozna spasitelja I prihvati spasenje.
U Bibliji su detaljno opisani svi znaci do zadnjeg koji predhode kraju jer je Milostivi sve potreno otkrio.
Pričekao bih da čujem još neko mišljenje pa da kažem svoje.
Pozdrav svim pripadnicima Islamske zajednice.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2008, 23:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
U nekoliko crta da približim znake koje Bog po prorocima reče da bi prepoznali vreme kraja.
O tome sam u prošlim temama dosta govorio a evo sad bih sažeto za vas to učinio.
Bog preko proroka Danila poručuje da će se na kraju pojaviti čovek bezakonja koji će sebe uzdići kao da je on Bog i da će imati tri i po godine svog vremena vlasti i tada sa neba stiže Isus Hrist da vaskrsne pravednike koji verovaše u njega i odnese na oblacima na nebo u periodu od1000god.a potom na obnovljenu zemlju kao u početku da ih spusti sa nebeskim Jerusalimom.
11-ta glava Otkrivenja opisuje taj period od tri ipo godine gaženja Jerusalima od strane pagana a 13-ta glava govori koja su carstva bila zveri i iz kojih će doći čovek zver precizirajući koliko ih ima sa tim hulnim imenom na glavi.
17-ta glava opisuje te ljude koji su predhodnica zveri i samog čoveka zver kroz kojeg će se.satana u svoj silini i čudima pojaviti.
Zasad toliko a vi pitajte ako postoji neka nejasnoća.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2008, 03:55 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Feb 2008, 16:03
Postovi: 4
Ako već vjerujete u postojanje Boga, onda pokušajte shvatiti da je nemoguće objasniti njegova djela i njegov naum bez obzira na religijsko opredjeljenje. Prikloniti se tumačenju bilo čega je bogohuljenje, jer božija riječ je kao i sam bog - običnom smrtniku nedokučiva.
---
Ако већ вјерујете у постојање Бога, онда покушајте схватити да је немогуће објаснити његова дјела и његов наум без обзира на религијско опредјељење. Приклонити се тумачењу било чега је богохуљење, јер божија ријеч је као и сам бог - обичном смртнику недокучива.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2008, 10:55 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Ako je Božija poruka ne razumljiva zašto nam je onda ostavi?

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2008, 05:59 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 21 Feb 2008, 16:03
Postovi: 4
Ko kaže da jeste?
---
Ко каже да јесте?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2008, 12:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Могао би бити мало јаснији у својим порукама, "мицрон"...овако ником није јасно које су твоје поруке,
односно закључци који произилазе из овог што си написао...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2008, 17:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Вјероватно мисли ко каже да је Бог оставио поруке, ако сам добро схватио.
Бај д веј зашто микрон пише истовремено са два писма и ћирилицом и латиницом?

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2008, 21:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Micron

Dragi prijatelju niko ne kaže da Božije misli ili namere poznajemo niti ćemo to ikad moći ali poznajemo one reči koje nam ostavi da bi smo iz njih doznali ono što nam je potrebno.
Ako vi svom detetu napišete neku važnu poruku a znate da je ono neće razumeti zašto mu je onda napisaste?
Bog nam je ostavio ono što mi možemo razumeti a ako nešto zbog koeficijenta inteligencije ne dokučimo tu je Sveti Duh koji i najprostije urazumljuje.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2008, 16:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Uzrok spasenju lezi u jednostavnoj recenici (izjavi) sehadetu. Dakle priznavanju da je samo Jeda Bog i da je Muhammde s.a.w.s. njegov rob i poslanik.
Naime kada ljudi na Sudnjem Danu budu polagali racun i kad im budu predocena njihova dijela u hadisima se navodi da ce doci jedan covjek koji ce sam priznati da nema nikakvih dobrih dijela, medjutim bit ce naredjeno melecima (andjelima)
da prelistaju knjigu zivota od tog covjeka.
Oni koji budu zaduzeni za prelistavanje dijela (andjeli ili meleci) naci ce kod tog covjeka mnostvo nedjela i niti ijedno dobro dijelo osim jednog malog hajde da kazem "papirica" na kojem ce pisati "Nema Boga sem Allaha". Zatim ce sva njegova losa djela biti stavljena na jedan tas vage a to jedno i jedino dobro djelo ce biti stavljeno na drugi tas vage.
Pa ce to drugo djelo prevagnuti i covjek ce biti spasen.
Uslov tome je da sehadet mora biti izgovoren ISKRENO.

Spasenje mogu zadobiti odredjeni ljudi koji "zive islam". Mi znamo s sigurnoscu da ce to biti Poslanik s.a.w.s., zatim znamo da je Isa a.s. bez grijeha i da on nece odgovarati na Sudnjem Danu ali ce biti prozvan kao svijedok.
Zatim imamo 10 ashaba (drugova Poslanika s.a.w.s) mojima je vec za zivota obecan dzennet (raj).

Sto se tice Carstva Bozijeg ... ono u Islamu postoji i danas i oduvjek je postojalo, djavo (sejtan) nije vlasnik niceg osim onda i samo onda ako mu to Allah s.w.t. dopusti. Dakle "Carstvo Bozije" je ovdje i sada je oduvjek bilo i oduvjek ce biti.
Allah s.w.t. je neprikosnoveni vladar sveg sto vidimo i ne vidimo znamo i ne znamo, dokucivog i nedokucivog.
A ako pitas za konkretan datum, to ne zna niko, sam Isa a.s. govori da to ne zna niko do Otac (Bog), kod muslimana je isti sistem.
Vrijeme sudnag dana ne zna niko, ali imamo kao i vi odredjene predznake velike i male. Moram napomenuti da su se dosta malih predznaka ispunilo.
Ali jos nesto...naime postoji tzv. mali kijamet ili mali sudnji dan to je dan kada covjeku dodje dusa do grla i kada umire. To je dan kada svaki covjek bude umirao jer ce tek tad spoznati pravu istinu, a vrata tewbe ( pokajanja ) su otvorena sve do momenta dok dusa ne dodje do grla (kako to Kur'an govori) ili dok sunce ne izidje s zapada ( sto je jedan od velikih predznaka Sudnjeg Dana. U ta dva sliucaja nikom vjerovanje nece pomoci ako nije prije toga vjerovao. Dakle braco razmislite o tome.

Citiraj:
Jednom rečju hrišćani treba da vrše službu kao islamska zajednica a islamska zajednica da upozna spasitelja I prihvati spasenje


Ne rado citiram ali bih volio ako moze da mi pojasnis ovu recenicu narocito njen drugio dio...hvala unaprijed.

Selam

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2008, 19:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
DŽentlmenu zvanom Oficir s ružom

Dragi brate vera te je tvoja spasila.
Tvoje reči saglasne su sa mojim načinom razmišljanja a što je mnogo važnije i sa velikim delom Biblijskih poruka međutim u Bibliji ima još jedna za Islamsku zajednicu napisana nepoznanica a to je da se žrtva koja je prinošena vekovima zamenila u jednu savršenu žrtvu koja nas jednom za svagda čisti od greha jer je to bio smisao žrtve.
Naj ljubaznije bih te zamolio da pročitaš teme ,,Braći Islamske zajednice'' i ,,Ko je Isus iz Nazareta'' i onda možemo opširnije razgovarati.
Sa nestrpljenjem očekujem da nastavimo razgovor i hvala Bogu što mi dade sagovornika dobre volje i razumna.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Feb 2008, 18:02 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Bismillahirraminirrahim

Gospodaru moj -rece Musa-ucini prostranim prsa moja
i olaksaj zadatak moj
odrijesi uzao s jezika mog
da bi razumjeli govor moj. (Kur'an Taha 25-28)

Niti ijedan musliman nije musliman ukoliko ne vjeruje u Isa a.s. Dakle mi vjerujemo u Isa a.s. (Hristosa) bez ijednog dokaza iz Biblije bez ijedne rijece izgovorene od bilo kojeg krscanina iz bilo koje crkve.

1) Vjerujemo da je Isa a.s. rodjen cudom (bez intervencije muskarca)
2) Vjerujemo da je njegova majka Merjem (Marija) bila najcistija zena od citavog ljudskog roda.
3) Vjerujemo da je davao vid slijepima dozvolom Allaha s.w.t. da je lijecio gubave dozvolomm Allaha s.w.t. i da je ozivljavao mrtve dozvolom Allaha s.w.t.

"Dva najbolja prijatelja su hodila pustinjom, te u zucnoj raspravi jedan udari drugog. Ovaj udareni napisa na pijesku :" Danas me udario moj najbolji prijatelj." Isavsi dalje naidjose na oazu te ovaj udareni malo dublje zagazi te se poce gusiti. Drugi skoci i izvuce ga iz vode. Prezivjeli na kamenu, kamenom isklesa:" Danas mi je zivot spasio moj najbolji prijatelj."

"Dragi brate iz naseg razgovora ako potecu "lose" stavi pisacemo ih na pijesku neka ih vijetar raznese, a ako potecu dobre stvari uklesacemo ih u kamenu nek zauvjek ostanu."

Procitao sam tvoje postove i kako nas ti opisa: ne jedemo svinjetinu, ne klanjamo se kumirima, vjerujemo u Jednog Jedinog Boga ne pripisujuci mu sudruga, izuvamo se kad stupamo na sveto tlo...itd. dodjoh nekako do zakljucka da smo mi muslimani veci krscani nego sto su krscani sami. :wink:

Jer Isa a.s. nije jeo svinjetinu, nije se klanjao kumirima, nije imao ni slika ni kipova iako slikarstvo i kiparstvo nije izmisljeno juce, niti ih je uzimao u bilo kom smislu (npr. da ih je imao ali da je vjerovao da one nisu bozanstvo niti je na taj nacin iskazivao slavu i postovanje Bogu, niti je to i na koji nacin preporucio niti odobrio), ako jest ja bih volio da mi neko navede biblijski tekst.

Interesantne su mi nekoliko tvojih izjava evo na primjer ova: " Bog kaze da nisu svi djeca Avramova (Ibrahima a.s.) koji su po tijelu, vec su djeca Avramova (Ibrahimova a.s.) oni koji imaju vjaru kao Avram ( Ibrahim a.s.)"

I ti i ja cemo se sloziti da je Ibrahim a.s. ispovijedao monoteizam, u njegovo doba nije zivio Isa a.s.
Obojica cemo se sloziti nije vjerovao u trojstvo, koje je opet vezao za Isa a.s.
Kur'an Ibrahima a.s. naziva "Halilullah" (prijatelj Allahov), po toj tituli ja mozemo zakljuciti da Ibrahim a.s. nije u paklu nego da je od onih spasenih.
Muslimani ispovijedaju cisti monoteizam, muslimani ne vjeruju u sveto trojstvo s toga muslimani imaju "vjeru kao Avram" ( Ibrahima a.s.)

Dolazimo na teren zrtve, hm... Evo sta Kur'an a.s. kaze o tome
“A kamile smo vam učinili jednim od Allahovih obreda hadža, i vi od njih imate koristi; zato spominjite Allahovo ime kada budu u redove poredane; a kada padnu na zemlju, jedite ih, a nahranite i onoga koji ne prosi; a i onoga koji prosi; tako smo vam ih potčinili da biste zahvalni bili. Do Allaha neće doprijeti meso njihovo i krv njihova; ali će Mu stići iskreno učinjena dobra djela vaša, tako vam ih je potčinio da biste Allaha veličali zato što vas je uputio. I obraduj one koji dobra djela čine!” (El-Hadž, 36-37.)

1. Iskazivanje pažnje prema kurbanima i njihovo prinošenje - kao vid približavanja Allahu, dž. š., - jeste znakovlje islamske vjere.
2. Kao kurban može poslužiti samo stoka, i to: kamile, krave, ovce i koze.
3. Najvrednije je u kurban na hadžu zaklati devu, a kod kuće kravu ili ovcu.
4. U puštanju krvi kurbana, korist je za siromaha i postizanje stepena bogobojaznosti.
5. U obredu klanja kurbana je oživljavanje uspomene na “iskup” za Isma'ila, jer je njegovom babi Ibrahimu, a s., bilo u snu naređeno da žrtvuje svoga sina.

Uzvišeni je rekao: “Reci:´Klanjanje moje, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova...”14
“Do Allaha neće doprijeti meso njihovo i krv njihova, ali će mu stići iskreno učinjena djela vaša...”

Dakle brate idul-adha ili kurban je nama i te kako poznata ceremonija
Brate stvari se svode na to da postoji po krscanskom vjerovanju praiskonski grijeh kojeg je pocinio Adem a.s. i da je Isa a.s. umro za taj grije odnsono da je iskupio kompletno covjecanstvo.

Za pocetak evo sto kaze biblija o tome u starom zavjetu Knjiga Ezekiel 18:20 "Onaj koji zgrijesi taj ce i umrijeti. Sin nece snositi grijeha oceva ni otac grijha sinovljega. Na pravedniku ce biti pravda njegova, a na bezbozniku bezboznost njegova."

Znaci onaj ko zgrijesi taj ce i okajavati grijehe (niko drugi nece za njega makar to bio otac ili sin ).

Brate iskreno da ti kazem da Ezekiel 18:20 i jedan od osnovni doktrina krscanstva ( prvi grijeh ) ili mi se cini ili ne idu ruku pod ruku. Takvi doktrinarnih kontradiktornosti u Kur'an ne poznaje a to je da u Kur'anu pise jedno a da muslimani vjeruju u skroz nesto drugo.
Uzmimo primjer ovaj : Jedna od islamskih doktrina jest ta da svaki musliman koji zanijece postojanje ijednog od Poslanika s.a.w.s. prestaje biti muslimanom istog momenta -a da u isto vrijeme imamo npr. da Kur^na ne priznaje Isa a.s. kao poslanika.

Brate stari zavjet govori da grijeh nije nasljedan a ti kazes da "grijeh pohodi cak i do 4. koljena" - ne razumjem.

Brate toliko za sada...

La Kalu selasa

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2008, 13:50 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Oficiru s ružom

Bogu je poznato svačije srce a ljudima nije, čitajući reči moga brata osetih toplinu i iskrenost i poznah sagovornika jer nas Bog upućuje jedne na druge. Nisu svi učesnici foruma dobronamerni ali Bog i njima dozvoljava da se bore protiv njega da bi im pokazao koliko je slaba njihova reč protiv njegove a drugi razumni iz toga izvukli pouku.Znam unapred kad će me izvređati kao i to ko će odustati od daljeg razgovora ali osetim koje je srce dobronamerno hvala Bogu.

Sve što kažem iskreno je jer tako i mislim (što na srcu to na jeziku). Poznata mi je tvoja priča sa početka i u celosti oslikava ljubav prema bližnjem kad bi je svi prihvatili bilo bi blagostanje. Pitao sam se na početku mog učešća na forumu zašto se malo pripadnika Islamske zajednice (oprosti mi što koristim taj izraz jer neznam koliko je adekvatan i drugi mi nije poznat pa te molim da me ispraviš u koliko ima druga reč koja označava tu zajednicu.) dalje zašto se malo njih javlja da bi izneli i svoje gledište a tek kasnije sam shvatio da oni odavno znaju ono što ja nisam znao a to je da je teško razgovarati sa nekim ko te kao prvo ne uvažava a onda vređa po verskoj i nacionalnoj osnovi a ne želi čak ni da proveri tuđe reči.
Prijatno me je iznenadilo njihovo(Islamsko) ponašanje i ophođenje jer uvek ću radije razgovarati sa ,,protivnom'' stranom u miru nego sa svojom u svađi.
Taman sam pomislio još nekoliko dana biti na netu i napustiti ali Bog ima druge planove i neka sve dobro bude na slavu Njemu.

Moj brat kaže:

,,Niti ijedan musliman nije musliman ukoliko ne vjeruje u Isa a.s. Dakle mi vjerujemo u Isa a.s. (Hristosa) bez ijednog dokaza iz Biblije bez ijedne rijece izgovorene od bilo kojeg krscanina iz bilo koje crkve.

1) Vjerujemo da je Isa a.s. rodjen cudom (bez intervencije muskarca)
2) Vjerujemo da je njegova majka Merjem (Marija) bila najcistija zena od citavog ljudskog roda.
3) Vjerujemo da je davao vid slijepima dozvolom Allaha s.w.t. da je lijecio gubave dozvolomm Allaha s.w.t. i da je ozivljavao mrtve dozvolom Allaha s.w.t''

Ovo gore izneto je temelj koji nam je zajednički i tu mogu samo reći AMIN.


,,Procitao sam tvoje postove i kako nas ti opisa: ne jedemo svinjetinu, ne klanjamo se kumirima, vjerujemo u Jednog Jedinog Boga ne pripisujuci mu sudruga, izuvamo se kad stupamo na sveto tlo...itd. dodjoh nekako do zakljucka da smo mi muslimani veci krscani nego sto su krscani sami. ''

Nisu svi hrišćani koji nose to ime već su pravi hrišćani oni što čine po reči Božijoj zato nesmemo u globalu gledati na sve ljude kao da su svi prave vere jer Biblija kaže da će mo ih poznati po mnogim stvarima a to su:govor, dela milosrđa, molitva za druge –posrednička molitva, pomaganje drugima, širenje Božije reči onako kako je napisana, život bez poroka (alkohol, droga,blud, ).


,,Jer Isa a.s. nije jeo svinjetinu, nije se klanjao kumirima, nije imao ni slika ni kipova iako slikarstvo i kiparstvo nije izmisljeno juce, niti ih je uzimao u bilo kom smislu (npr. da ih je imao ali da je vjerovao da one nisu bozanstvo niti je na taj nacin iskazivao slavu i postovanje Bogu, niti je to i na koji nacin preporucio niti odobrio), ako jest ja bih volio da mi neko navede biblijski tekst.''

Nemože takav tekst niko naći u Bibliji jer ne postoji ali postoji ljudska misao koju neki drže da je iznad Božije pa u svojoj doktrini negiraju Boga.

,,Interesantne su mi nekoliko tvojih izjava evo na primjer ova: " Bog kaze da nisu svi djeca Avramova (Ibrahima a.s.) koji su po tijelu, vec su djeca Avramova (Ibrahimova a.s.) oni koji imaju vjaru kao Avram ( Ibrahim a.s.)"

To nisu moje reči već proročke iz Biblije i govore ono što na početku rekoh a to je da nisu svi ono za šta se predstavljaju već svojom ljubavlju i delima treba da se drugi uvere ko su oni.

,,I ti i ja cemo se sloziti da je Ibrahim a.s. ispovijedao monoteizam, u njegovo doba nije zivio Isa a.s.
Obojica cemo se sloziti nije vjerovao u trojstvo, koje je opet vezao za Isa a.s.
Kur'an Ibrahima a.s. naziva "Halilullah" (prijatelj Allahov), po toj tituli ja mozemo zakljuciti da Ibrahim a.s. nije u paklu nego da je od onih spasenih.
Muslimani ispovijedaju cisti monoteizam, muslimani ne vjeruju u sveto trojstvo s toga muslimani imaju "vjeru kao Avram" ( Ibrahima a.s.)''

Avram se nazva Božijim prijateljem jer je bio poslušan. Nigde nećemo naći tri Boga u Bibliji već jednog samo je problem što ljudi iz hrišćanske vere nekad ni sami neznaju kako da opišu Boga pa se u svojoj doktrini zapletu da ni sebi samima nisu razumljivi. U temi ,,Ko je Isus iz Nazareta'' opisao sam na najprostiji način ono što Biblija govori o Bogu. U starom zavetu Bog je uzimao razna imena sve u zavisnosti od ,,funkcije'' u kojoj je tog momenta bio, da li kao Car nad carevima ili kao onaj koji jeste, ili onaj koji stvara . . .itd.


,,Dolazimo na teren zrtve, hm... Evo sta Kur'an a.s. kaze o tome
“A kamile smo vam učinili jednim od Allahovih obreda hadža, i vi od njih imate koristi; zato spominjite Allahovo ime kada budu u redove poredane; a kada padnu na zemlju, jedite ih, a nahranite i onoga koji ne prosi; a i onoga koji prosi; tako smo vam ih potčinili da biste zahvalni bili. Do Allaha neće doprijeti meso njihovo i krv njihova; ali će Mu stići iskreno učinjena dobra djela vaša, tako vam ih je potčinio da biste Allaha veličali zato što vas je uputio. I obraduj one koji dobra djela čine!” (El-Hadž, 36-37.),,

Naravno da Bogu nisu te žrtve trebale za hranu već je njihov smisao bio da čovek oseti žal za tom životinjom (jagnjetom) koju mora zaklati radi svog greha pa da se pokaje u srcu i počne živeti pravedno. Jedino se krvlju može očistiti greh a cena prestupa (greha) je smrt. Čovek je od početka bio svestan da je zgrešio i znao je šta predstavlja žrtva jer je nije trebalo prinositi dok visu prestupili reč Božiju Adam i Eva.

,,1. Iskazivanje pažnje prema kurbanima i njihovo prinošenje - kao vid približavanja Allahu, dž. š., - jeste znakovlje islamske vjere.
2. Kao kurban može poslužiti samo stoka, i to: kamile, krave, ovce i koze.
3. Najvrednije je u kurban na hadžu zaklati devu, a kod kuće kravu ili ovcu.
4. U puštanju krvi kurbana, korist je za siromaha i postizanje stepena bogobojaznosti.
5. U obredu klanja kurbana je oživljavanje uspomene na “iskup” za Isma'ila, jer je njegovom babi Ibrahimu, a s., bilo u snu naređeno da žrtvuje svoga sina.

Uzvišeni je rekao: “Reci:´Klanjanje moje, i obredi moji, i život moj, i smrt moja doista su posvećeni Allahu, Gospodaru svjetova...”14
“Do Allaha neće doprijeti meso njihovo i krv njihova, ali će mu stići iskreno učinjena djela vaša...”

Ovde nemam šta reći jer do Amin.

,,Dakle brate idul-adha ili kurban je nama i te kako poznata ceremonija
Brate stvari se svode na to da postoji po krscanskom vjerovanju praiskonski grijeh kojeg je pocinio Adem a.s. i da je Isa a.s. umro za taj grije odnsono da je iskupio kompletno covjecanstvo.

Za pocetak evo sto kaze biblija o tome u starom zavjetu Knjiga Ezekiel 18:20 "Onaj koji zgrijesi taj ce i umrijeti. Sin nece snositi grijeha oceva ni otac grijha sinovljega. Na pravedniku ce biti pravda njegova, a na bezbozniku bezboznost njegova."

Znaci onaj ko zgrijesi taj ce i okajavati grijehe (niko drugi nece za njega makar to bio otac ili sin ).''

Pošto je jasno da su žrtve prinošene trebamo znati i povod za to a rekoh ga gore. Navedeni citat Ezekiel 18. 20 govori o obećanju da je Bog ugotovio otkup za sve ljude i da više neće zbog očevog greha trpiti pokolenja do četvrtog kolena jer je Bog vodio Izrailj kao naciju a ne pojedinca i greh jednog pripisivao se i njemu i drugima po principu (jedan za sve svi za jednoga) ali po ispunjenju obećanja da će doći Mesija kroz Avramovo potomstvo i biti rođen u kući hleba od device on taj Mesija po imenu Isus treba biti car Izrailju ali pošto Izrailj za određeni rok 490 god. koliko im Bog preko Danila odredi da isprave svoj način života ne ispuniše svoj deo obaveze zato umesto cara Isus biva žrtveno jagnje dakle žrtva koja se prinosi za sve grehe.
Isus nije imao greha i zašto onda on postrada a to unapred proroci najaviše ako može samo sebe otkupiti a druge ne? Zašto bi sebe otkupljivao kad nema greha? Zašto ga Bog dva puta potvrđuje za svog sina i dozvoljava da postrada?Zašto se u hramu Jerusalemskom rascepao zastor koji je razdvajao svetinju od svetinje nad svetinjama kad je Isus izdahnuo? Bog je preko starih proroka obećao slanje Duha Svetog i to takođe Isus obeća po vaskrsenju i desetak dana kasnije na praznik duhova zbi se obećano.
U novom zavetu apostol kaže da nam se svima valja javiti na sudu Hristovu i to je tačno a zašto?
Zato što je ta savršena žrtva i prečista krv prineta za sve koji je priznaju i oni imaju udeo u pokriću svojih greha kroz nju ali neće svi prihvatiti tu istinu pa će biti osuđeni a oni što prihvate biće odvojeni za život večni.
To je opis razdvajanja ovaca od jaraca u 24 glavi Mateja gde se kaže da oni što su poznali istinu samim tim su se pokajali i činili dobra dela (nahranili gladne, napojili žedne itd)oni time pokazaše ljubav prema bližnjem.
Oni nemogu reći mi smo ispravno živeli i našim delima smo zaslužili život večni jer ni jedan čovek nemože sebe otkupiti jer je nečist (uprljan grehom) i nemože iz sebe nečista izvaditi čisto zato stiže onaj što je čist da bi smo mi kroz tu žrtvu koju nam je Bog podario kao vrata spasenja ušli u duhovni mir i večni život.
To je dar od Boga i samo na taj način smo se mogli spasiti jer Bog reče reč i ona se nemože menjati jer ako bi se menjala to znači da nije savršena a pošto jeste savršena onda svi ostasmo pod vlašću smrti od Adama do kraja ali Bog dade svoga sina odnosno istu tu svoju reč dade da se ogrne u zemaljsko telo i rodi pa tako čista postrada i pošto nas osudi da nas i spasi jer je ljubav i milost u Boga velika.
Bog će nas raniti ali Bog će nas i izlečiti.


,,Brate iskreno da ti kazem da Ezekiel 18:20 i jedan od osnovni doktrina krscanstva ( prvi grijeh ) ili mi se cini ili ne idu ruku pod ruku. Takvi doktrinarnih kontradiktornosti u Kur'an ne poznaje a to je da u Kur'anu pise jedno a da muslimani vjeruju u skroz nesto drugo.
Uzmimo primjer ovaj : Jedna od islamskih doktrina jest ta da svaki musliman koji zanijece postojanje ijednog od Poslanika s.a.w.s. prestaje biti muslimanom istog momenta -a da u isto vrijeme imamo npr. da Kur^na ne priznaje Isa a.s. kao poslanika.
Brate stari zavjet govori da grijeh nije nasljedan a ti kazes da "grijeh pohodi cak i do 4. koljena" - ne razumjem.''


Dakle o grehu kao umnoženom sa oca na sina prestaje sa Isusom jer Bog od tada vodi svakog čoveka po naosob a ne ni jednu naciju u celini. Ovde treba imati u vidu da onaj prvi greh od Adama imaju svi jer da ga nemaju smrt bi prestala jer je ona plata za greh. U tom slučaju ni Isus nebi trebao postradati za nas već bi mi živeći pravedno dobili večni život ne okusivši smrti ali nije tako. Biblija nije kontradiktorna i dok god tako nekome izgleda to je znak da nije pronikao u suštinu poruke a među hrišćanima ima dosta takvih pogotovo u raznim verskim zajednicama.
Bog jeste osnovao zajednicu da bi ona uzimala vodu sa izvora(reči iz Biblije) i lečila se a zatim širila radosnu vest a ljudi pogaziše izvor zamutivši vodu načinivši je otrovom pa je nude u obliku vina bludnog nevernima.
Razgovor sa tobom osvežava dušu.

Slava Bogu na visini a na zemlji mir među ljudima dobra volja, a mom bratu svaki dobri dar od Boga.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2008, 14:30 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 05 Avg 2006, 19:54
Postovi: 491
Iako sam na terenu tj.sluzbenom putu a nisam mogao odoliti pa sam malo bacio oko na forum.Vidim da je moj drug lavic jos uvek aktivan u sirenju dobra,tolerancije i razumevanja.Najbolji dokaz tomu je evo i pojava josh jednog zdravog "insana",naseg novog prijatelja Oficira s ruzom. :wink:
Decki samo nastavite,ima naas koji znamo slushati a zeljni smo se napiti vode sa izvora.
Zanimljivi ste obojica i vidim da vladate materijom a sto je najbitnije niste od onih koji se deklarishu vernicima a otvoreno shire mrznju i netrpeljivost.

Mir boziji,svako dobro i selam alejkum :wink:


SURA 5:EL-MA’IDA / TRPEZA
(Medina, 120 ajeta)

48. A objavili smo tebi Knjigu s Istinom, potvrđujući ono prije nje od Knjige, i čuvarom nad tim.Zato sudi među njima onim šta je objavio Allah i ne slijedi strasti njihove umjesto onog šta ti je došlo od Istine. Svakom od vas smo načinili zakon i put. A da je htio Allah, sigurno bi vas učinio narodom jednom. Međutim, (hoće) da vas iskuša u onom šta vam je dao. Zato se natječite u dobrim djelima. Allahu je povratak svih vas, pa će vas obavijestiti o onom u čemu ste se razilazili.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2008, 23:22 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Bismillahirrahmanirrahim

Hvala Allahu Gospodaru svijetova i neka je salavat i selam na sve poslanike od Adema a.s. do Muhammeda s.a.w.s.
Neka je mir i spas na sve vjernike koji slijede ispravnu vijeru vijeru Adema a.s., vijeru Nuha a.s., vijeru Ibrahima a.s. vijeru Musa a.s., vijeru Isa a.s., i vjeru Muhammeda s.a.w.s.

Brate lavicu kako si mi? Kako zivis? Ima li nafake i problema? Ima li nade i straha?

Evo ovako prije nego sto napisem ista dalje pozivam sve one koji budu citali na jedan zele, jer to volim jesti, na jedan puding i na casu soka...pa bujrum ko hoce zasladiti i malo prste od tastature ohladiti. :wink:

Brate lavicu, da li sam ja pripadnik islamske vijerske zajednice??? Jesam.
Ali posto je islamska zajednica samo jedan dio kompletnog muslimanskog tijela, i iz razloga sto ona nije postojala prije recimo 500-600 god. ipak bih bio sretniji da me prihvatis kao muslimana, kao pripadnika vijere Islama.
Jer Allah s.w.t. u Kur'anu kaze da umiremo samo kao muslimani.
Dakle nije receno umirite kao selefije, sufije, sije, sunije itd. nego samo kao muslimani.
Ali ipak ja znam da je tvoja namjera iskrena.
Bujrum popij malo soka i uzmi zele, pravi je. :wink:

1) Znaci brate koliko sam vidio tvoja namjera lezi u tome da bi ja trebao na neki nacin prihvatim Isa a.s. da je on umro za moje grijehe.
2) Jer svi oni koji ne prihvate Isa a.s. u srcu da je umro za njih na krizu ne mogu zadobiti zivot vijeci, ne mogu dospjeti do dzenneta, nego samo do dzehennema
3) Ma kakva dobra dijela u zivotu cinili, ne mogu saprati prvi grijeh, iako se ta dijela mogu kretati u rasponu od sklanjanja kamencica s puta pa sve do pogibije za voljenu osobu. Bez obzira sta oni uradili, sta ucinili, koliko se zrtvovali, odgovor je jednostavan. Ne, to nije dovoljno.

Brate Zasto???

Vidis moj um trazi ne samo vijeru nego i dokaz, jer mi u Islamu imamo ne samo vijeru nego i dokaz. Moras mi brate dokazati da je to istina, stvari moraju "leci" u mom umu, moje srce mora biti zadovoljno s onim sto cuje i onim sto razum dokuci.

Tek tada kad se otklone sumnje iz mog razuma, i srce ce da prihvati, jer ako srce prihvati a razum ne, tad od mene nisi "napravio" nista do covjeka koji je stalno u dilemi i stalno sumnja i stalno se pita. Srce pocinje nagrizati crv sumnje i za kratko vrijeme sve ce da ishlapi. Covjek postane prazna suplja "stvar".

Necu reci unaprijed da si u krivu, ne bi bilo fer, prema tebi kao sagovorniku.
Jer ja vijerujem u Isa a.s. i imam svoje misljenju i Kur'an a i ti vijerujes u Isa a.s. i imas svoje misljenje i Bibliju.
Posto obijca vijerujemo, obojica imamo pravo da o onom u sta vijerujemo kazemo ono sto mislimo i sto je najbitnije da to potkrijepimo dokazima, bilo iz Kur'ana ili iz Biblije.

Srrrrk. Sok je za 10. :)

Ako imas ti kakvih pravila kojih bi se trebali pridrzavati, iznesi ih, podcrtaj ih i ofarbaj i znaj da je svako pravilo dvosjekli mac.

Bujrum brate iznesi svoje dokaze ili kako Kur'an kaze:"... Reci: “Donesite dokaz svoj, ako ste govornici istine!” Sura 2:111

Odluku prepustamo citaocima...neka zakljuce gdje je istina ili u kom grmu lezi zec... :wink:

Wel hamdulillahi rabbil alemin.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2008, 21:25 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
,,Hvala Allahu Gospodaru svijetova i neka je salavat i selam na sve poslanike od Adema a.s. do Muhammeda s.a.w.s.
Neka je mir i spas na sve vjernike koji slijede ispravnu vijeru vijeru Adema a.s., vijeru Nuha a.s., vijeru Ibrahima a.s. vijeru Musa a.s., vijeru Isa a.s., i vjeru Muhammeda s.a.w.s.''

Drago mi je da si nabrojao neke poslanike a i Isus je tu. Ako kažemo da verijemo Mojsiju onda verujemo i onim rečima koje je on zapisao. Isaija u kojeg se takođe veruje govori o Mesiji koji će doći da nas otkupi i navode se podtci o mestu rođenja i da će to učiniti devica iz određenog kolena i sad je pitanje da li je Isaija napisao istinu? Istorija potvrđuje da jeste i sve se zbi po unapred najavljenom proročanstvu. Sam Isus Hrist je potvrđivao reči proročke i rekao da se ispunilo i da je on taj što je od onog carstva. Da li verovati njemu koji je lečio, vaskrsavao, poučavao i vaskrsnuvši uzneo se na nebo naočigled ljudi? Da li može neko veći znak od toga pokazati a uz to ga otac glasom sa neba dva puta potvrđuje za svog sina.
Ako se samo izjašnjavamo da priznajemo nekog za poslanika Božijeg a njegove reči ne priznajemo to neznači ništa jer piše da ni jedno proroštvo nije od čovečije volje napisano već su poučeni Duhom Svetim napisali te reči pa ako ne priznajemo te reči mi time odbacujemo Božiju poruku.

,,Brate lavicu, da li sam ja pripadnik islamske vijerske zajednice??? Jesam.
Ali posto je islamska zajednica samo jedan dio kompletnog muslimanskog tijela, i iz razloga sto ona nije postojala prije recimo 500-600 god. ipak bih bio sretniji da me prihvatis kao muslimana, kao pripadnika vijere Islama.
Jer Allah s.w.t. u Kur'anu kaze da umiremo samo kao muslimani.
Dakle nije receno umirite kao selefije, sufije, sije, sunije itd. nego samo kao muslimani.
Ali ipak ja znam da je tvoja namjera iskrena.
Bujrum popij malo soka i uzmi zele, pravi je.,,

Pozdrav bratu Muslimanske vere.

,,1) Znaci brate koliko sam vidio tvoja namjera lezi u tome da bi ja trebao na neki nacin prihvatim Isa a.s. da je on umro za moje grijehe.
2) Jer svi oni koji ne prihvate Isa a.s. u srcu da je umro za njih na krizu ne mogu zadobiti zivot vijeci, ne mogu dospjeti do dzenneta, nego samo do dzehennema
3) Ma kakva dobra dijela u zivotu cinili, ne mogu saprati prvi grijeh, iako se ta dijela mogu kretati u rasponu od sklanjanja kamencica s puta pa sve do pogibije za voljenu osobu. Bez obzira sta oni uradili, sta ucinili, koliko se zrtvovali, odgovor je jednostavan. Ne, to nije dovoljno.

Brate Zasto??? ''


Dobro si razumeo brate ali to netražim ja već Bog traži da se njegov sin prizna i kaže da nema drugog imena pod nebom datog ljudima kojim bi se mogli spasiti do imenom Isusa Hrista jer je on ISTINA, PUT, i ŽIVOT i kao što rekoh vrata kroz koja jedino možemo ući u spasenje.
Da smo se mogli našim delima spasiti nebi Isus trebao doći da postrada za nas da bi mi dobili život. Da se svojim delima čovek mogao opravdati zar se Bog nebi Adamu i Evi za tolike godine smilovao i dao im večni život pa bi i danas bili živi.Ako je bilo pravednika pa zašto umreše kad greh Adamov nije nasledan a oni su bili čisti od tog greha?


,,Vidis moj um trazi ne samo vijeru nego i dokaz, jer mi u Islamu imamo ne samo vijeru nego i dokaz. Moras mi brate dokazati da je to istina, stvari moraju "leci" u mom umu, moje srce mora biti zadovoljno s onim sto cuje i onim sto razum dokuci.''


Vera nije nešto vidljivo niti se može dokazati ičim drugim do dobrim delima.
Kako dokazati da Bog postoji? Pa sam čovek neka se zapita kako je sam sebe stvorio, ili nastao od životinje Bože sačuvaj a ko je tu životinju stvorio. Neka sednu pored kamena i čekaju dok se žele sam ne napravi a hoće li?
Brat kaže da njegovo srce mora biti nzadovoljno sa onim što čuje, pa ako bi Bog svima nama po naosob ugađao nikad nebi ništa mogao reći jer bi se uvek našao neko što mu to nebi zvučalo ispravno.
Mi nismo u prilici da Božiji um proveravamo našim zato nam ostaje vera i ljubav. Isus je rekao da nema veće ljubavi od te da neko položi svoj život za svoje prijatelje i on tu govori o sebi kako nas svojim polaganjem života otkupljuje od smrti a ne nikako da mi treba da srljamo u rat ili u ubistva jer piše ne ubi ni sebe ni drugog a imaš pravo za Božiju reč da pretrpiš smrt od nevernika.


,,Tek tada kad se otklone sumnje iz mog razuma, i srce ce da prihvati, jer ako srce prihvati a razum ne, tad od mene nisi "napravio" nista do covjeka koji je stalno u dilemi i stalno sumnja i stalno se pita. Srce pocinje nagrizati crv sumnje i za kratko vrijeme sve ce da ishlapi. Covjek postane prazna suplja "stvar".''

Sumnja nije dobra a zato je vera od Boga dar. Srcem se prihvata spasenje a ne razumom jer mi kao što rekoh nemožemo dokučiti Božiju promisao. Bogu je potrebna ljubav tvoga srca a ne matematika tvoga mozga. Nepravim ja brate moj od tebe ništa već ti sam biraš put a ja samo ukazujem na reči Božije i njihovu poruku. Postoji priča o sejaču u novom zavetu pa ako si raspoložen pročitaj je i daće ti odgovor na zadnju rečenicu iznad.

,,Necu reci unaprijed da si u krivu, ne bi bilo fer, prema tebi kao sagovorniku.
Jer ja vijerujem u Isa a.s. i imam svoje misljenju i Kur'an a i ti vijerujes u Isa a.s. i imas svoje misljenje i Bibliju.
Posto obijca vijerujemo, obojica imamo pravo da o onom u sta vijerujemo kazemo ono sto mislimo i sto je najbitnije da to potkrijepimo dokazima, bilo iz Kur'ana ili iz Biblije.''


Meni uvekmožeš reći da možda nisam dobro razumeo Bibliju i ukazati mi gde je propust ako ga ima ali nikad nemoj reći da Božija reč nije istinita. Cela Biblija je dokaz o Isusu i veći dokaz čovek nemože dati već jedino Bog a i On to učini.
Zamolio bih te da pročitaš šestu glavu Otkrivenja i stihove od 12- 15 pa ih pronađi u Kuranu jer ih ima.

Puno pozdrava.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Feb 2008, 21:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Milu

Neka si mi živ i zdrav brate, neka ti je Bog desnica a poniznost levica, neka ti je mir velik kao vasiona, neka ljubav u tebi obiluje kao kao vode morske na zemlji, neka ti se prijatelji umnožavaju a neprijatelji nestaju, neka ti se dom puni decom a zemlja rodom, sve što dao triput ti se umnožilo, svaka milostinja ti se sedam puta blagoslovila, uvek imao i davao i riznicu nebesku darovima napunio, neka ti je večni život početek i blagoslov imao na sebi. Amin.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 189 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs