banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 15:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 246 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 18 Dec 2002, 11:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ovu teme već neko vrijeme planiram da otvorim ali sam htio da sakupim što više materijala za nju. Otvaram je sad jer se se ovakve stvari pomenule na temi o Kur'anu i muslimanima. Tamo je Simpson jako dobro rekao:

Citiraj:
Ja cesto kazem da glavna vjera kod Srba danas nije pravoslavlje vec okultizam


Ovo je velika istina.
Ljudi sa naših prostora, bar većina njih, uopšte nije svjesna koliko crne magije ima kod nas. Čuo sam da je neka osoba koja se valjda bavi skidanjem čarki na radiju rekla da je kod nas svaka treća ili četvrta osoba pod crnom magijom. Ovaj podatak bi vrlo lako mogao biti tačan iako je za mnoge nevjerovatan. Kad sam se ja prije par godina prvi put počeo upoznavati sa tim da crne magije (čarki i ostalog) kod nas ima mnogo nisam mogao lako u to vjerovati ali za ove godine sam dosta toga pročitao, vidio, iskusio, doživio da sad u to itekako vjerujem.

Crne magije je bilo oduvijek, i u Starom Zavjetu je čaranje bilo strogo zabranjeno, piše tamo između ostalog da je car Saul iz zemlje istrijebio vračare. Dakle toga ima odavno, kako neko reče crna magija je stara koliko i čovječanstvo. Nažalost, crna magija je na našim prostorima stroga realnost. Za to ima više razloga i o tome ćemo popričati. Mislim da je jako dobro da se što više osoba upozna sa svim ovim jer će moći bolje shvatiti stvari koje se dešavaju njima kao i drugima.

Nisam siguran ali izgleda da na našim prostorima ima crne magije više nego u drugim zemljama. Pod te druge zemlje ne računam tradicionalno magijski orjentisane kao neke Afričke zemlje i njihova plemena itd. Kad sam u zadnje vrijeme planirao otvoriti ovu temu želio sam doći do izjava nekih drugih ljudi o svemu ovome, prvenstveno iz knjiga da bih time potkrijepio sve ovo. I baš nekidan "slučajno" jedan poznanik donese knjigu koja se u suštini uopšte ne bavi time ali ima jedna mali dio o tome i on pročita baš to. Ja sam odmah posudio knjigu i ukucao taj tekst koje sad prenosim. Knjiga se zove "Balkansko proročanstvo", objavljena 1996. godine i predstavlja zbirku proročanstava o ovom vremenu. Tekst koji slijedi je od Keti Ivanove zvane mama Keti koja je Bugarska proročica i smatra se za nasljednicu Vange. Evo šta je ona rekla kad je bila u Jugoslaviji:

Citiraj:
Što se Jugoslavije tiče još uvijek nije završen period nevolja. Sve ono što se na dotičnom tlu događa samo je materijalizacija misli ljudi koji tu žive. Dakle, problem je u glavama mnogih ljudi i to se preko noći ne može prevazići. Magija je vaše zlo.
"Decenijama radim u Bugarskoj", priča mama Keti, "Ovde sam bila tek dva dana i ogroman broj ljudi sjatio se da im vidim ponešto iz prošlosti ili budućnosti. Iznenađujuće je koliko kod vas ima nesreće. Poređenja radi u Bugarskoj se ne živi tako dobro, ili imam utisak da su ljudi, bar za nijansu srećniji. Drugo veliko čudo koje sam doživjela je veliki broj vaših ljudi koji se nalaze pod uticajem zlih sila i magije! Kod nas je magija "bezazlenija", radi se obično o ljubavnoj, a kod vas su mnogi ljudi pod uplivom magova koji se bave najtežom i najpogubnijom - magijom koja ubija. Ne čudim se ratu koji je izbio u Jugoslaviji.
Mama Keti naglašava da možda neće svima biti po volji da se o tome priča ali da je uticaj magije dokazana stvar. U svijetu čuveni dr Georgi Lozanov sa još čuvenijeg Instituta za sugestologiju i parapsihologiju, dokazao je da čovjek može prenijeti svoje misli na drugog čovjeka i tako mu nanijeti zlo. U parapsihologiji govori se o "negativnom uticaju ljudskih misli", a u narodu o crnoj magiji. Radi se međutim o istoj stvari.
Priča Keti Ivanova: "Magija je upliv u tuđe misli, bilo svojim mislima ili ritualima koji su stari koliko i čovječanstvo. Ipak, civilizovan čovjek ne treba da "eksperimentiše" sa opasnim silama koje može da prizove. Moć psihe je ogromna, ali njeno korištenje za nanošenje zla je nedopustivo duhovnom biću. Magija, ili negativni duševni uplivi su opasne rabote i to kako za onoga na koga je uperen nišan zla, podjednako i za onoga ko barata dotičnim silama. Time se ne treba baviti! Ipak, ponavljam, kod vas je mnogo onih koji trpe psihičke uticaje magijskog djelovanja. Ja to mogu najbolje da vidim i nimalo nisam sretna zbog toga." Keti Ivanova kaže da u Bugarskoj ima ljudi koji se po selima bave magijom ali da njihovo djelovanje ni izdaleka nije tako mnogobrojno i ubitačno kao ovo naše. Kod seoskih magova i žena koje se izdaju za vračare Bugari najviše naručuju "ljubavne čini" dok su Jugosloveni ekstremni i u ovom pogledu - oni od vračara zahtijevaju da ubiju njihovog "neprijatelja"!
Keti Ivanova kaže: "I jedni i drugi, i vračare i njihove mušterije su moralne nakaze, dostojni najdubljeg prezira. Za zlo koje izazivaju ne mogu se iskupiti ni na ovom ni na onom svijetu. Jedina magija koju smatram za "bijelu" i dozvoljenu je čista ljubav. To je ujedno i najveća Magija."


Ovo je u potpunosti potvrdilo ono što sam znao a to je da crne magije na našim prostorima ima jako mnogo. Ko zna koliko bi se još ovakvih potvrda moglo pronaći u knjigama.

I za kraj ovog uvodnog posta samo još da kažem da je pogrešno svu magiju smatrati za crnu i negativnu. Kao objašnjenje toga sam još davno ovde otvorio temu "Magija i duhovnost".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Dec 2002, 11:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Aharon je na temi o Kur'anu rekao da su hodže poznate po tome da su jako dobri i usješni u "skidanju" crne magije. To je istina. Poznato je i da mnogi pravoslavni hrišćani idu hodžama i traže njihovu pomoć kad su magijski napadnuti.

Baš juče sam pričao sa osobom kojoj je mnogo pomogao jedan hodža. Naime ta osoba ima vidovite sposobnosti od malena zbog čega je kao mala imala i problema. Kasnije je taj dar više-manje razvijala. Kasnije u životu je bila jako magijski napadnuta i imala je velikih problema. Nakon nekog vremena otišla je hodži koji joj je pomogao. Isto tako taj hodža joj je rekao da osoba koja joj je to uradila neće dobro proći. Poslije par godina osoba koja je uradila tu čarku je umrla. Ovakvih slučajeva ima mnogo. Od tada je ta osoba počela proučavati sve to jer ju je interesovalo "kako to...šta je ta magija...kako to djeluje" i danas se bavi skidanjem čarki. Juče u razgovoru mi je potvrdila ono što sam pretpostvaljao, da je crnu magiju jako lako raditi (i to je jedan od razloga zašto je ima jako mnogo) dok je bijelu koja predstavlja skidanje crne već teže raditi. Toj osobi sam juče pomenuo i ovu Bugarkinju koja je rekla da kod nas ima mnogo crne magije i sama je rekla "da nije mama Keti". Onda mi je pričala da ju je imala priliku lično upoznati jednom prilikom u Beogradu. Otišla je kod neke prijateljice koja je liječila biljem i kod nje vidjela jako mnogo ljudi u čekaonici, na stepenicama, i pitala ju je otkud toliko ljudi a ova joj je rekla "došla je mama Keti". Onda mi je rekla da ju je mama Keti pozvala kod sebe (imala je svoju prostoriju gdje je bila samo ona i prevodilac i gdje je primala) iako ova uopšte nije imala namjeru ići kod nje. Mama Keti joj je rekla neke stvari koje su je zapanjile. Pričala mi je da je ova Keti Ivanova vrlo popularna, da političari idu kod nje, da strani političari šalju avion u Bugasku po nju itd.

Pitao sam je šta je sve onome ko radi čarku potrebno da zna o osobi kojoj želi da naudi. Rekla je da ne mora ništa da zna, dovoljno je da ima neki predmet koji je pripadao toj osobi na koju cilja. Najbolja je slika. Ovo nije teško objasniti jer ljudi ustiskuju svoju energiju u sve predmete sa kojima dolaze u dodir. Na taj način mag preko predmeta dobija kao nekakav ključ, šifru koja je jedinstvena za tu neku osobu i onda mag može da "radi".

Čarke se skidaju nekakvim ritualima koje praktikant bijele magije kaže "zaraženoj" osobi da uradi.

Aharon je pomenuo da su pravolavni sveštenici slabi u skidanju crne magije i to je tačno. I šteta je. Stvar je u tome da je Sveto Pismo izuzetno magijski moćna knjiga ali te stvari pravoslavni sveštenici nisu proučavali dok islamci jesu proučavali Kur'an na taj način, proučavali su kako Kur'an može pomoći u skidanju crne magije i zato su vrlo usješni u tome. Ponavljam, islamskim hodžama se često obraćaju pravoslavni hrišćani kad im je potrebna ovakva vrsta pomoći. Čak i ateisti često idu hodžama kad su magijski napadnuti. Mnogi ljudi koji nisu vjerovali u crnu magiju, čarke i slično i koji su se ismijavali tome su povjerovali u sve to onda kad su i sami bili napadnuti, pa vidjeli da im medicina ni ništa drugo ne može pomoći, pa čuli od nekoga da probaju otići kod nekoga ko skida čarke i kad im je tako neko vrlo brzo pomogao.

Prije možda mjesec dana je na HRT2 bila reportaža o momku koji se bavi egzorcizmom u nekom mjestu (mislim Gračanica) kod Tuzle. Kamera je snimila grupnu seansu i reakcije tokom tretmana. Kolone auta širom Bosne a i nekih okolnih zemalja utorkom, srijedom, subotom i nedeljom dolaze u to mjesto kod dotičnog Ahmeda. Ono što je bilo prikazano na TV je bilo strašno i gledati. Momak (Ahmed je dosta mlad) radi Biblijom i Kur'anom, čita ih brzo naglas pri čemu se "pacijentima" grče lica, neki padaju na pod (inače sjede na kaučima). Seanse traju valjda sat vremena a onda ide nova tura "pacijenata". Pojedinac dolazi na tretmane dok u tretmanu u transu ne izgovori ime osobe koja je poslala nečistog duha ili čarku. Kaže Ahmed da to ljudima najčešće rade komšije a često i rodbina što je meni lično dobro poznato i nije me iznenadilo. Jednom je neka djevojčica izgovorila ime svoje majke kao osobe koja joj je nečim naštetila, majka je bila tu prisutna i pred sto ljudi to priznala. To nije bilo prikazano, Ahmed je samo govorio o tom slučaju. Ispred kuće gdje se to dešava se okupi mnogo ljudi, ili gledaju ili čekaju svoj red.
Ponekad i Ahmeda napadnu duhovi tokom tretmana pa istrči napolje, malo se pribere, izgovori neke riječi i onda se vraća. Taj Ahmed je nabrojao šta je sve izučio od alternativnih metoda iscjeljivanja a ja se sada ne mogu sjetiti ničega osim da je između ostalog majstor Reikija. Kamera je prikazala jako mnogo ljudi u kući i ispred kuće kao i kolone auta koje dolaze u to mjesto danima kad Ahmed prima pacijente.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zaista
PostPoslato: 18 Dec 2002, 12:11 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Magija je jednostavno svako usmjereno energetsko djelovanje sa ciljem da se proizvede promjena u svjesti drugog čovjeka (obično) bez njegovog znanja ili volje. Pošto se sve što radimo, govorimo i mislimo ispoljava na planu energije, tim prije treba da dobro obratimo pažnju na to šta mi to u stvari mislimo, govorimo i radimo. Pošto su naše misli nepoznanica za druge (ali ne i za Boga i Nebeske Sile) često je naša pažnja više usmjerena na ono što i drugi vide a to su naše riječi i djela. No upravo naše misli ili ono s čim (ili s kim) se družimo u svom intimnom svijetu je ono što određuje naš život. Zato je vrlo važna vjera i duhovna izgradnja kroz čisto srce, jer se na taj način čovjek spontano i prirodno čisti od duhovnog smeća, i sije u sebi (a samim tim i oko sebe) sjeme dobra.
I Justin Popović poznati pravoslavni teolog svjedoči ovome i kaže otprilike ovako:"...kada bi ljudi samo znali da se svaka njihova misao odslika u cijelom svemiru..."
Nemojmo se zavaravati, naše misli imaju moć. Oni koji se bave crnom ili nekom drugom magijom samo na određen način pojačavaju ta djelovanja, ali u suštini mi svi djelujemo na svoju okolinu bili svjesni toga ili ne, pa je zaista vrlo važno da radimo na sebi da je to naše djelovanje pozitivno a ne negativno.
Daću samo neke primjere. U ratu sam imao prilike da se uvjerim šta znači kriva riječ ili postupak u krivom momentu i prava riječ u pravom momentu. Ponekad je bilo dovoljno da neko kaže paničnu riječ pa da se ti se noge odsjeku i grlo osuši, da zaboraviš i kako se zoveš, ali i da neko u kritičnom momentu stane i jednim gestom razbije strah i paniku drugih ljudi i utješnom riječi podigne im duh.
Takođe, mnogim zaljubljenim ljudima dovoljan je samo miris ili mig voljene osobe da ih preplavi val zanosa i osjećaj da bi mogli da polete.
Ovim primjerčićima hoću samo da demistifikujem pojam magije i dokažem da su energetska međusobna djelovanja ljudi od sitnih pa do najkrupnijih u stvari naša svakodnevica i da svi u tome učestvujemo. Samim tim treba da pazimo na to kakvo je naše učešće. Zato preporučujem svima da se prihvate duhovne izgradnje, prvenstveno kroz Sveto Pismo, ali ne zanemarujući i druge svete spise, jer duhovan sve ispituje, a njega niko ne ispituje kako reče apostol Pavle. Onog časa kada se čovjek prihvati duhovnog rada na sebi on je automatski u zaštiti Nebeskih Sila, ali ta zaštita ne znači da neće biti podvrgnut iskušenjima. Ipak, znači da dok se god drži Boga sve što mu se dešava samo mu je na pouku i korist.
I u Kuranu kaže: "Kada čitate Kuran mi oko vas nevidljivi zid napravimo"
Pa kad je već tako, uzmite Svete Spise, vjerujte u Boga i molite pa se ne bojte nikoga. Ipak uvijek budite oprezni, a najveći oprez posvetite onom što vi radite. Da me neko pogrešno ne shvati, ovo su samo preporuke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Dec 2002, 12:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Do ponedeljka cu biti vrlo zauzet pa necu moci odgovarati, a i sada vrlo kratko. Sveto Pismo je jasno - zabranjen je svaki vid magije, a ne samo crna magija. Svako caranje i vracanje se vrsi uz pomoc zlih duhova - demona. Razlika izmedju crnih i bijelih magova je, dakle, samo povrsinska. Kada se covjek nadje pod uticajem crne magije, treba da se obrati Crkvi i molitvi svestenika da mu se pomogne, a najbolje je da posjeti neki manastir. U manastiru Lepavina koji sam vec pominjao su mnogi izlijeceni od uticaja magije, a neki od tih slucajeva su sabrani u njihovoj knjizi "Cuda presvete Bogorodice Lepavinske". Mnogi su slucajevi da su ljudi isli kod bijelih magova ili hodza, ali bezuspijesno. A i oni koji su dobili pomoc, trazili su je od demona i posjeta vracari se smatra izuzetno teskim smrtnim grijehom. Sustina je u tome da ti i bijeli mag, koji ne mora ni biti svjestan toga da radi za satanu, prilikom skidanja cini i nesvjesno natovari jos vise drugih problema i zlih duhova sto se moze ispoljiti tek kroz vise godina nakon posjete vracari. Koliko su ti ljudi puki profesionalci, nezainteresovani za stvarno dobro ljudi, najbolje svjedoce intervjui koje sam citao vodjeni sa nekim bijelim magovima, kao sto je npr. famozni Lav Gersman, Rus iz Beograda, koji otvoreno kaze da poznaje neke crne magove ali se ne bori protiv njih jer to nije njegov zadatak.
U Svetom Pismu je jasno zabranjeno svako caranje, a car Saul je upravo osudjen i definitivno otpao od Boga cinom svoje posjete vracari i to je jasno zapisano. Od kako se Bog prvi put objavio ljudima preko Mojsija, ljudi su primali pomoc i lijecili se od napada zlih duhova postom i molitvom, kao sto je to i Hristos govorio: "A ovaj rod se ne izgoni drugacije nego postom i molitvom," cesto je izlijecenje momentalno kao cudo Bozije, opet na nacin kako je to u Svetom Pismu opisano, a ne caranjem i vracanjem! Evo sad sam samo kao jedan primjer nasao 21, glavu Otkrivenja, stih 8. gdje se i vracarima propisuje "udio u jezeru koje gori ognjem i sumporom". Ne crnim magovima, vec svim magovima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Dec 2002, 13:13 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Na temi "Moć (snaga) misli" sam postavi neke tekstove koji su usko vezani sa ovom temom pa koga interesuje neka pogleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Dec 2002, 13:25 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Sa Simpsonom se ne slažem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Dec 2002, 14:12 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Sveto Pismo je jasno po pitanju bilo kakvih okultnih nauka, praznoverja i slicnih stvari. Strah od odredjenih stvari i pribegavanje praznoverju je samo rezultat nevere u Hrista Boga Spastelja.

1.Tim. 4,7 A poganijeh i bapskijeh gatalica kloni se; a obučavaj se u pobožnosti.

[5 MOJ 18]
10 Neka se ne nađe u tebe koji bi vodio sina svojega ili kćer svoju kroz oganj, ni vračar, ni koji gata po zvijezdama, ni koji gata po pticama, ni uročnik
11 Ni bajač, ni koji se dogovara sa zlijem duhovima, ni opsjenar ni koji pita mrtve.
12 Jer je gad pred Gospodom ko god tako čini, i za take gadove tjera te narode Gospod Bog tvoj ispred tebe.
13 Drži se sasvijem Gospoda Boga svojega.


Pozdrav.

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Amin
PostPoslato: 19 Dec 2002, 08:39 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Amin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Dec 2002, 15:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Sa teme "kuran i muslimani"

milos_z je napisao:
Kako tumacite pojavu da hodza skida magiju i zna ko ju je postavio nekoj osobi?


Skidanje crne magije je dosta rašireno i nije neka velika misterija ali kako oni koji je skidaju mogu znati ko ju je napravio je interesantno. Ja ti ne mogu odgovoriti kako oni to rade, koje tehnike koriste i slično jer ne znam ali mogu reći da zaista to mogu. Možda to ne mogu svi ni u svim situacijama ali mogu. I ne samo hodže, mislim da i one vlahinje koje rade poznatu vlašku magiju koja se smatra za vrlo jaku mogu saznati ko je bacio čarku. Mislim da su baš one uz skidanje čarke koju je neko imao nešto učinile da napadnuta osoba sanja osobu koja joj je čarala i to se i desilo. Znam za ovakav slučaj ali nisam siguran da li su to uradili ovi koji rade vlašku magiju ili neko drugi. Čuo sam nedavno i za slučaj da je osoba koja je skidala crnu magiju rekla "napadnutoj" osobi da u nekom vremenu ko joj prvi uđe u kuću da će biti taj ko joj je čarao, i tako je i bilo. Odavde se vidi da to vrlo često rade komšije a i članovi rodbine, neki koji vrlo dobro poznaju osobu kojoj čaraju što im i jeste olakšavajuća okolnost u čaranju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Dec 2002, 18:13 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Dec 2002, 14:06
Postovi: 10
ja sam vidio mnoge ljude koji su kod hodza ili gatara skidali cini i zato sam i trazio vase misljenje.

Mozda grijesim ali moja logika je sledeca

Ako BIBLIJA kaze:
___________________________________
10 Neka se ne nađe u tebe koji bi vodio sina svojega ili kćer svoju kroz oganj, ni vračar, ni koji gata
po zvijezdama, ni koji gata po pticama, ni uročnik
11 Ni bajač, ni koji se dogovara sa zlijem duhovima, ni opsjenar ni koji pita mrtve.
12 Jer je gad pred Gospodom ko god tako čini, i za take gadove tjera te narode Gospod Bog tvoj
ispred tebe.
13 Drži se sasvijem Gospoda Boga svojega.
___________________________________

onda za vjernika koji se poziva na BIBLIJU ,nesmije biti logicno da vjeruje covjeku koji drzi SVETU KNJIGU a direktno je krsi.

To sto on drzi u rukama Bibliju ili Kuran moze biti samo najlaksi nacin da se narod zavede .
Cim ljudi pocnu traziti spas kod gatara njihova vjera u Boga slabi i dalje je mnogo lakse.

Dakle, na ta nas je "cuda"Gospod upozorio i rekao nam od koga dolaze.Mi mozemo birati ili Gospod ili onaj drugi
,dva se gospodara nemogu sluziti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Dec 2002, 19:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Možda će zvučati smiješno i glupo na prvi pogled ali čarke mogu poslužiti da se narod vrati istinskoj duhovnosti. Čarke naravno nisu usmjerene na to nego ih je Otac Nebeski dopustio da bi nas kroz to nešto naučio. Sve što nam se dešava je od Oca Nebeskog a znamo da on ništa ne radi što je loše za nas bez obzira što to nama na prvi pogled može izgledati loše.

Najbolje bi bilo kada ne bi bilo potrebe za ljudima koji skidaju crnu magiju, ne zato što je to što oni rade loše već zato što bi bilo najbolje da smo sami dovoljno duhovno jaki da nam njihova pomoć nije potrebna. Upravo se o tome radi. Osobe koje skidaju crnu magiju su kao doktori za magijsku vrstu oboljenja. Sveto Pismo zabranju čaranje dakle bacanje crne magije koje sada na našim prostorima ima užasno mnogo i to ne samo po selima nego i u gradovima, i u centru Banjaluke!

Čovjek kroz duhovnu izgradnju i priznavanje Oca, Sina, Duha Svetog, Sila Nebeskih dobija duhovni štit, jača auru (čije je postojanje totalno naučno dokazano) koja predstavlja štit a pored toga dobija zaštitu Oca, Sina, Duha Svetog, Sila Nebeskih i takvim osobama crna magija može vrlo malo naštetiti i to strogo u mjeri koju dozvoli Otac Nebeski opet radi toga da nas potakne na još jači duhovni rad. Sve što nam se dešava je Škola, duhovne osobe u svemu što im se dešava moraju vidjeti duhovne lekcije.

Skidanje crne magije je liječenje, ono se može postići kroz ličnu duhovnu izgradnju pojedinca koji je magijski napadnut i to je najbolji način ali malo ko radi duhovnu izgradnju pa kad bi je počeo raditi tek kad je pod crnom magijom ko zna kad bi je skinuo. Zato ljudi idu kod osoba koje skidaju magiju. Ono što je tu problem je što ljudi kojima se skine crna magija ne razmisle o svemu tome, ne zapitaju se "pa čekaj malo, otkud magija, šta je to magija, kako neko mene može napasti a da me ni ne poznaje, kako da se odbranim od idućih napada..." Kad bi se ovo pitao, a posebno kad bi se posvetio ovom zadnjem pitanju mogao bi i trebao bi doći do toga da mu je duhovna izgradnja najbolja preventiva i zaštita. Zbog toga crna magija može poslužiti da nas natjera na duhovnu izgradnju. Ali malo ko dođe do toga. Pa bivaju napadnuti opet...i opet...i opet... Problem je što im je lakše otići kod osobe koja skida čarku i skinuti je nego redovno raditi duhovnu izgradnju.
A ta skidanja crne magije su izuzetno djelotvorna. Slušao sam o slučajevima gdje je crna magija nestala ili bar znatno popustila odmah nakon djelovanja tzv. bijele magije.


Dakle poenta je u tome da trebamo raditi duhovnu izgradnju i tada ćemo biti pod zaštitom. Tada ne bi bilo potrebe za osobama koje skidaju crnu magiju i to bi blio najbolje ali zasad su takve osoba nažalost potrebne jer se pojedinci ne mogu sami sa tim izboriti. Mnogim su spasili život, bukvalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Dec 2002, 21:07 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 19 Dec 2002, 14:06
Postovi: 10
Otac Nebeski nije dopustio carke.
Carke koristi zna se vec ko i cime zaveden.
Duhovnost se mora jacati ali ne krsenjem Biblije.
Ako duhovnost jacamo odlaskom kod bajaca mi prizivamo necistog a NEdolazimom pod zastitu Svetog Duha.

Odlaskom bajacima narod se nece vratiti istinskoj duhovnosti nego ce se u njega useliti strah pa ce i sam uciti carke kako bi se ˝odbranio˝ a time ce potpuno izgubiti vjeru i pasti pod vlast onog drugog gospodara .

Jer nemogu se sluziti dva gospodara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2003, 12:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 13 Dec 2002, 12:09
Postovi: 61
Evo Vader misljenje jednog lika o magiji mozes naci na http://www.danijel.org/hr idi na "svjetonazor" pa na "o laznim ucenjima", gdje pise:

22.2 Što misliš o magiji? Je li opravdano poslužiti se magijom za ostvarenje svojih ciljeva?



Nije. Magija je u svojoj biti negativna i sotonska pojava. Naime, magija podrazumijeva jednu iznimno štetnu i pogrešnu stvar, a to je da mi sami znamo što je za nas dobro, i da trebamo poraditi na ostvarenju toga. To je iznimno pogrešno, jer mi najčešće nemamo blagoga pojma ni tko smo, ni koja nam je istinska priroda, ni koja je stvarna svrha našeg života na ovom svijetu, ni koji je smisao našeg postojanja i djelovanja kao takvog, ni što bismo trebali raditi. Mi u stvari ne znamo ništa ni o čemu. Ukoliko takvi, neznalice i izgubljeni, svoje zablude o sebi i naravi svog života idemo ostvarivati, silom pokušavajući ostvariti svoju volju, najgora stvar koja nam se može desiti jest da dobijemo točno ono, što želimo. To će nas tek posve upropastiti. Zbog toga je magija instrument kojim praktikant bezumno srlja u vlastitu propast, istodobno držeći sebe svjesnim i pametnim.

Čovjek se treba povezati s Bogom, od kojeg će mu doći spoznaja o vlastitoj prirodi i smislu života, a kad to spozna, tada će osjetiti kako i čime djelovati, na ovom i na drugim svjetovima; tada njegova djela neće biti rezultat oholosti, nestrpljivosti i neznanja, nego će biti vođena Božanskom rukom, i iza njih će stajati Božji blagoslov i moć. Takav čovjek djeluje kao instrument dharme, Božanskog reda, i to je istinski smisao našeg ljudskog života, i njegov pravi cilj. Magija je smeće kojim se bave budale.


Dakako, uvijek postoji mogućnost da netko magijskim djelovanjem pokuša preko astrala i prane djelovati na nas, ali takvih stvari se ne trebate bojati; trebate se prisjetiti Boga, i pogledati najveću ljepotu koju možete dosegnuti. Tada iz te ljepote, s tom ljubavlju, pogledajte kroz magijski astralni link kojim vas netko želi napasti, i posve se prema njemu otvorite, predajte se Bogu kojeg opažate kroz tu osobu. Jamčim vam da ćete time riješiti problem. Dakako, ukoliko ste vi sami dio problema, odnosno ukoliko u vama postoji nešto što je od kvalitete problema, tada to trebate riješiti, i biti zahvalni crnom magu koji vam je ukazao na problem. Takvi napadi su ekvivalent hackerskih upada u računalni sustav, kojima se ukazuje na ranjive točke, kako bi ih administrator sustava mogao ukloniti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2003, 13:15 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Lijepo rečeno gumice.
Pa ipak, apostol Pavle preporučuje: sve prouči dobro zadrži.
S obzirom da je crna magija izuzetno prisutna u našem neposrednom, ali i širem okruženju i da se njom koriste oni koji iskorištavaju mnoge od Boga ustanovljenih zakonitosti i širokorasprostranjeno nezanje o duhu, tijelu i njihovom međudjelovanju među ljudima, onaj ko se bavi istinskom duhovnom izgradnjom prije ili kasnije će se sresti i sa tim. Iskrenog vjernika uvijek i u svemu čuvaju Nebeske Sile, ali i mi smo pozvani da ne sjedimo samo skrštenih ruku nego i naučimo što god možemo i da se s Božijom pomoći i sami zaštitimo.
Talmudska mudrost kaže:" Ne preziri nijednog čovjeka i ne prelazi ni preko jedne stvari, jer nema čovjeka koji nema svoj čas, niti stvari koja nema svoje mjesto." Glavna je poenta u tome odrediti prioritete u svojoj duhovnoj izgradnji i znati šta je glavno i osnovno, a šta sporedno ili usputno, ali možda ne i nepotrebno. Tvrdim da bavljenje parapsihologijom i magijskim djelovanjima i samozaštitom ne može biti osnova duhovne izgradnje niti se može efikasno i bez opasnosti time baviti bez čvrstog duhovnog temelja na Božijoj objavi u Svetim Spisima. Ali to ne znači da ako već bude Božija volja da se čovjek sa tim sretne da obavezno treba da okrene glavu. U duhovnosti nema krutih pravila i čovjek sam snosi odgovornost za svaku odluku, pa neka svako sam procjeni šta je za njega a šta nije.
A ko se drži Boga izbaviće se od svega.

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2003, 17:00 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Okt 2002, 19:49
Postovi: 5073
Lokacija: Banja Luka
Ma kakva magija...vi stvarno vjerujete u te ludosti? Ne znam, po meni, onaj koji to praktikuje je totalni moron.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 24 Jan 2003, 18:14 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Ma... kako bi neki zaradjivali na ljudskoj gluposti ako bi prestali da gataju i magijaju... morali bi lopatu i kramp u ruke, a to je teze nego li sedeti iza kristalne kugle i bajati.

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jan 2003, 16:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Poznato je da muslimani koriste svoj sveti spis Kur'an u otklanjanju crne magije i da su upućeniji u sve to od pravoslavaca i katolika koji nažalost nisu proučavali Magiju kroz Sveto Pismo. Zbog toga se mnogi hrišćani za pomoć od magijskih napada obraćaju upravo islamskim hodžama.
Pronašao sam jedan sajt o liječnju Kur'anom na kome su između ostalog izneseni simptomi magijskog napada što ovde prenosim.
Adresa sajta je http://www.lijecenje-kuranom.s5.com/

Citiraj:
>> Simptomi sihra (crne magije) <<


1. Stalna bol u želucu
2. Povremena glavobolja koja ne prestaje sa uzimanjem medicinskog lijeka
3. Jaka tegoba u predjelu prsa, narocito poslije ikindije pa do kasno u noć
4. Užasni snovi
5. U snu vidi kao da pada s visokog mjesta
6. U snu vidi životinje koje ga tjeraju
7. Utrnutost jednog dijela tijela
8. Stalna bol
9. Bol u krstima
10. Stalna bol u jednom od udova
11. Peiodi napada (živčani grčevi)
12. Paraliza nekog od dijelova tijela
13. Mjenjanja muževe slike u očima žene i žene u očima muža, tako da mužvidi svoju ženu u ružnom liku, makar ona bila izrazito lijepa.
14. Viđenje zaručnika u ružnom liku
15. Odvratnost prema susretima
16. Iznenadno pretvaranje ljubavi u mržnju
17. Uveličavanje povoda za svađu i raskol iako su oni beznačajni
18. Odvratnost opšihrenog (magijski napadnutog) prema svakom djelu koje poduzima njegov supružnik
19. Odvratnost prema mjestu gdje sjedi njegov supružnik. Tako ćete vidjeti čovjeka koji je van kuće sasvim normalan, ali sa ulaskom u kuću osjeti žestoku tjeskobu.
20. Pretjerana ljubav i zaljubljenost
21. Žestoka želja za spolnim općenjem
22. Slijepa poslušnost
23. Pojava nesuglasica među bračnim drugovima
24. Čovjek vidi nepomične stvari kako se kreću, a pokretne vidi stabilnim i nepomičnim
25. Malog vidi velikim a velikog vidi malim
26. Odsutnost duha, smetenost i velika pospanost
27. Nejasan smušen govor
28. Netremično gledanje u jedno mjesto
29. Želja za samoćom
30. Potpuna povučenost u sebe
31. Stalna šutnja
32. Smirenost, nepokretnost i konstatna ljenost
33. U snu čuje kako ga neko doziva
34. Čuje glasove koji ga dozivaju, a ne vidi osobe
35. Prestanak rada jednog čula


Od svih navedenih simptoma, najčešći su prvi navedeni (prvih 15). Ovi simptomi se mogu poklapati sa medicinskim simptomima.

Ako se neko nađe u ovim simptomima nije pravilo da taj neko mora biti oboljen od strane sihra (crne magije). Ovi simptomi pomažu onome ko liječi Kur'anom da pretpostavi da li se zaista radi o ovoj vrsti bolesti.

Osoba koja osjeća neki od ovih simptoma, neka se prvo obrati ljekaru i potraži lijek. Ako i nakon toga osjeća bol (ili neki drugi od simptoma) i nije našla lijeka kod savremene medicine, onda neka se obrati kod onih koji liječe Kur'anom, a Allah će dati lijeka ukoliko je taj oboljeli zaslužio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Jan 2003, 21:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Sveto Pismo je po pitanju lecenja od zlih duhova jasno i glasno:

POST, MOLITVA, MIROPOMAZANJE, RUKOPOLAGANJE.


To sto hodze rade je sarena laza i prevara jer se oni sami nimalo ne razlikuju od bajara i vracara. Sve je to ista klapa. Narod im se obraca iz prostog i jednostavnog razloga - ne poznaju hriscanstvo dovoljno.


Pozdrav.

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jan 2003, 08:45 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Očigledno je da "glasnik pravoslavlja" ni sam ne poznaje praksu pravoslavne crkve, jer bi gorenavedom u najmanju ruku morao dodati kađenje tamjanom i osvećenje svetom vodicom, čemu narod mnogo češće i lakše pribjegava od posta i molitve, jer je za toliko vjekova pravoslavni narod ostao u svojoj srži paganski, osim malog broja.
Takođe, svi hrišćanski rituali (liturgija,krštenje,vjenčanje, ukop, osvećenje, procesije itd.) bez ijednog izuzetka imaju mnogo elemenata koji spadaju u domen magijskih ceremonija. Iako je njihova djelotvornost zbog opšteg slabog duhovnog stanja učesnika u tim ritualima uglavnom skoro nikakva, ne bih se usudio da kažem da su oni prevara - oni su jednostavno vrlo slabo djelotvorni (i još slabije duhovno izgrađuju), a nemaju nikakvu stvarnu utemeljenost ni u Hristovoj nauci, niti nauci i praksi apostola, osim možda večere Hristove.
Doduše i lomljenje hljeba koje je Isus naredio u svojoj suštini znači da kad god jedemo hljeb (dakle svakodnevno) i pijemo vino (ali i bilo koje drugo piće) to primamo kao dar od Boga i posvećujemo molitvom. Ono što je iz svega toga nastalo (liturgija) i na što je bačeno težište u pravoslavnom učenju se evo već dvije hiljade godina pokazalo kao vrlo slabo djelotvorno i duhovno korisno - tek za pojedince. To je kao da neko dvije hiljade godina uporno kopa bunar za vodu, a nikako da pronađe vodu nego on uporno kopa zavaravajući se time što kiša tu i tamo natopi dno bunara.
Jer djelotvornost za koju postoje svjedočanstva i ne potiče od samog rituala, nego od raspoloženja srca onoga ko u njemu učestvuje
, jer ko je svet u duši i sve što radi posvećuje, a ko je u duši prljav i sve što čini prlja pa ma to bilo ne znam kako sveto. Posvećenost uvijek dolazi prvo iznutra.
Molitva i post su uz korištenje Kuranskih ajeta, za one koji to ne znaju, osnovne metode koje preporučuju i hodže. Naravno da bi se u tom smislu moglo i trebalo koristiti i stihove iz Svetog Pisma, jer od svega je najmoćnija i najdjelotvornija Božija Riječ, ali narodu to nema ko da pokaže i da ih tome nauči. To je ono što je tužno.
Najbolja i najdjelotvornija opšta zaštita od magijskog djelovanja jeste redovna duhovna izgradnja, ali u konkretnim slučajevima magijskih napada dobro je da čovjek ima sasvim određena sredstva za odbranu (pri ovom ne mislim na neke posebne rituale i postupke, mada nije loše i nijh barem poznavati, nego na posebne molitve, uputstva i stihove iz Svetog Pisma).
Teoretizirati o tome i paušalno pričati o tome šta je prevara a šta ne može samo neko ko nije bio meta takvih napada, ili je bio ali toga uopšte nije ni svjestan. Onaj ko se susreo sa tim dobro zna da to nije nešto o čemu se tako olako mogu davati sudovi i da odbrana od takvog napada zahtijeva sasvim određenu svjesnu akciju i duhovnu disciplinu.

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Jan 2003, 14:31 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Koliko ko poznaje svoju veru je najbolje ostaviti samom Gospodu na ocenu. Praviti se vecim papom i od samog pape isto tako nije dobro. Pa takobih preporucio i svim ne-pravoslavnim da ne govore neistine vezane za Pravoslavlje, a rezultat su zarke zelje da se kaze nesto kontra.

Tvrditi na primer a krstenje nema nikakve veze sa Hristovom naukom je jedan od primera u kome se ogleda sav "jad i beda kurtizana". Jer je poznato da je Jovan Krstitelj krstio cak i samog Isusa.


Jadno.

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 246 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs