banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 06:12

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 174 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2002, 09:24 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Feb 2002, 01:00
Postovi: 76
Aloha
Sekte, oni su zaista velika djeca ho ho ho. Imaju djecija stanja covjekove misli. heh. Ma salim se. Pocecu ovako: bas i jeste to fora prikupljanja clanova, pitati ih gdje ce otici, a reci da ce otici gdje zasluzuje. Pa dobro gdje ce ko otici? Sto se toliko ZUDNO hvatate za pravdu ili smisao? A neki idu i do Istine. ha ha ha; A sta vi misliste, pitacu opet, da vas netko nestrpljivo ceka? Znima me jedno za one koji negdje idu: kome bi vi posli? Ono sto mi je jako zanimljivo u tim stvarimaje sto svi sve znaju. Jedan lik mi objasnjava kako ce on u nekim drugim prilikama dobiti bolja sredsta, nesto kao imati bolje tijelo, nece se morati muciti sa ovozemaljskim problemima i bla bla bla. Po njegovom ucenju on zna da ce biti tad duh i da ce lutati po nebesima. Divno kontam, kad covjek tako sigurno zna svaka cast. Onda odem kod drugog i on mi prica kako se ici u pakao. Divno i on je postao prorok. Teci mi govori kako ce napraviti raj na zemlji, cetvrti kako se doci smak svijeta. Pa divno svi su postali vidoviti odjedanput i svaka im cast. E to je glavna fora. I odlicna je moram priznati. Ja na sve to cutim i slusam. Normalno cuo sam i nekakve price kako bog ne prepoznaje covjeka ako nije krsten i vraca ga opet na zemlju. Ma ljudi ... I TAKO VI ZNATE SVE, I DA VAS NETKO CEKA I DA KAD DODJETE KAKO CE VAS DOCEKATI ha ha ha ha. P.S. Stvarnost je prestanak putnika i puta!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2002, 09:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
"Najveca potreba svijeta je potreba za ljudima koji se ne daju ni kupiti ni prodati..... koji ce stajati na strani pravednosti makar se nebo srusilo."

kako uopste neko moze nekoga da "vrbuje", zaludi i slicno??? Zar nemamo svi vlastiti razum da shvatimo sta zelimo a sta ne?? Damire svako ima pravo da zeli i da trazi nesto vise. Ne pokusavas li i ti u ovom zivotu ivjek napraviti nesto bolje od onog proslog.???? Ili je tebi svejedno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2002, 10:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
blue je napisao:
Drugim riječima, kupiće sebi ulaznicu u raj

Slažem se. Ta "kupovina" ne vrijedi mnogo ali učenja sekti nisu strogo bazirana na toj "kupovini" ulaznice za raj iako toga ima i kod njih a i kod svih nas. Antoni de Melo je rekao "milosrđe je, u suštini, lični interes prerušen u čovjekoljublje".

Pogrešno je učenje i vjerovanje da u ovom životu zaslužujemo raj ili pakao u koji idemo poslije smrti tj. pogrešan je ovaj drugi dio: da u raj i pakao idemo poslije smrti. Raj i pakao su stanja ljudske duše, dakle u nama su, ne postoje izvan nas. Raj se može imati samo u toku života, može se imati već danas, ne mora se čekati smrt jer raja tada nema. Isto važi i za pakao. Jedan od razloga zašto ljudi ne doživljavaju raj u sebi za vrijeme života je taj što su pogrešno učeni da raj i pakao postoje samo poslije smrti pa onda u to i vjeruju tj. ne vjeruju da raj mogu dobiti u toku života pa ga ni ne dobijaju po duhovnom zakonu koji je izrekao Hrist: "Po vjeri vašoj neka vam bude".

Citiraj:
Ljudi zamišljaju da će ići na nekakav sud poslije smrti


Dobro zamišljaju :) jer se poslije svakog života ide na sud i analizu tog života a onda kako ko, neki odmah nazad, neki malo kasnije a neki nikako.

Citiraj:
Dođe neko, smješka se, priča poluistine i ti su učlaniš sva sretna u novu sektu koja tebi donosi spas. Jer meni sve to sa sektama liči na kontrolisanje. Oni hoće da ti prihvatiš njihovu istinu, da budeš onakav kakvim bi oni htjeli da budeš. Da poštuješ njihova pravila.
To mi se nikako ne sviđa.


Pa ako ti se ne sviđa ti nemoj pripadi sekti i nemoj prihvatati njihove poluistine već sam pronađi istine pa te niko neće kontrolisati, nećeš biti onakav kakav drugi žele da budeš, poštuj svoja pravila tj. pravila za koja uvidiš da su dobra.
Ovo što si rekao je opravdanje koje daješ sebi a i nama da pripadnost sekti nije dobra tj. da njihova duhovnost i put nisu dobri - pa onda pronađi svoj put i svoju duhovnost. Tu nemaš opravdanje ako to ne radiš.

Što se tiče sektaških poluistina nisu to sve poluistine, ima tu i neistina ali i istina. Ne treba odbaciti sve što oni uče zato što nam se možda jedna stvar nije svidjela. Imaju oni mnogo toga dobrog da ponude i šteta je što to ljudi ne znaju i ne žele da znaju i to zato su učeni da ih se boje i bježe od njih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2002, 10:21 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Maj 2002, 01:00
Postovi: 168
Lokacija: banjaluka
vidim koliko ste svi nezaintersovani tim sektama Vader ne bi me cudilo da si ti sektas.Iskucao si 3 strane upravo supljak price na kojoj se zasniva njihov posao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2002, 10:23 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Maj 2002, 01:00
Postovi: 168
Lokacija: banjaluka
Moj kratak stav je da ih treba zakonom zabraniti i sve clanove bilo koje sekte usreciti sa krampom i lopatom u ruci pa ne bi imali vremenna razmisljati o andjelcicima i raznim Bogovima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2002, 10:28 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Maj 2002, 01:00
Postovi: 168
Lokacija: banjaluka
usput imao sam priliku prisustvovati u bl kada je prije 3-4 godine dolazio jedan psihijatar koji je dolzio da odrzi par javnih predavanja o tome i koji se bavi "izljecenjem" sa medicinske strane tog problema.Tom prilikom je donio dosta video materijala iz raznih zemalja svijeta i podosta iz Srbije
To je stravicno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2002, 10:52 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Vader, nije opravdanje. Nema razloga za pravdanje, to bi značilo da nešto ne radim kako treba. To što neki ljudi zovu u sekte ne znači da sam ja dužan da se tom pozivu odazovem. Stoga, ne pravdam se ni za šta. Niti bi bilo ko trebao da se pravda za svoj izbor. Osim ako nije svjestan da je pogriješio, što ovde nije slučaj.
Dalje, ove istine koje se stalno iznose kao nešto revolucionarno, to je sve već rečeno. Koliko je samo vremena proteklo otkada je rečena poslednja originalna i pametna stvar. Bar što se tiče filozofiranja o ljudskoj prirodi. To što je neko uzeo tuđe misli i upakovao ih ne određen način ništa ne znači. Ono što smatram tačnim ne odbacujem.
Evo na šta obraćam pažnju kad čitam nešto:
Ono što smatram ispravnim je lišenost svakog nametanja.
Stavovi koji opravdavaju činjenje zla drugima ne uzimam u obzir.
Narcisoidnost čovjeka koji se divi sopstvenim mislima mi je smiješna.
Cijenim kad neko iznosi svoje mišljenje ne pridajući mu neku posebnu važnost. Ona mišljenja koja samo opisuju stav o nekom problemu, ne pretvarajući se da daju apsolutno tačna rješenja. Čisto kao neki doprinos, bez sujete i isključivosti.
Ukratko: odsustvo sujete mi je bitna stvar, a isključivost mi je smiješna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2002, 11:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
pablo je napisao:
Vader ne bi me cudilo da si ti sektas

E pa čudi se jer ne pripadam niti sam kad pripadao nekoj sekti, to sam više puta rekao i dokazao.


blue

Citiraj:
Nema razloga za pravdanje


Opravdanje ti pred ljudima uglavnom ne treba ali će ti trebati pred Onim ko te poslao na Zemlju kad te bude pitao kao i svakoga u šta smo potrošili godine života i sve ono što smo tokom njega stekli.

Citiraj:
Dalje, ove istine koje se stalno iznose kao nešto revolucionarno, to je sve već rečeno


Ali neshvaćeno i neprihvaćeno pa ih treba ponavljati. I ti ponavljaš lekcije koje učiš da bi bolje shvatio. Sve se u Prirodi ponavlja, disanje, otkucaji srca, rađanje i umiranje, dan i noć, godišnja doba... U Svetom Pismu piše da se sve ponavlja. Tako treba da bude. Mnogi događaji su opisani u sva četiri evanđelja, isti događaji. Zašto? Zbog naglašavanja. Ponavljanje ima psihološki efekat naglašavanja. Zbog utuvljivanja u naše tvrde glave. Neka sektaši viču da ima Boga i da se trebamo vratiti duhovnosti. Njima je dano da to viču. Daleko od toga da se ja slažem sa njima u svemu ali kad se sve sabere više su dobri i korisni nego što nisu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2002, 13:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
Citiraj:
Opravdanje ti pred ljudima uglavnom ne treba ali će ti trebati pred Onim ko te poslao na Zemlju kad te bude pitao kao i svakoga u šta smo potrošili godine života i sve ono što smo tokom njega stekli.


A otkud ti znaš da taj Neko baš tako vrši reviziju ko je šta uradio u životu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2002, 16:35 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Vader je napisao:
ventilator je napisao:
vec je bilo vezano za adventiste

Šta znači ovo da je vezano za Adventiste? Da je adventista držao predavanje ili da je predavanje bilo samo za adventiste? Koliko je meni poznato to su predavanja otvorenog tipa, za sve koji hoće da dođu.


Napisala sam:"Skoro je bio momak iz Beograda,drzao je neko predavanje (Adventisticka crkva).
Mislim,nije mi poznato gdje je bilo predavanje,vec je bilo vezano za adventiste."
Mislila sam da ne znam da li je predavanje bilo u adventistickoj crkvi ili u nekom drugom prostoru (zakupljenom ili njihovom) vec da su oni organizovali to predavanje koje je naravno vezano za njihovo ucenje.
I naravno da znam da su to predavanja otvorenog tipa,pa tako se i privlace novi ljudi,a to im je cilj,zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2002, 16:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Najgora je napisao:
A otkud ti znaš da taj Neko baš tako vrši reviziju ko je šta uradio u životu?

A možda zato što to piše u raznim svetim spisima ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zezam malo...
PostPoslato: 18 Jun 2002, 18:27 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
A otkud zna ta raja što je pisala spise? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Jun 2002, 18:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Pa šapnuo im Bog :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Briši, briši...
PostPoslato: 18 Jun 2002, 19:28 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3229
Lokacija: Banja Luka
...


Poslednji put menjao Najgora dana 19 Jun 2002, 13:29, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jun 2002, 11:48 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Feb 2002, 01:00
Postovi: 76
banjalucanka je napisao:
"kako uopste neko moze nekoga da "vrbuje", zaludi i slicno??? Zar nemamo svi vlastiti razum da shvatimo sta zelimo a sta ne?? Damire svako ima pravo da zeli i da trazi nesto vise. Ne pokusavas li i ti u ovom zivotu ivjek napraviti nesto bolje od onog proslog.???? Ili je tebi svejedno


Nije mi svejedno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Jun 2002, 13:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
banjalucanka je napisao:
Ne pokusavas li i ti u ovom zivotu ivjek napraviti nesto bolje od onog proslog????

Da li se ovo prošlog odnosi na prošli život?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jun 2002, 12:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
ventilator je napisao:
I naravno da znam da su to predavanja otvorenog tipa,pa tako se i privlace novi ljudi,a to im je cilj,zar ne?

Ne nije

Pretpostavio sam da stvari stoje onako kako sam mislio ali sam se raspitao sa nekim ko je išao na ta predavanja da budem siguran.

Ta predavanja koja drži tako neki adventistički teolog koji dođe u BL uopšte nisu bila sa ciljem navlačenja u njihovu organizaciju, čak teško da su na tim predavanjima uopšte pomenuli (sebe) adventiste već se pričalo uopšteno o Bogu, religiji, vjeri, duhovnosti, Svetom Pismu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jun 2002, 15:58 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Feb 2002, 01:00
Postovi: 76
... vec se pricalo uopsteno o Bogu, religiji, vjeri, duhovnosti, Svetom Pismu. ; Da, uglavnom o nekakvim stvarima koje nemaju nikakve veze sa zivotom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jun 2002, 16:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
damire jesi ikad bio na jednom od njihovih predavanja???? ako nisi onda ne maslaj ovuda :wink:
vaderu nisam mislila na prosli zivot, ne vjerujem i reinkarnaciju
ne svidja mi se ideja da u sljedecem zivotu budem tamo neki nilski konj :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Jun 2002, 17:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
banjalucanka je napisao:
ne svidja mi se ideja da u sljedecem zivotu budem tamo neki nilski konj :wink:

Ni meni ali se ne brinem jer se ljudi reinkarniraju samo kao ljudi ;)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 174 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs