banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 18:35

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 340 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 07 Feb 2012, 17:35 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
panki je napisao:
E sad Subotari ne nose oružje u vojsci to je tačno, a Adventisti nose mada obično ne drže u kući.


:lol:
jedna od vrlo hrabrih izjava..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Feb 2012, 22:46 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
spavac je napisao:
panki je napisao:
E sad Subotari ne nose oružje u vojsci to je tačno, a Adventisti nose mada obično ne drže u kući.


:lol:
jedna od vrlo hrabrih izjava..


Nema nam kolege možda ga mobilisali :cat:
I mene bi odmah otkrili kad bih rekao da sam budista.
To je bilo malo kopi-paste sa nekog podobnog mesta da se malo igramo ....
Rodila ga maja poštenog. :D
Ide opis u prvom licu a onda u ..... :D

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 13 Feb 2012, 16:57 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
Subotari vs. Adventisti: Mozda je razlika u tome sto Adventisti nisu jedina vjerska zajednica koja drzi subotu. Recimo samo u Americi ima preko 500 crkava/grupacija/denominacija koje drze subotu. Adventisti su jedni od njih, mada naravno najprominentniji.

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 20:21 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Spoiler:
Slika

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 21:05 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39424
Lokacija: Месечева икра
Kakvi su ovo sa druge slike?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 21:10 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
koje druge slike..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 21:12 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39424
Lokacija: Месечева икра
Ovi "hrišćani prvog dana"....Druga sličica u posteru. Kakva je to "sekta"?

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 21:16 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ah to, kontam da su to nedeljari.. :D

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 21:23 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39424
Lokacija: Месечева икра
Ja bi vol'o da sam nedeljar i da ne radim nedeljom :(

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 21:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Feb 2010, 17:13
Postovi: 9853
Lokacija: Далеко од раја
_зока je napisao:
Ovi "hrišćani prvog dana"....Druga sličica u posteru. Kakva je to "sekta"?

Nije svugdje ponedeljak početak sedmice. :lol:

_________________
Ко не воли ракију, не воли ни људе.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 21:27 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
joj zoka, pa to je lako..dignes noge i ruke na krevet i to je to..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 21:31 
OffLine
Administrator
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Nov 2002, 13:51
Postovi: 39424
Lokacija: Месечева икра
To je lako tebi...Ja ako sutra to uradim,bojim se da ću dobiti preporučenom poštom radnu knjižicu...

_________________
Bubi frubi


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Feb 2012, 21:37 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
nije lako kad oces da se izboris za slobodan dan, pogotovo ne meni..tebi je lakse, ako znas o cemu pricam..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2012, 13:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Feb 2012, 14:53
Postovi: 15
ajkula je napisao:
Mene i dalje interesuje odgovor clana koji se predstavio kao adventista. Da mi on objasni sta je tacno mislio.


Pa tačno sam mislio da postoji još jedna manja verska zajednica koji i sami sebe nazivaju subotari i drugi ih zovu subotari, ali nisam siguran da li je to ipak pravi naziv... oni su po pitanju oružja mnogo striktni i to sve znam zato što sam dok sam čekao 45 minuta autobus iz Kruševca za Rumu morao da slušam jednu bakicu(bio sam u uniformi pa mi ona počela pričati onako sve o veri o ovom onome, samo što me nije krstila odmah na licu mesta) . Bog sam za sebe kaže da je Bog nad vojskama i njegov izabrani narod je uvek bio kolevka slavnih ratnika tako da ja nemam problem sa oružjem... jer video sam da je jedan član gore napisao i to da je hrabro od mene što ovakve stvari izjavljujem, ja mislim da nije hrabro. Ali ću još reći ovo i to znaju svi moji drugovi, mogao sam da služim u civilu, ali nisam i dok sam bio tamo u Kruševcu u kasarni Car Lazar, Gospod Bog mi je dao da subotom nikad ništa nisam bio ni pozvan da radim, kad smo išli na logorovanje... kopali smo kao zadatak zemunicu sa trašejamai rovovima i u petak naveče sam se razboleo i povraćao i kad su me odveli u "stacionar" doktor mi dao slobodan dan u subotu i čim sam predao raport stVIK Kirćanskom i on me pustio da odmaram prošlo me i grlo i oči prestale da suze i nos da curi i prestao sam da kašljem (inače bila je zima). A kad sam prešao u G. Milanovac tamo su me sami pozvali pretpostavljeni i rekli ti imaš pravo na to i to i mi ti dajemo i nikad sam ništa nisam tražio, a dobio sam i posebnu hranu (mada sam se u Kruševcu provlačio nekad samo na hlebu i po nekoliko dana), a ovde u vojci riba i pita sa sirom zamislite to. A jedna od čudnih stvari je bila kad sam išao da nosim neka dokumenta u Komandu(pošto sam bio zamenik komandira voda) i gore kad sam se popeo ispred mene dok sam još bio na stepenicama prolazi potpukovnik i ja sam daleko od njega jedno 5 metara bio i kad sam se popeo na sprat on je prošao levo , aj kad sam zakoračio gore skrećem desno i odjednom čovek mi kaže vojniče jer te slušaju. I ja se ukočim napravim NLK i kažem izvolite gospodine potpukovniče, a on ponovo pita jel te slušaju ovi dole, jel ti daju hranu koju ti jedeš(pošto ne jedem svinjetinu) i tad sam mu odgovorio i to ću pamtiti čitav život, jer nikad čoveka video nisam do tad, čak ni u prolazu. Eto to je jedno od mojih iskustava sa Bogom! :) Znam da sam opet odužio, ali još da kažem ovo... Srbe su prozvali pravoslavcima jer su slavili Boga kao i apostoli. A Gospod Bog je dao Sina svoga da bi umro za naše grehe, a pred gresima nas optužuje zakon, on je kao ogledalo koje ti kaže musav si(grešan si) da je mogao večni Bog da porekne sam svoju reč koja je isto večna i da promeni subotu u nedelju, onda bi promenio i zakon da Isus Hrist Gospod naš i Bog naš ne mora da umre za naše grehe, ali ko je čitao Novi zavet zna da tamo piše(namerno neću citirati da bi sami istraživali): Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nisam došao da pokvarim, nego da ispunim(što znači ako pogledate original na internetu da: da ispuni=da učini sve što stoji napisano (nama za primer) i drugi stih: Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanje slovce ili jedna titla iz zakona dok se sve ne izvrši. I u otkrivenju znate da čak stoji prokletstvo da onaj ko bi hteo da izmeni šta iz pisma da će biti proklet zauvek.
Ja sam s'vama brat i po Adamu i po našem nekom bližem Srpskom pretku, ali najvažnije po Isusu Hristu. Ako mislite da ja ovo vama pišem što volim da pišem(pričam) ili zato što imam neku korist materijalnu, nego vam pišem zbog ovog što smo braća. Ako ne verujete meni uzmite Pismo i proučavajtre i čitajte u molitvi. A svako će odgovarati za svoja dela(i reči i pomisli) pozdrav


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2012, 17:56 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
panki je napisao:
Ja sam vernik Hrišćanske Adventističke crkve sedmog dana ili skraćeno HAC!


panki je napisao:
Pa tačno sam mislio da postoji još jedna manja verska zajednica koji i sami sebe nazivaju subotari i drugi ih zovu subotari, ali nisam siguran da li je to ipak pravi naziv...


Slika

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2012, 19:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Feb 2012, 14:53
Postovi: 15
spavac je napisao:
panki je napisao:
Ja sam vernik Hrišćanske Adventističke crkve sedmog dana ili skraćeno HAC!


panki je napisao:
Pa tačno sam mislio da postoji još jedna manja verska zajednica koji i sami sebe nazivaju subotari i drugi ih zovu subotari, ali nisam siguran da li je to ipak pravi naziv...


Slika



Da si pročitao do kraja, shvatio bi šta sam hteo da kažem. Bakica je možda i rekla pravi naziv, ali ja možda nisam dobro slušao, i ne želim da navodim imena, ali sam siguran u ovo što sam napisao, a sa druge strane ne znam ni što je to toliko važno, ali ako je za utehu mislim da se zovu Nazareni(ne tvrdim 100% ali sigurno im nešto na guglu o njima) E sad ne znam šta je toliko smešno. Osim možda želje da se nađe bilo kakva greška ili zveze izjava, ali ipak sam ja samo običan pripadnik radničke klase, nije da pišem romane. Nadam se da si sad zadovoljan, jer baš si mi pokazao.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Feb 2012, 19:43 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13211
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
jel tebi jasno da si ti subotar...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2012, 08:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Feb 2012, 14:53
Postovi: 15
spavac je napisao:
jel tebi jasno da si ti subotar...


Jel vama jasno da postoji nekoliko miliona Jevreja koji drže subotu umesto nedelje za sedmi dan, pa što njih ne bi zvali subotari ili mene Jevrejin, ali totalno ne bitno stvar je bila da je neko napisao da mi ne neosimo oružjue u vojsci i ja sam hteo samo da ispravim to, a evo da ti onda kažem tvojim jezikom, pošto me nisi razumeo ranije. Znači, trebalo je ovako da napišem; mi subotari nosimo oružje u vojsci(tj nosili pošto je Šutanovaci to upropastio), ali oni subotari ne nose oružje. Ako bih tako bio jasniji evo sad sam napisao. Nije mene blam da kažem za sebe da sam subotar kamo sreće da si pročitao sve moje postove onda bi svatio da je prvi subotar bio Gospod Bog i da je Isus Hrist bio subotar i da su apostoli bili subotari i da su Srbi bili subotari pre nego je naš kralj odlučio da mu treba potvrda za krunu iz vatikana... ja jesam subotar i kad bih se toga stideo, stideo bih se Boga živoga koji nas je stvorio, a to ne želim. Kad bi istraživali pismo, lako bi videli zašto je Bog stvorio subotu dan od odmora, da li je Svemogućem zaista bio potreban odmor ili je hteo da nam da primer. Videli bi da u zapovesti o suboti stoji naređenje 6 dana radi( znači prvi deo zapovesti je da radiš), a sedmi dan je odmor, ali to nije dan kad treba da spavamo ceo dan, nego to je dankad treba da se setimo Boga i poslužimo mu više nego običnim danima kad smo uglavnom zauzeti radom. Subota je znak stvaranja i dan koji nas vraća Bogu, ali Jevreji su malo previše držali zakon, a izbacili ljubav(koja je glavni sastojak prave vere u Boga), pa su počeli da smišljaju neka pravila koja je bilo teško održati i tako udaljili ljude od Boga i subote koja je trebala da donosi posebne blagoslove. Npr: oni su smišljsli koliko koraka, mogu da naprave u toku subote, ne sme npr da se čačka nos :) da! ne smu da upale vatru i to je umesto da postane dan slavljenja Boga postao kamen spoticanja i za obične Jevreje i za strance koji su trebali preko Jevreja da upoznaju pravog jedinog Boga. Onda je Isus Hrist "rekao" ovo ne valja :) i pokazao šta je subota da ona treba da bude blagoslov kad ćemo slaviti Boga i pevati mu pesme, kad ćemo pomagati ljudima u nevolji, ali nećemo terati ni sebe ni roba ni životinje da rade taj dan. A kad smo već kod toga u dan od odmora ne sme da se radi nikakav posao osim službe Bogu i bližnjima...hrana se priprema u petak za subotu. Recimo da jeste nedelja dan od odmora mada ako pogledate većinu satova i telefona poznatih marki čak i oni su stavili da je subota sedmi dan, a nedelja prvi. Ali recimo da jeste nedelja i sad kad malo bolje shvataš važnost samog dana od odmora, da li i tu nedelju posvećuješ Bogu kako on od tebe zahteva, da li se odričeš "lake zabave" da li se odričeš zarade, da li se odričeš sebe taj dan da bi posvetio sebe Bogu koji te je stvorio i otkupio i kad znaš koliko je to važno Gospodu Bogu tvome, zar nećeš onda da preispitaš svoju veru, da istražiš pismo( Isus se uvek pozivao na Sveto Pismo rečima "pisano je") Koga ćeš poslušati: Božju reč ilki Fariseje današnjeg vremena. Šta bi bilo da danas Isus opet dođe malo da nas poseti, šta bi ti, šta bi oni, šta bi ja. Da li bi opet ubili Božjeg sina, a ja vam kažem svakim grehom koji činimo, ponovo "zakucavamo klinove u Njegove ruke"(povređujemo Ga).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2012, 08:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Jul 2010, 10:39
Postovi: 182
Lokacija: Banja Luka
Da li se vi zenite medjusobno ili vam je dozvoljeno da se zenite sa neadventistima?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Feb 2012, 08:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
I mene interesuju ukratko neka osnovna načela, dogme, po kojima su Adventisti da kažem specifični.
Npr. u čemu se razlikuju od ostalih konfesija? Ukratko, ne mora nadugačko.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 340 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs