banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 16:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Nov 2002, 14:06 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 13 Jul 2001, 01:00
Postovi: 144
nedavno sam pročitao knjigu "biblijski kod" autora michael drosnina. ne znam da li ju je neko još čitao, a ako jeste, volio bih da čujem komentare. kratko, o čemu se radi: grupa matematičara došla je do načina kako da kodira bibliju i da uz pomoć računara pokuša protumačiti ono što je u njoj zapisano. odredili su dvodimenzionalne matrice i u njih
smjestili bibliju pisanu na starom hebrejskom. određenim postupcima distanci od riječi do riječi, dobijali su nevjerovatno tačne opise svih događaja koji su obilježili ovaj vijek.
prilikom čitanja, palo mi je na pamet da su mogli pokušati sa matricom u 3 dimenzije, a tu treći dimenziju bi dobijali ako bi se original biblije složio stranicu po stranicu, pa se među stranicama pravio fiktivni fizički razmak (druge dvije dimezije svi znamo). možda su i probali sa tim, ali nije ništa takvo spomenuto u knjizi. ko zna šta bi tada dobili :) dobili bi matrix, sto bi rekao vader, a u njemu sve što je bilo, jeste i što će biti. možda su istu stvar predstavljale mojsijeve ploče, ko zna.

i još jedno pitanje, kad sam se već pojavio, a ne pišem mnogo: šta mislite o tvrdnji fizike da se energija ne može uništiti niti iz bilo čega dobiti. može se samo pretvarati iz jednog oblika u drugi. tvrdi takođe da iza života ne postoji ništa. elem, ako se energija ne može uništiti, neka neko pametan kaže u šta se pretvaraju svi oblici energije koje posjeduje čovjek (mentalna, fizička...) nakon njegove smrti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Nov 2002, 19:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Imam i čitao sam knjigu "Biblijski kod".

Komentari?

Knjiga je vrlo interesantna, ali ne znam da li je ono što je tu napisano tačno. Možda će ovo izgledati čudno jer bi se od mene očekivalo da kaže "vidite ovu knjigu, ona odlično dokazuje vjerodostojnost Biblije kao Božije objave" ali stvarno ne znam. Kad sam je čitao mislio sam da je sve to tačno, kasnije kad nisam ni mislio o Biblijskom kodu počeo mi je slabiti taj osjećaj. Neki su pisali da to nije tačno, ta knjiga, ali to opet ništa ne mora da znači jer ljudi pišu svašta, posebno kad pokušavaju diskreditovati Bibliju. Možda se protiv Biblijskog koda piše baš zato što on postoji.

Hoću samo da kažem da se zasad ne usuđujem reći da je knjiga koja opisuje Biblijski kod sigurno 100% tačna. Ali me ni najmanje ne bi iznenadilo da jeste tačna i da takav kod u Bibliji postoji.

Ako taj Biblisjki kod zaista postoji, a to je kompjuterki program koji ima unesenu Bibliju na hebrejskom bez razmaka između riječi, onda bih ga ja mnogo volio nabaviti. U samoj knjizi kaže da sve što nekome treba da radi sa Biblijskim kodom su dve stvari: program i poznavanje hebrejskog jezika. Izgleda da je teže ispuniti drugi uslov nego prvi...ali možda i nije. Moram priznati da nisam na internetu tražio program Biblijskog koda pa ako ga neko potraži i nađe ili nađe nešto o tome volio bih da ovde napiše adrese sajtova.

Ne znam kad je ta Drosninova knjiga prvi put objavljena u svijetu ni koliko je prašine digla, znam da se ovde kod nas prije par godina o tome više pričalo i pisalo nego sada. Ja bih pitao: zašto i kako to?? Kako to da takva senzacionalna stvar i takvo senzacionalno otkriće bude praktično zaboravljeno? Da li zato što je to sve samo izmišljeno? Ili možda zataškano?!?

Ako Biblijski kod postoji on bi se mogao mnogo zloupotrebiti, tu nema dileme. Isto tako nema dileme da je to vrlo moćna stvar sa kojom se može puno uraditi.
Zbog toga mene ne bi iznenadilo da su "vladari iz sjene" sami sebi dali autorska prava na Biblijski kod i onda čitavu stvar zataškali kroz ubacivanje priča da je sve to glupost i da takav kod ne postoji sa ciljem da narod na to zaboravi dok oni u pozadini rade ko zna šta sa tim kodom.
Jer kako bi inače jedno takvo otkriće koje bi moglo uzdrmati svijet i promijeniti mnogo toga moglo biti praktično zaboravljeno? Sve što ja znam da govori o Biblijskom kodu je Drosninova knjiga i možda i neki sajtovi.
Zašto taj program nije otišao u javnost (bar meni nije poznato da jeste)? Siguran sam da ima ljudi koji bi učili hebrejski jezik samo zato da bi mogli raditi sa tim kodom.

Ne znam da li neko zna ali bio je jedan film sa Biblijskim kodom, bio je na TV, ne znam kako se zove. Nisam ga gledao čitavog ali sam vidio da se radi o Biblijskom kodu i mislim da je baš prikazana njegova zloupotreba. U film su čak bili ubačeni neki detalji iz Otkrivenja, neka proročanstva koja su se u filmu kao ispunila.

Citiraj:
palo mi je na pamet da su mogli pokušati sa matricom u 3 dimenzije


Kao u filmu Kontakt :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Nov 2002, 19:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Što se tiče energija mislim da zakon o održanju energije važi.

nick je napisao:
tvrdi takođe da iza života ne postoji ništa

Da, nauka zasad to tvrdi mada...i oni nisu baš sasvim sigurni u to, tj. nisu bar neki naučnici koji su se bavili proučavanjem nekih suptilnijih stvari. Naučnici koji su npr. istraživali kliničku smrt su imali upitnike iznad glava kad su vidjeli neke stvari pa su prinuđeni rezultatima morali iznijeti neke do tada nenaučne zaključke. O ovome sam malo pisao na podforumu Ljepota i zdravlje na temi "Klinička smrt i spiritualna iskustva".

Nedavno sam čuo da su poslije drugog svjetskog rata rađena ispitivanja tako što čovjeka na samrti stave na vagu i priključe ga na instrumente. Kad srce prestane da radi i čovjek prestane da diše mozak radi još neko vrijeme. Kad i mozak na instrumentima prestane da daje znake života težina tijela je opadala za 250-500 grama. Zaključak koji bi se mogao izvući je da je duhovna duša teška 250-500 grama što, ako sam dobro čuo, zavisi od veličine čovjeka.

Ako je ovo tačno vjerovatno nešto slično bi se moglo dobiti mjerenjem težine tijela čovjeka koji izvodi astralnu projekciju pa upoređivanjem težine prije i nakon izlaska astralnog iz materijalnog tijela. A kad smo već kod astralne projekcije čuo sam i za istraživanja na zapadu koja su pronašla vrlo uspješnu metodu uz pomoć koje i najveći skeptici sami mogu da izvedu astralnu projekciju za najviše tri dana i tri noći.

Primjetno je da se u zadnje vrijeme više o ovome govori i piše. Recimo krajem oktobra je u štampi izašao tekst pod naslovom:

"Mistici ne haluciniraju!
Prvi slučaj da je vantjelesno iskustvo izazvano direktnom stimulacijom mozga; Pacijentkinja je lebdjela iznad svog tijela i ljekarima opisivala šta vidi; Okultisti tvrdili vijekovima - ljekari konačno dokazali"

Ovo se desilo pacijentkinji oboljeloj od epilepsije kojoj su Švajcarski naučnici na čelu sa dr Olafom Blankeom, neurologom sa Univerziteta bolnice Ženeve i Lozane, tri puta proizveli stimulans koji je svaki put kod nje izazvao "vantjelesno iskustvo". Naravno, ovo se desilo slučajno, oni su bili iznenađeni onim što su postigli.

Ovo nije čudna priča jer u zadnje vrijeme ih ima sve više, sa raznih dijelova svijeta. Poenta je da će naučnici zaista morati priznati da su mistici bili u pravu oko mnogih stvari koje danas nauci izgledaju nemoguće a koje mistici tvrde ne samo vijekovima već i milenijumima.

Poznato je da okultisti, i starijeg i novijeg datuma, pominju tzv. "srebrenu vrpcu" kojom je pri astralnoj projekciji vezano astralno i materijalno tijelo. Pri smrti uvijek dolazi do pucanja "srebrene vrpce" tj. kidanja veze između materijalnog tijela koje umire i duhovnog koje, naravno, ne umire. A čak i mudri Solomon u Svetom Pismu u 12. poglavlju Knjige Propovjednikove gdje se opisuje smrt sa mistične strane pominje pucanje "srebrene vrpce" u trenutku smrti.

Svijest nadživljava smrt.
To tvrde mistici a to će nauka polako dokazati. Profesor naurologije i psihijatrije na Univerzitetu Arizona Geri Švarc istražuje preživljava li svijest smrt. On je rekao: "Moj rad je ustvari prozor u mnogo širu duhovnu stvarnost koja drevnu mudrost uključuje u savremenu nauku. Preživljavanje svijesti nam kaže da svjesnost ne treba mozak, da naše uspomene ili namjere, naša pamet, naši snovi, sve to može postojati i izvan tijela. A ta je zamisao jednaka onoj koju imamo o Bogu: da nešto što je veće od svih nas, što ne možemo vidjeti, ima razum, stvaralaštvo, namjeru, pamćenje i može uticati na svemir."


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs