banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 07:57

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 126 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 06 Avg 2008, 22:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Gwydion je napisao:
Čak je i Hrist morao da ima nekog da ga prepozna i da ga "probudi". Okultno/duhovno poznaje sisteme verifikacije na osnovu spoljnih i unutrašnjih znakova.


To se traži

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Avg 2008, 07:20 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 12 Avg 2008, 07:15
Postovi: 444
10"Zaista, zaista, kažem vam: tko god u ovčinjak ne ulazi na vrata, nego negdje drugdje preskače, kradljivac je i razbojnik. 2 A tko na vrata ulazi, pastir je ovaca. 3 Tome vratar otvara i ovce slušaju njegov glas. On ovce svoje zove imenom pa ih izvodi. 4 A kad sve svoje izvede, pred njima ide i ovce idu za njim jer poznaju njegov glas. 5 Za tuđincem, dakako, ne idu, već bježe od njega jer tuđinčeva glasa ne poznaju." 6 Isus im kaza tu poredbu, ali oni ne razumješe što im htjede time kazati. 7 Stoga im Isus ponovno reče: "Zaista, zaista, kažem vam: ja sam vrata ovcama. 8 Svi koji dođoše prije mene, kradljivci su i razbojnici; ali ih ovce ne poslušaše. 9 Ja sam vrata. Kroza me tko uđe, spasit će se: i ulazit će i izlaziti i pašu nalaziti. 10 Kradljivac dolazi samo da ukrade, zakolje i pogubi. Ja dođoh da život imaju, u izobilju da ga imaju." 11 "Ja sam pastir dobri. Pastir dobri život svoj polaže za ovce. 12 Najamnik - koji nije pastir i nije vlasnik ovaca - kad vidi vuka gdje dolazi, ostavlja ovce i bježi, a vuk ih grabi i razgoni: 13 najamnik je i nije mu do ovaca. 14 Ja sam pastir dobri i poznajem svoje i mene poznaju moje, 15 kao što mene poznaje Otac i ja poznajem Oca i život svoj polažem za ovce.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2008, 18:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 11 Jun 2008, 18:37
Postovi: 224
Nadjoh neki link jos jedno od mnogobrojnih tumacenja otkrivenja:

http://www.revelation13.net/#PRED

Ovo je jos jedno od hiljada tumacenja i sva se uklapaju. Koje je po vama tumacenje najpribliznije?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2008, 00:50 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 29 Jun 2006, 18:46
Postovi: 426
Pa čim lik kaže "I believe" meni se ni ne čita toliko. Šta mene briga šta on veruje? 8) Dobro, šalim se. Nego, ona naklapanja sa brojevima i sl., toga sam sit, i de facto ne prihvatam takva i slična tumačenja, jer ako u startu greše u vezi toga, onda je tako do kraja i nema se šta novo i pametno čuti.

Inače se izvinjavam što upadam kao padobranac, ipak nisam imao vremena više čitati, nakon toliko meseci nejavljanja...

Svako dobro svima.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2008, 00:59 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 29 Jun 2006, 18:46
Postovi: 426
Gwydion je napisao:
Vader je napisao:
Ja sam govorio o plodovima Duha Svetog a ne o tim drugim stvarima.


A kako znaš šta je plod Duha Svetoga, a šta je nešto drugo?


Možda će se vader složiti samnom... mislim da su dela jasan znak/plod Svetoga Duha. Nekad nije sasvim jasno o čemu je reč, ali dela, da ne velim čovekov život, dovoljan je pokazatelj mnogih stvari.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2008, 01:10 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Slažem se.

Samo...koliko sam ja vidio nije lako svima prepoznati "djela od duha". Izgleda da samo oni koji su i sami koliko-toliko duhovni mogu u drugima prepoznati duhovnost, i što su sami duhovniji to mogu bolje prepoznati duhovnost. Na primjer Hrist je činio djela od duha, ali koliko je onih koji su to prepoznali a koliko onih koji su govorili da je u njemu zao duh?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Sep 2008, 01:26 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 29 Jun 2006, 18:46
Postovi: 426
I tu se sasvim slažem... malo ih je prepoznalo, malo i danas se sreću zaista takvi ljudi, ali kada se sretnu onda lako nađu zajednički jezik...

Zato je dobro ono iz Galatima 5:22,23:
Citiraj:
A rod je duhovni ljubav, radost, mir, trpljenje, dobrota, milost, vera, krotost, uzdržanje; na to nema zakona.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Sep 2008, 16:48 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Eto, ako neko obilježava solarne datume, sutra je jesenji ekvinoks, u 17.40 po našem vremenu.
:sunny: :toothy4: Slika

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Apr 2009, 16:56 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Mar 2009, 21:45
Postovi: 692
Религија има само један задатак!
Да изврши дескрипцију добра и зла, и демаркацију између ових области.

_________________
Once you're grown up, you can never come back!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Jun 2009, 03:34 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Maj 2009, 10:00
Postovi: 375
Sve četiri stikovane iliti priljepljene teme su na mjestu,


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Jun 2009, 07:45 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 04 Maj 2009, 10:00
Postovi: 375
Mirisanje Gospodnje kao glavno zanimanje.
Kako li je lijep poziv taj.
Mnogi ljudi nažalost najviše što vide je ženska ljepota, i u tome uvenu, pa ako se vene i vene, onda nakon niza godina venjenja treba izvući zaključak, i mirisati pravo, na izgradnju čovjeka,...budite sveti rekao je Gospod kao što je Otac na nebesima.

Također mnogi prorokuju pa se ne zbude, zato je možda bolje proroštvo u sebi držati, pa se veseliti kad se zbude (dogodi)..


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Jul 2009, 16:30 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 06 Jul 2009, 16:21
Postovi: 3
O duhovnosti danas je receno toliko toga a nikada je manje u praksi nije bilo! Covjek se danas poistovjetio sa svojim umom, i umjesto da ga covjek koristi kao instrument koji mu pomaze, um danas upravlja covjekom! Bavio sam se proucavanjem duhovnosti dugggooo vremena i spoznao sam mnogo toga, da bi prije godinu dana dosegao trazeno! Tada sam odlucio da to podijelim sa ljudima i napravio sajt na kojem se moze naci sve sto je potrebno da bi covjek postao slobodan i da bi mogao vratiti svoju slobodnu volju! Sajt je uredjen tako da na njemu nema reklama, niti bannera, nema suplje price ni marketinga, na njemu je jedino prisutan zivot! Zivot bez iluzije bola!
Evo link pa ako neko zeli neka navrati, jer ce tamo sigurno naci toliko toga do sada garantovano nevidjenog!
http://www.ermacizam.com.ba


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 20 Okt 2009, 04:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 20 Okt 2009, 04:24
Postovi: 13
ernaga je napisao:
O duhovnosti danas je receno toliko toga a nikada je manje u praksi nije bilo! ]


e da nam je živjeti u srednjem vijeku,kako je tada bilo lijepo !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2009, 16:19 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 16:41
Postovi: 219
Lokacija: dodik datura
nazaren je napisao:
ernaga je napisao:
O duhovnosti danas je receno toliko toga a nikada je manje u praksi nije bilo! ]


e da nam je živjeti u srednjem vijeku,kako je tada bilo lijepo !



zezas? :confused2:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2009, 17:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Procitah juce negdje "...ljudi su prije bili materijalno siromasniji a duhovno bogatiji, sad je obrnuto..." . A zar nije tako?!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Okt 2009, 18:28 
Leona je napisao:
Procitah juce negdje "...ljudi su prije bili materijalno siromasniji a duhovno bogatiji, sad je obrnuto..." . A zar nije tako?!

Istina...


Vrh
  
 
PostPoslato: 07 Nov 2009, 14:15 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 18 Apr 2004, 23:41
Postovi: 4402
Lokacija: The Moon
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nNXa3-XTj-c[/youtube]

_________________
Ja sam lav Istine, a ne lav strasti.
Moje djelovanje je svjedokom mojoj religiji.


Ma liberté


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Nov 2009, 23:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
tensSa je napisao:
Leona je napisao:
Procitah juce negdje "...ljudi su prije bili materijalno siromasniji a duhovno bogatiji, sad je obrnuto..." . A zar nije tako?!

Istina...


Ni u kom slucaju nije istina. Sjetimo se srednjeg vijeka i vidjecemo da su ljudi bili siromasniji i duhovno i materijalno. Najcesce je jedno povezano sa drugim. Naravno previse materijalizma vodi u neduhovnost, ali isto tako i previse siromastva vodi u neduhovnost.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Nov 2009, 09:47 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 24 Maj 2008, 19:37
Postovi: 477
Lokacija: Република Српскa
jellyfish je napisao:
tensSa je napisao:
Leona je napisao:
Procitah juce negdje "...ljudi su prije bili materijalno siromasniji a duhovno bogatiji, sad je obrnuto..." . A zar nije tako?!

Istina...


Ni u kom slucaju nije istina. Sjetimo se srednjeg vijeka i vidjecemo da su ljudi bili siromasniji i duhovno i materijalno. Najcesce je jedno povezano sa drugim. Naravno previse materijalizma vodi u neduhovnost, ali isto tako i previse siromastva vodi u neduhovnost.


Ne razumijem ovu stvar, to ko da je neka formula ili sta? Kako se to ocitavalo na drustvu sigurno nije lako reci ali cinjenica jeste da je srdnjevjekovni evropski svijet bio mnogo duhovniji od danasnjeg. Mozda iz jednostavnog razloga zato sto ateizam nije postojao u obliku u kojem postoji danas. U cijeloj Evropi je bila sasvim normalna stvar da covjek vjeruje u Boga. Neprestano se grade crkve, manastiri, katedrale, itd. Izrazaj duhovnosti u arhitekturi. (Naravno bilo je tu i dosta politike). U srednjem vijeku se radja i reformacija, Luther, Hus, Zwingli, Calvin, itd. nove religijske ideje i definicije koje znatno uticu na cijelo ondasnje drustvo.

_________________
"Anybody of average intelligence can think up a propaganda line to suit a particular situation. But the line will be of no value unless there exist the men and machinery to put it across." R. Marett, Through the Back Door (1968).


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Nov 2009, 13:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Avinoam1 je napisao:
...ali cinjenica jeste da je srdnjevjekovni evropski svijet bio mnogo duhovniji od danasnjeg. Mozda iz jednostavnog razloga zato sto ateizam nije postojao u obliku u kojem postoji danas. U cijeloj Evropi je bila sasvim normalna stvar da covjek vjeruje u Boga. Neprestano se grade crkve, manastiri, katedrale


To sto ti nazivas duhovnoscu nije bila duhovnost nego strah. Ljudi su sluzili bogu iz straha jer su ih plasili paklom i drugim stvarima. Takodje su '"bili religiozni" jer su se bojali lomace.
Druga stvar, te crkve sto su se gradile u zlatu i velicini nisu nikakav odraz duhovnosti jer je milione ljudi umiralo od gladi i spaljivano dok su crkve gradjene na muci i na pljacki. To je problem sto ljudi danas poistovjecuju duhovnost sa gradjevinama, sa stvarima, sa spoljasnjim izrazavanjem duhovnosti. Ova srednjovjekovna duhovnost je bila daleko gora od farisejizma u jevrejsko vrijeme.
Danas je druga stvar. Ko hoce da bude religiozan je na dobrovoljnoj bazi i nema prisile kao u srednjem vijeku, samim tim je i broj iskrenih vjernika veci.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 126 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs