banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 10:45

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 126 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 27 Maj 2011, 06:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Vader je govorio o obe vrste iskustava, i onda se Elvis nadovezao sa "ta iskustva", pa mi je izgledalo kao da zna kakva su iskustva u pitanju, bez obzira da li iskustva imaju veze sa Bogom ili ne.
Ako dvoje ljudi, koji su po svim mjerilima psihologije zdravi, dožive istovjetno iskustvo koje ima jak religiozni kontekst, meni bi bilo teško prihvatiti priču o moći svijesti.
Jedan primjer spiritualnog iskustva je osjećaj povezanosti sa čitavim univerzumom, kad možeš čitati tuđe misli. Iskustvo dodira sa Bogom je kad ti Glas kaže da narediš umirućoj starici da ustane, ti kažeš "U ime Isusa Hrista naređujem ti da ozdraviš", i žena istog momenta ustane, potpuno zdrava.
Vader je mogao misliti i na ta iskustva, pa zato Elvisov post nije proizveo pozitivan eho kod mene.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Maj 2011, 15:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Hristov je napisao:
Vader je govorio o obe vrste iskustava, i onda se Elvis nadovezao sa "ta iskustva", pa mi je izgledalo kao da zna kakva su iskustva u pitanju, bez obzira da li iskustva imaju veze sa Bogom ili ne.
Ako dvoje ljudi, koji su po svim mjerilima psihologije zdravi, dožive istovjetno iskustvo koje ima jak religiozni kontekst, meni bi bilo teško prihvatiti priču o moći svijesti.
Jedan primjer spiritualnog iskustva je osjećaj povezanosti sa čitavim univerzumom, kad možeš čitati tuđe misli. Iskustvo dodira sa Bogom je kad ti Glas kaže da narediš umirućoj starici da ustane, ti kažeš "U ime Isusa Hrista naređujem ti da ozdraviš", i žena istog momenta ustane, potpuno zdrava.
Vader je mogao misliti i na ta iskustva, pa zato Elvisov post nije proizveo pozitivan eho kod mene.

Ja sam mislio na ta iskustva koja se mogu opisati kao "jaka duhovna iskustva". Naveo sam tu astralnu projekciju a kasnije i npr. otmice vanzemaljaca. Sva ona su neka transcedentalna iskustva koja prevazilaze nase poimanje stvarnosti.
Onda sam pomenuo i placebo efekat jer mi je to odlican primjer moci uma, a ne Bozije pomoci. Ti ces ozdravljenje starice pripisati Bogu a ja placebo efektu, koji je dokazan i koristi se stavise u medicini.

Kakav je to religiozni kontekst? Opet ides istim putem kao Vader, pripisujes neko iskustvo ili Bogu ili religiji ili vjeri. Ja opet pitam na kojoj osnovi? Niko ne govori da se ta iskustva nisu desila, zato sam i napisao da jesu moguca, ali ja ne shvatam na osnovu cega se ona pripisuju Bogu?
Ako je osoba religiozna, velike su sanse da ce to iskustvo, ako se i desi, biti "religiozno". Npr. neko ce cuti u mislima da mu se Bog obraca. Sad mi mozemo reci "vau pa to je stvarno fascinantno, mozda je i tacno" ali onda cujemo za slucaj kada neki lik pobije 10 ljudi i onda kaze da mu je to Bog naredio u mislima pa cemo onda da se ogradimo od toga, je li?
Ja sam cvrsto ubjedjen da su sve osobe kojima se Bog "obratio" u mislima psihicki poremecene.

Ti kazes:
Citiraj:
Ako dvoje ljudi, koji su po svim mjerilima psihologije zdravi, dožive istovjetno iskustvo koje ima jak religiozni kontekst, meni bi bilo teško prihvatiti priču o moći svijesti.

Na koji primjer mislis?
Ne vidim zasto bi moralo biti nuzno da je neko psiholoski poremecen da bi ti prihvatio objasnjenje o moci svijesti. Pa Placebo efekat ti je primjer za to. Cist uticaj uma, nista vise.

@Evil Dead
Da, meni Kant jeste jedan od najdrazih ako ne i najdrazi filozof ali pokusavam da taj kantovski pristup malo prilagodim raspravi i obicnom jeziku.
Uostalom, Kantove 3 kritike su obavezno stivo!

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2011, 20:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Pa i Hrist je vjerovatno cuo glasove, pa ga danas psiholozi smatraju psihicki najzdravijom osobom koja je ikada hodala zemljom. Ako covjek jednom cuje glas u svojoj glavi, i to bas bude onda kad ucini neka cuda koja imaju krajnje izrazen religiozni kontekst, ne vidim ni jedan jedini razlog da to pripisujem placebu. Apostol Pavle je imao mozda cak samo jedno jedino iskustvo direktnog dodira sa Bogom, kad se preobratio, to iskustvo nema veze sa placebom, nije bio vjernik, proganjao je hriscane, i poslije toga postao hriscanin. Znaci nema veze sa placebom. U tom slucaju su cak i njegovi pratioci svjedocili cudesnom dogadjaju, znaci objektivan fenomen, nema veze sa autosugestijom i slicnim. To ti je odgovor na tvoje zadnje pitanje. Znaci placebo kao opcija otpada kada minimalno dvije osobe dozive isto iskustvo.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2011, 22:01 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Hristov je napisao:
Pa i Hrist je vjerovatno cuo glasove, pa ga danas psiholozi smatraju psihicki najzdravijom osobom koja je ikada hodala zemljom. Ako covjek jednom cuje glas u svojoj glavi, i to bas bude onda kad ucini neka cuda koja imaju krajnje izrazen religiozni kontekst, ne vidim ni jedan jedini razlog da to pripisujem placebu. Apostol Pavle je imao mozda cak samo jedno jedino iskustvo direktnog dodira sa Bogom, kad se preobratio, to iskustvo nema veze sa placebom, nije bio vjernik, proganjao je hriscane, i poslije toga postao hriscanin. Znaci nema veze sa placebom. U tom slucaju su cak i njegovi pratioci svjedocili cudesnom dogadjaju, znaci objektivan fenomen, nema veze sa autosugestijom i slicnim. To ti je odgovor na tvoje zadnje pitanje. Znaci placebo kao opcija otpada kada minimalno dvije osobe dozive isto iskustvo.

Primjenjujes placebo efekat tamo gdje se on ne moze primijeniti.
Znas li ti sta je placebo efekat uopste?
To je primjer za "cudesna izlijecenja". Ja samo kazem da to nisu nikakva cuda vec jedan fenomen koji se, iako nije potpuno objasnjen, koristi u medicini npr. Ne mozes reci da su glasovi u glavi placebo efekat, nidje veze.

Nego, kako to danasnji psiholozi mogu da kazu bilo sta za Hrista?
Opet, znas li ti ko su psiholozi uopste? Nisu to likovi koji daju psiholosku procjenu osobe na osnovu prica, knjiga ili slicno. Kao da nisi gledao nijedan film u kojem ljudi idu kod psihologa/psihijatra. Dakle psiholog moze dati procjenu nakon razgovora sa osobom, a ne na osnovu knjige stare 2000 godina.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2011, 22:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Za placebo: to o cemu ti govoris je placebo u uzem smislu, pogledaj znacenje placeba u sirem smislu.

U vezi drugog dijela: psiholog ne cita misli covjeka nego slusa njegove rijeci i na osnovu njegovih rijeci postavlja psiholoski profil covjeka. Tako psiholozi na osnovu Hristovih rijeci mogu da procijene o kakvoj se osobi radi.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2011, 22:17 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Hristov je napisao:
Za placebo: to o cemu ti govoris je placebo u uzem smislu, pogledaj znacenje placeba u sirem smislu.

U vezi drugog dijela: psiholog ne cita misli covjeka nego slusa njegove rijeci i na osnovu njegovih rijeci postavlja psiholoski profil covjeka. Tako psiholozi na osnovu Hristovih rijeci mogu da procijene o kakvoj se osobi radi.

Placebo efekat je termin koji se koristi u medicini najvise. Placebo u sirem smislu znaci placebo efekat u svim oblastima medicine, to opet nema veze sa onim sto ti govoris.

Na osnovu njegovih rijeci???
Svasta cu procitati.
Znaci ako pronadjemo pisma nekog lika koji je osumnjicen za ubistvo u kojima pise sve divno i krasno, mi cemo strucno zakljuciti da on ne odgovara profilu ubice ili slicno?
Daj Hristov ne provaljuj se.

(I da, cisto da preduhitrim slijedeci post koji bi iskrivio moje rijeci, ovo ne znaci da je Isus bio ubica vec da tvoja teorija nema veze s vezom).

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Maj 2011, 22:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Pa time relativiziras vrijednost posla koji rade psihoanaliticari, pretpostavlja se da su rijeci iskrene. Ajd nebitno.

Za prvo si u pravu, ja sam placebo koristio umjesto autosugestije, autosugestija je prava rijec.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2011, 06:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Da dodam, kod placebo efekta se ne radi o pravom izlječenju, efekti su veoma kratkog daha.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Maj 2011, 16:22 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Talija je napisao:
Da dodam, kod placebo efekta se ne radi o pravom izlječenju, efekti su veoma kratkog daha.

Ovaj, ne nisu.

Efekti mogu biti jaki i dugorocni dok god ta osoba misli da uzima prave lijekove. Kada osoba sazna da se radilo o placebu onda mogu doci problemi, uglavnom efekti nestaju a moze da se pojavi i kontraefekat odnosno nocebo.

http://en.wikipedia.org/wiki/Placebo#Me ... the_effect

Citiraj:
Placebo effects can last for a long time: over 8 weeks for panic disorder,[91] 6 months for angina pectoris,[92] and two and half years for rheumatoid arthritis.[93] Placebo effects after verbal suggestion for mild pain can be robust and still exist after being repeated ten times even if they have no actual pharmacological pain killing action.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2011, 09:45 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Da li je onda i crna magija placebo efekat?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 31 Maj 2011, 12:41 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 30 Jun 2003, 22:56
Postovi: 8343
Lokacija: BL
Ne samo crna, magija uopšte se zasniva na sugestiji. Moć uticaja na ljudsku psihu je ogromna, i ona se povećava što je saznanje o svijetu na nižem stepenu. Ima sjajnih antropoloških studija koje su se bavile ovom tematikom, npr. Frejzer, ili Čajkanović kod nas. Tu se može lijepo vidjeti koliko dalekosežne posljedice može imati pomisao da je neko "omađijan", nerijetko i tragične.

_________________
Umro je Džimi Hendriks iz Sijetla,
Klepton i Pejdž su dva matora pijetla,
al' budućnost je ipak svijetla
sve dok nam je Popokatepetla...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Jun 2011, 10:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
I ja se slažem sa gore navedenim, sugestija je moćna stvar.
Često se dešava da svako dobro (ili uspjeh) što se ljudima desi pripisuju svome umijeću, sposobnosti, a sve što im se loše desi okrivljuju sudbinu, nečije zle namjere ili magiju.
Život je splet dobrih i loših stvari, treba se s tim pomiriti.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Apr 2012, 22:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Talija je napisao:
I ja se slažem sa gore navedenim, sugestija je moćna stvar.
Često se dešava da svako dobro (ili uspjeh) što se ljudima desi pripisuju svome umijeću, sposobnosti, a sve što im se loše desi okrivljuju sudbinu, nečije zle namjere ili magiju.
Život je splet dobrih i loših stvari, treba se s tim pomiriti.


Kao Kršćanin
sada kada sam u proučavanju Božje riječi
gledam na to ovako:

Kad god ti se desi nešto lijepo ili ružno - zahvaljuj Bogu.

Pouka za to ti je - JOB.

Kad ti bude jako teško - prokuneš Boga - i ode ti meni!
Job to jako lijepo objašnjava.
Čitaj.

Ako si sa Bogom - Bog će te čuvati - sam sam se uvjerio puno puta.
Ali Bog te može staviti na kušnju - da vidi -kako ćeš onda!

A može te i Zli napastvovati,
ali većinom ako nisi vjernik.

Vjernici tradicionalisti misle da su vjernici,
ali njihovi postupci - djela - ponašanje,
ne potvrđuje vjeru.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Maj 2012, 16:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
piramida4 je napisao:
Talija je napisao:
I ja se slažem sa gore navedenim, sugestija je moćna stvar.
Često se dešava da svako dobro (ili uspjeh) što se ljudima desi pripisuju svome umijeću, sposobnosti, a sve što im se loše desi okrivljuju sudbinu, nečije zle namjere ili magiju.
Život je splet dobrih i loših stvari, treba se s tim pomiriti.


Kao Kršćanin
sada kada sam u proučavanju Božje riječi
gledam na to ovako:

Kad god ti se desi nešto lijepo ili ružno - zahvaljuj Bogu.

Pouka za to ti je - JOB.

Kad ti bude jako teško - prokuneš Boga - i ode ti meni!
Job to jako lijepo objašnjava.
Čitaj.

Ako si sa Bogom - Bog će te čuvati - sam sam se uvjerio puno puta.
Ali Bog te može staviti na kušnju - da vidi -kako ćeš onda!

A može te i Zli napastvovati,
ali većinom ako nisi vjernik.

Vjernici tradicionalisti misle da su vjernici,
ali njihovi postupci - djela - ponašanje,
ne potvrđuje vjeru.


Brate u pravu si sa slučajem Joba.
Mišljenja sam da buntovnik ne može kušati bez Božje dozvole.
Kušani mogu biti SVI a pogotovo verni.
Ne znam zašto misliš da neko iz tradicionalne nije vernik?
Postoji nekad ne znanje o nečemu ali to ne gasi veru već vrši pogrešnu službu....možda.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2012, 05:23 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
Hristov je napisao:
Pa i Hrist je vjerovatno cuo glasove, pa ga danas psiholozi smatraju psihicki najzdravijom osobom koja je ikada hodala zemljom. Ako covjek jednom cuje glas u svojoj glavi, i to bas bude onda kad ucini neka cuda koja imaju krajnje izrazen religiozni kontekst, ne vidim ni jedan jedini razlog da to pripisujem placebu. Apostol Pavle je imao mozda cak samo jedno jedino iskustvo direktnog dodira sa Bogom, kad se preobratio, to iskustvo nema veze sa placebom, nije bio vjernik, proganjao je hriscane, i poslije toga postao hriscanin. Znaci nema veze sa placebom. U tom slucaju su cak i njegovi pratioci svjedocili cudesnom dogadjaju, znaci objektivan fenomen, nema veze sa autosugestijom i slicnim. To ti je odgovor na tvoje zadnje pitanje. Znaci placebo kao opcija otpada kada minimalno dvije osobe dozive isto iskustvo.


Savao je bio vjernik.
Vjerovao je u Boga Jahvu.
Nije vjerovao u Isusa.
----------------------------

I ja sam čuo Božji glas više puta.
Čitaj moje svjedočansto.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Jun 2012, 11:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 21 Okt 2008, 01:08
Postovi: 1908
Duhovna izgradnja nije prihvatanje religije onako kako ti je servirana, nego djelovanje po svim dobrim principima koji se iz nje mogu nauciti.
Mogu posvjedociti (jer sam to vidio u nekoliko navrata) kako se ljudi, nerijetko upravo kriticari religije, zahvaceni iznenadnom velikom nesrecom najednom okrecu vjeri. Mole boga za pomoc, racunaju na njega. Zasto? Da li zato sto su se osvjestili, progledali? Moj odgovor je - ne. Jednostavno njihovi problemi pravazilaze gnanice njihove snage.
Broj ljudi koji se nalaze u nezavidnom polozaju je uvijek veliki. Ta nemoc, s druge strane, proizvodi moc u rakama onih koji ce danas-sutra da je zloupotrijebe. Zasto tako mislim? Zato sto se ta nemoc vijekovima(tanije, od prvih civilizacija) eksploatise u svrhu lincovanja politickih neistomisljenika, u svrhu invazije na tudje teritorije i sticanje lakog profita, sve u svemu, kako bi to vjernik rekao, za zlo.
Rasprava o tome da li je Isus rodjen ili stvoren proizvodi zlo.
Ponasanje prema drugim ljudima po principu na koji je Isus ukazao proizvodi dobro.
Pa vi sad vidite cime treba da se bavite.

_________________
Free Your Mind And Your Ass Will Follow


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2013, 14:32 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
nasmjeshiti luzer je napisao:
Mogu posvjedociti (jer sam to vidio u nekoliko navrata) kako se ljudi, nerijetko upravo kriticari religije, zahvaceni iznenadnom velikom nesrecom najednom okrecu vjeri. Mole boga za pomoc, racunaju na njega. Zasto? Da li zato sto su se osvjestili, progledali? Moj odgovor je - ne. Jednostavno njihovi problemi pravazilaze gnanice njihove snage.


Ja eto mogu posvjedociti poprilicno suprotno, a volio bih da sam svjedok te vrste dogadjaja kakvih si i ti bio...
Ja bih rekao da se radi o strahu tih ljudi jer ne mogu iznaci rjesenja na probleme u kojima su se zatekli, ali cim se dokopaju kopna postaju gori, jer ovog puta imaju razlog vise da se zafrkavaju s onim sto ih je umalo kostalo kicme, koze, glave...pred drugima jer nije fora promjeniti se nakon jednog dogadjaja, nije to cool.

Niko od njih ne nastavlja ciniti dobro nego nestavlja tamo gdje je stao prije nesrece, jer dobro kosta, dobro zahtjeva energiju...

Budala ostaje budala ma sta ga snaslo, a pametan ostaje pametan ma sta ga snaslo...kriticari religije su nesto izmedju.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2017, 17:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Vrijeme provedeno pod kaznom, van foruma, pomoglo mi je da bolje shvatim neke stvari. Ne može čovjek biti zadovoljan ako nije zadovoljan prvo samim sobom, zato treba kao osnovni cilj da to postavimo sebi, izgradnju duha, jačanje svijesti o sebi.

Dobro promislite o svemu, o vašim postupcima, nađite svoj unutrašnji mir i izgradite svoj duh. Duh razumijevanja i prije svega duh praštanja, pogotovo prema onima koji su vam nanijeli neko zlo.

Okrenimo se jedni drugima, oprostimo i samo tako ćemo naći put do spasenja.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2017, 17:30 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
+1....izuzetno pametan stav...u zadnje vrijeme sam najsrecniji kad me neko vrijedja...ponizava...a ja ne reagujem....to me ispunjava do maximuma...zalim ga sto zivi u tom svom nemiru...a svojim velikim blagoslovom i prednoscu smatram to sto ne uzvratim....i samo se pomolim za nekoga takvog...da i on spozna

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Mar 2017, 17:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Upravo to, na zlo ne uzvracati istom mjerom je najveca pobjeda.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 126 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs