banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 15:44

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jul 2007, 09:04 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Maj 2007, 08:22
Postovi: 201
Lokacija: Hercegovina
pritisak je napisao:
Karadjordje je napisao:
Brate lavic,volio bih da mi ti i sestra pilar nesto odgovorite:Ako postujete Sveto Pismo kao jedino mjerilo i kao jedini izvor vjere,kako onda odbacujete ucenje Pravoslavne Crkve a ona je sastavila Sveto Pismo koje vi danas prihvatate?


Evo, Crni Djordje, premda sam rodjen u Pravoslavlju ne mislim da je Pravoslavna Crkva ekskluziva za spasenje niti mislim da na ovom svijetu postoji i jedna organizovana religijska grupa, bez obzira koliko velika bila, koja _SMIJE_ za sebe tako nesto tvrditi.

Na kraju krajeva to sto ti sada tvrdis za Pravoslavlje i katolici kazu za Katolicanstvo: http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak/art-2007,7,10,jkatolicka_crkva,81671.jl
Citiraj:
RIM - Kongregacija za nauk vjere objavila je dokument pod naslovom "Odgovori i pitanja" koji se odnosi na neke aspekte crkvene doktrine, a prema kojem je Katolička crkva jedina Kristova crkva.

Prema tom tumačenju, Katolička crkva jedina je onakva kakvu je Krist osnovao i kakva će ostati, dok se ostale kršćanske zajednice, kao primjerice protestanti, ne mogu nazivati Crkvom, a jedino pravoslavci imaju neke elemente Crkve...


I ko je sad u pravu? Mozemo mi to ovdje na dominantno pravoslavnom podrucju da trubimo koliko hocemo, a sta mislis u sta vjeruje neki vjernik iz, recimo, Siska? Za njega su pravoslavci otpadnici od prave vjere... I tako se mi svi skupa vrtimo u krug i ponasamo poput male djece u vrticu i komentara tipa: "Moj tata je jaci od tvog."

Manite se ljudi corava posla - Bog je jedan i za njega sam isto i ja sto i bilo koji drugi covjek na ovoj planeti cuo on za Hriscanstvo ili ne, sve dok u srcu nosi ono "nesto"!

Bilo koji hriscanin koji tvrdi drugacije samo pljuje u srz samog Hriscanstva!
Slažem se sa tobom da se ljudi vrte u krugu i ponašaju poput male djece u vrtiću.A zašto se to događa? Ljudi traže odgovore na pitanja,ali ih ne nalaze.Tragajući za istinom ljudi se vrte u krugu stvarajući vlastite temelje na kojim grade svoju vjeru.

Zbog velikog broja današnjih religija ljudi ne mogu da shvate da uistinu postoji samo jedna prava religija koja vodi do spasenja.Njima to ne izgleda moguće.Ali Bogu je moguće sve. Riječ Božja donosi nam odgovore na pitanja. Ona govori da postoji samo jedan pravi Bog i samo jedna prava religija. Ako to ne piše u Bibliju slobodno reci.

Nadalje Biblija govori da mnogi ljudi imaju revnost za Boga,ali ne u skladu sa točnom spoznajom.Budući da ljudi ne poznaju Božju pravednost nego nastoje uspostaviti svoju vlastitu nisu se podložili Božjoj pravednosti.(Rimljanima 10:2,3)

Dakle,ljudi imaju volje za Bogom,ali ne u skladu sa pravom istinom.Jako je važna prava istina o Bogu.Važno je ono š
to Bog misli,a ne ono što su ljudi u svojemu neznanju smislili.Važno je dobro upoznati Boga i njegovu volju i upute, a ne se navoditi za svojim vlastitim.

A ljudi većinom danas to rade.Misle da u svakome čovjeku ima to "nešto" što će ga dovesti do spasenja.Međutim Biblija govori drugačije.Ona govori da postoji samo jedna prava religija koja vodi do spasenja i da je uzak put koji vodi u vječni život.Širok je put koji vodi u propast.Sve krive religije biti će uništene. Isus je osudio lažne nauke ,a učinio je to da bi zaštitio zasljepljene.( Matej 23:15,23,24 Matej 15:14)

Ali zašto ljudi ne vjeruju Božjoj riječi,nego svakodnevno smišlju svoja vlastita vjerovanja? Zbog toga jer je cijeli svijet zaveden.

"I zbačen je veliki zmaj,prazmija koji se zove Đavo i Sotona koji zavodi cijelu nastanjenu zemlju,zbačen je na zemlju i njegovi su anđeli zbačeni sa njim.(otkrivenje 12: 9)

Moramo se oduprijeti sotoni i obnoviti svoj um.

"I nemojte se više oblikovati po
ovome sustavu stvari,nego se preobratite obnavljanjem uma,da biste se uvjerili što je dobra i prihvatljiva i savršena Božja volja!" (Rimljanima 12:2)

Treba se dobro oduprijeti sotoni i ne vjerovati u njegove zle nakane.

Ja sam kršćanin koji govori drugačije od tebe ,ali to ne znači da pljujem u sržkršćanstva,nego govorim pravu kršćansku nauku,onu koju je govorio i Isus,uz pomoć Božje riječi.

Na temelju čega ti tvrdiš ono što govoriš?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jul 2007, 09:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Maj 2007, 08:22
Postovi: 201
Lokacija: Hercegovina
Karadjordje je napisao:
Brate lavic,volio bih da mi ti i sestra pilar nesto odgovorite:Ako postujete Sveto Pismo kao jedino mjerilo i kao jedini izvor vjere,kako onda odbacujete ucenje Pravoslavne Crkve a ona je sastavila Sveto Pismo koje vi danas prihvatate?
Odbacujemo učenje Pravoslavne crkve jer uči nešto čega u Bibliji nema,u prvom redu to je Trojstvo! Bog je jedan ,a ne tojica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jul 2007, 09:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Dec 2006, 14:40
Postovi: 258
Pa ko kaze da Pravoslavna Crkva uci da su 3 boga, i pravoslavci uce i ispovijedaju da je Bog jedan. Ovo je vec kao pokvarena ploca.

_________________
Удри врага, не остав` му трага!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jul 2007, 09:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Maj 2007, 08:22
Postovi: 201
Lokacija: Hercegovina
Tri Boga u jednom Bogu! Ili tri ličnosti u jednom Bogu,ili tri božanstva u jednom Bogu! Sve ti je to isto kada to nije istina. To Biblija ne naučava!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jul 2007, 09:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Pilar je napisao:
ne mislim da je Pravoslavna Crkva ekskluziva za spasenje niti mislim da na ovom svijetu postoji i jedna organizovana religijska grupa, bez obzira koliko velika bila, koja _SMIJE_ za sebe tako nesto tvrditi.
...
Zbog velikog broja današnjih religija ljudi ne mogu da shvate da uistinu postoji samo jedna prava religija koja vodi do spasenja.


Pojasni ovu kontradikciju. Koja je to "prava religija" koja smije tvrditi da je ekskluziva za spasenje, iako ni jedna to ne bi smjela?

Pilar je napisao:
Važno je ono što Bog misli,a ne ono što su ljudi u svojemu neznanju smislili.Važno je dobro upoznati Boga i njegovu volju i upute, a ne se navoditi za svojim vlastitim.


Zašto nam je onda Bog "dao slobodnu volju"? Da se povinujemo njegovoj volji? Gdje je tu onda slobodna volja?

Pilar je napisao:
Ona govori da postoji samo jedna prava religija koja vodi do spasenja


I opet...

Pilar je napisao:
Sve krive religije biti će uništene. Isus je osudio lažne nauke ,a učinio je to da bi zaštitio zasljepljene.( Matej 23:15,23,24 Matej 15:14)


Da li to znači da su današnji ustavi većine demokratskih država moralniji od boga, jer garantuju slobodu vjeroispovijesti? Zašto je bogu bitno da vjeruju u njega?

Pilar je napisao:
Ali zašto ljudi ne vjeruju Božjoj riječi,nego svakodnevno smišlju svoja vlastita vjerovanja?


Ovo se pitanje svodi na: "zašto ljudi ne vjeruju, pa zbog toga ne vjeruju". Da ljudi vjeruju da je Biblija božija riječ, onda bi pripadali jednoj od hiljada vjeroispovijesti koje se zasnivaju na njoj. Ovako, dok ne dokažete (ti ili neko drugi) da je Biblija božija riječ, ne razumijem zašto se čudite.

Pilar je napisao:
"I nemojte se više oblikovati po ovome sustavu stvari,nego se preobratite obnavljanjem uma,da biste se uvjerili što je dobra i prihvatljiva i savršena Božja volja!" (Rimljanima 12:2)


Opet nam bog osporava ono što nam je navodno darovao. Kakav lik... Zar ima neko ko želi da bude u njegovom društvu?

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jul 2007, 09:44 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Maj 2007, 08:22
Postovi: 201
Lokacija: Hercegovina
Karadjordje je napisao:

Sestro pilar,znao sam ja da vi nemate drugog posla nego da zasjenjujete ljude kako drzite istinu Apostolsku.Samo mi navedi 10 stvari koje ucite vi i koje su ucili prvi Hriscani,naravno ako ti nije tesko.
Mir i svako dobro.
1. Apostoli su propovijedali svim ljudima dobru vijest o Božjem Kraljevstvu,i na taj način to danas rade i Jehovini svjedoci.

2. Prvi kršćani vjerovali su u jednog Boga i njegovog Sina Isusa Krista kao dvije različite odvojene osobe,pa tako vjeruju i Jehovini svjedoci.

3.Prvi kršćani nisu vjerovali u Trojstvo,nego su vjerovali u Božju riječ koja govori da sveti duh nije osoba ili ličnost,nego Božja djelujuća sila, pa tako vjeruju i Jehovini svjedoci.

4.Prvi kršćani nisu koristili križprilikom obožavanja Boga Jehove,pa to
danas ne rade ni Jehovini svjedoci.

5.Apostoli se nisu klanjali kipovima ni idolima,pa se ne klanjaju ni Jehovini svjedoci.

6.Pravi kršćani nisu obožavali Mariju jer ona nije Majka Božja, niti joj se klanjali ni molili,pa tako ne rade ni Jehovini svjedoci.

7.Prvi kršćani su se čuvali od krvi,pa tako danas i rade Jehovini svjedoci.

8.Prvi kršćani su vjerovali u smrtnost duše,pa tako i vjeruju Jehovini svjedoci.

9:Apostoli su vjerovali u uskrsnuće,pa tako vjeruju i Jehovini svjedoci.

10:Prvi kršćani su vjerovali ponovnom životu na rajskoj Zemlji,pa tako vjeruju i Jehovini svjedoci.

11. Apostoli su učili da postoji samo jedna prava vjera koja vodi do spasenja ,a to je vjera i nauka koju je naučavao Isus Krist Sin Boga Jehove, pa tako danas i uče Jehovini svjedoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jul 2007, 09:54 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Dec 2006, 14:40
Postovi: 258
Pilar je napisao:
Tri Boga u jednom Bogu! Ili tri ličnosti u jednom Bogu,ili tri božanstva u jednom Bogu! Sve ti je to isto kada to nije istina. To Biblija ne naučava!

Pa nije isto, a da li je ili nije isitina, to nema veze sa onim sto sam citirao. Da li biblija naucava ili ne, ma mislim, davno sam ja raspravu sa Porseom zavrsio, ljudi sta vi umisljate (ne mislim sada direktno na tebe Pilar).

_________________
Удри врага, не остав` му трага!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jul 2007, 09:59 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Maj 2007, 08:22
Postovi: 201
Lokacija: Hercegovina
pritisak je napisao:

Evo, Crni Djordje, premda sam rodjen u Pravoslavlju ne mislim da je Pravoslavna Crkva ekskluziva za spasenje niti mislim da na ovom svijetu postoji i jedna organizovana religijska grupa, bez obzira koliko velika bila, koja _SMIJE_ za sebe tako nesto tvrditi.

Ovo nisu moje riječi nego gospodina pritiska!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jul 2007, 10:41 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jul 2007, 15:48
Postovi: 84
Lokacija: podgorica
Pilar je napisao:
Karadjordje je napisao:

Sestro pilar,znao sam ja da vi nemate drugog posla nego da zasjenjujete ljude kako drzite istinu Apostolsku.Samo mi navedi 10 stvari koje ucite vi i koje su ucili prvi Hriscani,naravno ako ti nije tesko.
Mir i svako dobro.
1. Apostoli su propovijedali svim ljudima dobru vijest o Božjem Kraljevstvu,i na taj način to danas rade i Jehovini svjedoci.

2. Prvi kršćani vjerovali su u jednog Boga i njegovog Sina Isusa Krista kao dvije različite odvojene osobe,pa tako vjeruju i Jehovini svjedoci.

3.Prvi kršćani nisu vjerovali u Trojstvo,nego su vjerovali u Božju riječ koja govori da sveti duh nije osoba ili ličnost,nego Božja djelujuća sila, pa tako vjeruju i Jehovini svjedoci.

4.Prvi kršćani nisu koristili križprilikom obožavanja Boga Jehove,pa to
danas ne rade ni Jehovini svjedoci.

5.Apostoli se nisu klanjali kipovima ni idolima,pa se ne klanjaju ni Jehovini svjedoci.

6.Pravi kršćani nisu obožavali Mariju jer ona nije Majka Božja, niti joj se klanjali ni molili,pa tako ne rade ni Jehovini svjedoci.

7.Prvi kršćani su se čuvali od krvi,pa tako danas i rade Jehovini svjedoci.

8.Prvi kršćani su vjerovali u smrtnost duše,pa tako i vjeruju Jehovini svjedoci.

9:Apostoli su vjerovali u uskrsnuće,pa tako vjeruju i Jehovini svjedoci.

10:Prvi kršćani su vjerovali ponovnom životu na rajskoj Zemlji,pa tako vjeruju i Jehovini svjedoci.

11. Apostoli su učili da postoji samo jedna prava vjera koja vodi do spasenja ,a to je vjera i nauka koju je naučavao Isus Krist Sin Boga Jehove, pa tako danas i uče Jehovini svjedoci.

Ajde sad potkrijepi ranohriscaniskim spisima to sto si rekla,ako ti nije tesko.

_________________
Ιησούς Χριστóς Θεoύ Υιóς Σωτήρ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jul 2007, 10:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jul 2007, 15:48
Postovi: 84
Lokacija: podgorica
Pilar,opet mi nisi odgovorila,a to vazi za tebe i lavica a ptao sam vas ja mislim jedno 1000000000000000 puta:Kako to da prihvatate Sveto Pismo za kamen temeljac vjere a Crkva Pravoslavna koja ja po vama otpala ga je sastavila?

_________________
Ιησούς Χριστóς Θεoύ Υιóς Σωτήρ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jul 2007, 11:20 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Nov 2006, 15:16
Postovi: 4065
Lokacija: Banja Luka - Starcevica
Sve što mogu reći je sledeće:

Da ne postoje vjere, ne bi bilo ni ratova. 99% ratova se vode zbog sukoba vjera. Islam-hrišćanstvo, Budizam-Islam,...

_________________
Srednjevekovni naucnik je tvrdio da je zemlja okrugla i da se okrece oko sunca. Za to je cula Sveta Inkvizicija i on beše izveden pred Sud i osuden. Kazna je bila strašna. Odveli su ga do kraja Sveta i gurnuli u ambis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jul 2007, 12:19 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jun 2004, 12:32
Postovi: 5054
Lokacija: Kafana " Rolly i pijani piton"
Solunac je napisao:
Pa ko kaze da Pravoslavna Crkva uci da su 3 boga, i pravoslavci uce i ispovijedaju da je Bog jedan. Ovo je vec kao pokvarena ploca.


Mislis, ko ispran mozak. U jednom su dobri: u ispiranju mozga svojih clanova, to im se mora priznati.

_________________
Šekspir je ukrotio svoju goropadnicu, ali mene još niko nije !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jul 2007, 16:00 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jul 2007, 15:48
Postovi: 84
Lokacija: podgorica
DELLBOY je napisao:
Sve što mogu reći je sledeće:

Da ne postoje vjere, ne bi bilo ni ratova. 99% ratova se vode zbog sukoba vjera. Islam-hrišćanstvo, Budizam-Islam,...

Делбој,познавање историје ти је равно нули.Наполеон је водио вјерски рат,Хитлер је по теби водио вјерски рат,Први светски рат је по теби био вјерски,Александар македонски је такође по теби водио вјерски рат и да не набрајам даље.Како можеш тако плитку,нетачну и јадну причу да причаш?

_________________
Ιησούς Χριστóς Θεoύ Υιóς Σωτήρ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jul 2007, 16:48 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Maj 2007, 08:22
Postovi: 201
Lokacija: Hercegovina
Karadjordje je napisao:
Pilar,opet mi nisi odgovorila,a to vazi za tebe i lavica a ptao sam vas ja mislim jedno 1000000000000000 puta:Kako to da prihvatate Sveto Pismo za kamen temeljac vjere a Crkva Pravoslavna koja ja po vama otpala ga je sastavila?
Odgovorila sam ti gore,možda nisi vidio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Jul 2007, 20:12 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jul 2007, 15:48
Postovi: 84
Lokacija: podgorica
Ти не схваташ шта сам те питао.Како је могуће да прихватате Свето Писмо које је по вама саставила сатанистичка организација ?

_________________
Ιησούς Χριστóς Θεoύ Υιóς Σωτήρ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jul 2007, 07:50 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Maj 2007, 08:22
Postovi: 201
Lokacija: Hercegovina
Karadjordje je napisao:
Ти не схваташ шта сам те питао.Како је могуће да прихватате Свето Писмо које је по вама саставила сатанистичка организација ?
Sveto pismo je jedno,dakle... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jul 2007, 08:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Maj 2007, 08:22
Postovi: 201
Lokacija: Hercegovina
Not now, John! je napisao:
Pilar je napisao:
...
Zbog velikog broja današnjih religija ljudi ne mogu da shvate da uistinu postoji samo jedna prava religija koja vodi do spasenja.




Pilar je napisao:
Važno je ono što Bog misli,a ne ono što su ljudi u svojemu neznanju smislili.Važno je dobro upoznati Boga i njegovu volju i upute, a ne se navoditi za svojim vlastitim.


Zašto nam je onda Bog "dao slobodnu volju"? Da se povinujemo njegovoj volji? Gdje je tu onda slobodna volja?

Pilar je napisao:
Ona govori da postoji samo jedna prava religija koja vodi do spasenja




Pilar je napisao:
Sve krive religije biti će uništene. Isus je osudio lažne nauke ,a učinio je to da bi zaštitio zasljepljene.( Matej 23:15,23,24 Matej 15:14)


Da li to znači da su današnji ustavi većine demokratskih država moralniji od boga, jer garantuju slobodu vjeroispovijesti? Zašto je bogu bitno da vjeruju u njega?

Pilar je napisao:
Ali zašto ljudi ne vjeruju Božjoj riječi,nego svakodnevno smišlju svoja vlastita vjerovanja?


Ovo se pitanje svodi na: "zašto ljudi ne vjeruju, pa zbog toga ne vjeruju". Da ljudi vjeruju da je Biblija božija riječ, onda bi pripadali jednoj od hiljada vjeroispovijesti koje se zasnivaju na njoj. Ovako, dok ne dokažete (ti ili neko drugi) da je Biblija božija riječ, ne razumijem zašto se čudite.

Pilar je napisao:
"I nemojte se više oblikovati po ovome sustavu stvari,nego se preobratite obnavljanjem uma,da biste se uvjerili što je dobra i prihvatljiva i savršena Božja volja!" (Rimljanima 12:2)


Opet nam bog osporava ono što nam je navodno darovao. Kakav lik... Zar ima neko ko želi da bude u njegovom društvu?
Jehova je Adamu i Evi dao slobodnu volju. Znali su razlikovati dobro i zlo. Dobro vodi u život,a zlo vodi u smrt. Oni su odabrali zlo i zato smo mi tu gdje jesmo.Postali smo grijašni i smrtni.Unatoč tome i mi imamo slobodnu volju,da razlikujemo dobro od zlog.I ovaj put dobro vodi u život,a zlo vodi u smrt.

Zbog toga je jako važno poznavati Božju volju i znati što Bog želi da bi zaradili vječni život.Mi imamo slobodnu volju i možemo se odlučiti za Boga i vječni život ili za sotonu i vječnu smrt.Jehovi je bitno da se vjeruje u njega jer će ljudske vladavine,politika,religija,trgovina i sve što je pod sotoninom vlaću biti uništeno u Božjoj velikoj nevolji.

Politika i kako si rekao "ustavi demokratskih država" su pod sotoninom vlašću i garantiraju samo vječno uništenje i smrt. Sotona mami ljude da vjeruju da je svaka religija dobra i vodi do spasenja.Sotona želi da privuče što više ljudi na svoju stranu i žuri se u tome,jer zna da ima još samo malo vremena.

Međutim Riječ Božja govori drugačije.Ona govori da postoji samo jedna prava religija koja vodi u život. Bogu je bitno da ljudi vjeruju u njega jer On voli svakoga čovjeka i ne želi da itko bude uništen. Bog želi da se svaki čovijek spasi te zasluži onaj nekad davno izgubljeni savršen vječni život u raju na Zemlji.

Biblija je pouzdano točna. Ona je i knjiga proročanstva od koja su se neka od njih već ispunila. Zašto onda ne bi vjerovali Bogu Jehovi da će do kraja ispuniti svoj naum?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jul 2007, 08:34 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Maj 2007, 08:22
Postovi: 201
Lokacija: Hercegovina
Pilar je napisao:

1. Apostoli su propovijedali svim ljudima dobru vijest o Božjem Kraljevstvu,i na taj način to danas rade i Jehovini svjedoci.

2. Prvi kršćani vjerovali su u jednog Boga i njegovog Sina Isusa Krista kao dvije različite odvojene osobe,pa tako vjeruju i Jehovini svjedoci.

3.Prvi kršćani nisu vjerovali u Trojstvo,nego su vjerovali u Božju riječ koja govori da sveti duh nije osoba ili ličnost,nego Božja djelujuća sila, pa tako vjeruju i Jehovini svjedoci.

4.Prvi kršćani nisu koristili križprilikom obožavanja Boga Jehove,pa to
danas ne rade ni Jehovini svjedoci.

5.Apostoli se nisu klanjali kipovima ni idolima,pa se ne klanjaju ni Jehovini svjedoci.

6.Pravi kršćani nisu obožavali Mariju jer ona nije Majka Božja, niti joj se klanjali ni molili,pa tako ne rade ni Jehovini svjedoci.

7.Prvi kršćani su se čuvali od krvi,pa tako danas i rade Jehovini svjedoci.

8.Prvi kršćani su vjerovali u smrtnost duše,pa tako i vjeruju Jehovini svjedoci.

9:Apostoli su vjerovali u uskrsnuće,pa tako vjeruju i Jehovini svjedoci.

10:Prvi kršćani su vjerovali ponovnom životu na rajskoj Zemlji,pa tako vjeruju i Jehovini svjedoci.

11. Apostoli su učili da postoji samo jedna prava vjera koja vodi do spasenja ,a to je vjera i nauka koju je naučavao Isus Krist Sin Boga Jehove, pa tako danas i uče Jehovini svjedoci.
Za Karadjordja!

1. Isus je rekao svojim učenicima:"Idite dakle i naučite sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i svetoga duha!" (Matej 28:19)

2."Jer je jedan Bog i jedan je posredik između Boga i ljudi,čovjek Isus Krist!"(1.Timoteju 2:5)

3."I u jedan put postade huka sa neba kao duhanje silnoga vjetra i napuni svu kuću gdje sjedahu.I pokažu im se razdijeljeni jezici kao ognjeni,i sjede po jedan na svakoga od njih. I napuniše se svi duha svetoga i stadoše govoriti drugim jezicima ,kao što im duh davaše da govorahu!"(Djela apostolska 2:2,3,4)

4."Opet obnoviti za pokajanja,jer sami sebi na novo razapinju i ruže Sina Božjega!" (Jevrejima 6:6) Korištenje križa je sramotno.

5." Za to ljubazna braćo moja,bjegajte od idolopoklonstva!" (1.Korinčanima 10:14)

6. "Tada reče njemu Isus:idi od mene sotono,jer stoji napisano:Jehovi Bogu svojemu poklanjaj se i njemu jedinome služi!"(Matej 4:10)

7:"A za neznabošce koji vjerovaše mi poslasmo presudivši da oni takovo ništa ne drže, osim da se čuvaju od priloga idolskih, i od krvi , i od udavljenoga i od bluda!"(Djela apostolska 21:25)

8."I reče im :valja li u subotu dobro činiti ili zlo činiti? Dušu odžati ili pogubiti ? " ( Marko 3:4)

9. "Ne divite se ovome jer ide čas u koji će svi koji su grobovima ,čuti glas Sina Božjega .I izaći će koji su činili dobro u uskrsenje života i koji su činili zlo u uskrsenje suda."( Ivan 5:28,29)

10. "I vidje gh drugoga anđela gdje leti posred neba,koji imaše vječno evanđelje da objavi onima koji žive na zemlji i svakome plemenu i jeziku i koljenu i narodu. I govoraše velikim glasom:Bojte se Boga i dajte mu slavu jer dolazi čas njegovog suda i poklonite se onome koji je stvorio nebo i zemlju i izvore voda!"(Otkrivenje 14:6,7)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jul 2007, 11:03 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jul 2007, 15:48
Postovi: 84
Lokacija: podgorica
Пилар,по 1000000000000000 пут те питам,како прихватате нешто што је саставила по вама сатанска организација?

_________________
Ιησούς Χριστóς Θεoύ Υιóς Σωτήρ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Jul 2007, 11:46 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 12 Jul 2001, 01:00
Postovi: 3131
Lokacija: Kod roditelja
Pilar je napisao:
Jehova je Adamu i Evi dao slobodnu volju. Znali su razlikovati dobro i zlo.


Neka me ispravi neko ko bolje poznaje Bibliju, ali Adam i Eva nisu razlikovali dobro od zlog. Do te spoznaje su mogli doći jedino ako probaju plodove sa drveta znanja. Znači, kada je Eva ubrala plod sa drveta znanja ona nije razlikovala dobro i zlo i samim tim joj se ne može suditi zbog toga (kao i današnje psihopate koji ne razlikuju dobro i zlo - ne stavlja im se na teret zločin koji počine, odnosno i u tom slučaju smo daleko moralniji od Boga). Evi se može stavljati na teret samo to što je dala Adamu da proba plod, jer je u tom trenutku dobro znala šta je dobro, a šta loše. Adam je kriv jedino što se lože oženio, mada i nije imao neki izbor.

Dakle, Bog je stvorio Adama i Evu bez osjećaja za dobro i zlo i bez ikakvog objašnjenja tražio od njih da poštuju ono što on zahtjeva. (Gdje je tu slobodna volja?) Zatim je postavio zamku za njih (drvo znanja i zmija koja govori). Oni su upali u zamku i on je osudio njih i sve njihove potomke na grijeh. Ljudi se rađaju sa grijehom ("veoma moralan" bog...).

Da se poslužim tuđim riječima, bog je stvorio ljude bolesnima i naredio im da ozdrave.

Pilar je napisao:
i mi imamo slobodnu volju,da razlikujemo dobro od zlog.I ovaj put dobro vodi u život,a zlo vodi u smrt.


Curo draga, gdje ti vidiš slobodnu volju tu?
"Možeš odabrati što želiš, ali ako učiniš pogrešan potez, vječno ćeš gorjeti u paklu."

Pilar je napisao:
Zbog toga je jako važno poznavati Božju volju i znati što Bog želi da bi zaradili vječni život.Mi imamo slobodnu volju i možemo se odlučiti za Boga i vječni život ili za sotonu i vječnu smrt.


A šta je sa onima koji ne žele vječno da žive? Kako da budu dobri ljudi, a da ih bog ne kazni vječnim životom?

(Iskreno, ljudi, zar ima među vama onih koji žele da žive vječno /beskonačno/? Koja je onda poenta ovog života? Vozački ispit? Zašto nas bog stvara takvima da će samo mali broj "živjeti vječno"? Kao kad bismo mi svoju djecu testirali i postavljali im određene kriterijume i prepreke i ubijali onu koja ne prođu test. Ljudi dođu kao neka roba koja se proizvodi, pa se škart baca, a škarta ima jako mnogo.)

Pilar je napisao:
Jehovi je bitno da se vjeruje u njega jer će ljudske vladavine,politika,religija,trgovina i sve što je pod sotoninom vlaću biti uništeno u Božjoj velikoj nevolji.


Ja ne shvatam tu vašu teologiju, po kojoj Bog dopušta Sotoni da zavodi ljude. Zamisli roditelja koji dopušta narko-dileru da zavede djecu, pa ako djeca uspiju da odole onda ih čeka nagrada, a ako popuste dileru ko ih *ebe.

Sva vaša teologija govori da je zapravo Sotona jači od Boga. Ustvari ste vi pravi sotonisti.

Pilar je napisao:
Politika i kako si rekao "ustavi demokratskih država" su pod sotoninom vlašću i garantiraju samo vječno uništenje i smrt. Sotona mami ljude da vjeruju da je svaka religija dobra i vodi do spasenja.


Pa, upravo si ti rekla da ni jedna religija ne smije tvrditi da je ekskluziva za spasenje. Da li si ti pod uticajem Sotone ili je ono samo bio lapsus?

Da li ti vjeruješ da sve one koji nisu tvoje vjere čeka vječna smrt? Nisi mi odgovorila koja je to vjera. Samo JW ili sve hrišćanstvo?

Pilar je napisao:
Biblija je pouzdano točna. Ona je i knjiga proročanstva od koja su se neka od njih već ispunila. Zašto onda ne bi vjerovali Bogu Jehovi da će do kraja ispuniti svoj naum?


Ne, dušo, ja tvrdim da Biblija nije tačna i, dok ne dokažeš suprotno, to stoji. Ljudi čitajući Bibliju povezuju je sa proteklim događajima i zapravo proriču prošlost. Da je Biblija knjiga proročanstava, onda bi ljudi mogli da proriču budućnost na osnovu nje. Činjenica je da ljudi, vjerujući da je Biblija knjiga proročanstava, već 2000 godina čekaju Isusa, a njega nema. I čekaće ga još 2000 godina. Mogu li i ja biti prorok tako što ću reći da će se svi muškarci pretvoriti u žene i samo čekati beskonačno dugo da se to ostvari?

_________________
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs