banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 12:55

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 15:01 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
lavić je napisao:
Damaskinu
Jedino merilo je Biblija.


Дакле, ви сте присталица учења sola scriptura?
Али како да знао чије је тумачење истинито,
јер видите, ваше се тумачење не поклапа са тумачењима других људи који такође изучавају Библију?

Citiraj:
Postoji samo JEDNA istina
Bibliju u ruke a Boga u srce i imaćete mir i istinu.


Слажем се.

Citiraj:
Zašto Bog iz svih torova izvodi ostatak
kad su svi oni u toru pravedni?


Ово не разумијем заиста.
Какви торови, какав остатак, какво извођење,
опет сте конфузни у излагању?

Citiraj:
Razum je dar od Boga koji služi Bogu na slavu
a ne idolima.


Ви се уздате у разум?
Зар Апостол Павле не свједочи да је
"наша вјера Јеврејима саблазан а Грцима лудост"?
Зар Свето Писмо не свједочи да се вјерује срцем, а не разумом,
да Господа познајемо тако што се Он сам откива људима,
а не некаквим простим закључцима и силогизмима разума?
Зар не каже писмо да се Господ открива смиреном срцу?

Разум је довео до пада,
Писмо свједочи да је уздање у споствени разум пут ка гордости,
првом, највећем и најстаријем гријеху.
Како онда да се уздамо у разум?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 15:01 
OffLine
Urednik
Urednik

Pridružio se: 26 Jun 2003, 21:50
Postovi: 2669
lavić je napisao:
Postoji samo JEDNA istina a ne nekoliko hiljada koliko ima vera od kojih svaka uči drugačije.


Kad će vama već jednom ući u mozak:

JEDNA IL' NIJEDNA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 15:08 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Maj 2007, 08:22
Postovi: 201
Lokacija: Hercegovina
lavić je napisao:
Nepotrebno je karikirati stvari i donositi izvrnute zaključke.
Nisam rekao da svi ljudi nevaljaju već da sve verske grupacije kao zajedice vernika nemaju celu istinu, a da u svakoj od njih Bog ima iskrenih duša koje će izvesti.
laviću,vidim da dobro poznaješ pisma zato mi nije jasno to što govoriš da u svakoj od zajednice vjernika Bog će iskrene duše izvesti! Objasni mi molim te ovo:

"Jedan Gospodin ,jedna vjera ,jedno krštenje!" (Efežanima 4:5)

Isus je osudio lažnu nauku.

" Teško vama književnici i farizeji,licemjeri,što prehodite more i zemlju da bi prisvojili jednoga ,i kad ga prisvojite ,činite ga sinom paklenijem u dvoje većim od sebe."(matej 23:15)

Treba promjeniti religiju ako se pokaže krivom. Kako je i Pavao promjenio religiju!(Djela apostolska 26:4-6)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 15:16 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Maj 2007, 08:22
Postovi: 201
Lokacija: Hercegovina
lavić je napisao:

Ja nisam pripadnik ni jedne verske zajednice niti imam zemaljskog poglavara i vođu nad sobom već nebesko koga očekujem.


Pogledajte istoriju tih ,,Crkvi'' i videćete koliko su prave po krvavim tragovima koje ostavljaju zasobom.

Misliš li ti da Jehovini svjedoci imaju zemaljskog poglavara?

Dobro ja znam kakvi su "Crkveni" krvavi tragovi! Znaš li ti da Jehovini svjedoci ne idu u ratove da ubijaju svoju kršćansku braću niti koga drugoga?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 15:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Pilar

Draga sestro u Gospodu, meni je dobro poznat stav svedoka po pitanju oružja i njihovo maltretiranje od strane vojske u ranijem vremenu i znate da se to ne odnosi na njih zato se nemojte osećati prozvanim kad znate o kome je reč. Ja namerno ne imenujem nikog a svako treba kroz istorijske spise da sazna u kojem se krugu nalazi.

Zar niste pročitali gde se kaže kako i iz drugih torova (naroda i vera) Bog treba da izvede svoj narod na put spasenja zar i u Otkrivenju ne nađoste poziv pravednicima za izlazak?

Recite nam molim Vas da svi čujemo koja to crkva uči istinu?

Hrist jeste osudio lažnu nauku ali je nije iskorenio pa apostoli upozoravaju na odeću onih što se uvukoše u crkvu (sad su apsolutna većina za razliku od pre) i zovu se vuci grabljivi jer grabe duše i odvlače od istine.
Pavle je imao priliku da veruje u istinu isto kao i mi danas samo što pavle prihvati istinu za razliku od većine današnjeg sveta. Danas ljudi više veruju vucima koji ih zavode i izvrću reč Božju nego Bogu jer traže učitelje kako ih uši svrbe.

Ni jedan apostol nije ljubio slike niti kipove itd. niti su učili da u Pismu piše jedno a da znači sasvim drugo. Bog kaže da njegove ovce razumeju njegov glas i idu za Njim a ne za čovekom (slepcem) jer ni on sam nezna put a druge želi da vodi ali zato prima dobru platu.

Istina se ne kupuje kao ni Duhovni darovi već ih dobijaju poslušni Bogu besplatno i niko nepita za stare staze već prave nove koje su širok put i vode u propast.

Nadam se da odgovorih na vaša pitanja mada je gornja tema posvećena verskoj zajedici i ovo je udaljavanje od nje iz tog razloga se neću na ovoj temi javljati jer gore se traži mišljenje određene grupacije. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 16:20 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jul 2007, 15:48
Postovi: 84
Lokacija: podgorica
Pilar je napisao:
Karadjordje je napisao:
Pilar je napisao:
Pozdrav tebi Karadjordje!

Ja nisam Jehovin svjedok ali napredujem u vjeri i nadam se da ću to ubrzo postati! Kažeš da su Jehovini svjedoci dobri ljudi ,ali da su jako glupi. Zar ti je trebalo četiri godine da to skužiš ?

Zanima me da li si ti išao intenzivno četiri godine u Kraljevsku dvoranu,zanima me jesi li se možda krstio i predao Jehovi pa ga odbacio?

Zanima me koje si to greške našao u Biblijskoj nauci koju naučavaju Jehovini svjedoci?

Nazalost mi je trebalo cetiri godine da ``skuzim``da su jehovini svedoci glupi,ali to je dobro jer nekima to ne polazi za rukom citav zivot.Posebno oni koji su u sekti citavog svog zivota pa ne shvataju da su prevareni nasamareni.
Cetiri godine sam ucio sa jehovinim svedokom,nista nemam protiv njega kao covjeka ali protiv njegovog ucenja imam.Nisam isao u dvoranu kraljevstva jehovinih svedoka cetiri godine,ali moram priznati da sam zamalo postao jehovin svedok dok mi jedan drug nije ``spasio`` dusu i dao mi doznanja da se radi o jednom trzistu u moru sekti.
Ja sam samo nasao nekoliko gresaka:logicke,istorijske i bogolovske.Da li si ti nasao neku gresku?

Mir i svako dobro.
Ne ja nisam naišla na nikakve greške!

Prvo si rekao da si išao negdje sa Jehovinim svjedokom,gdje si išao ako nisi išao u dvoranu? Da li si ikako odlazio u dvoranu?

Što je sekta?

U podgorici,u mom rodnom gradu,sam isao na jedan sastanak jehovinih svedoka u ``Dvoranu kraljevstva Jehovinih svedoka``-tako im se zove ``rezidencija``.
Draga Pilar,
nisi nasla nikakve grske u ucenju Jehovinih svedoka kad citas literaturu koju ti oni daju.Jehovini svedoci se pozivaju na ``njihovo ranohriscansko ucenje``koje nije nigdje dokumentovano i svaki put da bi se odbranili od napada istine govore kako ``to nisu ucili prvi Hriscani``.Imas li njihovu knjigu ``Covecanstvo u potrazi za BOGOM``i ``Danilovo prorocanstvo``?Ako imas pokazacu ti gdje se nalaze katastrofalne greske u tim knjigama.
Pitala si me sta je sekta?Ma koliko jehovini svedoci poricali da su sekte-oni nisu nista drugo nego sekta.Sekta ima dva korijena iz latinskog od rijeci ``secta``sto znaci ogranak i od glagola ``sequi``sto znaci slijediti.Jehovini svedoci slijede ucenje njihovog okultnog vodje Tejza Rasela iako je on postovao krst i pusio dok ovi danas to ne rade.
Mir i svako dobro.

_________________
Ιησούς Χριστóς Θεoύ Υιóς Σωτήρ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 16:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
:-?


Poslednji put menjao Jim Walsh dana 10 Jul 2007, 16:29, izmenjena 3 puta

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 16:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jul 2007, 15:48
Postovi: 84
Lokacija: podgorica
Brate lavic,volio bih da mi ti i sestra pilar nesto odgovorite:Ako postujete Sveto Pismo kao jedino mjerilo i kao jedini izvor vjere,kako onda odbacujete ucenje Pravoslavne Crkve a ona je sastavila Sveto Pismo koje vi danas prihvatate?

_________________
Ιησούς Χριστóς Θεoύ Υιóς Σωτήρ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 16:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Maj 2007, 08:22
Postovi: 201
Lokacija: Hercegovina
lavić je napisao:

Draga sestro u Gospodu, meni je dobro poznat stav svedoka po pitanju oružja i njihovo maltretiranje od strane vojske u ranijem vremenu i znate da se to ne odnosi na njih zato se nemojte osećati prozvanim kad znate o kome je reč. Ja namerno ne imenujem nikog a svako treba kroz istorijske spise da sazna u kojem se krugu nalazi.

Zar niste pročitali gde se kaže kako i iz drugih torova (naroda i vera) Bog treba da izvede svoj narod na put spasenja zar i u Otkrivenju ne nađoste poziv pravednicima za izlazak?

Recite nam molim Vas da svi čujemo koja to crkva uči istinu?

Hrist jeste osudio lažnu nauku ali je nije iskorenio pa apostoli upozoravaju na odeću onih što se uvukoše u crkvu (sad su apsolutna većina za razliku od pre) i zovu se vuci grabljivi jer grabe duše i odvlače od istine.
Pavle je imao priliku da veruje u istinu isto kao i mi danas samo što pavle prihvati istinu za razliku od većine današnjeg sveta. Danas ljudi više veruju vucima koji ih zavode i izvrću reč Božju nego Bogu jer traže učitelje kako ih uši svrbe.

Ni jedan apostol nije ljubio slike niti kipove itd. niti su učili da u Pismu piše jedno a da znači sasvim drugo. Bog kaže da njegove ovce razumeju njegov glas i idu za Njim a ne za čovekom (slepcem) jer ni on sam nezna put a druge želi da vodi ali zato prima dobru platu.

Istina se ne kupuje kao ni Duhovni darovi već ih dobijaju poslušni Bogu besplatno i niko nepita za stare staze već prave nove koje su širok put i vode u propast.

Nadam se da odgovorih na vaša pitanja mada je gornja tema posvećena verskoj zajedici i ovo je udaljavanje od nje iz tog razloga se neću na ovoj temi javljati jer gore se traži mišljenje određene grupacije. Hvala.
Dragi laviću,ne vidim razloga zašto se ne bi javljao na temu Jehovinih svjedoka! Ta sa kim ću onda razmijenjivati mišljenja?

Istinu uči ona vjerska zajednica koja naučava ono što je Isus naučavo i ona koja slijedi Božje zakone.

Da li je to religija koja svoje vjernike šalje u ratove da ubijaju jedni druge? Ne,jer Isus to nije učio.

Da li je to religija koja se klanja kipovima i idolima i izmišljenim bogovima? Ne,jer Isus to nije učio.

Da,Bog treba da izvede ljude iz drugih vjera i naroda,ali gdje da ih izvede?

Da ih izvede na pravi put,onaj uzak put koji vodi u život! A taj je put jedina i prava reliija koju je Isus naučavao. A samo je jedna religija po kojoj možemo biti spašeni.

Isus je jasno rekao po čemu će se poznati pravu religiju.

Prepoznat će je po svojim plodovima,odnosno po ponašanju njenih pripadnika! (Matej7:19,20 ;Luka 6:43,44 ;ivan 15.18)

Reci mi laviću: Koja to religija sluša Božju zapovijed ljubi bližnjega svoga i čak neprijatelja svoga?

Koja to religija se klanja samo Bogu?

Koja to religija vjeruje u spasenje preko Božjeg Sina Isus krista?

Koja to religija vjeruje da je Biblija Božja riječ?

Koja to religija ne sudjeluje u politici jer je Isus rekao, Moje Kraljevstvo nije od ovoga svijeta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 16:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Pilar je napisao:
Misliš li ti da Jehovini svjedoci imaju zemaljskog poglavara?


Slika


Имају "Борд директора" - звучи јако духовно,
које се састоји од "Управног тијела" од седам чланова - пет мушкараца и двије жене, а којима предсједава "Председник Watchtower друштва".
Штаб "Управног одбора" се налази у Бруклину и он управља дјеловањем 112 подручних централа.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 17:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 26 Okt 2005, 01:39
Postovi: 137
Karadjordje je napisao:
Brate lavic,volio bih da mi ti i sestra pilar nesto odgovorite:Ako postujete Sveto Pismo kao jedino mjerilo i kao jedini izvor vjere,kako onda odbacujete ucenje Pravoslavne Crkve a ona je sastavila Sveto Pismo koje vi danas prihvatate?


Evo, Crni Djordje, premda sam rodjen u Pravoslavlju ne mislim da je Pravoslavna Crkva ekskluziva za spasenje niti mislim da na ovom svijetu postoji i jedna organizovana religijska grupa, bez obzira koliko velika bila, koja _SMIJE_ za sebe tako nesto tvrditi.

Na kraju krajeva to sto ti sada tvrdis za Pravoslavlje i katolici kazu za Katolicanstvo: http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak/art-2007,7,10,jkatolicka_crkva,81671.jl
Citiraj:
RIM - Kongregacija za nauk vjere objavila je dokument pod naslovom "Odgovori i pitanja" koji se odnosi na neke aspekte crkvene doktrine, a prema kojem je Katolička crkva jedina Kristova crkva.

Prema tom tumačenju, Katolička crkva jedina je onakva kakvu je Krist osnovao i kakva će ostati, dok se ostale kršćanske zajednice, kao primjerice protestanti, ne mogu nazivati Crkvom, a jedino pravoslavci imaju neke elemente Crkve...


I ko je sad u pravu? Mozemo mi to ovdje na dominantno pravoslavnom podrucju da trubimo koliko hocemo, a sta mislis u sta vjeruje neki vjernik iz, recimo, Siska? Za njega su pravoslavci otpadnici od prave vjere... I tako se mi svi skupa vrtimo u krug i ponasamo poput male djece u vrticu i komentara tipa: "Moj tata je jaci od tvog."

Manite se ljudi corava posla - Bog je jedan i za njega sam isto i ja sto i bilo koji drugi covjek na ovoj planeti cuo on za Hriscanstvo ili ne, sve dok u srcu nosi ono "nesto"!

Bilo koji hriscanin koji tvrdi drugacije samo pljuje u srz samog Hriscanstva!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 17:54 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Ptitisak

Hvala dragom Bogu što ima takvih osoba kao što ste Vi.

Prekrših svoju reč da se neću javljati pod ovim naslovom ali gornji tekst to zaslužuje i vredniji je od mog obećanja.

Neka Vas Bog čuva i vodi i dalje u vašem životu. AMIN.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Jul 2007, 20:08 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jul 2007, 15:48
Postovi: 84
Lokacija: podgorica
pritisak je napisao:
Karadjordje je napisao:
Brate lavic,volio bih da mi ti i sestra pilar nesto odgovorite:Ako postujete Sveto Pismo kao jedino mjerilo i kao jedini izvor vjere,kako onda odbacujete ucenje Pravoslavne Crkve a ona je sastavila Sveto Pismo koje vi danas prihvatate?


Evo, Crni Djordje, premda sam rodjen u Pravoslavlju ne mislim da je Pravoslavna Crkva ekskluziva za spasenje niti mislim da na ovom svijetu postoji i jedna organizovana religijska grupa, bez obzira koliko velika bila, koja _SMIJE_ za sebe tako nesto tvrditi.

Na kraju krajeva to sto ti sada tvrdis za Pravoslavlje i katolici kazu za Katolicanstvo: http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak/art-2007,7,10,jkatolicka_crkva,81671.jl
Citiraj:
RIM - Kongregacija za nauk vjere objavila je dokument pod naslovom "Odgovori i pitanja" koji se odnosi na neke aspekte crkvene doktrine, a prema kojem je Katolička crkva jedina Kristova crkva.

Prema tom tumačenju, Katolička crkva jedina je onakva kakvu je Krist osnovao i kakva će ostati, dok se ostale kršćanske zajednice, kao primjerice protestanti, ne mogu nazivati Crkvom, a jedino pravoslavci imaju neke elemente Crkve...


I ko je sad u pravu? Mozemo mi to ovdje na dominantno pravoslavnom podrucju da trubimo koliko hocemo, a sta mislis u sta vjeruje neki vjernik iz, recimo, Siska? Za njega su pravoslavci otpadnici od prave vjere... I tako se mi svi skupa vrtimo u krug i ponasamo poput male djece u vrticu i komentara tipa: "Moj tata je jaci od tvog."

Manite se ljudi corava posla - Bog je jedan i za njega sam isto i ja sto i bilo koji drugi covjek na ovoj planeti cuo on za Hriscanstvo ili ne, sve dok u srcu nosi ono "nesto"!

Bilo koji hriscanin koji tvrdi drugacije samo pljuje u srz samog Hriscanstva!


Brate pritisak,Pravoslavlje cuva tradiciju svetootacku dok su se rimokatolici nje odrekli i zato je Pravoslavlje upravu.O tome ima dosta da se pise ali se sve svodi na tome da je apostolska tradicija u Pravoslavlju a ne u rimokatolicizmu.Ti mozes da postanes i mormon sto se mene tice i da tamo trazis spsenje,ali ja cu se drzati onog sto je sveti Jovan Zlatousti rekao,parafraziram,``kao sto se niko nije spasio za vrijeme potopa ko je bio van Nojeve barke,tako se niko nece spasiti ko je van Crkve Pravoslavne``.Jedna je Glava Crkvi a to je BOG Sin,Vjecni Logos BOZIJI,Gospod Isus Hristos i kao sto je jedna glava tako je i jedno tijelo a to je Sveta Apostolska Katolicanska Pravoslavna Crkva.

Mir i svako dobro.

_________________
Ιησούς Χριστóς Θεoύ Υιóς Σωτήρ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jul 2007, 10:11 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Maj 2007, 08:22
Postovi: 201
Lokacija: Hercegovina
lavić je napisao:
Ptitisak

Hvala dragom Bogu što ima takvih osoba kao što ste Vi.

Prekrših svoju reč da se neću javljati pod ovim naslovom ali gornji tekst to zaslužuje i vredniji je od mog obećanja.

Neka Vas Bog čuva i vodi i dalje u vašem životu. AMIN.
Znači sa svima ćeš pričati osim ne sa mnom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jul 2007, 10:33 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Maj 2007, 08:22
Postovi: 201
Lokacija: Hercegovina
Karadjordje kaže:
U podgorici,u mom rodnom gradu,sam isao na jedan sastanak jehovinih svedoka u ``Dvoranu kraljevstva Jehovinih svedoka``-tako im se zove ``rezidencija``.
Draga Pilar,
nisi nasla nikakve grske u ucenju Jehovinih svedoka kad citas literaturu koju ti oni daju.Jehovini svedoci se pozivaju na ``njihovo ranohriscansko ucenje``koje nije nigdje dokumentovano i svaki put da bi se odbranili od napada istine govore kako ``to nisu ucili prvi Hriscani``.Imas li njihovu knjigu ``Covecanstvo u potrazi za BOGOM``i ``Danilovo prorocanstvo``?Ako imas pokazacu ti gdje se nalaze katastrofalne greske u tim knjigama.
Pitala si me sta je sekta?Ma koliko jehovini svedoci poricali da su sekte-oni nisu nista drugo nego sekta.Sekta ima dva korijena iz latinskog od rijeci ``secta``sto znaci ogranak i od glagola ``sequi``sto znaci slijediti.Jehovini svedoci slijede ucenje njihovog okultnog vodje Tejza Rasela iako je on postovao krst i pusio dok ovi danas to ne rade.
Mir i svako dobro.




Pilar kaže:

Karadjordje!

Koliko sam shvatila ti si četriri mjeseca bio proučavao Bibliju sa Jehovinim svjedokom i samo jednom bio u Kraljevskoj dvorani.To mi je malo čudno,ali dobro. Rekao si da nakon posjeta Kraljevskoj dvorani nisi cijelu noć mogao spavati kada si vidio da ljudi čitaju iz Kula Stražara,podižu ruke kao da su u školi i odgovaraju na pitanja.

Da se razumijemo, u Kuli Stražara ne piše ništa drugo nego ono što piše u Bibliji.Jehovini svjedoci svoju vjeru temelje na Bibliji i vjeruju da je ona Riječ Božja.Moraš shvatiti da je Biblija dana nama za pouku da bismo naučili istinu o Bogu i imali nadu u vječni život.(Rimljanima 15:4)

Isto tako Biblija govori da svi vjernici moraju imati isto jedinstvo,što znači da moraju biti složni u vjeri kao jedno.(Ivan 17:20-22) Zbog toga je jako važno da vjernici napreduju u istini kako bi svi bili kao jedno,što Jehovini svjedoci i rade. Boga treba obožavati duhom i istinom.(Ivan 4:24)

Zanima me kakvi su bili ljudi u Kraljevskoj dvorani? Da li su bili neprijatni i mrzovoljni,ili ugodni i radosni? Da li si među njima osjećajo neku tenziju i napetost ili ljubav i iskrenost?

Da li su se molili Raselu ili su se molili Bogu Jehovi?

Jehovini svjedoci nisu sekta ma koliko svi o tome govorili. Jer oni ne slijede čovjeka ,nego slijede Jehovu Boga. Sam si to i potvrdio. Rekao si da je Rasel koristio križi da je pušio.Možda ni on nije znao da se to Bogu Jehovi ne sviđa.

Dakle,Jehovini svjedoci ne slijede čovjeka,nego slijede Boga. Bogu se pušenje ne sviđa jer onečišćujemo svoje tijelo,a isto tako pušenjem u blizini drugih ljudi kršimo Božju zapovijed;Ljubi bližnjega svoga!

Isto tako postoje dokazi da Isus Krist nije umro na križu nego na stupu.Nema dokaza da su prvi kršćani koristili križprilikom obožavanja Boga.Osim toga Bog je rekao da ne radimo sebi nikakve rezane likove,te da se klonimo kipova i idola,što Jehovini svjedoci i rade.Mole se svome Bogu Jehovi duhom i istinom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jul 2007, 10:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Maj 2007, 08:22
Postovi: 201
Lokacija: Hercegovina
Damaskin je napisao:
Pilar je napisao:
Misliš li ti da Jehovini svjedoci imaju zemaljskog poglavara?


Slika


Имају "Борд директора" - звучи јако духовно,
које се састоји од "Управног тијела" од седам чланова - пет мушкараца и двије жене, а којима предсједава "Председник Watchtower друштва".
Штаб "Управног одбора" се налази у Бруклину и он управља дјеловањем 112 подручних централа.
U glavnom uredu Jehovinih svjedoka u New Yorku nalazi se Vodeće tijelo kršćanskih stariješina iz različitih dijelova svijeta koje nadgledava djelovanje Božjeg naroda diljem cijele Zemlje. To se vodeće tijelo sastoji od članova "vjernog i razboritog roba!" Ono služi kao predstavnik tog "roba".

Kao i u prvom stoljeću Božja organizacija je i danas organizacija predanih i krštenih propovijednika Kraljevstva.Članovi vodećega tijela imaju poput apostola i stariješina u Jeruzalemu,dugogodišnje iskustvo u Božjoj službi. No,kada donose odluke oni se ne oslanjaju na ljudsku mudrost.

Budući da se drže teokratskog reda,oni slijede primjer ondašnjeg Vodećeg tijela u Jeruzalemu čije su se odluke temeljile na Riječi Božjoj i donošene su pod vodstvom svetoga duha.(Djela apostolska 15:13-17 ,28,29)

Kršćanske skupštine( crkve) prvoga stoljeća nisu djelovale neovisno jedna o drugoj donoseći svaka vlastite odluke,nego su bile ujedinjene u jednoj kršćanskoj vjeri. Sve su skupštine vođene sa jednog mjesta .

Na primjer, kad je došlo do podvojenosti mišljenja u vezi obrezanja nisu skupštine ili pojedinci sami odlučivali što treba učiniti. Apostol Pavao,Barnaba i neki drugi bili su opunomoćeni "da uzađu" k apostolima i stariješinama u Jeruzalem radi tog pitanja. Nakon što su oni donijeli odluku pomoću Riječi Božje i njegova svetog duha,poslali su vjerne muževe da o tome obavijeste sve skupštine. (Djela apostolska 15:2,27-29)

Sve su skupštine poštivale odluku koju je donjelo tijelo stariješina u Jeruzalemu, unapredujući tako u vjeri.

Jehovini svjedoci kao pravi kršćani,slijede primjer kršćanske braće iz prvog stoljeća.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jul 2007, 10:59 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Dec 2006, 21:52
Postovi: 1007
Lokacija: Kinšasa
Karadjordje je napisao:
Brate blizzard,taj mit o bogumilima je odavno izgubio na vrijednosti.To sto pisu Sima Cirkovic i Franjo Racki mozes da okacis macku o rep.

A zasto je izgubio na vrijednosti? Zato jer vama pravoslavcima ne odgovara cinjenica da je pravoslavna crkva u progonima i nasilnom pokrstavanju nepravoslavaca bila ne manje uporna i krvolocna od sestrinske katolicke crkve?
Karadjordje je napisao:
Pavoslavna Crkva nije progonila jeretike vec Stefan Nemanja i zbog vjerskih a ponajvise zbog svjetovnih razloga.Bogumili su bunili narod,palili Crkve i ikone i dobro je doslo da se pociste,odnosno da se zemlja ocisti od njih.

A je li? Znaci, bogumili su obracali narod, a pravoslavni vladari uz svesrdnu podrsku pravoslavne crkve su bogumile tamanili? Nesto slicno se dogadjalo i sa Jevrejima od Adolfom...
Tvrdnja ti je ortodoksni primjer pravoslavnog sovinizma...

_________________
Gdje se krije naš Radovan:
http://tinyurl.com/29rf9j


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jul 2007, 11:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Maj 2007, 12:39
Postovi: 998
Кога су то православни покрштавали насилно. Сами себе :lol:

Богумили су били анархисти који су правили хаос, устајући против сваког поретка, породице и у сваком би систему били спречени у свом деловању.
Један пример када су на трибину у НС упали припадници Националног строја и псовкама прекинули скуп "Антифашистичке" акције (која узгред одобрава стрељања жртва црвеног терора), сви су се дигли, полиција је одрадила свој посао, суд такође, све због прекида трибине у 21. веком.

Шта мислите како су се људи понашали према неистомишљеницима у 12. веку, када је погубљење на тргу било део забаве и убијања досаде ?

Шта мислите како пролази онај ко се не слаже са режимом у Сев. Кореји, Куби, Либији....


Пилар, зашто пишеш хрватским језиком ?

_________________
Nikad Srbin kukavica nije,
smrt ga gleda , on se na nju smije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jul 2007, 12:11 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2006, 01:07
Postovi: 3791
Pilar je napisao:

U glavnom uredu Jehovinih svjedoka u New Yorku nalazi se Vodeće tijelo kršćanskih stariješina iz različitih dijelova svijeta koje nadgledava djelovanje Božjeg naroda diljem cijele Zemlje.
To se vodeće tijelo sastoji od članova "vjernog i razboritog roba!" Ono služi kao predstavnik tog "roba".

Kao i u prvom stoljeću Božja organizacija je i danas organizacija predanih i krštenih propovijednika Kraljevstva.
Članovi vodećega tijela imaju poput apostola i stariješina u Jeruzalemu,dugogodišnje iskustvo u Božjoj službi.
No,kada donose odluke oni se ne oslanjaju na ljudsku mudrost.

Budući da se drže teokratskog reda,oni slijede primjer ondašnjeg Vodećeg tijela u Jeruzalemu čije su se odluke temeljile na Riječi Božjoj i donošene su pod vodstvom svetoga duha.
(Djela apostolska 15:13-17 ,28,29)

Kršćanske skupštine( crkve) prvoga stoljeća nisu djelovale neovisno jedna o drugoj donoseći svaka vlastite odluke,nego su bile ujedinjene u jednoj kršćanskoj vjeri.
Sve su skupštine vođene sa jednog mjesta .

Na primjer, kad je došlo do podvojenosti mišljenja u vezi obrezanja nisu skupštine ili pojedinci sami odlučivali što treba učiniti. Apostol Pavao,Barnaba i neki drugi bili su opunomoćeni "da uzađu" k apostolima i stariješinama u Jeruzalem radi tog pitanja. Nakon što su oni donijeli odluku pomoću Riječi Božje i njegova svetog duha,poslali su vjerne muževe da o tome obavijeste sve skupštine.
(Djela apostolska 15:2,27-29)

Sve su skupštine poštivale odluku koju je donjelo tijelo stariješina u Jeruzalemu, unapredujući tako u vjeri.

Jehovini svjedoci kao pravi kršćani,
slijede primjer kršćanske braće iz prvog stoljeća.



Дакле и ви имате апостолско уређење,
односно Сабор и предсједатеља Сабора,
исто као и Православна Црква?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Jul 2007, 12:22 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 08 Jul 2007, 15:48
Postovi: 84
Lokacija: podgorica
Blizzard je napisao:
Karadjordje je napisao:
Brate blizzard,taj mit o bogumilima je odavno izgubio na vrijednosti.To sto pisu Sima Cirkovic i Franjo Racki mozes da okacis macku o rep.

A zasto je izgubio na vrijednosti? Zato jer vama pravoslavcima ne odgovara cinjenica da je pravoslavna crkva u progonima i nasilnom pokrstavanju nepravoslavaca bila ne manje uporna i krvolocna od sestrinske katolicke crkve?
Karadjordje je napisao:
Pavoslavna Crkva nije progonila jeretike vec Stefan Nemanja i zbog vjerskih a ponajvise zbog svjetovnih razloga.Bogumili su bunili narod,palili Crkve i ikone i dobro je doslo da se pociste,odnosno da se zemlja ocisti od njih.

A je li? Znaci, bogumili su obracali narod, a pravoslavni vladari uz svesrdnu podrsku pravoslavne crkve su bogumile tamanili? Nesto slicno se dogadjalo i sa Jevrejima od Adolfom...
Tvrdnja ti je ortodoksni primjer pravoslavnog sovinizma...

Dabi mogao o ovome da govoris moras znati istoriju.Sima Cirkovic pise o bogumilima ali nigdje nema gdje su oni bili,gdje im je bio centar.To je prvi put u Istoriji Crkve da neka crkva nema svoj cenatr i svog poglavara.Franjo Racki,zna se zasto je izmislio mit o bogumilima,dabi malo skrnavio Pravosalvlje.
Da sam ja vladar neke zemlje i da neko pocne da pali moje Crkve i ikone i da moj narod preobraca ida zavodi nered u zemlju zavrsio bih to sa njim da mu vise ne padne na pamet to da pokusa.
Govoris o jevrejima u Trecem rajhu.Pa zar si toliko neobrazovan,majko mila,da nemozes da napravis razliku izmedju bogumila i jevreja.Bogumili su vjerska sekta,jeres,a jevreji narod i zbog potpuno drugih razloga su jedni i drugi bili progonjeni.Ti bi trebao da budes srecan i zahvalan sto nisi musliman jer da nije bilo SPC mnogo bi vise bilo poislamljenih.Sveti Sava je uradio jedan lavovski posao.Prenio je djela Svetog Jovana Damaskina u Srbiju i tako napravio Pravoslavni bedem protiv Islama,i budi zahvalan zbog toga i ne trudi se da kritikujes Pravoslavlje.Ako ti je krivo sto je Pravosalvna Crkva ostala cista i sacuvala istinu-izvini ali to je tvoj problem,samo ti ponavljam,nemoj da namces bajke kao istinu jer to nije uredu.
Mir i svako dobro.

_________________
Ιησούς Χριστóς Θεoύ Υιóς Σωτήρ


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs