banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 19:30

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Jehovini svedoci
PostPoslato: 22 Mar 2012, 20:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ja ti ukazujem na lošu postavku rečenice (a to stalno radiš).
Ako se zanimaš za JS idi do kraja, stisni petlju pa se pridržavaj onoga što oni zagovaraju i postani član, ali ne, ti uzimaš odstupnicu, bi i ne bi, jer ako bi onda bi se morao lišiti nečega a što ti ne želiš. E pa nema nagodbe s Bogom.
Ako želiš biti pravi vjernik onda nema onaj je ovakav ili onakav jer ne smiješ da sudiš, a bez presuđivanja nema ni etiketiranja, zar ne?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini svedoci
PostPoslato: 22 Mar 2012, 20:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Talija ne ide to tako, kao kod lavića tročasovni kurs i krštenje :lol:
sve i da ide ja ne bih dok ne osjetim da sam stvarno dostojan, a sada imam još mnoge slabosti koje treba da savladam i radim na tome.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini svedoci
PostPoslato: 22 Mar 2012, 20:33 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
A gdje priča o djevojkama i svjetiljkama? :) Niko ne zna dan ni čas? :)
To je prije izgovor, ti možeš da pristupiš, ako misliš da je zaista to to i onda da se dograđuješ i ispravljaš, to na kraju krajeva svako čini dok je živ (ili bi trebalo da čini).
Zašto ne bi bio dostojan ljudske zajednice (JS je ipak ljudska zajednica kao i svaka crkva)?
OK je poniznost, ali poniznost prema Bogu nikako prema organizacijama.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini svedoci
PostPoslato: 22 Mar 2012, 20:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
bjaca je napisao:
lavić je napisao:
bjaca je napisao:
@ old fashion men

Pa sad kao što rekoh,znam nekoliko pravih koji pišu i njihovo pisanje se poznaje.
Ovde moram da te pitam,iako se ne izražavaš kao Jehovin svedok(mislim na reči koje JS ne bi upotrebio) vrlo dobro poznaješ i čak koristiš izraze koji su lako prepoznatljivi.
Kakav je tvoj odnos prema oraganizaciji?


Bjaca. pozdrav.
Sve što pišeš je TAČNO.
Drago mi je da neko konačno kaže istinu jer mene ne može vrtiti jer i u rodu i komšiluku živim sa JS i imam prijatelje među njima.
Ali ovakav slučaj kao Mare=OFM=? sa tim rečnikom zaista štrči i očigledno je da nije prihvaćen...nešto je debelo zagazio.Osoba Pilar se polazala kao pravi prijatelj JS i sa takvima uvek postoji mogućnost razgovora a Matre od početka koristi iste izraze uvreda i psovki kao i nipodaštavanje sagovornika tako da mu se mora istim aršinom uzvratiti sve dok se ne promeni.
Drago mi je za tvoj odgovor.


Pozdrav i tebi
Istina svima mora da nam bude na prvom mestu,nema izuzetaka.
Nemoj se molim te ljutiti što te u prvom obraćanju kritikujem ali ne možeš istim aršinom uzvratiti!
Ako sebe smatraš za učenika najvećeg i jedinog učitelja onda sebi ne možeš dozvoliti ispade .
Ljudi oko tebe će početi da se menjaju ako vide da govoriš lepo i samo istinu.
Zato uvek odgovaraj lepo,jer opravdanja za ružne reči tipa"šta mogu kad mi je nagazio živac"nema.

Samo istinom i lepim !

Ma ne mogu se ljutiti i da hoću nesmem ljuto zbog želudca.
U pravu si i veruj znao sam da ćeš reagovati baš na tu izjavu i nisam je hteo menjati zbog iskrenosti.
Vidi imam lepih godina i u životu sam se sretao sa raznim vernicima i znam da postoje od prilike 3 vrste osoba:
1. Koji su ljubazni po svaku cenu.
2. Koji imaju ljubavi bez granice ali zato ukoravaju jer žele da brat ne grši.
3. Koji su formalisti i paze sebe i ne mare kako će ko da živi.

Ja sam u onoj srednjoj gde volim brata pa ako treba da ga bijem biću ga ali ću mu lečiti rane i služiti i celivati i ako opet greši opt ću da ga bratski bijem dok god ne shvati da to iz ljubavi činim i spreman sam za njega život dati, ali ću da ga bijem.

Meni laskavci su jako ljigav soj (izvinite na izrazu) ne volim ništa uvijeno već u čelo i tačka.
Ako valja reci ako ne opet reci. Ostalo sve mi je dvolično, kao braća smo i čim leđa okrenu briga ih za ,brata,...ili jesi ili nisi.
Ja sam uvek u svakoj crkvi iznosio isto bez obzira da li se slaže ovaj ili onaj to možemo rešavati ali princip učenja ne menjam niti imam 2 aršina za pristup.
Takav sam i ostajem. Znam da svojim primerom trebamo drugima pokazati kako se Hrišćanin vlada ali ne laskavo već otvoreno i iskreno uključujući i terapiju (kome milom milom a koga silom, silom i sve iz ljubavi) Koga ljubimo toga i karamo i stalo nam je do njega, bar je kod mene tako.
Koliko smo samo sestra Talija i ja imali varnica i prozivki....Bog zna ali, ALI mi smo Božijom ljubavlju pobednici zajedno jer nismo malodušni i znamo da je to sve u najboljoj nameri i uvek izvučemo poneku korist iz toga Bogu hvala.

Ne kažem da se to neće ponavljati...ma hoće ali gorčine nema niti će biti već revnost i mir pokrivaju sve i idemo iznova ne kao protivnici već kao Borci hristovi po veri ka istom cilju, amin.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini svedoci
PostPoslato: 22 Mar 2012, 20:45 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Jan 2012, 14:48
Postovi: 9
old fashion men je napisao:
Nisam ja nikakav "tijelohranitelj", a to Srbi-pravoslavci, pa da su kinezi- budisti to bi napisao, ali su Srbi-pravoslavci i gotovo, a dobro je poznato ko ih huška i odakle dolazi agresivnost i mržnja prema JS, uostalom kao što je i prorečeno.

@jelly, ja nisam JS, možda jednog dana budem, ali sada nisam, ljudi se mijenjaju, oblačenje nove osobnosti dug je proces, ja neću da lažem ni sebe ni druge, znači čovijek se ne mijenja preko noći, treba raščistiti sa svim starim, iz korijena se promjeniti, a ja se mijenjam, svaki dan napredujem i trudim se, uglavnom moj mozak i zdrav razum mi govori da upoređujući ono što piše u Biblij sa praktikovanjem toga, vidim da se jedino JS drže Biblije i da su jedino oni hrišćani i slijedbenici Hrista o kojima je i sam Hrist govorio.


U pravu si,treba rasčistiti sa starim i početi se menjati na bolje.
Voleo bih da mi odgovoriš na jedno pitanje.
Postoji izreka da cilj opravdava sredstva.

U religiji to ne može da se primeni iz jednog jednostavnog razloga.
Ako je cilj tvoje (buduće) religije istina onda laž kao sredstvo da se dopre do nje nikako ne može da se opravda kao sredstvo.

Da li se slažeš sa ovim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini svedoci
PostPoslato: 22 Mar 2012, 20:48 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
old fashion men je napisao:
Nisam ja nikakav "tijelohranitelj", a to Srbi-pravoslavci, pa da su kinezi- budisti to bi napisao, ali su Srbi-pravoslavci i gotovo, a dobro je poznato ko ih huška i odakle dolazi agresivnost i mržnja prema JS, uostalom kao što je i prorečeno.

@jelly, ja nisam JS, možda jednog dana budem, ali sada nisam, ljudi se mijenjaju, oblačenje nove osobnosti dug je proces, ja neću da lažem ni sebe ni druge, znači čovijek se ne mijenja preko noći, treba raščistiti sa svim starim, iz korijena se promjeniti, a ja se mijenjam, svaki dan napredujem i trudim se, uglavnom moj mozak i zdrav razum mi govori da upoređujući ono što piše u Biblij sa praktikovanjem toga, vidim da se jedino JS drže Biblije i da su jedino oni hrišćani i slijedbenici Hrista o kojima je i sam Hrist govorio.


Mare od kad te znam isti si čak možda i ....hajde da ne kažem jer tvoje reči i nalepnice svedoče.
I tad si sve to tvrdio a još nisi stupio tamo gde misliš da je najbolje...ko ti brani???
Evo dođi ovamo odmah ću reći da te prime i videćeš da će te ovih nekoliko starešine i ostali JS primiti bez reči na moj predlog, to ti garantujem samo da me ne obrukaš jer onda ide bratsko vaspitanje.
Nemoj menjati pseudonime već sebe i videćeš i mi ćemo sa tobom drugačije razgovarati.
Pozdravljam te.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini svedoci
PostPoslato: 22 Mar 2012, 21:03 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Jan 2012, 14:48
Postovi: 9
lavić je napisao:
Meni laskavci su jako ljigav soj (izvinite na izrazu) ne volim ništa uvijeno već u čelo i tačka.
Ako valja reci ako ne opet reci. Ostalo sve mi je dvolično, kao braća smo i čim leđa okrenu briga ih za ,brata,...ili jesi ili nisi.
Ja sam uvek u svakoj crkvi iznosio isto bez obzira da li se slaže ovaj ili onaj to možemo rešavati ali princip učenja ne menjam niti imam 2 aršina za pristup.
Takav sam i ostajem. Znam da svojim primerom trebamo drugima pokazati kako se Hrišćanin vlada ali ne laskavo već otvoreno i iskreno uključujući i terapiju (kome milom milom a koga silom, silom i sve iz ljubavi) Koga ljubimo toga i karamo i stalo nam je do njega, bar je kod mene tako.
Koliko smo samo sestra Talija i ja imali varnica i prozivki....Bog zna ali, ALI mi smo Božijom ljubavlju pobednici zajedno jer nismo malodušni i znamo da je to sve u najboljoj nameri i uvek izvučemo poneku korist iz toga Bogu hvala.

Ne kažem da se to neće ponavljati...ma hoće ali gorčine nema niti će biti već revnost i mir pokrivaju sve i idemo iznova ne kao protivnici već kao Borci hristovi po veri ka istom cilju, amin.


Sve si lepo rekao,istina koliko god nekom se ne sviđala je na prvom mestu.
Izražavanje ,ipak pokazuje tvoju smirenost.
Može se biranim rečima sve reći.Ne volim sočne izraze i uvrede.
Ako imam šta da ti kažem ja ću to uraditi,ako treba ponavljati sto puta ali neću pojačavati psovkama.

Tući brata svoga ako je u zabludi?
To bi bilo isto kao kad bi tukao homoseksualca(što nije retkost u našim krajevima).
Da li je on kriv što je seksualno nastran?
Da li ga zbog toga treba napasti?
Da li bi tukao obolelog od reume :)

Pričati dok zubi ne otupe.Dokazivati ,ali svaki oblik agresivnosti izbegavati.
U redu je da budeš vruć a ne mlak :)


19 Ja ukoravam i opominjem sve koje ljubim. Zato budi revan i pokaj se! 20 Evo, stojim na vratima i kucam. Ako tko čuje glas moj i otvori vrata, ući ću k njemu i večerati s njim i on sa mnom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini svedoci
PostPoslato: 22 Mar 2012, 21:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
old fashion men je napisao:
Talija ne ide to tako, kao kod lavića tročasovni kurs i krštenje :lol:
sve i da ide ja ne bih dok ne osjetim da sam stvarno dostojan, a sada imam još mnoge slabosti koje treba da savladam i radim na tome.

Vidiš Mare kako se lepo sećaš svega.A to što ti želiš da prvo postaneš svet i ne pogrešiv da bi pristupio zajednici to je neispravno.
Ti se braco pokaj i ostavi iza sebe zlo i kreni napred ne okreći se sine i primiće te pod uslovom da prihvataš učenje istih.
A za ona 3 časa :D to bi svakako trebao proći jes da moj čas nije kao ovozemaljski malo je rastegljiv nekad je to 3-4 ova sata. A to što ti radiš nije ništa zato dozvoli Duhu da on to učini brzo i eto ga novi jer stari je umro.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini svedoci
PostPoslato: 22 Mar 2012, 21:12 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
,,Tući brata svoga ako je u zabludi?,,
Poučiti ga ako je u zabludi.


,,To bi bilo isto kao kad bi tukao homoseksualca(što nije retkost u našim krajevima).,,

Naravno da bi ga tukao i to debelo, ne trpi greha na bratu svom već ga pokaraj prutom iz raja.
Znaš, kod mene još važi SZ.

,,Da li je on kriv što je seksualno nastran?,,

Nisi ti sigurno a ni ja već onaj u njemu a njega treba isterati onim iz raja.

,,Da li ga zbog toga treba napasti?,,

Ma jok, treba ih podržavati da se naša deca pouče demokratiji kako su čike bračni supružnici.

,,Da li bi tukao obolelog od reume :),,
Svakako i sam imam tih problena i dobro istezanje i čerečenje olakšava i oslobađa uklještenja (sveta inkvizicija) :D

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini svedoci
PostPoslato: 22 Mar 2012, 21:28 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
bjaca je napisao:
U religiji to ne može da se primeni iz jednog jednostavnog razloga.
Ako je cilj tvoje (buduće) religije istina onda laž kao sredstvo da se dopre do nje nikako ne može da se opravda kao sredstvo.

Da li se slažeš sa ovim?

:confused2: :roll: :-? :scratch:
Može li na srpskom?

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini svedoci
PostPoslato: 22 Mar 2012, 22:05 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Jan 2012, 14:48
Postovi: 9
Izvini na lošoj formulaciji :)

Da li veruješ da je ono što objavi organizacija Kule stražare istina?
Rekao si da veruješ da Jehovini svedoci žive u istini,jel tako?
Da li misliš da postoji drugi put do Boga a da ne vodi preko istine nego preko laži?
Koliko bi bio spreman laži da progutaš ako misliš da je cilj ispravan?
I konačno da li je cilj istina ako je put kojim ideš prepun laži?

Čisto radi podsećanja da nam ne promakne ,ko je otac laži?

Nadam se da sam sada bio razumljiviji :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini svedoci
PostPoslato: 22 Mar 2012, 22:37 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
1. Da
2. Da
3. Ne
4. Niti malo
5. Ne razumijem
6. Sotona
Koliko sam poJena osvojio?

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini svedoci
PostPoslato: 23 Mar 2012, 10:04 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 02 Jan 2012, 14:48
Postovi: 9
old fashion men je napisao:
1. Da
2. Da
3. Ne
4. Niti malo
5. Ne razumijem
6. Sotona
Koliko sam poJena osvojio?


Prepisao sam pitanja i tvoje odgovore radi bolje preglednosti.

1.Da li veruješ da je ono što objavi organizacija Kule stražare istina? DA
2.Rekao si da veruješ da Jehovini svedoci žive u istini,jel tako? DA
3.Da li misliš da postoji drugi put do Boga a da ne vodi preko istine nego preko laži? NE
4.Koliko bi bio spreman laži da progutaš ako misliš da je cilj ispravan? Niti malo
5.I konačno da li je cilj istina ako je put kojim ideš prepun laži? Ne razumijem
6.Čisto radi podsećanja da nam ne promakne ,ko je otac laži? sotona

Pošto ovo nije kviz nema ni poJena :)

Pošto ima nekih nejasnoća :) slede podpitanja kolega.

1a.Ako veruješ da ono što objavi organizacija Kule stražare sigurno nemaš ništa protiv da se to proveri?

2a.Da li veruješ da je istina u kojoj žive Jehovini svedoci promenjiva?
2b.Da li istina može da bude promenjiva?
2c.Da li Bog menja mišljenje ili je od reči i drži se uvek svog obećanja?
2d.Da li veruješ da je organizacija vođena direktno od Jehove?

4a.Da li to znači da ako ti dokažem u barem deset(može i više nije problem ima ih dosta)primera laži iz Kula stražara da ćeš promeniti svoje mišljenje o toj organizaciji?

5.To je bilo u stvari ono prvo pitanje koje si tražio da ti ponovim ali na srpskom.
5a.Da li cilj opravdava sredstva?
5b,Ako si ubeđen da je tvoj cilj(organizacije) put ka Bogu da li smeš da se koristiš lažima?
5c.Da li organizacija koja za sebe tvrdi da je božja vidljiva organizacija na zemlji sme da se posluži i jednom jedinom laži?

6.Zato sam i skrenuo pažnju na oca laži.
6aHoću da pitam da li možeš da se koristiš sotoninim alatkama(lažima) a da tvrdiš da vodiš ljude Bogu?

Nadam se da sam ovaj put dovoljno dobro formulisao pitanja.
Čak razmišljam da bi nagrada mogla da bude zajednički odlazak u skupštinu Jehovinih svedoka.
U kom gradu živiš?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini svedoci
PostPoslato: 24 Mar 2012, 08:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Feb 2010, 13:02
Postovi: 183
http://www.youtube.com/watch?v=pwp7NzWSGoE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini svedoci
PostPoslato: 09 Jul 2017, 11:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 06 Mar 2012, 00:02
Postovi: 314
KRIVO kod JS:

-------------------------------------------------
Zli će biti zauvijek uništeni
------------------------------------
Ljudska duša prestaje postojati prilikom smrti
------------------------------------------------------------
Pakao je opći grob čovječanstva
-------------------------------------------
Samo malo stado od 144 000 osoba ide na nebo i vlada s Kristom
---------------------------------------------------------------------------------------
Tih 144 000 osoba ponovno su rođene kao duhovni Božji sinovi
-------------------------------------------------------------------------------------
Unošenjem krvi u tijelo intravenozno krše se Božji zakoni
--------------------------------------------------------------------------------------------
Držanje sabata vrijedilo je samo za Izraelce i prestalo je s Mojsijevim zakonom
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Isus je duhovno biće
----------------------------
Isus je Mihael
------------------------------
Isus je Logos
------------------------------
Isus je mali bog
------------------------------
Isus je SU stvoritelj
------------------------------
NE konzumacija Gospodnje Večere
--------------------------------------------
Isus je već došao 1.914. god.
--------------------------------------------
Sljedeći Isusov dolazak će biti u nevidljivom obliku
-------------------------------------------------------------------
Uskrsnuće je već počelo
-----------------------------------
.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 215 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs