banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 08:25

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Razotkriveni islam
PostPoslato: 11 Okt 2006, 15:39 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2006, 14:00
Postovi: 7
Lokacija: CTU
Muslimanski propovjednici, a i oni koji ne pripadaju toj religijji, da li iz neznanja ili svjesnog skrivanja istine, često kažu kako je islam religija mira, tolerancije, ravnopravnosti polova i čega sve ne - dakle kao da je prepisan iz statuta neke od mnogobrojnih nevladinih organizacija. ;) Da li je to zaista tako? Da zavirimo u islamsku najsvetiju knjigu, Kuran časni, i vidimo da li je to zaista tako. Idemo po temama:

1. Božja strahovlada:
- Mi ćemo uliti strah u srca onih koji neće da vjeruju zato što druge Allahu ravnim smatraju, o kojima on nije objavio ništa; Džehennem će njihovo boravište postati, a grozno će prebivalište nevjernika biti. (Ali Imran, ajet 151)
- I protiv njih pripremite koliko god možete snage i konja za boj, da biste time zaplašili Allahove i vaše neprijatelje, i druge osim njih - vi ih ne poznajete, Allah ih zna. Sve što na Allahovom putu potrošite naknađeno će vam biti, neće vam se nepravda učiniti. (Al-Anfal, ajet 60)
- Kada je Gospodar tvoj nadahnuo meleke: "Ja sam s vama, pa učvrstite o­ne koji vjeruju!" U srca nevjernika Ja ću strah uliti, pa ih vi po šijama udarite, i udarite ih po prstima. (Al-Anfal, ajet 12)

2. Odnos prema nemuslimanima i nevjernicima:
- I napadajte takve gdje god ih sretnete i progonite ih odande odakle su o­ni vas prognali. A zlostavljanje je teže od ubijanja! I ne borite se protiv njih kod Časnoga hrama, dok vas oni tu ne napadnu. Ako vas napadnu, o­nda ih ubijajte! - neka takva bude kazna za nevjernike. (Al-Baqara, ajet 191)
- I borite se protiv njih sve dok mnogoboštva ne nestane i dok se Allahova vjera slobodno ispovijedati ne mogne. Pa ako se okane, o­nda neprijateljstvo prestaje, jedino protiv nasilnika ostaje. (Al-Baqara, ajet 193)
- Propisuje vam se borba, mada vam nije po volji! - Ne volite nešto, a o­no može biti dobro za vas; nešto volite, a o­no ispadne zlo po vas. - Allah zna, a vi ne znate. (Al-Baqara, ajet 216)
- Neka vjernici ne uzimaju za prijatelje nevjernike kad ima vjernika; a o­noga ko to čini - Allah neće štititi. To učinite jedino da biste se od njih sačuvali. Allah vas podsjeća na Sebe i Allahu se vraća sve! (Ali Imran, ajet 28)
- Zato se bori na Allahovom putu, pa makar sam bio, a podstiči i vjernike; Allah će zaustaviti silu o­nih koji ne vjeruju, Allah je jači i kazne Njegove su strožije. (An Nisa', ajet 84)
- Kazna za o­ne koji protiv Allaha i Poslanika Njegova vojuju i koji nered na Zemlji čine jeste: da budu ubijeni, ili razapeti, ili da im se unakrst ruke i noge odsijeku ili da se iz zemlje prognaju. To im je poniženje na ovome svijetu, a na o­nome svijetu čeka ih patnja velika (Al-Ma'ide, ajet 33)
- Kada prođu sveti mjeseci, ubijajte mnogobošce gdje god ih nađete, zarobljavajte ih, opsjedajte i na svakome prolazu dočekujte! Pa ako se pokaju i budu molitvu obavljali i zekat davali, ostavite ih na miru, jer Allah zaista prašta i samilostan je. (Al-Tawba, ajet 5)
- Borite se protiv o­nih kojima je data Knjiga, a koji ne vjeruju ni u Allaha ni u onaj svijet, ne smatraju zabranjenim o­no što Allah i Njegov Posalnik zabranjuju i ne ispovijedaju istinsku vjeru - sve dok ne daju glavarinu poslušno i smjerno. (Al-Tawba, ajet 29)
- Onima koji ne budu vjerovali biće odijela od vatre skrojena, a ključala voda biće na glave njihove ljevana; od nje će se istopiti o­no što je u trbusima njihovim, i koža, a gvozdenim maljevima biće mlaćeni; kad god pokušaju zbog teškog jada iz nje izići, biće u nju vraćeni: "Iskusite patnju u užasnoj vatri!" (Al-Hagg, ajeti 19-22)

3. Odnos prema ženama:
- Žene vaše su njive vaše, i vi njivama vašim prilazite kako hoćete, a pripremite što i za duše svoje. I bojte se Allaha i znajte da ćete pred Njega stati. A ti obraduj prave vjernike! (Al-Baqara, ajet 223)
- Raspuštenice neka čekaju tri mjeseèna pranja; i nije im dopušteno kriti ono što je Allah stvorio u maternicama njihovim, ako u Allaha i u onaj svijet vjeruju. Muževi njihovi imaju pravo da ih, dok one čekaju, vrate ako žele dobro djelo učiniti. One imaju isto toliko prava koliko i dužnosti, prema zakonu - samo, muževi imaju prednost pred njima za jedan stepen. (Al-Baqara, ajet 228)
- I navedite dva svjedoka, dva muškarca vaša, a ako nema dvojice muškaraca, o­nda jednog muškarca i dvije žene, koje prihvaæate kao svjedoke; ako jedna od njih dvije zaboravi, neka je druga podsjeti. (Al-Baqara, ajet 282)
- Ako se bojite da prema ženama sirotama nećete biti pravedni, o­nda se ženite o­nim ženama koje su vam dopuštene, sa po dvije, sa po tri i sa po četiri. A ako strahujete da nećete pravedni biti, o­nda samo sa jednom; ili - eto vam o­nih koje posjedujete. Tako ćete se najlakše nepravde sačuvati. (An-Nisa', ajet 3)
- Muškarci vode brigu o ženama zato što je Allah dao prednost jednima nad drugima i zato što o­ni troše imetke svoje. Zbog toga su čestite žene poslušne i za vrijeme muževljeva odsustva vode brigu o o­nome o čemu trebaju brigu voditi, jer i Allah njih štiti. A o­ne čijih se neposlušnosti pribojavate, vi posavjetujte, a o­nda se od njih u postelji rastavite, pa ih i udarite; a kad vam postanu poslušne, o­nda im zulum ne činite! (An-Nisa' ajet 34)
- O Vjerovjesniče, Mi smo ti dozvolili da budu žene tvoje o­ne kojima si dao vjenčane darove njihove, i one u vlasti tvojoj koje ti je Allah dao iz plijena, i kćeri amidža tvojih, i kćeri tetaka tvojih po ocu, i kćeri daidža tvojih, i kćeri tetaka tvojih po materi koje su se s tobom iselile, i samo tebi, a ne ostalim vjernicima - ženu-vjernicu koja sebe pokloni Vjerovjesniku, ako se Vjerovjesnik hoće njome oženiti - da ti ne bi bilo teško. Mi znamo šta smo propisali vjernicima kada je riječ o ženama njihovim i o o­nima koje su u vlasništvu njihovu. (Al-Ahzab, ajet 50)

Ovo je tek djelić "milosrdnosti" koje islam pruža. Nastavak uskoro...

_________________
Zbijmo redove, odsudni čas je blizu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2006, 01:06 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2006, 14:00
Postovi: 7
Lokacija: CTU
Nastavljamo sa razotkrivanjem istine o islamu, koja je od nas udaljena samo nekoliko listova islamske svete knjige - Kur'ana, a koju mnogi neće (ili ne žele da vide). Muslimani vjeruju da je Qur'an Božja objava, u kojoj je sve na svom mjestu, bez ijedne jedine greške. Da se grdno varaju, pokazuju sljedeći primjeri:

1. Protivrječnosti u brojevima - dio prvi: koliko je Bogu (Allahu) trebalo dana da stvori nebo i zemlju? U naredna tri ajeta tvrdi se da se to dogodilo u šest dana:
"Gospodar vaš je Allah, koji je nebesa i Zemlju u šest vremenskih razdoblja stvorio, a o­nda svemirom zagospodario; o­n tamom noći prekriva dan, koji ga u stopu prati, a Sunce i Mjesec i zvijezde se pokoravaju Njegovoj volji. Samo o­n stvara i upravlja! Uzvišen neka je Allah, Gospodar svjetova!" (7:54)
"Gospodar vaš je Allah, koji je nebesa i Zemlju za šest vremenskih razdoblja stvorio, a o­nda - upravljajući Aršom, svemirom zagospodario. Niko se neće moći zauzimati ni za koga bez dopuštenja Njegova. Eto to vam je Allah, Gospodara vaš, pa se Njemu klanjajte! Zašto ne razmislite?" (10:3)
"o­n je u šest vremenskih razdoblja nebesa i Zemlju stvorio - a Njegov prijesto je iznad vode bio - da bi vas iskušao koji će od vas bolje postupati. Ako ti rekneš: "Poslije smrti bićete doista oživljeni", nevjernici će, sigurno, reći: "Ovo nije ništa drugo do očita varka!" (11:7)
Međutim, ne lezi vraže, da ne kažemo "šejtane"! U savršenoj knjizi u koju se zaklinju svi vjerni muslimani, koju im je ostavio u naslijeđe Muhamed, postoje i ajeti koji opovrgavaju tri gore navedena:
"Reci: "Zar, zaista, nećete da vjerujete u o­noga koji je u dva vremenska razdoblja Zemlju stvorio - i još Mu druge ravnim smatrate? To je Gospodar svjetova!" (41:9)
"O­n je nepomična brda po njoj stvorio i blagoslovljenom je učinio i proizvode njezine na njoj odredio, sve to u četiri vremenska razdoblja - ovo je objašnjenje za o­ne koji pitaju" (41:10)
"Pa ih u dva vremenska razdoblja, kao sedam nebesa, stvorio, i odredio šta će se u svakom nebu nalaziti. A nebo najbliže sjajnim zvijezdama smo ukrasili i nada njim Mi bdijemo. To je odredba Silnoga i Sveznajućega." (41:12)
Računska operacija potrebna za sabiranje dana potrošenih za stvaranje svijeta, pobrojanih u ova tri ajeta iz sure "Al-Fusillat" (prevod njenog naziva, gle ironije, glasi "Objašnjenje") vrlo je jednostavna: 2+4+2=8! To pobija tvrdnju iz prva tri ajeta u kojima se kaže da je Bog stvorio zemlju i nebesa za 6 dana. Ili se Muhamed zabunio pri pisanju? Nikada nećemo doznati...

2. Protivjrječnosti u brojevima - dio drugi: koliko traje Božji dan - 1000 ili 50.000 godina?
"O­ni od tebe traže da ih kazna što prije stigne, a Allah će ispuniti prijetnju Svoju; samo jedan dan u Gospodara tvoga traje koliko hiljadu godina, po vašem računanju." (22:47)
"k Njemu se penju meleki i Džibril u danu koji pedeset hiljada godina traje" (70:4)
Zaokružite tačan odgovor...

3. Šta je nastalo prije - zemlja ili nebo?
"O­n je za vas sve što postoji na Zemlji stvorio, zatim je Svoju volju prema nebu usmjerio i kao sedam nebesa ga uredio; o­n sve zna." (2:29)
"A šta je teže: vas ili nebo stvoriti? o­n ga je sazdao, svod njegov visoko digao i usavršio, noći njegove mračnim, a dane svjetlim učinio. Poslije toga je Zemlju poravnao. (79:27-30)

Ni ovo, naravno, nije sve. Nastavak slijedi...

_________________
Zbijmo redove, odsudni čas je blizu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Okt 2006, 23:36 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 14 Mar 2003, 09:30
Postovi: 208
Lokacija: svugdje pomalo u BiH
Evo samo jedan detalj o tvom ''razotkrivanju islama'':
Ako pazljivo procitas sta pise u navedenim kur'anskim ajetima:
ospodar vaš je Allah, koji je nebesa i Zemlju u šest vremenskih razdoblja stvorio, a onda svemirom zagospodario; on tamom noći prekriva dan, koji ga u stopu prati, a Sunce i Mjesec i zvijezde se pokoravaju Njegovoj volji. Samo on stvara i upravlja! Uzvišen neka je Allah, Gospodar svjetova!" (7:54)
a u tvojoj ''kontradiktornosit'' ajet koji kazuje:
"Reci: "Zar, zaista, nećete da vjerujete u onoga koji je u dva vremenska razdoblja Zemlju stvorio - i još Mu druge ravnim smatrate? To je Gospodar svjetova!" (41:9)

objasnjenje:
Ovdje Allah swt izdvaja ono sto se odnosti na zemlju tj koliko je vremenskih razdoblja stvarao zemlju a isto tako Allah kaze da je Zemlju prvu stvorio:
''on je za vas sve sto postoji na zemlji stvorio, zatim se prema nebu usmjerio i kao sedam nebesa ga uredio''(El Bekare, ajet 29)

_________________
http://www.lijecenje-kuranom.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Okt 2006, 11:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Okt 2006, 15:43
Postovi: 76
Recimo sta je uradio Muhamed .

Kada je Muhammed stigao na scenu on je samo stavio Hubala pod masku zadrzao je samo ime Allah (pod kojim je oduvek Hubal bio poznat) I sve obicaje koje su koristili njegovi vernici.

On Muhamed je ranijeg Paganskog boga koji se zvao Hubal i Alah i bio bog svim ostalim 360 malih pravljenih bogova gdje je svako Arapsko pleme imalo svoga boga, promjenio ime u samo Alah (bez onoga Hubal) a sa svojim macem je posjekao sve ostale male bogove a Hubala tj. Alaha umjesto figure /stecka proglasio nebeskim bogom !

Kakav je Muhamed bio kao tip i covjek najbolje vidimo iz ova dva podatka o njemu :

Kada je bio 25 ozenio je staru zenu po imenu Kadijah, Kadijah je bila vrlo bogata i puno starija od Muhammeda, udovica koja je imala dva ranija braka.

Kada je Muhammed bio 51 ozenio je dete od 6 godina po imenu Aisha. Kada je muhammed bio 54 a to dete 9 imao je sex sa njom prvi put.

1. Khadija
2. Sawda
3. Aesha
4. Omm Salama
5. Halsa
6. Zaynab (iz Jahsh)
7. Jowayriyi
8. Omm Habiba
9. Safiya
10. Maymuna (iz Hareth)
11. Fatema
12. Hend
13. Asma (iz Saba)
14. Zaynab (iz Khozayma)
15. Habla
16. Asma (iz Noman)
17. Marija (Hricanka koja nikada nije prihvatila islam)
18. Rayhana
19. Omm Sharik
20. Maymuna
21. Zaynab
22. Khawla

Nekoliko stvari treba primetiti sto se gornje liste tice:

Prvih 16 zena su bile muhamedove vencane zene. Broj 17 I 18 su bile sex robinje. Zena broj dva je bila dete od 6 godina kada su je udali za Muhammeda, imao je sex sa njom kada je ona bila devet a Muhammed 54.

Zadnjih cetiri nisu bile ni vencane zene ni robinje vec odate Muslimanke koje su odlucile da se “daju” Muhammedu da bi mu ispunile sexualne zelje.

Zaynab je orginalno bila zena Muhammedovog sina Zaida, fakat da je Muhammed uzeo za sebe je veci problem za shvatiti cak I za Muslimane. (Bog neprekrsi svoju rec nikada I on se nikada nemenja. Sad procitaj Sura 33:36-3 .

E rano moja i sta su oni hiljadama naroda na planeti nametnuli kao svoju nacionalnost,kulturu,istoriju,nauku,knjizevnost i sve ostalo.

Jednostavno apsolutno sve sto jedan narod cini narodom, islam i Islamisti su to zamjenili jedino i samo islamom i onda da svi ljudi iz svih tih naroda moraju ulaziti u samo jednu i jedinu naciju koja se zove MUSLIMANSKA NACIJA !

I da ti ljudi ne budu NIKO I NISTA danas ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Okt 2006, 16:50 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2006, 14:00
Postovi: 7
Lokacija: CTU
Prethodni post, u kome su nabrojane sve žene i milosnice Muhameda, za koga kažu da je Božji poslanik, izvrstan je povod za pokušaj dokazivanja tvrdnje da je taj lik, osim što je, za razliku od pravih Božjih poslanika, uistinu uživao u porocima života, jer je mislio samo na dobru hranu, dobre parfeme i dobre žene, bio i - pedofil.

Predrasudama neopterećeni čitaoci Kurana i hadisa (bilješke Muhamedovih savremenika o mislima i djelima Muhamedovim, koje "nadopunjuju" ono što je izrečeno u Kuranu), ostaće preneražen činjenicom da je 54-godišnji Muhamed za jednu od svojih mnogobrojnih žena uzeo malu Ajšu, kojoj je bilo tek - šest godina.

Evo šta kaže islamski učenjak Sahih Muslim u svojoj "Knjizi o braku" (Kitab al-Nikah):

"Ajša, neka joj se Allah smiluje, rekla je: 'Alahov Prorok oženio me je kada sam imala šest godina, a u devetoj godini života došla sam da živim u njegov dom.'"

Isti autor, samo u drugom tomu svog djela, navodi:

"Ajša je pričala je da ju je Prorok oženio kada je imala šest godina, a da je konzumacija braka nastupila u njenoj devetoj godini života. Ajša je sa njim ostala devet godina, sve do Prorokove smrti."

Većina muslimanskih teologa tvrdi da je Abu Bekir bio taj koji je od Muhameda tražio da se oženi sa njegovom kćerkom. To naravno nije tačno, jer Sahihi Buhari, nesumnjivi autoritet u bilježenju i tumačenju hadisa, piše u istoj knjizi:

"Prorok je od Abu Bakira tražio ruku njegove kćeri Ajše. Abu Bakir mu je odgovorio: "Ali ja sam tvoj brat." Prorok je na to kazao: "Ti si mi brat po Alahovoj vjeri i Njegovoj knjizi, ali Ajša se zakonski može udati za mene."

Ovdje je potrebno malo objašnjenje: u vrijeme začetaka islamske vjere, Arapi su bili na vrlo primitivnom, plemenskom stepenu civilizacije, međutim imali su veoma razvijen etički kodeks ponašanja koga su se striktno pridržavali. Na primjer, ratovali bi gotovo preko cijele godine, ali za vrijeme određenih, svetih mjeseci, uzdržavali su se od međusobnih neprijateljstava. Grad Meku su smatrali svetim mjestom, tako da je nisu napadali. Žena usvojenog sina smatrana je krvnom rodbinom, tako da je onaj ko je sina usvojio nije mogao oženiti. Takođe je bilo uobičajeno da bliski prijatelji obave neku vrstu krvnog bratimljenja i od tog trenutka se smatraju pravom braćom. Muhamed je u svakoj prilici nastojao da te stare običaje ukine ili modifikuje, kako bi ostvario svoje ciljeve.

Muhamed i Abu Bekir su takođe sklopili krvno bratimljenje, tako da je prema tim običajiuma Ajša smatrana Muhamedovom nećakom. Međutim, ostarjelog Muhameda to nije spriječilo da zatraži od njenog oca da se oženi za nju i dođe do malo "piletine"...

Muhamed, kao osoba kojoj je moral bio na veoma krhkim nogama, taj isti razlog koristio je da bi izbjegao vjenčanje sa ženom koja mu se nije sviđala. Ponovo listamo pomenuto djelo Sahiha Buharija, koji u sedmom tomu svoje knjihe piše:

"Ibn Abas je pričao da su Proroka pitali zbog čega ne želi da se oženi za Hamzinom ćerkom. Prorok je odgovorio: "Ona je ćerka mog brata."

Da je Muhamed imao veoma bujnu, da ne kažemo perverznu maštu, svjedoči i sljedeći hadis kog je zabilježio naš znanac Sahih Buhari:

"Ajša je pričala: "Alahov poslanik mi je rekao: "Prije nego što sam se oženio za tebe dva puta si mi pokazana u mojim snovima. Vidio sam anđela koji te je nosio, a ti si bila u svilenoj odjeći, i rekao sam mu: "Otkrij je", i pokazala si mi se.Tada sam rekao sebi: "Ako je ovo od Alaha, onda tako mora biti."

I zato nije ni čudo što se osnovni aspekt života poslije smrti u islamu zasniva na 2 ili 72 (zavisi da li je mučenički poginuo za Allaha ili 'nako, prirodnom smrću) hurije (ljepotice) koje svakog vjernika čekaju u raju, gdje će mu pružiti zadovoljstva o kojima nije ni sanjao. Ali o tome drugi put.

_________________
Zbijmo redove, odsudni čas je blizu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Okt 2006, 14:34 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Okt 2006, 15:43
Postovi: 76
Ej, Jack Bauer, oce li biti ista dalje, da se mozemo ukljuciti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Nov 2006, 14:50 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 18 Nov 2006, 00:54
Postovi: 5
Jel moguce da je ovo sve istina, pa Muslimani kazu da je islam religija mira.
Ja sam zbunjen sta sve pise u ovim ajetima-surama.

_________________
Pamet u glavu nikad nije kasno !.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Nov 2006, 16:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Okt 2005, 03:59
Postovi: 263
Slika

spam...

_________________
Animator vs animation
Animator vs animation II
Formerly known as Hagar the Horrible. Hogar nije ljubitelj ljudskog roda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 18 Nov 2006, 20:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Nov 2005, 17:26
Postovi: 119
Zalosno je sve ovo sto pisete o Islamu. Mi hriscani treba da budemo ljudi koji grade mostove a ne koji ih ruse, ako zelimo da zivimo po primjeru naseg vodje Isusa Hrista. U svakoj religiji mozes naci probleme ako ih trazis. Ja sam hriscanin ali ti mogu u Bibliji naci problematicne tekstove koje neces biti u stanju da objasnis. Ako je iko prolivao krv u istoriji onda su to hriscani. Za sve ono sto smo uradili u proslosti trebalo bi da se pokrijemo po glavi i da nikad vise ne progovorimo a kamoli da upiremo prst u drugoga. Da li vi znate da se muslimani mole 5 puta na dan. Nadji mi hriscanina koji se toliko moli. Da li znas da muslimani svakog mjeseca odvajaju novac od plate za siromahe? Koliko hriscana to rade? U zivotu sam imao prilike da upoznam muslimane koji su casniji i posteniji od vecine hriscana. Umjesto da ih napadamo pokazimo im drugacije hriscane od onih koje su oni nazalost vijekovima sretali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Nov 2006, 17:58 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Okt 2006, 15:43
Postovi: 76
Citiraj:
Ja sam hriscanin ali ti mogu u Bibliji naci problematicne tekstove koje neces biti u stanju da objasnis.

Nisam ja hvalisavac, ves i kako je Jack napisao tema je razotkrivanje islama.
Citiraj:
Ako je iko prolivao krv u istoriji onda su to hriscani. Za sve ono sto smo uradili u proslosti trebalo bi da se pokrijemo po glavi i da nikad vise ne progovorimo a kamoli da upiremo prst u drugoga.

E sada sta ti posmatras pod pojmom hriscanin, ja isto tako mogu u tvoje ime "duhovnog prijatelja" da krv prolivam, kapiras. Problematika je u stihovima koji govore o razvratnoj prirodi proroka Muhameda a ne u tumacenjima nekih stihova. Problematika je u tome kada se pogleda kada su koji stihovi nastajali, primjecuje se istorijski gledano, da kada je Muhamed bio vojnicki slab (kao prilikom prebjega u Afriku) on se pozivao na mir i slogu, a kada bi postao vojnicki jak onda je palio i zario. O ovome postoje studije, a ne samo neka proizvoljna tvrdjenja.
Citiraj:
Da li vi znate da se muslimani mole 5 puta na dan. Nadji mi hriscanina koji se toliko moli. Da li znas da muslimani svakog mjeseca odvajaju novac od plate za siromahe? Koliko hriscana to rade? U zivotu sam imao prilike da upoznam muslimane koji su casniji i posteniji od vecine hriscana.

Koliko sam ja upoznao muslimana, pa covjece dolazim iz centralne Bosne. Pricas da se mole 5x na dan, e to si ga brate fulio. To je tako u Iranu, i jos ponekim arapskim zemljama, ali npr. ovdje kod nas 95% ih nije ni otvorilo kur'an, a ja sam ga drzao u ruci i na arapskom i na srpsko-hrvatskom (tada nije postojao bosnjacki).
Sto se tice hriscana, pa po pravilu hriscani se mole neprestano, a ti to jasno mozes vidjeti u manastirima i na Svetoj Gori, kao i kod poboznih mirjana (da ne ispane da sam ja mislio samo na prezvitere i monahe).
Po pravilu i hriscani, svake nedjelje na sluzbi (mislim sada na pravoslavce) odvajaju novac, kao milostinju, kako i za prezvitere tako i za siromahe i hramove.
Sto se tice casnijih i postenijih muslimana od hriscana tu je vec po srijedi formalizam. Upoznao sam ja i ateista cestitih, ali kao sto sam vec rekao nije svako hriscanin ko se tako izjasni za vrijeme popisa ili mu pise na licnoj karti (npr. Grcka), kapiras. U Bibliji tako reci nema podjela po nacijama, vec po karakteru, da li su dobri ili zli. Itd, itd, itd, ...

Citiraj:
Umjesto da ih napadamo pokazimo im drugacije hriscane od onih koje su oni nazalost vijekovima sretali.

Pa imas tekst od hadjija na ovu temu o Sv. Konstantinu Zgarjaninu, koji govori o takvom jednom prikazivanju i njegovom plodu, a samim tim je i on jedna slicna prilika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Nov 2006, 23:06 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2006, 14:00
Postovi: 7
Lokacija: CTU
Ne čini vjernika broj molitvi odnosno klanjanja dnevno. U islamu je naglašen taj formalizam, pa se propisuju kojekakve tehničke sitnice kao npr. koliko puta treba ustati i kleknuti za vrijeme namaza, koliko puta treba okrenuti glavu lijevo ili desno, kako treba uzeti avdest i tome slično. A sa druge strane - podozrenje prema nemuslimanima je, što bi Latini i pravnici rekli, "conditio sine qua non"...

Osnivač islama Muhamed je išao tako daleko pa je pokušao da propiše i sankcioniše ama baš svaki aspekt života muslimanskog vjernika, uključujući i najdublju intimu. Pa tako čitamo u izvjesnim hadisima da je muškarcu i ženi dozvoljeno da se igraju u postelji prije snošaja (što će reći, predigra), ali se najgorim kletvama osuđuje analni seks. Takođe, Muhamed je propisao i da se prilikom snošaja ne smije prosipati muškarčevo sjeme po ženinom stomaku (na arapskom se ta bogohulna radnja naziva "azl").

_________________
Zbijmo redove, odsudni čas je blizu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 23 Nov 2006, 23:31 
OffLine
Voajer
Voajer
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Okt 2006, 14:00
Postovi: 7
Lokacija: CTU
Kako bi se islam prikazao kao tolerantna religija, muslimanski teolozi često ističu kako nije bilo i ne smije biti nikakve prisile pri njegovom prihvatanju od strane pojedinca ili grupe ljudi. Međutim, Kur'an, kao spis prepun protivrječnosti i dijelova koji pobijaju jedni druge, dovori nam nešto sasvim drugo.

Za početak, uzmimo ajet iz sure Al-Baqara (što će reći "Krava") u 256. ajetu, čitamo:
"U vjeri nema prisiljavanja - Pravi put se jasno razlikuje od zablude!"

Eh, kad bi zaista bilo tako... Jer, u istoj kompilaciji Muhamedovih rekla-kazala, u devetoj suri, koja nosi naziv At-Tawba ("Pokajanje"),
peti po redu ajet nam poručuje nešto sasvim drugo:
"Kada prođu sveti mjeseci, ubijajte mnogobošce gdje god ih nađete, zarobljavajte ih, opsjedajte i na svakome prolazu dočekujte! Pa ako se
pokaju i budu molitvu obavljali i zekat davali, ostavite ih na miru."


Zatim, u 47. suri imena "Muhammad" (koja nosi ime glavnog lika ove "svete" knjige), u 4. ajetu čitamo:
"Kada se u borbi s nevjernicima sretnete po šijama ih udarajte sve dok ih ne oslabite, a onda ih vežite..."

Vratimo se opet malo u "kravlju" suru, gdje u 191. ajetu čitamo:
"I napadajte takve gdje god ih sretnete i progonite ih odande odakle su oni vas prognali.", a zatim listajmo Kur'an do osme po redu sure, indikativnog naziva Al-Anfal, ili Plijen, gdje nam u 12. ajetu Muhamed gordo poručuje:
"U srca nevjernika Ja ću strah uliti, pa ih vi po šijama udarite, i udarite ih po prstima."

I tako, islamski učenjaci tvrde da su kur'anske poruke veoma jasne i da u njima nema nikakve nedoumice. Njihove riječi potvrđuje i pretposljednji, 58. ajet sure Ad-Duhan ("Dim") koji kaže:
"A Kur’an smo učinili lahkim, na jeziku tvome, da bi oni pouku primili."
Prema tome, bez obzira na kom jeziku čitali sure i ajete, poruka će uvijek biti ista. Međutim, za sve protivrječnosti koje se običnom čitaocu pri proučavanju Kur'ana, imami, mule i njihova bratija okriviće nikoga drugog nego - prevodioce...

_________________
Zbijmo redove, odsudni čas je blizu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 26 Nov 2006, 12:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 07 Okt 2006, 15:43
Postovi: 76
Samo nastavi, imas punu moju podrsku, ali nemoj izletati, da te ne bi olajavali, iako te vec olajavaju a ni sami puno ne znaju. Cudi me da malo ko vidi da je ovo dosta profesionalnije uradjeno nego neke druge teme.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jul 2012, 00:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/332317/Av ... re-cija-je


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: 10 Jul 2012, 08:07 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
duhovni prijatelj je napisao:
Zalosno je sve ovo sto pisete o Islamu. Mi hriscani treba da budemo ljudi koji grade mostove a ne koji ih ruse, ako zelimo da zivimo po primjeru naseg vodje Isusa Hrista. U svakoj religiji mozes naci probleme ako ih trazis. Ja sam hriscanin ali ti mogu u Bibliji naci problematicne tekstove koje neces biti u stanju da objasnis. Ako je iko prolivao krv u istoriji onda su to hriscani. Za sve ono sto smo uradili u proslosti trebalo bi da se pokrijemo po glavi i da nikad vise ne progovorimo a kamoli da upiremo prst u drugoga. Da li vi znate da se muslimani mole 5 puta na dan. Nadji mi hriscanina koji se toliko moli. Da li znas da muslimani svakog mjeseca odvajaju novac od plate za siromahe? Koliko hriscana to rade? U zivotu sam imao prilike da upoznam muslimane koji su casniji i posteniji od vecine hriscana. Umjesto da ih napadamo pokazimo im drugacije hriscane od onih koje su oni nazalost vijekovima sretali.



Mostove treba graditi sa svim ljudima ali u Hristu, a religiju koja to nije nam je duznost da osudimo (lazni nauk, sto bi rekao brat piramida)
Nema u bibliji spornih tekstova, samo covjek mora veoma dobro vladati starozavjetnom istorijom da bi shvatio neke stvari.
Nisu hriscani prolivali niciju krv, nije hriscanin onaj ko stavi krst na stit, zastavu, tenk.
A sto se tice casti, cast nikoga nece spasiti, dobrih ljudi nema ni tamo ni vamo, samo Bog je dobar.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 12 Jul 2012, 15:05 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Čitajući sve ove navode iz Kurana i samo ponašanje i nauk onog pedofila čovjek samo može zaključiti da je to jedna agresivna i netolerantna religija i nije ni čudo što ih po cijelom svijetu ubijaju ili se ubijaju međusobno i Shakalova primjedba je na mjestu jer nikako nemožeš porediti život i nauk Isusa Hrista sa Muhamedom, jedan propovjeda mir i ljubav dok drugi vodi život ratnika i naučava podanike da proganjaju neistimišljenike a uz to je i pedofil.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2012, 23:27 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Wrangler je napisao:
Čitajući sve ove navode iz Kurana i samo ponašanje i nauk onog pedofila čovjek samo može zaključiti da je to jedna agresivna i netolerantna religija i nije ni čudo što ih po cijelom svijetu ubijaju ili se ubijaju međusobno i Shakalova primjedba je na mjestu jer nikako nemožeš porediti život i nauk Isusa Hrista sa Muhamedom, jedan propovjeda mir i ljubav dok drugi vodi život ratnika i naučava podanike da proganjaju neistimišljenike a uz to je i pedofil.


Ja sam upravo pripadnik te vrlo agresivne i netorelantne religije ( jos da me vidiš u živo )...pa ako se tako ponašam nije mi niti zamjeriti...problem je prijatelju upravo kod onih koji se kunu u miroljubovost Isusa samog Krista a čine najveće gore opisane zločine (Lijepo je kroz Bibliju nama muslimanima Isus rekao "Čuvaje se vukova u janjećoj koži")...Isus propovjeda maximalni mir i ljubav pa za koje babe zdravlje onda vi ratujete diljem globusa ama baš isto onako kao i mi...(nemoj sami reći da se branite, jer to je naša isprika :D )...nebi li upravo ti trebao da širiš mir i ljubav ( ja bar bih da sam kršćanin), ali eto sam tvoj potpis govori nešto poprilično kontra Isusa...jao tebi nevjernome.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2012, 04:18 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Apr 2008, 01:45
Postovi: 26538
Lokacija: Banja Luka
Ovaj covjek apsolutno ne konta, mada prije nece da skonta :) . tema se odnosi na ratobornost kurana i pozivom na nasilje, a ne pojedinim muslimanima ili hriscanima koji su sve samo nisu muslimani ili hriscani nego neljudi. Razlika izmedju skorpiona ili naserovih koljaca i ljudi sa ovog klipa je sto su prvi kriminalci pusteni iz zatvora da se izivljavaju a drugi su "normalni" ljudi koji zive prema svojoj tradiciji i vjeri koja dozvoljava ovakve svirepe zlocine zbog na pocetku navedenih citata ili nekih drugih.

E sad, posto ces se ti praviti lud, pa ces skretati sa teme ili vaditi rijeci iz konteksta ja bih zavrsio sa ovim postom a nek se sajin prepire, a prije tog nek drmne koju pivcugu :D

_________________
Radonjic je kriv!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 07 Avg 2012, 23:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Pa da, jedni su kriminalci zakrvavljeni očiju i sve su samo ne pravoslavci iako se i danas veličaju njuhovi pravoslavni pohodi a i prije samog masakra "braća kriminalci" su uredno popovski pokršteni...

Bilo koji čovjek koji se odupro babama škorpiona mora biti musliman koji živi prema tradiciji makar bio i katolik ili židov ili čak pravoslavac koji je bio protiv koljačkog pohod tih "sisi adždaha"..., a bilo koji pravoslavac koji je na bilo koji način napao nekog mora po sili ( tvoje vizije pravoslavlja) biti kriminalac...eto to je tvoja vizija, jer pravoslavlje mora biti čisto ( bar tako ti veliš)...

Moj skeva, ti i pravoslavlje dva različita pojma...veze ti nemaš o pravoslavlju...veze...vjerovatno je i onaj pop sto ubi onog čovjeka u onom "rehabilitacionom centru" za odvikavanje, musliman koji zivi po tradiciji...:D...đe tu Isusov mir ???

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Avg 2012, 01:26 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Oficir s ruzom je napisao:
Wrangler je napisao:
Čitajući sve ove navode iz Kurana i samo ponašanje i nauk onog pedofila čovjek samo može zaključiti da je to jedna agresivna i netolerantna religija i nije ni čudo što ih po cijelom svijetu ubijaju ili se ubijaju međusobno i Shakalova primjedba je na mjestu jer nikako nemožeš porediti život i nauk Isusa Hrista sa Muhamedom, jedan propovjeda mir i ljubav dok drugi vodi život ratnika i naučava podanike da proganjaju neistimišljenike a uz to je i pedofil.


Ja sam upravo pripadnik te vrlo agresivne i netorelantne religije ( jos da me vidiš u živo )...pa ako se tako ponašam nije mi niti zamjeriti...problem je prijatelju upravo kod onih koji se kunu u miroljubovost Isusa samog Krista a čine najveće gore opisane zločine

Да се разумијемо, ја сам за ону "ко тебе каменом ти њега хаубицом 155мм" и мирна бивша Босна... Јел поштено?

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs