banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 10 Maj 2024, 05:36

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Kojoj RELIGIJI PRIPADATE
Glasanje se završava 17 Feb 2006, 12:52
PRAVOSLAVLJE 67%  67%  [ 18 ]
RIMO-KATOLI:ANSTVO 4%  4%  [ 1 ]
ISLAM 26%  26%  [ 7 ]
PROTESTANTIZAM 4%  4%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 27
Autoru Poruka
PostPoslato: 11 Mar 2012, 19:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15283
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Religija RnR. :D

Slika

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2012, 19:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
alkibijad je napisao:
Agnostik,ali prije ispita se molim bogu za pomoc,za svaki slucaj,ako postoji i ako me cuje,al ne ovom nasem bogu vec
Spoiler:
Krom ne gleda na one koji ga slede. Kroma nije briga za njih. Ne slavite ga, jer mu nije stalo. Ako sledbenik Kroma pogine, Krom ne haje. Ako se ratnik dobro bori u slavu Kroma, njega nije briga. Samo jedno ceni ovaj: znanje da nije važno koliko život traje, ni kako se živi; da nije bitno poštuješ li Kroma ili ne; znanje da je jedino bitno da na ratištu bude jedan protiv mnogih, i da se čelik napije krvi.

http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiva/2 ... 2302.shtml

A šta ono ti studiraš? Metalurgiju? :D

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2012, 20:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
jellyfish je napisao:
Spacedwarf je napisao:
Religijske knjige i jesu pisane tako, da se svako manje ili vise u nekom aspektu moze pronaci u njima, u tome i jeste caka na koju uzimaju vjernike.


Ne mozes reci za sve religijske knjige tako. Recimo u prvih 5 knjiga biblije postoji kod u kojem je sadrzana cijela istorija i prorocanstva cijelog svijeta. To nije slucajnost jer koju god drugu knjigu da su uzeli, ni jedna nije funkcionisala savrseno, cak ni druge biblijske knjige, samo prvih 5 knjiga, sto znaci da su nastale natprirodno. Procitaj malo o tome:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Biblijski_ ... Torah_Code

http://hr.wikipedia.org/wiki/Biblijski_ ... ki_pregled

Dakle, probali su sa mnogim knjigama traziti kod i samo u prvih 5 knjiga biblije to radi bez greske. Moguce da su ostale biblijske knjige prepravljane tokom istorije pa zato kod ne funkcionise u njima ili je neki drugi razlog. Zna se sa sigurnoscu da je novi zavjet pisan djelimicno proizvoljno od nekih autora, kao dokaz je nedavno pronadjeno Judino jevandjelje. A moguce i da je Bog dao kod u samo prvih 5 knjiga. Ne znam.
Ali prvih 5 knjiga biblije pokazuju savrseno prorocanstvo.

Zanimljivo, ali to me podsjeca na Nostradamusova prorocanstva, kazu predvidio je, pa onda ide nabrajanje to to i to, ljudi se izbezeknu, povjeruju da ima nesto u tom, ali ne navodi koliko je promasenih prorocanstava. Npr. bilo bi zanimljivo pokazati rezultate svih pretraga, znaci tu imamo primjer Klintona, ali nije on jedini sluzio kao kljucna rijec, vjerovatno je bilo na desetine hiljada upita. Da li se svi poklapaju ? O kojem procentu pricamo ?

A ako pricamo uopsteno o matematickim podudaranjima u Bibliji, to ne znaci nuzno da je pisana od strane Boga, isto tako imamo nerazjasnjeno savrseno perfektnu upotrebu zlatnog odnosa i broja Pi na gradjevinama starim 3,4,5 hiljada godina, piramide, partenon, anticki gradovi itd, znaci radi se o matematici i geometriji kojom ni danasnji arhitekti ne mogu vladati bez upotrebe racunara a preciznost gradnje je gotovo nemoguce postici ni sa svim znanjima s kojima danas raspolazemo.
(imas na predzadnjoj strani teme o dokumentarcima moj post sa linkom prema ovome sta pricam, mada ako ista iole znas o drevnim gradjevinama cuo si vec za ovo).

Znaci mozemo pretpostaviti da su ljudi tada vladali mnogo vecim znanjem nego sto mi danas smatramo, pa nije nuzno za pretpostaviti da je prvih 5 knjiga Biblije napisano od strane Boga.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2012, 20:46 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Jao ta prica o kodovima je preglupa. Pa to je iskritikovano vec hiljadu puta ali opet se nadje neki pop koji ce izvuci neku recenicu i reci da Biblija predvidja buducnost...

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2012, 21:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15283
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Citiraj:
A ako pricamo uopsteno o matematickim podudaranjima u Bibliji, to ne znaci nuzno da je pisana od strane Boga, isto tako imamo nerazjasnjeno savrseno perfektnu upotrebu zlatnog odnosa i broja Pi na gradjevinama starim 3,4,5 hiljada godina,


http://www.youtube.com/watch?v=wmKtz2oc90c

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2012, 21:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Elvis Presley je napisao:
Jao ta prica o kodovima je preglupa. Pa to je iskritikovano vec hiljadu puta ali opet se nadje neki pop koji ce izvuci neku recenicu i reci da Biblija predvidja buducnost...


Nisi citao. Najveci naucnici potrvdjuju. Ali to samo za prvih 5 knjiga. Ostale nista. Popovi to i ne propovijedaju. Stavise, popovi su protiv toga jer to ometa njihovu radnju.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2012, 21:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Nov 2008, 19:04
Postovi: 7848
Lokacija: Banja Luka
Nisi ti procitao. Na istom wikipedia linku imas dolje Criticism.

I na istom linku imas tako neke rabine (zato rekoh popovi) koji kao koriste kodove da pokazu kako Biblija predvidja dogadjaje. Nidje veze.

_________________
A little less conversation, a little more action!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2012, 22:40 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Aha. Mozda nisam najbolje informisan. Tamo pise da su najeminentniji naucnici potvrdili za prvih 5 knjiga, dok se ostale ne uklapaju, odnosno mogu podvrci kriticizmu. Jos cu malo to pogledati.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2012, 22:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
spijo je napisao:
Citiraj:
A ako pricamo uopsteno o matematickim podudaranjima u Bibliji, to ne znaci nuzno da je pisana od strane Boga, isto tako imamo nerazjasnjeno savrseno perfektnu upotrebu zlatnog odnosa i broja Pi na gradjevinama starim 3,4,5 hiljada godina,


http://www.youtube.com/watch?v=wmKtz2oc90c

Zanimljiva teorija, mozda malo nategnuta, iako je i moje misljenje da se tvorac univerzuma koristio nekim pravilima pri kreiranju istog, prirucnikom laicki receno. Ali svete knjige, Bibliju izmedju ostalog, ja ne shvatam nikako do samo jedan nacin vidjenja postanka, jos jednu od mnogih teorija koje nastoje objasniti potpuno istog kreatora, Boga, koji se samo razlicito shvata kroz svaku od religija, ali je jedinstven, univerzalan.

Koliko je blizu istini ? Meni je tesko povjerovati u mnoge navode, zasto sebe stavljamo u glavnu ulogu ? Sve je stvoreno radi nas, sve se desava zbog nas, kao u srednjem vijeku kad su tvrdili da je suncev sistem geocentrican. Mozda nismo nista vise bitni od svega ostalog stvorenog, samo jedna u nizu kreacija, naivno je vjerovati da se cijeli film "snima" samo zbog ljudske vrste, ali opet mozda je to jos jedno od savrsenstava kreatora. Da svemu stvorenom usadi percepciju da je najbitnija vrsta u univerzumu.

Mnogo je pitanja, a malo odgovora.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2012, 22:53 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
jellyfish je napisao:
Aha. Mozda nisam najbolje informisan. Tamo pise da su najeminentniji naucnici potvrdili za prvih 5 knjiga, dok se ostale ne uklapaju, odnosno mogu podvrci kriticizmu. Jos cu malo to pogledati.

Kad kazes prvih 5 knjiga mislis na Stari Zavjet po Jevrejima, Toru (petokrizje) ? Jer Novi Zavjet se ne moze ni uklapati u "biblijski kod" kad je utvrdjeno da ga je pisalo vise autora, to je skup razlicitih jevandjela pre svega, jel.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2012, 23:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Da. Mislim na prvih pet knjiga starog zavjeta, dakle prvih pet mojsijevih knjiga.
Naravno da se novi zavjet ne uklapa u biblijski kod jer je pisan na starogrckom jeziku, a biblijski kod radi samo na jevrejskom i to samo u prvih pet knjiga starog zavjeta, jer stari zavjet je pisan originalno na jevrejskom, jer moguce da u ostalim knjigama postoje neke izmjene ili se tokom vremena nahvatala neka greska pa zato ne radi.
Naime, kako smo vidjeli, da biblijski kod nebi radio, dovoljno je samo jedno slovo da bude pomjereno, odnosno jedno slovo vise i pomjera se cijeli kod i ne radi nista. Zato mozda radi samo prvih pet knjiga ili postoji neki drugi razlog.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 20:27 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Feb 2012, 22:35
Postovi: 32
Citiraj:
Re: Kojoj RELIGIJI PRIPADATE


Visnaizmu iako je starija od ovih svih religija a nema je na popisu.......

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 20:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Je l' jedes govedinu?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 20:38 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Feb 2012, 22:35
Postovi: 32
ne jedem meso oko 2 godine i po zadnjim ljekarskim nalazima veoma mi se popravilo zdravstveno stanje,pozdrav

evo jedna omiljena za opustanje od svakodnevnog stresa,pojacajte i uzivajte

http://www.youtube.com/watch?v=0QbM3Sx86o8&feature=related


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Jul 2012, 20:58 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15283
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
To je nešto Indija,kurci palci. :D I Sinan Sakić je konačno našao svoj mir kod Sai Babe. :lol:

http://www.story.rs/vesti/svet-poznatih ... putem.html

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Jul 2012, 08:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Što b' rek'o nobelovac:

"Vaše su voljene svetinje redovno iza trista reka i planina, a predmeti vaše odvratnosti i mržnje tu su pored vas, u istoj varoši, često sa druge strane vašeg avlijskog zida. "
:)

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2012, 01:25 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
Bravo Talija.

A hinduse ko je tebi rekao da je Visnu najstariji?
Koja to istorija uci? Ova na diskaveriju?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2012, 21:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 17 Feb 2012, 22:35
Postovi: 32
Oldboy je napisao:
Bravo Talija.

A hinduse ko je tebi rekao da je Visnu najstariji?
Koja to istorija uci? Ova na diskaveriju?



veoma jednostavno.... sta ti mislis jel starija Biblija,kuran ili Baghavad Gita :-?


PS.
nemoras biti Hindus da bi volio Krisnu


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2012, 22:35 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 02 Dec 2010, 18:19
Postovi: 4664
spijo je napisao:
To je nešto Indija,kurci palci. :D I Sinan Sakić je konačno našao svoj mir kod Sai Babe. :lol:

http://www.story.rs/vesti/svet-poznatih ... putem.html

Alkohol nagrizo mozak (radi eksa).
Spoiler:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GxRlG5A6d0Q[/youtube]

_________________
MANGA


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Jul 2012, 23:56 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Feb 2011, 15:13
Postovi: 1720
Ni jednoj od navedenih, niti bilo kojom drugom koje nisu navedene.

Razlog: Koji ce mi to?

_________________
I am Alpha & Omega, the beginning and the end, the first and the last...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 125 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs