banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 06:23

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Avg 2001, 23:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Sveto Pismo je proreklo tacan vremenski interval izmedju prvog i drugog svjetskog rata tj. izmedju kraja prvog i pocetka drugog svjetskog rata. Meni je poznato da se o tome govori u Otkrivenju a da li ima jos negdje zasad ne znam.

Pa da vidimo. Prvi svjetski rat je zavrsio 11.11.1918. a drugi je poceo 01.09.1939.
Izmedju ova dva datuma ima, ako se ne varam, 20 godina, 9 mjeseci i 20 dana.

Otkrivenje o ovome govori:
"I kad otvori sedmi pecat, posta tisina na nebu oko po sata" (Otkrivenje 8,1)

U ovom stihu se govori o onih 20 godina, 9 mjeseci i 20 dana.
Da bi se ovo razumjelo treba upotrebiti jos jedan stih iz Svetog Pisma:
"Ali ovo jedno da vam ne bude nepoznato, ljubazni, da je jedan dan pred JHVH kao hiljada godina, i hiljada godina kao jedan dan." (Druga Petrova 3,8)

Dakle imamo
1 dan = 1000 godina

Sad treba postaviti obicnu proporciju: ako je jedan dan hiljadu godina onda je pola sata (iz onog gore stiha) X godina. Treba naci X:

X=1000/48=20.83333 godina

Kada se onih 20 godina, 9 mjeseci i 20 dana malo izpretvara dobice se bas nesto ovako. Treba malo izpretvarati jer je jasno da se npr. 1 godina i 8 mjeseci ne moze napisati kao 1,8 godina jer ima 12 mjeseci sto premasuje dekadu.

Ako neko ima neki drugi datum za kraj prvog svjetskog rata neka ga slobodno proba umjesto ovog kog sam ja koristio.
Ako ima onih koji bi cjepidlacili i rekli da se ne poklapa u decimalu da odmah kazem:
"... posta tisina na nebu OKO po sata" (Otkrivenje 8,1)

A sto se tice same "tisine" koja se pominje, pa vrijeme izmedju ovih ratova je bilo pravo zatisje, tisina u odnosu na to kakvi su sami ratovi bili. A sto se tice tisine "na nebu"; desavanja na svijetu, na materijalnom planu, su projekcija i manifestacija onoga sta se desava na duhovnom planu (nebo) kao sto su bolesti manifestacija blokada na energetskim tokovima u organizmu.

Iz svega ovoga se izmedu ostalog moze vidjeti da Sveto Pismo treba proucavati a ne samo citati, da u Svetom Pismu ima mnogo simbolike, da treba koristiti stihove iz jednog dijela Pisma da bi se jasnije vidjele i razumjele neke stvari iz drugog dijela Pisma, da nije opravdano kritikovati Pismo usljed povrsnog ili nikakvog poznavanja...i naravno, treba vidjeti da ima Oca Nebeskog za one koji to nisu znali :smile:

Ovakvih stvari u Svetom Pismu ima mnogo i napomenuo bih da se primjenom ove relacije 1 dan = 1000 godina i na nekim drugim stihovima Svetog Pisma moze doci do vrlo interesantnih spoznaja i razumijevanja nekih stvari koje se ne mogu razumjeti bez ove relacije.


<font size=-1>[ Poruku promijenio/la: Vader dana 2001-08-31 00:44 ]</font>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Avg 2001, 09:36 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
Joj opet ti sa prorocanstvima ohladi malo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Avg 2001, 10:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ne boj se MUAMER, pisacu ja jos dosta o ovome.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Avg 2001, 11:51 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
Nemoj majketi nemoj molim te vec si dosta napisao!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Avg 2001, 13:25 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 29 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3
Muamer,ako ti se ne svidja onda nemoj citati.
Fali ti jos jedan posting do 100.
Vader samo ti pisi .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Avg 2001, 13:58 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Avg 2001, 01:00
Postovi: 1070
Uff da du er ogs&aring; en av de som liker eventyr.
Haj sad davas vidim vidovnjaci,sta sad pise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Avg 2001, 14:42 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 29 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3
Hajde,Muamer,sto se ljutis?Mene sport ne zanima pa to i ne citam ,tako mozes i ti ovo ovdje preskociti.
Cestitam ti na 100 postingu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Sep 2001, 11:32 
Vader, sta znaci JHVH?


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Sep 2001, 12:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Sto se tice JHVH.
U originalnom Sveto Pismu ne postoji rijec "Gospod" niti rijec koju je opravdano prevesti sa "Gospod". U hebrejskom Svetom Pismu stoje imena zavisno od toga na koji duhovni entitet se odnosi.
U prvih sest poglavlja 1. Mojsijeve Knjige stoji Elohim, -im je nastavak za mnozinu a u prvom poglavlju se pominje mnozina: "Da stvorimo covjeka po oblicju NASEMU kao sto smo MI".

Od pojave Noja pa do pojave Mojsija (dakle do pocetka 2. Mojsijeve Knjige) na mjestima na kojima kod nas stoji "Gospod" u originalu stoji El Šadaj, a od 2. Mojsijeve pa sve do kraja Starog Zavjeta stoji JHVH tj. J.H.V.H. gdje na mjestima tacaka treba da stoje samoglasnici. Ne zna se koji su to tacno samoglasnici tj. ime moze da bude Jehovahu, Jahovehu itd. ali se ne zna (vjerovatno dosta duhovni ljudi koji mogu razgovarati sa Duhom Svetim i znaju ali vecina ne zna) a to je zato sto hebreji nisu pisali samoglasnike, jesu ih imali ali ih nisu zapisivali pa sad ne znamo kako je pravo ime pa je najpravilnije koristiti JHVH. Kao sto vidis po ovome ime Jehova koje mnogi koriste je NEPOTPUNO, nedostaju dva slova tj. cetvrtina imena.
Jos nesto, citati, koristiti, izgovarati, upotrebljavati rijec "Gospod" kad se misli na bozansku licnost je - bogohula, nije u redu.
Nije u redu jer u originalu nigdje ne stoji rijec koja se moze prevesti sa "Gospod" vec stoje IMENA, dakle ne stoji ista stvar, ne stoji ista rijec, a kod nas je svagdje prevedeno sa "Gospod".
Pored ovoga ima jedan stih u Svetom Pismu koji govori da Otac Nebeski nasu rijec "Gospod" upucenu njemu cuje kao Vaale ili Baale a to je po Svetom Pismu - lazni bog.

Ja nikad ne citam rijec "Gospod" kad citam Sveto Pismo vec citam ova imena umjesto rijeci "Gospod" (i neki drugi isto tako rade) a kad se odnosi na Isusa Hriste rijec "Gospod" mozes mijenjati sa Ucitelj ili Spasitelj.

Pod imenom JHVH se nalaze Otac, Sin, Duh Sveti.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Sep 2001, 12:13 
A gdje ti je Majka? Da ne bude zabune, uopste ne mislim na zenu koja je rodila Jesuu, tj. na nasem jeziku Isusa Krista. Da li mislis da uopste postoji takvo nesto? Da li si cuo za onu: 'Kako je gore, tako je i dolje.',tj, inverzijom: 'Kako je dolje, tako je i gore.'


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Sep 2001, 12:15 
Zaboravih jos nesto: MATRIX HAS YOU. U svim svojim odn. tvojim, tj. nasim aspektima. Pogledaj dobro oko sebe s pitanjem gdje je i sta je MATRIX.


Vrh
  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Sep 2001, 14:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
"A gdje ti je Majka?"

Pa ovako, ako se ne varam pod imenom JHVH se pored Oca, Sina, Duha Svetog zaista nalazi i jos jedna osoba ali u ovo nisam 100% siguran niti znam ko je ta osoba (entitet)...zasad.

"Kako je gore, tako je i dolje.',tj, inverzijom: 'Kako je dolje, tako je i gore."

Ovo je tacno.

"Pogledaj dobro oko sebe s pitanjem gdje je i sta je MATRIX."

Matrix je svuda oko nas, ustvari je u nama. Jedino duhovnim radom na nama samima mozemo izaci iz matrixa. Svi smo mi trenutno u matrixu.

Bilo bi jako dobro da se registrujes. Meni licno dosta smeta ovako razgovarati sa neregistrovanima jer mi se lakse obracati registrovanima, kad na jednoj temi ima vise anonymousa ja ne znam ko je ko i da li su ova tri anonimca na ovoj temi ista osoba (pretpostavljam) ili su dve ili tri osobe. Shvatas? A i lakse je upoznavati osobu kad ima neko ime i znas sta je sve rekla.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Sep 2001, 13:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
2.MOjsijeva 20.7

Ne uzimaj uzalud imena Gospoda BOga svojega; jer nece pred Gospodom biti prav ko uzme ime njegovo uzalud

moje shvatanje je da se ne kunemo tim imenom ili da ga psujemo ( sto nas narod savseno dobro radi)a ne da ga ne smijemo spominjati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Sep 2001, 14:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Slazem se da bi za pocetak bio ogroman korak i da ga prestanemo psovati ali ja vjerujem da Otac Nebeski nase "Gospod" cuje kao hulu. Procitaj ponovo sta sam napisao.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Sep 2001, 10:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
vidjela i kapiram o cemu pricas... samo malo ides na stranu ali bolje i to nego ovi nasi Bogohulnici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Dec 2001, 00:30 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Dec 2001, 01:00
Postovi: 12
VADAR molim te nemozes pisati i tumaciti OTKRIVENJE knjigu Biblije kad ja OTKRIVENJE i sam Biblija dosta simbolicna knjiga i tako kako si ti tumacio nema nikakve veze s tim.
istina je da Biblija je knjiga koju stvarno treba procitati i nesmije se sve doslovno shvatiti ili je poceti tumaciti kako mi to hocemo zato sto da bismo mogli je razumjeti nemozemo jednu knjigu tumaciti a druge zapostavljati 66 malih knjiga iz kojih se sastoji povezane su jedna s drugom u tumacenju cijelokupne biblije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Dec 2001, 00:48 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Dec 2001, 01:00
Postovi: 12
Vader lijepo je da tako pises i vidim da si doneklen upucen sto sa tice Hebrejskih slova JHVH ali sto se tice tumacenja tih slova doneklen nisi u pravu Istina je da u Hebrejskom jeziku nema a e i o u ali nemoj zaboraviti da ime Isus isto neznamo kako je ispravno pisano ali ga ipak tako upotrebljavamo danasi, sto se tice imena Jehova nemozes kazati da je nepotpuno ime Jehova je na nasem jeziku tako ali ako gledas na drugim jezicima onda se kaze Jehovah ili slicno veoma je vazno da ga se upotrebljava jer u bibliji i kaze se da i to je zapovijed Jehovina da ga se upotrebljava i koristi inace kako bi prizivali Boga. Zar ne stoji u bibliji da je i Sotona nazvan bogom i neki ljudi prorozi su isto nazvani bogom BOG rijec kao i rijec GOSPODIN su samo TITULT kao sudac kralj, danas mrtve stvari imaju ime i tako ih i zovemo a zasto nebi Tvorac svega koga je i sam Isus cijenio i Nazvao se njegovim sinom sto i jeste zasto da on nema ime i da ga i zovemo po imenu.
Nazalost je cuti da izraelci koji su bili bozi narod izabrani potomci od abrahama oni nezele to ime upotrebljavati smatraju ga presvetim sto u bibliji nigdje ne stoji da je to ime presveto da bi ga izgovarali naprotiv bog Jehova zeli da ga koristimo ali samo ne u zalud.
pokusaj jos jednom procitati mozda novi zavjet .
p.s. u bibliji se Jehova ime spominje preko 7000 (sedam hiljada) puta.Nazalost u crkvama ga izbacuju ne zele ga upotrebljavati zato mnogi i neznaju kako se zove Bog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Dec 2001, 00:55 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 25 Dec 2001, 01:00
Postovi: 12
Jos nesto POD IMENOM JEHOVA NISU OTAC SIN I SVETI DUH TO NIGDJE NECES NACI U SVETOM PISMU TO JE TEORIJA CRKVI ANE SVETOG PISMA POD TIM IMENOM JE SAMO IME ZA JEHOVU BOGA I NI ZA KOGA DRUGOG AKO MISLIS NA TO DA SU ISUS I JEHOVA JEDNO VARAS SE MISLIM DA JE ISUS PROVEO 33,5 GODINE SAM NA ZEMLJI BEZ SVOG OCA I CESTO SE NJEMU MOLIO-PROCITAJ U EVANDELJIMA
A banjalucanka ima pravo sto se tice imena Jehova da ga nesmijemo uzeti uzalud psovati kako to nas narod ima obicaj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Dec 2001, 11:50 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> rijec GOSPODIN su samo TITULT kao sudac kralj</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Stojim kod toga da ne treba upotreblajvati rijec "Gospod".

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> u crkvama ga izbacuju ne zele ga upotrebljavati zato mnogi i neznaju kako se zove Bog</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Pa ni ne znaju.

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> POD IMENOM JEHOVA NISU OTAC SIN I SVETI DUH</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Ne slazem se.

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> TO JE TEORIJA CRKVI</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Ovo nije dobijeno iz teorije crkvi, ni ne znam sta oni uce po ovom pitanju.

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> ISUS I JEHOVA JEDNO VARAS SE</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Isus = J.H.V.H. i to pise u Svetom Pismu ali Isus nije sam pod imenom JHVH. Npr. u prvih 6 poglavlja Svetog Pisma umjesto rijeci Gospod treba da stoji Elohim a to je mnozina, -im je nastavak za mnozinu. Dakle kao sto pod imenom Elohim nije jedna osoba vec vise njih tako ni pod imenom JHVH nije jedna osoba. Isus se nije molio JHVH-u vec Ocu tj. El Šadaj-u.

P.S..
Zamolio bih te da ne pišeš mnogo velikim slovima jer ružno izgleda a i daje utisak da galamiš :smile:. Ako hoćeš nešto da naglasiš onda koristi bold npr. ovako

_________________
MATRIX HAS YOU

<font size=-1>[ Poruku promijenio/la: Vader dana 29.12.2001. 11:52 ]</font>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Dec 2001, 11:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> VADAR molim te nemozes pisati i tumaciti OTKRIVENJE knjigu Biblije kad ja OTKRIVENJE i sam Biblija dosta simbolicna knjiga</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Pa kroz simboliku je i tumačeno. Ovo nije moje tumačenje jer nažalost nemam takve duhovne spoznaje.

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> kako si ti tumacio nema nikakve veze s tim</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Vjerujem da je ovo tumačenje tačno.

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> a druge zapostavljati 66 malih knjiga iz kojih se sastoji povezane su jedna s drugom u tumacenju cijelokupne biblije</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Pa i tumačeno je korištenjem kombinacije više knjiga iz Svetog Pisma i slažem se da se inače tako tumači. Recimo proročanstava o Jugoslaviji imaš razasuto po čitavom Svetom Psimu.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs