banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Mar 2024, 11:20

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2002, 07:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
[quote]
Dana 06.05.2002. 08:53, Vader je napisao:
Ovim se može vidjeti da i sam pentagram uopšte nije negativan simbol kako mnogi misle (čak naprotiv) već samo obrnut pentagram predstavlja negativan simbol.


Nravno da nije negativaN simbol sem sto se sa njim koriste masonci; a sta sve stoji iza toga .... :grin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Maj 2002, 09:27 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> Naravno da nije negativaN simbol sem sto se sa njim koriste masonci</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Čak i da je to tačno to ne utiče na činjenicu da je pentagram pozitivan simbol :grin:

P.S. kad quotaš nekoga ne smiješ obrisati ono /quote na kraju teksta koji hoćeš da citiraš :smile:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2002, 12:40 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 04 Feb 2002, 01:00
Postovi: 76
sta simbolizuje pentagram?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2002, 14:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Sad trenutno ne mogu mnogo pametno da ti odgovorim na to, čitao sam ponešto o tome u knjigama ali nisam nešto mnogo upio pa da ti to objasnim, znam da se o tome dosta pisalo na jednoj temi na jednom forumu koju nisam čitao ali to sad nisam uspio pronaći. Nisam čitao neki veći tekst isključivo o pentagramu već samo djeliće u raznim knjigama. Ako te to stvarno interesuje potraži po ezoterijskim knjigama. Koliko se sjećam rečeno je da se o pentagramu može mnogo reći. I pentagram nije šestokraka (Davidova zvijezda) kako mnogi misle i kako sam i ja mislio kad sam bio mali već petokraka.
Nije slučajno Titina Juga imala petokraku kao simbol :smile: a pogotovo nije slučajno imala grb sa plamenovima u žitu :smile: i nije slučajno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2002, 15:02 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Evo šta je jedana osoba na istoj ovakvoj temi na drugom forumu rekla:

Pitanje postojanja i dokazivanja Boga svodi se na pitanje postojanja i dokazivanja Svesti.
Ovo pitanje može biti postavljeno samo ako postoji Svest jer ona je jedina koja je sposobna da ga postavi.
Dalje izvodite zaključke sami!

A evo i priča koju je ventilator jednom napisala:

Postoji prica o mudracu koji je covjeku (koji je tvrdio da nema boga i da je svijet nastao sam od sebe,te je htjeo da mu mudrac dokaze zasto vjeruje u suprotno) dao list papira. Na papiru je bila napisana divna pjesma.Covjek je, dirnut pjesmom, pitao ko je to napisao. Mudrac mu je odgovorio da je ujutro sasvim slucajno prolio mastilo po listu i da je tako nastala ta pjesma(?!?). Covjek mu je rekao da nesto tako divno i savrseno poput te pjesme nije moglo nastati slucajno,da je tu pjesmu morao neko napisati. Mudrac mu je rekao: to je odgovor na tvoje pitanje, ako je ovu divnu pjesmu morao neko napisati zasto onda mislis da je priroda, konstante, gravitacija, sve sto te okruzuje, a u cemu je puno smisla, nastalo slucajno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2002, 21:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Apr 2002, 01:00
Postovi: 11
ne vjerujem u boga. kako se kaze "izgubila" sam boga prije nekolkio godina. i da, slazem se sa time da su boga "izmislili" ljudi koji su zeljeli drzati kontrolu nad vecinom naroda. pa zar nije to inace kako ide: izmislis ideologiju i trazis podanike od kojih ces koristiti (porez, doprinosi,...).
sta se nas savrsenih ljudi tice: ako smo savrseni, zasto smo onda zli? cinimo zlo drugima, cak i onim nebinima, kao djeci. oni su na primjer rodjeni nevini, ali zasto se onda radjaju invalidi?
za sada ne vjerujem, i bilo bi me strah ponovno poceti vjerovati zato sto bih sa time sebi okrnula ledja i odustala od slobode svoga uma.

Pagan and proud!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2002, 22:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
sadie

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> Pagan and proud!</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Pa i pagani su imali bogove u koje su vjerovali :grin:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Maj 2002, 22:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Apr 2002, 01:00
Postovi: 11
mislim ironicno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2002, 07:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Mislim da je sadie malko pobrkala lončiće. To što ti kažeš, to se odnosi na tvoje razočarenje ljudima. Ako je neko pop ili patrijarh ili papa, on je i dalje čovjek. Baš kao i mi, podložan svim slabostima poput nas. Ne treba crkvu poistovjećivati sa vjerom. Drugo, zašto su ljudi zli? Pa, nisu zli. Ljudima je ostavljena slobodna volja. Bez slobode volje, ovaj naš život i ne bi imao nekog smisla. Možeš da odlučiš hoćeš li učiniti dobro ili ne. Ne možeš kriviti Boga za to što si ti, npr., odlučila da nekom napakostiš.
Pričaš o djeci koja su rođena sa nekom anomalijom. Tu ne znam šta da kažem. Opet, možda nije bit u fizičkom izgledu, u normalnosti tijela.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2002, 08:15 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
Čak i da je to tačno to ne utiče na činjenicu da je pentagram pozitivan simbol :grin:



Vaderu citas mnogo ... potrazi vise knjiga koje govore o pokretu Masona.. ko su sta su i sta im je cilj ( mada je ovo zadnje pogotovo tesko pronaci)
Sto se tice njihovih znakova postoje stranice na kojima se to sasvim ocigledno vidi :wink:

Nisam ukapirala ono .. zasto ne bih smjela brisati ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2002, 08:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
blue

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> zašto su ljudi zli? Pa, nisu zli. Ljudima je ostavljena slobodna volja.</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Znači ako imaju slobodnu volju nisu zli :smile:

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> Pričaš o djeci koja su rođena sa nekom anomalijom. Tu ne znam šta da kažem.</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Na ovo nije teško odgovoriti, štaviše na ovo je već odgovoreno na ovom podforumu ali vam se valjda odgovor ne sviđa, ne djeluje vam moguć :smile:. Duhovnost i sveti spisi daju jasan odgovor na ovo pitanje...kao i na sva druga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2002, 08:39 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
banjalučanka

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> Vaderu citas mnogo</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Kamo sreće da je ovo tačno

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> potrazi vise knjiga koje govore o pokretu Masona.. ko su sta su i sta im je cilj</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Nedavno sam čitao knjigu "Iluminati", jel' se to pika :smile:
Zašto ja imam osjećaj da si ti opsjednuta masonima, ne u smislu da im se diviš već u smislu da mnogo razmišljaš o njima? Pusti ljude na miru da rade svoj posao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2002, 13:33 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Prvo, vader, mislim da ti imaš neka posla. Bar do ponedjeljka, 13-og. :wink:
Drugo, ne može se reći da su ljudi zli. Ono što sam htio da kažem je čovjek ima slobodnu volju te da stoga može da izabere hoće li učiniti nešto dobro ili loše.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2002, 15:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Mislim da nije tolika tragedija zgrijesiti,to je cak ljudski.Tragedija je ne uvidjeti gresku,ne pokajati se zbog loseg djela i ponoviti ga,umjesto da pokusas ispraviti lose posljedice.

U svakom slucaju,Isus je bio na zemlji i uzeo na sebe sve grijehe ljudske.Da Bog ne voli one koji su makar i samo jednom zgrijesili,ne bi slao sina svog da iskupi njihove grijehe svojim raspecem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2002, 16:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE>
Dana 09.05.2002. 14:33, blue je napisao:
Prvo, vader, mislim da ti imaš neka posla. Bar do ponedjeljka, 13-og. :wink:
</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->
:lol:
lako se tebi zezati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 09 Maj 2002, 19:53 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 23 Apr 2002, 01:00
Postovi: 11
pogledaj ovo blue: kaze se da je bog tri stvari, sveznajuci,radi SAMO dobro,moze SVE uraditi, svemocan. ako je tako dobar, zasto dopusti da se radjaju crack- babies, i vjerujem da kod njih nije sve u izgledu...zasto dpousti da se netko muci cijeli zivot niti kriv niti duzan samo zato sto je majka donijela glupu odluku i konzumirala shit? ok, znaci da mozda i nije tako dobar i da mozda nije tako svemocan, ali ako pocnes oduzimati jednu osobinu, onda bog vise nije bog, ili?
slobodna volja: ako postoji bog, i ako je sveznajuci, onda bog zna kako ces zivjeti, umrijeti i prije nego sta si rodjen. milsim da tu nema slobodne volje zato sto bez obzira sta radis, tvoj put je vec nacrtan! i to je hjedna od stvari koje mrzim: da netko ima kontrolu nada mnom.
istom tom analogijom, cak i prije nego sta ti uradis zlo, bog bi trebao znati da ces ti to uraditi i trebao bi te sprijeciti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Maj 2002, 08:27 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1552
Lokacija: Banja Luka
Već sam rekao da ne znam šta da kažem u vezi beba koje su rođene sa nekom anomalijom. To crack-babies mislim da znači ovisne bebe. Ne znam. Nemam pojma kako izgleda život iz njihove perspektive. Mogu da nagađam, ali moje nagađanje o tome bi vjerovatno bilo bezvezno pa ću sebi uštediti taj trud.
Ovo drugo što si kazala...hm...pa i ja sam baš to kontao. Neko ko je sveznajući već zna šta ćeš ti da napraviš. Tu stvari već postaju klizave. Negdje sam već švrljao kako upravo naš karakter određuje našu sudbinu. Ne u potpunosti, ali u dobrom dijelu. Dolazimo u stanje u kakvo dolazimo upravo jer smo takvi kakvi jesmo. Ali, čovjek ima tu slobodnu volju, za koju sam ja baš zapeo :smile: , pa može da odluči šta će da napravi od sebe. Dakle, ti sad možeš da odlučiš hoćeš li da pušiš ili ne. Banalan primjer ali pokazuje šta hoću da kažem.
Već sam kazao, ne možeš kriviti Boga zato što si ti odlučila da uradiš nešto loše. A nije te spriječio. Kakva je poenta toga? Pa tek to bi bio u potpunosti kontrolisan život, zar ne?
Nemam neke dokaze da iznesem, samo iznosim svoje mišljenje. A mišljenja se mijenjaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Maj 2002, 09:41 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 25 Jul 2001, 01:00
Postovi: 276
Vaderu nisam opsjednuta njima .. samo sam trenutno u istrazivanju sta su i sta rade .. i poneka saznanja me sokiraju :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Maj 2002, 10:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
zaboravio sam ti odgovoriti na ovo

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> Nisam ukapirala ono .. zasto ne bih smjela brisati ???</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Ako hoćeš da citiraš neki dio teksta ovako kao ja tebe onda ne smiješ brisati ono /quote sa uglastim zagradama ispred i iza na kraju dijela teksta koji hoćeš da citiraš.

A što se tiče teme:

"Zaista u stvaranju nebesa i zemlje, u smjeni noći i dana, u lađi koja morem plovi natovarena onim što donosi korist ljudima, u kiši koju Bog spušta s neba i kojom oživljuje zemlju nakon njene obamrlosti, u tome što je po zemlji rasprostranio razne životinje, u okretanju vjetrova, u oblaku potčinjenom između neba i zemlje ima znakova za one koji shvaćaju."

Kur'an


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Maj 2002, 10:52 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Sadie:"kaze se da je bog tri stvari, sveznajuci,radi SAMO dobro,moze SVE uraditi, svemocan."

Pa sad sta je dobro,a sta nije u odredjenom trenutku je tesko definisati.Nesto sto ce ti danas izgledati kao katastrofa(npr. moras da se selis u drugi grad,a tvoja simpatija ostaje-tragedija)sutra ti moze donijeti mnogo pozitivnih promjena u zivotu(u novom gradu sreces covjeka svog zivota,pronalazis posao koji te ispunjava...).
U svakom dobru ima malo zla,u svakom zlu ima malo dobra.
Greska nas ljudi je sto idemo u krajnost.Sto hocemo da je sve apsolutno.Da je sve najbolje ili najgore.

Mozda je sudbina te crack-bebe bila da se i ne rodi(majka narkomanka je htjela da abortira),ali joj je Bog podario zivot,koji ona kakav je-takav je,treba da cijeni.Mozda nije najbolji,ali je bolji od nikakvog.
A ko smo ja i ti da odlucujemo o tome?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs