banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 29 Mar 2024, 00:10

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Maj 2002, 10:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Sadie:"Bog moze SVE uraditi!"
Niko ne moze sve uraditi.
Postoji stara prica o covjeku koji je htjeo dokazati da Bog nije svemocan.Zahtjevao je od njega da stvori stijenu koji niko (bas niko!) ne moze da pomjeri.Bog ju je stvorio.Ali on time nije dokazao svoju svemocnos.
Covjek je zatim od Boga trazio da pomjeri tu stijenu.Bog nije mogao!A i da jeste,onda bi negirao svoju moc da stvori stijenu koju bas niko ne moze pomjeriti!U svakom slucaju on nije svemocan.Niko nije svemocan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Maj 2002, 11:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Jos jedna prica.Mozda i smaram,ali prica je poucna!

Dva putujuća anđela su se zaustavila kod jedne bogate obitelji,da bi prenoćili.Obitelj je bila drska i nije ispunila njihovu molbu,da im dozvole da prespavaju u gostinskoj sobi.Umjesto toga su ih poslali u jednu malu prostoriju i hladan podrum.Kada su napravili ležajeve,stariji anđel je vidio rupu u zidu i popravio je ( zazidao je ).Mladji anđel ga je upitao,zbog čega im je popravio rupu,a stariji anđel je odgovorio:

Stvari, gotovo uvijek, nisu onakve kakve izgledaju.

Sljedeće veče su stigli do jedne veoma siromašne kuće.Ljubazni domaćin i njegova zena su im ponudili da podijele večeru i zamolili su ih da prespavaju u njihovom krevetu kako bi se zaista dobro odmorili.Kad su se dva anđela sljedećeg jutra probudila,našli su domaćina i njegovu zenu u suzama.Njihova jedina krava,njihovo jedino blago,ležala je mrtva u dvorištu.Anđeli su nastavili svoj put,a onda je mlađi anđel,veoma bijesno prigovorio starijem,kako je tako nešto mogao dozvoliti:"Prvi domaćin je imao sve,pa si mu čak i rupu na podrumskom zidu popravio,a ovaj drugi domaćin,koji gotovo nema ništa i u prkos tome nas je veoma ljubazno primio i ugostio,da nam je čak ustupio i svoju postelju,dozvolio si da njemu crkne jedina krava."Stariji anđel mu je odgovorio kao i prvi put:

Stvari, gotovo uvijek, nisu onakve kakve izgledaju.

Kada smo bili u hladnom podrumu, opazio sam da se unutar one rupe krije davno zakopano blago i popravio sam rupu,jer je domaćin veoma pohlepan i to blago bi ga učinilo još gorim.Prošle noći dok smo spavali u domaćinovom krevetu,došao je anđeo smrti po njegovu zenu i ja sam ga umolio da uzme kravu umjesto zene.Tako,da stvari gotovo uvijek,nisu onakve kakve izgledaju.
Dogodi se da stvari krenu onim putem koji nama izgleda los,međutim,sve sto je potrebno u takvim trenucima je da vjerujemo da je sve to u nasu korist. Neki ljudi brzo uđu i još brže izađu iz našeg života.Neki drugi ljudi nam postanu prijatelji i ostaju u našem životu dugo vremena i ostave divan otisak u našem srcu i nikada vise nismo onakvi kakvi smo bili prije nego sto smo upoznali takvog dobrog prijatelja.
Jučer je prošlost.Sutra je zagonetka.Sadašnjost je poklon.
Zbog čega li se to zove sadašnjost?
Život je poseban - uzmi ga i živi svaki trenutak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 10 Maj 2002, 12:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
ventilator

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> Pa sad sta je dobro,a sta nije u odredjenom trenutku je tesko definisati</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Tačno tako

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> Zahtjevao je od njega da stvori stijenu koji niko (bas niko!) ne moze da pomjeri</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

Negdje sam pročitao da jedini kamen koji je Bog stvorio a sam ga ne može podići - ljudsko srce.

<!-- BBCode Quote Start --><TABLE BORDER=0 ALIGN=CENTER WIDTH=85%><TR><TD><font size=-1>Citat:</font><HR></TD></TR><TR><TD><FONT SIZE=-1><BLOCKQUOTE> Dva putujuća anđela su se zaustavila kod jedne bogate obitelji...</BLOCKQUOTE></FONT></TD></TR></TABLE><!-- BBCode Quote End -->

A ja sam mislio možda i otvoriti temu o ovome, ova priča je dobra i samo je jedna od takvih priča, naime ima jedna potpuno drugačija priča u Kur'anu ali sa potpuno istom poentom a pročitao sam i još jednu tog tipa. Znati ono što je izrečeno u tim pričama tj. znati poentu tih priča znači znati mnogo i živjeti u skladu sa tim saznanjem može čovjeku mnogo pomoći.

Sve je to jasno da jasnije ne može biti izrečeno ovde:

"Moguće je da vi nešto mrzite, a to vam je dobro. Moguće je da vi nešto volite, a to vam je zlo. Bog zna, a vi ne znate!" (Kur'an)

Što je najbolje u ovo niko ne mora slijepo da vjeruje, samo treba pažljivije analizirati svoj život pa će svako moći pronaći stvari koje ovo potvrđuju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Maj 2002, 13:34 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Vader:"Negdje sam pročitao da jedini kamen koji je Bog stvorio a sam ga ne može podići - ljudsko srce."

Nije bit u kamenu,moze biti bilo sta uzeto za primjer,bit je u tome da niko i nista nije svemocan/svemocno!
Jer drugi zahtjev negira ispunjenje prvog.Dakle ako je prvi uslov ispunjen,drugi je nemoguce ispuniti!
Tj. ako se ispuni drugi zahtjev,znaci da prvi nije ispunjen.
To je poenta!
Mada je ovo sto si ti napisao lijepo receno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Maj 2002, 16:15 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Apr 2002, 01:00
Postovi: 52
Lokacija: Firenze
Malo smo otisli sa teme ali nista za to.
Da bi neko bio svemocan prvo mora postojati, a posto nepostoji onda nemoze biti svemocan


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2019, 21:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2010, 15:21
Postovi: 123
https://www.youtube.com/watch?v=j58GO2HHHlg


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2019, 21:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Nov 2010, 15:21
Postovi: 123
https://dereta.rs/3a5ed1f0-0d35-4841-b6 ... GCPlCfPy70


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Feb 2019, 21:56 
Citiraj:
Povez: tvrd
Format: 23 cm


Vrh
  
 
PostPoslato: 10 Feb 2019, 22:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 06 Okt 2013, 20:24
Postovi: 4167
Lokacija: Banja Luka
http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300 ... a-porodicu

Ukratko, nema ga.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs