banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 28 Apr 2024, 11:59

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 98 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2006, 19:50 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2006, 22:05
Postovi: 12
Na primjer


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2006, 19:54 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Pa to da ljudi vide da svijest postoji izvan i bez materijalnog tijela. Da nadživljava tijelo. Da se može udaljiti od tijela, posmatrati tijelo. Svijest je tada u tom "astralnom tijelu", ide sa njim, u njemu je. To se može iskusiti u astralnim projekcijama o kojima ima mnogo sajtova i knjiga pa onaj koga zanima može pogledati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2006, 20:16 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2006, 22:05
Postovi: 12
Vader svjest postoji bez materijalnog tjela,zavisi kako ko dozivi,poneki dozive da vide tjelo a neko zeli da osjeti ali nema funkciju nema moc nad tjelom.Neznam nasto mislis astralno tjelo ali koliko ja znam vidis drugo tjelo sebe ne ti si kao nekakva svjetlost,a kada vidis svoje tjelo nemas nikakve funkcije.

Cudno mi je ovo pisati ja nisam ni jednu knjigu procitala u toj temi,niti me zanima da procitam iz razloga sto sam sama osjetila,ali nemas volju pricati o tome iz hiljadu razloga.Vjerovatno sto sam sama prija Ateista bila i upravo sto sam vjerovala da nista ne postoji kada umres zakopaju te i to je to.Cudan je osjecaj sada pisati upravo iz toga razloga sto puno ljudi nevjeruje nebi ni ja da nisam dozivila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2006, 20:55 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Sep 2003, 21:58
Postovi: 6855
Lokacija: BL / UK
sonja11 je napisao:
Vader svjest postoji bez materijalnog tjela,zavisi kako ko dozivi,poneki dozive da vide tjelo a neko zeli da osjeti ali nema funkciju nema moc nad tjelom.Neznam nasto mislis astralno tjelo ali koliko ja znam vidis drugo tjelo sebe ne ti si kao nekakva svjetlost,a kada vidis svoje tjelo nemas nikakve funkcije.

Pa on upravo o tome i prica i to se upravo zove "astralna projekcija". Vjerovatno ga nisi najbolje razumjela. "To" sto si dozivjela ima svoje ime. :)
Bilo je vec pominjano dosta vezanog za to, na ovoj temi.

Inace, nikako da uhvatim vremena da procitam ovu cijelu temu.

_________________
There are ways of saying what you think that make people think what you're thinking is actually more thoughtful than you actually think it is.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 17 Sep 2006, 11:23 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 10 Sep 2006, 22:05
Postovi: 12
FLASH imas pravo kada uhvatim vremena vraticu se na pocetak da procitam cjelu temu jer je interesantna i zanima me :)

Ne nisam razumila jer nisam se nikad interesovala,a ovdje sto sam ponesto procitala od pojedinaca sto su dozivjeli osjetila sam da ponovo prozivljavam to vrjeme,pa sam pozelila nesto napisati sto osjecam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 01 Nov 2007, 22:45 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 01 Nov 2007, 22:18
Postovi: 1
Samo jedna mala digresija:

Evo vracam se o otvaram temu koju vidim da niko nije otvarao vec izvesno vreme. Naime zapazila sam ovde, ali i na nekom drugim mestima u okviru tekstova koji analiziraju ovaj fenomen da je oko 10-20 % ljudi imalo jasan dozivljaj odlaska na drugi svet, prolazak kroz tunel, susret sa Svetloscu...i sve vec gore navedeno.


Sad mene, kao obisnog smrtnika, muci samo jedna druga stvar, sta je sa ostalih 80%?

Po meni postoji dve mogucnosti:
1. ili se iz nekog razloga ne secaju dozivljenog iskustva
2 ili NI NE DOZIVE OVO ISKUSTVO

E sad mene interesuje, da li onda neki ljudi , sa dolaskom smrtnog casa, zaista umiru, iz nekoh razloga, a neki ne

Jednostavno receno, mene vise plasi cinjenica da ne dozivim ovo iskustvo NDE , kada dodje vreme....laicki receno, ne zasluzujem dalji zivot...i sl.

Molim da misljenje, a posebno Vadera, pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Nov 2007, 08:38 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 23 Jan 2002, 01:00
Postovi: 1862
Lokacija: Banja Luka
E kamo puste srece da je to tako, ne postoji niko ko bi bio protiv toga. Ali jedini cilj ovakvih tema i prica je da se ljudi lakse suoce sa smrcu, jer bi svima izuzetno tesko padalo saznanje da poslije smrti vise nece postojati.
Tuneli i ostale price su posljedica gasenja funkciija, odnosno mozga, i svjest proektuje osjecaj nekog 'tunela'. Cim se 'prodje' kroz taj 'tunel' zavrsili smo karijeru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Nov 2007, 18:49 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Kanjižanka je napisao:
oko 10-20 % ljudi imalo jasan dozivljaj odlaska na drugi svet, prolazak kroz tunel, susret sa Svetloscu...i sve vec gore navedeno.


Sad mene, kao obisnog smrtnika, muci samo jedna druga stvar, sta je sa ostalih 80%?

Po meni postoji dve mogucnosti:
1. ili se iz nekog razloga ne secaju dozivljenog iskustva
2 ili NI NE DOZIVE OVO ISKUSTVO

E sad mene interesuje, da li onda neki ljudi , sa dolaskom smrtnog casa, zaista umiru, iz nekoh razloga, a neki ne


Svima je isto poslije smrti i to ne treba da te brine.
To što neki nakon kliničkih smrti nisu pričali o ovim stvarima može biti iz razloga da ih nisu doživjeli, ali ne sa strane da to znači da bi oni u tom slučaju zaista umrli, već jednostavno nisu imali to iskustvo. Nije im bilo dato. Nekima je dato iz ko zna kojih razloga, trebalo im je zbog nečega. Ako poslije smrti nečega ima, onda ima za sve. A ako nema, onda nema za nikoga. Ljudi se svrstavaju na jednu ili drugu opciju na osnovu vjerovanja, a neki na osnovu iskustva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Nov 2007, 03:08 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Na sreću ili na žalost (kako kome), svi smo mi besmrtni :lol:

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Nov 2007, 03:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Tako je :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Nov 2007, 15:18 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
Imam knjigu kod kuce ''Ziviot poslije zivota'' i jako je interesantna, napisao ju je americki psiholog koji je godinama radio na proucavanju ljudi sa slicnim iskustvima.
Ispitanici su mu bili ljudi do kojih je tesko dolazio, koji nisu imali veze jedni sa drugima i zivjeli na razlicitim dijelovima palnete.
Svi su mu opisivali skoro isto> Jaku svijetlost koja ih privlaci, prolazak kroz tunal i blicevi zivota - znaci vide svoj zivot u slikama brzo, munjevito, kao neke bliceve...
Vjerujem u ove stvari.
A vidim da je neko gore napisao "Zivot nakon zivota''
Vjerovatno se radi o istoj knjizi

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 19 Nov 2007, 15:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Jun 2004, 22:02
Postovi: 1336
Lokacija: selo veselo
... Sad procitah, da radi se o DR Moodi Jr. ...
Ma da, ista je knjiga koju sam procitala

_________________
Kad bih imao jednu malu, malenu kućicu.
Kad bih u njoj imao jedan mali tepih
I kad bi sve to bilo moje...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2010, 13:54 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 08 Jan 2010, 13:45
Postovi: 2
Vi se izrazavate strucno vidi se da dosta o tome znate,ja to cenim...
Ja nisam nesto strucna sto se tice ove teme ali znam ponesto o tome..
Kao prvo,ne verujem u raj i pakao,to su smislili davno neki katolicki popovi kako bi mogli da narodu prodaju oprostajnice grehova...to je obicna izmisljotina.Ko veruje u Boga on ce uci u carstvo nebesko kada se Bog ponovo pojavi u ljudskom telu kao Bog(on nemoze da sidje sa neba jer je vec svuda oko nas i u nama)
On ce da se pojavi kao covek da bi spasao sve ljudske duse koje su verovale u njegov dolazak i da bi ih odveo u to neko carstvo nebesko...
Sveto pismo tako nalaze i ja verujem da postoje ljudske duse...i takodje verujem da za vreme klinicke smrti,dok covekovo srce ne radi ali radi mozak,da tada ta neka ljudska dusa izadje iz tela i ne znam ni sama,onda shvati sta je dobro a sta ne i koje su vrednosti zivota...
Ako ne postoji dusa,zasto onda ljudi pred umiranje dozivaju majku i oca i pozdravljaju se sa njima i sta ja znam jos...
Ja ipak verujem i u Boga a i u to da postoji ljudska dusa i neka sila koja je veca od nas...ili su to samo neke pojave koje ljudski um ne moze da objasni kao sto pre mnogo mnogo godina ljudi nisu mogli da objasne vatru pa su to nazivali nekim cudom i Bogovima...ko zna?..:))) :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Jan 2010, 14:12 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 08 Jan 2010, 13:45
Postovi: 2
Odavno,veoma davno,covek nije mogao da objasni kisu,vatru i druge prirodne pojave,pa se klanjao Bogovima kise,vatre..
Klinicku smrt bih ja ovako objasnila:
Klinicka smrt moze da traje 5 minuta,za to vreme radi mozak ali ne i srce...pa zato ljudi za vreme klinicke smrti vide i cuju,a oni tuneli to je vec objasnjeno .... svetlost na kraju tunela je samo nesto sto samo oko proizvede kao i taj tunel...ko zna...
Kad-tad ce kao sto je i vatra objasnjena i to biti objasnjeno iako to ljudima sada nije jasno,mozda ja tad necu biti ziva ali bice objasnjeno...
Ja cu da uzivam u zivotu dok mogu,ne opterecivajuci se o tome....
Ni sama ne znam cemu da verujem,ali verujem u Boga i u njegov dolazak,verujem da postoji dusa,koja treba da bude spasena...
Ne znam ni sama u sta bi trebalo da verujem,mozda je to samo ljudska izmisljotina zbog raznih pojava koje ne moze da objasni i zbog svog straha od smrti...
Svako bi voleo da postoji zivot posle smrti jer cinjenica da kad covek umre nestaje zauvek je jeziva,sam nas um u to zeli da veruje jer je svakom zivot mio,ma koliko bio tuzan i tragican,tezak....

Izvinite sto malo skrecem sa teme ,SIGURNA SAM DA NIKO NE ZNA ODGOVOR NA OVO PITANJE:Jel postoji nesto izvan vasione?
Nas um jednostavno ne moze da prihvati tu cijnenicu samo zato sto smo vec navikli da smo mi u kuci na primer ,kuca je u dagu,grad u drzavi,drzava na kontinentu,kontinent na Zemlji,zamlja u vasioni a vasiona???
Ljudi misle da je beskonacna zato sto ne mogu da predju velike razdaljine u njoj kao sto mravi misle da Zemlji nema kraja...
Ja mislim da mozda isto tamo negde u vasioni postoji neko drugo Sunce i jos negde zivot..ljudi koji se pitaju isto sto i mi...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 17 Jul 2010, 22:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Preporucujem da pogledate ovaj film sa Eric Robertsom, nasao sam na YT sekvencu najinteresantnijeg dijela filma, od trenutka kad ga pogadja grom do ozivljavanja, plus naravno ono sto mu se desilo dok je bio u onostranoj dimenziji:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zo92QAC69Mc[/youtube] [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=m2Z5rOBnWyY[/youtube]

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Okt 2012, 18:54 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Neurohirurg sa Harvarda tvrdi: Postoji život posle smrti

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2012, 07:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Interesantno gledište: http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanim ... i-u-svemir

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Nov 2012, 07:31 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Hristov je napisao:
Preporucujem da pogledate ovaj film sa Eric Robertsom, nasao sam na YT sekvencu najinteresantnijeg dijela filma, od trenutka kad ga pogadja grom do ozivljavanja, plus naravno ono sto mu se desilo dok je bio u onostranoj dimenziji:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zo92QAC69Mc[/youtube] [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=m2Z5rOBnWyY[/youtube]


Evo ga i kompletnog:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=77lc0yasjYc[/youtube]

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 98 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs