banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Maj 2024, 08:31

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 750 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 38  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 12 Apr 2013, 23:03 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed
Talija je napisao:
Nije, meni nije. :D
Napiši File who is who in SP.

Citiraj:
17 Da se zbude šta je kazao Isaija prorok govoreći:

18 Gle, sluga moj, koga sam izabrao, ljubazni moj, koji je po volji duše moje: metnuću duh svoj na Njega, i sud neznabošcima javiće.
Isa. 11:2, Isa. 42:1, Isa. 52:13, Isa. 53:11, Isa. 61:1, Mt. 3:16, Lk. 3:22, Jn. 17:1


http://wwwyu.com/biblija/40mat012.htm

Citiraj:
43 Ali među vama da ne bude tako; nego koji hoće da bude veći među vama, da vam služi.
Mt. 20:26, Mt. 20:28, Mk. 9:35, Lk. 9:48
44 I koji hoće prvi među vama da bude, da bude svima sluga.

45 Jer Sin čovečji nije došao da Mu služe nego da služi, i da da dušu svoju u otkup za mnoge.
Isa. 53:10, Dan. 9:24, Dan. 9:26, Mt. 20:28, Lk. 22:26, Jn. 13:14, 2 Kor. 5:21, Gal. 3:13, Filip. 2:7, 1 Tim. 2:6, Titu 2:14, Jev. 5:8

http://wwwyu.com/biblija/41mar010.htm
A Duh je pismonoša, onaj što javlja radosne vijesti.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 12 Apr 2013, 23:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Da preskočim onda čitav slijed pitanja i odgovora, po tebi Isus je samo čovjek? Sluga i ništa više i čitavo jedno vjerovanje i spasenje se dešava kroz... čovjeka? Tj. Hrišćani ne vjeruju u Boga nego u čovjeka?

Drugo, Sveti Duh je šta javio i kome? Nigdje se ne spominje da Sveti Duh išta javlja.
Pronađi ko je javio Zariji da će dobiti sina Jovana? Ko je javio Mariji šta će biti i kad se desilo ko joj reče: "Ne bojte se; jer gle, javljam vam veliku radost koja će biti svemu narodu. Jer vam se danas rodi spas, koji je Hristos Gospod, u gradu Davidovom."
itd. ima primjera bezbroj ko javlja.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 13 Apr 2013, 05:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2012, 05:15
Postovi: 107
Brale001 je napisao:
Svetionik je napisao:
kršćanski nauk koji drži da je Bog jedno biće koje postoji kao jedinstvo tri osobe
Koncept Trojstva je naznačen na ekumenskom koncilu godine 325. u Nikeji


Svetionik nisam teoloski teoreticar ali recimo kao laiku moje misljenje je da tvoja obajasnjena imaju dosta rupa teoloski, logickih i zdravorazumski.

Mani se wikipedije kao izvora pouzdanog jedinig tacnog izvora, svasta tamo pise.

Prvo otkud po tebi da je bog bice. Drugo kazes koji postoji kao tri osobe sad ga iz bica prevede u osobu znaci Bog je i “Osoba”.

Glavni problem
Navodis ekumenski koncil tj grupu ljudi koji su sjeli i definisali sta je Bog, pojmove i kako cemo vjerovat.
Pa gdje to ima. Je le ti vidis ista kontradiktorno u tome.
Ne moze covjek koga je bog stvorio strpat Boga u definiciju tj njega definisat oblikovat i odredjivat.
Al nije to osnova problema vec sledece.
Znaci iduci tom logikom, koncila i definisanja pojmova idemo se dogovorit sta ce biti a ako se drugacije dogovorimo onda ce hricsanstvo izgledat ovako.
Jel ti to hoce reci da mi vjerujemo u nesto sto su ti prisutni predstanici glasali da bude i da se prihavati tamo u Nikeji i nista drugo.
Znaci izmedju Boga i tebe ti uvodis trece da ti razjasne, Nikejce i vjerujes striktno tome. Je li to njima pojedinacno otkriveno.

A moram malo sarkazma necu da povrijedim nikog, al sta mislis Svetionik da je tamo neko na koncilu predlozio i cerku. Pa da se to prihvatilo.

Sad bi bilo Po ocu sinu cerci i duhu.
Da ne idem dalje.


Ne definišem ja Boga na taj način već ljudi i nebiblijska nauka. Trojstvo je osnovna nauka takozvanog današnjeg hrišćanstva.

Dakle niko od vas koji verujete da je "sveto trojstvo" biblijska doktrina ne možete da mi odgovorite na najjednostavnije pitanje: ko je glavni od ova tri boga, otac, sin ili svti duh!

_________________
Ako želiš živjeti, ne smiješ umrijeti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 13 Apr 2013, 12:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Svjetioniče, postavila sam tri dva puta isto pitanje, nema odgovora? :)

A što se tiče pitanja ko je glavni, ide kontrapitanje:
Ko je glavni u tvom slučaju; ti koji imaš svoj JMBG i imaš ime zapisano u CIPS-u (npr. Đuro) ili je glavni virtuelni lik Svjetionik?
Ko je glavni Đuro ili Svjetionik?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 13 Apr 2013, 13:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Svetionik je napisao:
lavić je napisao:
old fashion men je napisao:
Ko kaže da je bezlična energija, to je Božija sila kojom lično Bog prouzrokuje da nešto bude, zato je hula na svetog duha kao i hula na Bga, na Božiju riječ i njegovu moć.


Morate usaglasiti učenje u dvorani kraljeva vaša visosti da ne uči svaki tzv JS drugačije.

Ti ovde care izjednačavaš obe hule u istu ravan a Pismo kaže da će se svaka hula oprostiti i imenuje pa kaže da samo hula na Duha svetog neće. Hajde pokušaj odgovoriti zašto baš ta hula nema oprosta a ostale se mogu oprostiti ako neznaš pitaj vernog roba pa javi.


Laviću obzirom da zagovaraš i veruješ u trojstvo onda svakako znaš i odgovor na pitanje koji je bog od ta tri glavni, Bog Otac, Sin ili Sveti Duh?



Nisam čuo odgovor zašto se samo hula na Duha svetog može oprostiti a na OCA može?
Kad to odgovoriš onda ćeš znati suštinu.

Što se tiče mog verovanja ..zar još nisi naučio? I na drugim forumima smo razgovarali odnosno eskivirao si razgovor zato neznaš ja nemam trojstvo već sam MONOTEISTA. A to znači po Judejskom verovanju u JEDNOG Boga koji se javlja u raznim službama. Evo, ovo ti je pola odgovora na ono što te pitam sad samo daj odgovor na ono što te upitah.
Pitanje ti je pogrešno postavljeno jer traži odgovor koji bi tebe zadovoljio a bio suprotan Pismu.
NEMA VEĆI. IMA JEDNAKI jer Bog nema unutar sebe mamanje i veće. Ovo ti verni rob ne može reći zato koristim priliku da ti saopštim:
BOG JE DUH I OTAC DUHOVA PO PISMU.
TAJ DUH JE UZEO OBLIK I TELO PRE STVARANJA.
TO TELO JE NEBESKO U SLAVI.
SLEDI SLUŽBA ZA OTKUP A POŠTO DUH NE UMIRE NITI SE RAZAPINJE TREBA MU ZEMLJANO TELO.
ON UZIMA ZEMLJANO TELO I POKAZUJE SE U TELU.
TO NE ZNAČI DA JE DUH NESTAO U TELU JER JE DUH I ZAČEO TELO I BIO U TELU I BIO IZVAN TELA.
TAJ ISTI DUH JE STVARAO KROZ NEBESKO TELO U KOJEM SE POKAZAO ANĐELIMA GDE HERUVIM ZAKLANJAČ MORA ZAKLANJATI SLAVU PRE TIM OBLIČJEM PO KOJEM ČOVEKA STVORI.
I IZVAN TOG TELA DIZAŠE SE DUH NAD ZEMLJOM KAO ŠTO SE DIZAŠE NAD ZEMLJANIM TELOM.
TELO SVEDOČI OD KOGA JE I KOJE U NJEMU I KO IZLAZI IZ NJEGA I KO SE VRAĆA U NJEGA.
TELO SVEDOČI DA JE DUH VEĆI OD TELA I SVE ZNA DOK JE TELO SA DUHOM JEDNINA JER SE ON JAVI U TELU DA IZVRŠI SVOJU VOLJU KROZ SVOJE TELO NAZVANO SIN JER JE ROĐENO A NE STVORENO.
TELO ODLAZI I ZAVRŠAVA SE SLUŽBA OTKUPA KAO ŠTO SU PRE TOGA ZAVRŠILA SLUŽBA STVARANJA I TELO KAŽE DA ĆE STIĆI SLEDEĆA SLUŽBA ZA KOJU NE TREBA UGOTOVLJENO TELO JER SMO MI VERNI (OVDE MISLIM NA VERNE) OD TAD TELO U KOJE DOLAZI SLEDEĆA SLUŽBA DUHA SVETOGA.
ALI, TELO KAŽE DA TA TREĆA SLUŽBA NE MOŽE POČETI DOK TELO NE ODE JER TAJ ISTI DUH IZ TOG TELA SILAZI I PREBIVA U VERNIMA-PONAVLJAM VERNIMA-ZATO I PIŠE DA KO NEMA DUH HRISTOV NIJE NJEGOV.
ZATO IDE NAJAVA EMANULA BOGA SA NJIMA A KAD STIŽE ONDA JE BOG SPASITELJ I KAD ZAVRŠI SLUŽBA OTKUPA ONDA JE DUH SVETI.
KO JE TEBI VEĆI BOG STVORITELJ KOJI POTOM BIVA BOG SPASITELJ I POTOM PREBIVA U VERNIKU KAO DUH SVETI KOJI E TO ODUVEK BIO KOJI TI JE OD TE TRI SLUŽBE BOG MANJI A KOJI BOG VEĆI?

ovo je naj osnovnije što jedan nazovi vernik treba da zna kakjo neb imao više bogova i zaplitao se kao oni što priznaju samo Božju službu stvaranja a odbacuju službu spasitelja zato i kaže da uzalud prihvataju da ih je neko stvorio ako ne prihvataju da ih je spasio to jest ko nema službu sina taj nema ni službu Oca jer to čini jedan isti Bog. Učenici htedoše čuti pre uznesenja ko je Otac i da im ga pokaže jer se TELO stalno na istog pozivalo i onda im ga POKAZA a koga im to pokaza kad pitaše Oca da im pokaže?
Pozdravi vernog roba i predloži mu da bude Božji sluga umesto rob onome i kuli koja nije dovršena.

Ako ti kažeš da nema trojica Bogova zašto onda ne tražiš od roba istinu u vezi jednog Boga?
To što vas uči da je Isus stvorenje a ne rođen je suprotno Pismu. Isus niti Biblija nigde ne pišu za Jehošuu da je anđeo ili da je bio anđeo već da je SVE kroz NJega stvoreno a samim tim su i anđeli stvoreni kroz njega a anđeo se ne stvara kroz anđela stvorenog jer onda taj izraz je u kontri da je bio oduvek i SVE kroz Njega stvoreno.
Kad uzimate izraz Bog me je imao (stvorio) u početku znaj da je prevod vaš rađen za vas tendenciozno jer se tu govori o MUDROSTI i ona nije stvorena već je postojala ali ubacih vaš pojam da razumeš na šta mislim.

Ti imaš službu JHVH i Duha Svetog koji je Duh Oca a sin ti je tvorevina tako imaš samo ime stvoritelja u toj službi a kad uzmemo ELOHIM onda stajete i gubite se. Kad čujete gde je sin sišao i bio oduvek i sve kroz Njega stvoreno pokušavate mu dati početak i opis početka zemljanog tela ubaciti u početak NJEGOVOG STAVARANJA KOJEG NEMA U PISMU. Kad piše da je STVOREN malo manjim od anđela onda je to služba u zemljanom telu koje je UGOTOVLJENO za službu otkupa i smrt ali to nije početak već samo jedan deo u službi jednog Boga gde mu zemljano telo ima svoj početak.

Pozdravljam.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Poslednji put menjao lavić dana 13 Apr 2013, 13:32, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 13 Apr 2013, 13:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Amin.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 13 Apr 2013, 17:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Dec 2012, 01:06
Postovi: 4092
Svetionik je napisao:
Brale001 je napisao:
Svetionik je napisao:
Ne definišem ja Boga na taj način već ljudi i nebiblijska nauka. Trojstvo je osnovna nauka takozvanog današnjeg hrišćanstva.

Dakle niko od vas koji verujete da je "sveto trojstvo" biblijska doktrina ne možete da mi odgovorite na najjednostavnije pitanje: ko je glavni od ova tri boga, otac, sin ili svti duh!





Ma ovo mi upade u oci spominjes ljude i nebibliske nauke i trojstvo kao osnovnu nauku valjda kao suprotnost ovoj prvoj.

Svetionik ti tvrdis dvije stvari o jednoj stvari u isto vrijeme ne znam koja je tacna.
Ti kases ne definisem ja Boga na taj nacin vec ljudi i nebibliska nauka.

Ma ko i sta spada tu u ljude i u te nebibliske nauke, jel to mislis na postulate i vjerovanja koje je uveo Nikejski koncil i Konstantinopoljski sabor koje citiras.Ja razumio da si ti to njih naveo kao prave verodostojne izvore kako ti rece prave hriscanske vjere o trojstvu.

Ili si mislio na njih kad si govorio da su ti ljudi izvori nebibliski nauka i uzgred mislim da nema nebibliske nauke kao izraz to ne postoji.
Pazi na terminologiju u sitnicama je sustina neko je rekao.
Ili stvarno smatras da su ovo izvori prave nauke koja je osnov kako ti kazes takozvanog danasnje hriscanstva.

Koliko je meni poznato sva bibliska doktrina koju ti navodis je pisana.
Dalje u tom pravcu koliko ja znam svi postojeci pisani(znaci sad egzistira) izvori i sto je dostupno covjecanstvu na uvid je napisano od covjeka ako ti znas da je neki pisani izvor vezano za Hriscanstvo ili Islam ili vjeru Jevreja napisan od nekog drugo javi, prilozi.

Bog, Isus nisu ostavili ni jedan pisani trag ni rukopis.
Isus nije napiso ni jedne rijeci,cak nema dokaza da je znao pisati i da je govorio drugi jezik osim maternji.
Kad spominjes i pozivas se na kako ti kases biblisku dokrinu jel ta doktrina prenosena od usta do usta ili je napisana i koje piso tu doktrinu.
Eto nas do tvoji koncila i sabora.
Jel imaju ovi sabori i koncili koje ti citira i gdje sjedjase odlucivase i pisase ljudi nesto sa tom doktrinom u cijelini ili djelovima.

Sta ti tvrdis ,da na time saborima nisu sjedjeli ljudi nebibliski nauka vec ovi drugi koji su napisali kako ja i ti treba da vjerujemo u trojstvo i kako da vjerujemo u Boga i sta je Bog.

Govori se o jednom izvoru, Ovi ne mogu biti i jedno i drugo.

_________________
Jer prijatelje stječemo
ne dobro od njih primajući,
nego dobro im čineći.
Iz govora Perikla poginulim vojnicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 13 Apr 2013, 23:01 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed
Talija je napisao:
Da preskočim onda čitav slijed pitanja i odgovora, po tebi Isus je samo čovjek? Sluga i ništa više i čitavo jedno vjerovanje i spasenje se dešava kroz... čovjeka? Tj. Hrišćani ne vjeruju u Boga nego u čovjeka?

Drugo, Sveti Duh je šta javio i kome? Nigdje se ne spominje da Sveti Duh išta javlja.
Pronađi ko je javio Zariji da će dobiti sina Jovana? Ko je javio Mariji šta će biti i kad se desilo ko joj reče: "Ne bojte se; jer gle, javljam vam veliku radost koja će biti svemu narodu. Jer vam se danas rodi spas, koji je Hristos Gospod, u gradu Davidovom."
itd. ima primjera bezbroj ko javlja.


Ne, Isus je Božiji sin, ali ne i Bog.

Duh koji je govorio kroz proroke javljao radosne vijesti priprostom i bogobojažljivom narodu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 13 Apr 2013, 23:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Pročitaj ovaj Lavićev post, on se nakanio pa napisao opširno.
Treba da znaš da nema dva, tri, pet bogova nego samo jedan, Hrišćanstvo je monoteistička religija i vjeruje u jednoga Boga.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 13 Apr 2013, 23:55 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31225
Lokacija: Je Suis Ahmed
Kad Lavić bude to potkrjepio odgovarajućim stihovima iz SP, uključiću se uz raspravu.

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 14 Apr 2013, 04:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2012, 05:15
Postovi: 107
Talija je napisao:
Ko je sluga a ko pismonoša?

Gdje Svjetionik? Ja čekam na odgovor. :D


Talija kakav ti odgovor očekuješ?

_________________
Ako želiš živjeti, ne smiješ umrijeti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 14 Apr 2013, 04:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2012, 05:15
Postovi: 107
lavić je napisao:
Ko kaže da je bezlična energija, to je Božija sila kojom lično Bog prouzrokuje da nešto bude, zato je hula na svetog duha kao i hula na Bga, na Božiju riječ i njegovu moć.

Morate usaglasiti učenje u dvorani kraljeva vaša visosti da ne uči svaki tzv JS drugačije.
Nisam čuo odgovor zašto se samo hula na Duha svetog može oprostiti a na OCA može?
Kad to odgovoriš onda ćeš znati suštinu.

Što se tiče mog verovanja ..zar još nisi naučio? I na drugim forumima smo razgovarali odnosno eskivirao si razgovor zato neznaš ja nemam trojstvo već sam MONOTEISTA. A to znači po Judejskom verovanju u JEDNOG Boga koji se javlja u raznim službama. Evo, ovo ti je pola odgovora na ono što te pitam sad samo daj odgovor na ono što te upitah.
Pitanje ti je pogrešno postavljeno jer traži odgovor koji bi tebe zadovoljio a bio suprotan Pismu.
NEMA VEĆI. IMA JEDNAKI jer Bog nema unutar sebe mamanje i veće. Ovo ti verni rob ne može reći zato koristim priliku da ti saopštim:
BOG JE DUH I OTAC DUHOVA PO PISMU.
TAJ DUH JE UZEO OBLIK I TELO PRE STVARANJA.
TO TELO JE NEBESKO U SLAVI.
SLEDI SLUŽBA ZA OTKUP A POŠTO DUH NE UMIRE NITI SE RAZAPINJE TREBA MU ZEMLJANO TELO.
ON UZIMA ZEMLJANO TELO I POKAZUJE SE U TELU.
TO NE ZNAČI DA JE DUH NESTAO U TELU JER JE DUH I ZAČEO TELO I BIO U TELU I BIO IZVAN TELA.
TAJ ISTI DUH JE STVARAO KROZ NEBESKO TELO U KOJEM SE POKAZAO ANĐELIMA GDE HERUVIM ZAKLANJAČ MORA ZAKLANJATI SLAVU PRE TIM OBLIČJEM PO KOJEM ČOVEKA STVORI.
I IZVAN TOG TELA DIZAŠE SE DUH NAD ZEMLJOM KAO ŠTO SE DIZAŠE NAD ZEMLJANIM TELOM.
TELO SVEDOČI OD KOGA JE I KOJE U NJEMU I KO IZLAZI IZ NJEGA I KO SE VRAĆA U NJEGA.
TELO SVEDOČI DA JE DUH VEĆI OD TELA I SVE ZNA DOK JE TELO SA DUHOM JEDNINA JER SE ON JAVI U TELU DA IZVRŠI SVOJU VOLJU KROZ SVOJE TELO NAZVANO SIN JER JE ROĐENO A NE STVORENO.
TELO ODLAZI I ZAVRŠAVA SE SLUŽBA OTKUPA KAO ŠTO SU PRE TOGA ZAVRŠILA SLUŽBA STVARANJA I TELO KAŽE DA ĆE STIĆI SLEDEĆA SLUŽBA ZA KOJU NE TREBA UGOTOVLJENO TELO JER SMO MI VERNI (OVDE MISLIM NA VERNE) OD TAD TELO U KOJE DOLAZI SLEDEĆA SLUŽBA DUHA SVETOGA.
ALI, TELO KAŽE DA TA TREĆA SLUŽBA NE MOŽE POČETI DOK TELO NE ODE JER TAJ ISTI DUH IZ TOG TELA SILAZI I PREBIVA U VERNIMA-PONAVLJAM VERNIMA-ZATO I PIŠE DA KO NEMA DUH HRISTOV NIJE NJEGOV.
ZATO IDE NAJAVA EMANULA BOGA SA NJIMA A KAD STIŽE ONDA JE BOG SPASITELJ I KAD ZAVRŠI SLUŽBA OTKUPA ONDA JE DUH SVETI.
KO JE TEBI VEĆI BOG STVORITELJ KOJI POTOM BIVA BOG SPASITELJ I POTOM PREBIVA U VERNIKU KAO DUH SVETI KOJI E TO ODUVEK BIO KOJI TI JE OD TE TRI SLUŽBE BOG MANJI A KOJI BOG VEĆI?

ovo je naj osnovnije što jedan nazovi vernik treba da zna kakjo neb imao više bogova i zaplitao se kao oni što priznaju samo Božju službu stvaranja a odbacuju službu spasitelja zato i kaže da uzalud prihvataju da ih je neko stvorio ako ne prihvataju da ih je spasio to jest ko nema službu sina taj nema ni službu Oca jer to čini jedan isti Bog. Učenici htedoše čuti pre uznesenja ko je Otac i da im ga pokaže jer se TELO stalno na istog pozivalo i onda im ga POKAZA a koga im to pokaza kad pitaše Oca da im pokaže?
Pozdravi vernog roba i predloži mu da bude Božji sluga umesto rob onome i kuli koja nije dovršena.

Ako ti kažeš da nema trojica Bogova zašto onda ne tražiš od roba istinu u vezi jednog Boga?
To što vas uči da je Isus stvorenje a ne rođen je suprotno Pismu. Isus niti Biblija nigde ne pišu za Jehošuu da je anđeo ili da je bio anđeo već da je SVE kroz NJega stvoreno a samim tim su i anđeli stvoreni kroz njega a anđeo se ne stvara kroz anđela stvorenog jer onda taj izraz je u kontri da je bio oduvek i SVE kroz Njega stvoreno.
Kad uzimate izraz Bog me je imao (stvorio) u početku znaj da je prevod vaš rađen za vas tendenciozno jer se tu govori o MUDROSTI i ona nije stvorena već je postojala ali ubacih vaš pojam da razumeš na šta mislim.

Ti imaš službu JHVH i Duha Svetog koji je Duh Oca a sin ti je tvorevina tako imaš samo ime stvoritelja u toj službi a kad uzmemo ELOHIM onda stajete i gubite se. Kad čujete gde je sin sišao i bio oduvek i sve kroz Njega stvoreno pokušavate mu dati početak i opis početka zemljanog tela ubaciti u početak NJEGOVOG STAVARANJA KOJEG NEMA U PISMU. Kad piše da je STVOREN malo manjim od anđela onda je to služba u zemljanom telu koje je UGOTOVLJENO za službu otkupa i smrt ali to nije početak već samo jedan deo u službi jednog Boga gde mu zemljano telo ima svoj početak.

Pozdravljam.


Laviću prijatelju, gde su biblijski stihovi koji potvrđuju ovoliko pisanje?

_________________
Ako želiš živjeti, ne smiješ umrijeti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 14 Apr 2013, 08:02 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
filozof sa vrbasa je napisao:
Kad Lavić bude to potkrjepio odgovarajućim stihovima iz SP, uključiću se uz raspravu.

KLEMP :lol:
that's my man 8)

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 14 Apr 2013, 09:01 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
old fashion men je napisao:
filozof sa vrbasa je napisao:
Kad Lavić bude to potkrjepio odgovarajućim stihovima iz SP, uključiću se uz raspravu.

KLEMP :lol:
that's my man 8)


I da dam stihove neće se poverovati jer ko zna Bibliju i RAZUME šta piše njemu ne treba stih on taj stih ima u sebi a ko nezna on može dobiti bezboroj delića mozaika i nikad sliku neće sklopiti jer za to je potrebno otvoren um. Celo Pismo govori o Bogu i svaka služba je opisana u Pismu i svaka ima najavu kad će i kako biti i ko će šta činiti i koje ime prati koju službu.Crtati ne umem tako dobro a da kažem neće vredeti jer je Bog sam rekao pa što bi meni verovali kad Bogu ne verujete?
U kome stoji Božja reč taj će moliti i otvoriće mu se da razume a ko samo čita reč tu nema korena ni ploda.
Daj nam citat....Biblija je puna ne samo citata već poruka i ko omaši smisao poruke citat mu ništa ne znači. Zbog takvog pristupa seckanju Biblije odoste ka kuli umesto ka Bogu.
Sele, nisam im ništa rekao sem mrvice naj osnovnije vere ali oni to NIKAD neće imati dok god umesto od Duha Svetog koga odbaciše traže od vernog roba....ko nema SINA taj NI OCA NEMA niti Duha Svetog niti život koji je tu sakriven onima što im pokrivalo zamrači istinu.
Pozdrav čoveku mode.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 14 Apr 2013, 09:06 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
,,Laviću prijatelju, gde su biblijski stihovi koji potvrđuju ovoliko pisanje?,,

Ti pitaj šta ti od onog što napisah nije tačno i možemo ići redom ali ćeš morati takođe na moja pitanja dati odgovor.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 14 Apr 2013, 11:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Svetionik je napisao:
Talija je napisao:
Ko je sluga a ko pismonoša?

Gdje Svjetionik? Ja čekam na odgovor. :D


Talija kakav ti odgovor očekuješ?

Negdje sam te pitala, sad se zagubilo pitanje, da mi objasniš po tvom mišljenju kakva je priroda (suština) Isusa Hrista i zašto je zabranjena hula na Svetog Duha.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 16 Apr 2013, 09:59 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Šta treba vjernik da radi? Da vjeruje u Boga i živi ispravno ili da mudruje i tumači koja vjera valja a koja ne valja? Vidiš, meni je svaki vjernik isti, pa mi ne bi nikad palo na pamet da kažem Muslimanu da je njegova vjera pogrešna, jer kako da mu to kažem kad vjeruje u istog Boga? :)
Sad što on drugačije praktikuje i ispoljava svoje bogosluženje je najmanje bitna stvar, bitna je čistoća duše i iskrenost u ophođenju kako Bogu, tako i bližnjima.
Ja ne mogu i neću nikada praviti tu razliku među ljudima na osnovu toga ko u šta vjeruje, nemam pravo čak ni prema ateistima da budem drugačija, jer poštujem njihov izbor ma kakav bio po pitanju toga.
A da ganjam koja vjera griješi a koja ispravno nešto radi, da se bavim s tim vjerovatno onda sebe ne bih mogla nazvati vjernikom (pitanje je i koliko sam pravi vjernik) nego običnom cjepidlakom, kojoj je najmanje bitna suština.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 16 Apr 2013, 10:31 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 09 Jan 2009, 19:22
Postovi: 440
Jehovini svjedoci su sekta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 16 Apr 2013, 16:35 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Apr 2012, 05:15
Postovi: 107
Talija je napisao:
Šta treba vjernik da radi? Da vjeruje u Boga i živi ispravno ili da mudruje i tumači koja vjera valja a koja ne valja? Vidiš, meni je svaki vjernik isti, pa mi ne bi nikad palo na pamet da kažem Muslimanu da je njegova vjera pogrešna, jer kako da mu to kažem kad vjeruje u istog Boga? :)
Sad što on drugačije praktikuje i ispoljava svoje bogosluženje je najmanje bitna stvar, bitna je čistoća duše i iskrenost u ophođenju kako Bogu, tako i bližnjima.
Ja ne mogu i neću nikada praviti tu razliku među ljudima na osnovu toga ko u šta vjeruje, nemam pravo čak ni prema ateistima da budem drugačija, jer poštujem njihov izbor ma kakav bio po pitanju toga.
A da ganjam koja vjera griješi a koja ispravno nešto radi, da se bavim s tim vjerovatno onda sebe ne bih mogla nazvati vjernikom (pitanje je i koliko sam pravi vjernik) nego običnom cjepidlakom, kojoj je najmanje bitna suština.


Talija šta misliš da li se Jehovi dopadaju sve religije i da li je naš Stvoritelj zadovoljan obožavanjem od strane svih 10.000 i više religija koliko ih danas postoji?

_________________
Ako želiš živjeti, ne smiješ umrijeti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jehovini Svjedoci
PostPoslato: 16 Apr 2013, 16:40 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ne misliš valjda da je zadovoljan samo sa JS?

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 750 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 38  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs