banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 17 Jun 2024, 00:22

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 105 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 15 Feb 2008, 18:29 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:44
Postovi: 3
Da.Knjiga,CD,sta vec?!Da li je bas tako cudotvorna?Sta mi mozes reci o tome?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2008, 19:05 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Feb 2008, 18:54
Postovi: 4
Pozdrav,novi sam ovde.
Vidim da Vader ima u pisanom obliku sve Zoranove tekstove,svaka cast na tome kako to uspevas da obezbedis.
Evo ja imam sve njegove tekstove od aprila 2007. koje je pisao u trecem oku,ali sve je fotografisano, fotke su malo vece svaka oko 200KB, ako nekome mozda zatreba moze da pogleda.
http://www.geocities.com/totekstovi
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2008, 19:20 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
nina strelac je napisao:
Da li je bas tako cudotvorna?

Čudotvorna? Na šta misliš?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2008, 19:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
totekstovi je napisao:
Evo ja imam sve njegove tekstove od aprila 2007. koje je pisao u trecem oku,ali sve je fotografisano

Fotografisano ili skenirano?

Ja sam skenirao i prebacivao u tekst. Prije toga sam se čuo sa Zoranom i zatražio dozvolu da te tekstove stavim na forum.

Probao sam sad sa ovim tvojim slikama iz zadnjeg broja ali ne ide, slike su u maloj rezoluciji pa ih ne očita najbolje. Kad nađem vremena skeniraću i srediću i taj tekst.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2008, 19:59 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 14 Feb 2008, 23:44
Postovi: 3
Mislim na ispunjavanje svih zelja u nekom kratkom roku,cini mi se 2,3 nedjelje.Jesi li isprobao tu tehniku?Da li rezultat zavisi od stepena duhovnog razvoja ili je moze savladati i pocetnik?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2008, 20:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
nina strelac je napisao:
Mislim na ispunjavanje svih zelja u nekom kratkom roku, cini mi se 2,3 nedjelje. Jesi li isprobao tu tehniku?

Nisam. Koliko god to možda čudno zvučalo ne privlače me te tehnike u ovom trenutku.


nina strelac je napisao:
Da li rezultat zavisi od stepena duhovnog razvoja

Nadam se da zavisi, jer ima puno ljudi koji bi kod ovakvih stvari trebali da znaju ono "pazi šta želiš jer bi ti se želje mogle ostvariti". Pitanje je koliko ljudi imaju čiste želje koje ne ometaju i ne ugrožavaju druge, a koliko imaju želje do kojih ne mogu doći bez da ugroze i oštete druge, ili je čak upravo to predmet njihovih želja. Iz istih razloga su nam oduzete i parapsihološke moći koje se polako aktiviraju uz duhovni rad kroz rast i sazrijevanje.

Pogledaj šta je napisao u prošlom broju:

Sada znam da kad pokrenemo stvari svojom voljom, pokrećemo oba polariteta, i dobro i loše. Stvar je u predznaku, a to znači: čega imamo više, to će i dominirati u procesu materijalizacije. Koliko god da smo dobri, vučemo i svoju dobro skrivenu senku za sobom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2008, 21:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Citiraj:
Mislim na ispunjavanje svih zelja u nekom kratkom roku, cini mi se 2,3 nedjelje.

Hmmm, ne možeš indukovati ispunjenje svih želja, pa makar tehnika bila ne znam kakva; ciljaj želje koje su ti unutar zone dostupnosti, kako reče Kerol: "Half of the skills in magick consist of identifying probabilities worth enhancing...", tako možeš dovući želje koje su van zone dostupnost unutar nje tako što ćeš ostvariti želje koje su trenutno u toj zoni a vode ka mogućnosti ostvarenja nekih trenutno neostvarivih želja.

Nisam čitao knjigu/cd/šta već ali su tehnike date u tekstovima sasvim dobre i ništa im ne fali... naravno sve to treba uzeti s dosta soli, jer ima i par provala (kao ono npr. da simboli i tehnike gube moć). Ona tehnika s ulaskom u krug za koju sam napisao da je modifikacija magijske turbine, ta tehnika je savim OK. Početnik može imati dobre rezultate ako dobro obrati pažnju na neke bitne momente kao što su identifikacija s predmetom želje, indukcija emocija, djelovanje "u sadašnjem trenutku" kako bi se "prevarila podsvjest" itd. (iako, ako može da ispravno razumije ove momente, praktikant je već daleko od početnika, LOL :lol: ) Sa iskustvom dolazi mogućnost boljeg razumijevanja mehanizama materijalizacije želja, što automatski proširuje spektar primjene; ali sama praksa izložena u textovima može da donese lijep uspjeh i potpunom početniku, bar toliko da se uvjeri da tu itekako ima nečega. :evil3:
(sad, koliko je uopšte objavljivanje ovakvih tehnika, hm, mudro, zbog toga što su u njima ključevi strahovitih moći, u to neću da ulazim; činjenica jeste da je sve ovo već odavno prestalo biti čuvana tajna, i da odavno pripada baštini čovječanstva)

Skrenuo bih samo pažnju na to da bi bilo jako korisno, štaviše od esencijalne važnosti, uz ovaj rad, raditi i vježbe disanja i koncentracije kao i neke osnove teurgijskog rada npr. Kabalistički Krst, Srednji Stub, Ritual Pentagrama i sl.

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2008, 21:51 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Feb 2008, 18:54
Postovi: 4
Vader je napisao:
totekstovi je napisao:
Evo ja imam sve njegove tekstove od aprila 2007. koje je pisao u trecem oku,ali sve je fotografisano

Fotografisano ili skenirano?

Ja sam skenirao i prebacivao u tekst. Prije toga sam se čuo sa Zoranom i zatražio dozvolu da te tekstove stavim na forum.

Probao sam sad sa ovim tvojim slikama iz zadnjeg broja ali ne ide, slike su u maloj rezoluciji pa ih ne očita najbolje. Kad nađem vremena skeniraću i srediću i taj tekst.

Da, sve sam fotografisao sa digitalcem ,nemam skener...
Postavio sam u vecoj rezoluciji ali photobucket je automatski smanjio na 1024x768.
Ja nisam pitao coveka smem li tek ovako da postavim na sajt,ne znam, ako je Zoran protiv toga obrisacu odmah,ja mislio cisto onako da imamo dokumentovano.
Ja u to u najboljoj nameri,da bi i drugi mogli da procitaju ako nisu uspeli da dodju do casopisa...

Konkretno u vezi njegovih tekstova;
Kada sam prihvatio onaj pristup desavanjima u mom zivotu "Prihvati zivot kakav jeste i budi srecan" stvarno mnogo lakse plovim kroz zivot...
Nesto kao ono kada davljenik mlatara rukama,pa ne moze niko da mu pomogne,a kada bi se samo malo primirio nikada ne bi ni potonuo...
Pozdrav 8)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 15 Feb 2008, 23:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Ne vjerujem da bi se žalio što si fotografisao i objavio tekstove. Prije bi mu imponovalo :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2008, 14:47 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Warrior of the Light je napisao:
Skrenuo bih samo pažnju na to da bi bilo jako korisno, štaviše od esencijalne važnosti, uz ovaj rad, raditi i vježbe disanja ....

A razlog je? :)
Kako ide ta vjezba dianja?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2008, 15:29 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Barem neka osnova pranajame, tj. treba naučiti pravilno disati (spuštajući dijafragmu itd.); zatim raditi vjebe ritmičkog disanja (npr. udisaj-zadrška-izdisaj-zadrška, svaki korak traje 4 sekunde) i uz to naravno vježbe opuštanja; ovo u suštini pomaže u smirivanju uma, koncentraciji i "akumulaciji energije.

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2008, 15:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Warrior of the Light je napisao:
udisaj-zadrška-izdisaj-zadrška, svaki korak traje 4 sekunde

Puno je 4 sekunde :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 16 Feb 2008, 16:50 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
aha. Ja sam mislila to je ono "kako nauciti pravilno disati". Posto , primjetila sam u zadnje vrijeme da nepravilno disem, imam osjecaj kao da nekad zaboravim da disem pa mi cesto dodje da moram da duboko uzdahnem i izdahnem.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2008, 14:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
sa druge teme

Malena.. je napisao:
Vader,
sorry sto upadam ovako na topic ali me interesuje znas li gdje se moze naci jos objavljenih tekstova Zorana iz Zemuna osim ovnih koje si ti svojedobno prikazao negdje na ovom forumu jer te imam ??
Zanima me materija o kojoj pise..



Ne znam. Ja sam ovde objavio sve do nekog trenutka, ali kasnije mi se nije dalo skenirati, OCR-ovati pa prepravljati i sređivati, mislim da nije izašlo puno nakon ovoga, možda par tekstova. Ali možeš poslati mail autoru, ja sam se prije čuo sa njim i dao mi je tekstove koji su mi nedostajali a ja sam dao njemu one koji su njemu nedostajali :), ako nabaviš okači ovde one koje ja nisam.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2008, 09:43 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Vader je napisao:
Ne znam. Ja sam ovde objavio sve do nekog trenutka, ali kasnije mi se nije dalo skenirati, OCR-ovati pa prepravljati i sređivati, mislim da nije izašlo puno nakon ovoga, možda par tekstova. Ali možeš poslati mail autoru, ja sam se prije čuo sa njim i dao mi je tekstove koji su mi nedostajali a ja sam dao njemu one koji su njemu nedostajali :), ako nabaviš okači ovde one koje ja nisam.

Kako njemu mogu nedostajati njegovi tekstovi... ?! :o :)
Ja mislila ti objavljujes tekstove po redu kako izlaze, pa sve cekam kad ces postaviti sledeci, a ono ...tebi se neda... a ja dzabe cekam. :)

Koliko fali tekstova od ovog zadnjeg br. 17?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2008, 09:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka

Pridružio se: 21 Dec 2004, 20:02
Postovi: 5501
Kad izlazi knjiga uopste?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 19 Maj 2008, 10:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Da imam vremena možda bi mi se i dalo, ali već neko vrijeme nemam slobodnog vremena. Ne znam tačno koliko je novih tekstova izašlo, možda 2-3, možda malo više.

A kako su njemu falili njegovi tekstovi? Ne znam :), ali par nastavaka mu je falilo.

A što se tiče knjige, pa...nešto je procurilo u obliku PDF-a, imam to već neko vrijeme ali nisam čitao, dobio sam od nekoga. Poslaću ti na mail.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2008, 20:04 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 15 Feb 2008, 18:54
Postovi: 4
POzdrav,
Evo ja pratim Zoranove tekstove u trecem oku i objavljujem ih na sajtu cisto onako kao arhiva,
kome fali nesto moze da pogleda, najnoviji tekst koji je izasao u prosli utorak cu uskoro postaviti.
http://www.geocities.com/totekstovi
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jun 2008, 20:51 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
Hvala


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Jun 2008, 20:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2005, 02:21
Postovi: 3752
Lokacija: Inward Path
Svaka čast!

Downloading :fadein:

_________________
conquering the darkest places


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 105 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs