banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 15 Jun 2024, 22:11

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 105 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 29 Jan 2012, 02:02 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13217
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
Spacedwarf je napisao:
Dzihad ? Muslimani su veci vjernici nego su to hriscani, vise su privrzeni religiji i shvataju je ozbiljnije, pa im je lako proturiti ideju o svetom ratu za Alaha, krstasi novog doba.


sad bi ti Oficir rekao isto i za hriscane americke kako ih je lako nagovoriti na krstaske ratove sa recenicom od tri rijeci "God bless America"...

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2012, 02:07 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
Pa nije to bas tako, drugo je kad ides u rat kao vojnik po profesiji a drugo kad se razneses bombom da bi ubio "nevjernike". A podrska ratu u Americi je mizerna u usporedbi sa islamskim zemljama, ma ne samo ratu, privrzenost religiji i sve ostalo sto sljeduje...poredjenje nije bas na nivou, al eto da ne brljezgam gluposti ovako kasno, shvatio si poentu :wink:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2012, 02:22 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13217
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
zavisi iz kojeg ugla gledamo tu podrsku..ok, samoubice kontam sta oces reci, al isto je morbidno sjediti u brodu i dzojstikom oduzimati zivot nevinoj djeci..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2012, 17:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Oficir s ruzom je napisao:
Jelly vidis i ja kritiziram ponasanje sljedbenika Islama...ali iz tvojih postova vidim da ti kritiziras Islam... na osnovu sljedbenika...
Geladjuci krscane i kod vas ima crnih ovaca kako i sam kazes, ali generalno krscanstvo je religija mira, meni se krscanstvo ne svidja ne zbog njegovih sljedbenika nego sto uocavam kontradikcije u dogmi...
S toga su najbolje one rasprave koje se vode oko Knjiga ...a ne oko sljedbenika...


Da pojasnim u cemu je po mom misljenju problem sto ljudi shvataju islam na taj nacin. Problem je sto u islamskim zemljama religija nije dovoljno odvojena od drzave. I zbog toga se desavaju lose stvari u islamskim zemljama, jer teokratija je dokazana eksperimentalno da je stetna za drustvo. Dokaz tome je Turska koja uopste nema te probleme jer nije teokratska nego sekularna drzava iako je vecinska religija islam nema tih problema. Turska nema probleme ni sa zapadom, ni sa islamskim zemljama jer je odvojila religiju i drzavu, sto vecina drugih islamskih zemalja nije i zato ima probleme.

Isti taj problem je imalo i hriscanstvo u srednjem vijeku kad je crkva vladala drzavom i najmracnije doba hriscanstva je upravo taj period. Vecina evropskih zemalja je naucila tu lekciju i odvojila religiju i drzavu.
Evo vidimo na primjeru BiH, kad su religija i drzava bile skroz odvojene bilo je mnogo bolje nego sad kad crkva ima uticaja na drzavu npr. Ne daj boze da se da vlast crkvi da ima apsolutnu vlast, vjerovatno bi opet gorjele lomace, a dzamije letjele u vazduh, a isto tako i obrnuto sa islamske strane bi dizali crkve. Zato je dobro da religija nema uticaja na drzavu.

U islamskim drzavama je problem sto drzave (izuzev Turske i jos mozda par njih) imaju religijske vlade, serijatske zakone itd., dakle religija direktno utice na vlast. I vidimo da to ne valja. Nije samo rijec o islamu. Vidjeli smo kad je crkva imala vlast da je cinila gore stvari nego islam. Rjesenje je dakle oduzeti drzavnu vlast religiji.

E to je dakle kljuc problema. Jer dok god religija ima vlast to je zlo, dokazano istorijski. Kad islamske zemlje sve postanu sekularne kao Turska i BiH na primjer mislim da ce se problem rijesiti. Isto kao sto se u Evropi rijesio problem kad su oduzeli crkvi vlast. Jer religija nije tu da se bavi politikom nego vjerom. Kad das religiji politiku u ruke dolazi zlo, u istoriji je bezbroj primjera.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2012, 18:36 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Sep 2011, 20:17
Postovi: 38
jellyfish je napisao:
Oficir s ruzom je napisao:
Jelly vidis i ja kritiziram ponasanje sljedbenika Islama...ali iz tvojih postova vidim da ti kritiziras Islam... na osnovu sljedbenika...
Geladjuci krscane i kod vas ima crnih ovaca kako i sam kazes, ali generalno krscanstvo je religija mira, meni se krscanstvo ne svidja ne zbog njegovih sljedbenika nego sto uocavam kontradikcije u dogmi...
S toga su najbolje one rasprave koje se vode oko Knjiga ...a ne oko sljedbenika...


Da pojasnim u cemu je po mom misljenju problem sto ljudi shvataju islam na taj nacin. Problem je sto u islamskim zemljama religija nije dovoljno odvojena od drzave. I zbog toga se desavaju lose stvari u islamskim zemljama, jer teokratija je dokazana eksperimentalno da je stetna za drustvo. Dokaz tome je Turska koja uopste nema te probleme jer nije teokratska nego sekularna drzava iako je vecinska religija islam nema tih problema. Turska nema probleme ni sa zapadom, ni sa islamskim zemljama jer je odvojila religiju i drzavu, sto vecina drugih islamskih zemalja nije i zato ima probleme.

Isti taj problem je imalo i hriscanstvo u srednjem vijeku kad je crkva vladala drzavom i najmracnije doba hriscanstva je upravo taj period. Vecina evropskih zemalja je naucila tu lekciju i odvojila religiju i drzavu.
Evo vidimo na primjeru BiH, kad su religija i drzava bile skroz odvojene bilo je mnogo bolje nego sad kad crkva ima uticaja na drzavu npr. Ne daj boze da se da vlast crkvi da ima apsolutnu vlast, vjerovatno bi opet gorjele lomace, a dzamije letjele u vazduh, a isto tako i obrnuto sa islamske strane bi dizali crkve. Zato je dobro da religija nema uticaja na drzavu.

U islamskim drzavama je problem sto drzave (izuzev Turske i jos mozda par njih) imaju religijske vlade, serijatske zakone itd., dakle religija direktno utice na vlast. I vidimo da to ne valja. Nije samo rijec o islamu. Vidjeli smo kad je crkva imala vlast da je cinila gore stvari nego islam. Rjesenje je dakle oduzeti drzavnu vlast religiji.

E to je dakle kljuc problema. Jer dok god religija ima vlast to je zlo, dokazano istorijski. Kad islamske zemlje sve postanu sekularne kao Turska i BiH na primjer mislim da ce se problem rijesiti. Isto kao sto se u Evropi rijesio problem kad su oduzeli crkvi vlast. Jer religija nije tu da se bavi politikom nego vjerom. Kad das religiji politiku u ruke dolazi zlo, u istoriji je bezbroj primjera.


Jako dobro opažanje. Kamo sreće da ovo urade sve zemlje na svijetu. I ovdje u BiH je ovo glavni problem što se religija i previše veže sa državom odnosno entitetima pa čak se u nekim segmentima religija izdiže iznad same države. To nikada nije moglo donijeti nešto dobro.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2012, 18:55 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
jellyfish je napisao:
Jer religija nije tu da se bavi politikom nego vjerom.

Zavisi koja religija. Islam ne razdvaja drzavu od politike. Vjerovatno si citao dosta cesto i na ovom podforumu da islam daje savjete za sve sfere zivota, od odnosa medju supruznicima do licne higijene. Tako i politika nije izuzetak. U dzamijama se propovijeda ne samo o vjeri nego i politickoj situaciji u svijetu. Upravo zbog te politicke dimenzije sirenje islama na Zapadu nije samo religiozno nego i politicko pitanje. Mozda bi Oficir mogao vise da kaze o tome.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2012, 20:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
Hristov je napisao:
Zavisi koja religija. Islam ne razdvaja drzavu od politike. Vjerovatno si citao dosta cesto i na ovom podforumu da islam daje savjete za sve sfere zivota, od odnosa medju supruznicima do licne higijene. Tako i politika nije izuzetak.


Pa ni hriscanstvo, odnosno biblija isto tako. U starom zavjetu imas detaljna uputstva o higijeni, kao i o svim sferama zivota.
Ali to se u istoriji pokazalo kao vrlo lose. Slicno je bilo i u Evropi sve do nedavno pa smo vidjeli da to ne valja. Jos jedan primjer je hrvatska u 2 svjetskom ratu, i ima jos bezbroj primjera.
Znaci to je i u hriscanstvu tako, ali praksa pokazuje da to ne valja zato jer svako tumaci religiju na svoj nacin. I onda prisiljava druge. Drugo je bilo u starom zavjetu u Jevreja jer je tamo njih vodio direktno Bog i niko nije mogao nametati svoje. Kod drugih naroda je drugo jer svi shvataju drugacije i svi misle da su u pravu, i onda kad dodju na vlast tjeraju druge da misle kao oni. Zato ne valja da su drzava i religija zajedno.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Jan 2012, 20:26 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Nije isto, objasnice ti bolje Oficir, ja moram ća'.

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 10:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Islam u hriscanskim zemljama se nalazi u mnogo boljoj situaciji nego hriscanstvo u islamskim zemljama. Ako shvatate sta hocu reci.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 10:45 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Feb 2008, 16:27
Postovi: 17340
Islam je satanizovan u Evropi i Sjedinjenim državama, i mislim da to nije u redu.

_________________
Rape train has no brakes

Sa korita Ivanova


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 10:46 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Ali imaju vise slobode u djelovanju nego hriscanstvo u islamskim zemljama. Postoji razlika izmedju satanizovanja rijecima i gusenja nekog pokreta silom.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 16:13 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Problem je s zapadnim i krscanskim zemljama sto su samovoljno odrekli vlastite vjere, i zakona koju ima nudi vlastita vjera...u potpunbosti se zamjenili Bozji zakon s zakonom covjeka, uveli demokratiju kao oblik vladavine jer ste iz istorije naucili da svi ostali oblici su manje idealniji, medjutim Islam nije bio velesila u kompletnoj istoriji Evrope na njenom tlu nego je to bilo krscanstvo...nakon sto ste shvatili pogubnost Biblijskog zakona okrenuli ste se necem drugom.

Isto zelite da mi muslimani ucinimo u onim zemljama gdje smo vecina i gdje se postuje serijat bar u nekoj mjeri...

Jedan krscanin vise ima prava a manje duznosti u serijatu (gledajuci strogo slovo serijata- na stranu diktatore i rezime) nego sto ima prava u nekim demokratskim islamskim zemljama.

Kada su se rusili a i sad se negdje ruze rezimi diktatorski mnogi od vas vide da masa koja protestira bilo na Tahriru, u Sirji , Libiji itd.itd. podize Kur'an koji im je ujedno i transparent...jer zele da im se sudi i vlada samo po Kur'anu a nikako po demokratiji...dok kad gledamo neke proteste na zapadu niko do naroda ne nosi Bibliju...Zasto???

Kur'an je za muslimane kompletan sistem zivljenja...predanost i pokornost...nema razdvajanja drzave od vjere niti vjere od drzave...to je fluskula demokratije kojoj Islam i kao politicki sistem nikad nije tezio niti muslimanske mase...

Ne znam zasto ste ubjedjeni da Islam treba da dozivi evoluciju demokratije kakvu spominje i Jelly kad kaze da je Islam tek u XVI vijeku i da ce s vremenom "sazrijeti"...nema sazrijevanja, nema evolucije vijere a pogotovo dogme...to se ne prihvata, uredjuju se nova pravila koja moraju biti u skladu s visim aktima kao sto je uostalom u svim drzavama, ali nema promjene ustava a Kur'an je Islamski ustav...tumacenje zavisi od zemlje do zemlje i zato je takvo stanje...svaki se predsjednicicic ponasa kao halifa i u tome lezi pogubnost politickog Islama...jer buni vas krscane i zapadnjake.

shakal je napisao:
Postoji razlika izmedju satanizovanja rijecima i gusenja nekog pokreta silom.


I pokret selefija se gusi silom...

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 16:16 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Oficir s ruzom je napisao:
shakal je napisao:
Postoji razlika izmedju satanizovanja rijecima i gusenja nekog pokreta silom.


I pokret selefija se gusi silom...

Primjer? Čak i ako je tako to je samo onda kad narušava bezbjednost običnih građana.

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 16:31 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Izzard je napisao:
Primjer?


Primjer je svaki covjek koji ima bradu koja lici bradi Ibn Hamze, opcenito u BiH a posebno u RS...zamisli mene da s bradom prodjem kroz Banjaluku... :D

Izzard je napisao:
Čak i ako je tako to je samo onda kad narušava bezbjednost običnih građana.



Vecu bezbjednost narusava rezim...Kavku bezbjednost je narusavao Magdi Dizdarevic ???

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 20:30 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Bosna nije hrišćanska država. Nije ni država kad smo kod tog. Našao si pravi primjer, zemlju u kojoj je svaki građanin ugrožen, bio on bradonja ili ne a u kojoj su masovne ili manje masovne tuče dio folklora. Kad smo već kod toga češći su napadi selefija na mini muslimane nego obrnuto...
Šta bi bilo s tobom u BL ne možemo saznat dok ne provjerimo.

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 21:12 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Pa nije ni engleska krscanska drzava...pa smo pricali o njoj...

Izzard je napisao:
Šta bi bilo s tobom u BL ne možemo saznat dok ne provjerimo.


Izvlakuse... :P

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 21:20 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Naravno da nije. Al opet je više hrišćanska nego je to Bosna.
Nebitan link koji vodi do članka u kojem premjer UK govori o tome kako je UK hrišćanska zemlja.

Nije izvlakuša, ne kažem ja da ti braća u Hristu ne bi odbila bubrege, ja znam da ja ne bih, nego bih te pitao koji šampon koristiš da ti brada ostane frćkava i da se ne talasa na vjetru. Ali pošto slučajeva napada na vehabije u RS nije bilo, bar ja ne znam da je ikad u RS vehabija napadnut, teško je govoriti o gašenju pokreta selefija silom. Možda zato što ih u BL nema, al tamo gdje ih ima nije. Naravno osim u onim slučajevima kad su se braća igrala s eksplozivom i puškama, što je nadam se da shvataš opravdana intervencija organa reda. S druge strane čuo sam da oni sikirama napadaju džamije, al ne znam mnogo o tome.

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 22:03 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Izzard je napisao:
Naravno da nije. Al opet je više hrišćanska nego je to Bosna.
Nebitan link koji vodi do članka u kojem premjer UK govori o tome kako je UK hrišćanska zemlja.


Na ovome bi ti zamjerila izumrla ptica Dodo...

Izzard je napisao:
ije izvlakuša, ne kažem ja da ti braća u Hristu ne bi odbila bubrege,


Pa ima li smisla...nakon ovoga sto da izigravam heroja...:D http://www.youtube.com/watch?v=EjTwPCaMd28...odbila su ona Muratu Badicu glavu... a takvi ko ti podrzavali...

Izzard je napisao:
nego bih te pitao koji šampon koristiš da ti brada ostane frćkava i da se ne talasa na vjetru


Samo pustis bradu...i tebi posto si inovjerac...preporucujem mazanje na biljnoj bazi.

Izzard je napisao:
Ali pošto slučajeva napada na vehabije u RS nije bilo, bar ja ne znam da je ikad u RS vehabija napadnut, teško je govoriti o gašenju pokreta selefija silom



Nije, narocito kad su dosli na postavljanje kamena temeljca za Ferhadiju, mocni ste zemlja avion.

Izzard je napisao:
Naravno osim u onim slučajevima kad su se braća igrala s eksplozivom i puškama, što je nadam se da shvataš opravdana intervencija organa reda.


Naravno da opravdavam intervenciju organa reda...kao i onog jadnika u Boriku...sreca pa je bio brko...

Izzard je napisao:
S druge strane čuo sam da oni sikirama napadaju džamije, al ne znam mnogo o tome.


Slabo si cuo i da...Dodo bi rek0o na to "Aj ne seri" a voditelj "Nije ni to problem".....http://www.youtube.com/watch?v=BSqwCKQP ... re=related

:D :lol:

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 22:07 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Jun 2011, 21:22
Postovi: 16725
Lokacija: У близини Обрен Вакуфа
Него ја се понадао да ће неко од форумских муслимана да макар покуша да одговори на оно моје питање, кад оно цврц...

_________________
Зарада на интернету (Јесте, ја сам админ) :) Najbolji Forex brokeri
Čiča iz Rogače je napisao:
Kad pobjedimo Doboj ćemo nazvati Obren Vakuf,usprkos tebi i Vulićki
Vladimir RUS je napisao:
Na RTRS-u kazu 8000, a na Nezavisnim hiljade. :D
Dok je bilo uzivo, na RTRS-u i ATV-u nista. Zato ide live kada se otvara hidroelektrana od 42 miliona KM koja uz to zaposljava tj. bice uposleno 40-ak radnika. Milion KM po radnom mjestu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Feb 2012, 22:47 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
sinip je napisao:
Него ја се понадао да ће неко од форумских муслимана да макар покуша да одговори на оно моје питање, кад оно цврц...


Ma sinip evo prijatelju samo za tebe ...prvo da kopiram da ne bi bilo zabune....:D

Citiraj:
Муслимани кувају са Кинезима у Кини.
... кувају са Филипинцима на Филипинима.
... кували су са Источним Тимором док се ови нису отцјепили.
... кувају у Индонезији са самима собом.
... кувају у Индији са Индијцима.
... кувају у Пакистану са самима собом.
... кувају у Авганистану И СА самима собом.
... кувају са Русима у Русији.
... кувају са већином у још пар бивших совјетских република.
... кувају у Нигерији са Нигеријцима.
... кували су са јужносуданцима док се ови нису отцјепили.
... кувају у Алжиру са самима собом.
... кувају у Египту са самима собом.
Ово обоје горе И ПРИЈЕ "прољећа".
... кувају по Скандинавији мада мало пошто су у жестокој мањини.
... кувају овде са свима, у Србији И СА самима собом.


Pa da i odgovorim....

...Pravoslavci i krscani kuvaju izmedju sebe rat traje od kako su se ovi drugi odcjepili oba su krsta...dakle udario krst na krst...pa ima jednu 1 500 i kusur godina
...pravoslavci se tukli protiv Slovenaca dok ih ovi nisu izmlatili za 40 dana
...pokusali nesto u Hrvatskoj a znamo da su Hrvati veci katolici i od samog pape...pa se ni tamo nisu dobro proveli
...E u Bosni kako tako dobro prosli, ali cijena placena i jos uvjek se placa na obje strane...
...E kuvali su pravoslavci i izmedju pravoslavne brace Crnogoraca dok se ovi nisu odcjepili
...E tako i na Kosovu dok se ni ovi nisu odcjepili...mada na kosovu je pravi bosanski lonac kao i ovdje u Bosni
...E onda su hriscani ili ti oni krscani udarili na muslimane u Afganistanu za vrijeme SSSR-a pa dobili po repu ...
...E pa onda je ondaj drugi krst (katolicki) nakon 20 godina opet udario na isti Afganistan pa tamo kosti ostavlja i jedan i drugi narod...
...E nakon toga ili recimo istovremeno su se krscani redovno mlatili s onima iz ETE, IRA-e i ne znam kakvih jos inih organizacija...
...Pa su recimo ti mirni kristjani napali i Vijetnam prije par desetina godina pa dobili po djoti, doduse situacija malo promjenjena jer su tad ovi drugi pravoslavni kristjani pomagali Vijetnamsku bracu, jer eto neprijatelj moga neprijatelja je meni prijatelj...iako su ovi drugi bili komunjare.
...Pa su onda nakon toga krscani napali Irak
...Pa nakon toga i Ceceniju...koja je htjela da se odcjepi pa eto...valjda i nije i jest...
...Pa da ti ne pricam sve one zlocine u Jasenovcu koje je jedan krst ucinio drugom krstu
...Pa onda opet one zlocine u Vukovaru koje je drugi krst ucinio ovom prvom


...eto brate nadam se da sam ti odgovorio bar malo....nije problem ako moderancija izbirse post...ali nadam se da sad razumijes bar malo svrhu tvog pitanja....et'.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 105 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs