banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 11:43

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Sep 2003, 16:36 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Jul 2003, 12:35
Postovi: 27
ne, ja nisam vjernik, jer ja ne vjerujem da bog ne postoji, ja sam UBIJEDJEN da bog ne postoji onoliko koliko razuman covjek moze biti ubjedjen u nesto sto ne moze dokazati(jer naravno, ne mozemo dokazati nesto sto ne postoji)-ja nisam siguran, ali sam ubijedjen da bog ne postoji. dakako ja znam da bi bog mogao postojati ali je NEUPOREDIVO veca mogucnost da on ne postoji, zato sto postoji mnogo razumnije i ubjedljivije objasnjenje pojavljivanja ideje o bogu u ljudskim umovima.
meni je ostavljen izbor da biram izmedju vjerovatnijeg i manje vjerovatnog i ja sam izabrao vjerovatnije.
ti meni savjetujes da otvorim svoje srce, a ja ti savjetujem da otvoris svoj um...mozes samo ucvrstiti svoju vjeru ili spoznati put istine
------
nemoj ni slucajno misliti da sam uvrijedjen, cak sam iznenadjen kako se o ovako "nezgodnoj" temi moze vrlo prijatno razgovarati uzevsi u obzir kakvih sve ljudi ima na ovom forumu:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Sep 2003, 17:52 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
scythe je napisao:
ja nisam siguran, ali sam ubijedjen da bog ne postoji


Tačno.
Ti nisi siguran već samo ubijeđen, ubijedio si sam sebe, a možda su ti i drugi pomogli u tome.

Citiraj:
cak sam iznenadjen kako se o ovako "nezgodnoj" temi moze vrlo prijatno razgovarati


Ova tema uopšte nije nezgodna.
Iskreni vjernici te nikad neće vrijeđati i na neke loše načine nagovarati da počneš vjerovati.

Kad je neko čvrsto ubijeđen da nema Boga onda su male šanse da će ga nešto što neko drugi napiše promijeniti u tom trenutku, veće su šanse da će do promjene u njegovoj svijesti doći usljed nekog događaja u životu...pa se onda možda i prisjeti šta su drugi pričali o tome...pa razmisli...pa...

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 05 Sep 2003, 22:14 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Jul 2003, 12:35
Postovi: 27
ti izgleda ne razumijesh sta znaci "ubjedjen"
-----
da li si ti procitao ishta shto sam ja napisao?
ja (kao sto mozes vidjeti) nisam ubijedjen bez razloga i postavio sam ovaj topic iskreno se nadajuci da cu dobiti neke interesantne odgovore koji u sebi sadrzavaju argumente. jos cekam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Sep 2003, 11:02 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
evo da dodam par svojih komentara...

hriscani vjeruju da je Biblija Bozija rijec...a u Bibliji na jednom mjestu ( u knjizi Postanja), pise...nakon stvaranja svjeta, "i sve bi dobro".
iz toga (izmedju ostalog) zakljucak da je to sto je Bog stvorio dobro i samim tim stvaralac dobar....no to je samo jedan od razloga za vjerovanje u to da je Bog dobar.

i jos nesto o...vjerovanju.

Isus kaze...vjeruj srcem.a tako i jeste, vjera je dozivljaj srca.

kad je vladika Nikolaj Velimirovic bio u drugom svjetskom ratu u njemackom zarobljenickom logoru Dahau, imao je zanimljiv razgovor sa jednim njemackim oficirom koji bih ja sad htio ispricati...

taj oficir ga je upitao..."vjerujete li vi u Boga?"
a vladika odgovori..."nevjerujem!"
ah...bas mi je drago"...rekne taj oficir. "drago mi je da jedan kulturan i obrazovan covjek nevjeruje u Boga, jer mene su od malena ucili da vjerujem u Boga i odgajali me u takvoj sredini, a sad u ovom Novom svjetu vidim da Boga nema"

a vladika mu odgovori na to..."i mene su kad sam bio mali ucili da vjerujem u Boga, i ja sma odrastao u istoj takvoj sredini, a sad, kad sam dosao u ovaj logor, vise nevjerujem da Bog postoji, sada to...ZNAM!

moje je misljenje a i mnogih teologa da cesto covjek mora da dozivi iznimnu sudbinu da bi poceo da vjeruje, odnosno kao u slucaju vladike Nikolaja, da ZNA da Bog postoji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Sep 2003, 13:55 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2003, 19:05
Postovi: 125
Lokacija: BGD
dobro ti rece "iznimna sudbina", jer je u Dahauu bio pocasni zatvorenik, zajedno sa jos jednim francuskim svestenikom, te napisao knjigu... bolje da je ne citiram.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Sep 2003, 01:02 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Dec 2002, 21:43
Postovi: 313
Lokacija: dolina mumijevih
ja kad sam ubjedjen u nesto, uvjek trazim sta bi me moglo ubjediti u suprotno. ja sam ateista kao i scythe. aj da pocnem prosipati svoje argumente

1. bog ne postoji
jel ga ko ikad vidio
napravio je (S)adama i (Sh)evu, ko je njega napravio
da bi ga marija napravila, morao je neko "umociti" u nju

2.bog postoji
recimo da ljudi prizivaju djavole
znaci postoji pakao
djavo se plasi krsta koji je obiljezje hriscanstva i hrista
--------------------------------------------------------------------
Citiraj:
Ti nisi siguran već samo ubijeđen, ubijedio si sam sebe, a možda su ti i drugi pomogli u tome.
e vader isti kurac ko da ja tebi kazem da je tebe neko ubjedio!! zar ne?

Citiraj:
Evo jedne istinite epizode koja se desila u jednom selu u sjeveroistočnom Potkozarju odmah nakon drugog svjetskog rata.
U jedno selo u zadružni dom došao je jedan mladi politkom (ondašnji komunistički "filozof" zadužen da "prosvjećuje" narod) i okupivši seljake počeo ih ubjeđivati da nema Boga.
Narod se počeo sablažnjavati i pitati ga:"Pa kako nema?"
A on je na to spremno odgovorio:" Pa jeste li vi ikada vidjeli Boga?"
Oni kažu:"Nismo."
"Onda ga i nema!" pobjednički će on.
Tada jedan starac inače poznat po čestitosti ali i mudrosti ustade:"Momče da ja tebe nešto pitam, jesi li ti ikad vidio svoj mozak?"
"Nisam deda," zbunjeno će mladi "mudrac".
"E pa onda ga i nemaš magarčino jedna!" reče i otpraši iz doma svojoj kući.
e kad covjeku prepolovis glavu sta ces vidjeti mozak ili boga?! e da jos neceg sam se sjetio VJERNICI zaboravio sam tacno koja je zapovjest kaz (mislim 3.)"ne pravi sebi idola niti kakvog ika nemoj mu se klanjati niti mu sluziti" pa je opet vjernik napravio ikonu kojoj se klanja. al je makar jedna stvar dobra kod ikona hrista... on lici na brata metalca \m/

da nije jebenog hriscanstva bilo ne bi zbog nekih glupih popova nevini ljudi zavrsavali na lomaci...



Citiraj:
Sometimes in the world as is you've
Got to shake the hand that feeds you
It's just like Adam says
It's not so hard to understand
It's just like always coming down on
Just like Jesus never came and


ova textic puno gotivim

puno srece u obecanoj zemlji... zvanoj.... raj[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 07 Sep 2003, 16:27 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Jul 2003, 12:35
Postovi: 27
evo jednih veoma interesantnih rijeci-Laibach-Abuse And Confession

Lord
Lord
Christ!

You've been
Sacrificed
Crucified
Sanctified
Glorified
Braised

Lord
Lord
God!

You've been
Sacrificed
Bilified
Demonised
Mortified
Shamed

You gave me flesh and blood
And the will and the way
To serve Thee, my Lord
Until Judgement day
It was written in stone
You had a mission to save
Why give me desire
Just to prove I'm depraved?

But were You not tempted, my Lord
When You became flesh?
Did Your desire not rise
At the sound of a woman's breath?

Lord
Lord
Christ!

You've been
Satirised
Sermonised
Scandalised
Terrorised
Cursed

Here I am
Damned
Cursed
Destroyed
It was written in the book
That You must die on the cross
And it was written
That I must betray You
Otherwise man would be lost
Would be lost

What about me?
Don't turn Your back on me

As it was written, so I must do
And this kiss on Your cheek
Proves my love for You

No greater love
Hath no man that I
Who would sacrifice eternity
For one kiss
For humanity
For humanity

Lord
Lord
Christ!

I've been

Satirised
Terrorised
Demonised
Scandalised
Damned

Why me, Lord
Was it because
I was Judas baptised?

Your mission has failed
Your mission has failed
Your mission has failed

You failed the word


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Sep 2003, 10:45 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Utopija
Citiraj:
Pakao u metaforicnom smislu Aharon, il' ti prisila da se ponasamo dobro, inace naknadno slede posledice.
I btw ja sam spomenuo pakao, plz citaj post-ove pazljivije. Saglasnost je uvek dobro dosla peace


Utopija, oprosti ako sam te krivo razumio, za saglasnost i mir sam uvijek :D :D !
Ako na neke stvari gledamo iz drugih uglova to ne znači da se naša stremljenja i djela moraju suprotstavljati, dapače, koliko mislim da se u stvari mnogo više slažemo nego što bi se to moglo na prvi pogled reći.

Kada se pogleda maličak drugačije, ni sam pakao nije toliko crn (sjeti se da su se mnoge velike ličnosti zabilježene u mudrim knjigama svjesno sa njim suočavale obično zbog ljubavi prema nekom ili nečemu) dokle god uviđamo da tek u crnini pakla svijetlost (ljubavi, čovjekoljublja i dobrote) dolazi do svog punog i pravog izražaja.
Razmisli malo o ovom. Nije pakao tek za zastrašivanje, on je sredstvo sticanja veoma upečatljivih i neizbrisivih u suštini pozitivnih iskustava (ako smo u stanju da ih tako prihvatimo).

Neki od najvećih duhovnjaka kroz istoriju (od kojih neke danas spominju kao svece) bili su u najcrnjim životnim stanjima i ogrezli u "paklenskom" životu, a bez tog iskustva nikada ne bi bili toliko "sveti" . Na muci se poznaju junaci; ako nema muke, nema ni junaka :D .
Samo mi svojim unutrašnjim stavom odlučujemo o tome da li ćemo iz takvih iskustava izaći bolji, jači i pročišćeniji ili ćemo upasti u bedaru, beznađe i mržnju i kivnost prema svemu i svačemu. Izbor je (uvijek) naš.

Scythe
Citiraj:
P.S. ooooops koju sam zapovijest sada prekrshio? aharone pomagaj tako ti boga:)


Nikada nisam čuo za Božiju zapovijest "Ne iznesi svoje mišljenje" :D .
Dapače, dokle god je zaista tvoje ono je (koliko znam) Njemu mnogo dragocjenije od nabubanih lekcija onih koji su se "vjere" prihvatili bez istinske unutrašnje odluke i svjesne i iskrene namjere. A u svoje vrijeme već će te On dovesti dokle treba, ako mu to dopustiš :D :D .

Citiraj:
dakako ja znam da bi bog mogao postojati ali je NEUPOREDIVO veca mogucnost da on ne postoji, zato sto postoji mnogo razumnije i ubjedljivije objasnjenje pojavljivanja ideje o bogu u ljudskim umovima.


Ovdje ću samo citirati Bleza Paskala (inače naučnika koji je dao svoj neizbrisiv doprinos na nekoliko naučnih polja) koji je svojevremeno zapisao ovo:
"Čovjek koji ne vjeruje u Boga mora da vjeruje u hiljadu nevjerovatnih stvari da bi to i ostao."

Babac
Citiraj:
da bi ga marija napravila, morao je neko "umociti" u nju

Nije. Da li si ikad čuo za vještačku oplodnju? Ako to ljudi danas mogu, može li to Onaj koji im je sve dao i svemu ih i naučio?
Citiraj:
e kad covjeku prepolovis glavu sta ces vidjeti mozak ili boga?!

Mozak naravno, koji izvrsno svjedočanstvo o svom Tvorcu. Problem je u tome što bi ti tu možda vidio samo sluzavu ljepljivu sivkastu masu, dok bih ja vidio savršenstvo kojem današnji najsavršeniji i najbolji računarski i kibernetski sistemi predstavljaju tek daleku daleku sijenku imitacije.
Čovječe, svaka muva koja ti možebiti dosađuje ovih dana je savršenstvo aerodinamike, optike i mnogih drugih nauka otkrivenih i još nepoznatih, a kamoli čovjek.
Bog je svuda oko tebe veoma vidljiv, s tim što ti možeš da odabereš da to ne vidiš.

Što se tiče ikona, slažem se, ali nekom su one potrebne jer mu je kao i tebi potreban opipljivi Bog da bi u njega vjerovali. Neka svako radi kako misli da je najbolje, ali neka bude svjestan da će biti pitan zašto. Ako bude umio dati valjan odgovor, u redu :D.

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Sep 2003, 11:04 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
aharon je napisao:
"Čovjek koji ne vjeruje u Boga mora da vjeruje u hiljadu nevjerovatnih stvari da bi to i ostao."

:D :D

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Sep 2003, 11:16 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
sumnjam da ja mogu nekog ubijediti u to da ima ili nema Boga.
Volio bih da mogu...
volio bih da mogu sebe otvoriti, i drugog otvoriti, pa onda sebe uliti u tog drugog i onda bi i taj drugi znao isto sto i ja...ali nemogu.

sve sto ja mogu je pisati ovde rijecima koje imam i nadati se da ce one biti dovoljne da zatalasaju necije jezero od duse.

volio bih da svako moze vidjeti ljepotu koju sam ja vidio i dozivjeti radost koju sam ja dozivio...ali nemogu.

sve sto ja mogu je biti i nadati se da ce neko osjetiti miris moje duse, udahnuti ga punim plucima i pustiti da ga taj miris ispuni.

zavidim onima koji su gorljivi u zelji da drugom pokazu sto sami nevide.
zavidim i onima koji su zedni da popiju drugog, pa sebe otvaraju i ocekuju kao zedan kisu.

ah da jos nesto...
mnogi rekose da su ateisti. mislim da tako nesto zapravo nepostoji...
u svima nama cuci vjernik i mislim da niko ovde nije da bi propovjedao nevjerovanje vec da bi trazio vjerovanje.

mnogo srece svima koji traze!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Sep 2003, 11:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 14:39
Postovi: 320
Lokacija: Bogu iza leda!
scythe je napisao:
zasto je bog "dobar" i po cemu se vidi da nas bog "voli" i zbog cega mi trebamo biti zahvalni njemu?



a cuj ovo...pa ko je rakao da je bog dobar...mozda je on neki mali zloco... :evil:
a mi njegove sluge i uziva dok se mi mucimo....cc

ko zna kako je to sve NIKO!!!!

That´s it!!!

_________________
Ljubav je smisao zivota, prica mi cojk dok cigaru za sankom mota


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Sep 2003, 11:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 14:39
Postovi: 320
Lokacija: Bogu iza leda!
[quote="babac"]ja kad sam ubjedjen u nesto, uvjek trazim sta bi me moglo ubjediti u suprotno. ja sam ateista kao i scythe. aj da pocnem prosipati svoje argumente

1. bog ne postoji
jel ga ko ikad vidio
napravio je (S)adama i (Sh)evu, ko je njega napravio
da bi ga marija napravila, morao je neko "umociti" u nju

2.bog postoji
recimo da ljudi prizivaju djavole
znaci postoji pakao
djavo se plasi krsta koji je obiljezje hriscanstva i hrista
--------------------------------------------------------------------




8) 8) 8)

_________________
Ljubav je smisao zivota, prica mi cojk dok cigaru za sankom mota


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Sep 2003, 16:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 08 Mar 2003, 19:33
Postovi: 911
Lokacija: Banjaluka
Zanice, Bog postoji i ne valja se "bacati" na njega!
To sto ga niko nije vidio je bas najveci izvor vjere!
Znaci treba vjerovati!

Nemoj se ti sad ljutiti na svoju ljubav sto te ovako sad malo kritikujem!

Poljubac Zani

_________________
Sasa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2003, 19:10 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Jul 2003, 12:35
Postovi: 27
Citiraj:
Nikada nisam čuo za Božiju zapovijest "Ne iznesi svoje mišljenje" .


molim te, nemoj ovako gnusno izvrtati moje rijeci i upropastavati moj fazon :D
----
u slucaju da zaista nisi razumio, mislio sam na "ne spominji uzalud ime gospoda boga svoga"
----
----
ljudi nemaju objasnjenja za mnooooogo stvari i jedina alternativa im je da vjeruju, ali kad vec imaju izbor izmedju razumnog zakljucivanja i vjerovanja, postupicemo mnogo primjerenije jednom ljudskom bicu ako budemo koristili svoj mozak...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2003, 19:56 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Zaista nisam razumio.
Nemoj odmah da se vrijeđaš.
Samo sam pokušao na duhovit način opovrgnuti kod mnogih prisutno mišljenje da je vjernik obavezno čovjek skučenih shvatanja i da nije fleksibilan. To je sve.
Po mom mišljenju i iskustvu istinski duhovna osoba nikad nije skučena ni zadrta. Samo onaj ko ima istinski čvrst temelj smije da se otisne svugdje i da ispituje svašta, mada zna i svoje granice jer ih svi imamo (još uvijek).

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 11 Sep 2003, 22:25 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Jul 2003, 12:35
Postovi: 27
nema veze...batali:)
nisam se uvrijedio ni u kom slucaju...samo sam se salio


Poslednji put menjao scythe dana 12 Sep 2003, 18:22, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Sep 2003, 08:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Feb 2002, 01:00
Postovi: 4990
Lokacija: B.Luka
Scythe, nece tebe niko da obesi,
Aharone, da svi idu kroz trnje, ali neki namerno se jos vise zarivaju u to trnje, misleci da ce time postati naknadno jos bolji, ali ko im to tvrdi, nije sve u tom da se svo ili vecim delom svo zlo prezivi da bi se postao bolji, veci, dusevniji i vernik. :-? :D
Rio, ti rece da u svakom cuci vernik, to je istina, samo vernik u sta??Ja verujem u inteligenciju i energiju i to je sve. Btw pod energijom ne podrazumevam svoju verziju boga.
Mislim da vernik ( mislim na one koje veruju u boga) prvo mora da veruje u sebe, da izgradi sta je on, a onda da veruje u nekakvog boga, imaginarnog od strane crkve ili samog sebe.
:angel: :angel: :fadein:

_________________
Nature has fixed no limits on our hopes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Sep 2003, 10:44 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
scythe je napisao:
pored svih ovih vjerskih fanatika koji 'oce da me lincuju


Niko neće da te linčuje iako imam osjećaj da bi ti to baš želio. Ti bi želio da ti se ovde vjernici žestoku usprotive i da se zakuha žestoko prepucavanje. Ali kao što vidiš od toga nema ništa i drago mi je zbog toga.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Sep 2003, 18:21 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 28 Jul 2003, 12:35
Postovi: 27
NE NE NE NE I NE, nisam mislio to sto vader kaze, samo sam se malo salio(jel iko primijetio smiley na kraju)
...ok, ok i nije previse smijesno, ali zaista mi nije jasno kako je vader mogao to tako ozbiljno da shvati...u svakom slucaju obrisacu to prije sto se pojavi jos neko sa amputiranim osjecajem za humor:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Sep 2003, 19:28 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
scythe je napisao:
u svakom slucaju obrisacu to


Ovako se ne radi. Ako neko drugi komentariše tvoj post a on ne sadrži uvrede, psovke i slično onda ne treba da ga edituješ. Dovoljno bi bilo da si rekao da si se šalio.

A što se tiče toga što sam rekao odmah da ti kažem da me nije samo tvoj zadnji post na to ponukao, takav osjećaj sam imao od početka ove teme.

I još nešto, ljudi ponekad i u šali kažu ono što zaista misle.

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs