banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 17 Jun 2024, 00:02

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Avg 2011, 08:35 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Šerijatsko pravo u BiH ne postoji, postoje samo preporuke IZ, te preporuke imaju snagu serijata samo onoliko koliko individualac hoce da ih se pridrzava.
Iz u BiH ne posjeduje legitimnu niti legalnu vlast na osnovu koje bi mogla da primora pojedinca da se pridrzava serijatskih normi, ...nema legalni aparat prinude...

Slično je sa mnogim fetvama i pravilima i preporukama....ako ih se pojedinac nece sam drzati...nemoze mu niko nista...(mislim od IZ ).

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2011, 20:02 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Sep 2011, 22:40
Postovi: 92
У Босни и Херцеговини не постоји званични шеријат на снази. Али требало би да се узме у обзир да на пријесто бошњачких политичара долазе само они који добију од локалних имама у џамијама благослов - похвалу. Ако реис Церић похвали Силајџића да је био добар, да је доста урадио на стварању тзв. ,,националне државе која припада Бошњацима'' како он то вели, онда Хари и дође на власт, ако га не похвали онда нема ништа од тога.

Свој став да Муслимани (како је говорио Алија) и Хришћани не могу да дијеле заједнички простор, а данас то говори и ИЗ БиХ са ИЗ Рашка (само што сада употребљавају категорију ,,Бошњак'' умјесто ,,неопредјељен и Муслиман'') јасно изражава и врховни политички бошњачки естаблишмент на челу са реисом Церићем.

Да ли знате да је у сарајевским вртићима и установама забрањен Дјед Мраз ? Да ли знате да бошњачке Сарајлије када у децембру или јануару виде ђеда на улицама, да га гађају ,,пећинама'' ? Да ли знате да се у ФБИХ обављају колективна шеријатска вјенчања која финасирају Арапи и остали муслимани ? Да ли знате да на територији ФБИХ постоји читав низ села (углавном екс-српски и хрватски) чије су становнике (немуслимане) протјерали Бошњаци за вријеме рата, и уселили своју ,,браћу по вјери'', те да су та ,,браћа'' у тим селима основали мини шеријатске државе гдје се школство, судство и остали државни институти уређени по шеријатском принципу ?

_________________
'' !3 ЕЛ Кондор Пада 3! ''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2011, 20:23 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Sep 2006, 09:31
Postovi: 2209
I kako se onda kraj zivog Reisa, bezboznik crveni Zlaja profulja na prvo mjesto? Nesto ti ne stima tu...

_________________
Da se pitalo većinu, još bismo bili na istom baobabu u Africi, jahali grane i krezavo se smijali onoj budali s vizijom što je sišla dolje, umislivši da može hodati na dvije noge i polugom zatući mamuta...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2011, 20:56 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Kad muslimani u Bosni budu takvi muslimani koji će uvesti šerijat, ja ću istog momenta preći na islam.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Sep 2011, 21:42 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
imp. Aleksandar III je napisao:
Свој став да Муслимани (како је говорио Алија) и Хришћани не могу да дијеле заједнички простор, а данас то говори и ИЗ БиХ са ИЗ Рашка (само што сада употребљавају категорију ,,Бошњак'' умјесто ,,неопредјељен и Муслиман'') јасно изражава и врховни политички бошњачки естаблишмент на челу са реисом Церићем.


Raste ti nos...:D nisi ti ni pipn'o gradivo "Islam između istoka i zapada" niti "Islamsku deklaraciju" tako da si talambus...et'.

Da ne trošim više bite....

old fashion men je napisao:
Kad muslimani u Bosni budu takvi muslimani koji će uvesti šerijat, ja ću istog momenta preći na islam.


Jako dobra rečenica...jako dobro rečeno.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2011, 13:01 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Sep 2011, 22:40
Postovi: 92
old fashion men je napisao:
Kad muslimani u Bosni budu takvi muslimani koji će uvesti šerijat, ja ću istog momenta preći na islam.


Нећеш моћи, јер те неће бити ...


#Oficir s ruzom

Не разумијем сврху твога поста, да спамујеш, или покушаваш да се бавиш предвиђањем, пророчанствима и осталим сатанистичким активностима модерног доба ?

_________________
'' !3 ЕЛ Кондор Пада 3! ''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2011, 14:16 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
imp. Aleksandar III je napisao:
#Oficir s ruzom

Не разумијем сврху твога поста, да спамујеш, или покушаваш да се бавиш предвиђањем, пророчанствима и осталим сатанистичким активностима модерног доба ?


Baljezgariš bolan, baljezgariš...eto 'oćeš i to da ti prevedem još jednostavnije....trabunjaš o nepostojanju suživota između hrišćana i muslimana...i još da je to zagovarao Aljo, pa trabunjaš o raznoraznim vjersko-huškačkim motivima islamske zajednice pa nekakva sela spominješ...ne zelim se upecati na tvoj extremizam....ali očito hoću, evo već se vidim da raspravljamo ko je i gdje više ubijao muslimana, kršćana, kako i kada, ko i gdje je više pomlatio i vjerskih objekata i kako i kada i tako dalje i tako blize...mozemo o tome ali nije to tema...nego...ajmo konkretno...reci ti meni zlato moje jel ti svetkuješ svetog dedicu mraza ???? Jel ti nastojiš da zivis po zakonu Isusa i Mojsija, ikako pa makar malo...ili si se upustio u more rimskog prava...

@Spavaču vidiš da ima indijanaca i u RS...:D

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2011, 17:50 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Avg 2009, 19:25
Postovi: 3711
Puno mi srce kad vidim da se manijaci različitih religijskih opredjeljenja lako pronađu u zajedničkom fanatizmu.
Kako se usuđujete da prinosite žrtvu lažnom bogu deda mrazu o pagani i nekrsti!!!

_________________
Ljubomorne dushe mogu da ga pushe! Alky je unikat zoka je dooplikat :P <3 !


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Sep 2011, 23:46 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Sep 2011, 22:40
Postovi: 92
Oficir s ruzom je napisao:
imp. Aleksandar III je napisao:
#Oficir s ruzom

Не разумијем сврху твога поста, да спамујеш, или покушаваш да се бавиш предвиђањем, пророчанствима и осталим сатанистичким активностима модерног доба ?


Baljezgariš bolan, baljezgariš...eto 'oćeš i to da ti prevedem još jednostavnije....trabunjaš o nepostojanju suživota između hrišćana i muslimana...i još da je to zagovarao Aljo, pa trabunjaš o raznoraznim vjersko-huškačkim motivima islamske zajednice pa nekakva sela spominješ...ne zelim se upecati na tvoj extremizam....ali očito hoću, evo već se vidim da raspravljamo ko je i gdje više ubijao muslimana, kršćana, kako i kada, ko i gdje je više pomlatio i vjerskih objekata i kako i kada i tako dalje i tako blize...mozemo o tome ali nije to tema...nego...ajmo konkretno...reci ti meni zlato moje jel ti svetkuješ svetog dedicu mraza ???? Jel ti nastojiš da zivis po zakonu Isusa i Mojsija, ikako pa makar malo...ili si se upustio u more rimskog prava...

@Spavaču vidiš da ima indijanaca i u RS...:D


Када би се закључивало на основу твојих ставова и мишљења, прво што човјеку падне у етер мозга, рекао бих, да си ти изгубљен у времену и простору. Иако си написао гомилу небулоза, сада овим постом опет потврђујеш да ти ,,предвиђање и пророчанства'' баш и нису страна.

Алија Изетбеговић се родио као Србин, родитељи су му били Срби, чак се и сам изјашњавао као Србин, све док није упао у кругове исламских екстрема - како ти кажеш. Иначе, већ поменути, је познат као главни ,,гост'' падинске скеле, а и суд га је проглашавао у више наврата идентификујући као ,,пријетњу братству и јединству Народа и Народности социјалстичке Југославије'' ... Да је, опет, поменути заиста био прјетња држави и безбједности, говори и његов став који је јавно изнио ,,Ми ћемо жртвовати МИР''. Како је он тада говорио да ,,Муслимани'' (није помињао никакве ,,Бошњанце'' , него ,,Муслимане'') морају да се одазову ,,путу који води до Алаха'' јер само тако ,,Муслимани'' могу себи пронаћи сигурну егзистенцију. Добро су нама познати његови ставови да ,,ислам више није ствар која може да се игнорише'' те да ,,Босна треба да се зове Муслиманија према најбројнијем народу Босне'', те да у БиХ треба увести шеријат. ИЗ БиХ данас такође понавља исте ставове везано за шеријат, а и сама Федерација у појединим својим дјеловима томе и нагиње гдје нпр. забрањен ,,Ђед Мраз'', гдје је забрањено носити црквене мантије, гдје је забрађено, како кажу Сарајлије својим шатро језиком, ,,дернечити током светог мјесеца Рамадана, и уопште поста'', како ИЗ нон-стоп апелује да муслимани у Босни ,,не смију славити ђаволске ствари'' ... Не би ме изненадило да једног дана забраните и женама возити ауто, а да казна буде каменовање као у Ирану ...

Што се тиче новог ,,суживота и братства-јединства'' то је само могло док су Срби били будале па у својим државама муслиманима давали већа права него што данас имају у својим ,,националним'' државама. Бошњаци/Муслимани, су имали већа права, него што данас имају у уставу Федерације...
Што се тиче мулти-кучтурализма, прочитај мало шта о томе кажу ,,светци'' из ЕУ, прочитај шта о томе каже Ангела Меркел, Дејвид Камерон, Никола Саркози, Вилдерс и други ,,Европејци'' :) ... Можда након тога не будеш више изгубљен у времену и простору. Оно што су Срби говорили 80-тих и 90-тих, тек сада се почело емитовати по француским, норвешким, чешким, шведским, данским, словачким, шпанским тв. станицама ... И вријеме је било ...

Срећа па постоји Република Српска, изборили смо се за Њу, гдје је свим грађанима дозвољено да славе и Исуса, и Мојсија, и Алаха ,а и Дједа Мраза... У РС никада неће бити уведен, да ли дјелимично, да ли потпуно шеријат, Република Српска је европска и демократска...

_________________
'' !3 ЕЛ Кондор Пада 3! ''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2011, 00:17 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
imp. Aleksandar III je napisao:
Република Српска је европска и демократска...

Nećemo se usrećiti sa tim, kao što nismo ni do sada.
Republika Srpska treba da bude nešto sasvim treće, nešto sasvim novo. A onda i cijela Bosna. A onda i šire...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Sep 2011, 19:04 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Pa ovako...prije svega ne krivim tvoje jadno mišljenje lokaca...sve bi se svelo na dobru staru "naduo se balvan pa dobio srce"...ali se podsjetih na jedan slučaj od prije nekih 2-3 mjeseca na ovom podforumu gdje je bila ajmo je tako nazvati neka čistka talambusa poput tebe, neki su zaslužili ban, a neki jak ukor...između ostalih i ja (našo sam se u svom onom krkanluku) jer smo se fakat bili opustali na sve, i onako, kao kakvi takvi vjernici upustili se u rasprave tipa " ko s svojom vjerom moze jace pljunti na drugu"....

Kod tebe nije moj prijatelju problem s vjerom , nego je kod tebe problem cistog fašističkog nacionalizma...jer vidis ovo je podforum dohovnosti i religije a ne rasprava o Aliji niti bilo kojim predsjednicima bilo koje drzave...ali eto ...jako mi je zao ali na neke velikosrpske ideje nisam toliko imun i ne mogu ih prećutati....ajmo redom...(izvinjenje pravoslavcima jer ovo doista nema veze s vjerom nego s veličanjem svog naroda i svog nacionalizma )....dakle....

imp. Aleksandar III je napisao:
Алија Изетбеговић се родио као Србин, родитељи су му били Срби,


Malo ali samo malo bilografije.....:D

"Rođen 8. augusta 1925. godine u Bosanskom Šamcu, bosanskom gradiću u sklopu tadašnje Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca, u familiji bogatih zemljoposjednika koji su se originalno doselili iz Beograda; preminuo 19. oktobra u Sarajevu). Polovinom 19. vijeka, njegovim precima je bilo oduzeto svo vlasništvo nad zemljom, te su bili istjerani iz Beograda nakon konstitucionalne odredbe u kojoj je uvedena zabrana da muslimani, jevreji i romi žive u tom gradu. 1928. godine, njegovi preci se sele iz Bosanskog Šamca, gdje Izetbegović završava mušku realnu gimnaziju."

Ali eto radi budaleštine ćemo uzeti da je Alija bio SRBIN...ako je bio....de mi matare ti odgovori "Sto ste ga istjerali iz matice Srbije....sto ste njegovim roditeljima oduzeli imovinu???" Sto ga niste kao Srbi zadrzali, pa mjesto Alije imali Aleksandra ???
Koji to narod istjerava vlastiti narod iz vlastite domovine??? Ima takvih naroda, ali i Srbi su među njima.

Opet podvlačim ( jer ulazimo u zabranjenu zonu)...ovo nije moje lično misljenje, ne zelim s njim povrijediti niti napadati nikog od pravoslavaca, samo postavljam logička pitanja frajeru imp. Aleksandru III.

imp. Aleksandar III je napisao:
Иначе, већ поменути, је познат као главни ,,гост'' падинске скеле, а и суд га је проглашавао у више наврата идентификујући као ,,пријетњу братству и јединству Народа и Народности социјалстичке Југославије'


Ako alaudiras na Kazneno popravni zavod "Padinska Skela" tu ti je opet problem s novinama koje si kopirao...jer vidis kad je Alija rahmetli osuđen bio je na prisilnom radu gradeci zgradu CKSKBiH...e sad ako se ta zgrada gradila negdje oko Beograda a ne negdje oko Sarajeva, onda je Beograd dio Bosne i Hercegovine a nikako Srbije????-----kontaktiraj gografiju i urednika tog članka kojeg kopiras pa se konsultiraj....

Kad je Alija Izetbegović osuđen po drugi put ali ovaj put za pisanje djela "Islamska deklaracija" koju sam ti odmah gore spomenuo al je ti nisi ni pipno (iako bi trebo jer je to djelo napisao Alija SRBIN iz Srbije ...trebo si se malo pozanimati za literaturu svog brata)...tad je sluzio u Foči...koja je opet po tvojoj geografiji u srcu tadašnje Srbije a niko na istoku Bosne i Hercegovine....fulaš brate svejedno mi je Tite mi.

P.S. Alija se nije borio protiv bratstva i jedinstva kao ideje nego protiv komunizma i ateizma (zbog toga i piše pomenuta djela).

imp. Aleksandar III je napisao:
... Да је, опет, поменути заиста био прјетња држави и безбједност.



Kao da citam izvještaj UDBE..."prijetnja drzavi i bezbjednosti (čudno ali ne pišeš ekavicu :D )

imp. Aleksandar III je napisao:
говори и његов став који је јавно изнио ,,Ми ћемо жртвовати МИР''.


Kad je reko, gdje, ko je snimio, ko je zapisao, ko je rekao da je on rekao???? ne budali već reci neki argument u smislu znaš, ono datuma, mjesta , vremena itd..Znaš jedne prilike (to je gledala čitava Bosna i Hercegovina) je ratni zločinac Karadžić (koji je inače bio musliman,a i roditelji su mu bili muslimani sve dok se nije počeo družiti s extremnim srbima i prešao u Srbe rekao ) :" Nemojte da mislite da nećete odvesti BIH u pakao, a muslimanski narod možda u nestak, jer muslimanski narod ne može da se odbrani ako bude rat ovde. Al je brat Radovan koji je imao prije prelaska na pravoslavlje ime Rašid, slagao, zato smo ga se mi muslimani odrekli i tuzili ga JEVROPI....(sarkastična izjava jel da???)

imp. Aleksandar III je napisao:
'. Како је он тада говорио да ,,Муслимани'' (није помињао никакве ,,Бошњанце'' , него ,,Муслимане'') морају да се одазову ,,путу који води до Алаха'' јер само тако ,,Муслимани'' могу себи пронаћи сигурну егзистенцију.


niti ja nigdje ne spominjem Bošnjake niti Bošnjance to je za mene budaleština, ...i ja isto tako i sada govorim da Muslimani moraju da se odazovu Allahu Uzvišenom jer samo tako jedan musliman moze da dođe do sreće ovog i onog svijeta....

imp. Aleksandar III je napisao:
Добро су нама познати његови ставови да ,,ислам више није ствар која може да се игнорише'' те да ,,Босна треба да се зове Муслиманија према најбројнијем народу Босне'', те да у БиХ треба увести шеријат.



Kome NAMA??? TI kao kakav predstavnik svih VAS??? Samoproglašeni , naravno...ili postoji mogućnost da ti to sam sebe persiraš ???
i Nravno Islam nije i nikad bila stvar koja moze da se ignoriše, svaki musliman je budala koji tako misli.....a svaki pravoslavac je budala koji misli da je pravoslavlje stvar koja moze da se ignoriše...katolik isto tako...
Muslimanija veliš...A ja mislim da se RS treba zvati Dodikistan ??? Sta veliš ? Muslimanija...Veliika Zelena Muslimanijska Džemahirija ili skraćeno VZMDŽ...:D

imp. Aleksandar III je napisao:
, те да у БиХ треба увести шеријат.


Iako u Ustavu IZ postoji odredba na prvoj stranici koja kaze da su muslimani duzni da se povinuju Ustavu BiH...lično sam protiv te odredbe ali je Rejs uveo u Ustav IZ...pa će biti moj rođo da je Rejs veći sekularist od tebe....:D

imp. Aleksandar III je napisao:
ИЗ БиХ данас такође понавља исте ставове везано за шеријат, а и сама Федерација у појединим својим дјеловима томе и нагиње гдје нпр. забрањен ,,Ђед Мраз'', гдје је забрањено носити црквене мантије, гдје је забрађено, како кажу Сарајлије својим шатро језиком, ,,дернечити током светог мјесеца Рамадана, и уопште поста'', како ИЗ нон-стоп апелује да муслимани у Босни ,,не смију славити ђаволске ствари'' ... Не би ме изненадило да једног дана забраните и женама возити ауто, а да казна буде каменовање као у Ирану ...


1) Pročitati Ustav IZ

2) U mojoj kući je šerijat

3) U mojoj kući je zabranjen Đed Mraz

4) U mojoj kući je zabranjeno nositi crkvene mantije članovima familije...:), ali bujrum svakom pravoslavcu koji dođe kod mene na kahvu u mantiji
naročito za bajram, iskreno bi me veselilo....:D

5) Za vrijeme Ramazana se kod mene ne derneči nego posti i pojačano ibadeti

6) Kod mene se ne slave đavolske stvari

7) Zabrana voznje zenama je u Arabiji i tamo je aktuelna ta zabrana, a i Arabljani su nam blizi jer smo suniti dok su Iranci šije...veze ti nemaš o 1 milion ljudi koji zive u istoj drzavi kao i ti...veze

imp. Aleksandar III je napisao:
Што се тиче новог ,,суживота и братства-јединства'' то је само могло док су Срби били будале па у својим државама муслиманима давали већа права него што данас имају у својим ,,националним'' државама. Бошњаци/Муслимани, су имали већа права, него што данас имају у уставу Федерације...
Што се тиче му


Hvala ti na pravu 11.07.1995. ....http://bs.wikipedia.org/wiki/Genocid_u_Srebrenici

imp. Aleksandar III je napisao:
Можда након тога не будеш више изгубљен у времену и простору. Оно што су Срби говорили 80-тих и 90-тих, тек сада се почело емитовати по француским, норвешким, чешким, шведским, данским, словачким, шпанским тв. станицама ... И вријеме је било ...


Zaboravio si napomenuti "sveca" Anders Behring Breivik :D....http://www.tacno.net/Novost.aspx?id=8599

imp. Aleksandar III je napisao:
Срећа па постоји Република Српска, изборили смо се за Њу, гдје је свим грађанима дозвољено да славе и Исуса, и Мојсија, и Алаха ,а и Дједа Мраза... У РС никада неће бити уведен, да ли дјелимично, да ли потпуно шеријат, Република Српска је европска и демократска...


Sreća da postoji Republika Srpska...muslimanska drzava u kojoj se ruši Ferhadija, a crkva se gradi u dvorištu Fate Orlović...sreća da postoji RS u kojoj ništa manje fundamentalaca nego sto ih ima u F BiH, sreća što postoji RS ...da, RS je potpuno demokratska i potpuno Evropska....više je evropska od same Evrope, ali imate muslimane, dok imate muslimane ne mozete biti Evropski..."Svi imaju svoje juznjake " sto bi reko Đuro...:D

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2011, 01:51 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Sep 2011, 22:40
Postovi: 92
Oficir s ruzom je napisao:
..."ko s svojom vjerom moze jace pljunti na drugu".... Kod tebe nije moj prijatelju problem s vjerom , nego je kod tebe problem cistog fašističkog nacionalizma...jer vidis ovo je podforum dohovnosti i religije a ne rasprava o Aliji niti bilo kojim predsjednicima bilo koje drzave...ali eto ...jako mi je zao ali na neke velikosrpske ideje nisam toliko imun i ne mogu ih prećutati....ajmo redom...(izvinjenje pravoslavcima jer ovo doista nema veze s vjerom nego s veličanjem svog naroda i svog nacionalizma )....dakle....


Ниједног тренутка нисам доводио у контекст своју лијепу православну вјеру са шеријатским законом који се партикуларно примјењује у заједници БиХ, и субдијарно у Федерацији. Прије свега, када говоримо о овој теми немогуће је да се не додаткенемо политике, јер само право не може да постоји без политичког утицаја, а шеријат је сигурно један од великих правних система.

У мојим постовима се нигдје не провлачи ниједна теза која може да се доведе у везу са фашизмом и нацизом. Барем кроз историју је доказано српски, црногорски отпор фашистима, док су други га у краљевој југи дочекали раширених руку... Никада ми нисмо имали СС или Хандџар дивизије.

Oficir s ruzom je napisao:
Malo ali samo malo bilografije.....:D

"Rođen 8. augusta 1925. godine u Bosanskom Šamcu, bosanskom gradiću u sklopu tadašnje Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca, u familiji bogatih zemljoposjednika koji su se originalno doselili iz Beograda; preminuo 19. oktobra u Sarajevu). Polovinom 19. vijeka,njegovim precima je bilo oduzeto svo vlasništvo nad zemljom, te su bili istjerani iz Beograda nakon konstitucionalne odredbe u kojoj je uvedena zabrana da muslimani, jevreji i romi žive u tom gradu. 1928. godine, njegovi preci se sele iz Bosanskog Šamca, gdje Izetbegović završava mušku realnu gimnaziju."


Ево сада видим зашто ви немате научнике типа интелектуалног Теслу, Пупина, Миланковића, Јовановића, Лукића, Панчића, Ћоровића, ваша надри историја је крајње тенденциозна и само служи да би се дошло до одређених циљева. И ово твоје писање крајње исконструисани ,,чињеница'' је крајње срамотно, ал' шта ћеш говорити некоме ко никада није сазнао низашто осим за лаж. Југославија је, а и Краљевина Србија, била једна од ријетких земља тога периода Европе која је својим становницима пружала најшира права увјерења, и испољавања истих... Сам устав краљевине од 1888. (овај устав имаш на нету) године је категорички дао право Мојсијевцима на вјероисповједање. А корисно је поменути да је данас Јеврејима у Федерацији одузето свако право.

А што се тиче тјерања ,,Рома и муслимана'', па тјерани су они Роми муслиманске вјероисповјести који су служили као сатрапе турском окупатору, као што је и тјерано оно српско становништво које је прешло на ислам, те се почело прозивати ,,Турцима'' одн. они који су ,,продали вјеру за вечеру'' ... И то је сасвим уреду...

Oficir s ruzom je napisao:
Ali eto radi budaleštine ćemo uzeti da je Alija bio SRBIN...ako je bio....de mi matare ti odgovori "Sto ste ga istjerali iz matice Srbije....sto ste njegovim roditeljima oduzeli imovinu???" Sto ga niste kao Srbi zadrzali, pa mjesto Alije imali Aleksandra ??? Koji to narod istjerava vlastiti narod iz vlastite domovine??? Ima takvih naroda, ali i Srbi su među njima. Opet podvlačim ( jer ulazimo u zabranjenu zonu)...ovo nije moje lično misljenje, ne zelim s njim povrijediti niti napadati nikog od pravoslavaca, samo postavljam logička pitanja frajeru imp. Aleksandru III.


Што се тиче ,,Алије'' он је у овај пост ушао из простог разлога јер је он имао намјеру да истјера све немуслимане, да заведе владавину назадног шеријата, и да коначно убије Босну и назове је ,,Муслиманјом'' ... А што се тиче наводног ,,одузимања'' имовине, узмиајући криминални досије тог терористе, разлога би могло да буде милион. А и какав је Аљо карактер, свједочи и то да је био члан ,,Хандџар дивизије'' ...

Oficir s ruzom je napisao:
Ako alaudiras na Kazneno popravni zavod "Padinska Skela" tu ti je opet problem s novinama koje si kopirao...jer vidis kad je Alija rahmetli osuđen bio je na prisilnom radu gradeci zgradu CKSKBiH...e sad ako se ta zgrada gradila negdje oko Beograda a ne negdje oko Sarajeva, onda je Beograd dio Bosne i Hercegovine a nikako Srbije????-----kontaktiraj gografiju i urednika tog članka kojeg kopiras pa se konsultiraj....
Kad je Alija Izetbegović osuđen po drugi put ali ovaj put za pisanje djela "Islamska deklaracija" koju sam ti odmah gore spomenuo al je ti nisi ni pipno (iako bi trebo jer je to djelo napisao Alija SRBIN iz Srbije ...trebo si se malo pozanimati za literaturu svog brata)...tad je sluzio u Foči...koja je opet po tvojoj geografiji u srcu tadašnje Srbije a niko na istoku Bosne i Hercegovine....fulaš brate svejedno mi je Tite mi.


Нешто ти тај ,,Аљо'' пуно био у затвору. А његов ,,литерални'' рад представља прави примјер, својеврстан ,,водич'' илсамског екстремизма - како доћи до шеријатске државе у БиХ. Као што видимо, у Федерацији се више и не славе међународни празници, сваки дан им по кућама хапсе момке од 20 година јер илегално посједују само ,,20'' кг. експлозива, неки дан би на ТВ, ухапсили неког Мурадифа због скривања 7 кг. експлозива, а у овом мјесецу смо имали аферу тзв. ,,11 тона'' експлозива који је настао уништавањем минско-експлозивних средстава, без трага се изгубио у некој од сарајевских хала ... Па се онда чудимо откуд нам ,,Бугојно'' и сл.

Oficir s ruzom je napisao:
P.S. Alija se nije borio protiv bratstva i jedinstva kao ideje nego protiv komunizma i ateizma (zbog toga i piše pomenuta djela).


Мислим да сте ви политику ,,исламског екстремизма'' прескупо платили, надам се да имате сада имало памети ...

Oficir s ruzom je napisao:

Kad je reko, gdje, ko je snimio, ko je zapisao, ko je rekao da je on rekao???? ne budali već reci neki argument u smislu znaš, ono datuma, mjesta , vremena itd..Znaš jedne prilike (to je gledala čitava Bosna i Hercegovina) je ratni zločinac Karadžić (koji je inače bio musliman,a i roditelji su mu bili muslimani sve dok se nije počeo družiti s extremnim srbima i prešao u Srbe rekao ) :" Nemojte da mislite da nećete odvesti BIH u pakao, a muslimanski narod možda u nestak, jer muslimanski narod ne može da se odbrani ako bude rat ovde. Al je brat Radovan koji je imao prije prelaska na pravoslavlje ime Rašid, slagao, zato smo ga se mi muslimani odrekli i tuzili ga JEVROPI....(sarkastična izjava jel da???)


Нажалост, тај радован је био у праву, и заиста муслимани претворише БиХ у пакао ...

Oficir s ruzom je napisao:
niti ja nigdje ne spominjem Bošnjake niti Bošnjance to je za mene budaleština, ...i ja isto tako i sada govorim da Muslimani moraju da se odazovu Allahu Uzvišenom jer samo tako jedan musliman moze da dođe do sreće ovog i onog svijeta....


Да, баш зато ви убисте српског и босанског краља Стефана Томашевића под Бобовцем 1463. године са вашом ,,браћом'' Турцима... Јер је сирот, био ,,невјерник'' ,а мале краљевиће одведоште у Анадолију, у робство, а Принцезу Катарину протјераште у Дубровник, те онда побиште све остале усправне и побочне наслједнике Краља ...

Oficir s ruzom je napisao:
Iako u Ustavu IZ postoji odredba na prvoj stranici koja kaze da su muslimani duzni da se povinuju Ustavu BiH...lično sam protiv te odredbe ali je Rejs uveo u Ustav IZ...pa će biti moj rođo da je Rejs veći sekularist od tebe....:D


Reis Cerić bi ugradio šerijat u Ustav BiH


Slika

Poglavar Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini Mustafa Cerić izjavio je da šerijat treba institucionalizirati kao sastavni dio prava muslimana, prije svega u otvaranju rasprave o ustavnim promjenama u zemlji...

'Šerijat je za muslimana moralni kod koji ga potiče da čini dobro i da se kloni zla. To nije u suprotnosti s državnim ustavom, koji ima cilj osigurati prava svih ljudi bez obzira na vjeru i naciju te osigurati mir i sigurnost u kući, na poslu i na ulici.

Nije toliko važno kako ćemo zvati ustav, važno je da taj ustav jamči, štiti i razvija vrijednosti bez kojih nema zajedničkog života među ljudima i narodima', rekao je reis Cerić u predavanju na Katoličkoj akademiji u Berlinu, govoreći o temi 'Šerijat i muslimanski društveni dogovor u Europi', prenosi Večernji.hr.

Reis Cerić je pritom 'načelno' poručio da šerijat nije državni ustav, no istodobno je svoje zagovaranje institucionaliziranja vjerskog koda ponašanja muslimana u najviši akt države povezao sa stradanjima Bošnjaka u Srebrenici! 'Za žrtve genocida u Bosni i Hercegovini bilo je najvažnije da su ostali živi. Zato strahovi koji se šire po Europi nemaju uporište, jer u Srebrenici nije bilo šerijata', naglasio je poglavar Islamske zajednice.

To je kontinuitet promišljanja poglavara Islamske zajednice u BiH, koji je ranije zagovarao da svi muslimani u Europi imaju jedinstvenog vjerskog i političkog vođu. Takve inicijative i ranije su bile prisutne u dijelu bošnjačke politike BiH. Jedna od najozbiljnijih je izražena i u pisanju pokojnog bošnjačkog lidera Alije Izetbegovića, koji je otvoreno progovorio o muslimanskom pitanju kroz Islamsku deklaraciju.

Šerijat se odnosi na skup pravila, odredbi, učenja i vrijednosti koja upravljaju osobni i društveni život muslimana, čije je izvorište u svetoj knjizi muslimana Kuranu. Šerijat propisuje i pravila ponašanja muslimana u politici, društvu, gospodarstvu, pravu...


Oficir s ruzom je napisao:

2) U mojoj kući je šerijat


О томе ти ја говорим ...

Oficir s ruzom je napisao:

Hvala ti na pravu 11.07.1995. ....http://bs.wikipedia.org/wiki/Genocid_u_Srebrenici


The Srebrenica massacre evidence, context, politics <<< ево ти мало независни извори, професор свјетског реноме из Америке ... ;)

Oficir s ruzom je napisao:

Sreća da postoji Republika Srpska...muslimanska drzava u kojoj se ruši Ferhadija, a crkva se gradi u dvorištu Fate Orlović...sreća da postoji RS u kojoj ništa manje fundamentalaca nego sto ih ima u F BiH, sreća što postoji RS ...da, RS je potpuno demokratska i potpuno Evropska....više je evropska od same Evrope, ali imate muslimane, dok imate muslimane ne mozete biti Evropski..."Svi imaju svoje juznjake " sto bi reko Đuro...:D


Тако исто и чаршијска џамија у Добоју када су је Срби срушили за вријеме последњег рата, испод ње нашли фрагменте икона, и поклопац са кумовом повељом ... Чуо сам да у џамије иду иконе ... :) То је ваш проблем што Босну посматрате као ,,муслиманску'' земљу , то никада није била , нити ће ... нити је то била за вријеме Твртка ... ;)

_________________
'' !3 ЕЛ Кондор Пада 3! ''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 30 Sep 2011, 22:26 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
imp. Aleksandar III je napisao:
Ниједног тренутка нисам доводио у контекст своју лијепу православну вјеру са шеријатским законом који се партикуларно примјењује у заједници БиХ, и субдијарно у Федерацији. Прије свега, када говоримо о овој теми немогуће је да се не додаткенемо политике, јер само право не може да постоји без политичког утицаја, а шеријат је сигурно један од великих правних система.


Kako smo uglađeni...pa ti ko pravi pravnik...čak imaš i malo šlifa za to....pravi pravcati religiozni pravnik...to će ti jako pomoći u karijeri koju nastojiš izgraditi, jer vjernici-pokvarenjaci ma koje vjere bili čine veeeeliku magareću uslugu svojoj vjeri...odjek se ucjek čuje kasnije, vidjećeš....

elem nejse

imp. Aleksandar III je napisao:
У мојим постовима се нигдје не провлачи ниједна теза која може да се доведе у везу са фашизмом и нацизом. Барем кроз историју је доказано српски, црногорски отпор фашистима, док су други га у краљевој југи дочекали раширених руку... Никада ми нисмо имали СС или Хандџар дивизије.


I ovdje si u pravu...moja greška. ...znaš mi muslinai smo puni grešaka, valjda smo taj urođeni ili nasljedni genetski potencijal dobili od naših prapredaka Srba, jer smo potekli od njih, mi smo u stvari srbi s genetskom greškomi kao takvi mozemo se ubijati ko miševi...;)
Dakle kao sto rekoh moja greška, jer se ne radi o fašizmu niti o nacionalizmu nego se radi o CINIZMU, jer ti si nebeski čovjek...pravnik s ugrađenim elementima extremne religioznosti...Nravno da niste imali SS jel to jeveć bio zauzet naziv, niti Handzar jel bi , jel de bilo smješno da ste imali recimo Handžar odred a da ga je predvodio neki Mile, ili Radovan...ne prijatelju, vi ste imali škorpione, tigrovve, bele orlove....i ostale zivotinje...;)

imp. Aleksandar III je napisao:
Ево сада видим зашто ви немате научнике типа интелектуалног Теслу, Пупина, Миланковића, Јовановића, Лукића, Панчића, Ћоровића, ваша надри историја је крајње тенденциозна и само служи да би се дошло до одређених циљева.



Sve sami Srbi...čak se Srpsak Nauka i Umetnost otima za neke od njih....:D

imp. Aleksandar III je napisao:
И ово твоје писање крајње исконструисани ,,чињеница'' је крајње срамотно, ал' шта ћеш говорити некоме ко никада није сазнао низашто осим за лаж.


Ajde ....to vrijedi 5 kuna, ako moš' dokazati...

imp. Aleksandar III je napisao:
Југославија је, а и Краљевина Србија, била једна од ријетких земља тога периода Европе која је својим становницима пружала најшира права увјерења, и испољавања истих... Сам устав краљевине од 1888. (овај устав имаш на нету) године је категорички дао право Мојсијевцима на вјероисповједање.


Mojsijevcima veliš...čak je Mojsijevcima dao pravo na ispovjedanje...kako bajno...Ustav iz 1000 i 3 puta po 8 je dao Mojsijevcima pravo na ispovjedanje vjere...imresivno, doista impresivno, nisam to znao....:D

imp. Aleksandar III je napisao:
А корисно је поменути да је данас Јеврејима у Федерацији одузето свако право.


Da, vidiš slučaj Sedić-Finci je problem za čitavu BiH, jer hebi ga ljudi su dobili drzavu na Strazburu i sad treba ispostovati odluku suda ali se naši Srbi (mislim na sve nas jer svi smo mi Srbi samo s muslimanskim imenima :D )nekako nemogu dogovor'ti i tako bi mogli da se debelo zeznu pri ulasku u Evropu (nešto sam tako malo načuo na TV ...nije me bas previse zanimalo)...Finci je inače ajd da rečemo predvodnik Jevreja u BiH a trenutno obnaša duznost, čini mi se Ambasadora BiH u ŠVICARSKOJ...jao tim Jevrejima pod našom kapom, još nas tuze jos ambasadori još u zemlji snova...

imp. Aleksandar III je napisao:
А што се тиче тјерања ,,Рома и муслимана'', па тјерани су они Роми муслиманске вјероисповјести који су служили као сатрапе турском окупатору, као што је и тјерано оно српско становништво које је прешло на ислам, те се почело прозивати ,,Турцима'' одн. они који су ,,продали вјеру за вечеру'' ... И то је сасвим уреду...


Na ovo bi moderancija već trebala reagirati ali eto....sezona ogrijeva pa ljudi ošli u drva...

Dakle samo da pojasnim, protjerivali ste "Rome muslimankse vjeroispovjesti" jer veliš
imp. Aleksandar III je napisao:
па тјерани су они Роми муслиманске вјероисповјести
...jadni cigani...Hitler ih mlatio, rasuti su po svijetu, kupe staro zeljezo, prose, prezivljavaju, nemaju drzave, vojske, policije, predsjenika, ovo i ono ...pa svakom kome zafali protivnika cipelare se cigane, jer su eto bili turski izdajnici i presli na "tursku veru"...ali vidis ja nisam cigan, nego sam srbin koji je presao na "tursku veru"...kako od vas nikom nije na um palo da sam recimo prešao na "tursku veru" jer mi je bio handžar pod vratom jer tad iskreno da ti velim prešao bi i na đavolsku samo da sačuvam bocun....:D

Pa vi Srbi ste čovječe kroz istoriju imali i mini inkviziciju tu preko Drine...jadni romi i jadni mi Srbomuslimani....

imp. Aleksandar III je napisao:
Што се тиче ,,Алије'' он је у овај пост ушао из простог разлога јер је он имао намјеру да истјера све немуслимане, да заведе владавину назадног шеријата, и да коначно убије Босну и назове је ,,Муслиманјом'


Jop, to je bila Aljina idea...VZMBDŽ...Velika Zelena Muslimanksa Bosanska Dzemahirija, ja sam trebao biti ministar za prostorno uređenje i okoliš...(nikakva funkcija a dobra fotelja)...Ali Aljo umro, došo Zlaja i uništio mi karijeru.

imp. Aleksandar III je napisao:
А што се тиче наводног ,,одузимања'' имовине, узмиајући криминални досије тог терористе, разлога би могло да буде милион.

Ali niste trebali, hebem mu miša, pa čo'ek je ipak bio Srbin, pa ćaća mu bio Srbin, mati mu bila Srpkinja (tvorba riječi ili je zvučnost u pitanju ono prelazenje "B" u "P"- nisam siguran)...niste trebali čo'eku ipak sve oduzeti, ajmo biti ljudi.

imp. Aleksandar III je napisao:
А и какав је Аљо карактер, свједочи и то да је био члан ,,Хандџар дивизије'' ...

Da, da to mije Dodik nekoliko puta reko preko TV-a, čak je čini mi se to govorio i Bakiru u facu, a ovaj naš muto mutavi mrtav ladan...umjesto da ga zarolja šakom i da ga povuče za njegov mali crveni nosić :D...ineča statistika kaze da Google ima 755 stranica koje se otvore kad upišete riječi "Alija Handžar divizija"....

imp. Aleksandar III je napisao:
Нешто ти тај ,,Аљо'' пуно био у затвору.

Mah , šta da ti velim, ništa manje od Miloševića koji je crko u zatvoru...a nista neće biti više od Karadžića , Mladića, Hadzića....koja usput imaju lijepe nadimke koja se provlače u Evropsjkoj štampi, recimo...balkanski kasapin, pa psihopata s Pala, pa onda monstrum s Grbavice...sve nekakvi simpa -nazivi ....usput znaš li da je Vlado Tepiš (prvi drakula) Bio valjda Srbin....:D

imp. Aleksandar III je napisao:
А његов ,,литерални'' рад представља прави примјер, својеврстан ,,водич'' илсамског екстремизма - како доћи до шеријатске државе у БиХ.


Jok, to je za djecu do 5 godina, za predškolski uzrast,kasnije se koriste djela iz Pakistana...:D

imp. Aleksandar III je napisao:
Као што видимо, у Федерацији се више и не славе међународни празници,


Aaaaaaaj pa bio bi za muštuluka, dođi kod mene za prvi maj, viđaćeš krkanluka...janjaca vie še nego za Kurban Bajram a tek pive i rakije...nebi reko da smo muslimani, prije da smo Srbi....il' još gore Rusi.

imp. Aleksandar III je napisao:
сваки дан им по кућама хапсе момке од 20 година јер илегално посједују само ,,20'' кг. експлозива, неки дан би на ТВ, ухапсили неког Мурадифа због скривања 7 кг. експлозива,


Taj sam, ali sam imao dobre veze s Cerićem, čo'ek obavi 2-3 telefona i stvar rješena, ja čist ko flinka...:D...još dobijem 2-3 metra sporogorećeg štapina et' da mi se nađe...

imp. Aleksandar III je napisao:
а у овом мјесецу смо имали аферу тзв. ,,11 тона'' експлозива који је настао уништавањем минско-експлозивних средстава, без трага се изгубио у некој од сарајевских хала ... Па се онда чудимо откуд нам ,,Бугојно'' и сл.


Jes , baš čitam neki dan izvještaj SFOR-a za javnost građana BiH (dostupan na netu) ...veli vako..citiram

" Da bi se lakše shvatilo koliko iznosi 11.000 tona TNT-a, objašnjavaju dalje u NATO-u, za prijevoz ovolike količine eksploziva bilo bi potrebno 550 kamiona od po 20 tona.

- Dakle, 11.000 tona TNT-a iznosilo bi oko 5.500m3 čvrstog TNT-a, a to je jednako zgradi od tri do četiri sprata sirovog TNT-a bez ambalaže - kažu u NATO-u i dodaju kako su uvjereni da će državno Ministarstvo odbrane izvršiti profesionalnu i zadovoljavajuću istragu, kako je i naložilo Predsjedništvo BiH.

Moj Alexandre, moja budalo.... :(

imp. Aleksandar III je napisao:
Мислим да сте ви политику ,,исламског екстремизма'' прескупо платили, надам се да имате сада имало памети ...


Fakat jesmo međutim kad vidim vas ...hm " iako mi nismo NACIA koja je u 20 godina ratovanja na teritoriji 4 drzave izgubila 4 rata..." Spušla vas Slovenija, pa Hrvatska, pa Kosovo, et u BiH ste nekako izvukli fifti-fifti....bićemo realni 4 drzave 3,5 rata izgubljena...bićemo realni ...:D

imp. Aleksandar III je napisao:
Нажалост, тај радован је био у праву, и заиста муслимани претворише БиХ у пакао ...


Ne, nije bio u pravu, jer muslimanski narod nije otišao u nestanak i muslimanski narod se odbranio... 8)

imp. Aleksandar III je napisao:
Да, баш зато ви убисте српског и босанског краља Стефана Томашевића под Бобовцем 1463. године са вашом ,,браћом'' Турцима... Јер је сирот, био ,,невјерник'' ,а мале краљевиће одведоште у Анадолију, у робство, а Принцезу Катарину протјераште у Дубровник, те онда побиште све остале усправне и побочне наслједнике Краља ...


Ima li smisla...ima...ratovali Turci protiv njega, pobjedili ga, pogubilli ga, protjerali, et'...taki su Turci i jel to jasno, jest ko dan...al znaš šta nije jasno....NIKAKO....a ko ubi Cara Dušana čoeče....nemoj mi reći evo ja ću napisati da su ga ubili Crveni Kmeri....ne, ne , ajmo reći da su ga ubili Amiši...ili IRA...:D...a nikako Srbin, junačina s sikirom....:D....

imp. Aleksandar III je napisao:
Poglavar Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini Mustafa Cerić izjavio je da šerijat treba institucionalizirati kao sastavni dio prava muslimana, prije svega u otvaranju rasprave o ustavnim promjenama u zemlji...


Ovo Reis reko....zbilja, tek sad mi se čova sviko, mislio sam da je mlakonja da to nikad neće reći...de molim te samo napiši izvor...

imp. Aleksandar III je napisao:
Oficir s ruzom je napisao:

Citiraj:
2) U mojoj kući je šerijat



О томе ти ја говорим ...


Pa nemaš potrebe, u mojoj kući je šerijat, nejma rakije, nema đeda mraza, nejma TV- interneta, nejma telefona, žena (one su đavolske sluge), nejma muzike, nejma ni grijanja ali se nekako pretpri preko ljeta...nejma svinjetine, nejma para, nejma ni drugara, u mojoj kući je nejmanje zivo....

imp. Aleksandar III je napisao:
The Srebrenica massacre evidence, context, politics <<< ево ти мало независни извори, професор свјетског реноме из Америке ...


Ne prolazi, izvor nije dovoljno nezavisan...u stvari previše je nezavisan da je sumnjiva njegova nezavisnost.

imp. Aleksandar III je napisao:
Тако исто и чаршијска џамија у Добоју када су је Срби срушили за вријеме последњег рата, испод ње нашли фрагменте икона, и поклопац са кумовом повељом ... Чуо сам да у џамије иду иконе ...


Ne, ne idu u dzamije ikone, ikone idu ispod dzamija, pa sam si rekao da su ispod dzamija našli ikone, a ne u dzamiji... :D

imp. Aleksandar III je napisao:
То је ваш проблем што Босну посматрате као ,,муслиманску'' земљу , то никада није била , нити ће ... нити је то била за вријеме Твртка ..


Samo za tebe....Mi smo vojska Alahova ....:D, donji lijevi prvi red sam ja....:D

http://www.youtube.com/watch?v=L6pVr0MfmBA


Moj Aleksandre kolko si ti jadan....pokri se i ćuti, nemoj se sramotiti niti sebe niti svoj narod, niti svoju vjeru o kojoj si veza, ne budi budala okani se partija, nacionalizma, extremizma, nije to dobro ni za tvoju ni za tuđu djecu, radi , brini se za svoju familiju, ništa ti nisi bolji od mene niti sam ja gori od tebe...junaci ne postoje moj pajdo, ne dozive starost, ne docekaju unuke, za njih se budale otimaju i besposleni s puno bjelog kruha u stomaku, odi kod komšije popij sok, odnesi mu napolitanku, ne kosta haman nista, marka dvije...živi momenat, a zemlja eto dzaba tije brete dragi, dzaba ti i Bosna i Hrvatska i Srbija...mene sto se tiče sve uzmi, ma uzeću ja opet 2-3 kese i put bjelog svijeta, pa ću od pijetla se opet zakućiti, jer nafaku ne daje covjek niti je oduzima nego Bog moj i tvoj...pusti moj Aleksandre i Aliju i Dodika i Kradžića i Mladića i Rejsa i mog i svog...čuvaj komšiluk i prijateljstvo s čovjekom, vjeruj meni bolje ćeš spavati...lakše s zenom kafu popiti ili s drustvom na piće izaći....Džaba ti sva Zemlja Bosna biće ti je u nosi i tebi i meni dosta....ajd zivio ti meni 100 godina ...


Oficir over and aut...;)

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 01 Okt 2011, 00:46 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Sep 2011, 22:40
Postovi: 92
Oficir s ruzom je napisao:


Oficir s ruzom je napisao:
Kako smo uglađeni...pa ti ko pravi pravnik...čak imaš i malo šlifa za to....pravi pravcati religiozni pravnik...to će ti jako pomoći u karijeri koju nastojiš izgraditi, jer vjernici-pokvarenjaci ma koje vjere bili čine veeeeliku magareću uslugu svojoj vjeri...odjek se ucjek čuje kasnije, vidjećeš....


Нисам ја дипломирани правник, ја сам правник ,,лаик'' - како се већ каже за студенте. Као друго, да би неко бавио се изучавањем правне науке не мора да одбаци своје обичаје и традицију - као што су то неки урадили на овом форуму. Српска вјера, традиција су нешто најљепше што имамо, то је оно што је другим народима око нас сметало, па и оним ,,преко мора'', те већ вијековима настоје да нас униште јер смо бољи од њих ...

Oficir s ruzom je napisao:
I ovdje si u pravu...moja greška. ...znaš mi muslinai smo puni grešaka, valjda smo taj urođeni ili nasljedni genetski potencijal dobili od naših prapredaka Srba, jer smo potekli od njih, mi smo u stvari srbi s genetskom greškomi kao takvi mozemo se ubijati ko miševi...;)
Dakle kao sto rekoh moja greška, jer se ne radi o fašizmu niti o nacionalizmu nego se radi o CINIZMU, jer ti si nebeski čovjek...pravnik s ugrađenim elementima extremne religioznosti...Nravno da niste imali SS jel to jeveć bio zauzet naziv, niti Handzar jel bi , jel de bilo smješno da ste imali recimo Handžar odred a da ga je predvodio neki Mile, ili Radovan...ne prijatelju, vi ste imali škorpione, tigrovve, bele orlove....i ostale zivotinje...;)


Молим те да то извинеш, ја ти не спорим ту чињеницу да је било Срба-издајица који су прешли на ислам и одметнули се окупаторима. То, ако ти имаш такво мишљење о себи, то је твоја ставар, ја такође сматрам да је био велики број Турака који се сродио са вама дао, вам једну ,,вишу'' димензију.

Српски народ нема ништа са ратним профитерима и криминалцима, криминалци немају националну свијест и религиозну припадност, њихова једина вјера је ,,новац'', они не познају за нешто важније...

Oficir s ruzom je napisao:
Mojsijevcima veliš...čak je Mojsijevcima dao pravo na ispovjedanje...kako bajno...Ustav iz 1000 i 3 puta po 8 je dao Mojsijevcima pravo na ispovjedanje vjere...imresivno, doista impresivno, nisam to znao....:D


Да, а ти људи у вашој држави, Федерацији, дан данас се боре са основна људска права, само из разлога зато што су они једни ,,разлог'', зашто ваша ,,браћа'' на Истоку немају мир за себе... Да то је стварно импресивно, импресивно је да српски краљ уводи шеријат за становнике муслиманске вјероисповјести на тлу српске државе, дао вам је право да у војсци имате посебне кухиње, били сте заштићени као ,,поларни медвједи'' ... Били сте изузети у великој мјери из државне јурисдикције, те вам је судио ваш Хоџа... Нажалост, још једном се она стара показала као тачна - ,,коме даднеш прст, он ти исшчупа руку из рамена'' ... У тим временима ви сте имали такве привилегије у једној хришћанској земљи, али као што видим такав вид људских слобода западне земље нису досегле чак ни данас. Погледај Париз, забрањују вам минарете, езане, да клњате у ,,природи'', никабе, шајле, фереџе, бурке - још мало ће вам забранити да дајете дјеци имена из часног Курана. А није вам ваљала српска држава ? Нажалост, одбили сте српску добронамјерност, и сами отворили свој амбис. Међутим још вам није касно, још има Бог стрпљена за вас.

Oficir s ruzom je napisao:
Dakle samo da pojasnim, protjerivali ste "Rome muslimankse vjeroispovjesti" jer veliš
imp. Aleksandar III je napisao:
па тјерани су они Роми муслиманске вјероисповјести
...jadni cigani...Hitler ih mlatio, rasuti su po svijetu, kupe staro zeljezo, prose, prezivljavaju, nemaju drzave, vojske, policije, predsjenika, ovo i ono ...pa svakom kome zafali protivnika cipelare se cigane, jer su eto bili turski izdajnici i presli na "tursku veru"...ali vidis ja nisam cigan, nego sam srbin koji je presao na "tursku veru"...kako od vas nikom nije na um palo da sam recimo prešao na "tursku veru" jer mi je bio handžar pod vratom jer tad iskreno da ti velim prešao bi i na đavolsku samo da sačuvam bocun....:D


Да !!! И, после свега тога што сте нам чинили, малтретирали нас са окупаторима (о томе свједоче многобројна гусларска појања), после протјеривања геноцидних Турака, пружили смо вам руку у нади да ћете се вратити тамо ђе сте и прије припадали. Заборавили смо вам све то јер сте, ето, ,,под ножем'' морали издати вјеру, заборавили смо вам што сте нам силовали жене, крали дјецу, убијали, расељивали пет вијекова... Да ли смо вам, еј бре, да се судите ,,по својој вјери'', и опет сте нас у Другом и Првом свјетском рату убијали... По Јасеновцима, Јадовнима итд., разни шуцкори и шта све не. То само говори о племенитости српског народа и његовој величини, а вазда смо били од старих Рашана до Вука Караџића па до ових највећих Срба у модерно доба. А као што видиш, историја о вашим поступцима, дала примјерну квалификацију.

И после свега тога, после толико пружених ,,руку помирења'' и после толико ваших ,,шамара'' неко тражи од нас да вам вјерујемо и да допустимо да нас опет шамарате ?

Oficir s ruzom je napisao:
Aaaaaaaj pa bio bi za muštuluka, dođi kod mene za prvi maj, viđaćeš krkanluka...janjaca vie še nego za Kurban Bajram a tek pive i rakije...nebi reko da smo muslimani, prije da smo Srbi....il' još gore Rusi.


Кад пишеш име тог народа, устани и прекрсти се, то су ти славјанска браћа, некада смо били једно ...

Oficir s ruzom je napisao:
" Da bi se lakše shvatilo koliko iznosi 11.000 tona TNT-a, objašnjavaju dalje u NATO-u, za prijevoz ovolike količine eksploziva bilo bi potrebno 550 kamiona od po 20 tona.


Па да, о томе се у јавности ништа и не би знало да није tо рекао Радмановић. Радмановић је поменуо 20 тона минско-експолозивних средстава, против-тенковске, овакве, онакве и сл. Из њих се вади експлозив, а ,,љуштура се одбацује''... Ваши, муслимански, министри су потписали ,,Претису'' (мислим да се тако зове фирма) да 11 тона експлозива користи, одн. препрода у цивилне сврхе ... Еј, 11 тона, ? То је донекле и занимљиво, јер док се сваком ,,Мурадифу'' додијели по 7 кг. експлозива то ти и дође неђе на све Бошњаке/Муслимане...

Oficir s ruzom je napisao:
Moj Alexandre, moja budalo.... :(


Е кад ми ти кажеш да сам ,,будала'', онда мора да си управу - оца да ј***...

Oficir s ruzom je napisao:
Fakat jesmo međutim kad vidim vas ...hm " iako mi nismo NACIA koja je u 20 godina ratovanja na teritoriji 4 drzave izgubila 4 rata..." Spušla vas Slovenija, pa Hrvatska, pa Kosovo, et u BiH ste nekako izvukli fifti-fifti....bićemo realni 4 drzave 3,5 rata izgubljena...bićemo realni ...:D


Ти си јако смијешан, да Вам нато није бацао ,,хуманитарну помоћ'' из авиона, нама не би требало ништа, ви би поцркали од глади. Ми нисмо ратовали нити против Хрвата,Бошњака,Словенаца,Албанаца, ми смо ратовали против терористичке организације УН-а и ОТАН педера. Хех, Словенци исто ко Муслимани у Брчанској и Добровољачкој гонили српске војнике који су те дошли на ослуживање рока, а тиме колико су то били спретни војници свједочи и то да им надређени нису смјели дати бојеву но маневарску муницију...

Oficir s ruzom je napisao:
Ne, nije bio u pravu, jer muslimanski narod nije otišao u nestanak i muslimanski narod se odbranio... 8)


Одбранио вас ОТАН који је бомбардовао Србе око Сарајева, па да вам није њих ви би сте данас живили у Турској, Ирану, Пакистану, Арабији, Сахари, Египту ... Па нисте ни свјесни как'у сте шансу пропустили, могли сте после толико година да поново живите са Турцима у заједници, али овај пут не у срцу Балкана ... Па комплетирало би се свих ,,10 мелеона'' Бошњака на једно мјесто... :D

Oficir s ruzom je napisao:
Ima li smisla...ima...ratovali Turci protiv njega, pobjedili ga, pogubilli ga, protjerali, et'...taki su Turci i jel to jasno, jest ko dan...al znaš šta nije jasno....NIKAKO....a ko ubi Cara Dušana čoeče....nemoj mi reći evo ja ću napisati da su ga ubili Crveni Kmeri....ne, ne , ajmo reći da su ga ubili Amiši...ili IRA...:D...a nikako Srbin, junačina s sikirom....:D....


Да ли ти знаш зашто се у Федерацији никада у уџбеницима историје не приказују сви владари Босне хронолошки ? Него по абецеди и сл? :D Сада ћемо направити један мали експеримент ;)

Stefan Ostojic 1418 - 1420
Tvrtko II Kotromanic (Vracen na prijestolje) 1421 - 1433
Radivoj Ostojic 1421 - 1433
Tvrtko II Kotromanic (Vracen na prijestolje) 1435 - 1442
Stefan Tomas 1443 - 1461
Stefan Tomasevic 1461 - 1463

-----------------------------------------
Pasa Jigit-beg 1392 - 1414
Ishak-beg 1414 - 1439
Himmeti-Zade Nesuh-beg 1439 - 1454
Isa-beg Ishakovic 1454 - 1463
Minnetoglu Mehmed-beg 1463 - 1464
Isa-beg Ishakovic 1464 - 1470


Знаш зашто ? Зато што би вам ова црвена ,,линија'' отворила очи и доказала ко је ко, ко сте ви, и да је ваш ,,свијет'' саздан на лажи. За примјер, погледај како се на бошњачким сајтовима разврставају владари Босне.

Oficir s ruzom je napisao:
Moj Aleksandre kolko si ti jadan....pokri se i ćuti, nemoj se sramotiti niti sebe niti svoj narod, niti svoju vjeru o kojoj si veza, ne budi budala okani se partija, nacionalizma, extremizma, nije to dobro ni za tvoju ni za tuđu djecu, radi , brini se za svoju familiju, ništa ti nisi bolji od mene niti sam ja gori od tebe...junaci ne postoje moj pajdo, ne dozive starost, ne docekaju unuke, za njih se budale otimaju i besposleni s puno bjelog kruha u stomaku, odi kod komšije popij sok, odnesi mu napolitanku, ne kosta haman nista, marka dvije...živi momenat, a zemlja eto dzaba tije brete dragi, dzaba ti i Bosna i Hrvatska i Srbija...mene sto se tiče sve uzmi, ma uzeću ja opet 2-3 kese i put bjelog svijeta, pa ću od pijetla se opet zakućiti, jer nafaku ne daje covjek niti je oduzima nego Bog moj i tvoj...pusti moj Aleksandre i Aliju i Dodika i Kradžića i Mladića i Rejsa i mog i svog...čuvaj komšiluk i prijateljstvo s čovjekom, vjeruj meni bolje ćeš spavati...lakše s zenom kafu popiti ili s drustvom na piće izaći....Džaba ti sva Zemlja Bosna biće ti je u nosi i tebi i meni dosta....ajd zivio ti meni 100 godina ...


Ово око ,,јадника'', најбоље ће ти илустровати Андрић, Селимовић па ако хоћеш и једина ваша мало ,,исплативија'' личност модерног времена... Ето вам овај што је цјењен од Холивуда до Париза, погледај како вам савјетује да се ,,упишете у Србе'' тј. да се вратите ... Мој Бошњо, упамти, ,,најјадније'' је бити неко ко на овом свијету живи само да би био храна црвима. Па му ништа није важно ни историја, ни нација, ни вјера, ...

ај здраво ....

_________________
'' !3 ЕЛ Кондор Пада 3! ''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 04 Okt 2011, 10:38 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
imp. Aleksandar III je napisao:
Српска вјера, традиција су нешто најљепше што имамо, то је оно што је другим народима око нас сметало, па и оним ,,преко мора'', те већ вијековима настоје да нас униште јер смо бољи од њих ...


Ma vi ste bolji od svih...i najprvi ...kad se gleda nastanak zivota na Zemlji prvo su bili Srbi pa onda nastaju amebe... :D

imp. Aleksandar III je napisao:
Српски народ нема ништа са ратним профитерима и криминалцима, криминалци немају националну свијест и религиозну припадност, њихова једина вјера је ,,новац'', они не познају за нешто важније...


Ma da ... :roll: svaki Srbin koji malo zabrlja na domaćoj ili svjetskoj sceni uredno ga se odričete, eto on ima Turske gene :lol: , a svi dobri Srbi su čisti "arijevci" i oni su nebeski narod...Karadžić je Srbin s dna kace, a tako i mladić a tako i ostala kompanjola...još i danas se 90 % vas kune u njega...a "pravnici laici" poput tebe pokusavaju da svijetu predstave šou da je on ipak niza klasa, al zato redovno plasirate njih svom narodu naročito u vrijeme izbora ili kad je potrebno da se pokrene novi rat...tad se pozivate na svete srpske junake....moj Alekandre previse si mi blizu da bih sebi dopustio da ne znam nista o tebi i tvom narodu...isti si ti ko i ja....samo cuti i pokri se.


imp. Aleksandar III je napisao:
Да то је стварно импресивно, импресивно је да српски краљ уводи шеријат за становнике муслиманске вјероисповјести на тлу српске државе


To nije impresivno nego budalasto....jer dobijamo dojam da je srpski kralj ipak potrčko Turaka, jer su ovi otišli ali pametno iza sebe ostavili vam vladare koji opet uvode serijat, a vama "običnom narodu" govore da to treba....postavlja se pitanje kome???zasto??? Kralj vam uvodi serijat, vama inovjercima, da bi se dodvorio turcima...pa taj kralj ili je budala ili mu smrde čarape ....

imp. Aleksandar III je napisao:
У тим временима ви сте имали такве привилегије у једној хришћанској земљи, али као што видим такав вид људских слобода западне земље нису досегле чак ни данас. Погледај Париз, забрањују вам минарете, езане, да клњате у ,,природи'', никабе, шајле, фереџе, бурке - још мало ће вам забранити да дајете дјеци имена из часног Курана. А није вам ваљала српска држава ? Нажалост, одбили сте српску добронамјерност, и сами отворили свој амбис. Међутим још вам није касно, још има Бог стрпљена за вас.


Nije nam valjala srpska drzava zato sto je u njoj sve srpsko...srpska paprat, srpska ptica, srpska aluminijska zica, srpska riba, srpsko bicilko.....previse brete toga srpskog....pa vi i svedski sto...nazivati srpskim stolom, francuski krevet nije francuski nego srpski pa čak ni poljski wc nije poljski nego srpski...

Sve je u redu sto oni brane, jer branimo i mi njima u arapskom svijetu...ali je bitno da nas ne kolju... :wink:

imp. Aleksandar III je napisao:
(о томе свједоче многобројна гусларска појања)


Ultimativno najjači argument u svim ćitabima svjetske i nacionalne historije.... :lol: :lol: :lol: ....Guslarska pojanja...sve sto nije izguslano nije ni postojalo.... :D

imp. Aleksandar III je napisao:
Да ли смо вам, еј бре, да се судите ,,по својој вјери'',


Ej bre...niste trebali ni to.... :D ...a vidite hrvate kako su oni bolji prema nama oni nam daju još po 100 maraka da glasamo za lijanovića....hebi ga oni su ipak zapad.... :wink:

imp. Aleksandar III je napisao:
И после свега тога, после толико пружених ,,руку помирења'' и после толико ваших ,,шамара'' неко тражи од нас да вам вјерујемо и да допустимо да нас опет шамарате ?


Ajd pleska manje vise nije nikom naskodila....al i obraz vam se toliko zazrio da i ne osjecate plehanje.....vi ste stabilan i postojan narod...izdrzite vi vlastite sikire po glavi....a sto nebi i kojeg plehana...

imp. Aleksandar III je napisao:
Кад пишеш име тог народа, устани и прекрсти се, то су ти славјанска браћа, некада смо били једно ...


...naravno ...i izrekao sam molitvu za njih na 13 izumrlih jezika... :D

imp. Aleksandar III je napisao:
Па да, о томе се у јавности ништа и не би знало да није tо рекао Радмановић. Радмановић је поменуо 20 тона минско-експолозивних средстава,


Stani čoeče jer sad 11 000 tona ili 20 tona....kad lazes daj pokusaj lagati podjednako bar na istoj stranici podforuma...

imp. Aleksandar III je napisao:
Еј, 11 тона, ? То је донекле и занимљиво, јер док се сваком ,,Мурадифу'' додијели по 7 кг. експлозива то ти и дође неђе на све Бошњаке/Муслимане...


Mi muslimani uopste ne koristimo šibice mi cigaru pripaljivamo s 200 grama exploziva i 100 grama kung fua... :D

imp. Aleksandar III je napisao:
Словенци исто ко Муслимани у Брчанској и Добровољачкој гонили српске војнике који су те дошли на ослуживање рока, а тиме колико су то били спретни војници свједочи и то да им надређени нису смјели дати бојеву но маневарску муницију...


Pa što će srpski vojnici na osluzenju vojnog roka po Sloveniji i Muslimanskoj Bosni....sto ste gurali tu djecu, pod handzar noz junacine moje slavne...jos ih zaduzivali s liskovim kolcem i 30 komada manevarske municije....a opet su tu djecu pobli vasi ....Jovan Divjak nije musliman nego Srbin....jes vidio koji je to krkanluk.....sad ti pisi o tome kolko hoces...ljudi nema, glava se puno nanosali nisu...a budi budala pa opet salji srpske junake neka guni za komad zemlje jer ste previse gladni i vasa usta ne moze nista zatvoriti nego upravo ta zemlja....
Zali Bogu djece ...svacije...ali zelen si ti zato...vidjeces da određeno misljenje dolazi s godinama a tebi jos curi slina... al je zalosno da si u pelenama al odmah nacionalist i cionist....takve glave kao ti ako dođu na neku funkciju tesko se i mome i tvome narodu...daj Boze da ne docekamo vlast takvih kao ti ...opet nam je rata siguran budi...

imp. Aleksandar III je napisao:
Одбранио вас ОТАН који је бомбардовао Србе око Сарајева, па да вам није њих ви би сте данас живили у Турској, Ирану, Пакистану, Арабији, Сахари, Египту ... Па нисте ни свјесни как'у сте шансу пропустили, могли сте после толико година да поново живите са Турцима у заједници, али овај пут не у срцу Балкана ... Па комплетирало би се свих ,,10 мелеона'' Бошњака на једно мјесто...


Ali mi muslimani imamo NATO....al vi Srbi imate Grke... :lol: , šukati s rogatima nikad nisu mogli....međutim sta ce nam nato kad vam nemozemo pero odbiti jer vi imate Guslarska pojanja ...istorija je vaša... :D

imp. Aleksandar III je napisao:
Да ли ти знаш зашто се у Федерацији никада у уџбеницима историје не приказују сви владари Босне хронолошки ? Него по абецеди и сл? Сада ћемо направити један мали експеримент


Zaboli me ....sto se u federaciji nikad u udzbenicima istorije ne prikazuju vladari Bosne hronološki nego po abecedi....bas me zaboli...

....


Ovdje ili će biti katanac ili ce doci Veder i izjednaciti nas....pa ce biti ban....:D....moramo mi malo ovdje ispuhati se jer nama muslimanima ne daju pristup podforumu politika....nismo dovoljno Srbi, da pisemo tamo...



Aleksandre ti bi stvarno bio dobar musliman....jak srcan dobar mudzahid borac na Allahovim putu....jos uz to "pravnik laik"...pređi na Islam i bices slobodan od svega...disaceć punim plućima i tek ceš onda znati sta si dobio a sta nisi imao, jer pjanac ne zna u kakvom je stanju dok se ne otrijezni, stanje pijanca vidi samo neko ko nije pijan...pređi na Islam pa ćeš vidjeti svoje stanje......Aleksandre Imperatoru ..Ahmedinedžadu Šahu....
Ja ti garantiram mjesto mutavelije, samo pređi na Islam.

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2011, 18:14 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Sep 2011, 22:40
Postovi: 92
Самозвани господин ,,официр'' негира постојање мини-државица на територији Федерације, зато ћемо овде сада изложити један мали ,,досије''.

Досије: Горња Маоча, Федерација БиХ

Slika Slika
представници екстремне деснице у Федерацији и Србији, прва слика од лијево па десно: председник ИЗ Церић (Федерација) и председник ИЗ Зукорлић (Србија)...

Поглавар Исламске заједнице у БиХ о вехабијама
БАЊАЛУКА 17. 02. 2007

Појава вехабија није нешто са чим се Исламска заједница у БиХ (ИВЗ БиХ) не може изборити, али корен проблема није у БиХ, већ у Бечу одакле се утиче на промене традиције босанских муслимана, тврди поглавар ИВЗ БиХ Мустафа Церић
Реис-л-улема Мустафа Церић је коментарисао последње испаде вехабија у Царевој џамији у Сарајеву када је мања група вехабија на силу ушла у џамију и није испоштовала "кућни ред".

Он је, у интервјуу бањалучким "Независним новинама" појаснио да у Бечу делује "један центар на начин који није примерен босанској традицији", додајући да ће ИВЗ БиХ решавати тај проблем.
"Тај центар воде Босанци, али још није време да излазимо у јавност са детаљима", додао
је Церић.
Упитан колико су вехабије опасне по друштво у БиХ, Церић је одговорио да је ИВЗ "озбиљна и јака заједница са столетним искуством да би страховала од било кога".
"Но, свесни смо да има оних који још нису разумели 'исламску традицију Бошњака'. Међутим, оно што се назива појавом вехабија у БиХ је велики потицај за нас да оснажимо своје вековно памћење као наш особен идентитет, који даје смисао нашем животу овде и сада", поручио је Церић.
На питање да ли зна да постоје "вехабијске полиције" и "вехабијске школе" у БИХ, он је одговорио да му није познато да тако нешто постоји, али је нагласио да је то посао државе која треба да води бригу о свим грађанима.


Вехабије стварност БиХ
Политика понедељак, 9. новембар 2009


Реис Исламске заједнице у Босни и Херцеговини Мустафа Церић ризикује да буде одговоран за нове тубруленције на Балкану, оцењује професор Радослав Гаћиновић…

Бошњачка елита још кипти од беса после објављивања шеме тима за антикорупцијско деловање и политичку аналитику Канцеларије високог представника у БиХ (ОХР), у којој је политички, верски и пословни врх БиХ означен као „криминална организација која финансира радикални ислам и тероризам”.

За стручњаке у области тероризма овакве тврдње нису никаква новост, али ни за светску јавност, која је последњих година на својој кожи осетила истинитост података на које годинама указују српске безбедносне службе. Примера ради, у оптужници шпанског правосуђа против терориста одговорних за бомбашке нападе у Мадриду 2004. године, Босна и Херцеговина помиње се чак 300 пута, а град Зеница, као седиште радикалног ислама, и БиХ на 19 места.

Према речима професора Радослава Гаћиновића, научног саветника у Институту за политичке студије, извештај ОХР-а треба веома озбиљно схватити. Процењује се да је у последње две деценије 20. века у свету утрошено око седамдесет милијарди долара из Саудијске Арабије за ширење вехаби секте, фундаментализма и џихада. Од тих средстава је изграђено око 1.500 џамија, 210 исламских центара, 202 универзитета и око 2.000 школа у неисламским земљама. На почетку 21. века, од око 50 исламских организација које су учествовале у подели ове „међународне помоћи”, трећина их је на Балкану имала сарадњу с терористичким организацијама – рекао је Гаћиновић. Он је објаснио да је у последње две деценије БиХ била полигон обуке разних организација које никоме не уливају наду за мир.

У кампу за обуку вехабија у селу Бочија на Озрену, до 2001. године је у кућама протераних Срба живело 80 муџахединских породица. Тада су представници СДА у Маглају и муслиманско руководство општине захтевали да месна заједница Бочија прими вехабије у локалне органе власти. То је један од многих примера који наводе на закључак да су вехабије веома цењени од једног, на срећу, мањег броја муслиманског становништва БиХ. Њих посебно подржавају селафије, односно. ортодоксни муслимани – казао је Гаћиновић, додајући да се, ако се зна да је почетком 2006. године у БиХ боравило 1.200 натурализованих страних „бораца”, поставља питање да ли су власти муслиманског дела БиХ способне да се супротставе исламистичким терористичким организацијама.

У центру криминалне организације, према документима ОХР-а, налази се реис Исламске заједнице у Босни Мустафа Церић, који је недавно посетио Косово и Санџак, одакле је слао запаљиве поруке муслиманима у региону. Реис Исламске заједнице у БиХ својим понашањем ризикује да буде одговоран за евентуалне турбуленције на Балкану. Говор мржње представља велику опасност за вишенационалне средине, а последица тога је и оно што се недавно догодило на фудбалској утакмици у Новом Пазару, где је на великом транспаренту писало „Стадион Аћиф ефендије”. Стога се оправдано поставља питање има ли то какве везе с понашањем реиса Исламске заједнице БиХ и његових истомишљеника у Србији – оценио је Гаћиновић.Наш саговорник наводи да се о броју припадника вехабијског покрета на Балкану не може с прецизношћу говорити. Сенад Агић, главни имам исламске заједнице САД, пре седам година је изјавио да у БиХ један одсто муслимана припада вехабијском покрету. Тешко је дати поуздан податак, али процењује се да их је данас многоструко пута више – казао је он.

Коментаришући чињеницу да грађани БиХ нису обухваћени пакетом визне либерализације за земље западног Балкана, Гаћиновић је рекао да Европска унија разуме безбедносни проблем БиХ, али да сама, без помоћи Америке, није у стању да предузме конкретне мере. Пошто је очигледно да САД неће деловати у том правцу, Европи је препуштен проблем с којим ће кад-тад морати да се суочи. Дотле, по мом мишљењу, неће бити ни либерализације визног режима за грађане БиХ – процењује Радослав Гаћиновић.

Марко Албуновић
-----------------------------------------------------------
Запад се никада није одрекао услуга вехабија
Утицај вехабија у Србији, на Косову и Метохији, у Црној Гори, Македонији и БиХ је онолики колико то жели Америка и њени западни савезници, тврди Гаћиновић.
„Вехабистички покрет никада није прекидао прилично добре односе са западом, који се никад није одрекао њихових услуга. Утицај вехабија у региону је врло присутан, а од интереса запада зависи из које ће се државе конкретно и у ком тренутку одапињати отровне стреле ка Србији”.

М. А.
[објављено: 09/11/2009]

БиХ улаже напоре да изађе на крај са исламским екстремистима
СЕ Тимес четвртак, 7. мај 2009


Slika

Велики муфтија Ефендија Церић слаже се да су сваки појединац или групе које теже да наметну сопствену верзију ислама босанским Муслиманима неприхватљиви и за прекор.

После вишегодишње релативне опуштености, Босна и Херцеговина (БиХ) поново улаже напоре за супротстављање све већој вехабијској и другим тврдокорним линијама унутар своје муслиманске заједнице. Власти су ове недеље ухапсиле три странца који су се борили у сукобу 1992-1995 и који су сада у рукама имиграционе службе БиХ.
Сарајево је прошлог марта изручило Али Ахмед Али Хамада, пореклом из Бахраина, његовој домовини, након што је издржао 12-годишњу затворску казну за тероризам. Тај члан Ал Каиде допутовао је у БиХ 1992. и провео сукоб 1992-1995 у муџахединској јединици “Ал Муџахид”. Влада је оценила да представља "претњу јавном реду" и настојала у то време да депортује још двоје осумњичених исламских екстремиста.

Према Али Хамаду, у БиХ постоји још око 800 чланова Ал Каиде. Та цифра се разликује од процене заменика високог представника за БиХ Рафија Грегоријана која износи "нешто више од десет, а мање од 100".

Грегоријан је такође рекао да су неки високи званичници владе показали спремност да помогну у прикривању терориста и да им дају лажне личне карте и финансијску помоћ. Одмах после сукоба у БиХ влада је омогућила бившим члановима Ал Муџахида да добију специјалне привилегије: имунитет од хапшења, чланство у низу добротворних организација и чак пасоше по захтеву. Многи су се оженили локалним девојкама.

После тога су владе које су долазиле на власт у БиХ поступале опрезније, свесне потенцијалних политичких ризика. Међутим, спремност Сарајева да кривично гони и депортује могла би да значи нови консензус у редовима владе.

_________________
'' !3 ЕЛ Кондор Пада 3! ''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2011, 18:21 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Sep 2011, 22:40
Postovi: 92
Досије: Горња Маоча - 2

Вехабије преузеле Горњу Маочу: у село пуштају само полицију


Следећи текст представља ,,извод'' из књиге ''Ера тероризма у БиХ'' аутора Џевада Галијашевића (члана, експертског тима за борбу против тероризма за Југоисточну Европу)

Чланови Тима:

Slika
Џевад Галијашевић - Босна и Херцеговина

Slika
Дарко Трифуновић - Србија

Slika
Домагој Маргетић - Хрватска


Људи из овог тима, о овој мини држави у Федерацији БИХ упозоравали су још 2005, а хапшење је тек дошло 2010...

Ера тероризма у БиХ (12): Организатори и носитељи тероризма
Феб 04, 2008 ат 11:36 ПМ

Рат у БИХ исламским је терористичким скупинама послужио као одличан полигон за обуку - створени су двосмјерни канали којима су терористи долазили борити се и обучавати одлазећи на друга мјеста као већ прекаљени борци. БиХ је, осим што је постала сигурно уточисте за терористе који су већ били у њој, постала и скровиште за склањање исламских терориста који су негђе другђе починили неки терористички акт.

Организатори и носитељи тероризма

Сљедеће организације и организациони облици, по многим сазнањима, осим привидно легалних и легитимних друштвених акција, у методу и садржају властитог рада преферирају агитацију и регрутовање бошњачких младића у терористичке групе и формације:

1. Активна исламска омладина
2. Аир Босна
3. Ал Фурqан
4. Ал Гама'а Ал Исламиyа и Египатски џихад
5. Ал Харамаин
6. Ал Кхифах
7. Ал Муњафаг
8. ББИ банка
9. Бедр-Босна
10. БИО банка
11. Елбард Босниа
12. Фараони
13. ГИА (Армед Исламиц Гроуп)
14. Глобал релиеф Фундатион
15. Хамас Турабе
16. Харакат Такфир Њал Хијра
17. ХУА
18. Игасса
19. Исламски ратници
20. Камбоџа
21. МОС
22. Муслимаски омладински савез
23. Муслиманско братство
24. Накшибендијски дервишки ред - Тарикат
25. Недње, свјетска асоцијација муслиманске омладине
26. Насеље муџахедина Горња Маоча – Сребреник
27. Насеље муџхедина на простору општине Мостар ЈИ
28. Насеље муџахедина на простору општине Ускопље
29. Сафф, издавачко предузеће
30. Таибах Интернатионал
31. ТЊРА
32. Уред за исламски позив
33. Вехабије (што је постало синонимом свих терористичких организација)

Активна исламска омладина - АИО

Идеја о формирању Активне исламске омладине настала је у прољеће 1995. године «као плод жеље да Ислам заузме мјесто које му припада у животу појединца, обитељи и друштва укупно, а да исламска омладина постане квалитетан фактор у муслиманском животу» и у одређеном смислу била је изненађење за шире друштвено окружење. «Сиве еминенције» АИО потјечу уз миљеа бошњачког вјерског и политичког врха. Стварни је цилљ оснивања АИО: окупљање бошњачких младића и њен одгој по фанатично схваћеним исламским правилима «увезеним» из арапских земаља.

Припадници Активне Исламске омладине понашају се као примитивни егзибиционисти и препознају се по специфичном начину облачења и ношењу брада, док се јавно залажу и пропагирају стварање исламске Босне и Херцеговине.

Јавно исказани циљ АИО је «активно суђеловање у процесу исламског буђења и у том смислу анимирати што већи број младића спремних на давање свога доприноса у исламском раду» је у ствари само флоскула иза које се крије стварна намјера организатора терористичке мреже у БиХ, а то је: окупљање што већег броја младих муслимана, који се издвајају изгледом и начином живота, као широког, народног и стварног извора нових регрута савеза убица под заставом вјере.

Организација Активне Исламске омладине је, од оснивања, имала два основна одсјека:
- одсјек за да'њу, који је био задужен за образовно одгојне активности, и брзу и ефикасну „нову исламизацију“ Бошњака
- одсјек за културу, медије и спорт, који је управљао издаваштвом (књиге, леци, аудио-видео), а унутар овог одсјека формирана је и Таекњондо академија «СИЛАТ» која је имала клубове у Зеници,Травнику и Бугојну.

Овај чланак је изашао фебруара 2008. године, комплетан можете прочитати на сајту Домагоја Маргетића

_________________
'' !3 ЕЛ Кондор Пада 3! ''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2011, 18:27 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Sep 2011, 22:40
Postovi: 92
Досије: Горња Маоча - 3

Сарајево, Бања Лука -- Припадници безбедносних агенција БиХ су ухапсили седам вехабија, у селу Горње Маоче у коме важе шеријатски закони а деца похађају наставу на арапском.
УТОРАК 2.02.2010 / ИЗВОР: Б92, БЕТА, ТАЊУГ


Slika

Ухапшене вехабије у Горњој Маочи


У том селу, према наводима босанских медија, важе шеријатски закони а деца иду у школу која није у систему босанских образовних установа. Федерална полиција сумња да ухапшени представљају претњу територијалној целовитости и уставном поретку БиХ. При претресу села полиција је пронашла већу количину оружја.

Село Горња Маоча у дистрикту Брчко опколило је, у уторак ујутру, у координисаној полицијској акцији, око 600 припадника федералних и ентитетских безбедносних агенција. Више од половине њих су специјалци из целе Босне и Херцеговине.

У овом изолованом селу, у коме живи најбројниха вехабијска заједница у федерацији, полиција је ухапсила шест босанских држављана који ће, након саслушања у полицији бити предати правосудним органима а ухапшени странац босанској служби за странце.

Ухапшени се сумњиче за угрожавање територијалног интегритета БиХ, напад на уставни поредак и изазивање етничке, расне или верске мржње, раздора и нетрпељивости.

Међу ухапшенима су, како преноси Федерална ТВ, Нусрет Имамовић (1971), Елдин Имамовић (1976) и Џемал Казаферовић (1985).

Портпарол Тужилаштва БиХ Борис Грубешић рекао је да је у полицијској акцији "Светлост" заплењено ватрено и хладно оружје, видео и аудио материјал, рачунарска и информатичка опрема, као и оређена средства везе.

"Светлост" је највећа удружена полицијска акција у БиХ од 1995, спроведена по налогу Тужилаштва и суда Босне и Херцеговине а укључила је осим федералних служби безбедности и све ентитетске као и граничну полицију.

Полиција Републике Српске дала је логистичку подршку обезбеђујући део територије који се граничи са Горњом Маочом. Акција Светлост припремана је у најстрожој тајности.

Село Горња Маоча је изоловано место у којем до сада нису важили закони Босне и Херцеговине. Од раније је познато као највеће упориште вехабија у Босни чији је неформални вођа Нусрет Имамовић.

У Маочи, пишу босански медији, постоји школа на арапском језику, која делује ван босанских образовних установа, због чега је Имамовић био предмет истраге Кантоналног тужилаштва Тузле.

Средином 2008. године ослобођен оптужби услед недостатка доказа.



Горња Маоча одавно под надзором

Село Горња Маоча у коме се спроводи највећа полицијска акција у послератном периоду, налази се на граници између Тузланског кантона и дистрикта Брчко и то село је у потпуности насељено припадницима вехабијског покрета у БиХ.

Село је одавно под наџором домаћих и страних обавештајних агенција, због оперативних сазнања да се у њему спроводе активности које могу угрозити безбедност БиХ.

Slika

Међутим, недавно је министар безбедности Садик Ахметовић рекао да у БиХ не постоје никаве терористичке организације и да су информације о томе чиста нагађања.

С друге стране, члан Експертског тима за борбу против тероризма и организованог криминала Џевад Галијашевић у више наврата је тврдио да су сва сазнања око Горње Маоче тачна и да тамо постоји јака вехабијска заједница која је формирана, након деложације муџахедина из српског села Бочиња код Маглаја.

Он тврди да је Горња Маоча пројекат који је настао у Сарајеву, односно да је то само "само један пипак хоботнице која постоји", те да је од "тамошњих исламских фанатика, које треба држати на оку, јер су искочили из система, далеко опаснији онај ко је тај систем створио и ко га контролише".

У Маочу је раније стизало доста новца из Саудијске Арабије и Јордана од којег је направљена једна џамија, која није под контролом Исламске заједнице БиХ.

Вођа те вехабијске заједнице Нусрет Имамовић написао је недавно на једном форуму да "самоубилачки напади нису забрањени, али их не треба користити осим у изузетним приликама и ситуацијама".

Slika

_________________
'' !3 ЕЛ Кондор Пада 3! ''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2011, 18:35 
OffLine
Početnik
Početnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Sep 2011, 22:40
Postovi: 92
Slika

Галијашевић оптужио вјерски и политички врх из Сарајева за опструирање хапшења, процесуирања и чишћења ,,вехабијских држава'' у Босни ...(кликни)
----------------------------

Slika

Један од муслимана из Горње Маоче --->>>Абу Омар Кхадаб (натурализовани Бошњак/Бошњо/Муслиман - шаље поруку свим муслиманима и ,,кјафирима'' (православцима, католицима, Јеврејима и атеистима...)(кликни)

----------------------------

Српски и федерални медији о хапшењу потенцијалних терориста у Горњој Маочи(кликни) - погледати клип од секвенце ,,04:16'' <<< о утицају на становнике

----------------------------

60 минута (политички магазин) федералног медија - Бошњака и Хрвата, снимци направљени током акције ,,Свјетлост'' хапшења вехабија из Горње Маоче, локално становништво о односу са вехабијама ... (кликни)

_________________
'' !3 ЕЛ Кондор Пада 3! ''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Okt 2011, 21:57 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 25 Feb 2008, 15:42
Postovi: 1169
Izvori su ti nekako stari sve po 3-4 godine...daj nešto mlađe...neku skorašnju bombu...nije to nista mozes ti i bolje... :D

Inače nikad nisam stanovišta da ne postoji islamska drzava u BiH, vjerovatno me ljudi poput tebe nikad neće shvatiti, jer odavno baratamo s terminima poput daru-ul-kufr i dar-ul islamijje...a ponekad i dar-ul -hurb tu i tamo....(eto ti malo tih termina pa ih prelistaj sljedeca 2-3 danaučiš...biće nešto od tebe)

Inače moj lični stav a tako stav svih vehabija odakle i ja potječem jest da je darul-islam osnova svakog muslimana pomocu koje definira gdje i sta i kako radi i sta i kako ce dalje da radi...čak mnogi muslimani ne razmišljaju uopšte o tom pojmu iako ga uvodi u islamsku terminoogiju i malo više o njemu raspravlja i sam Muhammed Ibn Abdul Wehab, naslanjajući se na djela Ibn Tejmije, El Dzevzija....itd.itd....ali o tome mozda na 3. ili 4. godini serijatskog prava, jer prvo trebas prostudirati ovo pozitivno rimsko (pazi molim te ne Srpsko pravo nego Rimsko), eh nakon toga ide laganini Serijatsko pa onda njega roknes 3-4 godine (preporuka ti je Medina ili Dzeda...Mekka bas i nije sigurna jer se tamo obavlja hadždž pa bi morao prije da pređeš na Islam ).

Nakon nalazenja sebe u darul islamu....onda moras traziti odgovore na darul kufr, pa darul hakk, pa darul hurb....vidjeceš kako je to interesantno...eh sad vidi jednu stvar jako bitnu u svemu ovome, vehabije koje ti spominjes i one o kojima citiras reisa iz raznoraznih novina starih nekoliko godina uopšte nisu ista grupa ili sekta, jer jedni su selefije a druge selefije nazivaju tekfirovcima...e ovi tekfirovci su problem za tebe braco moj....mislim oni su problem i za mene kao vehabiju s bradom do pupka...ti tekfirovci su ti vehabije u vehabijama, vehabije na kvadrat, extremi od extrema, čak moji šejhovi poput Imamovića kojeg si stavio na slici iz Maoče se raspravljaju s njihovim šejhovima a rasprava se odnosi na to da oni (tekfirovci) trebaju zauzeti malo blazi stav prema gore spomenutim pojmovina darul hurbu, darul islamu, darul kufru itd.itd.....e tu se sad lome koplja oko toga ko kakav jači dokaz moze da donese sto se tiče jedne konkretne tematike, i jedna određena intonacija u iznošenju dokaza mjenja kompletan argument i čini ga jačim ili boljim.

Mozda si pratio rasprave u Saffu Semira Imamovića i Nedzada Blakana koji su pisali tekstovi poput "tekfir iz Bečke kuhinje" ili rasprave Nusreta Imamovića dipl.ser.pravnika i tekfirovaca ...ako nisi onda mekećeš bez veze jer si veza, a ako jesi onda si spavo na času....

E vidiš sad, neki ljudi sve gornje rečenio studiraju godinama, pa se ne usude nikog protekfiriti...a neki ne dobiju dobar topli brok pa se proglase expertima za terorizam...inače u danasnjem veremenu, evo ovaj naš forum je pun experata svakakvih...a a za terorizam kao popratan ali redovan predmet smo svi diplomirali osim jedino mozda Ahmeda (jedan stariji član, ne zamaraj se) koji je bio onako najrealniiji među nama i svi smo ga postovali zato sto je vozio Citroen C4, ne zbog Citroena nego zbog oznake C 4....Ahmed je bio jak na okidaču, brz na tastaturi i redovno je imao titulu hrvatskog plemića BAN-a.... :D

....

i kad si sve gore pročitao a vjerujem da jesi kako uopšte mozes trošiti bite na nešto što se zove "nepostojanje serijatske drzave na teritoriji FBiH kad sam ti 1 000 puta rekao da je VZDDŽ BiH (Velika Zelena Drzava Džemahirija Bosna i Hercegovina) nama kako sufijama tako i selefijama, kako šitima tako i sunitima, kako Imamijama, Zeidijama, Ismailijama, Batinijama, Talimijama,Ezarikijama, Srbima,Nedzdatijama,Ibadijatijama,Ahmedijama,Zikrinijama....(izbacite uljeze) uvjek u prvom planu, da osnujemo šerijatsku drzavu u vlastitoj kući a onda mahali, selu, gradu, općini, kantonu, federaciji, drzavi, regiji, balkanu, kontinentu i kugli....pa mi djelujemo globalno a mislimo lokalno ...to je tajna naseg biznis kluba....

Još sam ti samo zaboravio napomenuti da u organizatorima nositelja terorizma su propustio sljedeće:

34. Udruzenje Građana heklaroša, goblenaca i štrikača Podgomile Gornje (kao glavnih promotera na ovim kantonalnim sajmovima sljive, meda, golubova, pečuraka, kestena

35. Drustva gradskih i prigradskih hodulja (ako si gledo to je skupina bradonja sto hodaju na onim dugačkim klipama pa napadaju odozgo'r ) ....u toku je osnivanje i zenskih hodulja ali je problem odjeća.... :D

36. Udruzenje samaca, udovaca i ledika (lokalni naziv neozenjenih ljudi) oni ce u ratu protiv kafira biti čistači mina a među njima ko prezivi jest je zlatnom žlicom ili kaškom....

Mislim ima toga još, ali biće prilike dok ti ne diplomiraš....

Nego jedno sam te htio pitati onako neobavezno....vidiš onaj problem Maoče ok. napad na Ustavni poredak drzave, ovo ono...sve to stoji...a deder mi reci ima li sta od vaseg referenduma i stalnog trabunjanja o ocjepljenju, pa sto se majku u vise ne odcjepite pa kud sva vojska tu i mali Mujica....stacete vako s nama belaj ste nam a i mi vama....ajd ocjepite se pa mirna Bosna.

Jesi li razmislio o pounudi prelaska na Islam...biće ti plaćeno po centimetru brade... :wink:

_________________
-'-Ne idi nikom osim onom cijem dobru se nadas, od cije vlasti ne strahujes, ciji blagoslov ocekujes i cijim znanjem ceš se moci okititi....'.-


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs