banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 19:08

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 29 Avg 2003, 18:25 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2003, 19:05
Postovi: 125
Lokacija: BGD
да ли се ико спасао лажним откривењем?
a koliko samo sekti upravo laznim otkrivenjem potpade pod sud?

NECES UCI! JER TI VRATAR NE DA UDJES NA SVETU LITURGIJU.

Prokleto lazno otkrivenje, i drvlje i kamenje toj knjzi, jer sveti Prorok Zaharija rece Recju Gospodnjom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 30 Avg 2003, 21:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2003, 22:19
Postovi: 249
Lokacija: Tu negde...
Osvrt na post od: 29.08.2003 18:25

Da li je bes na Hristovo 'Otkrivenje' možda i bes na bližnje koji neće da trče u istu poplavu hule i proklinjanja?

Otkrivenje po Jovanu jako lepo u nekim segmentima potvrdjuje Izvorni Credo koji je prezentovan na ovom topic-u.

I patmosko Otkrivenje potvrdjuju sijaset drugih drevnih mudrosno-vizionarskih knjiga, poput 'Enohove knjige', 'Danielove knjige', 'Druge Ezdrine knjige', 'Rat sinova Svetla protiv sinova Tame', etc.

I 'Knjiga proroka Zaharije' se ukazno dobro nadopunjuje sa 'Apokalipsom'. Npr. u šestom poglavlju 'Apokalipse' govori se o četiri Princa Zla , četiri Apokaliptička Jahača koji pustoše po četvrtinu u greh potonule zemlje Nešto slično i Zaharijina vidjenja govore u 6:1-8

'Apokalipsa' govori o oblačenju svetih Životom u bele haljine pravednosti. To isto nalazimo i kod 'Zaharije': 3:4.

'Apokalipsa' govori o sedam svetiljki pred Bogom: sedam Zraka Nebeske Svetlosti, sedam Oka Beskonačnosti; i 'Zaharijina' vidjenja tangiraju dati simbolizam: 3:9, 4:2.

'Apokalipsa' govori o dva Božija svedoka koji će delovati u Mojsijevom i Ilijinom Duhu u vremenu Preobraženja. 'Zaharija' kao njihovu prasliku i anticipaciju vidi Zerubabela i Jošuu.

I kome smetaju tolika skriptuarna slaganja koja potvrdjuju istinitost Božijih reči?!

To što mnoge sekte, na svoju štetu, izopačeno i budalasto tumače 'Apokalipsu, i svojim 'tumačenjima' joj mnogo toga nadodaju, to nije razlog da se Božija reč o završnici vremena, o kraju staroga sveta, odbacuje, nipodaštava i proklinje.

_________________
brat Vasa

http://duhovna-izgradnja.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Avg 2003, 10:38 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2003, 19:05
Postovi: 125
Lokacija: BGD
JA je napisao:
Prokleto lazno otkrivenje, i drvlje i kamenje toj knjzi, jer sveti Prorok Zaharija rece Recju Gospodnjom!


VASA je napisao:
Da li je bes na Hristovo 'Otkrivenje' možda i bes na bližnje koji neće da trče u istu poplavu hule i proklinjanja?



Ako neko sebe predstavlja u planetarnim superlativima, a istovremeno Rec Boziju, prorokovanu svetim prorokom Zaharijom naziva BESOM, onda je taj obnevideo u satanskoj huli i bezumlju.
SZ Prorok Zaharija (poglavlje 5) prorokova o jednoj letećoj knjizi - prokletstvu koje izadje na svu zemlju inkriminišući je sa obe njene strane: 'pozitivnu' kao lažnu, a 'negativnu' produbljujući.
http://galileo.spaceports.com/~biblija/ ... htm#topic1
Vasa je obnevideo u toj meri, da napamet naucene fraze prosipa kopiranjem i u nedogled parafraziranjem potiruci cak i zdrav razum, jer ako neko nesto plagira, ili kopira, ili falsifikuje, onda se sigurno ne moze pozivati da je potvrdjen originalom, prosto je original stariji, a plagijator, falsifikator, kopirant je mladji; prosta hronologija, sled dogadjaja potire vasinu tvrdnju o "potvrdjivanju" kao imbecilizam, a "nadopunjavanju" kao idiotizam:

VASA je napisao:
I patmosko Otkrivenje potvrdjuju sijaset drugih drevnih mudrosno-vizionarskih knjiga, poput 'Enohove knjige', 'Danielove knjige', 'Druge Ezdrine knjige', 'Rat sinova Svetla protiv sinova Tame', etc.

I 'Knjiga proroka Zaharije' se ukazno dobro nadopunjuje sa 'Apokalipsom'. Npr. u šestom poglavlju 'Apokalipse' govori se o četiri Princa Zla , četiri Apokaliptička Jahača koji pustoše po četvrtinu u greh potonule zemlje Nešto slično i Zaharijina vidjenja govore u 6:1-8


Koliko je bezumlje laznog otkrivenja projavljeno i u ovom Vasinom pasusu govori i sama knjiga, koja umesto Sina Covecijeg koji je subjekat 2. Dolaska po Jevandjelju - predstavlja nekog njemu nalik [OTK. 1,13], slicnog [OTK. 14.14].

Sto se tice Zaharije, 7 očiju ne mogu biti 7 duhova kako tvrdi lažno otkrivenje 5,6, izopačujući svetog proroka Zahariju, jer su na kamenu koji Gospod teše (3,9), pa kad postane kamen merački (4,10), ...

"Ukazno dobro nadopunjavanje" je sektaska floskula kvazialibija/kvaziopravdanja svakog njihovog laznog proroka, ali kad se zagrebe malo dublje, onda se otkriva sva njihova pervezrija, plagijat, i falsifikat u krajnjoj liniji. Jednostavno, bezumnik svaki uzme ono sto mu je na raspolaganju, isecka to, pa napravi svoj kolaz, koji naknadno modifikuje, te ubaci delom vezivno, a delom njegovi tumaci simbolikom, apstrakcijom kao razumeju tu muljavinu, miks.


VASA je napisao:
'Apokalipsa' govori o oblačenju svetih Životom u bele haljine pravednosti. To isto nalazimo i kod 'Zaharije': 3:4.


Kod 'Zaharije': 3:4 nalazimo jednu jedinu, i to NOVU, a ne belu haljinu.
Po laznom otkrivenju mrtvi vapiju za osvetom, a odgovara im se da još ima da budu pobijeni kao i oni [OTK. 6,10-11]. Koji to mrtvi u kojim belim haljinama, ako Sveti Stefan čije lice bi kao andjela, na samrti kleče na kolena i pomoli se Gospodu da onima koji su ga kamenovali do smrti ne uračuna taj greh (DELA 6,15 I 7,60), sledeći Hristov primer praštanja (LUKA 23,34)?


Kad smo vec kod Zaharije i "vidjenjima tangiranja simbolizma":

OTK 1,7 Evo, dolazi sa oblacima, i ugledaće ga svako oko, i oni koji ga probodoše; i zaplakaće zbog njega sva plemena zemaljska.
ZAHARIJA 12,10-11 I izliću na dom Davidov i na stanovnike Jerusalimske duh milosti i molitava; i pogledaće na mene kojega probodoše; i plakaće za njim kao za jedincem, i tužiće za njim kao za prvencem. U ono će vreme biti tužnjava velika u Jerusalimu...
4 JEVANDJELJE 19,36-37 Jer se ovo dogodi da se ispuni Pismo: Kost njegova neće se prelomiti. I opet drugo Pismo govori: Pogledaće na onoga koga probodoše.
KOMENTAR:
ONI KOJI SU PROBOLI GOSPODA NEĆE GA UGLEDATI, BUDUĆI DA SU MRTVI, TJ. NE MOGU SE UBROJITI U SVA PLEMENA NA ZEMLJI KOJA ĆE GA UGLEDATI GDE DOLAZI NA OBLACIMA (Matej 24,30)! AKO ĆE DOĆI SA SILOM I SLAVOM VELIKOM, SIGURNO NEĆE DOĆI PROBODEN, A KAMOLI DA ĆE ZAPLAKATI ZBOG NJEGA TADA KADA SE SILE NEBESKE POKRENU (Matej 24,29-30). ZNAČI, AKO SE PISMO ISPUNILO, I TU POTVRDU IMAMO NAPISMENO U 4. JEVANDJELJU, ČAK I KAO NEOBORIV FAKAT, SAMO BEZUMNIK MOŽE DA TVRDI DA JE TAJ ISTI JEVANDJELISTA MOGAO DA NAPIŠE LAŽNO OTKRIVENJE. SVA PLEMENA MOGU SAMO DA PLAČU ZBOG SAMIH SEBE TADA, JER NE SHVATIŠE DOK NE BI KASNO (Matej 24,39).


vasa je napisao:
I kome smetaju tolika skriptuarna slaganja koja potvrdjuju istinitost Božijih reči?!

Prvi put cujem da je lazno otkrivenje potvrdilo istinitost Bozijih Reci, jer misljah da je sam Hristos potvrdio Jevandjeljem koje apostoli ostavise. Ili ti i dalje "potvrdjivanjem" nazivas kada neko uzme pa plagira, prepise, POKRADE REC BOZIJU, uz put je i izopaci, pervertira, skrnavi gde stigne, ili naprosto debelo slaze kao i ti sam zavolev laz, sto su prorokovali i sveti proroci Boziji u SZ, znajuci da ce neko da ih se lati, slucajeva u laznom otkrivenju koliko hoces (npr. gog i magog)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Avg 2003, 16:26 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2003, 22:19
Postovi: 249
Lokacija: Tu negde...
U svome postu od 31.08.2003 10:38 autor osvrta iznosi zaista vatreno teške, žestoke reči i protiv sebe. Takve reči puno kažu i osvedočavaju onog koji je njihov podmet. Jedino su pogrešno interpretaciono naslovljene... Takve stvari je najbolje raščistiti u svome hramu, uz molitvu Duhu Reda i Mira.

O nekim stvarima se može diskutovati tek kad sagovornik počne bolje da razlikuje Dobro od Zla, i kad shvati da je svaki simbol bivalentan, da ima dve strane (najmanje). I naravno kad malo stiša oganj besa u sebi koji bljuje prema Istini.

PS Kad neko napiše jednu knjigu kao mitropolit, on se tako i naznačava. Drugo je pitanje što on u svojoj hijerarhiji potom dospeva i do nivoa tzv. patrijarha.

_________________
brat Vasa

http://duhovna-izgradnja.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 31 Avg 2003, 17:57 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2003, 19:05
Postovi: 125
Lokacija: BGD
Da li si ti upirtan na ovom forumu koji je tvoj hram konkretno?
To da je simbol bivalentan smo vec diskutovali, i rekoh da sam taj argument i sam mogao da potegnem, ali ti njime cak nista nisi ni dokazao, no dobro da se ne nastavljamo, bolje je nego kad je teza ambivalentna, ili kad drzis monolog.
Temelj tvoje vere je tek simbolican, apstraktan, a temelj moje vere je, buduci stvarniji od bilo kog simbola, na kamenu (concrete), konkretan, pa ti sad vidi ko ce odoleti od nas dvojice.
Niko simbolima nije dokazao, ni pokazo veru, vec je najcesce bekstvo u simbolizam odraz nevere, kao nesto nije stvarno, nego tek simbolicno.

uh koja oluja kod mene....

BTW. replicirah ti na poslednji post, ali mi se cini da si ti preskocio moj prethodni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Sep 2003, 15:03 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2003, 22:19
Postovi: 249
Lokacija: Tu negde...
Ko neće sam sebe analitički da tretira i sagledava, kako bi ono opterećujuće iz sebe iščupao, treba mu pružiti priliku da na tudjim primerima uči: možda se tako može bolje sagledati. Prizemno sagledavanje reči, pogotovo Božije, koja ima svoju Dubinu, Visinu i Širinu, vodi samo zapletu, zabuni i mrtvilu.Šta bi se reklo da neko ovako sirovo buntovnički počne da 'tumači' evandjeoske stavke:

    "Prokleto lažno Evandjelje po Mateju, drvelje i kamenje na tu gnusnu knjigu. Jer Hristos u 'Evandjelju po Jovanu' reče: "Ja sam Vrata" (10:9), a patvoreni Matej kaže, pripisujući Hristu ove posprdne reči: "... Ja ti kažem da si Petar, i na toj steni sazidaću Crkvu svoju , i vrata Adova neće je nadvladati." (16:18) Šta nam hoće reći taj tobožnji i prokleti Matej: da je Hrist Vrata Hada, vrata Pakla?
    Postoje samo jedna 'vrata', i ta vrata predstavlja Hrist, i nema nikavih drugih vratiju. I ko vidi dvoja vrata on je obnevidela i podeljena ličnost, koja robuje i laži i zlu. I ko to drugačije predstavlja - anatema na njega, i neka bude predat na sedam zloduha Hada. I neka ga oni odvuku kroz sedam paklenih vratiju, zavitlaju i bace u govnjivo jezero I neka se time namiri Božija pravda.

    Nigde kraja lažima te Matejeve knjige, koja Petra predstavlja stenom na koju Hrist podiže svoju Crkvu. Pa on je sam sebi suprostavljen kad Isusu pripisuje reči: "Svaki dakle koji sluša ove Moje reči i izvršuje ih, biće kao mudar čovek, koji sazida kuću svoju na steni." (7:24) Kako 'stena' moze da bude i Hrist, i Hristova rec, i apostol Petar?! To mogu tvrditi samo ljudi sa okamenjenim mozgom, koji imaju manjak sposobnosti logičkog zaključivanja! Da nije Petar možda isklesan iz Velike Stene?!Sve je moguće po besomučnim i nebuloznim Matejinim podmetanjima! Da li se iko spasao lažnim Evandjeljem? A koliko samo sekti upravo lažnim Evandjeljem potpade pod sud? I zato se u mojoj crkvi imperativno ne praktikuje i ne priznaje to izopačeno Evandjelje i ta prljava Beseda na Gori (osim stavka koji traži da otklonimo zlo iz srca tako što ćemo odseći sebi ruku ili izvaditi oko). Ta podmetnuta Beseda predstavlja vrata za pakao; ona nas čak poziva da budemo mudri, da se utvrdjujemo u vernosti kroz ispunjavanje Hristovih reči. To se ništa ne slaže s onim što se uči u svetim Poslanicama! Zna se kako čovek postaje mudar i kako se spasava: tako što puno čita reči ljudi koji važe za mudre i tako što veruje da nas je Hrist spasio."

_________________
brat Vasa

http://duhovna-izgradnja.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 02 Sep 2003, 15:40 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2003, 19:05
Postovi: 125
Lokacija: BGD
DAJEM TI 24H da obrises svoj poslednji post, ne zato sto ja nemam ili ne znam da odgovorim na tvoju ludost, nego zato da ti ne bi bilo gore. Ja sam mogao da pretpostavim ko si i kakv si, ali mi nije cilj da potones potpuno u svom bezumlju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Sep 2003, 15:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Jun 2003, 22:19
Postovi: 249
Lokacija: Tu negde...
Konkretan osvrt na na post od 31.08.2003 10:38
Kad neko drugog masrtljivo i bezobzirno optužuje za 'plagijatorstvo', red bi bio da takve (proizvoljne) ocene i konkretno dokaže i obrazloži! Koji autor, koji pisac je to "plagiran"? Ovako sve doima da onaj koji to iznosi zapravo govori o samome sebi!


Autor osvrta kaže
,
Citiraj:
Koliko je bezumlje laznog otkrivenja projavljeno i u ovom Vasinom pasusu govori i sama knjiga, koja umesto Sina Covecijeg koji je subjekat 2. Dolaska po Jevandjelju - predstavlja nekog njemu nalik [OTK. 1,13], slicnog [OTK. 14.14].


U opisu Nebeskog Oca se kaže: "... Na Prestolu sedjaše Neko, i Taj što sedjaše beše na izgled kao kamen jaspis i sard,..." (4:2-3), a za Dolazećeg Hrista: "...Na Oblaku sedjaše Neko sličan Sinu Čovečijem, sa zlatnim vencem na glavi i oštrim srpom u ruci." (14:14) - Onaj ko Svetog Jednog i Presvetog Oca Nebeskog ne može da sagleda jasno od sjaja Slave njihove, on o Vladaru i Suvladaru Neba govori kao o "Nekom", kao Onome koji se nikakvim ljudskim rečnikom ne može verno opisati.

"Koji to mrtvi, u kojim belim pravedničkim haljinama, vape za osvetom?" - Mrtvi u Gospodu, mrtvi za vrednost satanskog sveta, vape i mole da se izlije Božiji Gnev na one koji su Božiju zemlju upropašćavali, koji su Hrista razapinjali i probadali u bližnjima. (Otk. 11:18) Oni mole da tvrdokorna srca dobiju ono što su zaslužili, da im se pruži prilika da bar preko patnje nešto nauče, da svoj dug iznesu.

_________________
brat Vasa

http://duhovna-izgradnja.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Sep 2003, 18:51 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2003, 19:05
Postovi: 125
Lokacija: BGD
Sto se tice plagiranja imas u Svetom Pismu reference pa proveri, a i u samom tzv. "otkrivenju", a ja sam dao cak i posebnu temu u vezi s jednim primerom, na mom sajtu nebrojeno slicnih, dakle, dokaza crno na belo koliko hoces.

U jevandjelju Hristos prorokuje o dolasku Sina Covecijeg glavom i bradom, e da li si ti magarac da verujes da bi naknadno prorokovao o nekom koji slici, koji je nalik tom koji je glavom i bradom?

Mrtvi u... kao formulacija ne postoji, vec usnuli u Gospodu, a ne mrtvi, jer su Bogu svi njegovi zivi, jer je Bog - Bog Avramov, Isakov, Jakovljev. Ti grdno gresis tom formulacijom covekoubistvenom.

Dalje sto tvrdis je takodje bezumno dokazah vec primerom, da nije tako.


Poslednji put menjao ...pravda dana 06 Sep 2003, 13:49, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Sep 2003, 18:56 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2003, 19:05
Postovi: 125
Lokacija: BGD
Aurora Aurea je napisao:
Ko neće sam sebe analitički da tretira i sagledava, kako bi ono opterećujuće iz sebe iščupao, treba mu pružiti priliku da na tudjim primerima uči: možda se tako može bolje sagledati. Prizemno sagledavanje reči, pogotovo Božije, koja ima svoju Dubinu, Visinu i Širinu, vodi samo zapletu, zabuni i mrtvilu.Šta bi se reklo da neko ovako sirovo buntovnički počne da 'tumači' evandjeoske stavke:

    "Prokleto lažno Evandjelje po Mateju, drvelje i kamenje na tu gnusnu knjigu. Jer Hristos u 'Evandjelju po Jovanu' reče: "Ja sam Vrata" (10:9), a patvoreni Matej kaže, pripisujući Hristu ove posprdne reči: "... Ja ti kažem da si Petar, i na toj steni sazidaću Crkvu svoju , i vrata Adova neće je nadvladati." (16:18) Šta nam hoće reći taj tobožnji i prokleti Matej: da je Hrist Vrata Hada, vrata Pakla?
    Postoje samo jedna 'vrata', i ta vrata predstavlja Hrist, i nema nikavih drugih vratiju. I ko vidi dvoja vrata on je obnevidela i podeljena ličnost, koja robuje i laži i zlu. I ko to drugačije predstavlja - anatema na njega, i neka bude predat na sedam zloduha Hada. I neka ga oni odvuku kroz sedam paklenih vratiju, zavitlaju i bace u govnjivo jezero I neka se time namiri Božija pravda.

    Nigde kraja lažima te Matejeve knjige, koja Petra predstavlja stenom na koju Hrist podiže svoju Crkvu. Pa on je sam sebi suprostavljen kad Isusu pripisuje reči: "Svaki dakle koji sluša ove Moje reči i izvršuje ih, biće kao mudar čovek, koji sazida kuću svoju na steni." (7:24) Kako 'stena' moze da bude i Hrist, i Hristova rec, i apostol Petar?! To mogu tvrditi samo ljudi sa okamenjenim mozgom, koji imaju manjak sposobnosti logičkog zaključivanja! Da nije Petar možda isklesan iz Velike Stene?!Sve je moguće po besomučnim i nebuloznim Matejinim podmetanjima! Da li se iko spasao lažnim Evandjeljem? A koliko samo sekti upravo lažnim Evandjeljem potpade pod sud? I zato se u mojoj crkvi imperativno ne praktikuje i ne priznaje to izopačeno Evandjelje i ta prljava Beseda na Gori (osim stavka koji traži da otklonimo zlo iz srca tako što ćemo odseći sebi ruku ili izvaditi oko). Ta podmetnuta Beseda predstavlja vrata za pakao; ona nas čak poziva da budemo mudri, da se utvrdjujemo u vernosti kroz ispunjavanje Hristovih reči. To se ništa ne slaže s onim što se uči u svetim Poslanicama! Zna se kako čovek postaje mudar i kako se spasava: tako što puno čita reči ljudi koji važe za mudre i tako što veruje da nas je Hrist spasio."



A sada da ti osolim prethodni huliteljski post koji ti bezumnik neces da obrises, A NAZIVAS GA TUDJIM PRIMEROM, SVOJIM VLASTITIM, JER JA TO JOS NIGDE NISAM CUO.

Elem, jedno su vrata, udari jednom glavom u najbliza da osetis.
Primer: danas sam slao pismo neko, razmisljao o jednoj svetoj stvari, e da li to po tebi implicira Sveto Pismo?

JEDNO JE ZVEZDA, DRUGO SU TACNO ODREDJENIH 7 ZVEZDA, tu smo zapeli ja i ti, i ti sad samo pokazujes koji su ludak aplikujuci isto i na svoj posl. post, i jos se cudis zasto nisi takav i prema jevandjelju.

sto se tice laznog otkrivenja, ne radi se o bilo kojim zvezdma, nego o bas onih 7 zvezda (nisu nalik njima, niti im slice, nego su to bas tih sedam zvezda). e ako ces ti sad da se majmunises sa vratima, stenom i dalje, uzmi najbliza pa udaraj glavom o njih.

sto se tice stene, objasnicu tek kad te ispravim u prethodnom u cemu gresis, ali postoji i stena sablazni za neke, a opet sablazan je najnegativnija, pa kako onda? Kako? U pitanju je kontekst, ali kome ja govorim, onom koji se gradjase mudar, pa sad poludevsi, skriva se izigravajuci majmuna. Sta zna majmun sta je kontekst...sta je atribut sta je odrednica, sta ...

KAKO NEMA DRUGIH VRATIJU KAD SAM HRISTOS GOVORI O VRATIMA uskim i sirokim, jednim koja vode u spas dugim u osudu, a da ne govorim o vvratima pakla, pa ada, ali ti ni ta dva ne razlikujes???
STVARNO SI SLEPAC. TO TI JE JOS KOMPLIMENT, JER AKO SVESNO LAZES I ZAVODIS LUKAVSTVOM, ONDA TESKO TEBI.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 06 Sep 2003, 11:19 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
interesantno!
savjetovao bih svima da pokusaju malo da se odmaknu od sebe...pokusajte sebe malo da pogledate izdaljeg.

ovakve rasprave bi mogli da vodite beskonacno!

koja je vjera pravovjerje a koja krivovjerje?

eh, da je to lako razlikovati nebi bilo ni ovog foruma i ko zna cega jos.

"vjerujte srcem"...osluskujte svoje srce i pratite njegov trag. NICIJA vjera nije savrsena i SVACIJA je neprestano na kusnji i pod imperativom izgradnje i usavrsavanja.

manje pricanja a vise slusanja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 08 Sep 2003, 09:10 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Izvrsno rečeno.
Hrist nije rekao "po Credu njihovom poznaćete ih" nego "po plodovima njihovim poznaćete ih".
I u njegovo vrijeme bilo je onih za koje je rekao "slušajte šta govore ali ne radite ono što rade, jer govore ali ne rade".
Spoznaje i argumenti koji se ovdje iznose imaju vrijednost tek ako nas potaknu na blagotvorno djelovanje u svakodnevnom životu, i nije toliko bitno šta nas je na to potaklo (da li je to veća ili manja mudrost i istina) nego kakav je plod to u nama donijelo.
A doći će vrijeme kada ćemo sve znati mnogo bolje i kada će nam se naše današnje spoznaje i ono što sada smatramo velikim istinama činiti tek kao pričanje djece u vrtiću.

Dakle sve su naše spoznaje blago rečeno nepotpune ( i nema potrebe da ih se toliko razlaže u sitnice kad su pune nedostataka) ali zato o savršenstvu ili nesavršenstvu naše vjere svjedoči naš svakodnevni život i ponašanje u teškim okolnostima (ili iskušenjima koje Rio spominje) ali i u onim koje nam se ne čine teške ali su podjednako skliske (ko misli da stoji neka se pazi da ne padne).

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 32 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs