banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 24 Maj 2024, 20:54

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 23 Feb 2012, 19:11 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15299
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ma daj Tvrtko nećemo demagogiju.
Dok je demokratije crkva i vjernici su potrebni vlasti,ma ko se tamo nalazio.Razuvjeri me ako sam u krivu.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2012, 19:24 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
spijo je napisao:
Dok je demokratije crkva i vjernici su potrebni vlasti,ma ko se tamo nalazio.Razuvjeri me ako sam u krivu.


Upravo tako. Religija i nacija su mocno oruzje za drzanje naivnih masa na lancu.
Svaka cast pravoj religiji, ali ovo sto radi Kacavenda ili Ceric, to je daleko od religije.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2012, 20:31 
OffLine
staromodan
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Dec 2002, 16:42
Postovi: 13214
Lokacija: Otac Grmec i Majka Kozara:)
ne pricam o drzavnom budzetu, pricam o darovima koje SPC dobije od vjernika tokom bogosluzenja..plata da se dobije od crkvene kase, a ne drzavne..

_________________
"Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich"
--> Diamonds <--


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2012, 22:11 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Dec 2006, 18:50
Postovi: 6700
spavac je napisao:
ne pricam o drzavnom budzetu, pricam o darovima koje SPC dobije od vjernika tokom bogosluzenja..plata da se dobije od crkvene kase, a ne drzavne..


Pa kako ce dobiti kad su to neznatne sume? A i kad bi to bilo tako onda je to potpuno isto kao i naplacivanje usluga.
Ja mislim da nije tu toliko problem u novcu vec sto novac ide u pogresne ruke.
Evo recimo Kacavenda zivi u zlatu, a ovi jadnici nizi svestenici jedva sastavljaju kraj s krajem. Ili grade se crkve na svakom proplanku koje kostaju hiljade eura i koje stoje prazne, znaci ima sredstava. I umjesto da se to usmjeri za plate svestenicima grade se crkve gdje ne trebaju i gdje ih niko ne posjecuje. Da ne govorimo o korupciji u visokim krugovima svestenstva tipa Kacavende koliko to proguta para da bi svi nizi svestenici mogli imati plate. Ovako oni zive u bijedi dok njihove vladike u zlatu. Slicno kao narod i politicari. Crkve u religiji su kao stranke u politici. Sve imaju razlicit ali slican program i ubjedjuju kako ona druga zajednica ne valja, a u stvari su svi slicni.

_________________

Filozofija...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2012, 22:16 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
TBPTKO je napisao:
Нетачно, боље мање , а сигурно, него више а несигурно. Ти мислиш да сваки дан има обреда. Е, мој ти ;)

Осим тога, стављањем на државни буџет Црква била морала да буде зависна од онога ко је на власти.
Јер ко плаћа његова се пјесма свира.


Е, мој ти ;)
Vidiš i ovamo neki sveštenici vređaju sagovornike nudeći im svoj.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2012, 22:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
TBPTKO je napisao:
Сад си ме тотално разочарао лавић, и као човјек и као комуниста :)
Свештеници разбојници с коца и конопца, а ти анђео прави, ниси дао да те покваре ;)
Гдје нађе бачку епархију , гдје службује маса људи из Босне које знам, а најважније рођени шурак .
Прво , не може свештеник продати ни издати у закуп црквену земљу. То је посао Црквеног одбора и председника са још два одборника, али тек после благослова Епархије. Да си упућен у раачуноводство СПЦ знао би да у Бачкој ниједна ЦО нема свој рачун, него има један рачун којим располаже епархија, а ЦО имају подрачуне у њему, тако да је сваки улаз и излаз је под контролом. Такође би знао да половином године долази арх.намесник у контролу, а на крају године сва документација иде у епархију на преглед.
А ја овде знам за деду који је био адвениста, па га наговорили да све имење пре смрти препише њиховој заједници, па његова жена живи у својој кући по њиховој милости, јер јој ништа није оставио. И неки дан пре опела видим дошли рођаци адвентисти са проповедником, као пачићи, не сеју узети ни кафу ни ракију, а камо ли цигарету запалити, што користе кад њега нема.
И онда ти мени дрвиш о Писму, иконама....
Мораш наћи разлога што си издао веру Отаца, што си пљунуо на све оно што су твоји преци вековима по цену живота чували.
Кад смо били под Турцима, имали смо владике фанариоте, који су свашта радили, али нисмо веру напустили. Ја знам докторе који пију, пуше и дрогирају се , али то не значи да ја то чиним и надам се да ћу бити здрав.


Ma nisu...sama začela čudo jedno.
Šta je litra domaće ...ništa za ljudinu.
O kojoj ti kontroli :D :D :D
Ko raspolaže parohijalom...koji odbor MA NEPITA SE ODBOR to važi kod katolika.
Đed je umro inače bih te zvao da dođeš i čuješ ko ga je tukao stara.
Zašto ne odgovori za ikone što ti teško care?

Nemoj porediti doktore i sveštenike jer jedni se deklarišu kao SLUGE BOŽIJE a drugi titulom.
Dok si objašnjavao o opelu opsovao si ,,OČE,, kako iz izvora slatkog može ići gorko?
O kojoj otačkoj veri govoriš :cat: nisu braco imali čoveka...imali su odbor od samozvanih 50 osoba i 20 blagajnika :D i kad sam krenuo sa kolegom da ispitujem ko koliko drži novca niko nezna ni koliko on ima niti koliko onaj drugi jedan skupljao dinare drugi dojč marke a treći švice i dolare a oni u robi: kukuruz, brašno, pšenica....divota !
Ali tvoj brat tad bio drugačiji pa ga svi znali i valjda plašili otkud znam pa sve lepo preuzeto i u trgovačke knjige napravljen ulaz robe i od koga koliko i sav novac na namenski položen uz mogućnost dvojice poverljivih potpisnika uz recimo moj nadzor da prebace na drugi za materijal.

A to da pobro nemože prodati zemlju mačku o rep.
Nebih toliko ružio čoveka pa javno objavio izvod u kojem kao potvrda se vidi ko je kojeg dana otuđio koju površinu...važno je da to ovamo svi znaju jer su videli dokument iz zemlj. knjižn. odelenja i iz suda..dakle...
Hajde nemoj da ti teško objasni ostalima o ikonama i kađenju valjda imaš toliko ljubavi prema braći pa im objasniti ako treba pomoć reci zalepiću citate o tome ne brini ne naplaćujem.

Bog te blagoslovio.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2012, 22:35 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Trle nemoj ljutiti ima toga mnogo što nije za javnost, dakle i gorih stvari zato hvali Boga što ne plaća odmah.Vreme za kajanje traje, nisi valjda nosio oružje?

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 23 Feb 2012, 22:43 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
jellyfish je napisao:
spavac je napisao:
ne pricam o drzavnom budzetu, pricam o darovima koje SPC dobije od vjernika tokom bogosluzenja..plata da se dobije od crkvene kase, a ne drzavne..


Pa kako ce dobiti kad su to neznatne sume? A i kad bi to bilo tako onda je to potpuno isto kao i naplacivanje usluga.
Ja mislim da nije tu toliko problem u novcu vec sto novac ide u pogresne ruke.
Evo recimo Kacavenda zivi u zlatu, a ovi jadnici nizi svestenici jedva sastavljaju kraj s krajem. Ili grade se crkve na svakom proplanku koje kostaju hiljade eura i koje stoje prazne, znaci ima sredstava. I umjesto da se to usmjeri za plate svestenicima grade se crkve gdje ne trebaju i gdje ih niko ne posjecuje. Da ne govorimo o korupciji u visokim krugovima svestenstva tipa Kacavende koliko to proguta para da bi svi nizi svestenici mogli imati plate. Ovako oni zive u bijedi dok njihove vladike u zlatu. Slicno kao narod i politicari. Crkve u religiji su kao stranke u politici. Sve imaju razlicit ali slican program i ubjedjuju kako ona druga zajednica ne valja, a u stvari su svi slicni.


Pozdrav staroj kuki :cat:
Braco ti ga nagrdi....reću te Tvrtku.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2012, 14:30 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Ono što želim reći jeste da ti ljudi koji su otišli da budu sveštenici su zapravo DOBRI ljudi mogao bih reći ekstremno dobri ljudi ali sistem ih je ukalupio i napravio oruđa za služenje na pogrešan nači a to su nasledili od majčice pa kad se odcepiše 1054 ponesoše nasleđe koje im Jevreji obaciše i agani dodaše tako obe isto čine ne obazirućii se na reč Božiju jer su veća pradnja ljudska od uredbi i zapovesti Božijih u njihovom očima.
Dajte im kad god možete i poučite ih kad god vam se ukaže prilika kako bi uvideli da smo mi hram Duha svetoga i da slika i kip draže Boga i donose priokletstvo i onda se narod pita zašto nam se sve to događa...pa zato što oni čine i vas navode da idete za njihovim greškama.

Postoji ogranak ljudi koji su u Pravoslavnoj crkvi koji su nešto korisno učinili a to je digitalni anđeo 2 i 3 deo i ne znači da je tamo sve tako ali 90 posto jeste.Crkva se zvanično ogradila od toga jer inače ljube noge ruke i redom papi pa nesmeju da potvrde da je on kao vođa obe SESTRINSKE crkve u Pismu opisan kao loš jer bi onda i te crkve bile prepoznate zato se ogradiše.

Monasi su mnogo istreniji ljudi i nisu vešti manipulaciji kao ovi sa kandilom ali dajte i njima hleba jer Bog obasjava i zle i dobre a oni nisu svesni da čine zlo jer ne čitaju niti razumeju Pismo pa ni vama nemogu zato pomoći.
Svako dobro.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2012, 14:42 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15299
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Ponekad se pitam da li iko čita ova Lavićeva trabunjanja.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Feb 2012, 18:34 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Ja danas napisah najbolje da Tvrtka razapnemo, sve u skadu s temom, pa mi nestade post a ovo ostalo ostade. Niđe veze...

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 25 Feb 2012, 20:08 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Sejo sve je ostalo nemoj tako.
Zahvalan na komplimentu.
Meni važno da Tvrtko čita.
Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 27 Feb 2012, 11:41 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Moja greška, post sam greškom ostavila na drugoj temi.
Htjela sam reći da jedna osoba ne može generalno da odgovara za tuđe propuste. Ne kažem da propusta nema, kao i u svim institucijama, ali ne treba generalizovati.
Može se naići na osobe zbog kojih omrzneš to što one predstavljaju (ja sam čini mi se zamrzila matematiku jer sam prvo čupanje za kosu i šamaranje doživjela od učiteljice matematike u osnovnoj školi, zbog banalne greške), ali meni npr. nijedan sveštenik ne može omrznuti vjeru otaca. Mogu biti bijesna na pojedinca, mogu mu oprostiti ali izvorno što nosim u sebi ne može pomutiti nijedan prestupnik.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2012, 12:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Može me iznervirati jedan konobar ili izbaciti ali ja u srcu ipak volim kafanu i nemože mi je niko oteti iz srca ma gde god bila i koji god konobar opsluživao pićem.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Feb 2012, 13:56 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Tačno, jer veća je mogućnost da sam ja i mnoštvo moje kafanske braće u pravu nego da sam sama izvan kafane. :wink:

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2012, 13:17 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Pa uvek sam tvrdio da više znaju tri pijane glave nego jedna trezna a tek cela kafana pijanaca koliko tu tek razuma kipi tu bi se Tesla stidio.
Ima i onih čija glava nije za 2 već za 4 noge.
Ma sestro ostavimo to ne priliči.Pozdrav.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2012, 13:22 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Naravno da ti ne priliči tolika mržnja i sarkazam prema onima kojima si nekad pripadao. :wink:
"Budite ponizni i krotki" piše u Poslanici Efežanima, a sve mimo toga ne priliči pravom vjerniku ili osobi koja za sebe smatra da je to.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2012, 15:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
A zašto to mora biti tačno ako piše u Poslanici Efežanima?

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2012, 21:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 23 Feb 2003, 15:10
Postovi: 6502
Lokacija: Banja Luka
Učitelj veronauke đacima za obljubu davao 5.000 do 10.000 dinara

_________________
Cause I'm tired of this scenes...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 02 Mar 2012, 21:34 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 19 Jun 2011, 16:22
Postovi: 6477
Lokacija: Tamo gore.
Otvorena je nova tema u vezi toga na PDF društvo.

_________________
Måndagsbarn?
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 143 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs