banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 06 Jun 2024, 00:18

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 177 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 24 Avg 2012, 09:14 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
djela apostolska 17:24,25

u tim stihovima se kaze da nam ne trebaju gradjevine, a ni ljudi koji vrse ceremnije

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2012, 09:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Oldboy je napisao:
Kad su apostoli umrli ko je sirio Hristovo ucenje?

Hrišćani prvog stojeća, a kasnije se javlja u Biblij opisani otpad. Ta "crkva" koja koketira sa "zvijeri" i kojoj ti pripadaš, u Biblij je jasno i nedvosmisleno opisana kao babilon veliku i bludnica, ako trebaju biblijski stavci koji to jasno i nedvosmisleno potvrđuju i do detalja opisuju, tako da ne ostavljaju ni trunke sumnje ko je ko i šta je šta, samo reci, nije nikakav problem.

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2012, 09:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
Da nije Carls Rasel prvi legitimni nasljednik :-) :-) :-)
Covjek koji je u "centru zla" desifrovao Bibliju i izvadio covjeka iz 16 vjekova slijepoce.
Jest da je 3 puta najavljivao i masio drugi Hristov dolazak, ali to nije bilo zato sto ne zna bibliju vec da telcima pproda bijelih haljina. Zamisljam tebe u jednoj :-) :-) :-)

1851. je gospodin, po direktivi i insrukcijama pokrenuo jednu od najvecih duhovnih nakaza i ti ocekujes da se ja sa sljedbenikom nekog takvog dobacujem Bibliskim citatima.

Ajd nam reci nesto o tom covjeku?
I jos nam reci ime jednog sljedbenika Carlsove izmisljotine (nije njegova ali nebitno, on je to samo iznio, bas kao i Darvin i Marks) kojeg su mucili i ubili da izda Hrista.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2012, 09:30 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
ofm ako se recimo ukine to okupljanje u crkvama i crvena slova, kako da se mi hriscani okupljamo i razgovaramo osim po forumu?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2012, 09:34 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Koliko ja to shvatam crkva kao crkva nije nikakav problem vec ono sto se nalazi u njoj (mislim na ikone) i ono sto nas popovi uce, svakom preporucujem da izucava S.Pismo i sam izvlaci zakljucke.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2012, 09:36 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
Filozofe ofm nije Hriscanin, on ne vjeruje da je Hrist Bog.

Ja koliko znam ni svjedoci se ne sastaju po parkovim, vec u nekim gradjevina.
Vec sam rekao da je Crkva narod, tako da se liturgija moze citati i u stanu.
I citace se jednog dana ponovo po katakombama ali ne vidim problem u tome da se skupimo u lijepoj namjenski napravljenoj gradjevini, bar dok smo legalni :-)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2012, 09:37 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
Wrangler je napisao:
Koliko ja to shvatam crkva kao crkva nije nikakav problem vec ono sto se nalazi u njoj (mislim na ikone) i ono sto nas popovi uce, svakom preporucujem da izucava S.Pismo i sam izvlaci zakljucke.



Ok! A ko ce te pricestiti?


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2012, 09:38 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
nije crkva kao gradjevina problem ali ispade da je moze naraviti svako i bilo kakvog oblika

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2012, 09:42 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
To brate moj jeste problem i slazem se da je to otislo u biznis ali ono sto se desava medju ciglama je sustina.
Dok se dogma i kanoni sabora ne mjenjaju do tad se imam kome ispovjediti i od koga tijelo i krv Hristovu primiti.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2012, 09:58 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Hoces li malo bolje pojasniti sta znaci pricescenje, nemam nikakvu losu namjeru vec jednostavno nisam upucen.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2012, 10:21 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Oldboy je napisao:
Filozofe ofm nije Hriscanin, on ne vjeruje da je Hrist Bog

Pa ni sam Isus ne tvrdi da je Bog, niti vjeruje u to.
Jovan 17.3 (opisuje kako se Isus molio svom ocu) : “Ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao — Isusa Krista.” (Isus nije sebe nazvao “jedinim istinskim Bogom”, nego je tu titulu pripisao svom Ocu.)

ili


Jovan 20:17, JB: “Kaže joj [Mariji Magdaleni] Isus: ‘Ne zadržavaj se sa mnom jer još ne uziđoh Ocu, nego idi mojoj braći i javi im: Uzlazim Ocu svomu i Ocu vašemu, Bogu svomu i Bogu vašemu.’” (Dakle, Otac je uskrsnulom Isusu bio Bog, kao što je to bio i Mariji Magdaleni. Zanimljivo je da nigdje u Bibliji ne možemo pročitati da je Otac Sina nazvao “moj Bog”.)

Treba li nastaviti sa još i stotinu stavaka gdje Isus sam tvrdi kako on nije Bog?

Nači ja za Isusa vjerujem da je ono što je sam za sebe rekao da jeste, a to je; Isus je za sebe govorio da je jedinstveni Božji Sin (Ivan 10:36; Mat. 16:15-17), prorečeni Mesija (Mar. 14:61, 62), da je živio na nebu prije nego što je došao na Zemlju (Ivan 6:38; 8:23, 58), da će biti ubijen te da će treći dan nakon smrti biti vraćen u život i potom se vratiti na nebo (Mat. 16:21; Ivan 14:2, 3

Također; . Sam je za sebe rekao da je prije svog dolaska na Zemlju živio na nebu i da je jedinstveni Božji Sin i Mesija, onaj čiji je dolazak prorečen u hebrejskim knjigama Biblije. Dakle, postoje dvije mogućnosti: ili je doista bio sve ono što je govorio o sebi ili je pak bio veliki varalica.

Ja vjerujem da je bio ono što je o sebi govorio i što piše u Biblij, a ono što ti vjeruješ je obična dogma za koju u Biblij nema potvrde. Ta dogma o trojstvu zna se odakle potiče i koji joj je korijen, evo malo o tome sa ove teme http://www.banjalukaforum.com/viewtopic.php?f=38&t=49030&hilit=trojstvo
Citiraj:
Koje je porijeklo nauke o trojstvu?

The New Encyclopedia Britannica kaže: "Niti riječ trojstvo niti izričita nauka kao takva ne pojavljuje se u Novom zavjetu, niti su Isus i njegovi sljedbenici namjeravali proturiječiti Shemi u Starom zavjetu: 'Čuj Izraele: Gospodin je Bog naš jedini Gospodin' (5.Mojsijeva 6:4)... Nauka se razvijala postepeno tokom nekoliko vijekova i uz mnogo polemike... Krajem 4. vijeka nauka o trojstvu poprima uglavnom oblik koji je sačuvan i do danas.

New Catholic Encyclopedia priznaje: "Formulacija 'Jedan Bog u tri Osobe' nije bila čvrsto utemeljena, sigurno ne potpuno prihvaćena u hrišćanski život i hrišćansko vjerovanje prije kraja 4. vijeka. Ali, upravo je ta formulacija koja je prva svojatala naziv Trinitarijanska dogma. Takvo shvatanje ili predodžba bila je posve strana apostolskim ocima".

Prema Nouveau Dictionnaire Universel, "platonsko trojstvo, ništa više od preuređenja starijih trijada koje potječu od ranijih naroda, izgleda da je racionalno filozofsko trojstvo značajki koje su rodile tri hipostaze ili božanske osobe koje su naučavale hrišćanske crkve... Koncepcija božanskog trojstva tog grčkog filozofa [Platona, 4. vijek pr. n. e.]... može se naći u svim drevnim [paganskim] religijama.

John L. McKenzie, S.J., u svom djelu Dictionary of the Bible (Riječnik Biblije) kaže: "Trijada osoba unutar jedinstva prirode određena je izrazima 'osoba' i 'priroda' što su grčki filozofski izrazi; zapravo se ti izrazi ne pojavljuju u Bibliji. Trinitarijanske definicije su proizašle kao rezultat dugih polemika prilikom kojih su ti i drugi izrazi kao 'esencija' i 'substancija', bili pogrešno primjenjivani na Boga od strane nekih teologa".

Nači, sami zagovornici trojstva priznaju da u Biblij ne nalaze uporište za takvu dogmu.

A u kakav položaj dovodi učenje o Trojstvu one koji vjeruju u njega?
Dovodi ih u veliku opasnost. Postoje neoborivi dokazi da se dogma o Trojstvu ne može pronaći nigdje u Bibliji i da nije u skladu s onim što Biblija uči. Ona prikazuje pravog Boga u potpuno krivom svjetlu. S druge strane, Isus Hrist je rekao: “Dolazi čas, i već je tu, kad će pravi obožavatelji obožavati Oca duhom i istinom, jer Otac traži takve da ga obožavaju. Bog je Duh i koji ga obožavaju moraju ga obožavati duhom i istinom” (Ivan 4:23, 24). Tako je Isus jasno rekao da oni koji ne obožavaju Boga “istinom”, odnosno čije obožavanje nije u skladu s istinom iznesenom u Božjoj Riječi, nisu “pravi obožavatelji”. Židovskim vjerskim vođama u prvom stoljeću Isus je rekao: “Dokinuste riječ Božju radi svoje predaje. Licemjeri, dobro prorokova o vama Izaija: Narod me ovaj usnama časti, a srce mu je daleko od mene. Uzalud me štuju naučavajući nauke — uredbe ljudske” (Mat. 15:6-9, JB). Te se riječi jednako tako odnose na današnje crkve kršćanstva koje naučavaju ljudske predaje umjesto jasnih biblijskih istina.
Prema Atanazijevom vjerovanju, Trojstvo je “nedostupno samom razumu”. Oni koji naučavaju to vjerovanje često kažu da je Trojstvo “sveta tajna”. Isus sigurno nije mislio na takvog trojednog Boga kad je rekao: “Mi štujemo ono što poznamo” (Ivan 4:22).

Da li doista poznaješ Boga kojega obožavaš?
Svima nam se nameću ozbiljna pitanja: Da li iskreno ljubimo istinu? Želimo li doista biti u dobrom odnosu s Bogom? Ne može se reći da svi ljudi iskreno ljube istinu. Mnogima je važnije odobravanje rođaka i poznanika od ljubavi prema istini i prema Bogu (2. Sol. 2:9-12; Ivan 5:39-44). No Isus je u iskrenoj molitvi svom nebeskom Ocu rekao nešto važno: “Ovo je život vječni: da upoznaju tebe, jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao — Isusa Krista” (Ivan 17:3, JB). A u Psalmu 144:15 zapisane su istinite riječi: “Sretan je narod kojemu je Bog Jehova!” (NS).

Šta još reći nakon ovoga, ima li smisla trošiti slova na nešto tako očito i jasno?

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2012, 10:57 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Maj 2006, 19:12
Postovi: 31234
Lokacija: Je Suis Ahmed
vjerujem da je Isus sin Boziji, nista vise i nista manje od toga

u prvoj glavi po Mateju Isus se zove Emanuilo? Zasto su ga prestali tako zvati?

_________________
SlikaSlikaSlika
BL 1993, 2003, 2013, 2023Mala Mediha treba vašu pomoć!
Najbolji citati BL forumaKultne teme BL foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2012, 11:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 28 Mar 2012, 16:14
Postovi: 3161
Lokacija: Ratio, Logic
Bilo dugačko?

_________________
-A Tpojke su Đuro šta?
-Osnovne jedinice diverzantskih grupa.
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2012, 11:04 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Tpojka je napisao:
Bilo dugačko?

Ima li na forumu smajlić koji se čudi i krsti ?

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2012, 11:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 04 Sep 2010, 18:42
Postovi: 40453
Lokacija: SAO Krmine
Wrangler je napisao:
Tpojka je napisao:
Bilo dugačko?

Ima li na forumu smajlić koji se čudi i krsti ?

Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2012, 11:20 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 03 Jan 2012, 12:51
Postovi: 1344
Lokacija: Banja Luka
Pa hajde može i tako nešto.

_________________
.. i tako na kraju godine u kojoj sam potrosio 365 kondoma,ja ih sve sakupim,istopim i od njih napravim gumu na kojoj pise "GOOD YEAR !!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2012, 11:38 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
filozof sa vrbasa je napisao:
vjerujem da je Isus sin Boziji, nista vise i nista manje od toga



Pa i tvoj sin ce biti ni manjeni vise nego tvoj sin. Covjek, tvoga roda, tvoje genetike.
Pa je tako i sin Boga Bog.
E sad sto on ima i majku, pa i ljudsku pprirodu (dvojnu prirodu) koju ispoljava to je druga tema.
Ali to je podaniku Carlsa Rasela neprihvatljivo.

Wrangla brate, Hrist zapovjeda da jedemo tijelo i pijemo krv njegovu.
Hriscani prvog vijeka su se pricescivali svaki dan.
I danas monasi nekih manastira sluze liturgiju i uzimaju pricest svaki dan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2012, 11:59 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 09 Mar 2010, 21:48
Postovi: 5457
Kakav Rasel i ko ga osim tebe pominje, komentariši stavke iz Biblije i ono što pišem, jer to je jedino relevantno u ovoj raspravi, nači raspravljaš sa mnom lično i osvrni se na ono što pišem, naravno ako imaš što suvislo reći osim optuživanja, na optužbe sam navikao, jer to je i hrist rekao "ako su progonili mene i vas će mrziti radi mog imena"
Oldboy je napisao:
Hriscani prvog vijeka su se pricescivali svaki dan.

Kakva laž, da ne kaem glupost :lol:
Isus nije izravno rekao koliko često to treba činiti. Naprosto je rekao: “Činite ovo meni na spomen!” (Luka 22:19). Pavle je napisao: “Jer kad god jedete ovaj hljeb i pijete ovu čašu, smrt Gospodinovu objavljujete, dok on ne dođe” (1. Kor. 11:26).
Kad ljudi obilježavaju neki važan događaj, naprimjer kad slave godišnjicu braka, ili kad se slavi neki državni praznik kojim se obilježava neki važan događaj u istorij, koliko se često to čini? Jednom godišnje, na datum koji odgovara tom događaju. Tako je i s Gospodinovom večerom koja je bila uspostavljena na dan kad se slavila židovska Pasha — godišnji Praznik što ga Židovi koji su postali kršćani više nisu trebali slaviti, ali su nastavili svake godine (14 nisana po židovskom kalendaru) obilježavati Hristovu smrt jer je on rekao da se to čini njemu u spomen.

Znači jasno je da Isus nije posebno naznačio koliko često treba obilježavati njegovu smrt. Ipak, on je spomen na svoju smrt uspostavio na dan koji je odgovarao židovskoj Pashi, koju su njegovi učenici zamijenili obilježavanjem njegove smrti. Pasha je bila godišnji praznik, koji se slavio 14. nisana. Slično tome, židovski Praznik beskvasnih kruhova, Praznik tjedana (Pedesetnica), Praznik sjenica (odnosno žetve i berbe) i Dan očišćenja (pomirenja) slavili su se jednom godišnje

_________________
A MAN'S GOT TO DO WHAT A MAN'S GOT TO DO!!!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2012, 13:10 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
Pa napisi koga su to iz Carlsove vjere progonili. Sto koristis taj citat neprimjereno i dodjeljujes ga sebi. Sram te bilo. Sta su ljudi izdrzali za ljubav Hristovu, a ti poredis svoju zrtvu raspravljanja sa mnom.

Reci mi imenom i prezimenom deset ljudi koji su produzili ucenje apostola do danas.

Mene i moju vjeru rasprava sa tobom i kartanje sa VASIM, kvazibibliskim citatima ponizava.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 24 Avg 2012, 13:16 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
Selektivno odgovaras na ppostove.
Kao pokvarena ploca trubis jedno te isto i svima si vec smijesan.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 177 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs