banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 07 Jun 2024, 00:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Koji je vas stav prema diskusiji o vjeri na ovom podforumu?
Redovno citam gotovo sve sto se napise i razmisljam i sam/a o tome 13%  13%  [ 2 ]
Ponekad procitam sta se napise i rijetko razmisljam o tome 38%  38%  [ 6 ]
Na brzinu predjem sadrzaj onoga sto napisete i ne razmisljam o tome 6%  6%  [ 1 ]
Jedva da uopste obracam paznju na ono sto pisete 13%  13%  [ 2 ]
Uopste ne citam, dosadni ste! 31%  31%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 16
Autoru Poruka
PostPoslato: 26 Feb 2003, 20:21 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
E ovako. Posjetioci ovog podforuma su sigurno primijetili da se vec duze vremena ovde na vecini tema vodi zucna diskusija o vjeri izmedju Maran Ate i mene na jednoj, te Vadera i aharona na drugoj strani.
Posto je prilicno ocigledno da niko od nas cetvorice nece promijeniti svoje stavove, ispada da se diskusija vodi radi drugih ljudi, tj. onih koji citaju sta to mi pisemo, mada u razgovoru sami ne ucestvuju.
Sasvim logicno, postavlja se pitanje da li takvih posmatraca uopste ima. Zato sam postavio ovo glasanje kao anketu da bih vidio da li se uopste isplati nastaviti sve to pisati.
Ja licno necu glasati i molim Maran Atu, Vadera i aharona da se uzdrze od glasanja da bismo dobili objektivnu sliku sta posmatraci misle.
Hvala svima koji glasaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 27 Feb 2003, 09:44 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 11 Mar 2002, 01:00
Postovi: 652
Lokacija: Banja Luka
Zahvaljujem Mr.Simpsonu na dobroj i pametnoj inicijativi jer sam i sam pomišljao na ovakav korak.
Motivi bi mi bili istovjetni pa sam i radoznao da vidim rezultat.
I slažem se u cijelosti da ono što iznosimo nema nikakvog smisla ako to nije drugima na duhovnu korist i ako ih ne potiče da o svemu razmisle i dođu do sopstvenog stava.
Iako se često ne slažemo, zaista od srca podržavam sve Simpsonove dobre poteze i riječi, a ovo je jedna od njih. Pa, vidjećemo.

_________________
UIOSDSAHA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: POMOĆI ĆU VAM
PostPoslato: 03 Apr 2003, 16:43 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Apr 2003, 16:31
Postovi: 77
Lokacija: Bgd
KOMUNICIRAO SAM SA VADEROM RANIJE, KAD JE BIO NA SC-U - PRE RELIGIJE, ILI NA NJENOM POCETKU, A JOS UVEK SAM U KONTAKTU SA MARAN ATOM (OBOJICA SMO PRAVOSLAVNI HRIŠĆANI).

POMOĆI ĆU VAM DA STEKNETE MIŠLJENJE O TOME ŠTA JE ZAISTA VERA, ŠTA NEVERA, A ŠTA ZLOVERA, POŠTO VERUJEM DA VAM JE POMOĆ POTREBNA, A I JA SAM SAZREO U POSLEDNJIH PAR GODINA.


POMOĆI ĆU VAM MAKAR INFORMATIVNO DA NE ISPADNE DA SE POSTAVLJAM KAO PATRON.

FER PLAY.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Apr 2003, 21:06 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 11 Dec 2002, 20:27
Postovi: 2244
Dobro nam dosao. :wink:

Hristos posredje nas.

_________________
Маран Ата


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 03 Apr 2003, 21:27 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Welcome aboard. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2003, 09:49 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Feb 2002, 01:00
Postovi: 2223
Lokacija: Banjaluka
Ja povremeno zirnem na ovaj kutak foruma. :P
Ponekad,mada rijetko,napisem nesto.
Ja imam svoje poimanje svega,mada volim procitati i sta drugi misle,saznati kako neko drugi gleda na to.

Mislim da svrha ovih diskusija nije u tome da se neko preobrati iz 'krivog' vjerovanja u 'pravo',vec da se upozna sarolikost,da se upoznaju druga vjerovanja,razliciti stavovi...

Kad to upoznamo i bude spremni prihvatiti da i onaj ko vjeruje u nesto drugo nije "u krivu" postacemo bogatiji duhom...
Sustina religije je ljubav,a to je jezik kojim se lako sporazumjeti ma u sta vjerovali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2003, 10:42 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 03 Apr 2003, 16:31
Postovi: 77
Lokacija: Bgd
Hristos posredi nas, brate.


Ventilator(ko),

ja jesam komunikitivan, mada sam skontao da mi je ono "voajer" status na forumu.

Hrišćanstvo (a i druge monoteističke religije, bar deklarativno) je upravo upoznavanje, spoznaja BOGA.

Ja sam prvo upoznao šarolikost "raznih verovovanja", pa se tek onda utemeljio u svojoj Veri.

Budući da je Istina samo jedna ne mogu svi biti u pravu, već neko mora biti i u krivu.

Vidiš, bila bi dobra tema zašto jevanđelje, odnosno HRISTOS KAŽE:
BLAŽENI SIROMAŠNI, NIŠČI DUHOM.
I sam sam nekad bio upravo tvog stanovišta da je bogatstvo duha u najširem smislu, od dobre informisanosti, preko širine i dubine znanja, do osećaja za umetnost, umetničkog duha, ono što krasi ljude, pa sam se i sam trudio da te svoje potencijale ne zatomljujem (bio sam talenat i za crtanje, slikanje i za pisanje).
Međutim, ja nisam u tom svom "bogatstvu" imao fokus, nisam bio usredsređen, rasplinjavao sam se na sve strane (možda se to vidi i danas).

Ljubav je najveća, suština je vera i istina.
Ljubav je toliko velika, da se ne može ni definisati, mada imamo ZLATNO PRAVILO.

Inače, ja cenim i egzaktnost, tako da sam vrlo skeptičan od deklarativaca koji deklarišu ljubav, a u stvarnosti je ne sprovode, ali nemoj mi uzeti za zlo, pošto se ne poznajemo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 04 Apr 2003, 12:14 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 05 Avg 2002, 11:19
Postovi: 363
Problem savremenog drustva, manje-vise svugdje na svijetu, je sto je nihilisticki duh toliko uzeo maha, da ljudi refleksno osjecaju prezir prema svemu onome sto za sebe tvrdi da je apsolutno i konacno.
Medjutim, princip "sve je relativno dragi moj Alberte" se u vjeri ne moze primjenjivati, tj. moze, ali su ti ljudi koji tako cine u zabludi.
Hristos je rekao: "Ja sam Put, Istina i Zivot." Njegova Istina, bolje reci On kao Istina, jeste apsolutan i nema tu "moze ovako a moze i onako". Dakle, itekako mogu ljudi biti u krivu.
Drugaciji pristup vodi samo u, da izvinete na izrazu, naprdjivanje i duhovno onanisanje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs