banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Mar 2024, 08:28

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 984 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 46, 47, 48, 49, 50  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 03 Jan 2012, 23:00 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 24 Jan 2010, 20:11
Postovi: 1793
MODERNA BAJKA

Ne pocinju sve bajke :"Nekada davno..."Ali mozda ovo i nije bajka,mozda jeste...Zavisi kako ce je ko protumaciti.Rec je o princezi.Ali ne o klasicnoj princezi koja je zivela u dvorcu i i bla,bla,bla sta ide uz to...Ova princeza je bila specificna po tome sto je zivela u svom sopstvenom carstvu .Cesto je znala lutati po njemu nedozvoljavajuci nikome da joj se priblizi.
Svi su pokusavali da je osvoje,svi su je zeleli samo za sebe ...Ali ona je svoje zelje potiskivala..Mislili su da je dovoljna samoj sebi.Ispod maske nedodirljive skrivala se druga licnost..Nezna,osecajna,uplasena.Nikada nije zelela da prizna da je uplasena,pa cak ni samoj sebi.Plasila se da se priblizi nekome,plasila se bola,plasila se da ne bude ostavljena,neshvacena.Mislila je da joj niko nije potreban,i da nikog ne zeli kraj sebe.Cesto je bila gruba prema drugima,povredjivala je bez potrebe..A znala je da voli.
Osobe koje bi ona zavolela bile bi najsrecnije.Njena ljubav nije znala za za prostor,vreme,granice.I nije je bilo tesko voleti-onome kome ona dozvoli...

I sada bi ova bajka trebala imati neko naravoucenije ili hapy end...Umesto toga moze se samo staviti zakljucak.Doizvolite da budete voljeni.Ne plasite se ljubavi-prepustite joj se.Dozvolite da vas vole.Voleti nekog,i biti voljen je najveca sreca,nemojte se plasiti,u ljubavi nema staha.I ova bajka mozda ima hapy end.
Jer princeze vole i budu voljene bez obzira u kom vremenu zivele ...

_________________
Soulmate


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 08 Mar 2012, 12:29 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Tl58qufXfYk[/youtube]

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2012, 17:51 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 10 Mar 2012, 14:20
Postovi: 9
E ovako ljudi, treba mi vasa pomoc.

Hocu da na podlaktici istetoviram citat iz Svetog Pisma, razgovarao sam sa svestenikom, i dao mi je blagoslov. Ima toliko dobrih citata, ali jos uvijek nisam nasao onaj koji stvarno hocu. Ovaj mi je zasad najbolji (dole), pa vas molim da one koji se vama najvise svidjaju da ih napisete i napisete odakle su.


Evo ovaj i ovako:

"Да пођем и долином сјена смртнога, нећу се бојати зла, јер си Tи са мном, штап Tвој и палица Tвоја тјеши ме!"

Псалми Давидови
Псалам 23,4

_________________
"Neki ljudi kazu da ne mogu zivjeti bez ljubavi. Sta ja znam, po meni je najbitniji kiseonik."

Dr. House


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2012, 18:19 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15257
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Bolji je citat Dr.House-a. :D

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2012, 18:34 
OffLine
Majstor
Majstor
Korisnikov avatar

Pridružio se: 14 Okt 2010, 11:58
Postovi: 624
Lokacija: Константинопољ
Nekada davno je deda svome unuku ispricao jednu životnu istinu.
U duši svakog coveka se vodi bitka. Kao borba izmedju dva vuka. U duši svakoga od nas. Jedan vuk predstavlja zlo. Predstavlja mržnju,bes, zavist, ljubomoru, žaljenje, pohlepu, aroganciju, samosažaljenje, krivicu, greh, srdžbu, inferiornost, laž, lažni ponos, egoizam.Drugi vuk predstavlja dobro. Predstavlja ono što pruža užitak, mir, ljubav, nadu, vedrinu, poniznost, ljubaznost, dobrotu, srdacnost, darežljivost, istinu, saoosecanje i veru. Unuk se zamisli na nekoliko trenutaka. Sve svoje misli vredno usmeri u dubinu dedovih reci, pa ga upita;
-Koji vuk na kraju pobedi?
Deda odgovori sa smeškom na svom starom licu:
-Pobedjuje uvek onaj koga hraniš!


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2012, 20:10 
OffLine
Voajer
Voajer

Pridružio se: 10 Mar 2012, 14:20
Postovi: 9
Hahahah, zasad mi samo trebaju citati iz Svetog Pisma, ovih imam milion :D

_________________
"Neki ljudi kazu da ne mogu zivjeti bez ljubavi. Sta ja znam, po meni je najbitniji kiseonik."

Dr. House


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2012, 20:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
Forumasssss je napisao:
Hocu da na podlaktici istetoviram citat iz Svetog Pisma

Evo ti jedan citat, i daj ga tom svesteniku neka si i on istetovira:

Za mrtvacem ne režite telo svoje, ni udarajte na se kakve belege.

Znaci tetovaza nije u duhu Pisma, a ako vec hoces bilo sta da istetoviras onda nemoj citat iz Pisma da ti ne spocitavaju vjernici ovako kao ja :D

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Mar 2012, 20:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Apr 2011, 21:17
Postovi: 15257
Lokacija: Bakinci...Đurin grob
Kažem ti ja, Dr.House je zakon. :D Udri tatu,ne pitaj za dozvolu.

_________________
"Možete biti najbolji forumaš i stručnjak, ali ako niste u sistemu forumske vlasti, sve je to zabluda."


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 11 Mar 2012, 20:18 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Mar 2009, 21:43
Postovi: 5624
Lokacija: Cimmeria
Forumasssss je napisao:
"Да пођем и долином сјена смртнога, нећу се бојати зла, јер си Tи са мном, штап Tвој и палица Tвоја тјеши ме!"

Псалми Давидови
Псалам 23,4

"Though I Fly Through the Valley of Death, I Shall Fear No Evil. For I am at 80,000 Feet and Climbing."
- SR-71 USAF base (Kadena, Japan)
http://www.youtube.com/watch?v=-i-j8DZxVI0

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 29 Mar 2012, 09:05 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Dec 2006, 11:40
Postovi: 19110
Lokacija: Mare Tranquillitatis
Tri žene sretnu se kod bunara gdje su došle po vodu.
Zapričaju se o svojim sinovima.
„Trebali biste čuti moga sina! Kako samo prekrasno pjeva, kao slavuj!“
Druga žena se hvali: „A da samo vidite moga sina, kako je visok i snažan!
Kada baci kamen uvis, on skoro dotakne oblake!“
Treća žena samo šuti.

Na to je druge dvije počnu provocirati: „A tvoj sin?”.
„Ne znam šta bih vam pričala. Moj sin je mlad, običan dečko, kao i mnogi drugi“.
Žene se upute kući noseći teški teret vode na glavi.
Treća žena je i dalje šutjela osjećajući se neugodno pored dvije žene.

Sunce je sve žešće pržilo, teret je bio sve teži.
Odjednom žene ugledaju na ulazu u selo svoja tri sina.
Počujte kako moj sin lijepo pjeva!“, usklikne prva
pokazujući na svog sina koji je sjedio na zidiću i zaneseno pjevao.
„Pogledajte moga sina“, ushićeno će druga „kako visoko baca kamen. Divota!“.
Treći sin potrči prema svojoj majci i uzme joj teški teret s glave.

_________________
Slika SlikaKultne teme banjaluka foruma


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 28 Apr 2012, 13:53 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Dec 2010, 19:10
Postovi: 413
Lokacija: Banja Luka


''Još jedan savršen stranac''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Maj 2012, 18:10 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4i5dMJvsDSI[/youtube]

Blago onom ko se u Gospoda uzda!

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 18 Maj 2012, 00:14 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nwAYpLVyeFU[/youtube]

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 03 Jun 2012, 01:06 
OffLine
Majstorski kandidat
Majstorski kandidat

Pridružio se: 01 Jun 2012, 17:03
Postovi: 475
Hristov je napisao:
Forumasssss je napisao:
Hocu da na podlaktici istetoviram citat iz Svetog Pisma

Evo ti jedan citat, i daj ga tom svesteniku neka si i on istetovira:

Za mrtvacem ne režite telo svoje, ni udarajte na se kakve belege.

Znaci tetovaza nije u duhu Pisma, a ako vec hoces bilo sta da istetoviras onda nemoj citat iz Pisma da ti ne spocitavaju vjernici ovako kao ja :D


Prekrasno, ljude treba edukovati u tom smjeru jer mnogi misle da su ikonom na ramenu veci vjernici

Moja omiljena duhovna, istini za volju ne Biblijska, je
KO NA BRDO AK I MALO STOJI VISE VIDI NO ONAJ POD BRDOM
Pogootovo ako se tumaci u kontekstu osudjivanja


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 06 Avg 2012, 23:29 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 06 Jun 2009, 16:41
Postovi: 219
Lokacija: dodik datura
If a man gives way to all his desires, or panders to them, there will be no inner struggle in him, no 'friction,' no fire. But if, for the sake of attaining a definite aim, he struggles with desires that hinder him, he will then create a fire which will gradually transform his inner world into a single whole.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 22 Okt 2012, 19:06 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 03 Maj 2008, 10:50
Postovi: 6643
DEVOJKA, ČOVEK I KEKS

Devojka je čekala avion u čekaonici jednog velikog aerodroma. Pošto je trebalo dugo da čeka, odlučila je da kupi knjigu i da prekrati vreme do polaska aviona.

Pored knjige, kupila je i paketić keksa. Sela je u čekaonicu. Pored nje je bila stolica sa keksom, a sa druge strane sedeo je gospodin, koji je čitao novine. Kada je ona uzela jedan keks i gospodin je uzeo jedan. Ona se začudila, ali nije ništa rekla.

Nastavila je da čita knjigu, a u sebi je pomislila: "Ma gledaj ti ovo, da samo imam malo više hrabrosti, do sada bih ga već udarila." Svaki put kada je ona uzimala keks i gospodin koji je sedeo pored nje, ne obazirući se, takođe je uzimao keks.

Nastavili su tako, dok nije ostao samo jedan keks u paketiću. Devojka pomisli: "Šta li će sada da uradi?" Čovek uze taj keks i podeli ga na pola.

Devojka je bila zapanjena. Pokupila je svoje stvari, uzela knjigu i pošla u drugu čekaonicu. Našla je drugo mesto gde nije bilo nikoga pored nje. Kada se malo pribrala i kada ju je prošao bes, otvorila je torbu da vrati knjigu, i u torbi je videla paketić keksa, koji je bio netaknut.

Postidela se, kao lopov, i tek tada je shvatila da je keks, isti kao njen, pripadao gospodinu koji je sedeo pored nje, ali koji je bez vređanja ili nervoze podelio i svoj poslednji komad sa njom, za razliku od nje, koja se osećala povređenom u sopstvenom ponosu.

*

Koliko puta smo u našem životu "pojeli tuđi keks", a da toga nismo bili svesni i nikada nećemo ni saznati. Pre nego što dođete do preuranjenog zaključka, pre nego počnete da mislite loše, pogledajte sa pažnjom detalje, jer vrlo često situacija nije onakva kako izgleda na prvi pogled.

* * *

"Ne sudite, da se ne bi sudilo vama. Jer, kakvim sudom sudite, takvim će se i vama suditi; i kakvom merom merite, takvom će se i vama meriti.

Zašto gledaš trun u oku svoga brata, a ne primećuješ brvno u svome oku? Kako možeš da kažeš svome bratu: 'Daj da ti izvadim trun iz oka', kad je u tvom oku brvno? Licemeru! Prvo izvadi brvno iz svoga oka pa ćeš tek onda dobro videti kako da izvadiš trun iz oka svoga brata." (Evanđelje po Mateju 7:1-5)


Mnogo dobro, volim ovakve neočekivane preokrete :) Ista situacija mi se desila danas, djevojka kojoj sam dao keks pre neki dan neće danas da mi da svoj keks :angry3: I onda mi moj anđeo posla ovu priču da me utješi Slika :cat:

_________________
You smug-faced crowds with kindling eye
Who cheer when soldier lads march by,
Sneak home and pray you'll never know
The hell where youth and laughter go.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jan 2013, 02:43 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 02 Jan 2013, 20:30
Postovi: 103
vjera je ophodjenje


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rjgX82xQ5yI[/youtube]

_________________
Molitva njihova biće u njima: “Hvaljen neka si, Allahu!”, pozdrav njihov; “Mir vama!”, a njihova posljednja molitva: “Tebe, Allaha, Gospodara svjetova, hvalimo!’” { Kur`an 10:10}


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 10 Jan 2013, 10:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 06 Sep 2010, 17:27
Postovi: 258
Pa ako ti to hoćeš onda ćeš i napraviti prije ili kasnije,samo za to ne treba pitati sveštenika ili drugug-pitaj sebe.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 21 Mar 2013, 10:35 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 15 Feb 2013, 10:49
Postovi: 27
Varanje i prevare napravljene sa namjerom u interesu države,ne razlikiju se teški pljačkaša banaka odnosno kriminalaca.
"Nepoštovanje zakona,znači i nepoštovanje države u kojoj živite"


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 26 Apr 2018, 17:36 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
https://www.youtube.com/watch?v=Cq3lU2F_IAs
INTERVJU: Vladimir Dimitrijević - Napadi na crkvu treba da ometaju odbranu Kosova! (26.04.2018)
Citiraj:
Gost emisije "Intervju" bio je gospodin Vladimir Dimitrijević, publicista i verski analitičar. Od 1991. godine aktivno je uključen u rad Pravoslavne misionarske škole pri Hramu Sveti Aleksandar Nevski i Verskog dobrotvornog starateljstva Arhiepiskopije Beogradsko — karlovačke, kao organizator predavanja i misionarskog rada. Profesor je srpskog jezika i književnosti u Gimnaziji u Čačku. Održao je preko sto predavanja na temu destruktivnih verskih sekti, a odlukom episkopa žičkog Stefana od novembra 1994. godine radio je kao veroučitelj u Čačku, pri hramu Vaznesenja Gospodnjeg. Doktorirao je 2016. godine, a za svoj rad dobio je i mnoga druga priznanja i od svetovne i od crkvenih vlasti.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 984 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1 ... 46, 47, 48, 49, 50  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs