banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Jun 2024, 21:13

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autoru Poruka
 Tema posta: Zver iz Pisma
PostPoslato: 13 Okt 2011, 19:24 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Vaša saznanja o zveri kao carstvu iz Danilovih i Jovanovih spisa možete napisati da podelimo viđenja tih opisa i zajedno stignemo do cilja jer vreme je za rad, izvolite:

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zver iz Pisma
PostPoslato: 13 Okt 2011, 20:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 29 Mar 2007, 17:58
Postovi: 207
Lokacija: Beograd
http://forum.burek.com/tajna-zveri-poku ... 97549.html
http://apostolskicentar.forumotion.com/t301p120-topic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zver iz Pisma
PostPoslato: 14 Okt 2011, 08:32 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Veoma sam zahvalan bratu Varnavi na ponuđenim temama i njihovoj razradi.
Imaću u vidu i navedena tumačenja pa kad Božijom pomoći budem pisao o ovoj temi ovde pogledaćemo zajedno koliko je stvarno dobro urađeno to ,tumačenje, zveri i da li ima manjkavosti i koje su.
Nećemo ići za logikom već po pisanoj reči i istorijskim pokazateljima da vidimo da Pismo ne dozvoljava toliku toleranciju u razumevanju jer je Božija reč veoma precizna.
Tačno je da postoje razna tumačenja pa i ponuđeno spada u jedno od tih a ja bih molio malo strpljenja i pažnje pa da vidimo šta jeste a šta nije i zašto jeste nešto a zašto nije nešto.
Svaki čitalac će moći sam videti u poređenju da li stoje ponuđeni odgovori.
Bog te blagoslovio.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zver iz Pisma
PostPoslato: 29 Okt 2011, 10:40 
OffLine
Veteran
Veteran

Pridružio se: 25 Jun 2007, 12:00
Postovi: 2333
Danilova knjiga je proroštvo koje otkriva Danilu i njegovom narodu koja carstva će se pojaviti i porobiti Izrailja i kakvo će njihovo delovanje biti i kad će doći kraj ropstvu a onda i obećano večno carstvo mira.

Molim vas otvorite 7-mu glavu Danila da pratimo sve zveri koje su opisane i da vidimo ko je predstavljen kao zver.

,,Danilo progovori i reče: Videh u utvari svojoj noću, a to četiri vetra nebeska udariše se na velikom moru.I četiri velike ZVERI iziđoše iz mora, svaka drugačija....,, Dan. 7. 2

U narednim stihovima sledi opis tih zveri

,,Prva beše kao lav, i imaše krila orlova;gledah dokle joj se krila poskuboše i podiže se sa zemlje i stade na noge kao čovek, i srce ljudsko dade joj se. Potom, gle, druga zver beše kao medved, i stade s jedne strane, i imaše tri rebra u ustima među zubima svojim, i govoraše joj se: Ustani, jedi mnogo mesa. Potom videh, i gle, (treća) zver kao ris, imaše na leđima četiri krila kao ptica, i četiri glave imaše zver, i dade joj se vlast. Potom vidjeh u utvarama noćnim, i gle, četvrta zver, koje se trebaše bojati, strašna i vrlo jaka, i imaše velike zube gvozdene, jeđaše i satiraše, i gažaše nogama ostatak, i razlikovaše se od svih zveri pređašnjih, i imaše 10 rogova. Gledah rogove, i gle, rdugi mali rog izraste među onima, a tri prva roga iščupaše se pred njim; i gle, oči kao oči čovečije behu na tom rogu, i usta koja govorahu velike stvari.,, Dan. 7. 4-8

Sa četvrtom zveri se završava ovakav svetski poredak i onda dolazi obećano carstvo mira.

,,Gledah dokle se postaviše PRESTOLI, i starac sede, na kome beše odelo belo kao sneg, i kosa na glavi kao čista vuna, presto Mu beše kao plamen ognjeni, točkovi Mu kao oganj razgoreo. Reka ognjenaizlažaše i tečaše ispred Njega, hiljada hiljada služaše Mu, i deset hiljada po deset hiljada stajahu pred Njim; sud sede, i knjige se otvoriše.,, Dan. 7. 9-10

Šta Pismo kaže ko su one gore navedene ZVERI?

,,I podigoh oči svoje i videh,i gle, stajaše kraj vode ovan, koji imaše dva roga, a rogovi behu visoki, ali jedan viši od drugog, i viši naraste posle. Videh ovna gde bode na zapad i na sever i na jug, i nijedna zver ne mogaše mu odoleti, i ne beše nikoga ko bi izbavio od njega, nego činjaše šta hoćaše, i osili.,, Dan. 8. 3-4
Ko je ovan?
,,Ovan što si ga video, koji ima dva roga, to su CAREVI midski i persijski.,, Dan. 8. 20

Da vidime opis sledeće zveri:

,,A kad ja motrah, gle, iđaše jarac, od zapada povrh sve zemlje, a ne doticaše se zemlje; i taj jarac imaše rog znamenit među očima svojim.,,

Ko je jarac?
,,A runjavi je jarac CAR grčki; i veliki rog što mu beše među očima, to je prvi car.,,(Aleksandar Makedonski)

Imamo opis i tumačenje tri cara koji imaju carstva sad nam nedostaje četvrto carstvo koje je posebno važno u celom opisu pa da čujemo šta kaže reč:

,,Tada zaželeh znati istinu o četvrtoj zveri, koja se razlikovaše od svih i beše vrlo strašna, i imaše zube gvozdene i nokte bronzane, i jeđaše i satiraše, a ostatak nogama gažaše...,, Dan. 7. 19
,,Ovako reče: četvrta zver biće četvrto carstvo na zemlji, koje će se razlikovati od svih carstava, i izješće svu zemlju i pogaziti i satrti.I deset rogova jesu 10 carevakoji će nastati iz tog carstva,a posle njih nastaće drugi, i on će se razlikovati od pređašnjih, i pokoriće tri cara. I govoriće reči na Višnjega, i potiraće svece Višnjega, i pomišljaće da promeni vremena i zakone; i daće mu se u ruke za vreme za vremena i za po vremena. Potom će seti sud i uzeće mu se vlast,te će se istrebiti i zatrti sasvim. A carstvio i vlast i veličanstvo carsko pod svim nebom DAĆE SE NARODU SVETACA VIŠNJEG;Njegovo će carstvo biti večno carstvio, i sve će vasti Njemu služiti i slušati ga.,, Dan.7. 23-27

Istorija nam govori da je zver koja je vladala posle tri navedene bila rimsko carstvo. Nije to problem već što piše da će to carstvo trajati do dolaska starca a mi znamo da se to carstvo raspalo izdelivši se i ostalo bez sile i sastava koji je činio istu po teritoriji.
Da bi to shvatili trebamo otići do Otkrivenja po Jovanu.
Tamo u 13 glavi čitamo ponovo isti opis četvrte zveri koja ima isto 10 rogova ali važan detalj nam govori o vremenu DVA vladanja iste zveri. Pogledajte pažljivo opis te zveri u 12 glavi 3-4 stih i uočićete da su ti rogovi bili bez kruna već su 7 glava nosile krune.

U trinaestoj glavi vidimo da rogovi sad imaju krune odnosno samostalne su države ali ujedinjeni u jedinstvo kao evropska zajednica. Glave više nisu opisane u novoj pojavi sa krunama kao u rvoj vladavini već sa IMENIMA HULNIM što je onaj mali rog koji će huliti i dobiti usta i vreme za huljenje i vlast da čini izmene u zakonu Božijem nad Božijim narodom koji ima savez na reči datoj im.

Iz gornjih opisa su teritorije- carstva ZVERI a sad da vidimo ko još predstavlja zver?

,,ZVERI su bila data usta koja su govorila ponosne reči i huljenja, i data joj je vlast da vlada 42 meseca (tri i po godine-tri i po vremena) ZVER je otvorila svoja usta da huli na Bog, da huli na njegovo ime i na KUĆU njegovu,na one koji žive na nebu.I dato joj je da ratuje sa svetima i da ih pobedi, i data joj je vlast nad svim plemenima, narodima i jezicima. Klanjaće joj se svi koji na zemlji žive, čije ime NIJE UPISANOU JAGNJETOVU KNJIGU života, zaklanog od postanja sveta.,, Otk. 13.5-8

Sad neko može reći da se ovo odnosi na carstvo a ne na osobu pa da nebi nagađali čitamo neposredno pre toga šta piše ko je ta zver:
,,Jedna od GLAVA njezinijeh bila je kao ranjena na smrt, ali se njena smrtna rana uzlečila.,, Otk. 13. 3

Čitamo gore kako GLAVE nose imena hulna a rogovi krune, ovde se ne pominje rog kao car sa carstvom već glava koja ima hulno ime i huli i USTIMA govori protiv Boga i ubija svetce datom mu vlašću u periodu od tri i po vremena. (period od tri i po vremena je tri i po godine i to se vidi iz 11 gl. Otk i iz Navuhodonosorovog slučaja kad je sedam VREMENA -7 godina prešlo preko njega dok je poznao da VIŠNJI vlada svetom i daje carstvo kome hoće).

Da još bliže pogledamo opis zveri kao osobe sa hulnim imenom na glavi: Otk. 17. 11

,,I ZVER koja je bila i nema je,sama je OSMI CAR ,pripada sedmorici i ide u propast.,,

Ta ista zver opisana u 13 glavi koja traži POKLONJENJE ima ortaka drugu zver koja čini čuda da bi se narod poklonio prvoj zveri. Da vidimo kako završavaju te dve zveri-OSOBE.

,,ZVER je bila i s njom LAŽNI PROROK (druga zver)koji je u njeno ime činio čudakojima je prevario one koji su PRIMILI ŽIG zveri i koji su se KLANJALI njenoj slici: ONI (oboje) SU ŽIVI OBOJE BAČENI U JEZERO OGNJENO;gorećeg sumpora.,, Otk.19. 20

Cilj mi je bio da u ovom uvodu primetimo kako postoji ZVER kao teritorija i ZVER kao osoba.
Mi se nećemo baviti nagađanjima kao mnoge verske organizacije već ćemo slušati šta piše jer Pismo nije dato da se nebi razumelo već naprotiv.

U nastavku bih Božijom pomoći da redom pratimo šta je Danila mučilo i zašto i čujemo kad je šta bilo i kad će šta biti.

_________________
,,Joj dobro je, znaci i vi ste u stvari ljudi ko i mi svi ostali.
Uh, covjece eto ja cijelo vrijeme isto to mislim ma ovo su ljudi, ma jesu ljudi, sigurno su ljudi isti ko i mi.,, Brale.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs