banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 05 Jun 2024, 20:26

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2
Autoru Poruka
 Tema posta: Re: ....
PostPoslato: 19 Avg 2003, 12:53 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene

Pridružio se: 04 Avg 2001, 01:00
Postovi: 15608
Lokacija: Banja Luka
slap 03 je napisao:
Svi smo mi izdajice prema Bogu,svi smo mi izgubljeni sinovi koji se trebaju vratiti natrag Ocu

odmetnici kako to lijepo govori prorok Ezehijel

_________________
Blagosloven neka je onaj koji nema šta reći, a ipak ćuti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 20 Avg 2003, 15:27 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2003, 19:05
Postovi: 125
Lokacija: BGD
Slape, svako ce biti sudjen za svoje reci, pa tako i ti ne odreknes li ih se: onih kojima generalizujes da smo svi mi izdajice prema Bogu.
Vader je unekoliko ublazio, jer bese jedan sin odmetnik od oca, pa se na kraju vratio (jevandjelje videti).

Citiraj:
onda se može čuti i UČINI TO ŠTO SI ČVRSTO ODLUČIO.

Apostol Pavle je bio revnitelj u smislu da je progonio Crkvu Gospoddnju, ... dok nije OBRACEN. Koliko je on ranije bio cvrsto odlucio da bude gonitelj? Najcvrsce, a opet se obratio. Izdajstvo je kudi kamo gore, izdajnici se nikad ne obracaju!

Uostalom , neko ovde dezavuise, jer inriminisan citat iz laznog otkrivenja glasi:
11. Ко чини неправду, нека чини још неправду; и ко је поган, нека се још погани; и ко је праведан, нека још чини правду; и ко је свет нека се још свети.

I sad ja vas sve pitam:
1. koji od vas ne cini nepravdu?
2. koji od vas nije pogan?
ili
3. ko je pravedan od svih vas?
4. i ko je svet?



A sveti prorok Jezekilj tvrdi suprotno, pog. 18:

23. Еда ли је мени мило да погине безбожник? Говори Господ, а не да се одврати од путева својих и буде жив?


Рим. 11:11, 2 Пет. 3:9

24. Али кад би се праведник одвратио од правде своје и чинио неправду, и радио по свим гадовима које чини безбожник, хоће ли он живети? Праведна дела његова, шта је год чинио, неће се споменути; за безакоње своје које учини за грех свој којим згреши погинуће.


Језек. 3:20, Језек. 33:12, Јевр. 10:38, 2 Јов. 1:8

25. Још говорите: Није прав пут Господњи. Чујте, доме Израиљев, мој ли пут није прав? Нису ли ваши путеви неправи?


1 Мој. 18:25, 5 Мој. 32:4, Псал. 145:17, Језек. 33:20, Мал. 3:14, Мат. 25:24

26. Кад се праведник одврати од правде своје и чини зло и умре за то, умреће за зло своје које учини.

27. А кад се безбожник одврати од безбожности своје коју је чинио, и чини суд и правду, он ће сачувати у животу душу своју.


Иса. 1:18

28. Јер узевши на ум врати се од свих безакоња својих која учини; доиста ће живети, и неће погинути.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: .........
PostPoslato: 20 Avg 2003, 17:55 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Jun 2003, 17:18
Postovi: 27
Pravda,
Nije ti Savao baš dobar primjer.Savao je činio nepravdu,progonio kršćane +u ime Boga Jahve+? ! Dok čovjek još misli na Boga ima još i šanse da čuje +Zašto me progoniš+,ali onaj koji je otvoreno protiv Boga,tko negira nebeski red i zakon sjetve i žetve taj se ne mijenja,taj je na sebe privukao učitelja u vidu batine,drugu stranu oštrice mača! Jednom sam ovdje napisao a sada proširujem: jedni mogu i žele učiti iz Istine i tuđih grešaka a oni koji su se programirali na grijeh mogu jedino učiti +na svojoj koži+. Cilj mi nije da ukazujem da njih treba baciti u vječno prokletstvo i vječnu nepopravljivost i da se tome treba radovati;cilj sam rekao: I ONI ĆE UČITI,popravljati se na lekcijama preko vlastite kože. Radujemo se lekciji,UČENJU a ne patnji!

Možemo naći pisano i u onom dijelu Biblije koji ti prihvataš da će se pravednici u doba nastupanja apokaliptične patnje radovati (kad svi drugi budu jadikovali) se jer će znati da je kraj griješnom svijetu blizu. Dakle,pravednici se ne raduju patnjama svijeta već onom što iza patnji nastupa! Tako oni koji su se odlučili za zlo i grijeh,,ZLO,GRIJEH NITI NE MOGU VJEČNO ČINITI.
Svako izdajica Boga?Duša,čovjek,sve dok se ne obuče u savršenstvo,bezgriješnost je na terenu izdaje;onaj koji se još nalazi u grijehu nalazi se u posljedicama izdaje. Shvati kako hoćeš.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 21 Avg 2003, 16:46 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2003, 19:05
Postovi: 125
Lokacija: BGD
Ti si Slape unekoliko sad ublazio (da ne kazem dezavuisao), ali to ne stoji niti implicira iz stiha laznog otkrivenja koji navedosmo, NAPROTIV.
Izdajstvo je izdajsttvo, ali ako ti ne znas sta ono znaci, ne shvatas da je Juda znao ko je Isus - Hristos, onda ti obmanjujes samoga sebe.

Savao mi jeste dobar primer (a nije jedini) jer je PRESTAO CINITI NEPRAVDU I POCEO CINITI PRAVDU, a sto je u supprotnnosti sa citiranim stihom iz laznog otkrivenja (neko se ovde pravi blesav).

U ostalom se slazem s tobom.

Nije izdajica onaj koji ne zna nego onaj koji zna pa opet izda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: 22 Avg 2003, 05:26 
OffLine
Početnik
Početnik

Pridružio se: 27 Jun 2003, 17:18
Postovi: 27
Pravda,
Mi smo duše koje su pale iz duhovnog svijeta,na izvjestan način smo izdali Boga,Njegovu Ljubav. To je bistrom oku jasno i po mnogim stihovima Biblije,ne samo tvoga &satanskog& Otkrivenja. Tada smo bili svjesni toga i tada smo izdali Oca,sada smo mnogi o tom znanju u zaboravu,ali posljedice grijeha ispaštamo. Odnos patnje i neznanja je prikriven (zato mnogi tobože ruše reinkarnaciju) ali duša je za to kriva.Primjer: znamo da nije dobro piti alkohol,napijemo se i u ludilu počinimo neko zlo za koje ćemo ležati u zatvoru iako nismo svjesni što smo to napravili. A može nam se u našem pijanstvu i podmetnuti neki zločin koji nismo učinili;npr.ležimo pijani kraj hrpe sena koje je zapaljeno,dođe naš neprijatelji i izazove požar i otiđe a nama sud &dokaže& da smo mi zapalili jer smo imali cigarete i šibice kraj sebe.

Rekao sam da je Savao bio teista,imao je volju služiti Bogu al je bio u zabludi što se tiče kršćana.Upravo zato što je imao volju služiti Boga dobio je glas opomene *Zašto me progoniš*,i njegova volja za služiti Boga bila je bolje kanalisana zahvaljujući njegovoj iskrenosti. Ali one duše koje ne žele čitati svoje srce, teški tvrdokorni griješnici,oni koje patnja,druga oštrica mača samo može učiti i buditi iz grijeha ponašaju se po svom unutrašnjem nalogu*UČINI TO ŠTO SI ODLUČIO* Zapovjed na grijeh je uvijek unutrašnja zapovjed,unutrašnja odluka duše. Prije nego je grijeh nastupio Otac nije rekao i učio &Imaš slobodu na grijeh,ako ga hoćeš činiti čini ga&. Duša je sama morala proizvesti grijeh u svojoj slobodi. Otac nika nije rekao duši što bi mogao biti grijeh,nije davao povod duši da razmišlja i o negativnom izboru svoje slobode. Židovska priča o zabranjenom Stablu spoznaje dobra i zla,iskušenju ,nije baš sretan izbor ideje o Padu.

Kao što rekoh tvrdokorni griješnici mogu samo kroz patnju da uče i oni provode svoju volju &neka se nečisti i dalje onečišćuju&. To nije Božija volja. Shvati tzv. Zapovjed iz Otkrivenja kao &radi što hoćeš ali nećeš dokle hoćeš&. Bog ne *pokreće* negativno na pozitivno,na pravednika,
tj. griješnik ne može grijeh,zlo počiniti prema onom koji patnju nije zaslužio. Tako u zlu ima i dobra. Grijeh se sa grijehom susreće,bilo da ga razgorjeva,pojačava ili da uđu u međusobno praštanje,razriješavanje.

Ako se može i kroz patnju da se uči onda zlo,grijeh nije samo totalna negativnost ako sa svojim posljedicama daje priliku čovjeku da uči. Biblija traži od čovjeka da i kroz patnju koja kad je već tu da primi lekciju za buđenje ,za samospoznaju. Čitaj Otkrivenje 16:9,11, O da,Otkrivenje ti ne paše. No čitaj 1.Kor. 3:15 pa vidi da se duše griješnika spašavaju i kroz oganj patnje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Avg 2003, 17:45 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2003, 19:05
Postovi: 125
Lokacija: BGD
naredni post citaj, jer sam dopunio, greskom stisnuo quote.


Poslednji put menjao ...pravda dana 22 Avg 2003, 17:49, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 22 Avg 2003, 17:47 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik

Pridružio se: 15 Avg 2003, 19:05
Postovi: 125
Lokacija: BGD
...pravda je napisao:
slap,
ti ja smo diskutovalo ihahaj na hrvatskom forumu, hinet ili slicno - forum samo se zove...

i...? do cega smo dosli, da li se secas? imas li link[ove]?

mozda se opet potrudim da ti odgovorim.
ne znam na osnovu cega ti tvrdis da su/smo svi pali (andjeli il sta?)?
za izdajstvo sam ti rekao, nije to dobar termin da se pripisuje svakom gresniku, a svi mi smo sagresili bar nekad. da li dalje?

taj miks koji sad pravis je duboko pogresan. to da u zlu ima dobra je JAKO POGRESNO, bilo kao premisa, bilo kao zakljucak, oboje izvedeni ljudskim umovanjem nasuprot Pismu.

ti meni govoris da citam stihove koji su van konteksta osim onog koji si UMISLIO, a oni koji te pobijaju? Pobijaju te mnogi stihovi, ali cak i da ti ih navedem , ti ces se nastaviti, znam te od ranije.

Jevandjelje:
upitase Hrista ko je sagresio kod jednog od rodjenja falicnog, on ili njegovi roditelji? A Hristos im rece, niko, nego da se njemu pokaze milost Bozija (iscelio ga je).

Upita Hristos, parafraziram: sta mislite, da su ovi gradovi vise sagresili od nekog drugog? Ne, kazem vam, nego ako se ne pokajete, svi cete tako zavrsiti (ili:izginuti).


Savaoje bio u zabludi, ali i ti si u zabludi, cak i da nikoga ne progonis.



Trpljenjem spasavajte duse svoje, rece apostol.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs