banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 16 Apr 2024, 11:39

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3
Autoru Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Nov 2003, 10:15 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
samo...delfinka je napisala jednu rjec koja je malo zaskripala u mojim mislima...

"priroda je...savrsena".
eh, kamo srece delfinka, ali nije.

kao sto ni sam covjek nije savrsen tako ni bilo sta u prirodi nije savrseno.
kao sto nepostoji savrsen covjek, nepostoji ni savrsen jez, mrav, leptir, drvo, oblak,planina, rijeka,....ni delfin (mozda delfinka, to neznam).
priroda je nesavrsena.

i za to postoji objasnjenje, ali o tome drugom prilikom.
pozdrav delfinki :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 12 Nov 2003, 14:02 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
rio je napisao:
i za to postoji objasnjenje, ali o tome drugom prilikom.


Posto ovo nije forum religija i vecina sudionika svoje postove baziraju na objasnjenjima ne vezanim za Boga, zamolio bih i tebe ako mozes da pokusas da stvari koje tumacis tumacis bez Njega.

hvala

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Nov 2003, 09:13 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
misk0 je napisao:
Posto ovo nije forum religija i vecina sudionika svoje postove baziraju na objasnjenjima ne vezanim za Boga, zamolio bih i tebe ako mozes da pokusas da stvari koje tumacis tumacis bez Njega.


zao mi je misko...ali nemoguc zadatak za mene! nema tog podrucja ljudskog djelovanja i razmisljanja gde se On moze izostaviti.
On je sve i stvorio pa samim tim i najbolje je da Njega konsultujem kad zelim nesto objasniti.

zao mi je...nadam se da se neces ljutiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Nov 2003, 10:38 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
rio je napisao:
zao mi je misko...ali nemoguc zadatak za mene! nema tog podrucja ljudskog djelovanja i razmisljanja gde se On moze izostaviti.
On je sve i stvorio pa samim tim i najbolje je da Njega konsultujem kad zelim nesto objasniti.
zao mi je...nadam se da se neces ljutiti.


Necu se ljutiti, nego cu tvoje postove prebacivati na religiju jer tamo vec postoje slicne teme koje se tumace na taj religiozan nachin.

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Nov 2003, 18:20 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2002, 21:17
Postovi: 130
Lokacija: Panonsko more
Nemoj sad ti Misko nista prebacivati na religiju...pusti co'eka da kaze sta misli :D .I misli o psihologiji kroz Boga.Sta tu sad ima nesto suprotno od neceg,pozeljnog ,recimo.
Psihologija vazi za nauku.Ok.Ali ne iskljucuje religiju!Ne uvijek.I ne kod svakog teoreticara,i ne u svakoj psiholoskoj struji...Dobar psiholog mora biti otvoren za sve.Pa i za Boga.I religiju.Nije nuzno.Frojd je bio ateista,recimo.A eto,gle sta je napravio!Dar-mar!Zaostavstinu,izazov svim nasljednicima,protivnicima.
Ali posto je tema umjetnost>ok,onda cu reci ovako >Frojd i psihoanaliza tj.njeni prvi poceci,ostavili su snazan trag na umjetnike tadasnjeg vremana.Svi su dobili novi zanos,slobodu izrazavanja kakva nije vidjena do tad.
Rio>a sto se tice prirode,ona je savrsena "u mojim ocima."Ona to jeste.A druga stvar jeste kad se priroda "naljuti..."Tornado,bure,kise...Tad necemo reci>"O majko prirodo,sto si savrsena."
Ali ,mislim da je sve savrseno "napravljeno" u takvom skladu,vazduha,vode ,zemlje...
I umjetnosti.Da ,ne zaboravimo umjetnost! :)

_________________
Sam delfin=mrtav delfin.
Ljepota i samoca su prolazne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 13 Nov 2003, 19:13 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 01 Avg 2001, 01:00
Postovi: 3380
Lokacija: .: Lugano :.
delfinka je napisao:
Nemoj sad ti Misko nista prebacivati na religiju...pusti co'eka da kaze sta misli :D .I misli o psihologiji kroz Boga.Sta tu sad ima nesto suprotno od neceg,pozeljnog ,recimo.


Ljudi jednostavno izgube volju za pisanjem kad neko toliko ide u krajnosti i odstupa od teme. Toga sam svjedok na LJ.S.E. i cilj mi je zadrzati ljude a ne jednu osobu koja ima rijesenje za nas sve.
Postoje forumi za sve i zato se trudim da sve poruke tematski budu tamo gdje su pozeljne.

Zamolio bih samo da se drzimo svi teme i foruma a delfinka ako mislis da je ovo nezavrseno, zamolio bih te da mi se obratis na private.

I ove poruke koje neamju veze sa temom cu obrisati nakon par dana (i svoje naravno)

pozdrav

_________________
Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2003, 10:47 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
o umjetnosti!

najprije da delfinki zahvalim sto me podrzava ali mislim da nece biti dalje potrebni jer je misko moj dobar drug i nece brisati moje postove a i ja cu biti pazljiviji :D

da delfinka, u pravu si za frojda...bio je ateista a ostavio je veliki uticaj na razvoj psihologije a njegov, cesto suparnik, Jung bio je religiozan covjek, protestant i takodje je unio mnogo toga u psihologiju, ukljucujuci i svoj religiozan pogled na svjet.
oko religioznosti su se njih dvojica, cak mnogo sporili a mislim da takav spor moze samo doprinjeti razvoju psihologije.

imam ideju! ajde ti delfinka budi cika Frojd a ja cu biti cika Jung posto je meni Jung blizi po shvatanjima a tebi, cini mi se Frojd, pa da raspravljamo.... o umjetnosti!
(nesmijemo o religiji jer je opasno)

pa...gospodine Frojd, meni se cini da ste previdjeli nekoliko cinjenica kad gvorimo o savrsenosti u umjetnosti.
priroda jeste izvor i cesto nadahnuce umjetnicima no ono sto je savrseno "u ocima delfinke i umjetnika" je samo dio prirode.

sva je priroda manjkava, sa svojim crnim stranama.a kao sto je mrak odsustvo svjetlosti, tako i mrak u prirodi dolazi od toga sto nije sva priroda okupana svjetloscu.Ta svjetlost je izvor zivota i mjesto iz cega je proistekla priroda, noseci sa sobom trag svog stvaraoca (svjetlost od svjetlosti) i to je nesto sto umjetnici vide sa odusevljenjem, i inspiracijom za stvaranje. medjutim, desila se tragedija u ljudskoj i prirodnoj istoriji.

plod svjetlosti je otisao daleko od svog izvora i na taj nacin dozvolio sebi da neki njegovi djelovi ostanu u....mraku. zatamnjeni i bez izvora zivotnosti priroda se otela svom prvobitnom savrsenstvu i postala...dvojaka.
"tornada, bure i kise"...kojih na pocetku prirode nije bilo. postale su danas njeno glavno obiljezje. uz radjanje, dodje i smrt.uz zdravlje dodje i bolest.

no dobro je ,dragi gospodine Frojd, da vidimo svjetlost iako je korisno da vidimo i mrak.
pozdravimo, stoga svjetlost, i otjerajmo mrak!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 14 Nov 2003, 13:53 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 16 Jul 2002, 21:17
Postovi: 130
Lokacija: Panonsko more
Ostavimo mrak!Da vidimo svjetlost.
Vi gospodine JuNZe :D dobro znate da na Aljaskoj mrak traje mjesecima i pored toga ljudi su veoma pitomi!
Aurora Borealis tj.Polarna Svjetlost,nesto rijetko,nesto sto je rijetka pojava i to samo na hladnome sjeveru.Iako mislimo da je hladnoca i mrak samo pustos,odjednom se pojavi Aurora Borealis!I to bas tamo ,nema nigdje drugdje,vec tu!Hladno,hladno,a gospodja Aurora kao prirodni vatromet,boji nebo.Smjenjuju se boje kao na platnu,nevjerovatno,nesto bozanstveno!Ja znam da naucnici imaju objasnjenja za tu pojavu,ali moja cula i moj mozak i moja dusa ne mare za to.Posmatrati Auroru ,na nebu,nesto sto predstavlja svjetlo u mraku.
Nebo okupano zvjezdama,aurorise i turiste!
Da,slozio(ja ne mogu biti Frojd,JunZe,mogu biti njegova kcer ,Ana Frojd :wink: -ona nije bila cista kopija svoga oca,ali jeste bila psihoanaliticar).No dobro,JunZe,znam ja da je tesko slikati u mraku,ne vidis boje,mozes pasti.Razbiti se ,i opet u mraku ne mozes mijesati boje.
Sta ce ti kist onda...znam...kad nista ne vidis.
SVJESNA sam toga. :roll:

_________________
Sam delfin=mrtav delfin.
Ljepota i samoca su prolazne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: 15 Nov 2003, 08:44 
OffLine
Majstor
Majstor

Pridružio se: 30 Jul 2003, 09:40
Postovi: 608
Lokacija: Banjaluka, BiH
odlicno gospodjice frojd! :D
radujem se vasem opazanju aurore i nacina na koju ju opisujete ( "nesto bozanstveno") samo se nadam da vam poruku nece prebaciti na drugi podforum zbog pominjanja odredjenih rijeci. :wink:

dok sam citao vas opis zapitao sam se koliko bi ta pojava bila bozanstvena da nije...u mraku i u hladnoci.da li bi bila takva da je u nekom tropskom kraju.
zapitao sam se i zasto su na aljasci ljudi "tako pitomi" i pored visemjesecnog mraka.
i znate sta gospodjice frojd? sjetih se da je (...) sveprisutan i dobro je da je tako. dobro je da ima svjetla i u mrklom mraku i toplote na najvecoj hladnoci...jer sta bismo da nije tako.

lijepo vidjeti i diviti se. lijepo je velicati velikog. lijepo je siriti svjetlo. :wink:

pozdrav gospodjici Frojd od gospodina Junga


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs