banjalukaforum.com

Dobrodošli na banjalukaforum.com
Danas je 19 Apr 2024, 11:05

Sva vremena su u UTC [ DST ]




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 181 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća
Autoru Poruka
PostPoslato: 05 Jun 2015, 14:44 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
2015 - Dijaspora u BiH godišnje pošalje preko dvije milijarde dolara
http://www.drukciji.ba/drukcijaslova/di ... lara-27523

I sta ako grade kuce trospratnice? I treba da grade ako su zaradili. Kome ce platiti porez na nekretninu nego nasoj drzavi? A kad gradi tu kucu, koga ce zvati nego nase majstore? Ko ce mu stavljati roletne nego nasi majstori? Trosice na restorane, kafane, klubove.. i tako se pokrece privredna aktivnost. Seljo je seljo, samo oni koji odu na zapad imaju vece sanse da to bolje iskazu kad se vrate.
Treba prvo vidjeti strukturu dijaspore, TNS je dobro naceo temu. Istina da je do rata to bilo dominantno stanovnistvo sa sela, neobrazovano itd. Danas u 21 vijeku se ta slika mijenja.. poprilicno.

A po dijaspori vam upravo najvise i seru oni likovi tipa Puhalo i ostali filozofi koji su zajahali i umislili da su neko i nesto a na zapadu bi crkli od gladi.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2015, 15:29 
OffLine
Bič božji
Bič božji
Korisnikov avatar

Pridružio se: 21 Okt 2010, 18:53
Postovi: 10613
Lokacija: Uvijek na pravom mjestu u pogrešno vrijeme!
The_new_Statesman je napisao:
Ja sam gladan :lol:

Btw. sta internet kaze koliko novca (koji se moze posmatrati kao cisti neto profit) godisnje pristigne u BiH tom gastoskom linijom. Ukljucujuci i penzije.

Pa da se vratimo na saobracajne nesrece, smrkanje bijelog i ostalo. Mozda su procenti zajebani i ne prate dogmu ;)

Elem, mnogo sam gladan :lol:


Slika

:P

_________________
Ako želiš da stvoriš monstruma, sruši svijet dobrom čovjeku.
U meni spava genije, ali je zato budala uvijek budna.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2015, 15:32 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Da nema te dijaspore bili još veća bijeda od ovoga sada.A to kako se ko ponaša se već utvrdilo na ovoj temi odgoj,način ponašanja i ništa više.Ako je govno od čovjeka bit će takav namakao keš vani ili ovdje.U ostalom ni to neće dugo trajati...i ako ljudi i sada odlaze najveći talas je bio 90-tih ali vremenom će ta prva tura pomrijeti njihovu djecu će boliti tuki za nekom tamo daljom rodbinom ili nekom tamo trećerazrednom Bosnom...

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2015, 16:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Naravno, sve tacno. Novac od dijaspore ce se smanjivati jer je zenit prosao. Ali svaka marka koja dodje je dobra.

Bosnjacka dijaspora ce imati malo duzi rok trajanja jer su najmladja bh dijaspora plus su ratna dijaspora. Na duzi rok veze ce se izgubiti a novca od dijaspore ce biti sve manje jer koliko god mi pricali o iseljavanju nijedan nakon 90tih nije bio masovan.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2015, 17:58 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 15 Jul 2013, 14:00
Postovi: 2874
BeckaSkola je napisao:
2015 - Dijaspora u BiH godišnje pošalje preko dvije milijarde dolara
http://www.drukciji.ba/drukcijaslova/di ... lara-27523

I sta ako grade kuce trospratnice? I treba da grade ako su zaradili. Kome ce platiti porez na nekretninu nego nasoj drzavi? A kad gradi tu kucu, koga ce zvati nego nase majstore? Ko ce mu stavljati roletne nego nasi majstori? Trosice na restorane, kafane, klubove.. i tako se pokrece privredna aktivnost. Seljo je seljo, samo oni koji odu na zapad imaju vece sanse da to bolje iskazu kad se vrate.
Treba prvo vidjeti strukturu dijaspore, TNS je dobro naceo temu. Istina da je do rata to bilo dominantno stanovnistvo sa sela, neobrazovano itd. Danas u 21 vijeku se ta slika mijenja.. poprilicno.

A po dijaspori vam upravo najvise i seru oni likovi tipa Puhalo i ostali filozofi koji su zajahali i umislili da su neko i nesto a na zapadu bi crkli od gladi.

Imam ja jednog koji neka vrata,laminate i ostale kurce palce dovozi iz CH :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2015, 19:09 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Vise nisam gladan :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2015, 20:00 
OffLine
Veteran
Veteran
Korisnikov avatar

Pridružio se: 10 Feb 2011, 19:13
Postovi: 3119
BeckaSkola je napisao:
Naravno, sve tacno. Novac od dijaspore ce se smanjivati jer je zenit prosao. Ali svaka marka koja dodje je dobra.

Bosnjacka dijaspora ce imati malo duzi rok trajanja jer su najmladja bh dijaspora plus su ratna dijaspora. Na duzi rok veze ce se izgubiti a novca od dijaspore ce biti sve manje jer koliko god mi pricali o iseljavanju nijedan nakon 90tih nije bio masovan.

Potpuno se slazem,omladinu sve manje i manje zanima odlazak dole,pogotovo sto moze uzeti dobru lovu juli i august ovdje.Zasto ici ako moze uzeti za ta dva mjeseca 10-15 hiljada km.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2015, 20:05 
OffLine
Pripravnik
Pripravnik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jul 2004, 01:04
Postovi: 140
Lokacija: Venera
A smkranje bijelog i saobracajni udesi?? to bas i nije neka privredna aktivnost
Bas bezze sto nema q k`o na Tajlandu,da smo bar konkurentni
A da umalo da zaboravim,u swe (geteburg) bas i nema nesto posla nasi se loze na trgovini ukradenim iphone,fake kartama za ski lift pa cak i trgovina oruzjem/alkoholom,nismo ni mi cvjecke
Ne ozbiljno sada,ni tamo ne cvjetaju ruze...na pojedinim mjestima...bar geteburg,imal` jos takvih mjesta??

_________________
Zelite da vam farovi izgledaju kao novi?? - http://www.obnova-fara.cwahi.net


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2015, 20:08 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Ladno,al standard..jebiga

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2015, 20:08 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
E sad... Da se nadovezem... Ljudi koji rade za drzavu bi trebali razmisljati u pravcu suprotnom od manitua, krola i schlagzija :D

Jer lakse je privuci par hiljada deviznih penzosa kojima srce puca za Bosnom nego otvoriti fabrike sa par hiljada dobro placenih mjesta na kojima se vrlo malo radi :D


I mali klinjo, em si dosadan kao proljev, em stalno lupas klasicne gluposti.
Uporedi broj povredjenih/poginulih gastosa sa brojem poginulih i povredjenih domacih.
Oko droge se na razumijem, ali vrlo vjerovatno niko istu ne vuce preko grane. To jest, ista se nabavlja lokalno od lokalaca. Tako da kenjas kao i uvijek :D


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2015, 20:11 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
Citiraj:
bi trebali razmisljati u pravcu suprotnom od manitua, krola i schlagzija




Nemam ja nista protiv gastarbajtera,naprotiv... :D

Unaprijed se radujem julu i avgustu i standardnom pitanju " Imate li te fau totaaaaal" 8)

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 05 Jun 2015, 20:19, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2015, 20:12 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Feb 2013, 15:24
Postovi: 6469
Meowth je napisao:
A smkranje bijelog i saobracajni udesi?? to bas i nije neka privredna aktivnost
Bas bezze sto nema q k`o na Tajlandu,da smo bar konkurentni
A da umalo da zaboravim,u swe (geteburg) bas i nema nesto posla nasi se loze na trgovini ukradenim iphone,fake kartama za ski lift pa cak i trgovina oruzjem/alkoholom,nismo ni mi cvjecke
Ne ozbiljno sada,ni tamo ne cvjetaju ruze...na pojedinim mjestima...bar geteburg,imal` jos takvih mjesta??


Sparina je bate, zega opasna bila danas, muti to mozak. Sjedi, popi vode, odmori malo. A u medjuvremenu izadji iz teme...


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2015, 21:08 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 26 Nov 2011, 00:56
Postovi: 5164
Pa ono mislim hajde budimo iskreni,mislim ta Evropa je puna dođoša sa svih strana...Balkan,Arapske zemlje,Turska kurci palci...pa povećani prekršaji,kriminal je sigurno porastao,etnička netrpeljivost i tako dalje...sad je i kriza poljuljala tu idilu...mislim i dalje su 6 svijetova od nas ali nije to više ono što je bilo prije zasigurno.

_________________
Spoiler:
Nije bitno koliko znaš,imaš ili možeš.Bitno je koliko si spreman da to što znaš,imaš ili možeš podijeliš sa onima koji ne znaju,nemaju ili ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2015, 21:23 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Jedan forumas gastos je danas uzivo demonstrirao kompleks vise vrednosti, kada je mehanicara pokusao ubediti kako on ne moze nabaviti opruge za Hondin amortizer, jer je ovo Bosna i kod nas to nema...


Ne bih da ga imenujem ali mu se nick skraceno rimuje sa PMS :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2015, 21:30 
OffLine
Stara kuka
Stara kuka
Korisnikov avatar

Pridružio se: 13 Mar 2008, 16:35
Postovi: 9721
Lokacija: Banjaluka kod Bukvaleka
Schlager je napisao:
Citiraj:
bi trebali razmisljati u pravcu suprotnom od manitua, krola i schlagzija




Nemam ja nista protiv gastarbajtera,naprotiv... :D

Unaprijed se radujem julu i avgustu i standardnom pitanju " Imate li te fau totaaaaal" 8)

Ni ja brate, pričamo o fenomenu super self andragogije, koji neselektivno opsjeda veći dio te populacije, način na koji strah od reda i zakona uz želju za posjedovanjem obogaćuje IQ, proširuje znanje, poboljšava zaključivanje itd. Može se sa nesumnjivo niskom procentualnom greškom ustvrditi da bi preseljenje kompletnog stanovništva sa ovih podneblja na Zapad proizvelo 10 miliona ibermensheva :D
Prc :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2015, 21:31 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Hertzog je napisao:
Jedan forumas gastos je danas uzivo demonstrirao kompleks vise vrednosti, kada je mehanicara pokusao ubediti kako on ne moze nabaviti opruge za Hondin amortizer, jer je ovo Bosna i kod nas to nema...


Ne bih da ga imenujem ali mu se nick skraceno rimuje sa PMS :lol:


Naravno, za svega 5 minuta se ispostavilo da je taj forumas bio u pravu. Na svoju zalost.


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2015, 21:35 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 27 Avg 2007, 14:39
Postovi: 39514
Lokacija: Vostok Station, Antarctica
Al je zemo nasao polovni :)


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2015, 21:37 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Hmmm... U 99% da nije, ali sta ima veze... Slicni su :lol:


Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2015, 21:37 
OffLine
Urednik
Urednik
Korisnikov avatar

Pridružio se: 17 Jun 2010, 11:26
Postovi: 18992
manitu uci da svira je napisao:
pričamo o fenomenu super self andragogije
:lol:


i ja bas citavo vrijeme kontam kako pricamo....o tome... :lol: :lol:

moram ovo nauciti napamet! 8)

_________________
"Možete da budete najbolji student ili najbolji stručnjak u nekoj oblasti ali ako niste u sistemu vlasti, ako niste dio vlasti, sve je to zabluda''


Poslednji put menjao Schlager dana 05 Jun 2015, 21:46, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
PostPoslato: 05 Jun 2015, 21:43 
OffLine
Samo jedan iznad mene
Samo jedan iznad mene
Korisnikov avatar

Pridružio se: 29 Mar 2005, 18:06
Postovi: 36398
Ja cu zapisati :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 181 Posta ]  Idi na stranicu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC [ DST ]


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Ne možete slati prikačene fajlove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting BitLab
Prevod - www.CyberCom.rs